FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM sprintti R1 karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tuomo AngA 11.03 0.00.00 91.99
2 Tervo Tuomas RR 11.17 0.00.14 89.84
3 Howald Severin TP 11.22 0.00.19 88.92
4 Vainio Antti MSParma 11.25 0.00.22 88.28
5 Huovila Jarkko KR 11.26 0.00.23 87.90
6 Patana Mikko IkNV 11.29 0.00.26 87.27
7 Gorokhov Sergey RasKu 11.33 0.00.30 86.52
7 Sirén Mikko AngA 11.33 0.00.30 86.52
9 Sund Otto Femman 11.35 0.00.32 85.77
10 Muukkonen Petteri VeVe 11.39 0.00.36 85.03
11 Kymäläinen Severi TP 11.44 0.00.41 84.18
12 Oikarinen Lauri PelPo 11.54 0.00.51 82.76
13 Kautto Lasse VaajTe 11.56 0.00.53 82.29
14 Hyvönen Pekka AngA 11.59 0.00.56 81.71
15 Metsälä Tuomas Lynx 12.02 0.00.59 81.13
15 Hernelahti Miika KR 12.02 0.00.59 81.13
17 Vähänen Elmeri TP 12.06 0.01.03 80.21
18 Lindeqvist Juuso PR 12.08 0.01.05 79.75
19 Nissinen Jani Hiisi 12.11 0.01.08 79.18
20 Mänkärlä Janne Lynx 12.17 0.01.14 78.31
21 Joensuu Ari-Pekka LapVi 12.18 0.01.15 77.97
21 Heikkilä Tero PR 12.18 0.01.15 77.97
23 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 12.28 0.01.25 76.46
24 Summanen Eetu RR 12.33 0.01.30 75.72
25 Hakala Antti LapVi 12.42 0.01.39 74.60
26 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 12.44 0.01.41 74.18
27 Repo Ville VeVe 12.47 0.01.44 73.67
28 Ojapalo Joona RR 12.52 0.01.49 72.97
29 Luoma Ville Delta 12.53 0.01.50 72.65
30 Suonpää Olli MSParma 13.10 0.02.07 70.87
31 Tölli Marko S-JKL 13.11 0.02.08 70.56
32 Hongell Timo KoS 13.13 0.02.10 70.16
33 Ekonoja Antti PelPo 13.23 0.02.20 69.08
34 Mikander Christopher Orient 13.36 0.02.33 67.76
34 Mikkola Timo Hiisi 13.36 0.02.33 67.76
36 Heiskanen Oskari KangSK 13.40 0.02.37 67.01
37 Keskitalo Tapio KanSu 13.59 0.02.56 65.29
38 Korkeakangas Antti RaJu 14.02 0.02.59 64.85
39 Ketonen Kleo Orient 14.16 0.03.13 63.59
40 Kaunisto Antti TP 14.25 0.03.22 62.73
41 Truhponen Mikko SaPu 14.38 0.03.35 61.60
42 Hakkarainen Tuomas MSParma 14.41 0.03.38 61.20
43 Ylitalo Aki HauSi 14.54 0.03.51 60.11
44 Nurminen Petri TuMe 15.03 0.04.00 59.32
45 Raitoharju Matti RaLu 15.08 0.04.05 58.81
46 Löfroos Andreas Raseborg 15.49 0.04.46 56.08
47 Myllymäki Jyri VetU 16.21 0.05.18 54.08
48 Lassila Jussi PiTa 16.27 0.05.24 53.57
48 Mattila Mikael ViRuS 16.27 0.05.24 53.57
Laitinen Petteri KangSK KES -
Kauppi Mikael RaLu HYL -
Lehtimäki Pasi RMH HYL -
Morrison Ross RR HYL -
Heinonen Samuel VaajTe KES -

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 56
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Fincke Simo-Pekka KR 10.49 0.00.00 90.06
2 Boström Mårten Lynx 10.50 0.00.01 89.68
3 Taanila Vesa IkNV 10.56 0.00.07 88.62
3 Hall Andreas Femman 10.56 0.00.07 88.62
5 Lakanen Jonne VaajTe 10.57 0.00.08 88.00
6 Sorvisto Juha VaajTe 11.00 0.00.11 87.35
7 Pajunen Jere KR 11.07 0.00.18 86.20
8 Väisänen Henrik Hiisi 11.19 0.00.30 84.44
9 Taivainen Juho-Matti PelPo 11.24 0.00.35 83.59
9 Pihl Peeter MSParma 11.24 0.00.35 83.59
11 Asikainen Aaro KR 11.28 0.00.39 82.64
12 Laine Jarkko TP 11.31 0.00.42 82.05
13 Fröberg Robin PIF 11.37 0.00.48 81.12
14 Stenlund Daniel PR 11.43 0.00.54 80.20
14 Bäckström Robin Femman 11.43 0.00.54 80.20
16 Teittinen Panu KangSK 11.44 0.00.55 79.63
17 Mertanen Simo LappRi 11.47 0.00.58 79.07
17 Summanen Aapo VaajTe 11.47 0.00.58 79.07
17 Leskinen Aleksi Lynx 11.47 0.00.58 79.07
20 Tammemäe Lauri HS 11.48 0.00.59 78.28
21 Hartvik Toni SV 11.50 0.01.01 77.83
22 Pohjola Lauri S-JKL 11.53 0.01.04 77.28
23 Taanila Henri IkNV 11.54 0.01.05 76.95
24 Hytönen Juho-Veikko IkNV 11.56 0.01.07 76.51
25 Niemi Pyry RR 11.58 0.01.09 76.08
26 Mitt Raido HS 12.02 0.01.13 75.44
27 Laine Tuomo Delta 12.04 0.01.15 75.01
28 Häkkinen Janne PelPo 12.05 0.01.16 74.68
29 Noponen Petri Delta 12.06 0.01.17 74.36
29 Mieskoski Kimmo RaLu 12.06 0.01.17 74.36
31 Rantala Kalle KR 12.16 0.01.27 72.92
32 Mähönen Jouni TP 12.19 0.01.30 72.41
33 Myllymäki Tero VetU 12.23 0.01.34 71.80
34 Manninen Heikki AnttU 12.24 0.01.35 71.49
35 Fröjdö Jonathan PR 12.32 0.01.43 70.52
36 Sorsa Lauri KangSK 12.36 0.01.47 69.94
37 Brunell Filip Brahe 12.49 0.02.00 68.55
38 Kleemola Lauri Lynx 13.04 0.02.15 67.03
39 Nuuttila Lauri RasKu 13.05 0.02.16 66.74
40 Kohvakka Ilkka KS 13.07 0.02.18 66.37
41 Jern Jens Femman 13.08 0.02.19 66.08
42 Nurmiainen Aaro LappRi 13.18 0.02.29 65.06
43 Kokkila Ville EsSu 13.29 0.02.40 63.97
44 Örn Antti MU 13.31 0.02.42 63.62
45 Ylis-Junttila Vesa HlS 13.38 0.02.49 62.88
46 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 13.46 0.02.57 62.08
47 Manninen Kalle AnttU 13.59 0.03.10 60.93
48 Kauppi Ville LS-37 14.20 0.03.31 59.25
49 Ahola Mika Navi 14.21 0.03.32 59.00
50 Karetjoki Jouni HyRa 15.22 0.04.33 54.92
51 Lindahl Anders AOK 15.31 0.04.42 54.22
52 Valkama Sami PR 16.27 0.05.38 50.98
Hyyryläinen Juha AnttU HYL -
Kivelä Matti Delta HYL -
Penttinen Topi Orient HYL -
Saikko Ville LappRi HYL -

