FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM pitkä R1 finaali
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PR 1.29.40 0.00.00 105.21
2 Fincke Simo-Pekka KR 1.31.31 0.01.51 102.73
3 Lakanen Jani VaajTe 1.31.54 0.02.14 101.96
4 Kodeda Stepan MSParma 1.32.35 0.02.55 100.86
5 Anjala Topi Koovee 1.32.36 0.02.56 100.49
6 Nurmonen Antti KR 1.35.05 0.05.25 97.53
7 Huovila Jarkko KR 1.35.46 0.06.06 96.50
8 Muukkonen Petteri VeVe 1.36.18 0.06.38 95.63
9 Sild Timo Delta 1.37.00 0.07.20 94.61
10 Suna Jussi TuMe 1.38.14 0.08.34 93.09
11 Heinaro Einari HS 1.38.33 0.08.53 92.46
12 Lakanen Jonne VaajTe 1.38.34 0.08.54 92.12
13 Parkkinen Jarno RR 1.38.45 0.09.05 91.63
14 Fagerudd Kim PR 1.39.27 0.09.47 90.66
15 Sirén Mikko AngA 1.39.47 0.10.07 90.03
16 Saramäki Niklas Lynx 1.39.48 0.10.08 89.70
17 Väisänen Henrik Hiisi 1.39.55 0.10.15 89.27
18 Patana Mikko IkNV 1.39.58 0.10.18 88.90
19 Väre Teemu PR 1.40.27 0.10.47 88.15
20 Sorsa Perttu Delta 1.40.41 0.11.01 87.63
21 Kivelä Matti Delta 1.41.11 0.11.31 86.88
22 Pajunen Jere KR 1.41.35 0.11.55 86.22
23 Lindeqvist Markus PR 1.43.16 0.13.36 84.50
24 Ahonen Jere KangSK 1.44.06 0.14.26 83.52
25 Mattila Tuomas VeVe 1.44.40 0.15.00 82.76
26 Bortnik Alexei AngA 1.45.27 0.15.47 81.84
27 Mjösund Asgeir MSParma 1.46.34 0.16.54 80.68
28 Hall Andreas Femman 1.47.09 0.17.29 79.94
29 Hernelahti Miika KR 1.47.57 0.18.17 79.05
30 Heinonen Mikko KR 1.48.17 0.18.37 78.51
31 Tambasau Yury MSParma 1.48.23 0.18.43 78.14
32 Suonpää Lasse MSParma 1.48.55 0.19.15 77.46
33 Liuha Jarkko VeVe 1.49.43 0.20.03 76.60
34 Hartvik Toni SV 1.50.16 0.20.36 75.93
35 Saari Petri VaajTe 1.50.32 0.20.52 75.46
35 Bäckman Johan SWE 1.50.32 0.20.52 75.46
37 Heinmann Kristo KangSK 1.51.02 0.21.22 74.54
38 Laitinen Petteri KangSK 1.51.51 0.22.11 73.71
39 Heinonen Samuel VaajTe 1.53.36 0.23.56 72.29
40 Myllärinen Jani Koovee 1.53.43 0.24.03 71.93
41 Rantala Kalle KR 1.55.58 0.26.18 70.26
42 Penttinen Topi Orient 1.58.25 0.28.45 68.53
43 Mänkärlä Janne Lynx 2.05.14 0.35.34 64.55
Airila Hannu KR KES -
Stenlund Daniel PR KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppi Minna AR 1.10.35 0.00.00 105.76
2 Rantanen Merja JRV 1.11.33 0.00.58 103.91
3 Harju Venla TP 1.15.46 0.05.11 97.73
4 Kinni Saila TP 1.16.58 0.06.23 95.81
5 Dambe Inga PR 1.18.09 0.07.34 93.97
6 Heikkonen Anni RasKa 1.18.38 0.08.03 93.01
7 Anttonen Sari KeuKi 1.19.05 0.08.30 92.10
8 Haajanen Sofia Pohjant 1.19.54 0.09.19 90.78
9 Gunell Yvonne PIF 1.20.38 0.10.03 89.58
10 Sianoja Maija MSParma 1.20.41 0.10.06 89.15
11 Wennman Heini Pohjant 1.21.34 0.10.59 87.81
12 Kuuselo Riina TP 1.23.26 0.12.51 85.48
13 Kaskinen Mira RasKa 1.23.49 0.13.14 84.73
14 Virta Elli RasKa 1.25.29 0.14.54 82.73
15 Sundberg Karoliina Lynx 1.26.11 0.15.36 81.70
16 Rudnaya Anastasia MSParma 1.26.38 0.16.03 80.93
17 Väisänen Mari KR 1.26.42 0.16.07 80.52
18 Vinogradova Natalia AngA 1.26.54 0.16.19 79.98
19 Niittynen Miia Koovee 1.26.58 0.16.23 79.58
20 Patana Jenny Delta 1.27.42 0.17.07 78.56
21 Sareila Outi MSParma 1.27.53 0.17.18 78.06
22 Väänänen Mari KR 1.28.46 0.18.11 76.94
23 Åkerman Anu HS 1.28.55 0.18.20 76.47
24 Saarimäki Heini AngA 1.30.12 0.19.37 75.05
25 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.31.15 0.20.40 73.85
26 Anttila Liisa Koovee 1.31.21 0.20.46 73.44
27 Portin Laura MSParma 1.32.36 0.22.01 72.12
28 Parjanne Laura Delta 1.32.49 0.22.14 71.63
29 Autio Päivi Hiisi 1.33.00 0.22.25 71.16
30 Joensuu Laura Pohjant 1.34.20 0.23.45 69.83
31 Mäkinen Pinja AngA 1.36.18 0.25.43 68.09
32 Andelin Sanna LaTa 1.36.40 0.26.05 67.52
33 Uotila Ulrika Koovee 1.37.30 0.26.55 66.63
34 Papinsaari Heini KangSK 1.39.22 0.28.47 65.08
35 Kalliomaa Riikka VeVe 1.39.23 0.28.48 64.76
36 Liikanen Marjo RR 1.40.15 0.29.40 63.90
37 Liuha Riina AR 1.41.15 0.30.40 62.97
38 Murtola Elisa VeVe 1.43.48 0.33.13 61.13

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suominen Miika RR 1.06.21 0.00.00 94.25
2 Saari Toni VaajTe 1.06.31 0.00.10 93.65
3 Henriksson Tobias PIF 1.09.22 0.03.01 89.44
4 Huhtinen Mikko TuS 1.10.35 0.04.14 87.55
5 Simosas Otto Orient 1.10.52 0.04.31 86.85
6 Oksanen Tommi HS 1.12.21 0.06.00 84.73
7 Hämäläinen Sami MSParma 1.12.22 0.06.01 84.37
8 Sainio Santeri KangSK 1.12.35 0.06.14 83.78
9 Nenonen Lauri SKVuoksi 1.12.36 0.06.15 83.42
10 Anttolainen Aleksi LS-37 1.13.29 0.07.08 82.08
11 Jurvakainen Tuukka VaajTe 1.13.32 0.07.11 81.69
