FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
K-P AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfbacka Sami VetU 27.44 0.00.00 75.08
2 Uusivirta Risto RasTiimi 30.01 0.02.17 68.42
3 Hongell Timo KoS 30.03 0.02.19 67.40
4 Rantala Paavo KoS 31.27 0.03.43 63.50
5 Finnilä Sami VetU 31.54 0.04.10 61.71
6 Koirikivi Anssi RasTiimi 32.01 0.04.17 60.60
7 Saarela Ville KoS 32.02 0.04.18 59.68
8 Isokoski Teppo YlivKu 32.06 0.04.22 58.67
9 Tyynelä Kari VetU 34.56 0.07.12 53.10
10 Kalliokoski Toni HalTo 35.32 0.07.48 51.40
11 Korpijärvi Vesa KannUra 42.32 0.14.48 42.28
Autio Antti RasTiimi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taarna Terho KoS 32.14 0.00.00 46.34
2 Kalliokoski Jari HalTo 33.23 0.01.09 43.63
3 Hyyppä Tuomas KoS 34.29 0.02.15 41.15
4 Kokkoniemi Tero RasTiimi 37.38 0.05.24 36.72
5 Hautala Heikki NivU 38.08 0.05.54 35.25
6 Palola Lasse NivU 47.06 0.14.52 27.75
Myllymäki Jyri VetU KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kupsala Esko KannUra 27.18 0.00.00 42.78
2 Holm Jari ViiSu 28.07 0.00.49 40.29
3 Tanttinen Ilkka KoS 29.47 0.02.29 36.86
4 Laine Arttu KoS 30.35 0.03.17 34.75
5 Jokela Harri NivU 34.54 0.07.36 29.45
6 Koirikivi Vesa RasTiimi 41.53 0.14.35 23.70

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiainen Hannu NivU 25.47 0.00.00 33.65
2 Lakanen Olavi PerhKi 26.30 0.00.43 31.11
3 Jylhä Taisto LohtVe 27.03 0.01.16 28.87
4 Haukilahti Tapani VetU 31.11 0.05.24 23.65

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junkala Eero KannUra 23.16 0.00.00 56.74
2 Lerssi Juha KPV 25.21 0.02.05 51.10
3 Rantala Timo KPV 26.39 0.03.23 47.68
4 Polso Jukka KoS 26.46 0.03.30 46.55
5 Koivumäki Kari KoS 27.48 0.04.32 43.93
6 Jylhä Seppo KäTa 29.30 0.06.14 40.56
7 Hietala Petri LohtVe 29.33 0.06.17 39.65
8 Rantala Pekka KoS 37.13 0.13.57 30.82
9 Saarenpää Matti SievSi 41.37 0.18.21 26.96

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 22.11 0.00.00 61.32
2 Konttila Sauli KannUra 22.33 0.00.22 59.03
3 Pajukangas Tauno KPV 24.39 0.02.28 52.82
4 Koirikivi Jorma RasTiimi 28.25 0.06.14 44.79
5 Jylhä Kauko KäTa 28.54 0.06.43 43.03
6 Vesisenaho Markku SievSi 29.05 0.06.54 41.76
7 Saarela Esa KoS 30.02 0.07.51 39.47
8 Korpijärvi Asko KannUra 32.46 0.10.35 35.29

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nygård Eelis VetU 25.37 0.00.00 44.45
2 Koivukangas Erkki KäTa 26.27 0.00.50 42.40
3 Hautamäki Jouko RasTiimi 27.42 0.02.05 39.87
4 Hongell Harri KoS 28.34 0.02.57 38.07
5 Pöyhönen Hannu VetU 28.53 0.03.16 37.06
6 Haapalehto Raimo VetU 29.43 0.04.06 35.44
7 Törmä Markku KannUra 31.14 0.05.37 33.18
8 Joensuu Martti NivU 31.20 0.05.43 32.52
9 Hourula Matti Reima 32.52 0.07.15 30.49
10 Myllymäki Ari KPV 33.46 0.08.09 29.17
11 Kattilakoski Eero KPV 41.38 0.16.01 23.25

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juola Eero KoS 21.32 0.00.00 40.40
2 Kätkä Vesa Reima 22.38 0.01.06 37.00
3 Oja Jorma HimU 23.57 0.02.25 33.60
4 Pajukangas Heikki KPV 24.49 0.03.17 31.11
5 Niskanen Erkki SievSi 25.57 0.04.25 28.50

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linna Esko NivU 19.10 0.00.00 36.73
2 Jokela Vesa NivU 22.03 0.02.53 31.33
3 Hietalahti Aapo HalTo 22.46 0.03.36 29.76
4 Kumara Pentti SievSi 23.49 0.04.39 27.89
5 Mikkilä Mauno NivU 23.54 0.04.44 27.24
6 Känsäkoski Pentti KPV 25.17 0.06.07 25.23
7 Jokikuona Toivo RasTiimi 26.22 0.07.12 23.69
8 Hautamäki Toivo NivU 27.22 0.08.12 22.35
Fränti Eero KoS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 20.37 0.00.00 24.67
2 Leppävuori Jaakko VetU 22.59 0.02.22 20.47
3 Puusaari Kalevi KaJu 25.18 0.04.41 17.09