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Portin Fredric PR 10.52 0.00.00 93.32
2 Suna Jussi TuMe 11.19 0.00.27 89.35
3 Niemi Vili RR 11.20 0.00.28 88.96
4 Brickhill-Jones David RasKu 11.21 0.00.29 88.58
5 Pohjala Johannes Hiisi 11.29 0.00.37 87.29
5 Lindeqvist Markus PR 11.29 0.00.37 87.29
7 Nurmonen Antti KR 11.32 0.00.40 86.41
8 Heinaro Einari HS 11.33 0.00.41 86.03
9 Anttonen Antti VaajTe 11.51 0.00.59 83.60
10 Suonpää Lasse MSParma 11.53 0.01.01 83.12
11 Metsälä Juuso KR 11.59 0.01.07 82.19
12 Pukema Hannu-Pekka RR 12.00 0.01.08 81.83
13 Sundelin Peter Femman 12.12 0.01.20 80.25
14 Mansner Victor SV 12.13 0.01.21 79.90
14 Liukkonen Kalle Delta 12.13 0.01.21 79.90
16 Vainio Eero-Matti MSParma 12.15 0.01.23 79.20
16 Liukkonen Matti RR 12.15 0.01.23 79.20
18 Koistinen Olli-Pekka Delta 12.18 0.01.26 78.41
19 Rajaniemi Juho TuS 12.23 0.01.31 77.64
20 Iivari Antti RasKu 12.24 0.01.32 77.30
21 Huikko Petteri VaajTe 12.29 0.01.37 76.55
22 Blomster Daniel SV 12.33 0.01.41 75.91
23 Ernamo Jussi HS 12.35 0.01.43 75.48
24 Liuha Jarkko VeVe 12.36 0.01.44 75.15
24 Mähönen Timo KR 12.36 0.01.44 75.15
26 Juura Elmeri KanSu 12.38 0.01.46 74.48
27 Ahonen Jere KangSK 12.42 0.01.50 73.86
28 Virta Jani SV 12.46 0.01.54 73.25
29 Kronberg Patrick Femman 12.55 0.02.03 72.17
30 Kinni Juho TP 12.57 0.02.05 71.76
31 Sabel Ville Hiisi 13.00 0.02.08 71.26
32 Kalve Henri PR 13.03 0.02.11 70.76
33 Lapila Pekka MSParma 13.12 0.02.20 69.74
34 Sipilä Mikko KangSK 13.14 0.02.22 69.34
35 Paasikoski Antti RR 13.15 0.02.23 69.03
36 Kujanpää Juuso Lynx 13.19 0.02.27 68.47
37 Alppi Antti IkNV 13.33 0.02.41 67.07
38 Sipilä Jari PelPo 13.34 0.02.42 66.77
39 Kivelä Marko VetU 13.35 0.02.43 66.48
40 Juutilainen Ilkka Lynx 13.37 0.02.45 66.10
41 Kapiainen Tomi RaKaS 13.58 0.03.06 64.23
42 Nummi Ilari AngA 13.59 0.03.07 63.95
43 Simola Mikko Pohjant 14.05 0.03.13 63.28
44 Sankari Matias IHR 14.09 0.03.17 62.78
45 Mikkola Jyrki KanSu 14.32 0.03.40 60.92
46 Juutilainen Pauli KeU 14.38 0.03.46 60.31
47 Kuutti Veli-Pekka PertPe 15.08 0.04.16 58.12
48 Ruokolainen Mikko OK77 15.11 0.04.19 57.74
49 Lehtola Hannu KanKi 17.52 0.07.00 48.90
Kemppinen Mikko LaTa HYL -
Saarinen Jarkko Delta HYL -
Sorsa Perttu Delta HYL -
Sundberg Ville Lynx HYL -

Sarja H20K
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Simosas Otto Orient 10.39 0.00.00 84.89
2 Henriksson Tobias PIF 10.52 0.00.13 82.91
3 Siikaluoma Martti VeVe 10.57 0.00.18 81.99
3 Suominen Miika RR 10.57 0.00.18 81.99
5 Hämäläinen Sami MSParma 10.59 0.00.20 81.17
6 Jurvakainen Tuukka VaajTe 11.10 0.00.31 79.55
7 Uusivirta Risto RasTiimi 11.15 0.00.36 78.68
8 Sainio Santeri KangSK 11.16 0.00.37 78.29
9 Huhtinen Mikko TuS 11.17 0.00.38 77.89
10 Laukkarinen Jesse RR 11.18 0.00.39 77.50
11 Nieminen Janne PR 11.19 0.00.40 77.10
12 Saari Toni VaajTe 11.21 0.00.42 76.60
13 Elo Markku LaJy 11.24 0.00.45 75.99
13 Leskinen Antti-Pekka Lynx 11.24 0.00.45 75.99
15 Anttolainen Aleksi LS-37 11.26 0.00.47 75.21
16 Sipponen Jere PR 11.30 0.00.51 74.50
17 Rantala Antti KangSK 11.36 0.00.57 73.59
18 Aaltio Aapo RR 11.40 0.01.01 72.90
19 Tuovinen Aleksi KuoSu 11.41 0.01.02 72.53
19 Martikainen Juha KeuKi 11.41 0.01.02 72.53
21 Saari Matti TuS 11.42 0.01.03 71.88
22 Honkimaa Antti EsSu 11.43 0.01.04 71.51
23 Linnainmaa Tero IkNV 11.48 0.01.09 70.74
24 Huusari Pauli LS-37 11.55 0.01.16 69.78
25 Sågfors Joel Botnia 11.56 0.01.17 69.42
25 von Schoultz Marcus Orient 11.56 0.01.17 69.42
27 Mikander Max Orient 12.07 0.01.28 67.85
28 Niskanen Teemu LS-37 12.09 0.01.30 67.40
29 Haajanen Erik Raseborg 12.16 0.01.37 66.51
30 Siren Riku KyRa 12.18 0.01.39 66.07
31 Lehtinen Niko AR 12.22 0.01.43 65.46
32 Kohvakka Heikki Kalske 12.28 0.01.49 64.68
33 Valjakka Vili Navi 12.30 0.01.51 64.25
34 Huhtanen Pyry Koovee 12.34 0.01.55 63.66
35 Pajunen Teemu Navi 12.37 0.01.58 63.16
36 Aaltonen Lassi HS 12.50 0.02.11 61.85
36 Kontoniemi Henri TP 12.50 0.02.11 61.85
38 Lammi Pekka HS 12.58 0.02.19 60.73
39 Hasu Topi Orient 13.19 0.02.40 58.89
40 Kallatsa Mikko LapVe 13.30 0.02.51 57.86
41 Saarinen Karo KangSK 13.36 0.02.57 57.20
42 Kivelä Jussi VeVe 13.39 0.03.00 56.76
43 Kankkunen Matias OK77 13.59 0.03.20 55.18
Koskinen Roope Hiisi HYL -

