FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-pitkämatka, P-P
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Timo Pohjant 1.13.27 0.00.00 70.95
2 Haapasalo Harri Pohjant 1.17.24 0.03.57 66.32
3 Kujala Jouni Pohjant 1.18.07 0.04.40 64.71
4 Viippola Ilpo OuTa 1.18.09 0.04.42 63.68
5 Mäkäräinen Jouni Pohjant 1.18.15 0.04.48 62.60
6 Parkkinen Ville Pohjant 1.22.03 0.08.36 58.75
7 Simola Mikko Pohjant 1.24.23 0.10.56 56.20
8 Holappa Arto YlikNM 1.29.20 0.15.53 52.21
9 Seppänen Mika VaKa 1.32.33 0.19.06 49.55
10 Kotaniemi Juha KoskRi 1.34.29 0.21.02 47.71
11 Yliniemi Matti VePo 1.59.31 0.46.04 37.06

Sarja H21U
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemelä Hannu RasHy 1.23.15 0.00.00
2 Vehmas Risto ViRuS 1.24.47 0.01.32

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinikoski Kauko KoskRi 1.19.41 0.00.00 29.93
2 Peisa Panu SalRe 1.20.44 0.01.03 28.80
3 Halonen Tero KoskRi 1.36.52 0.17.11 23.39
4 Vehkaoja Aki YlikNM 1.41.40 0.21.59 21.70
5 Luiro Jan OulRe 1.49.11 0.29.30 19.66
6 Pussila Tuomas VePo 1.50.49 0.31.08 18.83
Kukkonen Iiro OuTa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltula Hannu PudU 1.01.57 0.00.00 40.41
2 Haapasalo Jarmo Pohjant 1.03.52 0.01.55 38.46
3 Kuusikko Marko SalRe 1.12.56 0.10.59 33.04
4 Fredriksson Kaj Pohjant 1.13.55 0.11.58 31.96
5 Lammi Harri SalRe 1.14.53 0.12.56 30.93
6 Sillanpää Tommi Pohjant 1.19.33 0.17.36 28.52
7 Kela Marko OulRe 1.32.57 0.31.00 23.90
Väliheikki Mikael LaiVe HYL -
huhtanen raimo KiimU HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 55.43 0.00.00 48.93
2 Grekelä Heikki Pohjant 57.59 0.02.16 46.37
3 Konttajärvi Seppo VePo 1.01.50 0.06.07 42.88
4 Backman Kari IinYr 1.11.05 0.15.22 36.78
5 Hyvönen Panu Pohjant 1.11.08 0.15.25 36.23
6 Härkönen Antti PudU 1.21.11 0.25.28 31.29
7 Juntunen Reijo IinYr 1.27.15 0.31.32 28.69
8 Mourujärvi Petri HaHe 1.27.26 0.31.43 28.20
9 Schroderus Jari Pohjant 1.35.10 0.39.27 25.52
10 Keinänen Kimmo Pohjant 1.38.56 0.43.13 24.17
Pyky Ari KiimU HYL -
Posti Harri KoskRi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 1.05.13 0.00.00 38.17
2 Niemelä Urpo Pohjant 1.09.13 0.04.00 35.29
3 Rankinen Juho SiSe 1.16.37 0.11.24 31.27
4 Karppinen Jouko LaiVe 1.16.57 0.11.44 30.53
5 Ervasti Hannu KEV 1.30.12 0.24.59 25.53
6 Ruotsalainen Keijo OYUS 1.33.25 0.28.12 24.15
7 Kurula Juhani Pohjant 1.50.48 0.45.35 19.94
Räisänen Kari KiimU HYL -
Karjalainen Pasi Pohjant HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 50.49 0.00.00 53.08
2 Tervo Arhi ONMKY 53.50 0.03.01 49.35
3 Airaksinen Risto ONMKY 57.31 0.06.42 45.49
4 Ronkainen Timo KEV 1.01.38 0.10.49 41.80
5 Kaasinen Aulis Pohjant 1.02.00 0.11.11 40.90
6 Paaso Jouko PeRa 1.06.17 0.15.28 37.64
7 Grekelä Antti HaHe 1.09.12 0.18.23 35.47
8 Kotila Harri YlikNM 1.12.37 0.21.48 33.24
9 Suorsa Matti PudU 1.26.22 0.35.33 27.48
10 Argillander Erkki VaKa 1.35.00 0.44.11 24.56
Ahokoivu Hemmo Pohjant KES -

