FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pitkä matka R1, finaali
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gueorgiou Thierry KR 1.27.39 0.00.00 107.67
2 Sild Timo HiKi 1.33.02 0.05.23 101.14
3 Lakanen Jani VaajTe 1.34.15 0.06.36 99.54
4 Kodeda Stepan MSParma 1.36.05 0.08.26 97.35
5 Pajunen Jere KR 1.37.03 0.09.24 96.09
6 Muukkonen Petteri VeVe 1.37.18 0.09.39 95.56
7 Ikonen Pasi VaajTe 1.37.55 0.10.16 94.68
8 Parjanne Antti Lynx 1.37.58 0.10.19 94.34
9 Föhr Tero VeVe 1.38.38 0.10.59 93.43
10 Fincke Simo-Pekka KR 1.39.14 0.11.35 92.58
11 Lakanen Jonne VaajTe 1.40.19 0.12.40 91.30
12 Sorvisto Juha VaajTe 1.41.03 0.13.24 90.37
13 Oikarinen Lauri PelPo 1.41.06 0.13.27 90.05
14 Heinaro Einari HS 1.42.54 0.15.15 88.20
15 Asikainen Aaro KR 1.43.34 0.15.55 87.37
16 Suna Jussi TuMe 1.43.39 0.16.00 87.03
17 Fabritius Mikael Orient 1.44.02 0.16.23 86.44
18 Pukema Hannu-Pekka RR 1.44.04 0.16.25 86.15
19 Ahonen Jere KangSK 1.44.10 0.16.31 85.80
20 Väre Teemu PR 1.45.29 0.17.50 84.46
21 Anttonen Antti VaajTe 1.45.43 0.18.04 84.02
22 Liukkonen Oskari HiKi 1.45.56 0.18.17 83.58
23 Stenlund Daniel PR 1.46.03 0.18.24 83.23
24 Taivainen Olli-Markus PelPo 1.46.45 0.19.06 82.42
25 Kivelä Matti HiKi 1.46.49 0.19.10 82.11
26 Simosas Otto Orient 1.46.51 0.19.12 81.83
27 Pohjala Johannes Hiisi 1.46.56 0.19.17 81.50
27 Metsälä Juuso KR 1.46.56 0.19.17 81.50
29 Henriksson Tobias PIF 1.47.01 0.19.22 80.92
30 Sirén Mikko AngA 1.48.05 0.20.26 79.86
31 Hämäläinen Sami MSParma 1.48.41 0.21.02 79.17
32 Mertanen Simo Orient 1.49.14 0.21.35 78.52
33 Heinonen Mikko KR 1.49.49 0.22.10 77.85
34 Leskinen Aapo Lynx 1.50.10 0.22.31 77.35
35 Keskisaari Ville VaajTe 1.51.34 0.23.55 76.13
36 Mähönen Timo KR 1.52.12 0.24.33 75.45
37 Niemi Vili RR 1.52.38 0.24.59 74.91
38 Kymäläinen Severi TP 1.52.55 0.25.16 74.48
39 Huovila Jarkko KR 1.53.13 0.25.34 74.04
40 Hirvikallio Joni Koovee 1.53.40 0.26.01 73.50
41 Lindeqvist Markus PR 1.54.00 0.26.21 73.04
42 Patana Mikko HiKi 1.54.06 0.26.27 72.73
43 Sund Otto Femman 1.55.15 0.27.36 71.77
44 Saari Petri VaajTe 1.55.46 0.28.07 71.21
45 Leskinen Aleksi Lynx 1.56.02 0.28.23 70.80
46 Huikko Petteri VaajTe 1.56.34 0.28.55 70.24
47 Hernelahti Miika KR 1.56.44 0.29.05 69.90
48 Penttinen Topi Orient 1.58.45 0.31.06 68.48
49 Isokoski Markku PelPo 2.00.57 0.33.18 67.01
Koivisto Matti MSParma KES -
Juopperi Sami-Petteri PelPo KES -
Fagerudd Kim PR KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viberg Tuulia MSParma 1.20.37 0.00.00 98.85
2 Fincke Anni-Maija TP 1.21.06 0.00.29 97.86
3 Harju Venla TP 1.21.21 0.00.44 97.17
4 Gunell Yvonne PIF 1.23.41 0.03.04 94.07
5 Anttonen Sari KeuKi 1.25.22 0.04.45 91.84
6 Kuuselo Riina TP 1.26.41 0.06.04 90.07
7 Sundberg Karoliina Lynx 1.27.00 0.06.23 89.37
8 Rantanen Merja JRV 1.27.57 0.07.20 88.04
9 Kinni Saila TP 1.29.47 0.09.10 85.88
10 Liikanen Marjo RR 1.30.50 0.10.13 84.53
11 Joensuu Marttiina Pohjant 1.31.26 0.10.49 83.62
12 Saarimäki Heini AngA 1.32.13 0.11.36 82.56
13 Wennman Heini Pohjant 1.32.27 0.11.50 82.01
14 Järveläinen Julia Femman 1.33.17 0.12.40 80.93
15 Kaskinen Mira RasKa 1.33.40 0.13.03 80.25
16 Fagerudd Salla PR 1.33.57 0.13.20 79.66
17 Sareila Outi MSParma 1.34.48 0.14.11 78.61
18 Niittynen Miia Koovee 1.35.27 0.14.50 77.74
19 Väänänen Mari KR 1.35.44 0.15.07 77.17
20 Heikkonen Anni RasKa 1.36.13 0.15.36 76.44
21 Parjanne Laura HiKi 1.36.52 0.16.15 75.60
22 Dambe Inga PR 1.37.27 0.16.50 74.81
23 Westerlund Ina OK77 1.39.57 0.19.20 72.62
24 Raitanen Hanna RR 1.40.09 0.19.32 72.15
25 Sianoja Maija MSParma 1.41.25 0.20.48 70.93
26 Nurmela Sari VeVe 1.42.16 0.21.39 70.03
27 Kauppila Sanna VeVe 1.42.42 0.22.05 69.42