Sarja H18K
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parkkinen Ville Pohjant 11.02 0.00.00 71.18
2 Räsänen Markus KuoSu 11.04 0.00.02 70.63
3 Viholainen Eeli S-JKL 11.06 0.00.04 70.09
4 Kirmula Miika AngA 11.27 0.00.25 67.62
5 Uusitalo Jyri PelPo 11.30 0.00.28 67.01
6 Rantala Paavo KoS 11.31 0.00.29 66.59
7 Senttula Tuukka S-JKL 11.33 0.00.31 66.08
8 Vanhanen Konsta Pohjant 11.39 0.00.37 65.20
9 Savolainen Eetu SiiRa 11.51 0.00.49 63.79
10 Ternola Teemu KangSK 11.53 0.00.51 63.30
11 Hakulinen Niko VeVe 11.58 0.00.56 62.55
12 Huhtinen Olli TuS 12.01 0.00.59 61.98
12 Seppänen Kari-Pekka RasKa 12.01 0.00.59 61.98
12 Portin Niclas Brahe 12.01 0.00.59 61.98
15 Nissinen Niko Pohjant 12.05 0.01.03 60.73
16 Kulmala Teemu SaPu 12.13 0.01.11 59.76
17 Hasu Simo Orient 12.22 0.01.20 58.74
18 Viitasaari Toni-Antti KoS 12.25 0.01.23 58.21
19 Tuomala Misa S-JKL 12.28 0.01.26 57.68
20 Viberg Pauli TuS 12.31 0.01.29 57.15
21 Åman Jonathan Botnia 12.41 0.01.39 56.11
22 Tupitsa Juuso HS 12.47 0.01.45 55.39
23 Sulkula Ilari S-JKL 12.54 0.01.52 54.60
24 Leirimaa Tatu RaVa 12.58 0.01.56 54.03
25 Haapakoski Heikki RasKa 13.16 0.02.14 52.53
26 Taubert Tuomas Koovee 13.30 0.02.28 51.35
27 Lintula Väinö TP 13.44 0.02.42 50.21
28 Visuri Kerkko OK77 13.45 0.02.43 49.89
29 Saari Juho PoRa 14.35 0.03.33 46.78
30 Hirvonen Lassi RaVa 15.00 0.03.58 45.24
Kronberg Christian Femman HYL -
Kannus Kristian KangSK HYL -
Holmberg Ville UlvUra HYL -

Sarja H17K
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Similä Henri SKVuoksi 11.13 0.00.00 64.68
2 Syrjäläinen Arttu HS 11.18 0.00.05 63.98
3 Sundman Edvard Delta 11.25 0.00.12 63.11
4 Lampinen Ville HS 11.28 0.00.15 62.61
5 Talvinen Arto MSParma 11.34 0.00.21 61.85
6 Saleva Eero TVV 11.35 0.00.22 61.54
7 Niemi Aleksi TP 11.36 0.00.23 61.24
8 Linna Matti OuHu 11.46 0.00.33 60.15
9 Huotari Lauri LS-37 11.47 0.00.34 59.85
10 Paloposki Pyry-Santeri HlS 11.58 0.00.45 58.72
11 Ihalainen Jesse Navi 12.03 0.00.50 58.11
12 Kangas Veli HS 12.10 0.00.57 57.34
13 Takanen Lari VeVe 12.19 0.01.06 56.44
14 Saari Aki RasKa 12.21 0.01.08 56.08
14 Karppinen Aleksi LaiVe 12.21 0.01.08 56.08
16 Salomaa Antti-Ville Navi 12.23 0.01.10 55.52
17 Lahti Lasse-Pekka KangSK 12.28 0.01.15 54.95
18 Roininen Lauri HS 12.30 0.01.17 54.60
19 Loukkalahti Vilho Delta 12.40 0.01.27 53.68
20 Leino Akseli RR 12.44 0.01.31 53.20
21 Sulkula Anton S-JKL 12.49 0.01.36 52.66
22 Mäenpää Aleksi TVV 12.50 0.01.37 52.39
22 Herttuainen Niko RaKaS 12.50 0.01.37 52.39
24 Koskinen Miika RR 12.53 0.01.40 51.80
25 Tuomaala Eero TVV 12.57 0.01.44 51.33
25 Pöyhönen Petja RasKa 12.57 0.01.44 51.33
27 Heikkilä Ville KangSK 13.01 0.01.48 50.68
28 Lipsanen Jeremias Navi 13.02 0.01.49 50.42
29 Hakala Joakim Femman 13.06 0.01.53 49.97
30 Huostila Anssi LamSä 13.16 0.02.03 49.15
31 Kaksonen Tero YKV 13.18 0.02.05 48.84
32 Juva Joni AngA 13.26 0.02.13 48.17
32 Koskinen Samuli TuS 13.26 0.02.13 48.17
34 Sainio Antti TVV 13.29 0.02.16 47.61
35 Häkkinen Aapo SaPu 13.42 0.02.29 46.68
35 Solonen Joni LS-37 13.42 0.02.29 46.68
37 Sundelin Ville UlvUra 13.45 0.02.32 46.14
38 Grahn Viljam NOK 13.46 0.02.33 45.90
39 Pietari Marko HyRa 13.55 0.02.42 45.22
40 Holmberg Eetu UlvUra 14.08 0.02.55 44.35
41 Juhala Riku Hiisi 14.17 0.03.04 43.71
42 Halonen Valtteri VaHa 15.21 0.04.08 40.50
43 Häkkinen Kalle S-JKL 15.47 0.04.34 39.23
44 Kemppi Antti KangSK 16.55 0.05.42 36.45

