FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Nordic O-Tour ja kansallinen keskimatka (Turku Sprint)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 63
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Jonne VeVe 32.01 0.00.00 93.53
2 Detkov Sergei Hiisi 33.09 0.01.08 90.11
3 Mäkinen Vesa AngA 34.25 0.02.24 86.59
4 Portin Fredric PR 34.59 0.02.58 84.98
5 Hyvönen Pekka AngA 35.33 0.03.32 83.42
6 Lindeqvist Markus PR 35.37 0.03.36 83.06
7 Sirén Mikko AngA 35.43 0.03.42 82.62
8 Simosas Otto Orient 36.10 0.04.09 81.40
9 Virtanen Janne PR 36.16 0.04.15 80.97
10 Sidorov Alexey AngA 36.28 0.04.27 80.33
11 Heikkilä Tero PR 36.33 0.04.32 79.95
12 Kari Tuomas AngA 36.42 0.04.41 79.42
13 Bertuks Edgars TuMe 36.46 0.04.45 79.08
14 Tiainen Topias Koovee 36.50 0.04.49 78.74
15 Loukkalahti Marko HiKi 36.57 0.04.56 78.30
16 Lassila Ari-Pekka Koovee 36.59 0.04.58 78.03
17 Valkama Sami PR 37.08 0.05.07 77.52
18 Hartvik Toni PR 37.22 0.05.21 76.84
19 Ritasalo Timo MSParma 37.37 0.05.36 76.14
20 Nakonechnyi Dmitry AngA 37.40 0.05.39 75.85
21 Salmenoja Samuli MSParma 37.47 0.05.46 75.42
22 Hämäläinen Sami MSParma 37.51 0.05.50 75.10
23 Pietilä Eero TP 38.12 0.06.11 74.22
24 Laaksonen Markku Rasti88 38.28 0.06.27 73.52
25 Aaltonen Vesa Brahe 38.34 0.06.33 73.14
26 Reponen Tommi PR 39.06 0.07.05 71.95
27 Mattila Tomi AngA 39.13 0.07.12 71.56
28 Laukkarinen Jesse RR 39.14 0.07.13 71.34
29 Mieskoski Kimmo RaLu 39.19 0.07.18 71.00
30 Annila Petri Koovee 39.46 0.07.45 70.02
31 Nieminen Janne PR 39.48 0.07.47 69.78
32 Elo Markku AngA 40.03 0.08.02 69.16
33 Nazarov Roman vac 40.18 0.08.17 68.55
34 Istolahti Tuomo YKV 40.25 0.08.24 68.18
35 Henriksson Tobias PIF 40.32 0.08.31 67.80
36 Oksa Jukka PR 40.50 0.08.49 67.13
37 Paukkunen Petri MSParma 41.30 0.09.29 65.87
38 Tölli Marko S-JKL 41.31 0.09.30 65.67
39 Väisänen Patrik KS 42.10 0.10.09 64.49
40 Mattila Aleksi Lynx 42.32 0.10.31 63.76
41 Istolahti Jaakko YKV 42.44 0.10.43 63.29
42 Kalve Henri PR 42.56 0.10.55 62.83
43 Laine Miika KS 43.05 0.11.04 62.44
44 Kainu Markus VetU 44.11 0.12.10 60.72
45 Nummi Ilari AngA 44.37 0.12.36 59.97
46 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 44.38 0.12.37 59.79
47 Nikitin Ivan CSPNovgo 45.17 0.13.16 58.77
48 Korpinen Taneli RaLu 45.46 0.13.45 57.99
49 Toivio Heikki AngA 45.52 0.13.51 57.71
50 Salo Olli AngA 46.00 0.13.59 57.38
51 Töyrylä Mikko KyS 46.01 0.14.00 57.20
52 Koskinen Roope Hiisi 46.06 0.14.05 56.94
53 Laaksonen Petri SWE 47.11 0.15.10 55.48
54 Matilainen Juha LS-37 47.48 0.15.47 54.61
55 Ylis-Junttila Vesa HlS 50.32 0.18.31 51.52
56 Ranki Arto AngA 52.00 0.19.59 49.92
57 Sychev Maxim Hiisi 52.02 0.20.01 49.75
58 Lassila Juha VetU 52.44 0.20.43 48.96
59 Mänty Eero HirvHe 57.28 0.25.27 44.80
60 Sinnelä Harri SuSi 59.43 0.27.42 42.99
61 Kenner Germo PR 1.04.44 0.32.43 39.54
Kuosku Ali SWE KES -
Ääri Mikko MaMa KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Rudnyi Vladimir StPeters HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintala Rami Hiisi 43.49 0.00.00 57.31
2 Wigelius Miikka MaMa 47.43 0.03.54 51.64
3 Määttä Mikko MSParma 47.44 0.03.55 50.64
4 Öhman Andreas Malax 54.10 0.10.21 43.75
5 Raute Kaj SuSi 55.11 0.11.22 42.09
6 Konttila Janne Koovee 1.02.27 0.18.38 36.44
7 Niemelä Mikko VetU 1.06.30 0.22.41 33.51
8 Myllymäki Jyri VetU 1.29.20 0.45.31 24.42
Hongisto Pasi LoJa KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anders SWE 35.23 0.00.00 54.43
2 Nymalm Sören PIF 36.28 0.01.05 52.15
3 Kääriäinen Sami TuMe 47.26 0.12.03 39.59
4 Hanhela Veli-Matti MSParma 47.41 0.12.18 38.87
5 Lehtonen Tero SuSi 49.16 0.13.53 37.13
6 Kaira Miikka KyS 53.22 0.17.59 33.83
7 Reinivuo Tuomo PR 53.28 0.18.05 33.32
8 Saastamoinen Pasi AngA 54.49 0.19.26 32.06
9 Leskinen Jussi MSParma 57.01 0.21.38 30.40
10 Orell Marko TuMe 1.05.06 0.29.43 26.25
11 Maasilta Tommi RaVa 1.05.08 0.29.45 25.87
12 Hänninen Marko RaPi 1.08.57 0.33.34 24.09
13 Laaksonen Petri AngA 1.10.03 0.34.40 23.37

