FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-pitkä, Päijät-Hämeen suunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttolainen Aleksi LS-37 52.31 0.00.00 75.33
2 Järvinen Seppo AR 54.02 0.01.31 72.37
3 Peltola Ilkka IHR 55.58 0.03.27 69.05
4 Villa Juha PäijRa 56.31 0.04.00 67.57
5 Valkonen Lauri IHR 58.08 0.05.37 64.91
6 Huotari Lauri LS-37 1.00.13 0.07.42 61.90
7 Valkonen Pasi IHR 1.01.09 0.08.38 60.21
8 Huusari Pauli LS-37 1.01.14 0.08.43 59.39
9 Hämäläinen Jani LS-37 1.02.46 0.10.15 57.21
10 Sankari Matias IHR 1.04.47 0.12.16 54.72
11 Lehtinen Niko AR 1.05.05 0.12.34 53.77
12 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 1.06.48 0.14.17 51.70
13 Niskanen Teemu LS-37 1.07.30 0.14.59 50.49
14 Kohonen Jani LS-37 1.27.36 0.35.05 38.38
Lehtinen Juuso LS-37 EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kristian LS-37 54.36 0.00.00 39.12
2 Gröhn Timo HU-46 57.29 0.02.53 35.76
3 Lehmusvuori Tomi LS-37 59.09 0.04.33 33.40
4 Sarkkinen Timo LTH 1.15.19 0.20.43 25.17
Anttila Jussi NaTe HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kantola Mika LS-37 55.31 0.00.00 48.54
2 Tähtinen Vesa PäijRa 1.00.33 0.05.02 42.84
3 Sundqvist Jari LS-37 1.04.29 0.08.58 38.66
4 Niemi Seppo AR 1.16.09 0.20.38 31.41
Kärkkäinen Mikko LamSä HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gynther Kimmo IHR 46.02 0.00.00 54.88
2 Elonen Markku LS-37 58.23 0.12.21 41.65
3 Hyyryläinen Pasi MP 1.05.28 0.19.26 35.70
4 Lahtinen Jari IHR 1.06.12 0.20.10 33.87
5 Maaranen Timo PäijRa 1.22.10 0.36.08 26.13
Huostila Markku LamSä EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valonen Kari LS-37 45.30 0.00.00 55.94
2 Kirvesmies Juha LS-37 47.39 0.02.09 51.41
3 Jaskari Juhani HU-46 58.07 0.12.37 40.51
4 Juhola Petri LS-37 1.02.24 0.16.54 36.20
5 Liukkonen Jari IHR 1.04.35 0.19.05 33.50
Kuoppala Reijo NaTe EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aherto Jorma LS-37 48.30 0.00.00 53.31
2 Kotilainen Matti LS-37 49.09 0.00.39 50.63
3 Varkila Jorma LamSä 51.01 0.02.31 46.88
4 Parikka Esko HU-46 1.00.36 0.12.06 37.87
5 Iivonen Risto AR 1.05.26 0.16.56 33.59
Orkola Antti LS-37 EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sani Mikko HU-46 38.27 0.00.00 48.45
2 Näsi Antero AR 38.49 0.00.22 47.28
3 Railimo Matti SOC 41.22 0.02.55 43.69
4 Ranta Urpo NaTe 42.56 0.04.29 41.44
5 Pitkänen Reijo HU-46 43.24 0.04.57 40.35
6 Kaukiainen Raimo HU-46 44.22 0.05.55 38.84
7 Kivelä Pentti HU-46 46.42 0.08.15 36.30
8 Sarkkinen Heino LTH 47.48 0.09.21 34.88
9 Sikiö Matti HU-46 50.25 0.11.58 32.52
10 Kalapudas Risto NaTe 52.40 0.14.13 30.60
11 Mörsky Aarne LTH 58.26 0.19.59 27.10

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Jukka LS-37 38.44 0.00.00 38.13
2 Turunen Kauko LS-37 39.36 0.00.52 36.36
3 Lahti Hannu PäijRa 40.55 0.02.11 34.29
4 Railo Matti LS-37 42.31 0.03.47 32.13
5 Heimonen Viljo LamSä 42.41 0.03.57 31.14
6 Jokinen Esko LS-37 44.55 0.06.11 28.77
7 Harkola Hannu PäijRa 46.50 0.08.06 26.80

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautavuo Tapani SOC 29.46 0.00.00 42.46
2 Luukko Jukka LS-37 32.39 0.02.53 38.07
3 Jokipelto Seppo HU-46 33.36 0.03.50 36.36
4 Niemi Pekka AR 34.53 0.05.07 34.42
5 Anjala Risto LS-37 36.55 0.07.09 31.96
6 Kvick Aimo IHR 38.43 0.08.57 29.93
7 Karppinen Pentti HU-46 39.03 0.09.17 29.13
8 Martikainen Erkki LS-37 39.40 0.09.54 28.15
9 Haapaniemi Aimo LS-37 41.39 0.11.53 26.30
10 Martikainen Arvo HU-46 41.43 0.11.57 25.75

