FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM- kisat S-K Suunnistus, pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hernelahti Miika KR 1.13.42 0.00.00 76.96
2 Mäkäläinen Jyri SiiRa 1.21.14 0.07.32 68.51
3 Räsänen Markus KuoSu 1.23.01 0.09.19 65.76
4 Jääskeläinen Henri SiiRa 1.23.43 0.10.01 63.94
5 Tuovinen Aleksi KuoSu 1.28.01 0.14.19 59.61
6 Leivo Kimmo SiiRa 1.29.08 0.15.26 57.67
7 Savolainen Eetu SiiRa 1.30.20 0.16.38 55.72
8 Nousiainen Antti KR 1.53.04 0.39.22 43.58
Aalto Erno LipTai KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Sakari KuoSu 1.02.45 0.00.00 50.95
2 Rönnemaa Antti SiiRa 1.05.52 0.03.07 47.73
3 Tuovinen Timo KuoSu 1.07.43 0.04.58 45.64
4 Jormanainen Jari KR 1.17.17 0.14.32 39.30
5 Heiskanen Jari SonPa 1.20.13 0.17.28 37.20
6 Laitinen Tuomo SäynSa 1.21.11 0.18.26 36.10
7 Koivusalo Juha ILU 1.22.35 0.19.50 34.84
8 Minkkinen Juha KR 1.23.08 0.20.23 33.97
9 Lång Pekka KuoSu 1.24.37 0.21.52 32.74
Havula Esa KR KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Natunen Timo SaSu 1.06.22 0.00.00 44.61
2 Forsberg Matti SäynSa 1.10.50 0.04.28 40.23
3 Kuivalainen Risto JuJä 1.11.15 0.04.53 38.44
4 Korhonen Ilkka KuoSu 1.16.23 0.10.01 34.40
Suhonen Timo KuoSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 52.42 0.00.00 54.61
2 Jeskanen Taito ILU 54.44 0.02.02 51.60
3 Silvennoinen Jussi KR 58.33 0.05.51 47.31
4 Heikura Jukka TuuSe 1.13.46 0.21.04 36.82
5 Kukkola Pauli SiiRa 1.18.23 0.25.41 33.97
6 Soininen Antti SäynSa 1.24.06 0.31.24 31.01
7 Volotinen Jouni ILU 1.26.54 0.34.12 29.39
8 Airaksinen Petri KuoSu 1.57.10 1.04.28 21.34
Partanen Pekka KR KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Kalle KuoSu 1.22.14 0.00.00
2 Karhunen Juha KuoSu 2.12.05 0.49.51

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halonen Pauli SäynSa 1.14.16 0.00.00 42.99
2 Launonen Eino KuoSu 1.29.11 0.14.55 34.46
3 Miettinen Kauko SuonVa 1.30.40 0.16.24 32.58
4 Lehtiniemi Pekka SaSu 1.35.19 0.21.03 29.73
5 Hyvönen Markku RasPi 1.48.08 0.33.52 25.10

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 1.03.01 0.00.00 41.99
2 Ruuskanen Seppo KuoSu 1.04.34 0.01.33 39.96
3 Saaranen Raimo SiiRa 1.09.19 0.06.18 36.27
4 Kettunen Kimmo SäynSa 1.10.38 0.07.37 34.65
5 Karjalainen Seppo KuoSu 1.11.32 0.08.31 33.29
6 Karppinen Eino SäynSa 1.18.20 0.15.19 29.56
Kajava Viljo KuoSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Lauri KuoSu 1.20.23 0.00.00
2 Laine Tapani KuoSu 1.22.43 0.02.20

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 1.20.59 0.00.00 25.83
2 Piiroinen Pauli RasPi 1.26.25 0.05.26 23.30
3 Lavikainen Mauno LipTai 1.27.59 0.07.00 21.99
4 Känninen Lauri KuoSu 2.05.00 0.44.01 14.85
5 Halonen Valto KuoSu 2.08.15 0.47.16 13.86

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Issakainen Paavo SaSu 1.55.52 0.00.00
2 Hytönen Hannu IisVi 2.00.37 0.04.45

