FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
eSprint ja Huippuliigan 1. osakilpailu + WRE-osakilp.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Boström Mårten Lynx 12.50 0.00.00 100.75
2 Tervo Tuomas RR 12.55 0.00.05 99.78
3 Suna Jussi TuMe 13.12 0.00.22 97.33
4 Dlabaja Tomas RR 13.18 0.00.28 96.28
5 Lakanen Jonne VaajTe 13.20 0.00.30 95.73
6 Parjanne Antti Lynx 13.22 0.00.32 95.19
7 Muukkonen Petteri VeVe 13.27 0.00.37 94.29
8 Rüedlinger Andreas SWE 13.29 0.00.39 93.75
9 Sorvisto Juha VaajTe 13.43 0.00.53 91.85
10 Portin Fredric PR 13.46 0.00.56 91.22
11 Kivelä Matti 13.50 0.01.00 90.48
12 Fincke Simo-Pekka KR 13.51 0.01.01 90.08
13 Suominen Miika RR 13.54 0.01.04 89.46
14 Anttonen Antti VaajTe 13.56 0.01.06 88.95
15 Airila Hannu KR 14.01 0.01.11 88.12
16 Pihl Peeter MSParma 14.02 0.01.12 87.72
17 Mäkelä Tuomo AngA 14.03 0.01.13 87.33
17 Patana Mikko HiKi 14.03 0.01.13 87.33
17 Pajunen Jere KR 14.03 0.01.13 87.33
20 Lassila Ari-Pekka Koovee 14.05 0.01.15 86.24
21 Niemi Vili RR 14.06 0.01.16 85.85
22 Metsälä Juuso KR 14.10 0.01.20 85.15
22 Heinaro Einari HS 14.10 0.01.20 85.15
24 Kymäläinen Severi TP 14.12 0.01.22 84.37
25 Nurmonen Antti KR 14.14 0.01.24 83.88
26 Huhtinen Mikko 14.15 0.01.25 83.49
27 Kari Tuomas AngA 14.18 0.01.28 82.91
27 Bäckman Johan SWE 14.18 0.01.28 82.91
29 Wickholm Jörgen RR 14.21 0.01.31 82.05
30 Ahonen Jere KangSK 14.25 0.01.35 81.38
31 Simosas Otto Orient 14.26 0.01.36 81.00
32 Hämäläinen Sami 14.31 0.01.41 80.25
33 Istolahti Tuomo YKV 14.37 0.01.47 79.42
33 Summanen Aapo NOR 14.37 0.01.47 79.42
35 Mänkärlä Janne Lynx 14.39 0.01.49 78.68
36 Kautto Lasse 14.41 0.01.51 78.22
37 Oikarinen Lauri PelPo 14.45 0.01.55 77.59
38 Sund Otto Femman 14.46 0.01.56 77.22
39 Mertanen Simo Orient 14.50 0.02.00 76.59
40 Saari Toni 14.54 0.02.04 75.97
41 Morrison Ross RR 15.00 0.02.10 75.19
42 Asikainen Aaro KR 15.16 0.02.26 73.61
43 Koistinen Olli-Pekka 15.23 0.02.33 72.78
44 Isokoski Markku PelPo 15.47 0.02.57 70.68
45 Henriksson Tobias PIF 16.07 0.03.17 68.96
Väisänen Henrik HYL -
Stenlund Daniel PR HYL -
Suonpää Lasse HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppi Minna AR 12.59 0.00.00 96.52
2 Friederich Rahel SWE 13.07 0.00.08 95.14
3 Närhi Anna HiKi 13.26 0.00.27 92.51
4 Fincke Anni-Maija TP 13.27 0.00.28 92.00
5 Teini Marika Pohjant 13.29 0.00.30 91.39
6 Haajanen Sofia Pohjant 13.30 0.00.31 90.89
7 Harju Venla TP 13.35 0.00.36 89.95
8 Gunell Yvonne PIF 13.40 0.00.41 89.02
9 Rantanen Merja JRV 13.41 0.00.42 88.53
10 Sianoja Maija MSParma 13.52 0.00.53 86.98
10 Kinni Saila TP 13.52 0.00.53 86.98
12 Viberg Tuulia MSParma 14.00 0.01.01 85.41
13 Anttonen Sari KeuKi 14.02 0.01.03 84.83
14 Uotila Ulrika Koovee 14.04 0.01.05 84.26
15 Wennman Heini Pohjant 14.09 0.01.10 83.39
16 Hytönen Outi KangSK 14.11 0.01.12 82.83
17 Patana Jenny HiKi 14.27 0.01.28 80.94
17 Sundberg Karoliina Lynx 14.27 0.01.28 80.94
19 Mänkärlä Aino Lynx 14.29 0.01.30 80.03
20 Väänänen Mari KR 14.30 0.01.31 79.58
21 Kirvesmies Tytti TP 14.33 0.01.34 78.95
22 Dambe Inga PR 14.35 0.01.36 78.41
23 Liikanen Marjo RR 14.39 0.01.40 77.70
24 Heikkonen Anni RasKa 14.46 0.01.47 76.73
25 Kuuselo Riina TP 14.49 0.01.50 76.12
26 Raitanen Hanna RR 14.53 0.01.54 75.43
27 Andelin Sanna LaTa 14.59 0.02.00 74.57
28 Kaskinen Mira RasKa 15.02 0.02.03 73.98
29 Niittynen Miia Koovee 15.03 0.02.04 73.55
30 Cobo Caballero Alicia Pohjant 15.11 0.02.12 72.56
31 Taini Mia Koovee 15.20 0.02.21 71.51
32 Autio Päivi Hiisi 15.35 0.02.36 70.03
33 Parjanne Laura HiKi 15.48 0.02.49 68.74
34 Lindholm Sara Raseborg 15.51 0.02.52 68.19
35 Tervo Susanna MSParma 15.56 0.02.57 67.51
36 Leskinen Anne-Mari Lynx 16.26 0.03.27 65.13
37 Nurmela Sari VeVe 18.30 0.05.31 57.58

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 78