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjanpelto Pekka LS-37 40.35 0.00.00
2 Ranta Esko LS-37 43.07 0.02.32
Avikainen Heino LS-37 EIL -
Miettinen Raimo NaTe EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Jorma NaTe 35.11 0.00.00
2 Riihelä Pauli LS-37 1.16.00 0.40.49

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leirimaa Tatu RaVa 43.40 0.00.00 62.77
2 Huostila Anssi LamSä 47.26 0.03.46 55.62
3 Solonen Joni LS-37 55.03 0.11.23 46.05
4 Hirvonen Lassi RaVa 1.01.48 0.18.08 39.36
5 Elonen Arttu LS-37 1.35.40 0.52.00 24.35
Kuoppamäki Juho RaVa EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liikkanen Olli RaVa 30.52 0.00.00 52.01
2 Tervala Miska RaVa 34.11 0.03.19 45.79
3 Lindroth Joona AR 36.43 0.05.51 41.54
4 Kuusela Iiro RaVa 38.13 0.07.21 38.86
5 Toivonen Juuso LamSä 43.08 0.12.16 33.50
6 Huostila Tommi LamSä 45.08 0.14.16 31.12
7 Tuoresjärvi Tapani RaVa 45.14 0.14.22 30.17
Larjanne Juho RaVa EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvonen Joni AR 30.36 0.00.00
2 Kemppainen Matti HU-46 31.30 0.00.54
3 Leirimaa Lauri RaVa 32.49 0.02.13
4 Orava Aatu RaVa 33.19 0.02.43
5 Remahl Ville LS-37 1.21.29 0.50.53
6 Makkonen Joona LS-37 1.22.27 0.51.51

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuva Lassi RaVa 12.24 0.00.00
2 Nykänen Tomi LamSä 14.19 0.01.55
3 Riihimäki Matti LamSä 16.20 0.03.56
4 Arvela Oskari LS-37 16.27 0.04.03
5 Orava Veikka RaVa 17.36 0.05.12
6 Kärkkäinen Samuli LamSä 23.37 0.11.13
7 Salokangas Julius HU-46 24.23 0.11.59

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Uusitalo Peter AR 15.40 0.00.00
2 Niemi Harri AR 17.18 0.01.38
3 Lappi Matias LS-37 18.19 0.02.39
4 Kolganov Vladislav LS-37 21.12 0.05.32
5 Makkonen Lauri LS-37 26.59 0.11.19
Turva Niklas LS-37 HYL -
Kalliokoski Olli-Pekka LS-37 EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maasilta Aapo RaVa 8.46 0.00.00
2 Virolainen Joni KärKV 10.03 0.01.17
3 Kuusela Otto RaVa 10.16 0.01.30
4 Kettunen Otso RaVa 10.39 0.01.53
5 Gröhn Riku HU-46 10.44 0.01.58
6 Kärkkäinen Hannes LamSä 10.49 0.02.03
7 Salokangas Tiitus HU-46 10.50 0.02.04
8 Toivonen Jussi LamSä 11.16 0.02.30
9 Pikkarainen Pyry LS-37 12.05 0.03.19
10 Maaranen Jaakko PäijRa 12.07 0.03.21
11 Tähtinen Miska PäijRa 12.22 0.03.36
12 Markkola Topias KärKV 12.40 0.03.54
13 Makkonen Eino LS-37 13.01 0.04.15
14 Kasurinen Taisto AR 13.16 0.04.30
15 Ketonen Juuso RaVa 15.04 0.06.18
16 Niuranen Joni LS-37 19.07 0.10.21
17 Salminen Joonas AR 24.34 0.15.48
18 Herkepeus Iiro LS-37 27.37 0.18.51
Riihimäki Mikko LamSä EIL -
Kalliokoski Ville-Mikko LS-37 EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Arvela Henri LS-37 12.37 0.00.00
2 Hänninen Samu LS-37 13.27 0.00.50
3 Huostila Sampo LamSä 13.58 0.01.21
4 Kurhinen Samuel RaVa 14.41 0.02.04
5 Kantola Karo LS-37 15.41 0.03.04
6 Vantaala Juho LamSä 17.51 0.05.14
Lehtonen Kaapo LS-37 EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Sanna LaTa 48.47 0.00.00 63.03
2 Koivunen Mari AR 50.42 0.01.55 57.61
3 Karetjoki Miia LS-37 52.36 0.03.49 52.61
4 Kuusipohja Johansson Leena LS-37 56.12 0.07.25 46.51

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Örn Outi KärKV 45.44 0.00.00
2 Salonen Kirsi AR 51.52 0.06.08

