FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti R2 karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H35K
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saari Petri VaajTe 12.33 0.00.00 83.68
2 Perä Tapio RR 12.51 0.00.18 81.32
3 Mamia Tero Koovee 13.11 0.00.38 78.87
4 Weckman Janne VeVe 13.17 0.00.44 77.88
5 Hannuksela Jari Pohjant 13.26 0.00.53 76.62
6 Vennelä Miika Koovee 13.30 0.00.57 75.85
6 Kallio-Könnö Jarno RasKu 13.30 0.00.57 75.85
8 Salo Markus PunKu 13.38 0.01.05 74.34
9 Vapa Marko OH 13.39 0.01.06 73.86
10 Nurminen Ilkka HS 13.40 0.01.07 73.39
11 Kankaanpää Vesa OK77 13.48 0.01.15 72.30
12 Närvä Marko VeVe 13.56 0.01.23 71.23
12 Koski Eero YKV 13.56 0.01.23 71.23
14 Vapa Mikko OH 14.06 0.01.33 69.64
14 Reitti Mikko Orient 14.06 0.01.33 69.64
16 Nisula Marko TeuRi 14.13 0.01.40 68.33
17 Fränti Juha RasKu 14.21 0.01.48 67.33
18 Torrkulla Magnus Femman 14.32 0.01.59 66.12
19 Puro-Aho Arto YKV 14.37 0.02.04 65.38
20 Saarinen Mikko KangSK 14.41 0.02.08 64.73
21 Leppänen Kristian LS-37 14.42 0.02.09 64.30
22 Nurminen Joonas JRV 14.45 0.02.12 63.73
23 Lindell Niklas Brahe 14.47 0.02.14 63.23
24 Tolkki Lauri TarpSu 15.08 0.02.35 61.42
25 Mäkelä Jussi PIF 15.40 0.03.07 58.99
26 Savolainen Tomi RasKe 15.43 0.03.10 58.47
27 Pulli Veli-Matti RaVa 15.56 0.03.23 57.34
28 Vainio Mikko Koovee 16.30 0.03.57 55.06
28 Harju Jorma KoS 16.30 0.03.57 55.06
30 Kuusivaara Janne EsAk 16.31 0.03.58 54.37
31 Halonen Tero KoskRi 17.22 0.04.49 51.40

Sarja H40K
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hölsö Mikko YKV 12.01 0.00.00 77.38
2 Haikonen Risto AnttU 12.16 0.00.15 75.46
3 Ikäheimonen Jari TuMe 12.26 0.00.25 74.11
4 Kettunen Heikki VaajTe 12.39 0.00.38 72.51
5 Märkälä Janne TP 12.45 0.00.44 71.61
6 Loukkalahti Marko Delta 12.46 0.00.45 71.18
7 Salo Mikael Orient 12.47 0.00.46 70.76
8 Viitasaari Tommi KoS 13.14 0.01.13 68.03
9 Hytönen Harri Delta 13.27 0.01.26 66.62
10 Suominen Juha-Matti LaJy 13.30 0.01.29 66.06
11 Jussila Kari KangSK 13.31 0.01.30 65.67
12 Pulli Antero RR 13.36 0.01.35 64.96
13 Ylikangas Esko RasKu 13.45 0.01.44 63.94
14 Karvonen Sami SalRe 14.19 0.02.18 61.11
15 Isoherranen Sami OK77 14.22 0.02.21 60.61
16 Kuusinen Petri HlS 14.25 0.02.24 60.10
17 Tohmola Mika VePo 14.27 0.02.26 59.67
18 Nisula Markku TeuRi 14.32 0.02.31 59.04
19 Rönnemaa Antti SiiRa 14.33 0.02.32 58.68
20 Kamila Kai SuJu 14.46 0.02.45 57.53
21 Reinikka Timo VaaSu 14.50 0.02.49 56.99
22 Maasilta Tommi RaVa 14.54 0.02.53 56.45
23 Leppäniemi Esa VetU 15.06 0.03.05 55.42
24 Määttä Janne RasHy 15.14 0.03.13 54.66
25 Nivala Jarmo YlivKu 15.17 0.03.16 54.21
26 Nurmi Pasi RasKe 15.21 0.03.20 53.70
27 Kaira Miikka KyS 15.51 0.03.50 51.73
28 Nevala Pasi TeuRi 16.04 0.04.03 50.77
29 Hirvonen Petri EE 17.14 0.05.13 47.09
30 Isokangas Tuomo AlajA 17.29 0.05.28 46.18
31 Talvitie Jari PoRa 18.03 0.06.02 44.49
Lehtimäki Harri RMH HYL -
Kujanpää Marko AlajA HYL -
Holappa Hannu VePo HYL -