12 Nieminen Janne PR 1.15.45 0.09.24 78.97
13 Arvola Miika Koovee 1.16.45 0.10.24 77.62
14 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.18.24 0.12.03 75.67
15 Tuovinen Aleksi KuoSu 1.19.53 0.13.32 73.96
16 Honkimaa Antti EsSu 1.20.42 0.14.21 72.90
17 Sågfors Joel Botnia 1.22.08 0.15.47 71.33
18 Seppälä Otso RR 1.22.24 0.16.03 70.80
19 Hasu Topi Orient 1.22.52 0.16.31 70.10
20 Knuuttila Mikko IkNV 1.23.33 0.17.12 69.24
21 Vesanto Anssi EsSu 1.24.18 0.17.57 68.33
22 Aaltio Aapo RR 1.24.25 0.18.04 67.94
23 Valkonen Lauri IHR 1.25.19 0.18.58 66.93
24 Laukkarinen Jesse RR 1.25.44 0.19.23 66.32
25 Lund Matias Femman 1.27.04 0.20.43 65.02
26 Koskinen Roope Hiisi 1.28.14 0.21.53 63.88
27 Kukkonen Janne RasPi 1.30.59 0.24.38 61.68
28 Lehtinen Niko AR 1.32.02 0.25.41 60.71
29 Reponen Tommi PR 1.32.52 0.26.31 59.90
30 Koskela Tomi AngA 1.34.50 0.28.29 58.39
31 Kössi Santeri LapVi 1.35.08 0.28.47 57.95
32 Blomster Fredrik Orient 1.35.55 0.29.34 57.22
33 Matikainen Juho KS 1.38.53 0.32.32 55.25
34 Stenberg Tuomo MSParma 1.42.25 0.36.04 53.11
35 Uusivirta Risto RasTiimi 1.43.28 0.37.07 52.33
36 Virekunnas Heikki TP 1.58.05 0.51.44 45.64
Rantala Antti KangSK KES -
Närvä Tomi Delta HYL -
Uitto Jussi RasKu KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kannus Kristian KangSK 56.53 0.00.00 84.77
2 Viholainen Eeli S-JKL 58.12 0.01.19 82.53
3 Kirmula Miika AngA 59.11 0.02.18 80.84
4 Halme Jussi-Elmeri TP 1.01.14 0.04.21 77.82
5 Valtonen Luukas HS 1.02.14 0.05.21 76.26
6 Kronberg Christian Femman 1.04.03 0.07.10 73.80
7 Savolainen Eetu SiiRa 1.04.20 0.07.27 73.18
8 Tuomala Misa S-JKL 1.05.15 0.08.22 71.86
9 Sulkula Ilari S-JKL 1.06.18 0.09.25 70.44
10 Räsänen Markus KuoSu 1.06.29 0.09.36 69.96
11 Kuukka Elias TP 1.06.51 0.09.58 69.29
12 Meriläinen Ari HlS 1.07.09 0.10.16 68.69
13 Portin Niclas Brahe 1.08.20 0.11.27 67.23
14 Senttula Tuukka S-JKL 1.08.45 0.11.52 66.54
15 Annila Henri Koovee 1.09.46 0.12.53 65.30
16 Ternola Teemu KangSK 1.10.17 0.13.24 64.55
17 Loukkalahti Otto Delta 1.11.47 0.14.54 62.94
18 Leirimaa Tatu RaVa 1.12.58 0.16.05 61.65
19 Åman Jonathan Botnia 1.13.28 0.16.35 60.97
20 Viitasaari Toni-Antti KoS 1.13.44 0.16.51 60.50
21 Mäkelä Atte HlS 1.14.17 0.17.24 59.79
22 Tupitsa Juuso HS 1.14.44 0.17.51 59.18
23 Lahtinen Atte HS 1.15.11 0.18.18 58.57
24 Seppänen Kari-Pekka RasKa 1.15.13 0.18.20 58.29
25 Huhtinen Olli TuS 1.15.37 0.18.44 57.73
26 Hakulinen Niko VeVe 1.15.55 0.19.02 57.25
27 Vilen Christoffer SV 1.16.31 0.19.38 56.55
28 Salervo Mikko OK77 1.20.03 0.23.10 53.82
29 Vanhanen Konsta Pohjant 1.21.35 0.24.42 52.58
30 Viberg Pauli TuS 1.21.40 0.24.47 52.29
31 Kulmala Teemu SaPu 1.22.09 0.25.16 51.75
32 Uusitalo Jyri PelPo 1.23.43 0.26.50 50.55
33 Nissinen Niko Pohjant 1.24.40 0.27.47 49.76
34 Haapakoski Heikki RasKa 1.25.59 0.29.06 48.78
35 Hasu Simo Orient 1.27.02 0.30.09 47.97
36 Väänänen Vili SV 1.27.23 0.30.30 47.56
37 Taubert Tuomas Koovee 1.41.16 0.44.23 40.85
38 Visuri Kerkko OK77 1.47.15 0.50.22 38.40
Lintula Väinö TP KES -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Veli HS 48.56 0.00.00 80.10
2 Silvennoinen Santeri KR 50.48 0.01.52 76.86
3 Talvinen Arto MSParma 50.54 0.01.58 76.42
4 Sundman Edvard Delta 52.50 0.03.54 73.34
5 Huostila Anssi LamSä 53.04 0.04.08 72.73
6 Niemi Aleksi TP 53.23 0.04.27 72.02
7 Saleva Eero TVV 54.28 0.05.32 70.31
8 Huotari Lauri LS-37 56.48 0.07.52 67.15
9 Syrjäläinen Arttu HS 56.52 0.07.56 66.81
10 Lampinen Ville HS 57.13 0.08.17 66.14
11 Sulkula Anton S-JKL 1.00.06 0.11.10 62.71
12 Similä Henri SKVuoksi 1.00.09 0.11.13 62.41
13 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.02.15 0.13.19 60.06
14 Saari Aki RasKa 1.04.02 0.15.06 58.15
15 Niiranen Arto KR 1.04.23 0.15.27 57.60
16 Roininen Lauri HS 1.06.13 0.17.17 55.78
17 Rissanen Lari-Antti SonPa 1.06.28 0.17.32 55.34
18 Takanen Lari VeVe 1.06.36 0.17.40 55.01
19 Holmberg Eetu UlvUra 1.06.51 0.17.55 54.58
20 Koskinen Miika RR 1.07.14 0.18.18 54.04
21 Mäenpää Aleksi TVV 1.07.19 0.18.23 53.75
22 Salomaa Antti-Ville Navi 1.09.12 0.20.16 52.07
23 Sundelin Ville UlvUra 1.09.49 0.20.53 51.39
24 Juhala Riku Hiisi 1.10.07 0.21.11 50.96
25 Pöyhönen Petja RasKa 1.10.41 0.21.45 50.34
26 Loukkalahti Vilho Delta 1.11.59 0.23.03 49.22
27 Karppinen Aleksi LaiVe 1.13.02 0.24.06 48.30
28 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 1.13.22 0.24.26 47.88
