FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaakon AM-kisat
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Jarkko VeVe 1.13.43 0.00.00 83.73
2 Weckman Janne VeVe 1.15.07 0.01.24 81.68
3 Haikonen Risto AnttU 1.15.53 0.02.10 80.37
4 Tani Jukka KS 1.16.39 0.02.56 79.08
5 Nenonen Lauri SKVuoksi 1.19.08 0.05.25 76.13
6 Jäppinen Eero AnttU 1.19.15 0.05.32 75.55
7 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.19.30 0.05.47 74.85
8 Inkeri Eero VeVe 1.19.33 0.05.50 74.33
9 Hyyryläinen Juha AnttU 1.19.47 0.06.04 73.65
10 Nurmiainen Aaro LappRi 1.24.21 0.10.38 69.23
11 Nenonen Heikki SKVuoksi 1.28.37 0.14.54 65.47
12 Taussi Jussi LappRi 1.29.31 0.15.48 64.40
13 Matikainen Juho KS 1.29.56 0.16.13 63.69
14 Söyring Jani KS 1.29.59 0.16.16 63.25
15 Koski Juha Kajo 1.30.08 0.16.25 62.73
16 Saikko Ville LappRi 1.30.17 0.16.34 62.21
17 Kapiainen Tomi RaKaS 1.31.20 0.17.37 61.09
18 Kansonen Jari JoKu 1.33.56 0.20.13 59.01
19 Lavonen Tommi KS 1.34.07 0.20.24 58.50
20 Manninen Kalle AnttU 1.36.41 0.22.58 56.56
21 Kohvakka Ilkka KS 1.44.20 0.30.37 52.06
22 Sihvola Eerik KS 1.44.31 0.30.48 51.62
23 Väisänen Patrik KS 1.45.15 0.31.32 50.90
24 Metsämuuronen Niko YlämPy 1.49.38 0.35.55 48.53
25 Asikainen Pasi JoKu 1.51.05 0.37.22 47.56
Laine Miika KyS KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaplas Jarkko JoKu 1.07.19 0.00.00 50.27
2 Nykänen Ville LappRi 1.17.47 0.10.28 42.42
3 Rautio Mikko JoKu 1.20.37 0.13.18 39.88
4 Kiero Mikko LappRi 1.22.26 0.15.07 37.97
5 Ojala Tero KS 1.28.16 0.20.57 34.50
6 Miikki Jussi SKVuoksi 1.43.06 0.35.47 28.72
7 Männistö Tuomo Navi 1.48.47 0.41.28 26.44

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarkko VeVe 1.02.52 0.00.00 51.49
2 Ilonen Hannu SKVuoksi 1.05.06 0.02.14 48.48
3 Saramäki Harri ORa 1.08.18 0.05.26 45.02
4 Marttinen Teijo Navi 1.10.03 0.07.11 42.74
5 Saalasti Pekka MulPa 1.19.26 0.16.34 36.67
6 Soini Toni KyS 1.26.42 0.23.50 32.67
Lantela Jaani VeVe HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 1.01.14 0.00.00 59.25
2 Mattinen Reijo JoKu 1.01.18 0.00.04 58.60
3 Ukkonen Jukka Navi 1.07.58 0.06.44 52.31
4 Tasa Mika KaaRa 1.09.24 0.08.10 50.71
5 Väyrynen Timo KyS 1.10.42 0.09.28 49.27
6 Mattila Riku KS 1.11.55 0.10.41 47.93
7 Elo Mika KS 1.12.58 0.11.44 46.74
8 Nurmilaukas Pekka LappRi 1.17.35 0.16.21 43.49
9 Koskivirta Eero EKSu 1.19.18 0.18.04 42.09
10 Auronen Jyrki LappRi 1.21.29 0.20.15 40.52
11 Peltonen Jukka LappRi 1.23.33 0.22.19 39.08
12 Ovaska Heikki LuuRa 1.24.41 0.23.27 38.13
13 Sippu Visa InkTe 1.25.41 0.24.27 37.26
14 Rautio Mika AnttU 1.26.46 0.25.32 36.38
15 Maikkola Esa KyS 1.36.11 0.34.57 32.44
16 Sakki Jukka KS 1.40.41 0.39.27 30.63