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkarinen Jesse RR 13.22 0.00.00 88.06
2 Penttinen Topi Orient 13.50 0.00.28 84.93
3 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 14.01 0.00.39 83.65
4 Hirvikallio Joni Koovee 14.04 0.00.42 83.19
5 Huikko Petteri 14.13 0.00.51 82.15
6 Salmenoja Samuli MSParma 14.14 0.00.52 81.90
7 Peltola Juha MSParma 14.20 0.00.58 81.17
8 Liukkonen Matti RR 14.21 0.00.59 80.91
9 Laine Jarkko TP 14.34 0.01.12 79.55
10 Vilska Kimmo RR 14.45 0.01.23 78.41
11 Heinonen Mikko KR 14.51 0.01.29 77.72
11 Virta Jani SV 14.51 0.01.29 77.72
13 Laitinen Petteri KangSK 14.57 0.01.35 76.90
14 Liuha Jarkko VeVe 15.02 0.01.40 76.32
15 Saari Petri VaajTe 15.03 0.01.41 76.08
16 Repo Ville VeVe 15.05 0.01.43 75.76
17 Sundelin Peter Femman 15.06 0.01.44 75.53
17 Asikainen Saku Hiisi 15.06 0.01.44 75.53
19 Valkama Sami PR 15.07 0.01.45 75.14
20 Mähönen Timo KR 15.08 0.01.46 74.90
21 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.10 0.01.48 74.59
22 Vainio Eero-Matti MSParma 15.11 0.01.49 74.36
23 Leskinen Aapo Lynx 15.12 0.01.50 74.12
24 Taussi Jussi VeVe 15.17 0.01.55 73.57
25 Brunell Filip Brahe 15.18 0.01.56 73.34
26 Saarinen Mikko KangSK 15.19 0.01.57 73.11
27 Mäkinen Tapani MU 15.20 0.01.58 72.88
28 Ketolainen Juha-Ville VeVe 15.22 0.02.00 72.57
29 Rajaniemi Juho TuS 15.27 0.02.05 72.03
30 Summanen Eetu RR 15.29 0.02.07 71.73
31 Annila Petri Koovee 15.31 0.02.09 71.43
31 Suhonen Antto-Iiro HS 15.31 0.02.09 71.43
33 Sabel Ville Hiisi 15.32 0.02.10 71.06
34 Hyyryläinen Juha AnttU 15.33 0.02.11 70.83
35 Leskinen Antti-Pekka Lynx 15.34 0.02.12 70.61
36 Koskinen Roope Hiisi 15.36 0.02.14 70.31
37 Juopperi Sami-Petteri PelPo 15.42 0.02.20 69.72
38 Laakso Mikko HS 15.46 0.02.24 69.28
38 Kankaanpää Vesa OK77 15.46 0.02.24 69.28
40 Niemi Pyry RR 15.47 0.02.25 68.91
41 Sommerfeldt Erling TuMe 15.48 0.02.26 68.70
42 Tokola Jussi MSParma 16.08 0.02.46 67.14
43 Kapiainen Tomi RaKaS 16.13 0.02.51 66.65
44 Inkeri Eero 16.16 0.02.54 66.30
45 Haarlaa Tapio HS 16.30 0.03.08 65.23
46 Laine Miika KS 16.55 0.03.33 63.48
47 Kemppainen Teemu KeU 17.13 0.03.51 62.24
48 Siren Riku KyRa 17.22 0.04.00 61.58
49 Matilainen Juha LS-37 17.26 0.04.04 61.21
49 Kuutti Veli-Pekka PertPe 17.26 0.04.04 61.21
51 Tala Henrik HS 17.38 0.04.16 60.25
52 Savola Joonas VePo 17.42 0.04.20 59.90
52 Ojapalo Joona RR 17.42 0.04.20 59.90
54 Turunen Markus RR 17.45 0.04.23 59.47
55 Kallatsa Mikko LapVe 17.48 0.04.26 59.17
56 Ylis-Junttila Vesa HlS 17.50 0.04.28 58.94
57 Karvonen Ossi KS 17.54 0.04.32 58.59
58 Niemi Kimmo HyRa 18.04 0.04.42 57.92
59 Sankari Matias IHR 18.07 0.04.45 57.63
60 Skinnari Juha Pihkan 18.11 0.04.49 57.30
61 Heiskanen Oskari KangSK 18.17 0.04.55 56.86
62 Löfroos Andreas Raseborg 18.31 0.05.09 56.02
63 Rantala Jyri Koovee 18.44 0.05.22 55.25
64 Lassila Jussi PiTa 18.47 0.05.25 54.98
65 Mänty Eero HirvHe 19.35 0.06.13 52.61
66 Lahtinen Ismo OJy 19.58 0.06.36 51.49
67 Kalliokoski Toni HalTo 20.08 0.06.46 50.95
68 Lindqvist Antti RaHa 20.11 0.06.49 50.71
69 Molnar Attila HS 21.04 0.07.42 48.47
70 Parisod Heikki SalVil 21.06 0.07.44 48.29
71 Ruokolainen Mikko OK77 21.11 0.07.49 47.99
72 Ylitalo Aki HauSi 23.06 0.09.44 43.91
73 Lyytikäinen Mika PR 23.56 0.10.34 42.29
Huhtanen Pyry KES -
Saikko Ville HYL -
Salo Mikael HYL -
Weckman Janne HYL -
Metsälä Tuomas HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuokko Esa MSParma 15.05 0.00.00
2 Hakkarainen Tuomas EsAk 16.15 0.01.10
Muikku Anssi HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pavilainen Alexei HlS 13.00 0.00.00 66.84
2 Loukkalahti Marko HiKi 13.03 0.00.03 65.92
3 Orava Esa RaVa 13.12 0.00.12 64.51
4 Tala Tuomas HiKi 13.26 0.00.26 62.75
5 Hytönen Harri RaVa 13.44 0.00.44 60.74
6 Pulli Antero RR 14.12 0.01.12 58.14
7 Lehto Milko KarjUra 14.16 0.01.16 57.25
