FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Am-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gueorgiou Thierry KR 33.16 0.00.00 82.08
2 Asikainen Aaro KR 35.42 0.02.26 75.53
3 Hertner Fabian KR 37.16 0.04.00 71.44
4 Silvennoinen Santeri KR 39.16 0.06.00 66.93
5 Hernelahti Miika KR 41.03 0.07.47 63.19
6 Räsänen Markus KuoSu 41.37 0.08.21 61.51
7 Rissanen Lari-Antti SonPa 43.06 0.09.50 58.60
8 Kettunen Pyry SäynSa 43.59 0.10.43 56.65
9 Vartiainen Börje KR 47.33 0.14.17 51.68
10 Rönnemaa Antti SiiRa 50.09 0.16.53 48.32
11 Niiranen Arto KR 50.36 0.17.20 47.22
12 Hyytiäinen Henry KR 55.40 0.22.24 42.31
13 Aalto Erno LipTa 1.17.58 0.44.42 29.77
Rissanen Jiri-Pekka SonPa EIL -
Rautanen Mika TuuSe EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Törmikoski Kai SaSu 1.03.16 0.00.00
Tiainen Pekka SaSu EIL -
Rautanen Marko TuuSe HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Petri KR 34.18 0.00.00 38.11
2 Malinen Juha-Mikael KR 35.02 0.00.44 36.69
3 Karjalainen Risto LipTa 36.08 0.01.50 34.97
4 Koivusalo Juha IlU 37.03 0.02.45 33.51
5 Vornanen Juha JoS 37.06 0.02.48 32.88
6 Vainio Petri KR 38.06 0.03.48 31.45
7 Ruokolainen Jouni RasPi 39.48 0.05.30 29.56
8 Laitinen Tuomo SäynSa 39.50 0.05.32 28.98
9 Parviainen Kari JoS 44.59 0.10.41 25.18
10 Havula Esa KR 45.08 0.10.50 24.61

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Natunen Timo SaSu 31.10 0.00.00 50.02
2 Forsberg Matti SäynSa 35.45 0.04.35 42.30
3 Kuivalainen Risto JuJä 38.06 0.06.56 38.46
4 Nieminen Ari KR 41.29 0.10.19 34.20
5 Korhonen Ilkka KuoSu 41.51 0.10.41 32.78
6 Niiranen Ari KR 41.54 0.10.44 31.62

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jeskanen Taito IlU 25.19 0.00.00 41.21
2 Heikura Jukka TuuSe 28.23 0.03.04 35.83
3 Vuorinen Jyri KeKaRa 28.29 0.03.10 34.79
4 Volotinen Jouni IlU 30.18 0.04.59 31.85
5 Turunen Matti RasPi 32.47 0.07.28 28.64
6 Salminen Arto KeKaRa 46.27 0.21.08 19.65
7 Honkanen Jarmo RasPi 1.51.17 1.25.58 7.97

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Kalle KuoSu 27.23 0.00.00 53.48
2 Turpeinen Seppo KontU 29.28 0.02.05 47.83
3 Karhunen Juha KuoSu 31.22 0.03.59 43.19
4 Repo Tapani KR 37.31 0.10.08 34.64
5 Laaksamo Seppo LipTa 46.41 0.19.18 26.66

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halonen Pauli SäynSa 28.35 0.00.00 39.69
2 Savolainen Martti SäynSa 29.52 0.01.17 36.84
3 Hyvönen Markku RasPi 31.15 0.02.40 34.12
4 Lehtiniemi Pekka SaSu 31.37 0.03.02 32.65
5 Väyrynen Seppo JuJä 37.05 0.08.30 26.92
Mourujärvi Kauno KuoSu KES -
Kokkonen Hannu RasPi EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Kyösti TuuSe 23.21 0.00.00 38.29
2 Karppinen Eino SäynSa 23.54 0.00.33 36.79
3 Korhonen Pauli SäynSa 24.15 0.00.54 35.64
4 Kettunen Kimmo SäynSa 24.40 0.01.19 34.43
5 Kettunen Erkki SäynSa 26.21 0.03.00 31.67
6 Haarala Vesa LipTa 31.36 0.08.15 25.94
7 Lassila Eero TuuSe 35.59 0.12.38 22.36
8 Nousiainen Pekka KR 36.43 0.13.22 21.51
9 Keijonen Esko LipTa 44.38 0.21.17 17.36
Rautiainen Arto KR HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivonen Martti LipTa 29.32 0.00.00 28.81
2 Lehtinen Lauri KuoSu 32.01 0.02.29 25.77
3 Rautasalo Pertti LipTa 33.33 0.04.01 23.84
4 Hartikainen Mauno LipTa 33.51 0.04.19 22.87
5 Laine Tapani KuoSu 34.24 0.04.52 21.76
6 Kolu Veikko KeKaRa 49.33 0.20.01 14.59