28 Silvennoinen Emma PR 1.42.49 0.22.12 69.02
29 Andelin Sanna LaTa 1.42.55 0.22.18 68.64
30 Honkimaa Anni EsSu 1.44.37 0.24.00 67.22
31 Hirvonen Eveliina PR 1.45.48 0.25.11 66.16
32 Lindholm Sara Raseborg 1.46.47 0.26.10 65.25
33 Murtola Elisa VeVe 1.49.28 0.28.51 63.36
34 Istolahti Jaana YKV 1.49.59 0.29.22 62.76
35 Heittola Satu RasKu 1.50.37 0.30.00 62.11
36 Lylynperä Kaisa TuS 1.51.54 0.31.17 61.11
37 Dambe Signe PR 1.55.52 0.35.15 58.74
38 Istolahti Tiia MSParma 2.04.01 0.43.24 54.62

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirmula Miika AngA 1.19.06 0.00.00 96.36
2 Anttolainen Aleksi LS-37 1.20.16 0.01.10 94.58
3 Nenonen Lauri SKVuoksi 1.23.55 0.04.49 90.11
4 Savolainen Eetu SiiRa 1.26.48 0.07.42 86.77
5 Uusitalo Jyri PelPo 1.27.04 0.07.58 86.16
6 Aaltio Aapo RR 1.27.47 0.08.41 85.11
7 Kannus Kristian KangSK 1.28.21 0.09.15 84.22
8 Tuomala Misa S-JKL 1.29.35 0.10.29 82.73
9 Kronberg Christian Femman 1.31.06 0.12.00 81.02
10 Jurvakainen Tuukka VaajTe 1.31.52 0.12.46 80.02
11 Tuovinen Aleksi KuoSu 1.32.11 0.13.05 79.42
12 Kuukka Elias TP 1.34.48 0.15.42 76.91
13 Närvä Tomi HiKi 1.35.43 0.16.37 75.86
14 Valtonen Luukas HS 1.36.08 0.17.02 75.22
15 Kotro Tuomas SKVuoksi 1.36.55 0.17.49 74.30
16 Sainio Santeri KangSK 1.37.08 0.18.02 73.82
17 Rantala Antti KangSK 1.37.12 0.18.06 73.46
18 Räsänen Markus KuoSu 1.38.11 0.19.05 72.42
19 Leirimaa Tatu RaVa 1.38.59 0.19.53 71.53
20 Loukkalahti Otto HiKi 1.39.21 0.20.15 70.96
21 Huhtinen Olli TuS 1.40.34 0.21.28 69.81
22 Vanhanen Konsta Pohjant 1.41.00 0.21.54 69.21
23 Kukkonen Janne KuoSu 1.41.24 0.22.18 68.64
24 Halme Jussi-Elmeri TP 1.41.47 0.22.41 68.08
25 Lund Matias Femman 1.42.35 0.23.29 67.26
26 Lehtinen Niko LS-37 1.44.05 0.24.59 66.00
27 Valkonen Lauri LS-37 1.44.38 0.25.32 65.37
28 Aikio Santeri KEV 1.45.01 0.25.55 64.84
29 Kulmala Teemu SaPu 1.46.42 0.27.36 63.54
30 Viholainen Eeli S-JKL 1.48.09 0.29.03 62.41
31 Sulkula Ilari S-JKL 1.50.07 0.31.01 61.02
32 Hasu Simo Orient 1.50.59 0.31.53 60.27
33 Martikainen Juha KeuKi 1.51.59 0.32.53 59.46
34 Åman Jonathan Femman 1.54.02 0.34.56 58.13
35 Tauriainen Teemu KEV 1.54.30 0.35.24 57.63
Oksanen Tommi HS KES -
Niskanen Teemu LS-37 KES -
Peltonen Topias IPR KES -
Parkkinen Ville Pohjant KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Sanni AngA 1.06.02 0.00.00 96.25
2 Peltomäki Elli RasKa 1.08.38 0.02.36 92.23
3 Gustafsson Jannina TVV 1.10.52 0.04.50 88.96
4 Hulkkonen Johanna Pihkan 1.11.31 0.05.29 87.79
5 Kymäläinen Sanni TP 1.12.17 0.06.15 86.50
6 Skog Henna Koovee 1.12.40 0.06.38 85.69
7 Turunen Maaret RR 1.12.45 0.06.43 85.24
8 Pajunen Jenna AnttU 1.14.49 0.08.47 82.54
9 Hietaoja Essi HS 1.15.22 0.09.20 81.60
10 Saarela Ruska KoS 1.17.28 0.11.26 79.05
11 Suhonen Anniina KuoSu 1.17.48 0.11.46 78.38
12 Mähönen Emmi TP 1.17.55 0.11.53 77.94
13 Saarinen Henna Koovee 1.17.58 0.11.56 77.55
14 Valkonen Oona Kalske 1.20.28 0.14.26 74.83
15 Minkkinen Sirkku RR 1.20.44 0.14.42 74.26
16 Fiskars Mikaela Raseborg 1.22.18 0.16.16 72.53
17 Bergman Marjo OH 1.23.22 0.17.20 71.30
17 Karvonen Sara Lynx 1.23.22 0.17.20 71.30
19 Forsell Susanna Raseborg 1.24.12 0.18.10 69.98
20 Sågfors Emilia Botnia 1.24.21 0.18.19 69.55
21 Lammi Elina HS 1.28.07 0.22.05 66.28
22 Kauppinen Silja Pohjant 1.29.39 0.23.37 64.86
23 Nurmi Ella VaaSu 1.29.46 0.23.44 64.49
24 Hyvärinen Emilia RaVa 1.31.05 0.25.03 63.27
25 Lotvonen Essi LaiVe 1.31.08 0.25.06 62.96
26 Vuopio Aino PelPo 1.33.49 0.27.47 60.88
27 Kuusela Tuija RasKa 1.33.54 0.27.52 60.55
28 Laakkio Emma AngA 1.36.15 0.30.13 58.81
29 Ylikangas Tiia RasKu 1.36.35 0.30.33 58.34
30 Räisänen Mira SalRe 1.37.34 0.31.32 57.49
31 Nylund Elin Femman 1.38.29 0.32.27 56.69
