FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keurusrastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huikko Petteri VaajTe 37.24 0.00.00 81.25
2 Sivill Timo VaajTe 40.18 0.02.54 74.65
3 Saavalainen Olli SiiRa 41.05 0.03.41 72.48
4 Liuha Jari VaajTe 42.14 0.04.50 69.79
5 Lepo Mikko S-JKL 42.29 0.05.05 68.66
6 Truhponen Mikko SaPu 44.40 0.07.16 64.63
7 Häkkinen Janne PelPo 44.52 0.07.28 63.66
8 Sompi Jani JRV 45.00 0.07.36 62.80
9 Turpeinen Antti VaajTe 45.47 0.08.23 61.06
10 Kivelä Marko VetU 46.37 0.09.13 59.32
11 Maukonen Timo RastiE4 47.03 0.09.39 58.12
12 Kärkkäinen Matti JRV 49.01 0.11.37 55.17
13 Kässi Pellervo SaPu 51.34 0.14.10 51.85
14 Alonen Matti S-JKL 57.43 0.20.19 45.80
15 Siivonen Jere S-JKL 1.04.19 0.26.55 40.63
16 Törmälä Ville S-JKL 1.12.58 0.35.34 35.40
Kautto Lasse VaajTe EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakomäki Juhani LapVi 38.58 0.00.00
2 Laininen Heikki SiiRa 41.31 0.02.33

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppämäki Tero ViiSu 40.57 0.00.00 52.67
2 Hämäläinen Ari JRV 44.23 0.03.26 47.14
3 Remonen Teemu JRV 45.51 0.04.54 44.22
4 Lehtonen Marko Hanka 58.28 0.17.31 33.57
5 Lamminsivu Harri S-JKL 1.08.44 0.27.47 27.61
Sorri Pietari VaajTe HYL -
Partanen Janne S-JKL EIL -
Mäki Harri OH EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartman Janne VaajTe 39.48 0.00.00 54.42
2 Mönttinen Sami RastiE4 40.05 0.00.17 53.30
3 Sivill Keijo RastiE4 41.53 0.02.05 50.30
4 Moisio Petri SaPu 42.12 0.02.24 49.22
5 Aarrejoki Heikki VaajTe 45.27 0.05.39 45.05
6 Komonen Atte S-JKL 46.36 0.06.48 43.31
7 Kyllästinen Jyri RaLu 49.30 0.09.42 40.17
8 Parviainen Juha ViPa 49.49 0.10.01 39.33
9 Lilja Juha S-JKL 56.04 0.16.16 34.42
10 Hirvonen Petri EE 1.01.20 0.21.32 30.98
11 Lindholm Antti PerhKi 1.06.33 0.26.45 28.11
Näpänkangas Mika S-JKL HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 35.03 0.00.00 53.25
2 Hyvönen Sakari KuoSu 36.43 0.01.40 49.74
3 Tuomala Jyrki S-JKL 44.57 0.09.54 39.74
4 Hyttinen Tarmo RastiE4 47.12 0.12.09 37.00
5 Manerus Eero PetPe 58.06 0.23.03 29.37
6 Mutka Jouni S-JKL 59.23 0.24.20 28.06
7 Hakamäki Matti S-JKL 1.02.13 0.27.10 26.14
Alvoittu Petri ViPa KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 31.38 0.00.00 59.80
2 Kukkola Pauli SiiRa 35.40 0.04.02 52.04
3 Kärkkäinen Panu JRV 37.59 0.06.21 47.94
4 Oikarinen Jarmo TP 41.35 0.09.57 42.93
5 Jurvakainen Jari S-JKL 48.44 0.17.06 35.91
6 Korhonen Timo Hanka 58.21 0.26.43 29.38
7 Kauppinen Matti AR 1.09.15 0.37.37 24.24
8 Raivio Arto S-JKL 1.36.33 1.04.55 17.02
Karjalainen Markus KuoSu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Seppo Kalske 37.16 0.00.00 46.55
2 Tolonen Juha Hanka 39.00 0.01.44 43.64
3 Nieminen Tapio JRV 41.22 0.04.06 40.36
4 Paukku Ismo ViPa 43.09 0.05.53 37.94
5 Rajaniemi Vesa S-JKL 47.34 0.10.18 33.73
6 Salonen Hannu KonnU 48.05 0.10.49 32.69
7 Siitonen Hannu RastiE4 52.59 0.15.43 29.06
Pietiläinen Jukka KonnU KES -
Kokkinen Veijo SaPu KES -
Liimatainen Ilpo SaPu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapuska Seppo PetPe 35.51 0.00.00 45.67
2 Sompi Eero JRV 37.20 0.01.29 43.30
3 Mäki Jouko TY 41.02 0.05.11 38.90
4 Kurittu Lassi S-JKL 42.37 0.06.46 36.97
5 Virtanen Matti ViPa 47.50 0.11.59 32.51
6 Raatikainen Pekka RastiE4 48.08 0.12.17 31.89
7 Jäntti Timo S-JKL 50.06 0.14.15 30.23
8 Liukkonen Leo SaRa 51.15 0.15.24 29.15
9 Pakarinen Jouko RastiE4 52.32 0.16.41 28.05
10 Väätäinen Hannu ViPa 55.51 0.20.00 26.02
11 Salonen Kauko ViPa 56.58 0.21.07 25.15
12 Pöyhönen Hannu VetU 58.15 0.22.24 24.24
13 Järvenpää Voitto RastiE4 1.10.06 0.34.15 19.85
Sivén Osmo ÄhtU EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Juhani Eräp 40.38 0.00.00 41.80
2 Taipalus Esko RasKe 41.24 0.00.46 40.51
3 Äikäs Esko TikSu 45.03 0.04.25 36.76
4 Ottelin Pekka JRV 46.56 0.06.18 34.83
5 Kytöjoki Juhani Jyry 47.41 0.07.03 33.84
6 Hytönen Jorma RastiE4 48.03 0.07.25 33.14
7 Lindstedt Tapio OrPo 49.38 0.09.00 31.65
8 Häkkinen Risto ViPa 51.40 0.11.02 30.00
9 Hieta Lauri KanSu 56.37 0.15.59 27.00
10 Kauppinen Raimo ViiSu 57.08 0.16.30 26.38
11 Mönttinen Erkki ViPa 58.27 0.17.49 25.43
12 Linna Mikko S-JKL 58.59 0.18.21 24.84
13 Karjalainen Reijo S-JKL 1.10.28 0.29.50 20.49