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strömberg Juha-Pekka EsAk 44.28 0.00.00 49.67
2 Koponen Visa PertPe 44.57 0.00.29 48.21
3 Malmlund Heikki Koovee 45.54 0.01.26 46.31
4 Ruohola Risto MSParma 47.01 0.02.33 44.33
5 Lindblom Petteri SuSi 48.18 0.03.50 42.29
6 Arén Ove PIF 49.26 0.04.58 40.49
7 Nappu Juha TuNMKY 50.40 0.06.12 38.68
8 Ratia Juha KemKi 1.07.36 0.23.08 28.38
9 Piironen Timo MSParma 1.20.55 0.36.27 23.20

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Veli-Pekka AngA 26.38 0.00.00 63.58
2 Lammila Jyrki LaJy 33.10 0.06.32 50.55
3 Viitasaari Sauli KoS 35.13 0.08.35 47.12
4 Lehto Kari TuMe 37.00 0.10.22 44.39
5 Aakula Ilkka PR 37.51 0.11.13 42.95
6 Viinikainen Heikki HirvHe 38.35 0.11.57 41.69
7 Teittinen Matti Hiisi 39.18 0.12.40 40.50
8 Honkasaari Jukka RaPi 40.34 0.13.56 38.82
9 Viili Osmo MSParma 41.02 0.14.24 37.97
10 Uusikartano Simo TuMe 42.45 0.16.07 36.05
11 Ritakallio Timo Lynx 46.07 0.19.29 33.05
12 Hietaoja Jarkko HS 48.26 0.21.48 31.12
13 Huhtala Ismo YlKi 54.15 0.27.37 27.47
Mänty Pekka HirvHe HYL -
Mänty Markku TuMe HYL -
Laine Kimmo KyS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 26.23 0.00.00 54.55
2 Saarimäki Ilkka AngA 30.27 0.04.04 46.62
3 Leppälä Martti HlS 35.47 0.09.24 39.12
4 Lehto Jarmo VeVe 36.49 0.10.26 37.49
5 Nyberg Henry Orient 38.08 0.11.45 35.68
6 Kottonen Hannu Lynx 38.10 0.11.47 35.14
7 Nurisalo Seppo KoS 39.46 0.13.23 33.23
8 Nieminen Taisto PR 44.40 0.18.17 29.15
9 Luukka Heikki HirvHe 47.39 0.21.16 26.91
10 Pajunen Kari Navi 54.01 0.27.38 23.37
Pulkkinen Erkki RaLu HYL -
Arki Hannu TuMe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 26.02 0.00.00 54.16
2 Tervo Vesa RR 27.46 0.01.44 50.27
3 Kerkola Pekka TP 28.03 0.02.01 49.26
4 Inki Pekka TuMe 32.01 0.05.59 42.71
5 Ritanotko Markku TuMe 32.34 0.06.32 41.56
6 Tamminen Pentti PertPe 34.16 0.08.14 39.09
7 Aarnio Seppo RaPi 37.00 0.10.58 35.82
8 Mertsalmi Tapani HirvHe 37.21 0.11.19 35.11
9 Röytiö Lauri PR 38.04 0.12.02 34.07
10 Virtanen Jari PR 39.02 0.13.00 32.87
11 Alilonttinen Martti MSParma 39.41 0.13.39 31.98
12 Vartiainen Aarne RAPSU 41.14 0.15.12 30.43
13 Salmenoja Pertti HirvHe 42.48 0.16.46 28.99
14 Varila Timo TuMe 50.47 0.24.45 24.15
Välimäki Heimo TuVi HYL -
Vanne Pekka HirvHe HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Heikki PR 26.19 0.00.00 49.38
2 Tammisaari Pentti HirvHe 26.40 0.00.21 48.38
3 Kyyrönen Heikki KS 28.06 0.01.47 45.58
4 Rautarae Veikko HirvHe 31.06 0.04.47 40.89