29 Melin Christoffer Falken 1.14.34 0.25.38 46.91
30 Paloposki Pyry-Santeri HlS 1.16.53 0.27.57 45.30
31 Juva Joni AngA 1.19.07 0.30.11 43.83
32 Linna Matti OuHu 1.22.18 0.33.22 41.95
33 Hyytiäinen Henry KR 1.22.45 0.33.49 41.54
34 Solonen Joni LS-37 1.28.55 0.39.59 38.49
35 Pantsar Jere PelPo 1.30.37 0.41.41 37.60
36 Lönnroth Aapo SuSi 1.31.09 0.42.13 37.21
37 Harald Joachim Falken 1.32.00 0.43.04 36.71
38 Häkkinen Aapo SaPu 1.32.48 0.43.52 36.23
Malinen Olli TVV KES -
Hakala Joakim Femman KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Topi TVV 44.47 0.00.00 71.49
2 Kuukka Anton TP 48.01 0.03.14 66.42
3 Ahola Topias Navi 48.35 0.03.48 65.39
4 Schroderus Samuli Pohjant 49.30 0.04.43 63.93
5 Suominen Eemeli Delta 50.21 0.05.34 62.60
6 Sopo Aleksi KuoSu 51.02 0.06.15 61.53
7 Rantala Valtteri RaVa 52.37 0.07.50 59.44
8 Koirikivi Anssi RasTiimi 52.48 0.08.01 59.00
9 Jern Jonas Femman 53.23 0.08.36 58.12
10 Lehto Linus KarjUra 54.07 0.09.20 57.11
11 Ruohola Aaro MSParma 54.18 0.09.31 56.69
12 Saikko Antti LappRi 55.20 0.10.33 55.41
13 Willman Hermanni RasKa 56.23 0.11.36 54.16
14 Lindroth Joona AR 57.11 0.12.24 53.19
15 Kivelä Joonatan PerhKi 57.16 0.12.29 52.89
16 Minkkinen Tomi RR 58.19 0.13.32 51.73
17 Kommio Jere HlS 59.15 0.14.28 50.71
18 Niemi Mikael RaLu 59.30 0.14.43 50.29
19 Linnaila Casper Orient 59.56 0.15.09 49.72
20 Pietikäinen Sauli KS 1.00.16 0.15.29 49.24
21 Koivumäki Jarkko RasKa 1.00.21 0.15.34 48.97
22 Lindberg Mikko SomEsa 1.01.16 0.16.29 48.03
23 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.01.36 0.16.49 47.57
24 Sormunen Vili RastiE4 1.01.38 0.16.51 47.35
25 Ikäheimo Ilmari EsSu 1.01.42 0.16.55 47.10
26 Rehn Dennis Raseborg 1.01.50 0.17.03 46.80
27 Nummela Arttu MU 1.03.10 0.18.23 45.61
28 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 1.04.40 0.19.53 44.37
29 Bergman Markku OH 1.05.43 0.20.56 43.47
30 Visuri Kare OK77 1.06.34 0.21.47 42.73
31 Alanko Valtteri SV 1.08.11 0.23.24 41.54
32 Vuopio Heikki PelPo 1.13.00 0.28.13 38.63
33 Schroderus Santeri Pohjant 1.13.28 0.28.41 38.21
34 Salopelto Atso SKVuoksi 1.13.52 0.29.05 37.84
35 Niskanen Tuomo MU 1.15.10 0.30.23 37.02
36 Jurvakainen Atte S-JKL 1.19.33 0.34.46 34.83
Snickars Caj Solf HYL -
Salo Niklas Orient HYL -
Svedberg Rickard SV KES -
Hindsberg Christoffer SV KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Olli OH 34.52 0.00.00 70.43
2 Syrjäläinen Topi HS 37.50 0.02.58 64.65
3 Lönnström Emil Orient 37.59 0.03.07 64.14
4 Heikkilä Ollipekka Lynx 40.45 0.05.53 59.54
5 Heinonen Eero MSParma 41.04 0.06.12 58.85
6 Salmenkylä Anton HS 41.12 0.06.20 58.42
7 Toivonen Eevert KangSK 42.34 0.07.42 56.32
8 Puputti Tuomas Delta 44.14 0.09.22 53.98
9 Tynys Joona KS 44.18 0.09.26 53.68
10 Mustonen Pyry TP 45.39 0.10.47 51.88
11 Korpi Juho LänRa 47.00 0.12.08 50.18
12 Skog Jaakko Koovee 47.14 0.12.22 49.73
13 Pernu Lari EsSu 47.42 0.12.50 49.04
14 Ilmonen Aleksi IPR 47.43 0.12.51 48.82
15 Tervala Miska RaVa 47.54 0.13.02 48.43
16 Jalli Eero LHR 49.23 0.14.31 46.78
17 Valkamo Severi Koovee 49.45 0.14.53 46.24
18 Pietikäinen Aleksi Pihkan 50.03 0.15.11 45.77
19 Härkönen Aleksi PudU 50.40 0.15.48 45.02
20 Hällström af Fabian OK77 50.41 0.15.49 44.81
21 Herttua Matti LapVi 52.19 0.17.27 43.23
21 Lindahl Jesper AOK 52.19 0.17.27 43.23
23 Sorsa Aleksi Pihkan 52.30 0.17.38 42.71
24 Lammi Aleksi LapVi 52.57 0.18.05 42.16
25 Ylipulli Eero VaaSu 54.07 0.19.15 41.08
26 Huila Joona Hiisi 54.09 0.19.17 40.87
27 Kerkola Nico SuSi 54.45 0.19.53 40.25
28 Sormunen Roope RastiE4 55.14 0.20.22 39.72
29 Hietaoja Atte HS 56.34 0.21.42 38.61
30 Ternola Panu KangSK 56.56 0.22.04 38.19
31 Sulkula Paulus S-JKL 57.41 0.22.49 37.53
32 Björnman Robert KyS 1.00.35 0.25.43 35.57
33 Louhi Johannes HS 1.01.19 0.26.27 34.99
34 Järvinen Ossi TP 1.02.16 0.27.24 34.30
35 Tulonen Benjamin Delta 1.03.44 0.28.52 33.36
36 Pitkänen Jonne TP 1.04.11 0.29.19 32.97
37 Jumppanen Oskari HyRa 1.07.48 0.32.56 31.07
38 Saukkonen Samuli Pihkan 1.16.57 0.42.05 27.25
Liikkanen Olli RaVa KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 1.05.17 0.00.00 95.54
2 Kivelä Sanni AngA 1.06.00 0.00.43 94.12
3 Viberg Tuulia MSParma 1.10.54 0.05.37 87.26
4 Silvennoinen Emma PR 1.11.13 0.05.56 86.51
5 Närhi Anna Delta 1.11.46 0.06.29 85.50
6 Kuusela Tuija RasKa 1.12.04 0.06.47 84.79
7 Honkanen Miitu KuoSu 1.13.10 0.07.53 83.17
8 Nurmi Kirsi VaaSu 1.13.14 0.07.57 82.75