Sarja H55U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä Heikki S-2000 59.54 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toropainen Pauli ONMKY 56.47 0.00.00 36.50
2 Tuohimaa Esko ONMKY 57.35 0.00.48 34.92
3 Hurskainen Pentti OulRe 59.39 0.02.52 32.67
4 Juutinen Hannu Pohjant 1.03.18 0.06.31 29.80
5 Puurunen Jorma ONMKY 1.05.27 0.08.40 27.87
6 Puurunen Reijo OuTa 1.05.44 0.08.57 26.80

Sarja H60U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keltamäki Seppo JoKu 45.07 0.00.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 43.19 0.00.00 40.59
2 Hanhela Mauno HaHe 43.53 0.00.34 39.57
3 Salminen Jorma VaKa 45.28 0.02.09 37.70
4 Lukkarinen Olavi Pohjant 45.48 0.02.29 36.95
5 Myllymaa Kauko OulRe 52.45 0.09.26 31.66
6 Mikkonen Antero KoskRi 54.13 0.10.54 30.40
7 Kaipala Rauno Pohjant 56.29 0.13.10 28.79
8 Haapaniemi Niilo HaHe 58.35 0.15.16 27.39
9 Ervasti Onni PeRa 1.02.21 0.19.02 25.38
10 Laitinen Olli PeRa 1.03.19 0.20.00 24.64
Tapaninaho Kalevi ONMKY HYL -
Kallinen Raimo KoskRi HYL -
Heinikoski Kalevi KoskRi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Toivo YlikNM 38.26 0.00.00 42.25
2 Kittilä Olavi SalRe 45.28 0.07.02 34.82
3 Männikkö Kalle ONMKY 48.10 0.09.44 32.02
4 Lind Matti KiimU 48.14 0.09.48 31.14
5 Veijovaara Jorma Pohjant 51.03 0.12.37 28.63
6 Nikula Reino OuTa 55.06 0.16.40 25.78
Takkinen Esko KiimU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Pentti KiimU 1.00.26 0.00.00 15.30
2 Pyky Esko KiimU 1.30.38 0.30.12 9.43
3 Heikkilä Heikki PudU 1.49.07 0.48.41 7.20

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 32.30 0.00.00
2 Vartiainen Sulo KiimU 34.52 0.02.22

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta-Eskola Veikko SalRe 1.03.02 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Aleksi LaiVe 45.04 0.00.00 65.70
2 Vanhanen Konsta Pohjant 47.55 0.02.51 59.94
3 Linna Matti OuHu 49.55 0.04.51 55.76
4 Nissinen Niko Pohjant 51.35 0.06.31 52.23
5 Mattola Peetu HaapavU 1.31.12 0.46.08 28.57
Hiitola Olli OTaru HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schroderus Samuli Pohjant 23.54 0.00.00 54.20
2 Schroderus Santeri Pohjant 29.01 0.05.07 44.13
3 Härkönen Taneli PudU 29.39 0.05.45 42.68
4 Pernu Jere Pohjant 30.49 0.06.55 40.58
5 Härkönen Aleksi PudU 34.42 0.10.48 35.61
6 Aikio Elmeri KEV 37.57 0.14.03 32.16
7 Ervasti Samuli KEV 38.49 0.14.55 31.06
8 Nissinen Joni Pohjant 39.57 0.16.03 29.80
9 Räisänen Harri KiimU 42.36 0.18.42 27.60
10 Miettunen Sami Iisu 46.01 0.22.07 25.23
11 Inget Juha-Matti PudU 46.29 0.22.35 24.65
12 Miettunen Teemu Iisu 48.34 0.24.40 23.29
13 Halme Leevi LaiVe 1.28.31 1.04.37 12.61
Aikio Severi KEV HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Aapo OuTa 19.00 0.00.00
2 Jokikokko Oskari PudU 28.34 0.09.34
3 Härkönen Sami OuTa 36.00 0.17.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nissinen Jere Pohjant 8.21 0.00.00
2 Pöyry Roope KiimU 11.32 0.03.11
3 Tienhaara Jouko HaHe 12.40 0.04.19
4 Jokikokko Sakari PudU 14.21 0.06.00
5 Sirviö Pyry Pohjant 14.51 0.06.30
6 Leskelä Juho OSVA 16.26 0.08.05
Tienhaara Harri HaHe HYL -
Pyky Kalle KiimU HYL -