32 Venesmäki Johanna RaLu 1.45.18 0.39.16 52.77
33 Piitulainen Emma KR 1.46.37 0.40.35 51.88
34 Borgman Mikaela SV 1.54.48 0.48.46 47.96
35 Tani Leena KS 2.02.17 0.56.15 44.81
Raitanen Alisa TVV KES -
Kottonen Annika Lynx KES -
Moilanen Kaisu KaSu KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talvinen Arto MSParma 48.59 0.00.00 85.13
2 Niemi Aleksi TP 50.18 0.01.19 82.58
3 Sundman Edvard Raseborg 51.38 0.02.39 80.12
4 Kangas Veli HS 52.28 0.03.29 78.54
5 Saari Aki RasKa 52.34 0.03.35 78.08
6 Syrjäläinen Arttu HS 52.42 0.03.43 77.57
7 Huostila Anssi LamSä 53.52 0.04.53 75.58
8 Takanen Lari VeVe 54.45 0.05.46 74.06
9 Saleva Eero TVV 56.27 0.07.28 71.54
10 Silvennoinen Santeri KR 56.34 0.07.35 71.10
11 Pantsar Jere PelPo 57.28 0.08.29 69.70
12 Sulkula Anton S-JKL 58.21 0.09.22 68.36
13 Lipsanen Jeremias Navi 58.29 0.09.30 67.93
14 Linna Matti OuHu 59.30 0.10.31 66.49
15 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 1.00.39 0.11.40 64.96
16 Leinonen Pauli S-JKL 1.01.25 0.12.26 63.88
17 Lampinen Ville HS 1.01.50 0.12.51 63.18
18 Heikkilä Ville KangSK 1.02.07 0.13.08 62.63
19 Rissanen Lari-Antti SonPa 1.02.14 0.13.15 62.25
20 Holmberg Eetu RasKa 1.03.38 0.14.39 60.62
21 Roininen Lauri HS 1.03.44 0.14.45 60.26
22 Grahn Viljam NOK 1.04.23 0.15.24 59.40
23 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.04.24 0.15.25 59.13
24 Pöyhönen Petja RasKa 1.05.53 0.16.54 57.55
25 Huotari Lauri LS-37 1.06.48 0.17.49 56.51
26 Similä Henri SKVuoksi 1.07.31 0.18.32 55.67
27 Malinen Olli TVV 1.07.33 0.18.34 55.40
28 Juva Joni AngA 1.07.55 0.18.56 54.86
29 Salomaa Antti-Ville Navi 1.08.27 0.19.28 54.19
30 Sundelin Ville RasKa 1.08.30 0.19.31 53.91
31 Melin Christoffer Falken 1.08.38 0.19.39 53.56
32 Huuha Aleksi OuHu 1.08.53 0.19.54 53.13
33 Hakala Joakim Femman 1.09.00 0.20.01 52.80
34 Mäenpää Aleksi TVV 1.10.47 0.21.48 51.24
35 Ihalainen Jesse Navi 1.11.49 0.22.50 50.27
36 Harald Joachim Falken 1.18.13 0.29.14 45.95
37 Hiitola Olli OTaru 1.18.52 0.29.53 45.36
38 Sainio Antti TVV 1.27.54 0.38.55 40.51
Lönnroth Aapo SuSi HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hulkkonen Niina Pihkan 54.00 0.00.00 82.56
2 Väyrynen Aino KyS 55.42 0.01.42 79.47
3 Otsamo Pihla HS 57.21 0.03.21 76.63
4 Valkonen Viivi Kalske 59.11 0.05.11 73.72
5 Hakala Essi MSParma 1.00.28 0.06.28 71.63
6 Heittola Suvi RasKu 1.01.41 0.07.41 69.70
7 Österman Lilja TuS 1.02.51 0.08.51 67.90
8 Rantanen Emilia MSParma 1.04.48 0.10.48 65.36
9 Rautasalo Essi KR 1.06.58 0.12.58 62.77
10 Sinisalo Laura MU 1.07.36 0.13.36 61.71
11 Lohikainen Milla RaVa 1.07.50 0.13.50 61.03
12 Simonen Anniina KR 1.08.00 0.14.00 60.41
13 Kurri Noora SaRa 1.11.43 0.17.43 56.84
14 Ylikoski Taru KortJV 1.12.20 0.18.20 55.91
15 Hämäläinen Roosa KoS 1.14.55 0.20.55 53.56
16 Hietanen Pinja KS 1.16.26 0.22.26 52.08
17 Sandelin Caroline NOK 1.19.21 0.25.21 49.76
18 Espo Maria KS 1.23.19 0.29.19 47.01
19 Holmgren Caroline SV 1.27.03 0.33.03 44.63
20 Huttunen Petra Koovee 1.31.24 0.37.24 42.16
21 Kotkajuuri Anna KangSK 1.38.11 0.44.11 38.92
Uusitalo Amanda Koovee KES -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Topias Navi 48.59 0.00.00 80.36
2 Kuukka Anton TP 54.26 0.05.27 72.04
3 Ahola Joonas Navi 55.08 0.06.09 70.85
4 Schroderus Samuli Pohjant 56.35 0.07.36 68.77
5 Tuomala Miro S-JKL 57.19 0.08.20 67.62
6 Hyppölä Sampo SoJy 57.59 0.09.00 66.59
7 Schroderus Santeri Pohjant 58.17 0.09.18 65.98
8 Ruohola Aaro MSParma 58.21 0.09.22 65.65
9 Irtola Miika KS 58.56 0.09.57 64.74
10 Willman Hermanni RasKa 1.00.27 0.11.28 62.87
11 Laitinen Justus Koovee 1.00.45 0.11.46 62.31
12 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 1.01.19 0.12.20 61.48