Sarja H16K
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raitanen Topi TVV 10.25 0.00.00 59.39
2 Ahola Topias Navi 10.33 0.00.08 58.42
3 Ahola Joonas Navi 10.36 0.00.11 57.93
4 Rantala Valtteri RaVa 11.13 0.00.48 54.53
5 Pietikäinen Sauli KS 11.18 0.00.53 53.93
6 Schroderus Samuli Pohjant 11.26 0.01.01 53.09
7 Suominen Eemeli Delta 11.31 0.01.06 52.51
8 Koirikivi Anssi RasTiimi 11.39 0.01.14 51.71
9 Jern Jonas Femman 11.53 0.01.28 50.50
10 Sopo Aleksi KuoSu 11.58 0.01.33 49.95
11 Irtola Miika KS 12.02 0.01.37 49.48
11 Schroderus Santeri Pohjant 12.02 0.01.37 49.48
13 Saikko Antti LappRi 12.06 0.01.41 48.83
14 Lindroth Joona AR 12.08 0.01.43 48.50
15 Hulkkonen Mikko Pihkan 12.11 0.01.46 48.11
16 Sarparanta Niklas Lynx 12.16 0.01.51 47.60
17 Kuukka Anton TP 12.19 0.01.54 47.22
18 Bergman Markku OH 12.25 0.02.00 46.65
19 Salopelto Atso SKVuoksi 12.31 0.02.06 46.09
20 Tuomala Miro S-JKL 12.33 0.02.08 45.78
21 Kulagin Artur HS 12.37 0.02.12 45.36
22 Ruohola Aaro MSParma 12.38 0.02.13 45.11
23 Salo Niklas Orient 12.43 0.02.18 44.64
24 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 12.48 0.02.23 44.16
25 Kommio Jere HlS 12.52 0.02.27 43.75
26 Linnaila Casper Orient 12.54 0.02.29 43.46
27 Aikio Severi KEV 13.06 0.02.41 42.62
28 Jokikokko Arttu PudU 13.08 0.02.43 42.34
29 Koivumäki Jarkko RasKa 13.09 0.02.44 42.11
30 Hyvönen Arvi OH 13.10 0.02.45 41.88
31 Visuri Kare OK77 13.27 0.03.02 40.82
32 Hanhijärvi Petrus EsAk 13.30 0.03.05 40.50
33 Minkkinen Tomi RR 13.32 0.03.07 40.23
34 Niskanen Tuomo MU 13.42 0.03.17 39.57
35 Jurvakainen Atte S-JKL 13.46 0.03.21 39.21
36 Kaunismäki Lasse RaLu 13.47 0.03.22 38.99
37 Snickars Caj Solf 13.48 0.03.23 38.78
38 Sainio Tuomas KangSK 15.05 0.04.40 35.32
39 Niinimäki Rasmus KyRa 15.13 0.04.48 34.86
40 Viberg Pyry TuS 16.20 0.05.55 32.34
Vuopio Heikki PelPo HYL -

Sarja H15K
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Ollipekka Lynx 10.40 0.00.00 54.45
2 Hietaoja Atte HS 10.45 0.00.05 53.86
2 Salmenkylä Anton HS 10.45 0.00.05 53.86
4 Lönnström Emil Orient 10.51 0.00.11 53.03
5 Syrjäläinen Topi HS 11.26 0.00.46 50.17
6 Huostila Tommi LamSä 11.37 0.00.57 49.22
7 Ilmonen Aleksi IPR 11.40 0.01.00 48.85
8 Korpi Juho LänRa 11.41 0.01.01 48.63
8 Heinonen Eero MSParma 11.41 0.01.01 48.63
10 Hällström af Fabian OK77 11.42 0.01.02 48.25
11 Härkönen Aleksi PudU 11.45 0.01.05 47.89
12 Tulonen Benjamin Delta 11.51 0.01.11 47.33
13 Sorsa Aleksi Pihkan 11.56 0.01.16 46.85
14 Tervala Miska RaVa 11.58 0.01.18 46.57
14 Pernu Lari EsSu 11.58 0.01.18 46.57
16 Rahkola Mikko OH 12.01 0.01.21 46.07
17 Ylipulli Eero VaaSu 12.11 0.01.31 45.29
18 Ylinen Juho Eräp 12.12 0.01.32 45.08
19 Saukkonen Samuli Pihkan 12.18 0.01.38 44.57
20 Pietikäinen Aleksi Pihkan 12.19 0.01.39 44.36
21 Puputti Tuomas Delta 12.20 0.01.40 44.15
21 Tynys Joona KS 12.20 0.01.40 44.15
23 Sihvonen Anton Navi 12.27 0.01.47 43.45
24 Ternola Panu KangSK 12.30 0.01.50 43.13
25 Liikkanen Olli RaVa 12.33 0.01.53 42.81
26 Mustonen Vili TP 12.39 0.01.59 42.33
27 Mustonen Pyry TP 12.42 0.02.02 42.02
28 Heinonen Kimmo TuS 12.45 0.02.05 41.71
29 Härkönen Taneli PudU 12.46 0.02.06 41.51
29 Lindahl Jesper AOK 12.46 0.02.06 41.51
31 Pernu Jere Pohjant 12.51 0.02.11 40.96
32 Oikarinen Tuomas OH 13.04 0.02.24 40.14
33 Jalli Eero LHR 13.09 0.02.29 39.75
34 Kivinen Vinsci HyRa 13.12 0.02.32 39.46
34 Penttilä Eero HlS 13.12 0.02.32 39.46
36 Järvinen Ossi TP 13.15 0.02.35 39.04
37 Larmala Niko EsSu 13.21 0.02.41 38.61
38 Leonsaari Antti KangSK 13.23 0.02.43 38.38
39 Niemi Kasperi HS 13.24 0.02.44 38.20
40 Ray Jonathan OK77 13.32 0.02.52 37.69
41 Pitkänen Jonne TP 13.46 0.03.06 36.92
42 Lammi Aleksi LapVi 13.56 0.03.16 36.35
43 Vehmas Miika EsSu 13.57 0.03.17 36.17
44 Sulkula Paulus S-JKL 14.13 0.03.33 35.37
45 Ketola Akseli Koovee 14.23 0.03.43 34.83
46 Arola Matias PR 14.24 0.03.44 34.66
47 Laine Valtteri KoS 15.01 0.04.21 33.12
48 Louhi Johannes HS 15.18 0.04.38 32.39
49 Mattila Aleksi KyRa 15.29 0.04.49 31.89