8 Maasilta Tommi RaVa 14.38 0.01.38 55.23
9 Salonen Kari HS 15.01 0.02.01 53.24
10 Kaario Kimmo VaajTe 15.02 0.02.02 52.60
11 Isoherranen Sami Lynx 15.11 0.02.11 51.51
12 Kuusivaara Janne EsAk 15.18 0.02.18 50.55
13 Mårtenson Rasmus OK77 16.24 0.03.24 46.63
14 Hämäläinen Petri Pihkan 16.37 0.03.37 45.50
15 Kaira Miikka KyS 16.57 0.03.57 44.09
Maronen Mikke Lynx HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 13.00 0.00.00 62.67
2 Nyman Jörgen Raseborg 13.11 0.00.11 61.40
3 Heikkinen Jarkko VeVe 13.20 0.00.20 60.31
4 Tonder Jarmo KR 13.29 0.00.29 59.24
5 Kyhäräinen Jukka HS 13.47 0.00.47 57.57
6 Lautamäki Asko HlS 14.10 0.01.10 55.63
7 Lindholm Jari OK77 14.12 0.01.12 55.13
8 Turpiainen Janne HyRa 14.19 0.01.19 54.31
9 Syrjäläinen Janne HS 14.39 0.01.39 52.71
10 Ojanen Tuomas HS 14.47 0.01.47 51.88
11 Kantanen Olli OK77 14.49 0.01.49 51.40
12 Virtanen Kimmo AngA 14.53 0.01.53 50.81
13 Korhonen Jussi HlS 15.05 0.02.05 49.79
14 Klinga Ville LS-37 15.13 0.02.13 49.00
15 Numminen Hannu EsAk 15.44 0.02.44 47.06
16 Rontu Jari AngA 16.21 0.03.21 44.96
17 Autio Rauno KaRa 16.35 0.03.35 44.00
18 Hanhijärvi Antti EsAk 16.51 0.03.51 42.99
19 Weiss Robert OK77 16.52 0.03.52 42.63
20 Hakuli Kari KeU 17.05 0.04.05 41.78
21 Kauhanen Ari OK77 17.33 0.04.33 40.37
22 Lohikainen Timo RaVa 17.50 0.04.50 39.43
23 Pyykönen Jouni EsAk 18.11 0.05.11 38.38
24 Ojanen Juha HyRa 19.25 0.06.25 35.67

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ala-Sankila Jari Eräp 12.33 0.00.00 58.51
2 Vuorinen Pekka Orient 12.36 0.00.03 57.92
3 Kukkola Pauli SiiRa 12.52 0.00.19 56.38
4 Oikarinen Jarmo TP 13.07 0.00.34 54.97
5 Viitasaari Sauli KoS 13.10 0.00.37 54.43
6 Mäkipää Kalevi Hiisi 13.55 0.01.22 51.18
7 Molnar Geza LS-37 14.06 0.01.33 50.20
8 Kiviniitty Jyrki HS 14.09 0.01.36 49.71
9 Korhonen Ilkka KuoSu 14.20 0.01.47 48.77
10 Frilander Heikki SV 14.30 0.01.57 47.90
11 Hänninen Jukka HiKi 14.49 0.02.16 46.58
12 Liukkonen Jari IHR 14.51 0.02.18 46.18
13 Liukkonen Juha HiKi 14.58 0.02.25 45.53
14 Ritakallio Timo Lynx 15.06 0.02.33 44.83
15 von Frenckell Otto Raseborg 15.33 0.03.00 43.25
16 Lehtinen Jukka AR 15.59 0.03.26 41.80
17 Lampinen Raino HS 16.28 0.03.55 40.31
18 Hietaoja Jarkko HS 16.44 0.04.11 39.40
19 Laine Markku MU 17.06 0.04.33 38.30
20 Nummela Arto MU 17.17 0.04.44 37.64
21 Kosonen Mikko AnttU 19.13 0.06.40 33.62
21 Lammi Hannu HS 19.13 0.06.40 33.62
23 Laine Kimmo KyS 19.50 0.07.17 32.13
24 Suhonen Timo KuoSu 21.16 0.08.43 29.76
25 Arola Markku HS 25.39 0.13.06 24.50
Kirvesmies Juha KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 12.16 0.00.00 62.34
2 Kauppinen Tuomo HyRa 12.42 0.00.26 59.85
3 Niemi Kari-Veli LappRi 12.51 0.00.35 58.80
4 Rantio Jukka-Pekka HauSi 13.19 0.01.03 56.39
5 Malinen Jouko HS 14.10 0.01.54 52.68
6 Ojapalo Ilkka RR 14.16 0.02.00 51.99
7 Virkki Antti HlS 14.31 0.02.15 50.78
8 Aherto Jorma LS-37 14.32 0.02.16 50.41
9 Pulkkinen Pekka JoKu 14.49 0.02.33 49.13
10 Pellinen Jari AngA 15.05 0.02.49 47.96
11 Laukka John RaVa 15.23 0.03.07 46.73
12 Laapas Ossi JoKu 15.33 0.03.17 45.93
13 Herranen Timo Jyry 15.46 0.03.30 45.01
14 Lahti Markku Raus 15.59 0.03.43 44.11
15 Jumppanen Jarmo Pihkan 16.57 0.04.41 41.33
16 Saramäki Jukka Lynx 17.18 0.05.02 40.22
17 Salonen Kauko KyS 17.35 0.05.19 39.32
18 Halla-Aho Timo AlajA 17.44 0.05.28 38.72
19 Puustinen Tuomo Pihkan 18.40 0.06.24 36.54
20 Varkila Kari KS 19.06 0.06.50 35.47
21 Leppälä Martti HlS 19.41 0.07.25 34.19
22 Ahlqvist Hannu Raus 19.43 0.07.27 33.90
23 Lehto Esa HS 21.29 0.09.13 30.90
24 Jokinen Arto HlS 38.39 0.26.23 17.06
Kurkela Reino HYL -
Kotala Markku HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 12.09 0.00.00 57.19
2 Keltamäki Seppo JoKu 12.48 0.00.39 53.93
3 Pietikäinen Markku JoKu 12.52 0.00.43 53.30