13 Kommio Jere HlS 1.01.30 0.12.31 61.05
14 Rantala Valtteri RaVa 1.01.41 0.12.42 60.63
15 Koivumäki Jarkko RasKa 1.02.33 0.13.34 59.55
16 Koirikivi Anssi RasTiimi 1.02.50 0.13.51 59.04
17 Kivelä Joonatan PerhKi 1.03.16 0.14.17 58.39
18 Jern Jonas Femman 1.03.18 0.14.19 58.12
19 Salopelto Atso SKVuoksi 1.03.47 0.14.48 57.44
20 Sormunen Vili RastiE4 1.05.46 0.16.47 55.48
21 Saikko Antti LappRi 1.05.52 0.16.53 55.17
22 Linnaila Casper Orient 1.06.56 0.17.57 54.06
23 Rehn Dennis Raseborg 1.07.26 0.18.27 53.44
24 Niemi Mikael RaLu 1.07.31 0.18.32 53.15
25 Bergman Markku OH 1.07.33 0.18.34 52.90
26 Aikio Severi KEV 1.09.43 0.20.44 51.04
27 Kulagin Artur HS 1.11.18 0.22.19 49.69
28 Jokikokko Arttu PudU 1.13.13 0.24.14 48.18
28 Vuopio Heikki PelPo 1.13.13 0.24.14 48.18
30 Leipijärvi Joona HlS 1.15.10 0.26.11 46.53
31 Niskanen Tuomo MU 1.15.44 0.26.45 45.98
32 Snickars Caj Solf 1.17.05 0.28.06 44.98
33 Svedberg Rickard SV 1.20.19 0.31.20 42.98
34 Minkkinen Tomi RR 1.21.42 0.32.43 42.07
35 Hindsberg Christoffer SV 1.22.55 0.33.56 41.27
36 Jaarinen Timi VeVe 1.26.10 0.37.11 39.54
37 Hulkkonen Mikko Pihkan 1.28.09 0.39.10 38.47
38 Sankelo Hermanni LapVi 1.30.12 0.41.13 37.43
39 Alanko Valtteri SV 1.30.53 0.41.54 36.98
40 Räisänen Harri KiimU 1.32.11 0.43.12 36.30

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Petra Navi 56.31 0.00.00 80.37
2 Kirvesmies Lotta LS-37 57.24 0.00.53 78.74
3 Matilainen Helena HS 58.04 0.01.33 77.45
4 Väisänen Essi SKVuoksi 1.01.18 0.04.47 72.99
5 Manderbacka Hanne VaaSu 1.02.19 0.05.48 71.44
6 Jokela Emmi SuSe 1.02.42 0.06.11 70.64
7 Hyyrynen Noora KS 1.02.43 0.06.12 70.26
8 Reponen Niina PR 1.05.48 0.09.17 66.62
9 Viilo Johanna TP 1.07.30 0.10.59 64.60
10 Strandvall Alexandra Kronan 1.08.18 0.11.47 63.51
11 Pöyhönen Saina Hiisi 1.08.46 0.12.15 62.75
12 Jussila Jutta TP 1.10.24 0.13.53 60.97
13 Schoultz von Katja OK77 1.11.14 0.14.43 59.94
14 Rajamäki Netta KangSK 1.11.34 0.15.03 59.35
15 Pajula Salla LapVi 1.12.47 0.16.16 58.04
16 Kivistö Tuulia SV 1.14.58 0.18.27 56.05
17 Rehn Nelli Lynx 1.15.49 0.19.18 55.12
18 Räisänen Noora SalRe 1.16.25 0.19.54 54.39
19 Ukskoski Karoliina PerhKi 1.20.41 0.24.10 51.23
20 Saarijärvi Salla TP 1.21.35 0.25.04 50.39
21 Tolonen Mirabella RR 1.22.36 0.26.05 49.49
22 Lövdal Elin Femman 1.29.55 0.33.24 45.21
23 Julkunen Sonja TP 1.31.25 0.34.54 44.22
24 Anttila Tiina SuSi 1.35.27 0.38.56 42.12
25 Marttinen Sanni Navi 1.47.27 0.50.56 37.20
26 Reunanen Anna-Reetta TP 1.49.27 0.52.56 36.31
27 Tuoresjärvi Annika RaVa 1.57.42 1.01.11 33.58
Tarvainen Heini Navi KES -
Paunu Minttu TP KES -
Mäntylä Tanja RasKe KES -
Juvakka Vilma SKVuoksi KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Olli OH 40.38 0.00.00 74.92
2 Salmenkylä Anton HS 44.36 0.03.58 68.00
3 Heikkilä Ollipekka Lynx 45.11 0.04.33 66.86
4 Lönnström Emil Orient 45.30 0.04.52 66.14
5 Heinonen Eero MSParma 45.38 0.05.00 65.69
6 Toivonen Eevert KangSK 45.58 0.05.20 64.96
7 Tulonen Benjamin HiKi 46.09 0.05.31 64.44
8 Tynys Joona KS 46.24 0.05.46 63.84
9 Rahkola Mikko OH 46.27 0.05.49 63.52
10 Syrjäläinen Topi HS 47.23 0.06.45 62.03
11 Lavikainen Lauri KyS 47.43 0.07.05 61.35
12 Puputti Tuomas HiKi 47.44 0.07.06 61.08
13 Mustonen Vili TP 47.56 0.07.18 60.58
14 Härkönen Aleksi PudU 48.01 0.07.23 60.23
15 Mustonen Pyry TP 48.21 0.07.43 59.57
16 Liikkanen Olli RaVa 48.42 0.08.04 58.91
17 Huila Joona Hiisi 49.19 0.08.41 57.93
18 Hällström af Fabian OK77 50.00 0.09.22 56.91
19 Pitkänen Jonne TP 51.05 0.10.27 55.47
20 Jalli Eero MSParma 51.34 0.10.56 54.72
21 Pernu Lari EsSu 51.48 0.11.10 54.25
22 Rauhala Juha EsSu 51.53 0.11.15 53.94
23 Pasanen Henri SV 52.17 0.11.39 53.30