Sarja H14K
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sevelius Emil Orient 10.25 0.00.00
2 Eerola Teemu TP 10.41 0.00.16
3 Julkunen Aaro LHR 10.47 0.00.22
4 Ruohola Akseli MSParma 11.07 0.00.42
5 Rintala Niku TeuRi 11.08 0.00.43
6 Härkönen Tommi KaSu 11.23 0.00.58
7 Holmback Hannes Femman 11.32 0.01.07
8 Kommio Niko HlS 11.38 0.01.13
9 Pitkänen Konsta TP 11.44 0.01.19
10 Pätäri Valtteri KS 11.46 0.01.21
11 Oikkonen Santeri OH 11.48 0.01.23
11 Westerlund Linus Raseborg 11.48 0.01.23
13 Puranen Konsta Koovee 11.52 0.01.27
14 Stubb Hannes Falken 12.00 0.01.35
15 Mustajoki Taavi TP 12.02 0.01.37
16 Heikkinen Valtteri VeVe 12.03 0.01.38
17 Toivanen Elmeri Delta 12.06 0.01.41
18 Pätäri Viljami KS 12.08 0.01.43
19 Tiljander Ville HyRa 12.09 0.01.44
20 Ahola Erik KangSK 12.16 0.01.51
21 Visuri Ilari OK77 12.17 0.01.52
22 Tuominen Juho KanSu 12.18 0.01.53
23 Nokka Atte Rasti88 12.19 0.01.54
24 Kemppi Mikko KangSK 12.22 0.01.57
25 Kettunen Teo SV 12.25 0.02.00
26 Kaitola Lauri RasKe 12.26 0.02.01
27 Hakuli Tommi KeU 12.30 0.02.05
28 Lapila Eero MSParma 12.34 0.02.09
29 Heikkilä Tuomas MU 12.37 0.02.12
30 Lampinen Aaro MU 12.40 0.02.15
31 Lehtoranta Teemu TVV 12.47 0.02.22
32 Kaitola Iiro RasKe 12.51 0.02.26
33 Väyrynen Antti KyS 12.52 0.02.27
34 Lahtinen Vesa Delta 12.55 0.02.30
35 Laaksonen Arttu AngA 12.57 0.02.32
36 Mesiäinen Jaakko Navi 13.21 0.02.56
37 Hansén Linus Botnia 13.24 0.02.59
38 Hakola Matti KangSK 13.34 0.03.09
39 Huhtanen Kiri TP 13.35 0.03.10
40 Takanen Samu VeVe 13.46 0.03.21
41 Leirimaa Lauri RaVa 13.50 0.03.25
42 Korhonen Miikka TP 13.51 0.03.26
43 Nurminen Jani VaHa 16.28 0.06.03
44 Grahn Eskil NOK 17.43 0.07.18
45 Jokikokko Oskari PudU 17.51 0.07.26
46 Venojärvi Verneri MSParma 18.24 0.07.59
Niskanen Janne VeVe HYL -

Sarja D21K1
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppi Minna AR 11.22 0.00.00 91.26
2 Kaskinen Mira RasKa 11.28 0.00.06 90.20
3 Rantanen Merja JRV 11.32 0.00.10 89.42
3 Harju Venla TP 11.32 0.00.10 89.42
5 Hytönen Outi KangSK 11.37 0.00.15 88.26
6 Wennman Heini Pohjant 11.52 0.00.30 86.15
7 Leskinen Anne-Mari Lynx 11.53 0.00.31 85.78
8 Virta Elli RasKa 12.05 0.00.43 84.11
9 Sianoja Maija MSParma 12.07 0.00.45 83.63
10 Gunell Yvonne PIF 12.10 0.00.48 83.04
11 Väänänen Mari KR 12.23 0.01.01 81.35
12 Luoma Katja KS 12.25 0.01.03 80.89
13 Boström Matleena RR 12.27 0.01.05 80.43
14 Andelin Sanna LaTa 12.30 0.01.08 79.87
14 Lylynperä Kaisa TuS 12.30 0.01.08 79.87
16 Nurmela Sari VeVe 12.37 0.01.15 78.66
17 Saarimäki Heini AngA 12.44 0.01.22 77.70
18 Bäck Sabina Femman 12.52 0.01.30 76.66
19 Linnaila Charlotta Orient 12.59 0.01.37 75.74
20 Autio Päivi Hiisi 13.00 0.01.38 75.42
21 Ahonen Laura KangSK 13.05 0.01.43 74.71
21 Kari Jaana LänRa 13.05 0.01.43 74.71
23 Kalliomaa Riikka VeVe 13.09 0.01.47 73.87
24 Norrgrann Saara PR 13.14 0.01.52 73.18
25 Meriläinen Eija Lynx 13.17 0.01.55 72.68
26 Marila Anna-Sofia TP 13.24 0.02.02 71.83
27 Liuha Riina AR 13.32 0.02.10 70.90
28 Vääränen Sari KS 13.33 0.02.11 70.59
29 Noponen Heli Delta 13.45 0.02.23 69.34
30 Honkimaa Anni EsSu 13.46 0.02.24 69.04
31 Ekonoja Linda Botnia 13.51 0.02.29 68.41
32 Stenlund Hilla PR 13.54 0.02.32 67.95
33 Nymalm Sanna PIF 14.04 0.02.42 66.93
34 Kiiski Johanna HS 14.06 0.02.44 66.56
35 Truhponen Minna SaPu 14.20 0.02.58 65.27
36 Dahlman Maarit RaVa 14.28 0.03.06 64.46
37 Kangasaho Hanna Lynx 14.32 0.03.10 63.96
38 Saramäki Sara HS 14.34 0.03.12 63.61
39 Juvonen Matleena RaKaS 14.37 0.03.15 63.19
40 Lindholm Vivian OK77 14.51 0.03.29 61.99
41 Puusalu Adele HS 15.17 0.03.55 60.04
42 Mähönen Riitta TP 15.24 0.04.02 59.39
43 Björndahl Lilian Falken 15.36 0.04.14 58.44
44 Vahvelainen Saana TP 15.44 0.04.22 57.75
44 Eskolin Tatjana PIF 15.44 0.04.22 57.75
46 Keskitalo Johanna LLuja 15.57 0.04.35 56.59
47 Heikkinen Anniina VeVe 16.24 0.05.02 54.86
48 Hemminki Hanna PoRa 16.29 0.05.07 54.40
49 Laakso Sanna Hiisi 16.46 0.05.24 53.30
50 Virekunnas Laura TP 16.53 0.05.31 52.75
51 Kujala Terhi PoRa 17.03 0.05.41 52.06
52 Liuha Elina SuSe 17.16 0.05.54 51.24
Salonen Kirsi AR HYL -