4 Savelainen Jouni HS 12.56 0.00.47 52.68
5 Turku Vesa HS 13.24 0.01.15 50.50
6 Tervo Vesa RR 13.33 0.01.24 49.61
7 Kuikko Seppo VeVe 14.05 0.01.56 47.41
8 Jyväsjärvi Tapio Eräp 14.50 0.02.41 44.71
9 Liukkala Pekka HauSi 14.53 0.02.44 44.25
10 Lassila Heikki PiTa 14.56 0.02.47 43.80
11 Ovaska Ari EE 15.03 0.02.54 43.16
12 Mannonen Mikko TuS 15.05 0.02.56 42.76
13 Saukonoja Jouni PorvU 15.24 0.03.15 41.59
13 Ruohoniemi Aimo EsAk 15.24 0.03.15 41.59
15 Tarvainen Juhani PiTa 15.31 0.03.22 40.69
16 Helkkula Simo PiTa 16.26 0.04.17 38.15
17 Hotti Reino HS 16.53 0.04.44 36.86
17 Terävä Seppo XYZ 16.53 0.04.44 36.86
19 Kämpe Leif Raseborg 18.40 0.06.31 32.86
20 Leinonen Markku KuoSu 18.41 0.06.32 32.58
21 Nordqvist Raimo EsAk 19.16 0.07.07 31.36
22 Lehtiniemi Pekka SaSu 20.43 0.08.34 28.95
23 Nykänen Pentti Jyry 21.29 0.09.20 27.70
Pusa Raimo HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOC 12.33 0.00.00 53.66
2 Sane Kari HS 13.02 0.00.29 51.31
3 Virtanen Juhani LHR 14.29 0.01.56 45.84
4 Leino Tapio HS 14.36 0.02.03 45.14
4 Varjonen Antero RR 14.36 0.02.03 45.14
6 Mattila Hannu EsAk 15.22 0.02.49 42.26
7 Rapakko Timo SuSi 15.25 0.02.52 41.81
8 Halkosaari Severi NivU 15.29 0.02.56 41.32
9 Liitiäinen Reijo AOK 15.55 0.03.22 39.90
10 Ryynänen Jorma Pihkan 16.21 0.03.48 38.54
11 Partanen Risto HyRa 17.17 0.04.44 36.18
12 Romula Tuomo Mesik 17.54 0.05.21 34.67
13 Jalkanen Erkki VaHa 17.56 0.05.23 34.34
14 Laine Jaakko HS 17.57 0.05.24 34.04
15 Wessman Risto HiKi 18.33 0.06.00 32.68
16 Helin Jorma Jyry 18.36 0.06.03 32.33
17 Liljeström Åge HS 19.41 0.07.08 30.31
18 Hörkkö Jaakko MSParma 21.18 0.08.45 27.78
19 Karvonen Raimo SuSi 31.01 0.18.28 18.92
Mäkinen Jaakko HYL -
Kivistö Erkki HYL -
Kangasaho Simo KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Markku LS-37 14.59 0.00.00 39.74
2 Mäkinen Matti Mesik 15.19 0.00.20 38.43
3 Luoma Simo Pihkan 15.57 0.00.58 36.47
4 Koivula Keijo HyRa 16.04 0.01.05 35.78
5 Luukko Jukka LS-37 16.21 0.01.22 34.74
6 Lindeman Osmo HS 19.21 0.04.22 29.00
7 Karila Veijo Pihkan 20.01 0.05.02 27.69
8 Lainema Matti MSParma 21.11 0.06.12 25.84
9 Paasonen Seppo Pihkan 21.45 0.06.46 24.85
10 Saario Pentti LoJa 21.52 0.06.53 24.40
11 Kuokkanen Kari Pihkan 27.58 0.12.59 18.84
12 Klinga Esa LS-37 31.50 0.16.51 16.33
Saarinen Ossi A Mesik HYL -
Rusko Heikki HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Ville XYZ 27.20 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirmula Miika AngA 12.34 0.00.00 77.31
2 Viholainen Eeli S-JKL 12.35 0.00.01 76.72
3 Kuukka Elias TP 12.48 0.00.14 74.95
4 Räsänen Markus KuoSu 13.01 0.00.27 73.24
5 Parkkinen Ville Pohjant 13.13 0.00.39 71.67
6 Jurvakainen Tuukka VaajTe 13.14 0.00.40 71.12
7 Sainio Santeri KangSK 13.15 0.00.41 70.57
7 Senttula Tuukka S-JKL 13.15 0.00.41 70.57
9 Halme Jussi-Elmeri TP 13.18 0.00.44 69.39
10 Uusitalo Jyri PelPo 13.39 0.01.05 67.17
11 Viitasaari Toni-Antti KoS 14.08 0.01.34 64.44
12 Seppänen Kari-Pekka RasKa 14.11 0.01.37 63.79
13 Heikkinen Janne HS 14.30 0.01.56 61.98
14 Hasu Simo Orient 14.32 0.01.58 61.42
15 Salervo Mikko OK77 15.09 0.02.35 58.51
16 Närvä Tomi HiKi 15.33 0.02.59 56.62
17 Aikio Santeri KEV 15.35 0.03.01 56.11
18 Virkki Vili HlS 15.47 0.03.13 55.01
19 Annila Henri Koovee 16.13 0.03.39 53.17
20 Viberg Pauli TuS 16.25 0.03.51 52.15
21 Kankkunen Matias OK77 16.27 0.03.53 51.68
22 Visuri Kerkko OK77 16.46 0.04.12 50.34
23 Lammi Pekka HS 17.46 0.05.12 47.16
24 Lindholm Oscar OK77 18.48 0.06.14 44.25
Lehtinen Niko HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanaho Olli OH 13.01 0.00.00 65.84
2 Jern Jonas Femman 13.15 0.00.14 64.24
3 Lampinen Ville HS 13.35 0.00.34 62.23
4 Lehto Linus KarjUra 14.14 0.01.13 58.98
4 Irtola Miika KS 14.14 0.01.13 58.98
6 Saikko Antti LappRi 14.34 0.01.33 56.83