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Santeri KR 54.00 0.00.00 56.10
2 Rissanen Lari-Antti SonPa 59.20 0.05.20 49.14
3 Hyytiäinen Henry KR 1.18.14 0.24.14 35.82
4 Tanskanen Aapo IisVi 1.21.15 0.27.15 33.09
Sopo Aleksi KuoSu HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 53.12 0.00.00 30.60
2 Hietanen Matti KR 1.24.17 0.31.05 17.87
3 Laukkanen Anton KuoSu 1.36.08 0.42.56 14.39

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 31.06 0.00.00
2 Silvennoinen Oskari KR 35.24 0.04.18
3 Väisänen Vili-Aleksi KuoSu 40.10 0.09.04
4 Simonen Markus KR 42.26 0.11.20
5 Liukka Elias KR 52.50 0.21.44
6 Liukka Pieti KR 1.12.25 0.41.19
7 Hummelholm Petka KR 1.16.27 0.45.21
Natunen Samuli SaSu KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Mari KR 1.02.16 0.00.00 75.08
2 Honkanen Miitu KuoSu 1.08.09 0.05.53 66.89
3 Höglund Henna KR 1.22.31 0.20.15 53.82
4 Väkeväinen Tuuli SäynSa 1.47.17 0.45.01 40.31
5 Lehtiniemi Iisa SaSu 2.15.19 1.13.03 31.10
6 Mikander Katri SaSu 2.20.20 1.18.04 29.15
Suhonen Anniina KuoSu KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lång Maija KuoSu 50.19 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehmas Hanna KuoSu 54.35 0.00.00
2 Törmikoski Tarja SaSu 1.06.06 0.11.31

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 51.05 0.00.00 47.91
2 Liukka Heli KR 1.01.09 0.10.04 38.52
3 Suhonen Sirpa KuoSu 1.04.26 0.13.21 35.13
4 Laitinen Tiina KuoSu 1.31.08 0.40.03 23.83
5 Sundvall Tiina KuoSu 1.33.43 0.42.38 22.20

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soininen Ulla SäynSa 1.08.19 0.00.00
2 Rautasalo Anneli KR 1.15.32 0.07.13

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Riitta SäynSa 57.30 0.00.00
2 Hyvönen Eija RasPi 1.17.37 0.20.07

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Kristiina SäynSa 48.40 0.00.00 43.77
2 Kauppinen Kyllikki KR 52.25 0.03.45 37.59
3 Malkki Sisko SaSu 1.09.24 0.20.44 26.09

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Mirjami KuoSu 1.11.50 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautasalo Essi KR 51.20 0.00.00
2 Heiskanen Terhi SonPa 57.11 0.05.51

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppävuori Hanna KuoSu 40.10 0.00.00 33.54
2 Räsänen Johanna KuoSu 57.47 0.17.37 21.57
3 Havula Heidi KR 1.03.23 0.23.13 18.07

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Havula Moona-Susanna KR 48.25 0.00.00
2 Silvennoinen Siiri KR 49.09 0.00.44
3 Sopo Annika KuoSu 49.40 0.01.15
3 Kirvesmies Annika KuoSu 49.40 0.01.15
5 Partinen Pinja KR 50.52 0.02.27
6 Oksanen Emmi SiiRa 50.55 0.02.30
7 Rautasalo Iina KR 57.12 0.08.47
8 Tanskanen Anni IisVi 1.03.44 0.15.19
Vehmas Ella KuoSu KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sopo Elias KuoSu 22.58 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kultala Emmi KuoSu 28.19 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvönen Jerry KuoSu 15.13 0.00.00
2 Nurmi Elias SiiRa 17.16 0.02.03
3 Rissanen Erno-Kalle SonPa 17.18 0.02.05
4 Hämäläinen Kasperi KuoSu 21.08 0.05.55

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liukka Venla KR 19.11 0.00.00
2 Partinen Ronja KR 20.25 0.01.14
3 Juntunen Marikki KR 21.52 0.02.41
4 Kärnä Nina SonPa 22.05 0.02.54

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tujunen Eetu KuoSu 28.21 0.00.00
2 Hyvönen Otso KuoSu 30.24 0.02.03

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Emmi SonPa 30.35 0.00.00
2 Väisänen Viliina KuoSu 32.54 0.02.19
3 Hyvönen Vilma KuoSu 34.38 0.04.03
4 Multala Emmi KuoSu 1.09.27 0.38.52