5 Mäkinen Jaakko AngA 32.13 0.05.54 39.18
6 Halkosaari Severi NivU 34.54 0.08.35 35.90
7 Hongisto Heimo LoJa 35.07 0.08.48 35.42
8 Yliuntinen Hannu KarjUra 35.19 0.09.00 34.95
9 Ketamo Juhani SuSe 37.06 0.10.47 33.02
10 Cederlöf Bror-Erik OK77 37.55 0.11.36 32.07
11 Lainema Ilkka MSParma 39.55 0.13.36 30.23
12 Viljanen Keijo LoJa 40.11 0.13.52 29.80
13 Grönholm Hannu PR 41.13 0.14.54 28.82
14 Peltola Tuomo MSParma 41.35 0.15.16 28.35
15 Hirvonen Pentti TuMe 42.24 0.16.05 27.58
16 Laakso Raimo HaHa 44.00 0.17.41 26.37
17 Eggli Roland SUI 45.35 0.19.16 25.25
18 Kallio Erkki LoJa 46.09 0.19.50 24.74
Junnola Mauri JRV HYL -
Engström Berndt PIF HYL -
Varjonen Antero RR KES -
Havia Pertti MaMa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heerman Stig RaLu 23.39 0.00.00 36.10
2 Grönroos Timo MSParma 25.27 0.01.48 32.70
3 Mattsson Per-Åke KSF 32.10 0.08.31 25.21
4 Nurmi Veijo VaRa 36.52 0.13.13 21.42
5 Sonkki Juhani PR 37.32 0.13.53 20.47
6 Lampi Eero PäijRa 38.05 0.14.26 19.61
7 Isotalo Matti AuVa 50.57 0.27.18 14.24

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viiri Jyrki HirvHe 21.13 0.00.00 41.75
2 Tuominen Niilo R-P 24.52 0.03.39 34.86
3 Lehkonen Reijo MaMa 25.16 0.04.03 33.56
4 Paananen Aapo R-P 27.07 0.05.54 30.57
5 Heikkilä Mikko MaMa 28.09 0.06.56 28.77
6 Siivonen Jukka RasKa 28.58 0.07.45 27.31
7 Nordell Rolf KSF 41.21 0.20.08 18.67
Tamminen Heikki MaMa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pyökäri Antero RaPi 41.14 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesanto Anssi EsSu 32.46 0.00.00 73.39
2 Räsänen Markus KuoSu 34.48 0.02.02 67.62
3 Parkkinen Ville Pohjant 36.21 0.03.35 63.32
4 Vanhanen Konsta Pohjant 38.41 0.05.55 58.17
5 Viitasaari Toni-Antti KoS 43.50 0.11.04 50.16
6 Senttula Tuukka S-JKL 44.05 0.11.19 48.71
7 Seppänen Kari-Pekka RasKa 46.57 0.14.11 44.63
8 Annila Henri Koovee 49.25 0.16.39 41.36

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linnaila Casper Orient 53.37 0.00.00 53.50
2 Mäkelä Antti RasKa 59.21 0.05.44 45.91
3 Saetalu Andres EST 1.04.48 0.11.11 39.84
Ruohola Aaro MSParma HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ollipekka Lynx 28.32 0.00.00 51.38
2 Ruohola Akseli MSParma 29.22 0.00.50 48.86
3 Hietaoja Atte HS 36.27 0.07.55 38.50
4 Mäkinen Tuukka LLuja 38.35 0.10.03 35.56
5 Arén Conny PIF 39.38 0.11.06 33.82
6 Laaksonen Arttu AngA 42.25 0.13.53 30.86
7 Valkila Saku TuS 45.12 0.16.40 28.27
8 Malmlund Arttu Koovee 1.09.34 0.41.02 17.91