7 Linnaila Casper Orient 14.35 0.01.34 56.36
7 Takanen Lari VeVe 14.35 0.01.34 56.36
9 Kulagin Artur HS 14.36 0.01.35 55.49
10 Kommio Jere HlS 15.09 0.02.08 53.09
10 Hällström af Fabian OK77 15.09 0.02.08 53.09
12 Hulkkonen Mikko Pihkan 15.21 0.02.20 51.64
13 Roininen Lauri HS 15.34 0.02.33 50.55
14 Lehto Elias KarjUra 15.48 0.02.47 49.43
15 Sarparanta Niklas Lynx 16.02 0.03.01 48.35
16 Malinen Olli TVV 16.17 0.03.16 47.25
17 Salo Niklas Orient 16.19 0.03.18 46.79
18 Visuri Kare OK77 16.40 0.03.39 45.46
19 Juhala Riku Hiisi 17.40 0.04.39 42.55
20 Sainio Tuomas KangSK 18.27 0.05.26 40.43
21 Leipijärvi Joona HlS 20.06 0.07.05 36.82
22 Viberg Pyry TuS 22.34 0.09.33 32.54
Suominen Eemeli HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 11.07 0.00.00 59.97
2 Lönnström Emil Orient 11.34 0.00.27 57.41
3 Sevelius Emil Orient 11.43 0.00.36 56.46
4 Tynys Joona KS 11.52 0.00.45 55.53
4 Heikkilä Ollipekka Lynx 11.52 0.00.45 55.53
6 Julkunen Aaro LHR 12.09 0.01.02 53.81
7 Mustonen Vili TP 12.19 0.01.12 52.87
8 Heikkilä Tuomas MU 12.21 0.01.14 52.52
9 Visuri Ilari OK77 12.29 0.01.22 51.76
10 Skog Jaakko Koovee 12.45 0.01.38 50.47
11 Mustonen Pyry TP 12.51 0.01.44 49.88
12 Sorsa Aleksi Pihkan 12.55 0.01.48 49.43
13 Toivanen Elmeri KS 12.56 0.01.49 49.16
14 Puputti Tuomas HiKi 12.58 0.01.51 48.84
15 Pietikäinen Aleksi Pihkan 13.06 0.01.59 48.15
16 Hakuli Tommi KeU 13.20 0.02.13 47.11
17 Tulonen Benjamin HiKi 13.24 0.02.17 46.69
18 Lindahl Jesper AOK 13.39 0.02.32 45.64
18 Kaario Otto S-JKL 13.39 0.02.32 45.64
20 Pitkänen Konsta TP 13.45 0.02.38 44.94
21 Saukkonen Samuli Pihkan 13.49 0.02.42 44.54
22 Tiljander Ville HyRa 13.50 0.02.43 44.30
23 Lavikainen Lauri KyS 13.51 0.02.44 44.06
24 Laaksonen Arttu AngA 13.53 0.02.46 43.77
25 Niemi Kasperi HS 14.07 0.03.00 42.86
26 Lahtinen Vesa HiKi 14.19 0.03.12 42.09
27 Ray Jonathan OK77 14.29 0.03.22 41.42
28 Siltanen Simo AngA 14.33 0.03.26 41.06
29 Jumppanen Oskari HyRa 14.40 0.03.33 40.56
29 Kivinen Vinsci HyRa 14.40 0.03.33 40.56
31 Takanen Samu VeVe 14.58 0.03.51 39.40
32 Puolakanaho Sakari HyRa 15.28 0.04.21 37.96
33 Järvinen Ossi TP 15.37 0.04.30 37.43
34 Korhonen Miikka TP 16.00 0.04.53 36.38
35 Molnár Dániel MU 16.49 0.05.42 34.46
36 Ollikka Jani KS 17.27 0.06.20 33.06
37 Simola Paavo LHR 17.50 0.06.43 32.21
38 Lampinen Aaro MU 21.21 0.10.14 26.78
39 Martens von Andre OK77 24.30 0.13.23 23.23
Heikkinen Valtteri HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lampinen Juuso HS 9.24 0.00.00
2 Otsamo Veeti HS 9.50 0.00.26
3 Niemi Topias HS 9.52 0.00.28
4 Nurminen Eerik KangSK 10.10 0.00.46
5 Lehikoinen Elias EsSu 10.14 0.00.50
6 Hiidenhovi Aleks 10.15 0.00.51
7 Mannonen Ville HS 10.20 0.00.56
8 Tala Miika 10.29 0.01.05
9 Rehn Ville Lynx 10.32 0.01.08
10 Koivisto Daniel 10.40 0.01.16
11 Heinaro Lauri EsSu 10.52 0.01.28
12 Westerlund Otso 11.16 0.01.52
13 Lönnström Eric Orient 11.17 0.01.53
14 Nykänen Tomi LamSä 11.40 0.02.16
15 Tervakangas Mikko EsSu 11.53 0.02.29
16 Talja Eljas 12.00 0.02.36
17 Toivanen Eemeli HiKi 12.07 0.02.43
18 Niemi Oskari LappRi 12.14 0.02.50
19 Mustonen Ossi TP 12.24 0.03.00
20 Kaario Arttu S-JKL 12.37 0.03.13
21 Ojanen Joonas HyRa 12.40 0.03.16
21 Sevelius Ville 12.40 0.03.16
23 Äikäs Matias HiKi 12.45 0.03.21
24 Hollo Lauri 12.47 0.03.23
25 Hölttä Santeri HyRa 12.55 0.03.31
26 Rontu Niklas AngA 12.58 0.03.34
27 Kanerva Santtu SuSe 13.01 0.03.37
28 Munck Sakari EsSu 13.08 0.03.44
29 Rautio Mikael EsSu 13.09 0.03.45
30 Virtanen Vili EsSu 13.34 0.04.10
31 Hursti Toivo EsSu 14.14 0.04.50
32 Raipola Tuomas EsSu 19.28 0.10.04

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Akseli LHR 7.22 0.00.00
2 Viskari Juuso HiKi 7.50 0.00.28
3 Raitola Sami Lynx 8.16 0.00.54
4 Syrjäläinen Lauri HS 8.39 0.01.17
5 Ikola Atte HS 8.48 0.01.26
6 Toivanen Rasmus HiKi 8.59 0.01.37