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markku Jouni MulPa 53.27 0.00.00 47.63
2 Kauppila Jorma VeVe 55.30 0.02.03 45.30
3 Heimala Juha LappRi 56.49 0.03.22 43.69
4 Heinonen Juha KaaRa 57.31 0.04.04 42.61
5 Kylliäinen Seppo LappRi 1.03.28 0.10.01 38.11
6 Vilpponen Aki ORa 1.05.39 0.12.12 36.36
7 Heikkilä Kari KS 1.05.43 0.12.16 35.84
8 Mäntynen Ari KyS 1.06.57 0.13.30 34.70
9 Viita Jarmo Navi 1.08.36 0.15.09 33.40
10 Peni Hannu KS 1.13.22 0.19.55 30.80
11 Nissinen Matti Navi 1.17.29 0.24.02 28.75
12 Kosonen Hannu ORa 1.18.08 0.24.41 28.10
13 Ojala Sauli VeVe 1.31.33 0.38.06 23.64

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juutilainen Anssi SKVuoksi 47.32 0.00.00 62.67
2 Kovanen Veikko SKVuoksi 47.55 0.00.23 60.84
3 Hyppänen Timo EKSu 50.58 0.03.26 55.94
4 Pulkkinen Pekka JoKu 51.55 0.04.23 53.69
5 Maajärvi Esa LappRi 53.01 0.05.29 51.37
6 Kurppa Hannu SKVuoksi 55.05 0.07.33 48.29
7 Laapas Ossi JoKu 59.56 0.12.24 43.31
8 Salonen Kauko KyS 1.13.22 0.25.50 34.51

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivänranta Pertti JoKu 43.18 0.00.00 60.90
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 45.41 0.02.23 57.21
3 Pietikäinen Markku JoKu 48.09 0.04.51 53.80
4 Tani Ossi KS 49.35 0.06.17 51.77
5 Hirvikallio Lassi LuuRa 53.24 0.10.06 47.64
6 Ollikainen Seppo JuvU 54.45 0.11.27 46.04
7 Urpalainen Jukka MiVi 54.54 0.11.36 45.49
8 Määttä Asko KS 55.20 0.12.02 44.71
9 Peippo Tapio SKVuoksi 55.33 0.12.15 44.12
10 Matikainen Veikko KS 57.35 0.14.17 42.15
11 Kekki Mikko I KS 1.01.32 0.18.14 39.07
12 Espo Matti KS 1.02.45 0.19.27 37.94
13 Lindqvist Pekka RaKaS 1.04.56 0.21.38 36.31
14 Peräkasari Kari LuuRa 1.05.05 0.21.47 35.87
15 Pulli Martti LappRi 1.07.35 0.24.17 34.20
16 Nurmiainen Juha LuuRa 1.14.02 0.30.44 30.90
17 Hannula Jorma HaukivKi 1.29.25 0.46.07 25.33
Lappalainen Martti Navi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Jorma Navi 42.48 0.00.00 43.60
2 Kyyrönen Heikki KS 44.53 0.02.05 41.01
3 Kemppi Jorma Navi 46.27 0.03.39 39.08
4 Herttuainen Vesa RaKaS 50.21 0.07.33 35.55
5 Kyöstilä Matti RaKaS 52.44 0.09.56 33.46
6 Valtonen Pekka JoKu 54.28 0.11.40 31.93
7 Piispa Esko Navi 57.20 0.14.32 29.89
8 Seitsonen Kauko Kajo 58.14 0.15.26 28.99
9 Saarilaakso Jaakko LappRi 1.00.14 0.17.26 27.60
10 Veijalainen Pertti SKVuoksi 1.01.35 0.18.47 26.59
10 Rautio Pekka JoKu 1.01.35 0.18.47 26.59
Nupponen Esko RaKaS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Eino AnttU 51.35 0.00.00 36.28
2 Salmi Tarmo JoKu 53.03 0.01.28 34.22
3 Luukkonen Matti JoKu 54.05 0.02.30 32.53
4 Kilo Esko LappRi 56.05 0.04.30 30.36
5 Karnaattu Mauri KS 57.08 0.05.33 28.82
6 Sorola Matti MulPa 1.07.46 0.16.11 23.47