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helminen Pentti JRV 35.46 0.00.00 37.92
2 Salo Jaakko SaPu 36.11 0.00.25 36.68
3 Karppinen Eino SäynSa 39.12 0.03.26 33.11
4 Näkkilä Matti RastiE4 45.25 0.09.39 27.94
5 Haanpää Pentti RasKu 46.51 0.11.05 26.46
6 Paavilainen Arvo IPR 56.37 0.20.51 21.39
7 Rantala Eino SaPu 58.23 0.22.37 20.24
8 Valkonen Paavo Hanka 1.08.20 0.32.34 16.87
Salmela Kosti PihtTu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Manerus Erkki PetPe 35.36 0.00.00 32.66
2 Moisio Paavo SaPu 37.39 0.02.03 29.34
3 Laine Tapani KuoSu 58.57 0.23.21 17.75
Leppänen Kalle RastiE4 EIL -
Häkkinen Tapani IPR HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahm Väinö RastiE4 47.46 0.00.00
Kotamäki Erkki PetPe KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajaniemi Katja OTaru 41.27 0.00.00 57.29
2 Truhponen Minna SaPu 45.46 0.04.19 51.18
3 Lepo Tarja S-JKL 47.27 0.06.00 48.68
4 Jurvakainen Vuokko S-JKL 47.46 0.06.19 47.68
5 Saavalainen Anu S-JKL 51.28 0.10.01 43.62
6 Saarinen Suvi S-JKL 54.43 0.13.16 40.44
7 Holm Riikka SiiRa 55.30 0.14.03 39.29
8 Alvoittu Elina ViPa 58.32 0.17.05 36.70
9 Lähteenmäki Salla RastiE4 1.02.14 0.20.47 33.99
10 Peltonen Iida IPR 1.05.25 0.23.58 31.85
11 Ihanainen Eija SaPu 1.13.51 0.32.24 27.77
12 Karjalainen Katariina KuoSu 1.20.47 0.39.20 24.99
Rantanen Merja JRV EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Tiina Kalske 32.35 0.00.00 33.00
2 Laksila Satu RastiE4 39.18 0.06.43 25.31
3 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 59.53 0.27.18 15.26