Sarja H45K
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 11.49 0.00.00 62.46
2 Ukkonen Jukka Navi 11.51 0.00.02 62.05
3 Nykänen Jouni Navi 12.00 0.00.11 61.04
4 Peltoniemi Vesa KPV 12.08 0.00.19 60.15
5 Hilli Kimmo JalJa 12.18 0.00.29 59.11
6 Äijälä Timo TP 12.38 0.00.49 57.33
7 Tyynelä Kari VetU 12.42 0.00.53 56.81
8 Gynther Kimmo IHR 12.47 0.00.58 56.22
9 Grekelä Heikki Pohjant 12.55 0.01.06 55.43
10 Hauhia Teemu RasKu 12.59 0.01.10 54.93
11 Joutsensaari Jarmo KangSK 13.03 0.01.14 54.44
12 Kurki Esa RasKu 13.05 0.01.16 54.09
13 Järvenpää Esa S-JKL 13.08 0.01.19 53.67
14 Heikkinen Mikko HU-46 13.36 0.01.47 51.62
15 Koskinen Seppo JalJa 13.37 0.01.48 51.36
16 Kaksonen Martti YKV 13.47 0.01.58 50.54
17 Parttimaa Timo AngA 13.57 0.02.08 49.73
18 Raitanen Anssi TVV 13.59 0.02.10 49.42
19 Pirilä Erkki LaJy 14.07 0.02.18 48.75
20 Alvoittu Petri ViPa 14.11 0.02.22 48.33
20 Kujala Tapio YKV 14.11 0.02.22 48.33
22 Lyyluoma Pasi TeuRi 14.18 0.02.29 47.55
23 Kinnari Jukka SuJu 14.27 0.02.38 46.86
24 Ronkainen Timo KoS 14.28 0.02.39 46.62
25 Korhonen Jussi OKF 14.32 0.02.43 46.21
26 Nokka Ilkka Rasti88 14.34 0.02.45 45.92
27 Korhonen Ilkka KuoSu 14.37 0.02.48 45.57
28 Lassila Jan-Anders Falken 14.39 0.02.50 45.28
29 Järvinen Petri Hiisi 14.48 0.02.59 44.63
30 Kälviäinen Sami HS 14.49 0.03.00 44.40
31 Mutka Jouni S-JKL 15.05 0.03.16 43.43
32 Luhtanen Aki MSParma 15.12 0.03.23 42.91
33 Huhtanen Ossi TP 15.13 0.03.24 42.68
34 Kajavalta Jyrki TuS 15.16 0.03.27 42.36
35 Byggningsbacka Johan Brahe 15.26 0.03.37 41.73
36 Yli-Kauppila Mikko UlvUra 15.35 0.03.46 41.15
37 Kuusivaara Juha RasKa 16.12 0.04.23 39.41
38 Lehtosaari Jari HaHe 17.22 0.05.33 36.60
39 Suhonen Timo KuoSu 19.43 0.07.54 32.10
Numminen Hannu EsAk HYL -
Rinta Jari PoRa HYL -