9 Rahko Saana-Maria Pohjant 1.14.27 0.09.10 81.06
10 Kirvesmies Tytti LS-37 1.14.57 0.09.40 80.18
11 Laitinen Anna RaLu 1.18.37 0.13.20 76.12
12 Laakkonen Susanna MSParma 1.19.00 0.13.43 75.43
13 Peltomäki Elli RasKa 1.19.48 0.14.31 74.36
14 Liukkonen Sonja Delta 1.20.05 0.14.48 73.78
15 Mähönen Emmi TP 1.20.15 0.14.58 73.31
16 Järveläinen Julia Femman 1.20.41 0.15.24 72.60
17 Hirvonen Eveliina PR 1.22.24 0.17.07 70.78
18 Maijala Meri LapVe 1.22.34 0.17.17 70.33
19 Höstman Victoria Femman 1.22.57 0.17.40 69.70
20 Westerlund Ina OK77 1.23.26 0.18.09 69.00
21 Jakobsson Laura RasKa 1.23.53 0.18.36 68.33
22 Varjonen Essi VaaSu 1.24.42 0.19.25 67.37
23 Pajunen Jenna Navi 1.25.39 0.20.22 66.33
24 Koskinen Salla TuS 1.28.05 0.22.48 64.21
25 Annila Silja RaLu 1.29.04 0.23.47 63.21
26 Harju Suvi TP 1.32.39 0.27.22 60.50
27 Minkkinen Sanna RR 1.33.33 0.28.16 59.64
28 Ylikylä Suvi RasKa 1.36.20 0.31.03 57.66
29 Teini Emilia RaLu 1.37.13 0.31.56 56.87
29 Lahtinen Katja HS 1.37.13 0.31.56 56.87
31 Virjula Laura Navi 1.38.27 0.33.10 55.65
32 Tani Leena KS 1.39.27 0.34.10 54.83
33 Saarenpää Iiris KangSK 1.39.30 0.34.13 54.55
34 Helle Annukka EsAk 1.42.58 0.37.41 52.47
35 Fiskars Mikaela Raseborg 1.43.04 0.37.47 52.17
36 Lehtinen Ilona HS 1.48.31 0.43.14 49.32
Rantanen Reeta MSParma KES -
Raitanen Alisa TVV KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Elisa MU 1.01.04 0.00.00 88.13
2 Skog Henna Koovee 1.04.31 0.03.27 83.04
3 Sågfors Emilia Botnia 1.05.34 0.04.30 81.33
4 Minkkinen Sirkku RR 1.06.54 0.05.50 79.35
5 Karvonen Sara Lynx 1.07.58 0.06.54 77.74
6 Valkonen Oona Kalske 1.09.03 0.07.59 76.17
7 Suominen Marika RR 1.09.16 0.08.12 75.58
8 Kymäläinen Sanni TP 1.09.41 0.08.37 74.77
9 Gustafsson Jannina TVV 1.10.00 0.08.56 74.09
10 Nurmi Ella VaaSu 1.12.40 0.11.36 71.03
11 von Frenckell Johanna Raseborg 1.13.58 0.12.54 69.45
12 Suhonen Anniina KuoSu 1.14.15 0.13.11 68.86
13 Haavisto Emmi TuS 1.15.15 0.14.11 67.62
14 Hyvärinen Emilia RaVa 1.17.17 0.16.13 65.52
15 Mänki Aino-Maria AngA 1.19.03 0.17.59 63.75
16 Lammi Elina HS 1.19.05 0.18.01 63.41
17 Laakkio Emma AngA 1.19.49 0.18.45 62.52
18 Suutari Mirka KS 1.25.59 0.24.55 57.75
19 Maijala Milla LapVe 1.28.48 0.27.44 55.65
20 Nylund Elin Femman 1.29.22 0.28.18 55.02
21 Toivanen Pinja RaN 1.30.19 0.29.15 54.17
22 Räisänen Mira SalRe 1.30.46 0.29.42 53.63
23 Toivanen Minttu RaN 1.39.07 0.38.03 48.87
24 Mänttäri Emilia KuoSu 1.40.43 0.39.39 47.85
25 Heinjoki Katja HS 1.43.24 0.42.20 46.37
26 Borgman Mikaela SV 1.43.56 0.42.52 45.90
27 Närhi Minna JRV 1.46.11 0.45.07 44.69
28 Kössi Anniina KortJV 1.47.11 0.46.07 44.05
29 Jalanto Essi KangSK 1.53.03 0.51.59 41.55
30 Nummela Iida MU 1.55.29 0.54.25 40.46
31 Väyrynen Anni KyS 1.56.33 0.55.29 39.88
32 Turpiainen Milla HyRa 1.58.40 0.57.36 38.96
33 Santamäki Iina KangSK 2.02.27 1.01.23 37.56
Laukkarinen Jenna TVV KES -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Otsamo Pihla HS 56.51 0.00.00 77.93
2 Hulkkonen Niina Pihkan 59.43 0.02.52 73.86
3 Hakala Essi MSParma 1.03.22 0.06.31 69.30
4 Heikkilä Venla MU 1.04.14 0.07.23 68.06
5 Neuvonen Laura TuS 1.04.41 0.07.50 67.28
6 Heittola Suvi RasKu 1.05.27 0.08.36 66.20
7 Rantanen Emilia MSParma 1.06.14 0.09.23 65.12
8 Emaldynova Lilia AngA 1.06.18 0.09.27 64.76
9 Uusitalo Amanda Koovee 1.07.51 0.11.00 62.99
10 Reiman Anni AngA 1.10.04 0.13.13 60.72
11 Sandroos Lotta RasKa 1.14.21 0.17.30 56.96
12 Väyrynen Aino KyS 1.14.43 0.17.52 56.42
13 Rautasalo Essi KR 1.14.52 0.18.01 56.04
14 Sinisalo Laura MU 1.15.25 0.18.34 55.37
15 Kontoniemi Maria TP 1.15.37 0.18.46 54.97
16 Haapakoski Tiina RasKa 1.15.59 0.19.08 54.45
17 Kunelius Tiia KS 1.18.04 0.21.13 52.74
18 Espo Maria KS 1.20.42 0.23.51 50.78
19 Boxström Agneta SV 1.21.22 0.24.31 50.12
20 Hietanen Pinja KS 1.21.40 0.24.49 49.70
21 Ray Jenny OK77 1.21.52 0.25.01 49.34
22 Sandelin Caroline NOK 1.24.01 0.27.10 47.84
23 Rantakylä Hanna-Maija HlS 1.24.47 0.27.56 47.18
24 Niemi Hanna AR 1.26.36 0.29.45 45.97
25 Lehto Jenna LapVi 1.26.37 0.29.46 45.73
26 Valkonen Viivi Kalske 1.27.06 0.30.15 45.25
27 Lohikainen Milla RaVa 1.28.14 0.31.23 44.45
28 Kurri Noora SaRa 1.29.04 0.32.13 43.82
29 Hämäläinen Roosa KoS 1.29.32 0.32.41 43.37
30 Pulkkinen Tiia Navi 1.29.35 0.32.44 43.13
31 Ojala Janita VeVe 1.31.53 0.35.02 41.83
32 Simonen Anniina KR 1.35.04 0.38.13 40.23
33 Bäck Josefina Raseborg 1.35.06 0.38.15 40.01