Sarja H12RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Samuli OSVA 7.13 0.00.00
2 Kukkonen Elias OuTa 7.58 0.00.45
3 Tuomikoski Tuomas VePo 8.57 0.01.44
4 Westerholm Thomas VePo 9.34 0.02.21
5 Hiltunen Juho ONMKY 10.04 0.02.51

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Sakari OSVA 7.00 0.00.00
2 Matinlauri Kasperi HaHe 10.40 0.03.40
3 Heikka Benjamin Pohjant 12.07 0.05.07
4 Rahikkala Atte OSVA 12.31 0.05.31
5 Similä Severi Pohjant 12.44 0.05.44
6 Takalo Emil OSVA 15.16 0.08.16
7 Sillanpää Topi Pohjant 17.48 0.10.48
8 Kuusikko Miska SalRe 21.59 0.14.59
9 Aikio Valtteri KEV 24.26 0.17.26
10 Juopperi Jesse Iisu 25.15 0.18.15

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Paavo Iisu 15.40 0.00.00
2 Hannuksela Jere Pohjant 28.10 0.12.30
3 Ahopelto Roope Iisu 31.13 0.15.33

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Cobo Caballero Alicia Pohjant 1.10.41 0.00.00 52.95
2 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 1.20.31 0.09.50 44.74
3 Laitinen Maria YlikNM 1.20.43 0.10.02 42.89
4 Marttinen Minna VaKa 1.45.24 0.34.43 31.51
5 Vesala Maria PeRa 1.47.04 0.36.23 29.71

Sarja D21U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka EsSu 1.11.56 0.00.00

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korppinen Laura KoskRi 25.47 0.00.00
2 Pesonen Orvokki HaHe 36.07 0.10.20

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Satu YlikNM 54.18 0.00.00 34.13
2 Väliheikki Susanna LaiVe 59.28 0.05.10 29.99
3 Klasila Satu PeRa 1.04.58 0.10.40 26.38
4 Goman Annukka VePo 1.21.49 0.27.31 20.10
Kotaniemi Sari KoskRi KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hannuksela Eija Pohjant 37.42 0.00.00 43.11
2 Takalo Susanna OSVA 50.40 0.12.58 31.11
3 Erkkilä Leena Pohjant 55.27 0.17.45 27.55
4 Laurila Sari SalRe 59.29 0.21.47 24.86
5 Leskelä Maarit OSVA 1.02.06 0.24.24 23.03
6 Sillanpää Elina Pohjant 1.14.30 0.36.48 18.54

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikola Sirpa YlikNM 48.54 0.00.00 40.61
2 Jokikokko Tarja OuTa 49.54 0.01.00 37.80
3 Kosamo Maire PudU 53.03 0.04.09 33.69
4 Maikkola Mervi OuTa 55.52 0.06.58 30.21

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soramäki Anne PeRa 43.16 0.00.00 26.26
2 Tolonen Tarja PudU 45.03 0.01.47 23.33
3 Väänänen Mervi OuTa 48.45 0.05.29 19.81