24 Lindahl Jesper AOK 52.34 0.11.56 52.79
25 Sorsa Aleksi Pihkan 53.47 0.13.09 51.38
26 Valkamo Severi Koovee 54.11 0.13.33 50.78
27 Ylipulli Eero VaaSu 54.22 0.13.44 50.40
28 Huostila Tommi LamSä 54.39 0.14.01 49.92
29 Lammi Aleksi LapVi 56.10 0.15.32 48.36
30 Ketola Akseli Koovee 56.12 0.15.34 48.13
31 Pernu Jere Pohjant 57.00 0.16.22 47.25
32 Saukkonen Samuli Pihkan 57.49 0.17.11 46.38
33 Arola Matias PR 58.28 0.17.50 45.66
34 Sulkula Paulus S-JKL 59.12 0.18.34 44.90
35 Korpi Juho LänRa 1.00.29 0.19.51 43.75
36 Parjanen Joona MSParma 1.01.32 0.20.54 42.81
37 Oikarinen Tuomas OH 1.02.28 0.21.50 41.99
38 Taulavuori Arttu AlatPi 1.11.51 0.31.13 36.34
39 Skog Jaakko Koovee 1.13.58 0.33.20 35.14
Järvinen Ossi TP HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enlund Alexandra Femman 47.54 0.00.00 69.85
2 Rahkola Ella-Noora OH 48.00 0.00.06 69.44
3 Ståhlberg Emilia EsSu 49.01 0.01.07 67.73
4 Puikkonen Janika S-JKL 49.37 0.01.43 66.66
5 Myrskog Ellen Kronan 50.46 0.02.52 64.89
6 Pulkkinen Iita Navi 52.44 0.04.50 62.23
7 Valtonen Anni MSParma 53.44 0.05.50 60.83
8 Taubert Iiris Koovee 53.59 0.06.05 60.31
9 Haltia Riikka RR 54.00 0.06.06 60.05
10 Kaartinen Selja AngA 54.14 0.06.20 59.56
11 Pakkanen Reetta VeVe 54.41 0.06.47 58.83
12 Jalava Enni VaRa 55.42 0.07.48 57.53
13 Antikainen Inna TuS 55.50 0.07.56 57.16
14 Näsi Juliaana Pohjant 56.56 0.09.02 55.83
15 Metsola Roosa KyS 57.09 0.09.15 55.39
16 Heiskanen Iida HS 59.18 0.11.24 53.17
17 Yliluikki Henna SuSi 59.59 0.12.05 52.35
18 Martikainen Karoliina SV 1.00.36 0.12.42 51.60
19 Pöllänen Elsi HS 1.01.17 0.13.23 50.82
20 Kinnala Venla TuS 1.02.13 0.14.19 49.85
21 Jerkku Laura TuS 1.02.30 0.14.36 49.42
22 Näsi Aurora Pohjant 1.03.24 0.15.30 48.51
23 Kivilaakso Anni Lynx 1.03.44 0.15.50 48.06
24 Väliheikki Petra LaiVe 1.05.36 0.17.42 46.49
25 Korteniemi Veera PelPo 1.08.45 0.20.51 44.17
26 Prittinen Aino HlS 1.09.42 0.21.48 43.39
27 Brink Johanna PIF 1.10.05 0.22.11 42.97
28 Mellberg Sonja VaaSu 1.10.39 0.22.45 42.44
29 Pasanen Pihla RaJu 1.10.57 0.23.03 42.08
30 Reijonen Erika OH 1.13.21 0.25.27 40.53
31 Heikkilä Milja HlS 1.13.44 0.25.50 40.14
32 Himanka Jenna LapVi 1.15.07 0.27.13 39.23
33 Ekström Hanne-Line MSParma 1.15.12 0.27.18 39.02
34 Nygård Marikki KuoSu 1.17.50 0.29.56 37.53
35 Blomqvist Victoria Minken 1.22.09 0.34.15 35.40
36 Rönnqvist Fanny Botnia 1.24.22 0.36.28 34.32
37 Aaltonen Katariina HS 1.25.27 0.37.33 33.73
38 Jaatinen Milja HaHe 1.25.56 0.38.02 33.39
39 Ek Rebecca Minken 1.31.45 0.43.51 31.14
Koskinen Noora Hiisi HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Teemu TP 44.16 0.00.00 67.08
2 Ruohola Akseli MSParma 45.01 0.00.45 65.69
3 Julkunen Aaro LHR 46.19 0.02.03 63.59
4 Sevelius Emil Orient 46.28 0.02.12 63.13
5 Puranen Konsta Koovee 49.33 0.05.17 58.95
6 Heikkinen Valtteri VeVe 49.45 0.05.29 58.48
7 Heikkilä Tuomas MU 50.15 0.05.59 57.65
8 Lahtinen Vesa HiKi 51.07 0.06.51 56.44
9 Härkönen Tommi KaSu 51.21 0.07.05 55.95
10 Hakuli Tommi KeU 52.15 0.07.59 54.76
11 Rintala Niku TeuRi 53.05 0.08.49 53.67
12 Lapila Eero MSParma 53.22 0.09.06 53.16
13 Holmback Hannes Femman 53.59 0.09.43 52.33
14 Koivumäki Lauri KoS 54.30 0.10.14 51.61
15 Pitkänen Konsta TP 54.49 0.10.33 51.09
16 Lampinen Aaro MU 55.14 0.10.58 50.49
17 Kaario Otto S-JKL 55.19 0.11.03 50.20
18 Väyrynen Antti KyS 55.50 0.11.34 49.52
19 Lehtoranta Teemu TVV 56.18 0.12.02 48.89
20 Varis Henry RastiE4 57.53 0.13.37 47.35
21 Mustajoki Taavi TP 58.07 0.13.51 46.95
22 Tiljander Ville HyRa 58.40 0.14.24 46.30
23 Takanen Samu VeVe 59.56 0.15.40 45.13
24 Palmen Alvar EsSu 1.00.01 0.15.45 44.86
25 Niskanen Janne VeVe 1.01.21 0.17.05 43.69
26 Laaksonen Arttu AngA 1.01.57 0.17.41 43.07