Sarja H50K
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Löfroth Tommy Malax 12.02 0.00.00 61.40
2 Vuorinen Pekka Orient 12.04 0.00.02 61.02
3 Storvall Stefan Kronan 12.13 0.00.11 60.06
4 Ahonen Pekka TP 12.22 0.00.20 59.12
5 Junkala Eero KannUra 12.24 0.00.22 58.75
6 Ala-Sankila Jari Eräp 12.31 0.00.29 58.00
7 Routsi Jyrki Hiisi 12.39 0.00.37 57.18
8 Viitasaari Sauli KoS 12.43 0.00.41 56.68
9 Kukkola Pauli SiiRa 12.51 0.00.49 55.89
10 Oikarinen Jarmo TP 12.54 0.00.52 55.48
11 Jetsonen Juhani KuoSu 13.02 0.01.00 54.71
11 Hirvensalo Jorma SaPu 13.02 0.01.00 54.71
13 Asikainen Timo Hiisi 13.05 0.01.03 54.11
14 Martikainen Ari KeuKi 13.08 0.01.06 53.71
15 Elo Jussi LaJy 13.10 0.01.08 53.37
16 Lerssi Juha KPV 13.11 0.01.09 53.11
17 Hämäläinen Markku RaVa 13.16 0.01.14 52.58
18 Tuomisto Juha VaaSu 13.19 0.01.17 52.19
19 Lehto Kari TuMe 13.23 0.01.21 51.74
20 von Frenckell Otto Raseborg 13.25 0.01.23 51.42
21 Lillandt Stefan Kristina 13.38 0.01.36 50.41
22 Mehto Harri VaajTe 13.44 0.01.42 49.86
23 Fogelholm Mikael KeU 13.45 0.01.43 49.61
24 Sippola Asko KuortKu 13.47 0.01.45 49.30
25 Virnala Jukka JalJa 13.49 0.01.47 49.00
25 Virtala Arto LaJy 13.49 0.01.47 49.00
27 Patana Pekka LaihLu 14.08 0.02.06 47.53
28 Kirkkomäki Jarmo KauWi 14.09 0.02.07 47.30
28 Hakala Heikki KortJV 14.09 0.02.07 47.30
30 Jaskari Juhani HU-46 14.16 0.02.14 46.55
31 Högholm Kenneth Femman 14.23 0.02.21 45.99
32 Åkerman Jari RasKe 14.25 0.02.23 45.71
33 Linna Heikki RasKe 14.31 0.02.29 45.21
34 Toppari Reijo KauWi 14.32 0.02.30 44.99
35 Laine Markku MU 14.40 0.02.38 44.40
36 Järvinen Jari HlT 14.48 0.02.46 43.83
37 Liukkonen Jari IHR 15.04 0.03.02 42.88
38 Puustinen Tuomo Pihkan 15.22 0.03.20 41.87
39 Jurvakainen Jari S-JKL 15.27 0.03.25 41.48
40 Senttula Asko S-JKL 15.32 0.03.30 41.09
41 Piispanen Reima SalRe 15.42 0.03.40 40.49
42 Reinikka Kenneth HyRa 15.55 0.03.53 39.78
43 Toivonen Jari EE 16.18 0.04.16 38.69
44 Mäkelä Ismo AlajA 16.51 0.04.49 37.27