Sarja D21K2
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haajanen Sofia Pohjant 11.57 0.00.00 88.95
2 Sundberg Karoliina Lynx 12.02 0.00.05 88.06
3 Uotila Ulrika Koovee 12.05 0.00.08 87.44
4 Teini Marika Pohjant 12.14 0.00.17 86.10
5 Raitanen Hanna RR 12.15 0.00.18 85.73
6 Dambe Inga PR 12.16 0.00.19 85.35
7 Kuuselo Riina TP 12.30 0.00.33 83.50
8 Parjanne Laura Delta 12.41 0.00.44 82.04
8 Patana Jenny Delta 12.41 0.00.44 82.04
10 Lauronen Sirkka-Liisa AR 12.48 0.00.51 80.80
11 Joona Krista PelPo 12.49 0.00.52 80.44
12 Kukkonen Saara RR 12.51 0.00.54 79.99
13 Heikkonen Anni RasKa 12.57 0.01.00 79.12
14 Murtola Elisa VeVe 13.17 0.01.20 76.90
14 Lönnberg Frida PIF 13.17 0.01.20 76.90
16 Nurmela Maiju RaKaS 13.18 0.01.21 76.32
17 Kangasaho Essi Delta 13.21 0.01.24 75.80
18 Hartvik Heli PR 13.31 0.01.34 74.63
19 Simpanen Hanna-Mari HalTo 13.35 0.01.38 74.02
20 Tervo Susanna MSParma 13.36 0.01.39 73.70
21 Uhotoinen Anu Delta 13.37 0.01.40 73.38
21 Mattila Milla HS 13.37 0.01.40 73.38
23 Suomalainen Sari LeSi 13.39 0.01.42 72.73
24 Hongell Mia-Riitta KoS 13.48 0.01.51 71.71
25 Papinsaari Niina KangSK 13.55 0.01.58 70.88
26 Hyyryläinen Laura AnttU 13.58 0.02.01 70.39
27 Kohonen Maiju KanKi 14.01 0.02.04 69.92
28 Heittola Satu RasKu 14.02 0.02.05 69.61
29 Sivén Hanna ÄhtU 14.06 0.02.09 69.05
30 Laakso Niina Delta 14.07 0.02.10 68.74
31 Juga Emma Lynx 14.15 0.02.18 67.88
32 Skogvik Ida-Marie Kronan 14.19 0.02.22 67.34
33 Dambe Signe PR 14.24 0.02.27 66.73
34 Pensas Johanna LapVi 14.26 0.02.29 66.35
35 Ruokolainen Miina OK77 14.33 0.02.36 65.60
36 Ruhanen Hanna HS 14.48 0.02.51 64.28
37 Reponen Henna PR 14.50 0.02.53 63.92
38 Rinkineva Laura RaJu 15.10 0.03.13 62.30
39 Mikkola Jenni Hiisi 15.15 0.03.18 61.75
40 Mikkolainen Päivi VaHa 15.18 0.03.21 61.34
41 Sandell Eva-Lina Kronan 15.23 0.03.26 60.80
42 Ritanotko Johanna TuMe 15.30 0.03.33 60.14
43 Karhunen Anni HS 15.43 0.03.46 59.11
44 Örn Outi KärKV 16.06 0.04.09 57.50
45 Vähänen Sanna PoRa 16.09 0.04.12 57.13
46 Raitoharju Jenni RaLu 16.11 0.04.14 56.81
47 Sabel Jenni Hiisi 16.31 0.04.34 55.47
48 Savolainen Paula SiiRa 17.28 0.05.31 52.27
49 Lehtiniemi Iisa SaSu 19.34 0.07.37 46.50
50 Andelin Marjaana LaTa 19.45 0.07.48 45.91
Lindeqvist Katri PR HYL -

Sarja D20K
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Närhi Anna Delta 10.39 0.00.00 82.45
2 Viberg Tuulia MSParma 11.02 0.00.23 79.22
3 Rahko Saana-Maria Pohjant 11.16 0.00.37 77.23
4 Järveläinen Julia Femman 11.18 0.00.39 76.64
5 Silvennoinen Emma PR 11.24 0.00.45 75.62
6 Savolainen Iida KangSK 11.25 0.00.46 75.16
7 Haikonen Henna-Riikka AnttU 11.29 0.00.50 74.38
8 Liukkonen Sonja Delta 11.30 0.00.51 73.92
9 Rantanen Reeta MSParma 11.42 0.01.03 72.32
9 Westerlund Ina OK77 11.42 0.01.03 72.32
11 Mähönen Emmi TP 11.47 0.01.08 71.13
12 Hakala Eeva-Liisa KortJV 11.51 0.01.12 70.39
13 Honkanen Miitu KuoSu 12.00 0.01.21 69.18
14 Harju Suvi TP 12.01 0.01.22 68.75
15 Pajunen Jenna Navi 12.21 0.01.42 66.57
16 Kuusela Tuija RasKa 12.27 0.01.48 65.72
17 Lampinen Kristiina HS 12.32 0.01.53 64.96
18 Laitinen Anna RaLu 12.38 0.01.59 64.13
19 Hirvonen Eveliina PR 12.47 0.02.08 63.07
20 Suutari Säde KS 12.48 0.02.09 62.67
21 Minkkinen Sanna RR 12.53 0.02.14 61.96
22 Raitanen Alisa TVV 12.55 0.02.16 61.49
23 Valkonen Outi Kalske 13.01 0.02.22 60.71
24 Ylikylä Sanna RasKa 13.04 0.02.25 60.17
25 Hulkkonen Johanna Pihkan 13.08 0.02.29 59.56
26 Latva-Kiskola Piia RasKu 13.18 0.02.39 58.52
27 Jurvakainen Vuokko S-JKL 13.19 0.02.40 58.14
28 Saarenpää Iiris KangSK 13.21 0.02.42 57.70
29 Ilmoni Rafaela OK77 13.40 0.03.01 56.07
30 Grahn Elina NOK 14.05 0.03.26 54.13
31 Diaz Emmi HlS 14.22 0.03.43 52.78
32 Helle Annukka EsAk 14.28 0.03.49 52.14
33 Jakobsson Laura EsSu 14.49 0.04.10 50.64
34 Ylikylä Suvi RasKa 15.21 0.04.42 48.62