27 Korhonen Miikka TP 1.02.01 0.17.45 42.83
28 Ahola Erik KangSK 1.04.16 0.20.00 41.15
29 Kettunen Teo SV 1.04.43 0.20.27 40.67
30 Westerlund Linus Raseborg 1.05.50 0.21.34 39.80
31 Huhtanen Kiri TP 1.07.24 0.23.08 38.70
32 Hansén Linus Botnia 1.07.58 0.23.42 38.20
33 Jokikokko Oskari PudU 1.10.45 0.26.29 36.52
34 Hyttinen Jaakko RastiE4 1.15.46 0.31.30 33.95
35 Lähdesmäki Mikko RaJu 1.17.10 0.32.54 33.18
36 Mesiäinen Jaakko Navi 1.18.09 0.33.53 32.60
37 Kiljunen Eemeli RaVa 1.25.22 0.41.06 29.71
38 Leirimaa Lauri RaVa 1.30.48 0.46.32 27.80

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundman Josefina HiKi 48.45 0.00.00 69.45
2 Rintanen Heini KangSK 50.44 0.01.59 66.48
3 Cederberg Ida-Marie PIF 51.35 0.02.50 65.13
4 Räsänen Johanna KuoSu 52.43 0.03.58 63.48
5 Kovanen Maiju S-JKL 53.59 0.05.14 61.75
6 Klemettinen Veera S-JKL 54.07 0.05.22 61.36
7 Nymalm Amy PIF 54.25 0.05.40 60.78
8 Annala Vilma KangSK 54.47 0.06.02 60.14
9 Ahola Eveliina Navi 55.14 0.06.29 59.41
10 Nurminen Jutta VaHa 55.16 0.06.31 59.14
11 Haanpää Anni TP 55.36 0.06.51 58.55
12 Juva Jonna AngA 56.54 0.08.09 56.98
13 Nummela Liinu MU 57.44 0.08.59 55.94
14 Koskela Sanna RaJu 59.15 0.10.30 54.29
15 Aaltonen Anniina MSParma 59.25 0.10.40 53.91
16 Hakala Noora LapVi 1.01.27 0.12.42 51.92
17 Mahlamäki Ella EsSu 1.01.32 0.12.47 51.64
18 Plit Heidi Lynx 1.03.51 0.15.06 49.56
19 Niva Sara LaiVe 1.04.11 0.15.26 49.10
20 Kyrö Anni RaVa 1.04.33 0.15.48 48.62
21 Torrkulla Julia Femman 1.04.56 0.16.11 48.13
22 Saalo Hanna-Mari MU 1.05.35 0.16.50 47.45
23 Harju Moona PudU 1.06.47 0.18.02 46.41
24 Pitkänen Salla TP 1.06.52 0.18.07 46.15
25 Rontu Nella AngA 1.07.36 0.18.51 45.46
26 Vuori Emilia AngA 1.09.18 0.20.33 44.16
27 Similä Roosa SKVuoksi 1.09.30 0.20.45 43.84
28 Friman Ronja HyRa 1.09.33 0.20.48 43.62
29 Rautakorpi Miina KangSK 1.09.35 0.20.50 43.42
30 Liitiäinen Janika Orient 1.09.57 0.21.12 43.00
31 Stenius Veera LaiVe 1.10.00 0.21.15 42.79
32 Roininen Essi HS 1.10.23 0.21.38 42.37
33 Lahdelma Saana Navi 1.10.38 0.21.53 42.03
34 Ridanpää Iina EsSu 1.11.57 0.23.12 41.08
35 Juntunen Johanna IinYr 1.12.07 0.23.22 40.81
36 Kirvesmies Annika KuoSu 1.12.41 0.23.56 40.31
37 Suominen Sohvi HiKi 1.13.01 0.24.16 39.95
38 Hasu Iina Orient 1.13.32 0.24.47 39.49
39 Mikkola Liina RasKa 1.14.18 0.25.33 38.91
40 Reiman Aino AngA 1.15.08 0.26.23 38.30

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervo Tuomas RR 1.12.00 0.00.00 89.60
2 Saari Toni VaajTe 1.13.02 0.01.02 88.08
3 Heinonen Samuel VaajTe 1.14.31 0.02.31 86.09
4 Joensuu Timo VaajTe 1.15.00 0.03.00 85.30
5 Heiska Samu LapVi 1.16.07 0.04.07 83.81
6 Laukkarinen Jesse RR 1.16.38 0.04.38 83.01
7 Luoma Juha LapVi 1.16.53 0.04.53 82.51
8 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.17.01 0.05.01 82.13
9 Kronberg Patrick Femman 1.18.11 0.06.11 80.68
10 Joensuu Ari-Pekka LapVi 1.18.15 0.06.15 80.38
11 Hyyryläinen Juha AnttU 1.18.42 0.06.42 79.69
12 Lindeqvist Juuso PR 1.18.47 0.06.47 79.38
13 Kautto Lasse VaajTe 1.19.01 0.07.01 78.92
14 Metsälä Tuomas Lynx 1.19.04 0.07.04 78.64
15 Lassila Juha VetU 1.19.31 0.07.31 77.97
16 Koistinen Olli-Pekka HiKi 1.20.04 0.08.04 77.21
17 Tani Jukka KS 1.20.07 0.08.07 76.94
18 Häkkinen Janne PelPo 1.20.15 0.08.15 76.59
19 Suonpää Lasse MSParma 1.20.37 0.08.37 76.02
20 Taanila Henri IkNV 1.20.50 0.08.50 75.59
21 Morrison Ross RR 1.21.39 0.09.39 74.62
22 Huhtinen Mikko TuS 1.21.48 0.09.48 74.26
22 Hasu Topi Orient 1.21.48 0.09.48 74.26
24 Saarinen Jarkko HiKi 1.22.15 0.10.15 73.42
25 Taivainen Juho-Matti PelPo 1.22.38 0.10.38 72.86
26 Kari Tuomas AngA 1.23.01 0.11.01 72.31
27 Hongell Timo KoS 1.23.04 0.11.04 72.05