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattola Peetu HaapavU 28.43 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Valtteri KoS 24.24 0.00.00
2 Mattila Markus KPV 24.47 0.00.23

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivumäki Lauri KoS 10.56 0.00.00
2 Lakanen Juho PerhKi 12.46 0.01.50
3 Pajukangas Mikko KPV 13.30 0.02.34
4 Nivala Kari YlivKu 18.10 0.07.14

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Poutanen Mikko KoS 15.32 0.00.00
2 Koirikivi Riku RasTiimi 15.40 0.00.08
3 Rantala Peetu KoS 16.55 0.01.23
4 Hyvönen Robert RasTiimi 17.23 0.01.51
5 Tiitto Kalle RasTiimi 19.58 0.04.26

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli HalTo 9.18 0.00.00
2 Venetjoki Väinö HimU 10.40 0.01.22
3 Immonen Arttu YlivKu 10.54 0.01.36
4 Lakanen Eetu PerhKi 13.15 0.03.57
5 Lerssi Mitri KPV 13.21 0.04.03
6 Koivumäki Olli KoS 13.28 0.04.10
7 Koskela Eetu HalTo 24.24 0.15.06

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kronqvist Emil KoS 12.39 0.00.00
2 Koirikivi Aleksi RasTiimi 12.57 0.00.18

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koirikivi Tommi RasTiimi 13.53 0.00.00
2 Tiainen Pietu NivU 18.08 0.04.15

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oja Jirka KaJu 15.32 0.00.00
2 Jussinmäki Pietari HalTo 17.11 0.01.39
3 Jussinmäki Iisakki HalTo 22.05 0.06.33

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Henna RasTiimi 29.30 0.00.00 66.16
2 Simpanen Hanna-Mari HalTo 30.41 0.01.11 62.55
3 Kivelä Mervi PerhKi 32.00 0.02.30 58.96
3 Knuuti Pirjo NivU 32.00 0.02.30 58.96
5 Pakkala Miia VetU 32.58 0.03.28 55.26
6 Hongell Mia-Riitta KoS 33.38 0.04.08 53.20
7 Koskela Tiina HalTo 33.55 0.04.25 51.79
8 Junnikkala Linda KaJu 34.23 0.04.53 50.14
9 Lassila Reetta RasTiimi 34.40 0.05.10 48.80
10 Jääskeläinen Aino RasTiimi 43.52 0.14.22 37.82

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfbacka Sanna KPV 33.35 0.00.00 28.00
2 Haukilahti Eliisa VetU 34.03 0.00.28 25.55
3 Halla-aho Johanna HimU 42.37 0.09.02 18.76

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Anne KPV 25.11 0.00.00
2 Hyvönen Jaana RasTiimi 36.36 0.11.25

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 20.18 0.00.00
2 Virkkala Marjut KoS 1.07.10 0.46.52

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Maj-Lis KPV 23.40 0.00.00 38.52
2 Mattila Airi KPV 23.57 0.00.17 36.63
3 Laitala Marja-Liisa NivU 25.56 0.02.16 32.51
4 Uusivirta Riitta RasTiimi 26.21 0.02.41 30.70
5 Erkkilä Hanna-Liisa NivU 27.56 0.04.16 27.74

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karstunen Rauni YlivKu 24.18 0.00.00
2 Pöyhönen Lea VetU 30.13 0.05.55

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 24.47 0.00.00 34.00
2 Yliniemi Kaisa NivU 27.01 0.02.14 28.85
3 Lassila Eija VetU 36.37 0.11.50 19.56

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkilä Ritva NivU 39.42 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Ruska KoS 22.13 0.00.00 53.19
2 Ylikangas Tiia RasKu 24.23 0.02.10 46.04
3 Nivala Jenna-Maria YlivKu 29.13 0.07.00 36.40
4 Kaustinen Emilia HimU 39.45 0.17.32 25.27

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaustinen Erika HimU 30.33 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halla-aho Emma HimU 17.34 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haukilahti Iida VetU 15.38 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Jenna LohtVe 11.07 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylikangas Pinja HimU 12.52 0.00.00
2 Laine Roosa KoS 14.57 0.02.05

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Iina HalTo 10.12 0.00.00
2 Laine Iida KoS 12.17 0.02.05
3 Huntus Veera KPV 14.49 0.04.37
4 Hyyppä Milja KoS 16.32 0.06.20
5 Hyvönen Riina RasTiimi 18.30 0.08.18
6 Teppo Ninni RasTiimi 21.47 0.11.35
7 Jussinmäki Tuulia HalTo 23.47 0.13.35

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Inka PerhKi 17.00 0.00.00
2 Tiainen Liinu NivU 17.04 0.00.04
3 Hyyppä Liina KoS 35.51 0.18.51