Sarja H55K
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kurppa Hannu SKVuoksi 12.15 0.00.00 58.57
1 Malinen Jouko HS 12.15 0.00.00 58.57
3 Nissilä Jorma KoS 12.16 0.00.01 58.11
4 Hautala Matti ONMKY 12.30 0.00.15 56.84
5 Nyystilä Jukka LaihLu 12.32 0.00.17 56.50
6 Pellinen Jari AngA 12.37 0.00.22 55.94
7 Pulkkinen Pekka JoKu 12.39 0.00.24 55.61
8 Tervo Arhi ONMKY 12.44 0.00.29 55.06
9 Airaksinen Risto ONMKY 12.54 0.00.39 54.17
10 Pulkkinen Erkki RaLu 12.59 0.00.44 53.64
11 Pajukangas Tauno KPV 13.05 0.00.50 53.05
12 Heikka Markku ONMKY 13.06 0.00.51 52.80
13 Pensas Esko LaihLu 13.09 0.00.54 52.43
14 Halme Tapio AngA 13.10 0.00.55 52.18
14 Korpijärvi Asko KannUra 13.10 0.00.55 52.18
14 Kukonlehto Kyösti VaHa 13.10 0.00.55 52.18
17 Laapas Ossi JoKu 13.11 0.00.56 51.58
18 Kivipelto Kalevi AlajA 13.16 0.01.01 51.08
19 Tikkanen Tapio LamSä 13.18 0.01.03 50.78
20 Niinistö Harri AngA 13.21 0.01.06 50.41
21 Höglund Risto ORa 13.29 0.01.14 49.74
22 Helle Markku SaPu 13.32 0.01.17 49.38
23 Halla-Aho Timo AlajA 13.33 0.01.18 49.15
24 Saarimäki Ilkka AngA 13.34 0.01.19 48.92
25 Valkonen Pekka Kalske 13.40 0.01.25 48.39
26 Ojapalo Ilkka RR 13.44 0.01.29 47.98
27 Jokinen Matti TuVi 13.49 0.01.34 47.53
28 Kronholm Peter Brahe 14.03 0.01.48 46.57
29 Hattar Allan Falken 14.05 0.01.50 46.29
30 Hongell Jouni KoS 14.16 0.02.01 45.53
31 Saarela Esa KoS 14.17 0.02.02 45.32
32 Valtanen Simo HinnYr 14.18 0.02.03 45.10
33 Ahlroth Timo TurSa 14.20 0.02.05 44.83
34 Laaksonen Lasse SuSi 14.26 0.02.11 44.36
35 Lehto Esa HS 14.30 0.02.15 44.00
36 Laakso Antero PunKu 14.33 0.02.18 43.68
37 Heittola Juhani RasKu 14.43 0.02.28 43.03
38 Lind Sune Falken 14.50 0.02.35 42.53
39 Leppälä Martti HlS 15.13 0.02.58 41.31
40 Kaataja Jorma RasKe 15.25 0.03.10 40.62
41 Nylund Sven-Olof Botnia 15.33 0.03.18 40.12
42 Kartaslammi Ari KyRa 16.19 0.04.04 38.09
43 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 16.26 0.04.11 37.68
44 Konttila Sauli KannUra 19.03 0.06.48 32.38
45 Raiko Markku HyRa 19.13 0.06.58 31.98
46 Ahlqvist Hannu Raus 19.17 0.07.02 31.75
Pihlajamaa Martti VetU HYL -

Sarja H60K
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 9.59 0.00.00 59.59
2 Helkkula Rauli TuMe 10.44 0.00.45 55.22
3 Lövsund Bengt Botnia 10.50 0.00.51 54.51
4 Pietikäinen Markku JoKu 10.57 0.00.58 53.73
5 Keltamäki Seppo JoKu 11.05 0.01.06 52.89
6 Kerkola Pekka TP 11.06 0.01.07 52.61
6 Railimo Matti SOC 11.06 0.01.07 52.61
8 Laine Harri KauKa 11.18 0.01.19 51.30
9 Päivänranta Pertti JoKu 11.27 0.01.28 50.43
10 Sani Mikko HU-46 11.29 0.01.30 50.10
11 Turku Vesa HS 11.30 0.01.31 49.84
11 Svedström Mats NOK 11.30 0.01.31 49.84
13 Koivukangas Erkki KäTa 11.33 0.01.34 49.24
13 Rauma Håkan Botnia 11.33 0.01.34 49.24
15 Jylkkä Markku YlivKu 11.45 0.01.46 48.03
16 Sipponen Markku PR 11.46 0.01.47 47.78
17 Pietilä Pekka KangSK 11.53 0.01.54 47.13
18 Virtanen Juhani LHR 11.57 0.01.58 46.68
18 Siuko Hannu SuSe 11.57 0.01.58 46.68
18 Lassila Heikki PiTa 11.57 0.01.58 46.68
21 Slotte Harald Botnia 12.13 0.02.14 45.13
22 Savonen Esko HlS 12.20 0.02.21 44.53
23 Hahtola Aulis RasKu 12.31 0.02.32 43.70
24 Ylikoski Erkki KanSu 12.44 0.02.45 42.79
25 Majasaari Kari SuJu 12.50 0.02.51 42.28
26 Tarvainen Juhani PiTa 13.03 0.03.04 41.41
27 Lehtiniemi Pekka SaSu 13.24 0.03.25 40.17
28 Pusa Raimo ViRuS 13.29 0.03.30 39.76
29 Salminen Esko SuSi 13.35 0.03.36 39.31
30 Salonen Kauko ViPa 13.36 0.03.37 39.10
31 Lakkala Ossi SalRe 13.40 0.03.41 38.75
32 Pollari Kalevi YKV 13.47 0.03.48 38.26
33 Törmälä Samuli YlivKu 14.03 0.04.04 37.38
34 Kujanpää Heikki AlajA 15.05 0.05.06 34.68
35 Björklund Håkan Falken 15.38 0.05.39 33.32
36 Terävä Seppo XYZ 15.56 0.05.57 32.55
37 Tarvonen Keijo Kalske 16.07 0.06.08 32.05
38 Antikainen Raimo VetU 16.22 0.06.23 31.43
39 Vainio Markku T. Koovee 17.43 0.07.44 28.91
40 Nurminen Ari VaHa 17.53 0.07.54 28.52
41 Lassila Vesa M VetU 23.27 0.13.28 21.66
Alexandersson Yngve NOK HYL -