28 Istolahti Tuomo YKV 1.23.27 0.11.27 71.51
28 Kleemola Lauri Lynx 1.23.27 0.11.27 71.51
30 Arvola Miika Koovee 1.23.29 0.11.29 71.05
31 Iivari Antti RasKu 1.24.25 0.12.25 70.05
32 Tölli Marko S-JKL 1.25.48 0.13.48 68.71
33 Väisänen Henrik Hiisi 1.26.40 0.14.40 67.82
34 Heinonen Jouni Koovee 1.26.47 0.14.47 67.52
35 Vapa Marko OH 1.26.55 0.14.55 67.21
36 Viippola Ilpo OuTa 1.27.27 0.15.27 66.60
37 Kauppi Mikael RaLu 1.28.11 0.16.11 65.84
38 Niemi Pyry RR 1.28.26 0.16.26 65.45
39 Mieskoski Kimmo RaLu 1.29.11 0.17.11 64.70
40 Söyring Jani KS 1.29.16 0.17.16 64.44
41 Koskinen Roope Hiisi 1.29.47 0.17.47 63.87
42 Blomster Fredrik Orient 1.31.39 0.19.39 62.37
43 Reponen Tommi PR 1.33.44 0.21.44 60.79
44 Viholainen Joona S-JKL 1.36.29 0.24.29 58.87
45 Seppänen Mika VaKa 1.37.45 0.25.45 57.93
46 Istolahti Jaakko YKV 1.38.40 0.26.40 57.21
47 Suhonen Antto-Iiro HS 1.46.50 0.34.50 52.67
Mäkinen Tapani MU HYL -
Uusimäki Tommi PelPo HYL -
Poutiainen Harri TuMe KES -
Sundelin Peter Femman HYL -
Sorsa Perttu HiKi HYL -
Sorsa Lauri KangSK HYL -
Salminen Teemu LänRa HYL -
Rantala Kalle KR HYL -

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Blomster Daniel SV 1.09.45 0.00.00 79.27
2 Taanila Vesa IkNV 1.10.10 0.00.25 78.57
3 Niemelä Hannu RasHy 1.12.17 0.02.32 76.04
4 Saikko Ville LappRi 1.14.20 0.04.35 73.72
5 Tervala Mika RaVa 1.14.29 0.04.44 73.36
6 Mattila Aleksi Lynx 1.15.44 0.05.59 71.93
7 Tolonen Raine VePo 1.15.48 0.06.03 71.65
8 Bäckström Anders Femman 1.16.39 0.06.54 70.65
9 Väisänen Patrik KS 1.17.07 0.07.22 70.01
10 Jokiranta Mika KS 1.17.12 0.07.27 69.72
11 Elo Markku AngA 1.17.16 0.07.31 69.45
12 Luoma Ville HiKi 1.17.36 0.07.51 68.94
13 Mattila Olli MSParma 1.17.58 0.08.13 68.41
14 Häkämies Antti PosPy 1.18.45 0.09.00 67.52
15 Bruguière André RaN 1.18.46 0.09.01 67.30
16 Kukkola Mikko KoS 1.20.08 0.10.23 65.95
17 Myllärinen Aki JoKu 1.20.28 0.10.43 65.48
18 Manninen Kalle AnttU 1.20.35 0.10.50 65.18
19 Lövsund Johan Botnia 1.20.48 0.11.03 64.81
20 Sankari Matias IHR 1.21.13 0.11.28 64.27
21 Ketonen Miikka SalRe 1.21.22 0.11.37 63.95
22 Paasikoski Antti RR 1.21.24 0.11.39 63.73
23 Tonder Jarmo KR 1.23.52 0.14.07 61.66
24 Ekonoja Antti PelPo 1.24.11 0.14.26 61.23
25 Hagström Fredrik Botnia 1.25.04 0.15.19 60.41
26 Taulavuori Tero AlatPi 1.25.50 0.16.05 59.68
27 Isokoski Teppo KoS 1.25.51 0.16.06 59.48
28 Peltomäki Kalle SiikSi 1.27.01 0.17.16 58.49
29 Lilja Arto AnttU 1.29.09 0.19.24 56.91
30 Kalapudas Antti AlatPi 1.31.33 0.21.48 55.24
31 Palmen Henrik EsSu 1.31.41 0.21.56 54.98
32 Turunen Markus RR 1.32.36 0.22.51 54.26
33 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 1.33.27 0.23.42 53.60
34 Vapa Mikko OH 1.33.55 0.24.10 53.16
35 Kontoniemi Henri TP 1.34.21 0.24.36 52.74
36 Kahila Eero TP 1.35.00 0.25.15 52.21
37 Kokkinen Kari PertPe 1.36.45 0.27.00 51.10
38 Hämäläinen Ville VaaSu 1.36.48 0.27.03 50.90
39 Holappa Arto YlikNM 1.36.55 0.27.10 50.67
40 Hakala Antti LapVi 1.37.06 0.27.21 50.41
41 Savola Joonas VePo 1.37.16 0.27.31 50.16
42 Ojala Kai ONMKY 1.42.10 0.32.25 47.59
43 Hyttinen Tarmo RastiE4 1.42.39 0.32.54 47.21
44 Meriheinä Ulf SV 1.43.54 0.34.09 46.48
45 Ala-Louvesniemi Jarkko VaaSu 1.44.31 0.34.46 46.05
46 Väkeväinen Ville LänRa 1.46.03 0.36.18 45.24
47 Lindahl Anders AOK 1.47.42 0.37.57 44.39
48 Laurila Mika KoskRi 1.52.04 0.42.19 42.52
49 Määttä Harri LänRa 1.52.33 0.42.48 42.19
Keisanen Janne RasKu KES -
Kahila Lauri TP HYL -
Haikonen Mikko TP HYL -

Sarja D21B1
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taini Mia Koovee 59.51 0.00.00 74.64
2 Kyrölä Sonja TP 1.01.29 0.01.38 72.23
3 Juga Emma SV 1.03.55 0.04.04 69.08
4 Kanko Miina Koovee 1.04.29 0.04.38 68.07