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Riitta YlikNM 42.07 0.00.00 28.89
2 Paaso Leena PeRa 56.24 0.14.17 19.96
3 Kuusela Vappu VaKa 1.06.28 0.24.21 15.56

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Putkonen Lea Pohjant 35.26 0.00.00 33.68
2 Pelkonen Maija OSVA 44.22 0.08.56 25.89
3 Hämälä Sirkka-Liisa Pohjant 49.32 0.14.06 22.28
4 Hautala Tuula ONMKY 52.21 0.16.55 20.23
5 Lämsä Soili YlikNM 1.05.14 0.29.48 15.55

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Irma OuTa 1.24.51 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Liisa PudU 59.19 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Essi LaiVe 1.00.31 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ervasti Sofia KEV 1.20.21 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Juliaana Pohjant 35.56 0.00.00 47.25
2 Isolahti Anna-Kaisa Pohjant 43.20 0.07.24 38.01
3 Väliheikki Petra LaiVe 45.18 0.09.22 35.23
4 Backman Saana HaHe 45.21 0.09.25 34.07
5 Jaatinen Milja HaHe 46.34 0.10.38 32.09
Näsi Aurora Pohjant HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sirviö Venla Pohjant 22.31 0.00.00
2 Harju Moona PudU 25.29 0.02.58
3 Jaakola Emma-Noora PudU 26.59 0.04.28
4 Hakala Hanna HaHe 27.23 0.04.52
5 Juntunen Johanna IinYr 28.01 0.05.30
6 Kemppainen Janna YlikNM 29.57 0.07.26
7 Niva Sara LaiVe 30.53 0.08.22
8 Huhtela Oona PudU 31.29 0.08.58
9 Stenius Veera LaiVe 31.53 0.09.22
10 Hiltunen Anna YlikNM 33.00 0.10.29
11 Haapasalo Henriikka Pohjant 33.05 0.10.34
12 Miettunen Helena Iisu 37.59 0.15.28
13 Halme Lyydia LaiVe 1.11.56 0.49.25
Koivunen Sini YlikNM HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jaatinen Venla HaHe 11.01 0.00.00
2 Goman Anna VePo 12.09 0.01.08
3 Kangas Taika Pohjant 12.11 0.01.10
4 Riikola Roosa YlikNM 14.08 0.03.07
5 Väliheikki Julia LaiVe 14.59 0.03.58
6 Sankelo Lotta Pohjant 15.13 0.04.12
7 Holappa Suvi-Tuulia YlikNM 20.54 0.09.53

Sarja D12RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Heini LaiVe 8.24 0.00.00
2 Härkönen Laura OuTa 9.12 0.00.48
3 Junttola Lotta LaiVe 11.49 0.03.25
4 Ailio Roosa HaHe 12.13 0.03.49
5 Juopperi Jenni Iisu 46.34 0.38.10

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Wilma Pohjant 9.12 0.00.00
2 Riikola Riina YlikNM 9.27 0.00.15
3 Nurmela Jessi HaHe 10.32 0.01.20
4 Goman Maija VePo 11.04 0.01.52
5 Viippola Venla OuTa 11.21 0.02.09
6 Kaukua Sanni HaHe 11.35 0.02.23
7 Hemmi Kia Pohjant 12.39 0.03.27
8 Hirvikoski Helmi HaHe 13.06 0.03.54
9 Hirvikoski Hilla HaHe 13.10 0.03.58
10 Haapasalo Heidi Pohjant 13.22 0.04.10
11 Loukusa Iina Iisu 13.58 0.04.46
12 Loukusa Anni Iisu 15.30 0.06.18
13 Laurila Elina SalRe 16.06 0.06.54
14 Rössi Rebekka HaHe 20.59 0.11.47

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmela Jatta HaHe 12.14 0.00.00
2 Jaatinen Ilona HaHe 15.45 0.03.31
3 Matinlauri Mimosa HaHe 16.57 0.04.43
4 Hemmi Mai Pohjant 19.20 0.07.06