Sarja H65K
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Olli TuS 10.14 0.00.00 52.62
2 Loukonen Veikko PiKe 10.17 0.00.03 52.18
3 Orpana Risto SOC 10.19 0.00.05 51.83
4 Karvonen Raimo SuSi 10.23 0.00.09 51.31
5 Hanhela Mauno HaHe 10.26 0.00.12 50.89
6 Kattilakoski Matti KPV 10.40 0.00.26 49.60
7 Peltola Timo MSParma 10.53 0.00.39 48.44
8 Juola Eero KoS 11.08 0.00.54 47.18
8 Rapakko Timo SuSi 11.08 0.00.54 47.18
10 Pajala Tauno EsSu 11.12 0.00.58 46.57
11 Peltola Tuomo MSParma 11.15 0.01.01 46.19
12 Hyyryläinen Jorma Navi 11.16 0.01.02 45.96
13 Sane Kari HS 11.19 0.01.05 45.59
14 Hörkkö Jaakko MSParma 11.21 0.01.07 45.29
15 Kesti Tapani KuortKu 11.31 0.01.17 44.47
15 Lågland Henry VaaSu 11.31 0.01.17 44.47
17 Lehtonen Matti SaRa 11.48 0.01.34 43.08
17 Mustonen Lauri AlatPi 11.48 0.01.34 43.08
19 Jokinen Pentti KanSu 11.49 0.01.35 42.71
20 Orrensalo Reijo TuVi 11.56 0.01.42 42.13
21 Rusko Heikki VaajTe 11.58 0.01.44 41.86
22 Tammisaari Pentti HirvHe 12.03 0.01.49 41.41
23 Åkerblom Måns GIF 12.08 0.01.54 40.97
23 Kätkä Vesa Reima 12.08 0.01.54 40.97
25 Koistinen Leo VaRa 12.10 0.01.56 40.55
26 Hongisto Heimo LoJa 12.11 0.01.57 40.34
27 Jääskeläinen Esko Hiisi 12.19 0.02.05 39.75
28 Halkosaari Severi HimU 12.20 0.02.06 39.55
29 Torrkulla Roy Minken 12.22 0.02.08 39.29
30 Karjalainen Seppo KuoSu 12.24 0.02.10 39.03
31 Varjonen Antero RR 12.33 0.02.19 38.41
32 Jalkanen Erkki VaHa 12.57 0.02.43 37.08
33 Backman Sven-Olof Falken 13.08 0.02.54 36.42
34 Kajava Viljo KuoSu 13.16 0.03.02 35.91
35 Taipalus Esko RasKe 13.33 0.03.19 35.03
36 Kujala Asko KoS 13.35 0.03.21 34.80
37 Wessman Risto Delta 13.44 0.03.30 34.28
38 Virtanen Kalle RaLu 13.52 0.03.38 33.82
39 Jylhä Keijo JRV 14.08 0.03.54 33.05
40 Pått Frans Minken 14.40 0.04.26 31.72
41 Teppo Jaakko KoS 16.39 0.06.25 27.83
42 Toivonen Klaus OH 16.40 0.06.26 27.69
Inkinen Paavo Jyry HYL -
Mäkinen Juhani SalRe HYL -

