FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
TuplaSprintti aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parjanne Antti Lynx 17.54 0.00.00 90.15
2 Bertuks Edgars TuMe 18.03 0.00.09 88.79
3 Laukkarinen Jesse RR 18.28 0.00.34 86.19
4 Muukkonen Petteri VeVe 18.29 0.00.35 85.52
5 Sund Otto Femman 18.38 0.00.44 84.24
6 Taivainen Juho-Matti PelPo 18.41 0.00.47 83.42
7 Hall Andreas Femman 19.01 0.01.07 81.38
8 Kari Tuomas AngA 19.03 0.01.09 80.66
9 Mutka Manu TuMe 19.31 0.01.37 78.17
10 Aaltonen Vesa Brahe 19.49 0.01.55 76.43
11 Senttula Tuukka S-JKL 20.05 0.02.11 74.87
12 Loukkalahti Otto HiKi 20.11 0.02.17 73.95
13 Nurmiainen Aaro LappRi 20.57 0.03.03 70.72
14 Vuorinen Lauri VeVe 21.25 0.03.31 68.67
15 Ikäheimonen Jari TuMe 21.33 0.03.39 67.73
16 Kulagin Artur HS 21.44 0.03.50 66.65
17 Kapiainen Tomi RaKaS 21.58 0.04.04 65.44
18 Viholainen Joona S-JKL 22.01 0.04.07 64.80
19 Nieminen Pauli HS 22.15 0.04.21 63.62
20 Skinnari Juha Pihkan 23.04 0.05.10 60.89
21 Lahtinen Ismo OJy 27.15 0.09.21 51.14
22 Kohonen Jani LS-37 29.32 0.11.38 46.81
Väänänen Heikki Pihkan HYL -
Rosenblad Kalle HiKi EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Markus PunKu 16.34 0.00.00 65.03
2 Leppänen Kristian LS-37 18.53 0.02.19 54.20
3 Johansson Tuomas HS 20.26 0.03.52 47.45
Mattila Mikael ViRuS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pavilainen Alexei HlS 16.34 0.00.00 63.51
2 Loukkalahti Marko HiKi 17.15 0.00.41 60.08
3 Hytönen Harri RaVa 17.21 0.00.47 58.82
4 Salonen Kari HS 18.31 0.01.57 54.26
5 Maasilta Tommi RaVa 20.02 0.03.28 49.37
6 Hämäläinen Petri Pihkan 21.49 0.05.15 44.61
7 Mustajoki Sami TP 22.03 0.05.29 43.42
8 Viero Jussi LaihLu 22.12 0.05.38 42.42
9 Kaira Miikka KyS 22.20 0.05.46 41.46
10 Raitola Mika Lynx 26.50 0.10.16 33.92
Pulli Antero RR HYL -
Päivike Johan RaPi EIL -
Hannula Markus MU EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuomala Jyrki S-JKL 17.22 0.00.00 53.64
2 Nyman Jörgen Raseborg 17.53 0.00.31 51.31
3 Lohikainen Timo RaVa 18.37 0.01.15 48.54
4 Kulmala Mika RR 18.43 0.01.21 47.53
5 Talvitie Mikko KeU 20.40 0.03.18 42.37
6 Selin Tommy EsAk 20.43 0.03.21 41.60
7 Hietanen Ari KS 21.45 0.04.23 38.98
8 Hakuli Kari KeU 21.47 0.04.25 38.28
9 Kantanen Olli OK77 23.04 0.05.42 35.54
10 Aaltonen Jukka HlS 23.22 0.06.00 34.49
Ijas Markku Raus KES -
Tilli Juha Lynx EIL -
Nietosjärvi Tommi Pihkan EIL -
Eskelinen Jussi RaKaS EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiviniitty Jyrki HS 14.08 0.00.00 45.98
2 Liukkonen Juha HiKi 15.44 0.01.36 39.24
3 Heikkilä Kari KS 16.11 0.02.03 36.14
4 Tuomi Pertti AskU 16.48 0.02.40 32.88

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 14.38 0.00.00 52.11
2 Laukka John RaVa 16.00 0.01.22 45.88
3 Laaksonen Lasse SuSi 17.57 0.03.19 39.30
4 Ahlroth Timo TurSa 19.08 0.04.30 35.37
5 Ahlqvist Hannu Raus 21.31 0.06.53 30.13