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivuniemi Kirsi LS-37 41.33 0.00.00 59.88
2 Hirvonen Leena AR 47.53 0.06.20 48.06
3 Sundqvist Sari LS-37 53.17 0.11.44 39.69

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 40.04 0.00.00
2 Jaskari Paula HU-46 45.29 0.05.25
Elonen Jaana LS-37 EIL -
Remahl Virpi LS-37 EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Einonen Päivi LS-37 42.25 0.00.00 52.83
2 Sani Tuula HU-46 43.11 0.00.46 50.33
3 Vestola Arja NaTe 44.08 0.01.43 47.73
4 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 48.11 0.05.46 42.32
5 Kirvesmies Vuokko LS-37 48.21 0.05.56 40.78
6 Paronen Hanna IHR 55.14 0.12.49 34.48

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Maria-Leena IHR 37.06 0.00.00
2 Rantalainen Tuija NaTe 49.18 0.12.12
Orkola Eija LS-37 EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Tarja LaTa 34.30 0.00.00 46.69
2 Suni Tuula KärKV 38.52 0.04.22 39.89
3 Kämäräinen Helena LS-37 39.53 0.05.23 37.36
4 Rinne Annikki HU-46 41.55 0.07.25 34.11
5 Rantalainen Arja NaTe 1.08.44 0.34.14 19.92

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 51.35 0.00.00
2 Tähtinen Anu PäijRa 54.10 0.02.35
Tervala Eeva HU-46 HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Emilia RaVa 38.36 0.00.00 41.71
2 Lohikainen Milla RaVa 40.25 0.01.49 37.84
3 Niemi Hanna AR 45.26 0.06.50 31.89
4 Riihimäki Anna LamSä 47.35 0.08.59 28.76

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirvesmies Lotta LS-37 27.00 0.00.00 53.11
2 Immonen Elina RaVa 33.13 0.06.13 42.45
3 Rujala Emma LS-37 34.41 0.07.41 39.97
4 Juhola Minerva LS-37 35.54 0.08.54 37.95
5 Hyvärinen Roosa RaVa 36.33 0.09.33 36.62
6 Lindfelt Suvi LS-37 36.39 0.09.39 35.87
7 Niemi Heta AR 37.14 0.10.14 34.66
8 Tuoresjärvi Annika RaVa 39.42 0.12.42 31.91
9 Hirvonen Kia-Lotta RaVa 41.58 0.14.58 29.62
Solonen Heidi LS-37 KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvärinen Ella RaVa 27.19 0.00.00
2 Kyrö Anni RaVa 29.00 0.01.41
3 Kantola Claudia LS-37 29.21 0.02.02
4 Tuominen Krista RaVa 32.24 0.05.05
5 Tähtinen Tessa PäijRa 42.48 0.15.29
6 Päivähonka Salla RaVa 46.10 0.18.51
7 Kalenius Camilla LS-37 1.03.00 0.35.41
8 Kolila Tiina AR 1.06.34 0.39.15
Immonen Ella RaVa HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohikainen Eveliina RaVa 16.37 0.00.00
2 Nenonen Eriikka RaVa 16.45 0.00.08
3 Sundqvist Ida LS-37 18.21 0.01.44
4 Kettunen Hilla RaVa 18.52 0.02.15
5 Kuusela Aino RaVa 20.36 0.03.59
6 Kyrö Kaisu RaVa 21.59 0.05.22
7 Pirkkalainen Siiri HU-46 26.22 0.09.45

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 13.25 0.00.00
2 Vantaala Roosa LamSä 15.55 0.02.30
3 Kolstela Hilla HU-46 16.54 0.03.29
4 Virolainen Sara KärKV 18.48 0.05.23
5 Herkepeus Iida LS-37 30.04 0.16.39
6 Juhola Iris LS-37 32.10 0.18.45
7 Polojärvi Nea RaVa 53.14 0.39.49
Markkola Emmi KärKV HYL -
Tillonen Aino LS-37 EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppainen Veera HU-46 11.07 0.00.00
2 Kurhinen Anna RaVa 11.25 0.00.18
3 Hyvärinen Anni RaVa 13.22 0.02.15
4 Lokkila Emilia AR 13.27 0.02.20
5 Vepsä Aino HU-46 14.00 0.02.53
6 Lehtonen Maiju LS-37 14.15 0.03.08
7 Talonen Iris LS-37 14.22 0.03.15
8 Aho Essi HU-46 16.48 0.05.41
9 Silvennoinen Aida LS-37 19.30 0.08.23
10 Lokkila Camilla AR 21.55 0.10.48
11 Kolila Henna AR 38.04 0.26.57
Simola Aino IitPy EIL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehmusvuori Enna LS-37 14.33 0.00.00
2 Juhola Saga LS-37 18.30 0.03.57
3 Gröhn Ronja HU-46 19.31 0.04.58
4 Salminen Johanna AR 22.31 0.07.58
5 Ketonen Jonna RaVa 25.45 0.11.12