7 Heinonen Paavo HS 9.25 0.02.03
7 Oksa Antti-Jussi TarpSu 9.25 0.02.03
9 Donner Jonny OK77 9.36 0.02.14
10 Takanen Aaro VeVe 10.27 0.03.05
11 Lautamäki Matias HlS 10.33 0.03.11
12 Määttälä Mikko EsSu 10.41 0.03.19
13 Laitamäki Wille HiKi 11.02 0.03.40
14 Salo Kristian Orient 11.09 0.03.47
15 Autio Wertti HyRa 11.28 0.04.06
16 Tiainen Olli EsSu 11.31 0.04.09
17 Liljeström Tommi HS 11.39 0.04.17
18 Virrankoski Iiro EsSu 12.51 0.05.29
18 Virtanen Veikka AngA 12.51 0.05.29
20 Hanhijärvi Paulus EsAk 13.41 0.06.19
21 Laaksonen Emil EsSu 14.10 0.06.48
22 Kuusivaara Joonas EsAk 14.57 0.07.35
23 Puupponen Lauri EsSu 15.41 0.08.19
24 Boström Kristian Lynx 16.18 0.08.56
25 Maronen Matias Lynx 17.44 0.10.22
Sorsa Antti HYL -
Laakso Ilari HYL -
Konttila Akseli HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Arttu 9.08 0.00.00
2 Pekkala Tuukka EsSu 11.09 0.02.01
3 Rautio Daniel 11.50 0.02.42
4 Ruuskanen Tuomas 13.05 0.03.57
5 Puupponen Simo EsSu 13.24 0.04.16
6 Koponen Matias Lynx 14.09 0.05.01
7 Kankaanpää Miika 14.54 0.05.46
8 Rönkkö Leevi EsSu 21.43 0.12.35
9 Rinta-Jouppi Juho EsSu 22.16 0.13.08
10 Ojala Akseli EsSu 24.44 0.15.36
Peltola Eemil HYL -
Kosola Atte KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 13.12 0.00.00 82.74
2 Westerlund Ina OK77 13.54 0.00.42 78.26
3 Silvennoinen Emma PR 13.55 0.00.43 77.85
4 Ahonen Laura 14.18 0.01.06 75.45
5 Ikäheimonen Taru Lynx 14.21 0.01.09 74.88
6 Istolahti Tiia MSParma 14.28 0.01.16 73.97
7 Murtola Elisa VeVe 14.40 0.01.28 72.66
7 Haarlaa Tiina HS 14.40 0.01.28 72.66
9 Kauppila Sanna VeVe 14.41 0.01.29 71.97
10 Papinsaari Niina KangSK 15.06 0.01.54 69.69
11 Hyyryläinen Laura AnttU 15.33 0.02.21 67.39
12 Laakso Niina HiKi 15.35 0.02.23 66.96
13 Honkanen Miitu KuoSu 15.38 0.02.26 66.47
14 Skogvik Ida-Marie Kronan 15.46 0.02.34 65.62
15 Neradova Alena RR 15.52 0.02.40 64.93
16 Simpanen Hanna-Mari HalTo 15.53 0.02.41 64.58
17 Kalliomaa Riikka VeVe 15.54 0.02.42 64.24
18 Ruokolainen Miina OK77 16.00 0.02.48 63.56
19 Kilpeläinen Elina VeVe 16.05 0.02.53 62.95
20 Juga Emma SV 16.06 0.02.54 62.61
20 Suomalainen Sari LeSi 16.06 0.02.54 62.61
22 Uotila Erika Koovee 16.13 0.03.01 61.62
23 Paunonen Tuuli Koovee 16.30 0.03.18 60.29
24 Höglund Henna KR 16.40 0.03.28 59.42
25 Kyckling Katja HyRa 16.45 0.03.33 58.86
26 Mäkelä Anni AngA 16.57 0.03.45 57.91
27 Moilanen Anna KaSu 17.07 0.03.55 57.08
28 Närvä Sini 17.18 0.04.06 56.22
29 Sabel Jenni Hiisi 17.34 0.04.22 55.12
30 Lampinen Kristiina 17.48 0.04.36 54.15
31 Klemelä Aliisa LHR 18.01 0.04.49 53.25
32 Karhunen Anni HS 18.13 0.05.01 52.42
33 Ruhanen Hanna HS 18.30 0.05.18 51.38
34 Diaz Emmi HlS 19.49 0.06.37 47.74
35 Pietilänaho Anu HiKi 19.51 0.06.39 47.44
36 Castrén Jenni Jyry 20.47 0.07.35 45.10
37 Andelin Marjaana LaTa 21.34 0.08.22 43.25
Meriläinen Eija HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Louhisola Meri Lynx 14.12 0.00.00 69.42
2 Sell Raisa OK77 14.22 0.00.10 67.15
3 Routsi Anastasia Hiisi 14.59 0.00.47 62.97
4 Vaano Kristiina OK77 15.21 0.01.09 60.09
5 Kangasaho Hanna Lynx 16.09 0.01.57 55.81
6 Nurminen Henna HS 16.18 0.02.06 54.00
7 Salonen Kirsi AR 18.02 0.03.50 47.64
8 Pelkonen Suvi VeVe 18.08 0.03.56 46.21

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulli Tessa RaVa 12.25 0.00.00 70.16
2 Saarijärvi Sari TP 13.34 0.01.09 63.57
3 Eskolin Tatjana 14.46 0.02.21 57.81
4 Konttila Minna Koovee 15.19 0.02.54 55.17
5 Reitmaa Outi HiKi 15.23 0.02.58 54.36
6 Tiitola Annamari Lynx 15.34 0.03.09 53.16
7 Oja Iina 16.11 0.03.46 50.60
8 Nuottajärvi Sanna SV 16.12 0.03.47 50.01
8 Rantamäki Karin 16.12 0.03.47 50.01
10 Polso Anne VetU 16.22 0.03.57 48.44
11 Översti Irene IHR 16.43 0.04.18 46.90
12 Heikkinen Anniina VeVe 17.31 0.05.06 44.26
13 Mäkitalo Auli AngA 17.54 0.05.29 42.83