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Martti KeKaRa 27.09 0.00.00 32.52
2 Puustinen Valto IisVi 29.35 0.02.26 28.95
3 Lavikainen Mauno LipTa 33.28 0.06.19 24.80
4 Raitomäki Uolevi KR 38.09 0.11.00 21.06
5 Halonen Valto KuoSu 41.40 0.14.31 18.64
Lösönen Leo EK-P KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 27.10 0.00.00
Hytönen Hannu IisVi EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Anton KuoSu 35.30 0.00.00
2 Järvenpää Antti SaSu 44.59 0.09.29

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Natunen Samuli SaSu 18.30 0.00.00
2 Rissanen Roni-Ville SonPa 19.45 0.01.15
3 Silvennoinen Oskari KR 20.12 0.01.42
4 Simonen Markus KR 25.56 0.07.26
5 Liukka Pieti KR 29.27 0.10.57
6 Hummelholm Petka KR 30.35 0.12.05
7 Liukka Elias KR 48.02 0.29.32
8 Honkanen Eppu RasPi 49.32 0.31.02

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pirinen Oskari KeKaRa 20.39 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 26.16 0.00.00

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Makkonen Jonne LipTa 25.35 0.00.00
2 Juntunen Henrik KR 36.19 0.10.44

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Mari KR 30.27 0.00.00 54.49
2 Höglund Henna KR 34.53 0.04.26 45.18
3 Väkeväinen Tuuli SäynSa 44.09 0.13.42 33.82
4 Makkonen Mira LipTa 1.09.17 0.38.50 20.36
Lehtiniemi Iisa SaSu EIL -
Pötry Mervi KR EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Marja NilsNu 30.26 0.00.00 40.39
2 Matikainen Tuula KeKaRa 34.44 0.04.18 33.62
3 Törmikoski Tarja SaSu 36.43 0.06.17 30.13
4 Klemetti Tarja LipTa 50.22 0.19.56 20.74

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 28.46 0.00.00 50.75
2 Pohjola Päivikki KR 31.28 0.02.42 45.52
3 Hirvonen Auli KeKaRa 32.06 0.03.20 43.77
4 Liukka Heli KR 35.58 0.07.12 38.30
5 Laitinen Tiina KuoSu 38.04 0.09.18 35.47
6 Nygård Minna KuoSu 40.42 0.11.56 32.50
7 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 42.00 0.13.14 30.85
8 Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi 43.51 0.15.05 28.92
9 Leppävuori Päivi KuoSu 45.48 0.17.02 27.09

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipsanen Maija RasPi 25.21 0.00.00
2 Rämänen Pirjo IlU 28.30 0.03.09
3 Haapala Aija LipTa 32.11 0.06.50

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Eija RasPi 45.44 0.00.00
Häikiö Kirsi KR EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malkki Sisko SaSu 26.14 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 19.41 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautasalo Essi KR 26.06 0.00.00 51.96
2 Räsänen Johanna KuoSu 27.06 0.01.00 46.29
3 Simonen Anniina KR 45.58 0.19.52 25.08

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nygård Marikki KuoSu 22.52 0.00.00
2 Havula Heidi KR 34.04 0.11.12

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksanen Emmi SiiRa 16.58 0.00.00
2 Sopo Annika KuoSu 17.04 0.00.06
3 Silvennoinen Siiri KR 17.11 0.00.13
4 Havula Moona-Susanna KR 17.20 0.00.22
5 Leppävuori Hanna KuoSu 19.04 0.02.06
6 Rautasalo Iina KR 19.18 0.02.20
7 Tanskanen Anni IisVi 20.46 0.03.48
8 Partinen Pinja KR 21.05 0.04.07
9 Ruokolainen Jenni RasPi 43.53 0.26.55

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nygård Mette KuoSu 32.24 0.00.00
2 Turunen Tuuli TuuSe 34.34 0.02.10

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Marikki KR 16.32 0.00.00
2 Liukka Venla KR 18.19 0.01.47
3 Partinen Ronja KR 18.40 0.02.08
4 Turunen Pilvi TuuSe 25.45 0.09.13

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Hertta KR 27.50 0.00.00
2 Mukkala Jonna KR 30.20 0.02.30