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Rasmus MSParma 19.22 0.00.00
2 Piironen Konsta MSParma 21.03 0.01.41
3 Kaihtela Juuso RaLu 25.12 0.05.50
4 Nurminen Eerik KangSK 25.24 0.06.02
5 Konttila Eemi Koovee 28.33 0.09.11
6 Niemi Oskari LappRi 29.30 0.10.08
7 Hänninen Eetu RaPi 33.07 0.13.45
8 Arén Oscar PIF 34.44 0.15.22
9 Reinivuo Aleksi PR 41.26 0.22.04

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolkkala Vertti MSParma 12.36 0.00.00
2 Hänninen Lauri RaPi 16.00 0.03.24
3 Huisko Esa MSParma 23.34 0.10.58

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 12.21 0.00.00
2 Karttila Aleksi MSParma 16.04 0.03.43
3 Kinnala Kalle TuS 19.43 0.07.22
4 Sinervä Onni TuS 19.50 0.07.29
5 Rousku Samuli MSParma 21.39 0.09.18
6 Saastamoinen Atte AngA 23.58 0.11.37
7 Konttila Akseli Koovee 26.48 0.14.27
8 Fingerroos Casper PR 27.05 0.14.44
9 Röntynen Leevi TuS 32.32 0.20.11

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Konttila Milo Koovee 12.25 0.00.00
2 Laavainen Aamos MSParma 14.21 0.01.56
3 Huisko Antti MSParma 17.18 0.04.53
4 Sinervä Johannes TuS 26.21 0.13.56

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maasilta Aapo RaVa 10.04 0.00.00
2 Arén Cevin PIF 14.53 0.04.49

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 35.04 0.00.00 92.85
2 Gunell Yvonne PIF 37.46 0.02.42 85.91
3 Portin Laura PR 38.47 0.03.43 83.37
4 Lindeqvist Katri PR 39.49 0.04.45 80.92
5 Paukkunen Sanna MSParma 40.52 0.05.48 78.56
6 Hietaoja Essi HS 41.30 0.06.26 77.09
7 Istolahti Tiia MSParma 41.42 0.06.38 76.45
8 Taini Mia Koovee 42.55 0.07.51 74.02
9 Tahvonen Satu PR 43.04 0.08.00 73.49
10 Westerlund Ina OK77 43.12 0.08.08 73.00
11 Åkerman Anu HS 43.33 0.08.29 72.16
12 Viberg Tuulia MSParma 44.21 0.09.17 70.60
13 Silvennoinen Emma PR 44.59 0.09.55 69.35
14 Hirvonen Eveliina PR 45.00 0.09.56 69.07
15 Vinogradova Natalia AngA 45.45 0.10.41 67.69
16 Tervo Johanna RR 46.06 0.11.02 66.93
17 Saarimäki Milla AngA 46.19 0.11.15 66.38
18 Stenlund Hilla PR 47.28 0.12.24 64.53
19 Pietilä Johanna PR 48.11 0.13.07 63.33
20 Dambe Signe PR 48.30 0.13.26 62.68
21 Suntioinen Riina PR 50.07 0.15.03 60.44
22 Boström Matleena RR 50.24 0.15.20 59.87
23 Karhola Lotta TP 50.51 0.15.47 59.12
24 Uotila Erika Koovee 50.53 0.15.49 58.86
25 Mäkelä Joosefiina AngA 51.01 0.15.57 58.48
26 Rantala Maria AngA 51.16 0.16.12 57.97
27 Töyrylä Salla VeVe 52.32 0.17.28 56.36
28 Temjakova Nina PR 53.07 0.18.03 55.53
29 Kurppa Pinja AngA 53.42 0.18.38 54.71
30 Lindholm Vivian OK77 53.55 0.18.51 54.28
31 Maisila Mirkka MSParma 55.06 0.20.02 52.91
32 Sinkkonen Tuula Rasti88 56.57 0.21.53 50.99
33 Salmenoja Sanna MSParma 1.01.54 0.26.50 46.73
34 Kujanpää Teija Lynx 1.02.04 0.27.00 46.42
35 Rajaniemi Maija RaLu 1.05.43 0.30.39 43.67
36 Gustafsson Piia RaLu 1.09.43 0.34.39 41.00
37 Kujala Terhi PoRa 1.13.55 0.38.51 38.52
38 Leriche Clotilde TP 1.20.46 0.45.42 35.11
39 Markula Maria LoJa 1.39.28 1.04.24 28.40
Mjösund Katja MSParma KES -
Raitanen Hanna RR KES -
Saarimäki Heini AngA KES -
Kyrölä Sonja TP HYL -
Tervo Susanna MSParma HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Roosa RasTiimi 26.13 0.00.00
2 Hietaoja Nelli HS 31.17 0.05.04