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Maaret JRV 37.39 0.00.00 65.30
2 Paalanen Satu IPR 41.59 0.04.20 56.36
3 Sivill Saana S-JKL 45.49 0.08.10 49.64
4 Kestilä Eija S-JKL 55.25 0.17.46 39.37
5 Manninen Suvi JRV 1.00.01 0.22.22 34.82

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartman Paula S-JKL 39.38 0.00.00 45.03
2 Sippo Leena Kalske 43.15 0.03.37 40.23
3 Lilja Sari S-JKL 45.43 0.06.05 37.09
4 Tupitsa Sari RastiE4 47.28 0.07.50 34.78
5 Korpijärvi Kirsi SaPu 48.27 0.08.49 33.15
6 Heiskanen Ulla-Mari Kalske 52.27 0.12.49 29.77
7 Westerberg Pia ViPa 1.01.35 0.21.57 24.63

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkola Sinikka KuoSu 57.59 0.00.00
Breilin Henna IPR KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 39.04 0.00.00 49.78
2 Kärkkäinen Tarja JRV 47.43 0.08.39 37.70
3 Laitinen Kirsi Kalske 1.24.41 0.45.37 19.52

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikainen Päivi LohiRa 40.14 0.00.00
2 Pöyhönen Lea VetU 57.15 0.17.01
Sivén Hannele ÄhtU EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 37.02 0.00.00 36.13
2 Ikonen Sinikka SaPu 37.57 0.00.55 32.62
3 Jäntti Kerttu S-JKL 40.24 0.03.22 28.15

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soikkeli Orvokki KanSu 1.01.17 0.00.00
Liuha Tuulikki S-JKL HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Saara S-JKL 1.38.16 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Soanjärvi Aarne PetPe KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Samuli KeuKi 19.19 0.00.00
2 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 41.39 0.22.20
3 Leppämäki Anton ViiSu 48.22 0.29.03
4 Laakso Topi S-JKL 49.51 0.30.32
5 Lahtinen Oskari KeuKi 1.01.32 0.42.13

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lasse S-JKL 19.21 0.00.00
2 Laitinen Joona Kalske 21.30 0.02.09
3 Lepo Vertti S-JKL 25.19 0.05.58
4 Helminen Topias Eräp 27.41 0.08.20
5 Lappalainen Joona Hanka 33.28 0.14.07
6 Mutka Aleksi S-JKL 45.28 0.26.07
Kulmala Topias KeuKi EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomala Mitri S-JKL 31.00 0.00.00
2 Syvänen Sami S-JKL 38.54 0.07.54
3 Sipiläinen Konsta S-JKL 40.43 0.09.43
4 Inkilä Reetu KeuKi 46.24 0.15.24

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sormunen Roope RastiE4 32.58 0.00.00 41.28
2 Sulkula Paulus S-JKL 36.22 0.03.24 36.72
3 Hannunen Otto S-JKL 39.06 0.06.08 33.50
4 Alamäki Oskari KeuKi 39.12 0.06.14 32.76
5 Varis Henry RastiE4 41.07 0.08.09 30.61
6 Korja Aatu HiKi 45.14 0.12.16 27.26
7 Ylinen Juho Eräp 56.36 0.23.38 21.34
8 Hyttinen Jaakko RastiE4 1.03.53 0.30.55 18.51
9 Hirvonen Julius EE 1.16.13 0.43.15 15.18
Hartman Teemu S-JKL EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Joonatan PerhKi 32.56 0.00.00 48.16
2 Tuomala Miro S-JKL 36.51 0.03.55 42.32
3 Sulkula Anton S-JKL 38.31 0.05.35 39.80
4 Mörsky Matti KeuKi 50.12 0.17.16 30.01
5 Heiskanen Severi Kalske 50.49 0.17.53 29.13
6 Jurvakainen Atte S-JKL 52.00 0.19.04 27.96
7 Heiskanen Pietu Kalske 55.30 0.22.34 25.72
8 Häkkinen Kalle S-JKL 59.10 0.26.14 23.68
9 Korja Taavi HiKi 1.07.35 0.34.39 20.34
10 Kauppinen Jussi AR 1.13.29 0.40.33 18.35