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Pentti MikVa 48.54 0.00.00 36.25
2 Suutari Veikko JoKu 1.10.00 0.21.06 23.42
3 Markku Kalevi RaKaS 1.10.08 0.21.14 21.48

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pystynen Paavo RaKaS 45.50 0.00.00
2 Majoinen Arvo RaKaS 57.10 0.11.20

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvi Joonas RaKaS 1.12.12 0.00.00 47.36
2 Koskiaho Aleksi VeVe 1.25.06 0.12.54 37.16
3 Juutilainen Masa SKVuoksi 1.31.49 0.19.37 31.65

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakulinen Niko VeVe 56.35 0.00.00 41.66
2 Takanen Lari VeVe 57.31 0.00.56 37.91
3 Koivu Ilkka VeVe 1.12.56 0.16.21 27.47

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Irtola Miika KS 42.37 0.00.00 53.22
2 Saikko Antti LappRi 42.54 0.00.17 52.26
3 Tynys Joona KS 43.39 0.01.02 50.76
4 Salopelto Atso SKVuoksi 44.32 0.01.55 49.17
5 Pietikäinen Sauli KS 45.12 0.02.35 47.86
6 Björnman Robert KyS 50.52 0.08.15 42.02
7 Ollikka Jani KS 57.34 0.14.57 36.67
8 Lavikainen Lauri KyS 1.02.22 0.19.45 33.43
9 Maisalmi Juho KyS 1.12.00 0.29.23 28.59
10 Ovaska Janne LuuRa 1.15.06 0.32.29 27.07
11 Jaarinen Timi VeVe 1.15.54 0.33.17 26.44
12 Peltonen Rene LappRi 1.29.42 0.47.05 22.08
Rajala Matti KS KES -
Nurmi Antti LappRi KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Valtteri VeVe 24.44 0.00.00
2 Pätäri Valtteri KS 25.32 0.00.48
3 Väyrynen Antti KyS 25.44 0.01.00
4 Pätäri Viljami KS 25.56 0.01.12
5 Takanen Samu VeVe 26.41 0.01.57
6 Niskanen Janne VeVe 29.25 0.04.41
7 Pylvänäinen Samu KS 30.48 0.06.04
8 Mesiäinen Jaakko Navi 33.58 0.09.14
9 Sakki Eemil KS 34.40 0.09.56
10 Niilola Sami KS 1.20.11 0.55.27

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasi Antti KyS 18.14 0.00.00
2 Asikainen Paavo KS 20.17 0.02.03
3 Laukkanen Vili KS 21.31 0.03.17
4 Lindén Mikael KS 21.54 0.03.40
5 Vicari Lars Navi 23.41 0.05.27
6 Pousi Juho VeVe 26.10 0.07.56
7 Koivisto Daniel KyS 28.04 0.09.50
8 Klemola Saul RaKaS 28.58 0.10.44
9 Salminen Rasmus KS 32.09 0.13.55
10 Silventoinen Juho RaKaS 35.00 0.16.46
11 Peltonen Linus LappRi 43.41 0.25.27
12 Hyyrynen Arttu KS 45.41 0.27.27
13 Miikki Lenni SKVuoksi 52.28 0.34.14
Asikainen Arttu Navi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Niklas KS 15.49 0.00.00
2 Mattila Pyry KS 16.38 0.00.49
3 Lindqvist Arttu KS 19.25 0.03.36
4 Kurttila Iiro Navi 20.34 0.04.45
5 Takanen Aaro VeVe 21.05 0.05.16
6 Kanerva Santeri Navi 21.07 0.05.18
7 Luukkonen Teppo KS 21.17 0.05.28
8 Hirvikallio Teemu LuuRa 21.31 0.05.42
9 Hakulinen Saku VeVe 21.33 0.05.44
10 Sakki Arttu KS 23.21 0.07.32
11 Lassila Antti KS 26.57 0.11.08
12 Koivisto Mikael KyS 27.56 0.12.07
13 Riipinen Pietu Navi 30.51 0.15.02
14 Hirvikallio Aatu LuuRa 31.18 0.15.29
15 Miikki Veeti SKVuoksi 34.00 0.18.11
16 Saarlemo Niilo SKVuoksi 37.58 0.22.09
Peltonen Henrik LappRi HYL -
Hynninen Paavo KS HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 56.13 0.00.00 73.28
2 Suomalainen Riikka LappRi 1.03.26 0.07.13 64.25
3 Kauppila Sanna VeVe 1.03.53 0.07.40 63.10
4 Hyyryläinen Laura AnttU 1.05.21 0.09.08 61.01
5 Nykänen Eveliina LappRi 1.08.05 0.11.52 57.91
6 Juvonen Matleena RaKaS 1.08.26 0.12.13 56.97
7 Kivelä Riikka VeVe 1.08.33 0.12.20 56.23
8 Toiviainen Anni SKVuoksi 1.10.35 0.14.22 53.99
9 Weckman Sanna VeVe 1.11.15 0.15.02 52.86
10 Kilpeläinen Elina VeVe 1.14.16 0.18.03 50.12
11 Juvonen Saara RaKaS 1.18.00 0.21.47 47.16
12 Julku Päivi KyS 1.24.29 0.28.16 43.01
13 Pulliainen Heini AnttU 1.28.14 0.32.01 40.69
14 Pohjamo Anu SKVuoksi 1.30.26 0.34.13 39.21
15 Aarniosalo Piia Navi 1.47.19 0.51.06 32.63