34 Jylhä Henna KoS 1.36.45 0.39.54 39.12
35 Itkonen Siiri LapVe 1.37.34 0.40.43 38.60

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Emmi SuSe 47.43 0.00.00 76.72
1 Haataja Anna OH 47.43 0.00.00 76.72
3 Rajamäki Netta KangSK 54.10 0.06.27 67.05
4 Kirvesmies Lotta LS-37 58.08 0.10.25 62.22
5 Matilainen Helena HS 58.30 0.10.47 61.59
6 Julkunen Sonja TP 59.01 0.11.18 60.80
7 Rehn Nelli Lynx 1.00.06 0.12.23 59.47
8 Anttila Tiina SuSi 1.00.10 0.12.27 59.16
9 Hasu Outi Orient 1.02.01 0.14.18 57.16
10 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 1.02.55 0.15.12 56.12
11 Strandvall Alexandra Kronan 1.03.10 0.15.27 55.66
12 Reunanen Anna-Reetta TP 1.03.24 0.15.41 55.23
13 Mäntylä Tanja RasKe 1.05.41 0.17.58 53.09
14 Pajula Salla LapVi 1.07.15 0.19.32 51.64
15 Aho Petra Navi 1.07.25 0.19.42 51.30
16 Schoultz von Katja OK77 1.08.36 0.20.53 50.20
17 Viilo Johanna TP 1.08.43 0.21.00 49.91
18 Räisänen Noora SalRe 1.09.19 0.21.36 49.27
19 Tarvainen Heini Navi 1.09.46 0.22.03 48.74
20 Jussila Jutta TP 1.11.38 0.23.55 47.27
21 Lövdal Elin Femman 1.12.17 0.24.34 46.65
22 Ukskoski Karoliina PerhKi 1.12.52 0.25.09 46.07
23 Tolonen Mirabella RR 1.13.50 0.26.07 45.27
24 Saarijärvi Salla TP 1.15.53 0.28.10 43.86
25 Santamäki Emmi KangSK 1.16.35 0.28.52 43.27
26 Manderbacka Hanne VaaSu 1.17.13 0.29.30 42.73
27 Hyttinen Inkeri RastiE4 1.18.03 0.30.20 42.09
28 Järvinen Jonna KangSK 1.19.03 0.31.20 41.37
29 Väisänen Essi SKVuoksi 1.19.15 0.31.32 41.09
30 Korhonen Julia RaKaS 1.21.05 0.33.22 39.98
31 Kamppuri Elli-Noora TP 1.24.39 0.36.56 38.12
32 Kivistö Tuulia SV 1.29.08 0.41.25 36.04
33 Kiri Hanna VeVe 1.31.57 0.44.14 34.78
34 Kokkinen Jemina JRV 1.35.00 0.47.17 33.51
35 Summanen Aino HS 1.41.08 0.53.25 31.34
Sievi-Korte Sarianna Hiisi HYL -
Marttinen Sanni Navi HYL -
Pöyhönen Saina Hiisi KES -
Hyyrynen Noora KS KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Metsola Roosa KyS 47.15 0.00.00 69.96
2 Enlund Alexandra Femman 47.56 0.00.41 68.70
3 Alatalo Sanni TP 50.04 0.02.49 65.52
4 Koskinen Noora Hiisi 50.10 0.02.55 65.13
5 Puikkonen Janika S-JKL 50.18 0.03.03 64.71
6 Valtonen Anni MSParma 51.16 0.04.01 63.24
7 Jalava Enni VaRa 52.07 0.04.52 61.96
8 Myrskog Ellen Kronan 53.05 0.05.50 60.60
9 Rahkola Ella-Noora OH 53.14 0.05.59 60.19
10 Ståhlberg Emilia EsSu 55.35 0.08.20 57.41
11 Näsi Aurora Pohjant 55.59 0.08.44 56.78
12 Haltia Riikka RR 58.07 0.10.52 54.47
13 Lahtinen Krista HS 58.28 0.11.13 53.93
14 Yliluikki Henna SuSi 58.50 0.11.35 53.38
15 Pulkkinen Iita Navi 59.15 0.12.00 52.79
16 Nygård Marikki KuoSu 59.23 0.12.08 52.45
17 Fingerroos Camilla PR 1.00.01 0.12.46 51.69
18 Martikainen Karoliina SV 1.01.26 0.14.11 50.29
19 Holmberg Laura RasKa 1.01.51 0.14.36 49.75
20 Taubert Iiris Koovee 1.02.55 0.15.40 48.70
21 Donner Isabel OK77 1.04.21 0.17.06 47.42
22 Mellberg Sonja VaaSu 1.04.54 0.17.39 46.82
23 Kivilaakso Anni Lynx 1.06.31 0.19.16 45.49
24 Leinonen Miisa-Maria KyS 1.07.11 0.19.56 44.85
25 Rajala Milla LapVi 1.07.45 0.20.30 44.29
26 Jerkku Laura TuS 1.07.54 0.20.39 44.00
27 Kinnala Venla TuS 1.07.56 0.20.41 43.79
28 Pakkanen Reetta VeVe 1.08.31 0.21.16 43.24
29 Pöllänen Elsi HS 1.09.16 0.22.01 42.58
30 Hirvonen Kia-Lotta RaVa 1.09.17 0.22.02 42.39
31 Brink Johanna PIF 1.10.06 0.22.51 41.71
32 Muhonen Emma VaaSu 1.10.37 0.23.22 41.23
33 Hyvärinen Roosa RaVa 1.11.00 0.23.45 40.83
34 Antikainen Inna TuS 1.12.22 0.25.07 39.88
35 Prittinen Aino HlS 1.12.23 0.25.08 39.70
36 Rönnqvist Fanny Botnia 1.16.55 0.29.40 37.19
37 Furubacka Evelina Botnia 1.17.29 0.30.14 36.76
38 Åman Mathilda Botnia 1.17.38 0.30.23 36.52
39 Näsi Juliaana Pohjant 1.22.56 0.35.41 34.03
Virtanen Anna HlS KES -

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grishman Denis RasKu 1.06.25 0.00.00 88.84
2 Sild Lauri Delta 1.06.31 0.00.06 88.39
3 Sorvisto Juha VaajTe 1.06.57 0.00.32 87.49
4 Oikarinen Lauri PelPo 1.08.07 0.01.42 85.68
5 Mäkinen Vesa AngA 1.08.30 0.02.05 84.88
6 Metsälä Juuso KR 1.08.58 0.02.33 83.99
7 Salmenoja Samuli MSParma 1.09.01 0.02.36 83.62
8 Leskinen Aleksi Lynx 1.09.19 0.02.54 82.95
9 Nakonechnyi Dmitry AngA 1.10.00 0.03.35 81.83
10 Mertanen Simo LappRi 1.11.06 0.04.41 80.26
10 Virta Jani SV 1.11.06 0.04.41 80.26
12 Ketolainen Juha-Ville VeVe 1.11.49 0.05.24 78.86
13 Heiska Samu LapVi 1.12.27 0.06.02 77.87
14 Sidorov Alexey AngA 1.12.36 0.06.11 77.41