Sarja H70K
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Junttila Olavi HS 8.30 0.00.00 48.04
2 Nikkinen Yrjö HyRa 8.31 0.00.01 47.71
3 Salmela Kosti PihtTu 8.55 0.00.25 45.34
4 Salo Markku LS-37 8.59 0.00.29 44.77
5 Ekström Marcus KauWi 9.04 0.00.34 44.14
6 Kanerva Unto Jyry 9.13 0.00.43 43.20
7 Rantala Heikki EE 9.17 0.00.47 42.67
8 Palomäki Mikko HyRa 9.19 0.00.49 42.30
9 Jonkka Arvo RasKa 9.35 0.01.05 40.91
10 Hakio Risto HS 9.36 0.01.06 40.62
11 Hietaharju Antti ÄhtU 9.59 0.01.29 38.86
12 Pelkonen Toivo YlikNM 10.01 0.01.31 38.52
13 Hovikorpi Aarno HlS 10.03 0.01.33 38.19
14 Valtonen Teuvo Hiisi 10.09 0.01.39 37.62
15 Vapanen Jukka RasKa 10.16 0.01.46 36.99
16 Aronen Osmo RasKa 10.24 0.01.54 36.32
17 Kettunen Seppo Jyry 10.35 0.02.05 35.50
18 Gunell Kurt Falken 10.39 0.02.09 35.08
18 Viiri Jyrki HirvHe 10.39 0.02.09 35.08
20 Keskinen Matti TikSu 10.57 0.02.27 33.75
21 Mikkilä Mauno NivU 11.02 0.02.32 33.31
22 Sandvik Klas Terjärv 11.10 0.02.40 32.73
22 Erkkilä Olavi HlS 11.10 0.02.40 32.73
24 Saario Pentti LoJa 11.28 0.02.58 31.52
25 Fränti Eero KoS 11.31 0.03.01 31.20
26 Häkkinen Tapani IPR 11.34 0.03.04 30.89
27 Salmi Tarmo JoKu 11.38 0.03.08 30.54
28 Mård Leo Kristina 12.22 0.03.52 28.56
29 Staffans Per-Erik Vörå 13.03 0.04.33 26.91
30 Holm Lars-Gunnar Botnia 14.16 0.05.46 24.47
Luukko Jukka LS-37 HYL -

Sarja D35K
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ikäheimonen Taru Lynx 11.34 0.00.00 77.28
2 Sell Raisa OK77 12.00 0.00.26 73.90
3 Palomäki Sanna LapVi 12.01 0.00.27 73.21
4 Polso Anne VetU 12.12 0.00.38 71.53
5 Louhisola Meri Lynx 12.42 0.01.08 68.16
6 Pekkala Sini EsSu 12.47 0.01.13 67.17
7 Åstrand Ulla-Maria Botnia 13.30 0.01.56 63.08
8 Salmi Maria LappRi 13.38 0.02.04 61.94
9 Häggman Johanna Malax 13.42 0.02.08 61.13
10 Muukkonen Eveliina MSParma 13.52 0.02.18 59.88
11 Routsi Anastasia Hiisi 14.08 0.02.34 58.25
12 Torvinen Sirpa OH 14.15 0.02.41 57.28
13 Ojala Leena RasKu 14.33 0.02.59 55.62
14 Jämsén Miia MuuRa 14.39 0.03.05 54.75
15 Forsström Heidi Botnia 14.49 0.03.15 53.66
16 Puro-Aho Veera YKV 15.23 0.03.49 51.23
17 Tahvanainen Anu LS-37 16.03 0.04.29 48.66
18 Nurmikumpu Melina KoskRi 16.21 0.04.47 47.33
19 Rotola-Pukkila Minna KauKa 16.54 0.05.20 45.38
20 Lundén Kati MaMa 20.06 0.08.32 37.80