Sarja D18K
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gustafsson Jannina TVV 11.51 0.00.00 77.03
2 Kymäläinen Sanni TP 12.00 0.00.09 75.73
3 Valkonen Oona Kalske 12.27 0.00.36 72.67
4 Karvonen Sara Lynx 12.35 0.00.44 71.58
5 von Frenckell Johanna Raseborg 12.38 0.00.47 70.98
6 Suhonen Anniina KuoSu 12.40 0.00.49 70.47
7 Suominen Marika RR 12.47 0.00.56 69.52
8 Hyvärinen Emilia RaVa 12.48 0.00.57 69.11
9 Forsman Aada VaaSu 12.53 0.01.02 68.35
10 Mänttäri Emilia KuoSu 12.54 0.01.03 67.95
11 Haavisto Emmi TuS 12.55 0.01.04 67.55
12 Saarela Ruska KoS 13.03 0.01.12 66.55
12 Mäkinen Elisa MU 13.03 0.01.12 66.55
14 Bergman Marjo OH 13.05 0.01.14 65.77
15 Minkkinen Sirkku RR 13.11 0.01.20 64.96
16 Suutari Mirka KS 13.17 0.01.26 64.17
17 Pekkalin Roosa KS 13.21 0.01.30 63.55
18 Nylund Elin Femman 13.23 0.01.32 63.09
19 Mänki Aino-Maria AngA 13.24 0.01.33 62.71
20 Hanhijärvi Marjukka EsAk 13.26 0.01.35 62.25
21 Vuopio Aino PelPo 13.27 0.01.36 61.88
22 Toivonen Alma KangSK 13.28 0.01.37 61.50
23 Turunen Maaret RR 13.43 0.01.52 60.09
24 Jalanto Essi KangSK 13.45 0.01.54 59.65
25 Räisänen Mira SalRe 14.06 0.02.15 57.88
26 Kerkkonen Anna JRV 14.32 0.02.41 55.88
27 Heinjoki Katja HS 14.33 0.02.42 55.54
28 Toivanen Pinja RaN 14.35 0.02.44 55.14
29 Nummela Iida MU 14.54 0.03.03 53.69
30 Laakkio Emma AngA 14.56 0.03.05 53.30
31 Laakkonen Laura TP 15.07 0.03.16 52.39
32 Turpiainen Milla HyRa 15.24 0.03.33 51.17
33 Närhi Minna JRV 15.35 0.03.44 50.31
34 Toivanen Minttu RaN 15.56 0.04.05 48.95
Lindroth Mia AR HYL -

Sarja D17K
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hulkkonen Niina Pihkan 12.01 0.00.00 66.67
2 Alatalo Eliisa TP 12.04 0.00.03 66.06
3 Neuvonen Laura TuS 12.25 0.00.24 63.88
4 Heikkilä Venla MU 12.30 0.00.29 63.13
5 Reiman Anni AngA 12.34 0.00.33 62.48
6 Rantanen Emilia MSParma 12.39 0.00.38 61.75
7 Isolähteenmäki Pia RasKa 12.43 0.00.42 61.11
8 Hämäläinen Roosa KoS 12.44 0.00.43 60.72
9 Heittola Suvi RasKu 12.47 0.00.46 60.17
10 Moser Tanja TP 12.52 0.00.51 59.46
11 Valkonen Viivi Kalske 12.54 0.00.53 59.00
12 Hakala Helena KortJV 12.55 0.00.54 58.61
13 Emaldynova Lilia AngA 13.05 0.01.04 57.56
14 Haapakoski Tiina RasKa 13.08 0.01.07 57.04
15 Kunelius Tiia KS 13.16 0.01.15 56.16
15 Sandroos Lotta RasKa 13.16 0.01.15 56.16
17 Oikarinen Suvi OH 13.22 0.01.21 55.14
18 Lehto Jenna LapVi 13.24 0.01.23 54.71
19 Österman Lilja TuS 13.29 0.01.28 54.07
20 Ylikoski Taru KortJV 13.40 0.01.39 53.05
21 Väyrynen Aino KyS 13.42 0.01.41 52.63
22 Rautasalo Essi KR 13.59 0.01.58 51.28
23 Sandelin Caroline NOK 14.01 0.02.00 50.87
24 Jylhä Henna KoS 14.34 0.02.33 48.67
25 Hakala Essi MSParma 14.36 0.02.35 48.29
26 Ray Jenny OK77 15.18 0.03.17 45.82
27 Kontoniemi Maria TP 15.26 0.03.25 45.16
28 Boxström Agneta SV 15.42 0.03.41 44.14
29 Tihilä Hanni TVV 16.45 0.04.44 41.13
30 Huttunen Petra Koovee 16.46 0.04.45 40.85
Lehto Hanna LapVi HYL -

Sarja D16K
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirvesmies Lotta LS-37 11.24 0.00.00 62.31
1 Haataja Anna OH 11.24 0.00.00 62.31
3 Manderbacka Hanne VaaSu 11.46 0.00.22 59.88
4 Jokela Emmi SuSe 12.11 0.00.47 57.60
5 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 12.16 0.00.52 56.97
6 Kippilä My Orient 12.24 0.01.00 56.13
7 Aho Petra Navi 12.42 0.01.18 54.57
8 Anttila Tiina SuSi 12.48 0.01.24 53.92
9 Hasu Outi Orient 12.50 0.01.26 53.56
10 Schoultz von Katja OK77 12.51 0.01.27 53.26
11 Korhonen Julia RaKaS 12.58 0.01.34 52.56
12 Viilo Johanna TP 12.59 0.01.35 52.27
13 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 13.11 0.01.47 51.26
14 Rinta-Jouppi Mei TP 13.13 0.01.49 50.91
15 Lövdal Elin Femman 13.25 0.02.01 49.94
16 Tarvainen Heini Navi 13.32 0.02.08 49.30
17 Rehn Nelli Lynx 13.35 0.02.11 48.90
18 Julkunen Sonja TP 13.36 0.02.12 48.63
19 Jussila Jutta TP 13.44 0.02.20 47.95
19 Väisänen Essi SKVuoksi 13.44 0.02.20 47.95
21 Ruuhiala Sanni Hiisi 13.55 0.02.31 46.91
22 Reunanen Anna-Reetta TP 13.56 0.02.32 46.64
23 Frenckell von Teodora SWE 13.57 0.02.33 46.38
24 Kivistö Tuulia SV 14.02 0.02.38 45.90
24 Juvakka Vilma SKVuoksi 14.02 0.02.38 45.90
26 Hyyrynen Noora KS 14.06 0.02.42 45.27
27 Kamppuri Elli-Noora TP 14.10 0.02.46 44.86
28 Räisänen Noora SalRe 14.11 0.02.47 44.60
29 Santamäki Emmi KangSK 14.30 0.03.06 43.43
30 Immonen Elina RaVa 15.08 0.03.44 41.42
31 Järvinen Jonna KangSK 15.48 0.04.24 39.49
32 Saarijärvi Salla TP 15.51 0.04.27 39.19
33 Isokallio Marjaana L-LL 17.06 0.05.42 36.15
34 Pinola Marianne RaN 17.11 0.05.47 35.81
35 Vehkalahti Juulia IkNV 18.21 0.06.57 33.38
36 Kaitola Iina RasKe 19.36 0.08.12 31.10
37 Rinne Sara KuortKu 20.11 0.08.47 30.06
38 Pöyhönen Saina Hiisi 21.35 0.10.11 27.98