15 Leskinen Aapo Lynx 1.12.50 0.06.25 76.87
16 Kalve Henri PR 1.13.01 0.06.36 76.38
17 Istolahti Tuomo YKV 1.13.05 0.06.40 76.01
18 Keskisaari Ville Lynx 1.13.15 0.06.50 75.55
19 Liukkonen Kalle Delta 1.13.53 0.07.28 74.61
20 Joensuu Timo VaajTe 1.13.58 0.07.33 74.23
21 Hyyryläinen Juha AnttU 1.15.11 0.08.46 72.74
22 Mansner Victor SV 1.15.35 0.09.10 72.07
23 Sipilä Mikko KangSK 1.15.40 0.09.15 71.71
24 Hakkarainen Vesa IkNV 1.15.56 0.09.31 71.17
25 Liukkonen Matti RR 1.16.49 0.10.24 70.07
26 Joensuu Ari-Pekka LapVi 1.17.09 0.10.44 69.49
27 Aaltonen Vesa Brahe 1.17.20 0.10.55 69.04
28 Mattila Aleksi Lynx 1.17.39 0.11.14 68.48
29 Lassila Ari-Pekka VetU 1.17.45 0.11.20 68.12
30 Morrison Ross RR 1.18.23 0.11.58 67.29
31 Saarinen Jarkko Delta 1.18.32 0.12.07 66.89
32 Heikkilä Tero PR 1.19.58 0.13.33 65.42
33 Noponen Petri Delta 1.21.48 0.15.23 63.69
34 Korppi Miika OH 1.22.15 0.15.50 63.08
35 Sund Otto Femman 1.22.18 0.15.53 62.78
36 Valkama Sami PR 1.24.30 0.18.05 60.89
37 Istolahti Jaakko YKV 1.24.34 0.18.09 60.59
38 Tani Jukka KS 1.25.37 0.19.12 59.59
39 Asikainen Saku Hiisi 1.26.45 0.20.20 58.56
40 Mieskoski Kimmo RaLu 1.32.06 0.25.41 54.93
41 Laaksonen Markku HS 1.33.07 0.26.42 54.10
Uusimäki Tommi PelPo KES -

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vähänen Sami RR 1.10.08 0.00.00 85.20
2 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.12.12 0.02.04 82.43
3 Isokoski Markku PelPo 1.12.16 0.02.08 82.02
4 Kivelä Mikko YKV 1.13.43 0.03.35 80.07
5 Donner Mikael OK77 1.13.51 0.03.43 79.60
6 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.14.49 0.04.41 78.25
7 Pohjola Lauri S-JKL 1.15.02 0.04.54 77.70
8 Tolonen Juha RR 1.15.34 0.05.26 76.83
9 Fröjdö Jonathan PR 1.17.30 0.07.22 74.60
10 Taanila Henri IkNV 1.17.35 0.07.27 74.21
11 Ahokas Niila IitPy 1.18.37 0.08.29 72.93
12 Reitti Mikko Orient 1.18.47 0.08.39 72.47
13 Heinonen Jouni Koovee 1.18.58 0.08.50 71.99
14 Kleemola Lauri Lynx 1.20.28 0.10.20 70.35
15 Airila Markus KeU 1.21.56 0.11.48 68.79
16 Luoma Ville Delta 1.22.06 0.11.58 68.36
17 Sainio Santtu KangSK 1.22.20 0.12.12 67.87
18 Manninen Heikki AnttU 1.22.35 0.12.27 67.37
19 Agafontsev Yuri SV 1.22.49 0.12.41 66.89
20 Ståhl Markus SV 1.23.08 0.13.00 66.34
21 Manninen Kalle AnttU 1.23.09 0.13.01 66.04
22 Taivainen Juho-Matti PelPo 1.24.18 0.14.10 64.85
23 Ylitalo Aki HauSi 1.24.24 0.14.16 64.49
24 Kapiainen Tomi RaKaS 1.24.42 0.14.34 63.97
25 Kopra Tero OrPo 1.25.20 0.15.12 63.21
26 Nurmiainen Aaro LappRi 1.26.21 0.16.13 62.19
27 Nuuttila Lauri RasKu 1.28.10 0.18.02 60.63
28 Väätäinen Olli Hiisi 1.28.23 0.18.15 60.21
29 Niemi Pyry RR 1.28.54 0.18.46 59.59
30 Söyring Jani KS 1.33.31 0.23.23 56.39
31 Inkeri Eero VeVe 1.33.37 0.23.29 56.07
32 Takala Matti VaHa 1.34.43 0.24.35 55.16
33 Hämäläinen Jani LS-37 1.34.48 0.24.40 54.86
34 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 1.39.21 0.29.13 52.10
35 Luoma Juha LapVi 1.40.18 0.30.10 51.36
Sorsa Lauri KangSK KES -
Nissinen Jani Hiisi KES -
Annila Petri Koovee KES -

Sarja H21B3
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Marko VetU 1.07.51 0.00.00 82.18
2 Brunell Filip Brahe 1.08.50 0.00.59 80.71
3 Myllymäki Tero VetU 1.12.27 0.04.36 76.40
4 Tölli Marko S-JKL 1.13.57 0.06.06 74.57
5 Kronberg Patrick Femman 1.14.59 0.07.08 73.27
6 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 1.15.29 0.07.38 72.52
7 Lassila Juha VetU 1.16.53 0.09.02 70.93
8 Järvinen Seppo AR 1.17.18 0.09.27 70.29
9 Moisander Olli RaVi 1.17.23 0.09.32 69.95
10 Sundelin Peter Femman 1.18.13 0.10.22 68.94
11 Bruguière André RaN 1.18.39 0.10.48 68.30
12 Raykov Alexander TuS 1.18.55 0.11.04 67.81
13 Paasikoski Antti RR 1.19.13 0.11.22 67.30
14 Kauppi Mikael RaLu 1.19.53 0.12.02 66.48
15 Lindeqvist Juuso PR 1.20.09 0.12.18 66.01
16 Tapola Lauri Jyry 1.20.23 0.12.32 65.56
17 Zemlyakov Alexey TuS 1.20.54 0.13.03 64.89
18 Partanen Tapani HyRa 1.21.24 0.13.33 64.24
19 Åberg Janne HyRa 1.22.59 0.15.08 62.77
20 Saikko Ville LappRi 1.23.10 0.15.19 62.39
21 Ahlqvist Lars-Johan Orient 1.23.41 0.15.50 61.76
22 Rajaniemi Juho TuS 1.24.19 0.16.28 61.05
23 Truhponen Mikko SaPu 1.24.27 0.16.36 60.71
24 Kivelä Tuomo KangSK 1.24.52 0.17.01 60.17
25 Peltomäki Kalle SiikSi 1.24.59 0.17.08 59.85
26 Kettunen Pyry SäynSa 1.25.34 0.17.43 59.21
27 Heiskanen Oskari KangSK 1.26.13 0.18.22 58.52
28 Kokkila Ville EsSu 1.27.02 0.19.11 57.74
29 Sabo-Bar Guy Koovee 1.27.10 0.19.19 57.42