5 Hyyryläinen Laura AnttU 1.06.33 0.06.42 65.57
6 Autio Päivi Hiisi 1.07.20 0.07.29 64.43
7 Lassila Reetta RasTiimi 1.11.24 0.11.33 60.40
8 Kurittu Kaisa Kalske 1.13.29 0.13.38 58.33
9 Laitinen Anna RaLu 1.15.52 0.16.01 56.16
10 Lilja Salla AnttU 1.15.54 0.16.03 55.80
11 Mattila Milla HS 1.16.23 0.16.32 55.11
12 Skogvik Ida-Marie Kronan 1.17.31 0.17.40 53.97
13 Salminen Henna HS 1.18.31 0.18.40 52.95
14 Lähteenmäki Salla RastiE4 1.18.59 0.19.08 52.31
15 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.20.47 0.20.56 50.83
16 Diaz Emmi HlS 1.20.58 0.21.07 50.40
17 Meriheinä Sabrina SV 1.24.58 0.25.07 47.72
18 Ekonoja Linda Botnia 1.25.18 0.25.27 47.23
19 Murtovaara Annemari KEV 1.26.34 0.26.43 46.24
20 Höglund Henna KR 1.26.57 0.27.06 45.74
21 Lotvonen Arja LaiVe 1.28.44 0.28.53 44.53
22 Honkanen Miitu KuoSu 1.29.29 0.29.38 43.87
23 Jurvakainen Vuokko S-JKL 1.29.50 0.29.59 43.41
24 Valkonen Outi Kalske 1.30.50 0.30.59 42.65
25 Sundbäck Jasmin SV 1.34.31 0.34.40 40.72
26 Jaako Niina LänRa 1.35.58 0.36.07 39.83
27 Moilanen Ulla KaSu 1.43.02 0.43.11 36.85

Sarja H20B
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Niko Pohjant 1.05.06 0.00.00 69.97
2 Viitasaari Toni-Antti KoS 1.06.06 0.01.00 68.17
3 Senttula Tuukka S-JKL 1.06.38 0.01.32 66.90
4 Seppänen Kari-Pekka RasKa 1.09.03 0.03.57 63.85
5 Meriläinen Ari HlS 1.10.12 0.05.06 62.11
6 Kujanpää Jermu Lynx 1.11.26 0.06.20 60.35
7 Valjakka Vili AnttU 1.12.34 0.07.28 58.74
8 Lammi Pekka HS 1.12.48 0.07.42 57.88
9 Tupitsa Juuso HS 1.14.26 0.09.20 55.95
10 Sihvonen Joel Navi 1.15.28 0.10.22 54.54
11 Haapakoski Heikki RasKa 1.19.13 0.14.07 51.34
12 Viitamäki Marko YKV 1.20.27 0.15.21 49.95
13 Virkki Vili HlS 1.20.51 0.15.45 49.10
14 Heikkinen Janne HS 1.31.27 0.26.21 42.87
15 Jokela Ville SuSe 1.33.59 0.28.53 41.20

Sarja H18B
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Solonen Joni LS-37 1.08.54 0.00.00 43.77
2 Inget Juha-Matti PudU 1.11.06 0.02.12 41.51
3 Häkkinen Aapo SaPu 1.12.59 0.04.05 39.55
4 Larjanne Juho RaVa 1.28.31 0.19.37 31.88
5 Ervasti Samuli KEV 1.30.17 0.21.23 30.54
6 Häkkinen Kalle S-JKL 1.33.29 0.24.35 28.81
7 Nissinen Joni Pohjant 1.40.28 0.31.34 26.16
8 Miettunen Sami Iisu 2.03.22 0.54.28 20.78

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ray Jonathan OK77 53.56 0.00.00 50.88
2 Sihvonen Anton Navi 54.21 0.00.25 49.95
3 Oripelto Viljo Keihäs 54.24 0.00.28 49.37
4 Ilmonen Aleksi JRV 56.08 0.02.12 47.32
5 Penttilä Eero HlS 59.05 0.05.09 44.46
6 Jumppanen Oskari HyRa 59.34 0.05.38 43.60
7 Moilanen Lasse PudU 1.00.49 0.06.53 42.22
8 Siltanen Simo AngA 1.03.06 0.09.10 40.23
9 Järvinen Maximilian SV 1.04.42 0.10.46 38.78
10 Härkönen Taneli PudU 1.05.15 0.11.19 38.00
11 Laukkanen Anton KuoSu 1.13.34 0.19.38 33.31
12 Kivikko Antti HlS 1.17.55 0.23.59 31.07
13 Kivinen Vinsci HyRa 1.24.01 0.30.05 28.46
14 Aikio Elmeri KEV 1.43.26 0.49.30 22.84
Pietikäinen Aleksi Pihkan KES -

Sarja D16B
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Henriikka Pohjant 53.17 0.00.00 50.96
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 56.39 0.03.22 47.45
3 Hyvärinen Roosa RaVa 58.15 0.04.58 45.68
4 Mäntylä Tiina RasKe 1.00.47 0.07.30 43.33
5 Kauppinen Johanna SaPu 1.05.41 0.12.24 39.69
6 Liinamaa Ella Pohjant 1.07.04 0.13.47 38.46
7 Hirvonen Kia-Lotta RaVa 1.07.44 0.14.27 37.68
8 Salonen Inka HS 1.09.46 0.16.29 36.20
9 Kallio Sofia Keihäs 1.11.14 0.17.57 35.07
10 Haapasaari Ilona TuS 1.12.04 0.18.47 34.29
11 Haikola Maaria KaSu 1.12.33 0.19.16 33.69
12 Vahvelainen Hilla TP 1.29.45 0.36.28 26.93
13 Oksanen Emmi SiiRa 1.34.08 0.40.51 25.39
14 Nissinen Elina Navi 1.47.07 0.53.50 22.05
Aumo Katariina Keihäs HYL -
Huhtela Oona PudU KES -