Sarja D15K
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Enlund Alexandra Femman 9.21 0.00.00 62.09
2 Koskinen Noora Hiisi 10.11 0.00.50 56.84
3 Myrskog Ellen Kronan 10.21 0.01.00 55.75
4 Kinnala Venla TuS 10.35 0.01.14 54.35
5 Valtonen Anni MSParma 10.46 0.01.25 53.26
5 Rahkola Ella-Noora OH 10.46 0.01.25 53.26
7 Puikkonen Janika S-JKL 10.48 0.01.27 52.77
8 Haltia Riikka RR 11.02 0.01.41 51.49
9 Ståhlberg Emilia EsSu 11.06 0.01.45 51.02
10 Yliluikki Henna SuSi 11.07 0.01.46 50.78
11 Donner Isabel OK77 11.13 0.01.52 50.17
12 Metsola Roosa KyS 11.15 0.01.54 49.87
13 Pöllänen Elsi HS 11.23 0.02.02 49.13
14 Taubert Iiris Koovee 11.28 0.02.07 48.61
15 Näsi Aurora Pohjant 11.33 0.02.12 48.11
16 Fingerroos Camilla PR 11.35 0.02.14 47.82
17 Lahtinen Krista HS 11.36 0.02.15 47.60
18 Mellberg Sonja VaaSu 11.37 0.02.16 47.37
19 Oksanen Maiju IkNV 11.40 0.02.19 47.02
20 Jalava Enni VaRa 11.42 0.02.21 46.73
21 Malinen Anni TVV 11.43 0.02.22 46.52
22 Näsi Juliaana Pohjant 11.44 0.02.23 46.30
23 Pohjonen Anri IkNV 11.45 0.02.24 46.08
24 Jerkku Laura TuS 11.46 0.02.25 45.86
25 Hyvärinen Roosa RaVa 11.50 0.02.29 45.46
25 Kuronen Anna HS 11.50 0.02.29 45.46
27 Martikainen Karoliina SV 12.10 0.02.49 43.92
27 Aaltonen Katariina HS 12.10 0.02.49 43.92
27 Antikainen Inna TuS 12.10 0.02.49 43.92
30 Nygård Marikki KuoSu 12.13 0.02.52 43.30
31 Holmberg Laura RasKa 12.14 0.02.53 43.10
32 Siren Saara RaN 12.26 0.03.05 42.26
33 Laurikkala Nella Koovee 12.32 0.03.11 41.78
34 Virtanen Anna HlS 12.35 0.03.14 41.48
35 Ekström Hanne-Line MSParma 12.40 0.03.19 41.06
36 Hirvonen Kia-Lotta RaVa 12.47 0.03.26 40.55
37 Kivilaakso Anni Lynx 12.54 0.03.33 40.04
38 Åman Mathilda Botnia 13.05 0.03.44 39.35
39 Kaartinen Selja AngA 13.11 0.03.50 38.91
40 Nurmi Eveliina RasKe 13.37 0.04.16 37.55
41 Heikkilä Milja HauSi 13.49 0.04.28 36.87
42 Furubacka Evelina Botnia 13.50 0.04.29 36.70
43 Pihlajamaa Susanna YlivKu 13.57 0.04.36 36.27
44 Ahonen Noora Koovee 13.59 0.04.38 36.05
45 Tonteri Erika TVV 14.00 0.04.39 35.88
46 Karlsson Pernilla PIF 14.42 0.05.21 34.05
47 Heinjoki Petra JRV 17.32 0.08.11 28.45
48 Toivanen Hilla RaN 18.48 0.09.27 26.44
49 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 25.18 0.15.57 19.57
Laitinen Alisa Navi HYL -

Sarja D14K
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Cederberg Ida-Marie PIF 11.03 0.00.00
2 Roininen Essi HS 11.08 0.00.05
3 Nummela Liinu MU 11.12 0.00.09
4 Hasu Iina Orient 11.16 0.00.13
5 Haapasaari Ilona TuS 11.20 0.00.17
6 Annala Vilma KangSK 11.21 0.00.18
7 Ahola Eveliina Navi 11.25 0.00.22
8 Plit Heidi Lynx 11.32 0.00.29
9 Haanpää Anni TP 11.33 0.00.30
10 Klemettinen Veera S-JKL 11.39 0.00.36
11 Pajula Annika KangSK 11.40 0.00.37
12 Lahdelma Saana Navi 11.43 0.00.40
13 Norrbacka Sanni HyRa 11.45 0.00.42
14 Rontu Nella AngA 11.50 0.00.47
15 Nymalm Amy PIF 11.54 0.00.51
16 Mahlamäki Ella EsSu 11.55 0.00.52
16 Juva Jonna AngA 11.55 0.00.52
18 Isokallio Kiia RaN 12.03 0.01.00
19 Kyrö Anni RaVa 12.05 0.01.02
20 Pitkänen Salla TP 12.08 0.01.05
21 Nurminen Jutta VaHa 12.14 0.01.11
22 Immonen Ella RaVa 12.22 0.01.19
23 Räsänen Johanna KuoSu 12.26 0.01.23
24 Kangasniemi Heidi IkNV 12.30 0.01.27
25 Hakomäki Emmi TP 12.33 0.01.30
26 Kontkanen Ronja KangSK 12.42 0.01.39
27 Kirvesmies Annika KuoSu 12.44 0.01.41
28 Rintanen Heini KangSK 12.47 0.01.44
29 Rautakorpi Miina KangSK 13.05 0.02.02
30 Saalo Hanna-Mari MU 13.07 0.02.04
31 Mäkinen Riikka MU 13.16 0.02.13
32 Lähteenmäki Iida KanSu 13.32 0.02.29
33 Ridanpää Iina EsSu 13.41 0.02.38
34 Friman Ronja HyRa 13.42 0.02.39
35 Suominen Sohvi Delta 13.57 0.02.54
36 Reiman Aino AngA 14.14 0.03.11
37 Ollikainen Janni Navi 14.42 0.03.39
38 Vahvelainen Hilla TP 14.45 0.03.42
39 Halonen Anniina VaHa 15.10 0.04.07
40 Nissinen Elina Navi 15.12 0.04.09
41 Paasikivi Veera KangSK 15.37 0.04.34
42 Nurmi Venla RasKe 15.51 0.04.48
43 Rautasalo Iina KR 16.15 0.05.12
44 Niinimäki Sofia KyRa 17.19 0.06.16
45 Vehkalahti Jenny IkNV 17.35 0.06.32
46 Suojanen Susanna Koovee 19.32 0.08.29
47 Pihlajamaa Riikka YlivKu 20.56 0.09.53
Rantala Jenna MSParma HYL -