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Vesa HS 15.29 0.00.00 45.61
2 Karhumäki Lauri Pihkan 17.20 0.01.51 39.22
3 Forsström Ove Raseborg 17.28 0.01.59 37.40
4 Nykänen Pentti Jyry 22.24 0.06.55 27.98
5 Terävä Seppo XYZ 26.02 0.10.33 23.06

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leino Tapio HS 14.47 0.00.00 43.73
2 Sane Kari HS 15.07 0.00.20 41.96
3 Hautala Olavi RaJu 16.14 0.01.27 38.33
4 Halkosaari Severi NivU 16.15 0.01.28 37.55
5 Rapakko Timo SuSi 16.50 0.02.03 35.52
6 Eklund Rolf HS 18.17 0.03.30 32.04
7 Partanen Risto HyRa 18.46 0.03.59 30.57
Laine Jaakko HS HYL -
Laakso Raimo HaHa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivula Keijo HyRa 17.38 0.00.00 37.90
2 Hakio Risto HS 18.21 0.00.43 35.33
3 Hämäläinen Reijo Pihkan 19.40 0.02.02 31.94
4 Peitsala Osmo HS 20.35 0.02.57 29.55
5 Mäkinen Matti Mesik 23.18 0.05.40 25.24
6 Juntunen Olli HS 25.06 0.07.28 22.63

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pyökäri Antero RaPi 32.07 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tiljander Ville HyRa 17.36 0.00.00 48.03
2 Niemi Kasperi HS 17.38 0.00.02 46.74
3 Koskenmäki Erno PorvU 17.59 0.00.23 44.66
4 Hakuli Tommi KeU 18.03 0.00.27 43.32
5 Kivinen Vinsci HyRa 18.33 0.00.57 41.02
6 Jumppanen Oskari HyRa 18.35 0.00.59 39.81
7 Reijonen Kasperi PorvU 20.36 0.03.00 34.88

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Otsamo Veeti HS 11.15 0.00.00
2 Tala Miika HS 11.21 0.00.06
3 Seppälä Pyry RR 11.54 0.00.39
4 Tuomala Mitri S-JKL 11.59 0.00.44
5 Heinaro Lauri EsSu 12.11 0.00.56
6 Niemi Topias HS 12.16 0.01.01
7 Salonen Matias HS 13.10 0.01.55
8 Koivisto Antton KeU 13.30 0.02.15
9 Saarinen Topi KeU 16.18 0.05.03
10 Kärkkäinen Konsta MU 19.19 0.08.04
Ylönen Arttu HyRa EIL -
Klemola Saul RaKaS EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Niklas KS 10.57 0.00.00
2 Kuva Lassi RaVa 11.04 0.00.07
3 Mannonen Ville HS 11.58 0.01.01
4 Niska Valtteri LapVi 12.09 0.01.12
5 Malmberg Henri HS 12.12 0.01.15
6 Vaismaa Lassi S-JKL 12.52 0.01.55
7 Lamberg Benjamin KeU 13.18 0.02.21
8 Hänninen Eetu RaPi 14.12 0.03.15
9 Väisänen Leevi HS 18.47 0.07.50