14 Österberg Monika OK77 18.58 0.06.33 39.96
15 Turakainen Irene HS 20.49 0.08.24 35.99
16 Sahlström Teija EsAk 23.25 0.11.00 31.62

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Otsamo Riikka HS 13.29 0.00.00 65.94
2 Boström Kirsi Lynx 14.00 0.00.31 62.82
3 Viitanen Kirsi OH 14.05 0.00.36 61.78
4 Tuumi-Niemi Leena-Riitta 14.09 0.00.40 60.81
5 Lankinen Pauliina HS 14.39 0.01.10 58.09
6 Kollanen Teresa 14.54 0.01.25 56.47
7 Ala-Kasari Outi RasKu 15.36 0.02.07 53.33
8 Hagman Terése AOK 15.47 0.02.18 52.10
9 Suhonen Sirpa 16.10 0.02.41 50.28
10 Mannonen Anu 16.27 0.02.58 48.83
11 Torp-Donner Heidi OK77 16.36 0.03.07 47.82
12 Pulkkinen Arja JoKu 16.50 0.03.21 46.59
13 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 17.26 0.03.57 44.44
14 Holmgren Ulrica SV 17.58 0.04.29 42.59
15 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 19.33 0.06.04 38.65

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 13.09 0.00.00 63.61
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 14.11 0.01.02 57.87
3 Juga Liisa KeU 14.19 0.01.10 56.24
4 Ritakallio Maarit Lynx 14.29 0.01.20 54.51
5 Westerlund Tiina Koovee 14.44 0.01.35 52.52
6 Sarkki Sirkka KeU 15.45 0.02.36 48.13
7 Sani Tuula HU-46 16.17 0.03.08 45.59
8 Kirvesmies Vuokko LS-37 17.20 0.04.11 41.92
9 Kuoppala Kaisa LHR 19.07 0.05.58 37.19

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Illaru Sinikka PePo 14.08 0.00.00 51.74
2 Leskinen Tiina Lynx 14.12 0.00.04 49.95
3 Laukkanen Raija TP 17.16 0.03.08 39.81
4 Ojapalo Anneli RR 21.14 0.07.06 31.34
5 Tammisalo Netta KangSK 24.20 0.10.12 26.44
6 Ahlqvist Kristiina Raus 24.28 0.10.20 25.40

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malmsten Beatrice Lynx 13.42 0.00.00 38.14
2 Andelin Tarja LaTa 14.41 0.00.59 34.25
3 Karvonen Pirjo SuSi 15.58 0.02.16 30.27
4 Salonen Iiris KyS 20.52 0.07.10 22.22
Kämäräinen Helena LS-37 KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sundberg Liisa Lynx 14.57 0.00.00 30.76
2 Karvinen Tuulikki HS 15.56 0.00.59 26.70
3 Luoma Helena Pihkan 15.59 0.01.02 24.46

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalkanen Marke VaHa 16.58 0.00.00
2 Muikku Rauni Navi 26.49 0.09.51

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 16.11 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savkina Ekaterina RUS 11.48 0.00.00 80.15
2 Savolainen Iida KangSK 11.49 0.00.01 79.57
3 Mähönen Emmi TP 12.05 0.00.17 77.37
4 Kuusela Tuija RasKa 12.10 0.00.22 76.39
5 Haikonen Henna-Riikka AnttU 12.17 0.00.29 75.22
6 Kymäläinen Sanni TP 12.23 0.00.35 74.17
7 Ruppenthal Veronique TuS 12.30 0.00.42 73.04
8 Gustafsson Jannina TVV 12.48 0.01.00 70.90
9 Suominen Marika RR 12.55 0.01.07 69.84
10 Karvonen Sara Lynx 12.56 0.01.08 69.33
11 Suhonen Anniina KuoSu 13.02 0.01.14 68.38
12 Skog Henna Koovee 13.13 0.01.25 67.02
13 Pajunen Jenna AnttU 13.30 0.01.42 65.21
14 Hanhijärvi Marjukka EsAk 14.01 0.02.13 62.41
15 Nurmi Ella VaaSu 14.03 0.02.15 61.88
16 Harju Suvi TP 14.24 0.02.36 59.99
17 Lammi Elina HS 14.25 0.02.37 59.55
18 Forsell Susanna Raseborg 14.31 0.02.43 58.76
19 Herrgesell Maren Lynx 14.33 0.02.45 58.25
20 von Frenckell Johanna Raseborg 14.39 0.02.51 57.48
21 Hyvärinen Emilia RaVa 16.00 0.04.12 52.29
22 Kosonen Irene AnttU 18.47 0.06.59 44.25
23 Turpiainen Milla HyRa 20.36 0.08.48 40.08
Österman Vera HYL -
Hietaoja Essi HYL -
Hakala Emma HYL -
Peltomäki Elli RasKa HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirvesmies Lotta LS-37 11.49 0.00.00 70.76
2 Jokela Emmi SuSe 12.37 0.00.48 65.82
3 Hyyrynen Noora KS 12.53 0.01.04 64.02
4 Hulkkonen Niina Pihkan 13.08 0.01.19 62.36
5 Hakala Essi MSParma 13.11 0.01.22 61.70
6 Moser Tanja TP 13.20 0.01.31 60.57
7 Hietanen Pinja KS 13.25 0.01.36 59.77
7 Puikkonen Janika S-JKL 13.25 0.01.36 59.77
9 Uusitalo Amanda Koovee 13.57 0.02.08 56.67