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Maria LappRi 59.53 0.00.00 45.90
2 Huusari Heidi InkTe 1.10.32 0.10.39 37.80
3 Nykänen Tarja JoKu 1.12.10 0.12.17 35.81
4 Hyytiäinen Tuula Navi 1.15.24 0.15.31 33.18
5 Tammilehto Erika KS 1.24.08 0.24.15 28.75
6 Friari Päivi SKVuoksi 1.50.16 0.50.23 21.19

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Kirsi VeVe 1.01.10 0.00.00 51.56
2 Hedman Kirsi Navi 1.03.19 0.02.09 47.94
3 Tonder Mari SKVuoksi 1.07.33 0.06.23 43.19
4 Liukkonen Niina Navi 1.09.06 0.07.56 40.51
5 Heikkinen Anniina VeVe 1.14.13 0.13.03 36.12

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurri Leena Navi 55.21 0.00.00 59.31
2 Turunen Sisko Navi 55.32 0.00.11 56.90
3 Hietanen Pia KS 1.13.55 0.18.34 41.08
4 Pulkkinen Arja JoKu 1.15.13 0.19.52 38.73
5 Saajanen Sari JoKu 1.30.17 0.34.56 30.91

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juutilainen Virpi SKVuoksi 49.31 0.00.00 52.63
2 Hakkarainen Riitta RaKaS 52.24 0.02.53 48.49
3 Lallo Tuula JoKu 57.40 0.08.09 42.93
4 Fincke Kirsi VeVe 57.59 0.08.28 41.57
5 Töyrylä Marja KyS 1.07.25 0.17.54 34.79
Heimala Heli LappRi HYL -
Nenonen Lea SKVuoksi KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kekki Päivi KS 57.43 0.00.00 46.08
2 Kattelus Airi KS 1.02.27 0.04.44 40.99
3 Kattelus Helena KS 1.02.49 0.05.06 39.16
Bomb-Nurmi Hilkka LappRi KES -
Salonen Iiris KyS HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 53.49 0.00.00 47.55
2 Tikka Eija RaKaS 56.15 0.02.26 43.78
3 Laakso Mirjami RaKaS 59.46 0.05.57 39.60
4 Heimonen Arja Navi 1.14.54 0.21.05 30.32
5 Lindqvist Ulla RaKaS 1.28.18 0.34.29 24.63

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryytty Raija SKVuoksi 48.19 0.00.00 41.31
2 Valjakka Leena Navi 53.39 0.05.20 34.42
3 Muikku Rauni Navi 1.05.00 0.16.41 26.10

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 56.23 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Espo Carita KS 52.53 0.00.00 53.61
2 Hasu Eveliina KS 57.06 0.04.13 48.41
3 Tani Leena KS 1.01.31 0.08.38 43.78
4 Hakulinen Jenni VeVe 1.13.17 0.20.24 35.79
5 Suutari Säde KS 1.16.07 0.23.14 33.52
6 Hyyryläinen Sini Navi 1.16.43 0.23.50 32.34
7 Vilpponen Erika ORa 1.32.37 0.39.44 26.02