Sarja D40K
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari TP 11.21 0.00.00 75.85
2 Pietilä-Annala Jaana KangSK 12.13 0.00.52 69.85
3 Palmen Virpi EsSu 12.24 0.01.03 68.20
4 Haataja Mirka EsSu 12.54 0.01.33 64.97
5 Nieminen Tuula RasKu 13.04 0.01.43 63.56
6 Mattsson Ingela PIF 13.10 0.01.49 62.50
7 Rintanen Mari KangSK 13.33 0.02.12 60.17
8 Kuusisto Merja LaihLu 14.09 0.02.48 57.08
9 Rajasaari Kristiina RasKe 14.20 0.02.59 55.82
10 Hannuksela Eija Pohjant 14.21 0.03.00 55.23
11 Pulli Tessa RaVa 14.31 0.03.10 54.07
12 Yrjölä Ulla MuuRa 14.37 0.03.16 53.18
13 Koivuniemi Kirsi LS-37 14.48 0.03.27 52.01
14 Salo Marjaana SiikSi 15.28 0.04.07 49.28
15 Peltoniemi Anne KPV 15.46 0.04.25 47.86
16 Klemetti Tarja LipTa 15.52 0.04.31 47.08
17 Wasström Lotta Solf 16.04 0.04.43 46.02
18 Rokka Susanna LHR 16.20 0.04.59 44.80

Sarja D45K
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Varpula Marjut EsSu 11.18 0.00.00 69.26
2 Kurri Leena Navi 11.33 0.00.15 67.22
3 Viilo Annika TP 11.41 0.00.23 65.93
4 Ala-Kasari Outi RasKu 11.51 0.00.33 64.48
5 Nurmi Anne AngA 11.58 0.00.40 63.34
6 Lotvonen Arja LaiVe 12.26 0.01.08 60.46
7 Katajamäki Tuija KauWi 12.33 0.01.15 59.41
8 Tyrni Minna KuortKu 12.49 0.01.31 57.69
9 Huhtanen Meri TP 12.56 0.01.38 56.69
10 Viitanen Kirsi OH 13.00 0.01.42 55.92
11 Järvinen Tuija HlT 13.14 0.01.56 54.47
12 Remahl Virpi LS-37 13.17 0.01.59 53.80
13 Suhonen Sirpa KuoSu 13.44 0.02.26 51.59
14 Äijälä Tiina KangSK 14.40 0.03.22 47.88
15 Korpela-Kamila Heidi SuJu 14.41 0.03.23 47.41
16 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 15.08 0.03.50 45.59
17 Jokikokko Tarja OuTa 15.30 0.04.12 44.11
18 Perkkalainen Johanna EE 15.31 0.04.13 43.67
19 Mäkelä Anne AlajA 16.42 0.05.24 40.20
Kollanen Teresa RasKu HYL -

Sarja D50K
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 10.29 0.00.00 65.83
2 Kankaanpää Tarja KauWi 11.15 0.00.46 60.93
3 Miettinen Jaana TuS 11.24 0.00.55 59.71
4 Pelto-Huikko Anne Hiisi 11.26 0.00.57 59.13
5 Linko Rita EsSu 11.46 0.01.17 57.05
6 Airaksinen Merja KuoSu 11.55 0.01.26 55.94
7 Raatikainen Päivi LohiRa 11.58 0.01.29 55.31
8 Kihlström Kirsi Hanka 12.06 0.01.37 54.32
9 Juga Liisa KeU 12.15 0.01.46 53.27
10 Hakkarainen Riitta RaKaS 12.19 0.01.50 52.60
11 Eisanen Tea MaMa 12.24 0.01.55 51.86
12 Mäkelä Anja RiSu 12.41 0.02.12 50.33
13 Rajamäki Terhi KangSK 12.43 0.02.14 49.83
14 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 12.50 0.02.21 49.01
15 Laurila Saija KangSK 13.01 0.02.32 47.96
15 Sarkki Sirkka KeU 13.01 0.02.32 47.96
17 Raitanen Tuija TVV 13.23 0.02.54 45.94
18 Piispanen Eija OuHu 14.10 0.03.41 43.07
19 Väänänen Mervi OuTa 14.26 0.03.57 41.95
20 Ojajärvi Päivi RasKe 14.28 0.03.59 41.53
21 Toivonen Merja EE 14.49 0.04.20 40.23
22 Jetsonen Sari KuoSu 17.03 0.06.34 34.68
23 Tammisalo Netta KangSK 17.29 0.07.00 33.55