30 Lonka Veli-Matti KR 1.27.48 0.19.57 56.77
31 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.28.25 0.20.34 56.14
32 Kohvakka Ilkka KS 1.28.47 0.20.56 55.68
33 Rönkä Tero PiTa 1.31.11 0.23.20 53.99
34 Lavonen Tommi KS 1.35.18 0.27.27 51.45
35 Savola Joonas VePo 1.36.00 0.28.09 50.86
36 Lojamo Teemu KS 1.37.49 0.29.58 49.71
37 Sankari Matias IHR 1.41.23 0.33.32 47.76
38 Hippi Samuel VaaSu 1.43.00 0.35.09 46.81
Fröberg Robin PIF KES -
Kahila Lauri TP KES -
Vainiomäki Markus SuSe KES -
Kähäri Petteri TP HYL -

Sarja H21B4
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Tuomo Delta 1.00.51 0.00.00 85.86
2 Kautto Lasse VaajTe 1.01.08 0.00.17 84.97
3 Teittinen Panu KangSK 1.02.10 0.01.19 83.07
4 Lindberg Aapo RR 1.02.40 0.01.49 81.93
5 Toivio Heikki Delta 1.04.16 0.03.25 79.42
6 Mattila Tomi AngA 1.04.17 0.03.26 78.93
7 Boström Mårten Lynx 1.04.34 0.03.43 78.12
8 Sabel Ville Hiisi 1.07.40 0.06.49 74.09
9 Söderström Peter Raseborg 1.15.25 0.14.34 66.08
10 Järvinen Miika Koovee 1.16.00 0.15.09 65.18
11 Matilainen Jarno LS-37 1.16.08 0.15.17 64.67
12 Heikkonen Rami SuSi 1.16.29 0.15.38 63.98
13 Laakso Mikko HS 1.19.31 0.18.40 61.16
14 Bäckström Robin Femman 1.23.41 0.22.50 57.75
15 Lassila Jussi PiTa 1.25.36 0.24.45 56.11
16 Löfroos Andreas Raseborg 1.26.34 0.25.43 55.13
17 Turunen Markus RR 1.27.10 0.26.19 54.41
18 Ruokolainen Mikko OK77 1.27.56 0.27.05 53.59
19 Ala-Louvesniemi Jarkko VaaSu 1.31.43 0.30.52 51.05
20 Autio Rauno KaRa 1.31.53 0.31.02 50.63
21 Isokoski Erkki VePo 1.32.53 0.32.02 49.76
22 Oikarinen Markku S-JKL 1.35.26 0.34.35 48.11
23 Lahti Aki IHR 1.37.58 0.37.07 46.56
24 Vaara Santeri KanSu 1.44.49 0.43.58 43.23
25 Raitoharju Matti RaLu 1.50.18 0.49.27 40.81
Järvenpää Mika VePo HYL -
Ketonen Kleo Orient KES -

Sarja D21B1
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lylynperä Kaisa TuS 1.18.03 0.00.00 77.97
1 Taini Mia Koovee 1.18.03 0.00.00 77.97
3 Tervo Susanna MSParma 1.19.07 0.01.04 76.26
4 Boström Matleena RR 1.20.02 0.01.59 75.06
5 Feer Isabelle KangSK 1.22.03 0.04.00 72.89
6 Hyyryläinen Laura AnttU 1.22.38 0.04.35 72.06
7 Istolahti Tiia MSParma 1.22.50 0.04.47 71.57
8 Raitanen Hanna RR 1.23.00 0.04.57 71.12
9 Fincke Matleena AngA 1.23.18 0.05.15 70.55
10 Luoma Katja KS 1.24.06 0.06.03 69.57
11 Hartvik Heli PR 1.26.00 0.07.57 67.73
12 Kyrölä Sonja TP 1.26.08 0.08.05 67.32
13 Nurmela Sari VeVe 1.27.02 0.08.59 66.32
14 Vierikko Annamari HS 1.27.39 0.09.36 65.56
15 Väre Tiina SomEsa 1.28.13 0.10.10 64.84
16 Laine Hanna KR 1.28.31 0.10.28 64.33
17 Khismatullina Veronika LaTa 1.28.47 0.10.44 63.84
18 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.29.02 0.10.59 63.37
19 Rodionova Katja RasKu 1.29.03 0.11.00 63.06
20 Lönnberg Frida PIF 1.29.14 0.11.11 62.64
21 Paunonen Tuuli Koovee 1.29.15 0.11.12 62.34
22 Noponen Heli Delta 1.29.32 0.11.29 61.85
23 Sivén Hanna ÄhtU 1.30.23 0.12.20 60.98
24 Laakso Niina Delta 1.32.23 0.14.20 59.38
25 Marila Anna-Sofia TP 1.33.08 0.15.05 58.62
26 Nurmela Maiju RaKaS 1.33.23 0.15.20 58.18
27 Kiiski Johanna HS 1.33.26 0.15.23 57.87
28 Joona Krista PelPo 1.36.38 0.18.35 55.69
29 Ojala Annukka KEV 1.38.40 0.20.37 54.27
30 Lindeman Inkeri AngA 1.39.43 0.21.40 53.44
31 Höglund Henna KR 1.40.47 0.22.44 52.62
32 Kiuru Veera RaKaS 1.42.40 0.24.37 51.40
Norrgrann Saara PR KES -
Molotkova Margarita RasKu KES -
Kilpeläinen Elina VeVe KES -
Lindholm Sara Raseborg KES -

Sarja D21B2
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Voytova Alexandra RasKu 1.14.35 0.00.00 66.97
2 Tervo Johanna RR 1.14.36 0.00.01 66.65
3 Heittola Satu RasKu 1.15.12 0.00.37 65.82
4 Tuosa Johanna LappRi 1.15.18 0.00.43 65.43
5 Malinen Saara KaSu 1.15.50 0.01.15 64.67
6 Ketola Mervi EsSu 1.16.43 0.02.08 63.63
7 Kangasaho Essi Delta 1.17.18 0.02.43 62.86
8 Mikkola Jenni Hiisi 1.17.35 0.03.00 62.33
9 Liuha Elina SuSe 1.21.59 0.07.24 58.71
10 Peltonen Reetta EsSu 1.23.30 0.08.55 57.37
11 Ruokolainen Miina OK77 1.24.33 0.09.58 56.39
12 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.24.55 0.10.20 55.88
13 Kuusipohja Johansson Leena LS-37 1.25.32 0.10.57 55.21
14 Mäkelä Joosefiina AngA 1.25.36 0.11.01 54.90
15 Stenlund Hilla PR 1.26.31 0.11.56 54.06
16 Truhponen Minna SaPu 1.28.02 0.13.27 52.87
17 Salminen Henna HS 1.29.04 0.14.29 52.00
18 Taimisto Niina RaN 1.29.15 0.14.40 51.64
19 Schutskoff Mari KangSK 1.30.53 0.16.18 50.46