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Espo Maria KS 52.14 0.00.00 59.69
2 Väyrynen Aino KyS 53.51 0.01.37 56.45
3 Suutari Mirka KS 53.55 0.01.41 54.94
4 Hietanen Pinja KS 54.33 0.02.19 52.87
5 Lonka Maiju SKVuoksi 59.29 0.07.15 47.17
6 Ojala Janita VeVe 1.02.34 0.10.20 43.60
Kunelius Tiia KS KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Metsola Roosa KyS 36.02 0.00.00 55.05
2 Väisänen Essi SKVuoksi 39.52 0.03.50 48.93
3 Pakkanen Reetta VeVe 40.12 0.04.10 47.70
4 Hyyrynen Noora KS 40.41 0.04.39 46.32
5 Laitinen Alisa Navi 41.35 0.05.33 44.53
6 Kiri Hanna VeVe 44.39 0.08.37 40.73
7 Leinonen Miisa-Maria KyS 47.00 0.10.58 37.99
8 Pukki Emma LuuRa 49.25 0.13.23 35.46
9 Juvakka Vilma SKVuoksi 50.55 0.14.53 33.77
10 Koskiaho Anni-Elina VeVe 52.43 0.16.41 31.99

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahdelma Saana Navi 31.01 0.00.00
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 33.30 0.02.29
3 Ollikainen Janni Navi 35.42 0.04.41
4 Juutilainen Sonia SKVuoksi 37.11 0.06.10
5 Ruoti Roosa VeVe 38.35 0.07.34
6 Nissinen Elina Navi 41.38 0.10.37
7 Hirvikallio Noora LuuRa 46.53 0.15.52
8 Salomaa Anni-Kaisa Navi 47.13 0.16.12
9 Pyymäki Elsa KS 50.52 0.19.51
10 Särkkä Veera KS 53.09 0.22.08

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pylvänäinen Henna KS 22.40 0.00.00
2 Riipinen Venla Navi 30.23 0.07.43
3 Vesikko Venla JoKu 31.41 0.09.01
4 Heijari Iida VeVe 31.55 0.09.15
5 Lonka Minna SKVuoksi 32.04 0.09.24
6 Kyötikki Nina VeVe 32.27 0.09.47
7 Ovaska Jenni LuuRa 33.09 0.10.29
8 Ryytty Mari SKVuoksi 33.42 0.11.02
9 Mattila Milla KyS 35.22 0.12.42
10 Kääriä Venla KyS 37.09 0.14.29
11 Jäkälä Jenni SKVuoksi 48.13 0.25.33
Ahvonen Karoliina JoKu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 22.37 0.00.00
2 Ruoti Miina VeVe 23.25 0.00.48
3 Harjula Tanja KS 24.09 0.01.32
4 Piispa Kiia-Maria LuuRa 24.24 0.01.47
5 Ollikainen Jatta Navi 25.45 0.03.08
6 Peltonen Riikka KS 27.10 0.04.33
7 Pakkanen Raita VeVe 27.43 0.05.06
8 Björnman Roberta KyS 27.50 0.05.13
9 Espo Elina KS 28.17 0.05.40
10 Pohjamo Neea SKVuoksi 31.57 0.09.20
11 Nurmilaukas Emma LappRi 32.14 0.09.37
12 Niskanen Nelli VeVe 32.45 0.10.08
13 Ojala Jutta VeVe 33.35 0.10.58
14 Mannari Veera KS 33.50 0.11.13
15 Rautamaa Heidi VeVe 34.11 0.11.34
16 Pöntinen Eerika Navi 34.39 0.12.02
17 Nikkinen Heidi KS 34.45 0.12.08
18 Ojala Anna KS 34.46 0.12.09
19 Vesikko Pihla JoKu 35.44 0.13.07
20 Toivari Viivi LappRi 44.01 0.21.24
Kantanen Raisa RaKaS HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Aaro KS 11.56 0.00.00
2 Hirvikallio Henri LuuRa 16.46 0.04.50
3 Hyyrynen Aapo KS 20.38 0.08.42
4 Toivari Väinö LappRi 25.16 0.13.20
5 Hynninen Otto KS 25.45 0.13.49