10 Mäkipää Anni-Kaisa Hiisi 14.06 0.02.17 55.66
11 Matilainen Helena HS 14.07 0.02.18 55.19
12 Hasu Outi Orient 14.09 0.02.20 54.66
13 Rehn Nelli Lynx 14.12 0.02.23 54.07
14 Schoultz von Katja OK77 14.14 0.02.25 53.54
15 Heikkilä Venla MU 14.24 0.02.35 52.52
16 Väyrynen Aino KyS 14.44 0.02.55 50.95
17 Saarijärvi Salla TP 14.46 0.02.57 50.45
17 Lohikainen Milla RaVa 14.46 0.02.57 50.45
17 Heittola Suvi RasKu 14.46 0.02.57 50.45
20 Väisänen Essi SKVuoksi 15.57 0.04.08 45.63
21 Boxström Agneta SV 16.00 0.04.11 45.13
22 Kamppuri Elli-Noora TP 17.01 0.05.12 42.10
23 Ray Jenny OK77 17.15 0.05.26 41.20

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Noora Hiisi 9.42 0.00.00 59.31
2 Haanpää Anni TP 10.03 0.00.21 56.89
3 Nummela Liinu MU 10.10 0.00.28 55.88
4 Kontkanen Ronja KangSK 10.11 0.00.29 55.44
5 Roininen Essi HS 10.16 0.00.34 54.64
6 Juva Jonna AngA 10.23 0.00.41 53.68
7 Norrbacka Sanni HyRa 10.30 0.00.48 52.74
8 Martikainen Karoliina SV 10.33 0.00.51 52.15
9 Plit Heidi Lynx 10.51 0.01.09 50.38
10 Haltia Riikka RR 10.52 0.01.10 49.97
11 Kivilaakso Anni Lynx 11.11 0.01.29 48.23
12 Rontu Nella AngA 11.26 0.01.44 46.86
13 Kuronen Anna HS 11.31 0.01.49 46.21
14 Malinen Anni TVV 11.38 0.01.56 45.44
15 Suominen Sohvi HiKi 12.07 0.02.25 43.33
16 Pakkanen Reetta VeVe 12.12 0.02.30 42.74
17 Aaltonen Katariina HS 12.18 0.02.36 42.10
18 Mäkinen Riikka MU 12.19 0.02.37 41.75
19 Kollanen Petra Lynx 13.02 0.03.20 39.18
20 Reiman Aino AngA 13.26 0.03.44 37.74
21 Westerback Liva OK77 13.28 0.03.46 37.38
22 Laurikkala Nella Koovee 13.53 0.04.11 36.00
23 Weiss Michaela OK77 14.45 0.05.03 33.64
24 Ståhle Julia OK77 15.44 0.06.02 31.31
25 Korhonen Saara TVV 22.43 0.13.01 21.53

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jasmiina RaLu 9.13 0.00.00
2 Heikkilä Tuuli Lynx 9.20 0.00.07
3 Hanhijärvi Leenukka EsAk 9.34 0.00.21
4 Yli-Hietanen Saara TP 9.50 0.00.37
5 Kaukonen Ella EsSu 10.00 0.00.47
6 Donner Janina OK77 10.25 0.01.12
7 Pelkonen Roosa MU 10.40 0.01.27
7 Kuusinen Sanni HlS 10.40 0.01.27
9 Turakainen Venla HS 11.03 0.01.50
10 Ståhlberg Elisa EsSu 11.16 0.02.03
11 Skog Ella Koovee 11.25 0.02.12
12 Palmen Aino EsSu 11.31 0.02.18
13 Lohikainen Eveliina RaVa 11.32 0.02.19
14 Holmgren Antonia SV 11.39 0.02.26
15 Himilä Julia KaRa 11.44 0.02.31
16 Tuominen Krista LS-37 11.45 0.02.32
17 Hyvärinen Ella RaVa 11.52 0.02.39
18 Heijari Iida VeVe 11.55 0.02.42
19 Tanskanen Anni IisVi 11.57 0.02.44
20 Calderara Pia Lynx 12.18 0.03.05
21 Haanpää Kaisa TP 12.21 0.03.08
22 Saalo Saara MU 13.01 0.03.48
23 Tikkanen Venla EsSu 13.05 0.03.52
24 Kopra Anna HlS 13.23 0.04.10
25 Kuusivaara Roosa EsAk 13.29 0.04.16
26 Tulonen Jenna HiKi 14.18 0.05.05
27 Jylhä Suvi EsSu 16.46 0.07.33
28 Miettinen Sanni HiKi 19.14 0.10.01

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 8.35 0.00.00
1 Paloheimo Oona EsSu 8.35 0.00.00
3 Metsälä Essi HlS 9.37 0.01.02
4 Nurminen Kaarina KangSK 9.41 0.01.06
5 Lindahl Jannica AOK 9.49 0.01.14
6 Sainio Linda KangSK 10.13 0.01.38
7 Munck Saana EsSu 10.58 0.02.23
8 Munck Nana EsSu 11.33 0.02.58
9 Peura Kerttu EsSu 11.53 0.03.18
10 Karjalainen Mikaela PäijRa 11.59 0.03.24
11 Kulmala Alisa RR 12.20 0.03.45
12 Halkosaari Helena LHR 17.06 0.08.31
13 Lehikoinen Aino EsSu 17.45 0.09.10
14 Ketolainen Vilja Pihkan 18.44 0.10.09
Määttänen Maria HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Juulia HS 8.57 0.00.00
2 Salonen Elli HS 9.10 0.00.13
3 Heikkinen Ida VeVe 10.06 0.01.09
4 Heikkilä Suvi Lynx 12.08 0.03.11
5 Kuusinen Saana HlS 12.12 0.03.15
6 Tala Emilia HS 13.32 0.04.35
7 Virtanen Reeta HlS 14.13 0.05.16
8 Norrbacka Salla HyRa 14.58 0.06.01
9 Hyvärinen Anni RaVa 15.07 0.06.10
10 Martikainen Kristiina SV 15.55 0.06.58
11 Calderara Anna Lynx 20.10 0.11.13
12 Sorjonen Siiri EsSu 26.30 0.17.33