20 Liukkonen Sara RR 1.33.21 0.18.46 48.89
21 Pensas Johanna LapVi 1.33.22 0.18.47 48.63
22 Laakso Sanna Hiisi 1.33.33 0.18.58 48.30
23 Cobo Caballero Alicia Pohjant 1.35.20 0.20.45 47.16
24 Laurinen Mari HyRa 1.38.02 0.23.27 45.62
25 Jakovleva Maria SV 1.38.52 0.24.17 45.01
26 Heikkilä Heli MSParma 1.42.59 0.28.24 42.99
27 Helander Hanna YKV 1.50.00 0.35.25 40.04
28 Flöjt Asta KEV 1.59.15 0.44.40 36.75
29 Nyholm Tanja KaRa 2.02.02 0.47.27 35.72
30 Raitoharju Jenni RaLu 2.14.57 1.00.22 32.13
Ruhanen Hanna HS HYL -
Sabel Jenni Hiisi KES -
Saarinen Minna Koovee KES -
Leriche Clotilde TP KES -

Sarja H20B
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipponen Jere PR 1.12.54 0.00.00 64.53
2 Kontoniemi Henri TP 1.18.28 0.05.34 59.42
3 Ahti Niklas EsSu 1.18.57 0.06.03 58.53
4 Wickholm Roy Raseborg 1.19.12 0.06.18 57.83
5 Kankkunen Matias OK77 1.22.10 0.09.16 55.23
6 Hänninen Jarkko Delta 1.26.57 0.14.03 51.72
7 Salminen Joonas VaHa 1.29.23 0.16.29 49.84
8 Heikkinen Janne HS 1.31.20 0.18.26 48.33
9 Lammi Pekka HS 1.31.30 0.18.36 47.78
10 Koskiaho Aleksi VeVe 1.32.27 0.19.33 46.84
11 Niskanen Teemu LS-37 1.34.48 0.21.54 45.25
12 Holmijoki Janne PR 1.36.50 0.23.56 43.87
13 Hirvi Joonas RaKaS 1.37.57 0.25.03 42.94
14 Mänty Sami HirvHe 1.38.24 0.25.30 42.32
15 Avner Asaf Koovee 1.38.58 0.26.04 41.66
16 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 1.45.32 0.32.38 38.68
17 Niinimäki Joonas Lynx 1.53.30 0.40.36 35.60
Kahila Eero TP KES -

Sarja H18B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ville KangSK 1.05.39 0.00.00 46.89
2 Huuha Aleksi OuHu 1.07.39 0.02.00 43.80
3 Itkonen Otto TuS 1.13.27 0.07.48 38.77
4 Hirvonen Lassi RaVa 1.35.21 0.29.42 28.65
5 Heikkinen Lassi HS 1.39.44 0.34.05 26.23

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Irtola Miika KS 44.29 0.00.00 56.29
2 Sarparanta Niklas Lynx 48.30 0.04.01 51.35
3 Rantala Joonas RiSu 51.28 0.06.59 48.13
4 Rahkola Mikko OH 51.31 0.07.02 47.82
5 Arola Matias PR 53.27 0.08.58 45.84
6 Elovaara Juho HlS 56.23 0.11.54 43.22
7 Kulagin Artur HS 56.54 0.12.25 42.59
8 Rauhala Juha EsSu 58.34 0.14.05 41.15
9 Lavikainen Lauri KyS 59.36 0.15.07 40.21
10 Ervasti Samuli KEV 59.45 0.15.16 39.89
11 Sainio Tuomas KangSK 59.47 0.15.18 39.64
12 Larmala Niko EsSu 1.00.59 0.16.30 38.64
13 Ray Jonathan OK77 1.01.30 0.17.01 38.10
14 Toivonen Juuso LamSä 1.01.50 0.17.21 37.67
15 Penttilä Eero HlS 1.01.55 0.17.26 37.41
16 Ketola Akseli Koovee 1.02.35 0.18.06 36.79
17 Miettunen Sami Iisu 1.05.56 0.21.27 34.72
18 Kivikko Antti HlS 1.07.16 0.22.47 33.83
19 Rajala Matti KS 1.07.17 0.22.48 33.63
20 Pasanen Henri SV 1.07.44 0.23.15 33.20
21 Jaarinen Timi VeVe 1.08.51 0.24.22 32.47
22 Holopainen Mauri S-2000 1.09.06 0.24.37 32.16
23 Nissinen Joni Pohjant 1.11.19 0.26.50 30.97
24 Niemi Kasperi HS 1.11.27 0.26.58 30.73
25 Sågfors Arne Botnia 1.17.32 0.33.03 28.14
26 Leipijärvi Joona HlS 1.21.51 0.37.22 26.49
27 Ursin Antti Lynx 1.29.17 0.44.48 24.14
28 Lindroos André Raseborg 1.35.12 0.50.43 22.50
Huostila Tommi LamSä HYL -

Sarja D20B
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Anna KaSu 1.13.13 0.00.00 61.37
2 Espo Carita KS 1.22.21 0.09.08 53.93
3 Ilmoni Rafaela OK77 1.22.30 0.09.17 53.21
4 Ojala Jenna VeVe 1.23.13 0.10.00 52.12
5 Hasu Eveliina KS 1.24.55 0.11.42 50.47
6 Grahn Elina NOK 1.25.44 0.12.31 49.38
7 Vahvelainen Salla TP 1.29.46 0.16.33 46.59
8 Mattila Heidi RaLu 1.30.28 0.17.15 45.65
9 Hakulinen Jenni VeVe 1.34.46 0.21.33 43.04
10 Penttilä Mari HlS 1.38.05 0.24.52 41.05
11 Hakala Emma OK77 1.38.16 0.25.03 40.45
12 Diaz Emmi HlS 1.40.43 0.27.30 38.95
13 Jurvakainen Vuokko S-JKL 1.42.55 0.29.42 37.61
14 Laine Tuija HauSi 2.05.08 0.51.55 30.52

Sarja D16B
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korteniemi Veera PelPo 59.30 0.00.00 51.81
2 Välimaa Kristiina VaaSu 1.02.51 0.03.21 48.49
3 Kaartinen Selja AngA 1.03.12 0.03.42 47.66
4 Heikkilä Milja HauSi 1.09.13 0.09.43 43.00
5 Vehomäki Varpu ORa 1.12.52 0.13.22 40.36
6 Suutari Saana VeVe 1.13.52 0.14.22 39.33
7 Himanka Jenna LapVi 1.15.04 0.15.34 38.23
8 Pohjonen Anri IkNV 1.16.45 0.17.15 36.92
9 Laurikkala Nella Koovee 1.19.45 0.20.15 35.09
10 Aaltonen Katariina HS 1.22.30 0.23.00 33.49
11 Toivanen Hilla RaN 1.24.47 0.25.17 32.17
12 Malinen Anni TVV 1.25.28 0.25.58 31.49
13 Arrakoski Sophia OK77 1.26.06 0.26.36 30.85
14 Paavola Sannimaari TY 1.29.40 0.30.10 29.23