Sarja D55K
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Illaru Sinikka Delta 9.43 0.00.00 60.82
2 Kalliola Pirkko MaMa 10.12 0.00.29 57.32
3 Liimatainen Raili RiSu 10.24 0.00.41 55.61
4 Raiko Erja HyRa 10.54 0.01.11 52.47
5 Taimisto Sinikka MSParma 10.56 0.01.13 51.74
6 Niemi Tuire TP 11.26 0.01.43 48.92
7 Juura Maarit KanSu 11.47 0.02.04 46.93
8 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 11.57 0.02.14 45.74
9 Saarimäki Helena AngA 12.00 0.02.17 45.03
10 Hovirinta Marjo TuMe 12.04 0.02.21 44.25
11 Ahlqvist Kristiina Raus 12.11 0.02.28 43.31
12 Virtanen Marjo Hiisi 12.24 0.02.41 42.04
13 Ojapalo Anneli RR 13.11 0.03.28 39.06
14 Ahonkivi Irma RasKa 16.16 0.06.33 31.27
15 Toivonen Kaisu OH 21.00 0.11.17 23.92

Sarja D60K
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 10.10 0.00.00 55.06
2 Nurminen Arja VaHa 10.14 0.00.04 54.25
3 Björklund Gunilla Falken 10.22 0.00.12 53.10
4 Suomalainen Marja L-US 11.04 0.00.54 49.32
5 Fred Bodil Femman 11.21 0.01.11 47.68
6 Turku Kaija HS 11.22 0.01.12 47.20
7 Saari Irmeli HirvHe 11.41 0.01.31 45.52
8 Stoor Anne KoS 11.51 0.01.41 44.49
9 Pått Saga Minken 11.55 0.01.45 43.85
10 Tarkiainen Sirpa SuSe 12.36 0.02.26 41.10
11 Sauru Seija PoRa 12.39 0.02.29 40.57
12 Siuko Anja SuSe 13.11 0.03.01 38.57
13 Karvonen Pirjo SuSi 13.22 0.03.12 37.69
14 Törrö Maria-Leena VaHa 14.22 0.04.12 34.74
15 Laine Kaija KauKa 14.25 0.04.15 34.30
16 Hautala Tuula ONMKY 16.24 0.06.14 29.87
17 Finnilä Katariina VetU 18.52 0.08.42 25.72
18 Kanerva Marja Raus 21.19 0.11.09 22.54
19 Lassila Eija VetU 23.37 0.13.27 20.15

Sarja D65K
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 11.20 0.00.00 53.62
2 Hurskainen Seija VaHa 12.00 0.00.40 50.13
3 Salmela Juulia RiSu 12.02 0.00.42 49.49
4 Paatero Leena EsSu 12.21 0.01.01 47.73
5 Sandgren Ann-Mari NOK 12.24 0.01.04 47.04
5 Muikku Rauni Navi 12.24 0.01.04 47.04
7 Seppälä Eila YKV 12.50 0.01.30 44.51
8 Sulander Mirja-Liisa EE 12.53 0.01.33 43.86
9 Mannervesi Helena PR 12.56 0.01.36 43.23
10 Tanska Eeva EsSu 13.20 0.02.00 41.47
11 Ohramaa Tuula Jyry 13.57 0.02.37 39.20
12 Piiparinen Seija RasKa 13.59 0.02.39 38.68
13 Vilppola Anneli Iisu 14.15 0.02.55 37.53
14 Valjakka Leena Navi 15.00 0.03.40 35.24
15 Kastemaa Tuuli HirvHe 15.10 0.03.50 34.46
16 Liuha Tuulikki S-JKL 16.18 0.04.58 31.69

Sarja D70K
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 9.25 0.00.00 44.98
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 9.37 0.00.12 42.72
3 Pekkarinen Eila KeU 10.05 0.00.40 39.49
4 Jalkanen Marke VaHa 10.15 0.00.50 37.60
5 Mattila Anneli Iisu 11.14 0.01.49 33.18
6 Piskonen Leena Navi 11.45 0.02.20 30.64