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Liisa KS 14.12 0.00.00
2 Piispa Neea-Noora LuuRa 15.13 0.01.01
3 Vanhatalo Salla KS 18.08 0.03.56
4 Jäkälä Hanne SKVuoksi 18.17 0.04.05
5 Heijari Eevi VeVe 19.26 0.05.14
6 Juvakka Aino LappRi 20.47 0.06.35
7 Pussinen Nea RaKaS 22.03 0.07.51
8 Suurnäkki Nora KS 23.16 0.09.04
9 Kavakko Pinja KyS 23.17 0.09.05
10 Holopainen Anna KS 24.21 0.10.09
11 Ryti Elisa KyS 24.33 0.10.21
12 Maisalmi Veera KyS 25.08 0.10.56
13 Lind Ava Navi 30.33 0.16.21

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllärinen Vertti LappRi 14.35 0.00.00
2 Tasa Benjamin KaaRa 15.35 0.01.00
3 Suurnäkki Elias KS 18.50 0.04.15
4 Gango Evert KyS 21.43 0.07.08
5 Lindqvist Topi KS 23.21 0.08.46
6 Soini Otto KyS 26.10 0.11.35
7 Männistö Pyry Navi 31.24 0.16.49
8 Piiroinen Teemu RaKaS 34.27 0.19.52
9 Rautio Juho JoKu 35.31 0.20.56

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Veera LappRi 14.30 0.00.00
2 Heikkinen Ida VeVe 15.05 0.00.35
3 Hietanen Pihla KS 16.47 0.02.17
4 Vallema Henrika VeVe 19.30 0.05.00
5 Lantta Tinja RaKaS 20.28 0.05.58
6 Rautamaa Henna VeVe 21.27 0.06.57
7 Lassila Liisa KS 24.54 0.10.24
8 Soini Mette KyS 27.07 0.12.37
9 Larvi Sanni KyS 28.32 0.14.02
10 Lavikainen Aili KyS 29.03 0.14.33
11 Saalasti Venla RaKaS 37.03 0.22.33

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kavakko Matias KyS 18.23 0.00.00
2 Likander Miki LuuRa 18.29 0.00.06
3 Niskanen Aatu VeVe 19.06 0.00.43
4 Vepsäläinen Onni KyS 20.15 0.01.52
5 Laukkanen Juho KS 22.18 0.03.55
6 Peltonen Lasse KS 22.35 0.04.12
7 Ollikainen Joel Navi 23.30 0.05.07
8 Tasa Petrus KaaRa 24.01 0.05.38
9 Malinen Vinski Navi 24.20 0.05.57
10 Ruoti Eeli VeVe 24.37 0.06.14
11 Vapalahti Aaron VeVe 26.41 0.08.18
12 Pussinen Niklas RaKaS 26.48 0.08.25
13 Mattila Lauri KS 29.13 0.10.50
14 Kielenniva Aleksi KS 29.43 0.11.20
15 Ojala Urho KS 33.22 0.14.59
16 Kanerva Wiljami Navi 37.48 0.19.25
17 Holopainen Aleksi KS 40.31 0.22.08
18 Pylvänäinen Jere KS 53.00 0.34.37

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pätäri Emilia KS 22.58 0.00.00
2 Tonder Oona SKVuoksi 24.55 0.01.57
3 Aarniosalo Siiri Navi 26.49 0.03.51
4 Haapala Pihla Navi 27.02 0.04.04
5 Kinnunen Anni KS 27.24 0.04.26
6 Kielenniva Emilia KS 28.43 0.05.45
7 Hirvikallio Saara LuuRa 29.07 0.06.09
8 Koivunen Heidi KyS 30.27 0.07.29
9 Heikkinen Roosa VeVe 31.06 0.08.08
10 Piispa Inka-Liisa LuuRa 31.17 0.08.19
11 Kurttila Meeri Navi 31.51 0.08.53
12 Suurnäkki Anna VeVe 33.09 0.10.11
13 Rautio Oona JoKu 37.27 0.14.29
14 Larvi Saga KyS 41.43 0.18.45
15 Leppänen Iisa Navi 47.27 0.24.29

Sarja H21U
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Petteri RasHy 1.22.10 0.00.00
2 Ovaska Vesa IPR 1.46.47 0.24.37

Sarja D21U
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 1.05.16 0.00.00
2 Liuha Riina AR 1.08.05 0.02.49