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Ilari S-JKL 33.50 0.00.00 52.73
2 Hyttinen Lauri RastiE4 34.55 0.01.05 49.18
3 Niemelä Mikael KeuKi 35.25 0.01.35 46.60
4 Peltonen Topias IPR 39.57 0.06.07 39.64
5 Sippo Markus Kalske 1.04.34 0.30.44 23.49

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomala Miina-Maria S-JKL 23.20 0.00.00
2 Leppäsalmi Sara KeuKi 26.26 0.03.06
3 Pitkänen Hilla JRV 27.05 0.03.45
4 Leppämäki Elsa ViiSu 35.25 0.12.05
5 Näpänkangas Elsa S-JKL 39.13 0.15.53
6 Jokinen Johanna Eräp 44.30 0.21.10
7 Hirvonen Julia EE 48.34 0.25.14
Syvänen Noomi S-JKL HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kovanen Anu S-JKL 26.41 0.00.00
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 28.52 0.02.11
3 Näpänkangas Aino S-JKL 52.08 0.25.27
Lilja Kati S-JKL EIL -
Heiskanen Siina Kalske HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kauppinen Satu KeuKi 35.04 0.00.00
2 Sulkula Evita S-JKL 38.30 0.03.26
3 Katainen Katri KeuKi 44.16 0.09.12
4 Peltonen Elsa IPR 47.45 0.12.41
5 Mäkinen Minna KeuKi 1.18.31 0.43.27

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 26.34 0.00.00 36.35
2 Niemelä Tiia KeuKi 36.37 0.10.03 25.58
3 Hannunen OIga S-JKL 46.42 0.20.08 19.44
4 Kovanen Maiju S-JKL 54.11 0.27.37 16.22
5 Inkilä Anni KeuKi 56.15 0.29.41 15.11
Raivio Venla-Lyydia S-JKL HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyttinen Inkeri RastiE4 1.10.29 0.00.00
2 Sipiläinen Pinja S-JKL 1.18.07 0.07.38

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paalanen Arttu IPR 24.35 0.00.00
Katainen Kosti KeuKi KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kantanen Milla ViiSu 59.51 0.00.00
Heiskanen Sirja Kalske EIL -
Mörsky Satu KeuKi EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lilja Riikka S-JKL 23.45 0.00.00
2 Lehtonen Ellanoora SaPu 42.14 0.18.29
3 Hartman Henna S-JKL 46.44 0.22.59
Sivill Hilla S-JKL KES -
Inkilä Sanni KeuKi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sorri Sisu S-JKL 19.32 0.00.00
2 Lahtinen Olavi KeuKi 20.11 0.00.39
3 Hänninen Väinö ViPa 21.15 0.01.43
4 Peltola Tuomas KeuKi 21.50 0.02.18
5 Aarrejoki Elmeri S-JKL 23.03 0.03.31
6 Paalanen Valtteri IPR 23.14 0.03.42
7 Hyvönen Jerry KuoSu 23.27 0.03.55
8 Klemettinen Simo S-JKL 25.54 0.06.22
9 Mäkinen Tommi KeuKi 27.29 0.07.57
10 Lahtinen Johannes KeuKi 28.16 0.08.44
11 Paalanen Tuomas IPR 29.21 0.09.49
12 Liuha Matias IPR 35.23 0.15.51
13 Mutikainen Leevi RaJu 42.53 0.23.21
14 Liuha Otto IPR 49.19 0.29.47

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kestilä Anna S-JKL 18.29 0.00.00
2 Rasimus Siiri S-JKL 19.34 0.01.05
3 Lepo Veera S-JKL 19.35 0.01.06
4 Aarrejoki Annika S-JKL 20.55 0.02.26
5 Lilja Liisa S-JKL 21.27 0.02.58
6 Hänninen Saana ViPa 22.33 0.04.04
7 Helminen Tiia Eräp 23.19 0.04.50
8 Inkilä Maija KeuKi 23.59 0.05.30
9 Pitkänen Helmi JRV 24.43 0.06.14
10 Hartman Sanni S-JKL 25.42 0.07.13
11 Sorri Sara S-JKL 27.06 0.08.37
12 Kyllästinen Inka RaLu 31.35 0.13.06
13 Westerberg Monique ViPa 36.25 0.17.56
14 Katainen Asta KeuKi 40.31 0.22.02
15 Moisio Aino SaPu 47.00 0.28.31
Sivill Neea S-JKL EIL -