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Juuso HiKi 9.50 0.00.00
2 Heinonen Paavo HS 10.06 0.00.16
3 Kallio Matti KeU 11.26 0.01.36
4 Raitola Sami Lynx 11.50 0.02.00
5 Koskenmäki Ilari PorvU 12.16 0.02.26
6 Saarinen Tapio KeU 13.18 0.03.28
7 Reijonen Oskari PorvU 14.09 0.04.19
Viianen Lauri LaihLu EIL -
Eskelinen Pyry YlämPy EIL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mustajoki Olli TP 10.14 0.00.00
2 Konttila Akseli Koovee 11.03 0.00.49
3 Laakso Ilari RR 11.20 0.01.06
4 Kolkkala Vertti MSParma 11.40 0.01.26
5 Ruuskanen Tuomas MU 12.16 0.02.02
6 Salo Kasperi PunKu 13.08 0.02.54
7 Laaksonen Emil EsSu 13.24 0.03.10
8 Muukkonen Topias KeU 13.42 0.03.28
9 Mustajoki Aapo TP 19.00 0.08.46
10 Väisänen Lenni HS 19.58 0.09.44
Vesterinen Veeti HyRa EIL -
Koskinen Olli HiKi EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Latva-Kiskola Piia RasKu 20.31 0.00.00 76.48
2 Hulkkonen Niina Pihkan 20.54 0.00.23 73.67
3 Ikäheimonen Taru Lynx 21.04 0.00.33 71.69
4 Parjanne Laura HiKi 21.06 0.00.35 70.18
5 Karvonen Sara Lynx 21.24 0.00.53 67.82
6 Hietanen Pinja KS 21.35 0.01.04 65.88
7 Kangasaho Essi HiKi 22.46 0.02.15 61.17
8 Uhotoinen Anu HiKi 23.07 0.02.36 58.97
9 Ruhanen Hanna HS 24.16 0.03.45 54.96
Kari Jaana LänRa EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eskola Marianne TP 21.10 0.00.00 45.63
2 Laakso Sanna Hiisi 23.24 0.02.14 39.73
3 Nieminen Outi RR 25.59 0.04.49 34.39
4 Aalto-Kekäläinen Eveliina JäPa 29.29 0.08.19 29.07
Hassinen Heidi RaJu HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luoma Päivi Pihkan 24.20 0.00.00 39.69
2 Kleemola Katri PertPe 30.37 0.06.17 29.97
3 Salo Mervi PunKu 32.10 0.07.50 27.02
4 Laakso Kati Hiisi 35.27 0.11.07 23.16

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kolkkala Reeta MSParma 18.16 0.00.00 43.73
2 Salonen Heidi HS 19.11 0.00.55 39.56
3 Hakuli Mia KeU 29.14 0.10.58 24.59
4 Pyökäri-Hänninen Katariin RaPi 33.21 0.15.05 20.36

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Otsamo Riikka HS 15.24 0.00.00 40.33
2 Hietanen Pia KS 16.55 0.01.31 33.96
3 Kantanen Leena RaKaS 19.42 0.04.18 26.80
Tilli Virpi Lynx EIL -
Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkki Sirkka KeU 16.49 0.00.00
2 Kallio Ulla KeU 26.44 0.09.55

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsström Rita Raseborg 22.56 0.00.00 40.29
2 Ahlqvist Kristiina Raus 23.32 0.00.36 36.32
3 Rantalainen Tuija NaTe 26.36 0.03.40 29.53

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Kaija HS 18.29 0.00.00 41.79
2 Bergström Anneli EsSu 24.26 0.05.57 29.24
3 Rantalainen Arja NaTe 36.21 0.17.52 18.06

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 19.17 0.00.00 43.52
2 Kajava Ritva HlS 21.37 0.02.20 36.88
3 Luoma Helena Pihkan 21.53 0.02.36 34.52
4 Torp Tytti HS 25.05 0.05.48 28.44

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 21.57 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Inka HS 17.08 0.00.00 24.88
2 Saalo Hanna-Mari MU 19.00 0.01.52 20.75
3 Aaltonen Emilia HlS 23.19 0.06.11 15.54

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sjövall Cecilia VaaSu 13.57 0.00.00
2 Kumara Alina LaihLu 16.59 0.03.02
Koskinen Inka HiKi EIL -
Tilli Henriikka Lynx EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalo Siiri MU 12.02 0.00.00
2 Lohikainen Eveliina RaVa 13.39 0.01.37
3 Saalo Saara MU 14.06 0.02.04
4 Viianen Jenna LaihLu 16.02 0.04.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Eerika KeU 8.50 0.00.00
2 Lahdenperä Melina RR 9.23 0.00.33
3 Hakuli Hanna KeU 10.25 0.01.35
4 Kärkkäinen Milla MU 12.50 0.04.00
Vesterinen Viivi HyRa EIL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latvala Matilda TVV 9.57 0.00.00
2 Salonen Elli HS 10.38 0.00.41
3 Tuomala Miina-Maria S-JKL 10.55 0.00.58
4 Viianen Eveliina LaihLu 11.59 0.02.02
5 Salonen Venla HS 12.44 0.02.47
6 Salo Kerttu PunKu 13.59 0.04.02
7 Tiljander Venla HyRa 14.13 0.04.16
8 Väisänen Doris HS 15.27 0.05.30
Tilli Pauliina Lynx EIL -
Kangasaho Aino HS EIL -