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fingerroos Meri PR 46.33 0.00.00
2 Kleemola Katri PertPe 59.40 0.13.07

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattsson Ingela PIF 31.44 0.00.00 58.26
2 Nymalm Sanna PIF 32.53 0.01.09 54.53
3 Kolkkala Reeta MSParma 33.34 0.01.50 51.77
4 Erola Petra HS 44.19 0.12.35 37.96
5 Konttila Minna Koovee 47.45 0.16.01 34.07
6 Oja Iina Pihkan 55.05 0.23.21 28.53

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipponen Eija PR 41.56 0.00.00 49.01
2 Guseff Virpi HirvHe 56.14 0.14.18 33.80
3 Pyökäri Susanna RaPi 1.04.07 0.22.11 27.24

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 32.38 0.00.00 57.30
2 Ritakallio Maarit Lynx 33.20 0.00.42 55.05
3 Heerman Maria RaLu 40.21 0.07.43 44.61
4 Linko Rita EsSu 41.03 0.08.25 42.99
5 Henriksson Ann-Catherine PIF 41.42 0.09.04 41.48
6 Sulavuori Eija TuMe 44.54 0.12.16 37.74
7 Miettinen Päivi VaRa 48.52 0.16.14 33.96
8 Kivioja Pirjo SalVil 51.05 0.18.27 31.80
9 Turunen Päivi RR 1.01.30 0.28.52 25.85

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Maija TP 43.02 0.00.00 52.56
2 Lehto Ulla KyS 48.19 0.05.17 45.06
3 Hovirinta Marjo TuMe 49.47 0.06.45 42.03
4 Toivonen Airi MaMa 49.55 0.06.53 40.22
5 Niemi Tuire TP 51.16 0.08.14 37.50

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmenoja Hely HirvHe 25.06 0.00.00 47.93
2 Suna Eija MSParma 31.02 0.05.56 37.31
3 Peltola Liisa MSParma 31.09 0.06.03 35.72
4 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 43.08 0.18.02 24.75
5 Tienari Pauliina KyRa 44.31 0.19.25 22.97

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 37.45 0.00.00 31.10
2 Eggli Margrit SUI 50.19 0.12.34 21.59
3 Havia Tuula MaMa 52.43 0.14.58 18.93

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lainema Maija MSParma 41.13 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savkina Ekaterina RUS 32.29 0.00.00 64.85
2 Saarinen Henna Koovee 33.03 0.00.34 62.78
3 Borisova Daria Hiisi 33.58 0.01.29 60.16
4 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 36.29 0.04.00 55.14
5 Turunen Maaret RR 36.46 0.04.17 53.86
6 Hyvärinen Emilia RaVa 38.25 0.05.56 50.72
7 Yakimenko Anna Hiisi 41.26 0.08.57 46.26
8 Uusitalo Amanda Koovee 44.44 0.12.15 42.14
9 Laakkio Emma AngA 45.19 0.12.50 40.91
Lukashova Victoria Hiisi KES -
Forsell Susanna Raseborg KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malmlund Milla Koovee 1.11.47 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuuli Lynx 23.26 0.00.00 44.86
2 Aaltonen Anniina MSParma 28.35 0.05.09 34.02
3 Karlsson Pernilla PIF 46.03 0.22.37 19.41

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jasmiina RaLu 18.32 0.00.00
2 Hyvärinen Ella RaVa 18.50 0.00.18
3 Roos Renja AngA 19.24 0.00.52
4 Saarinen Anu Rasti88 19.52 0.01.20
5 Uusi-Pietilä Säde RaLu 26.18 0.07.46
6 Laukkanen Laura MSParma 55.31 0.36.59

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Saara MSParma 23.41 0.00.00
2 Malmlund Reeta Koovee 29.39 0.05.58

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 18.53 0.00.00
2 Aho Anni TuS 33.06 0.14.13
3 Viili Anni-Martta MSParma 39.56 0.21.03

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 11.41 0.00.00
2 Syväluoma Aino TuS 14.08 0.02.27
3 Tuomisto Kerttu MSParma 14.52 0.03.11
4 Loukkalahti Saima HiKi 15.21 0.03.40

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruohola Ilona MSParma 10.48 0.00.00
2 Heikkilä Suvi Lynx 12.00 0.01.12