FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pitkä matka R1, karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 51.05 0.00.00 96.26
2 Oikarinen Lauri PelPo 53.57 0.02.52 90.82
3 Fincke Simo-Pekka KR 54.04 0.02.59 90.30
4 Koivisto Matti MSParma 55.22 0.04.17 87.86
5 Stenlund Daniel PR 55.33 0.04.28 87.25
6 Heinaro Einari HS 55.49 0.04.44 86.52
7 Leskinen Aapo Lynx 56.09 0.05.04 85.70
8 Fabritius Mikael Orient 56.28 0.05.23 84.90
9 Hämäläinen Sami MSParma 57.19 0.06.14 83.34
10 Huikko Petteri VaajTe 57.22 0.06.17 82.96
11 Pohjala Johannes Hiisi 57.29 0.06.24 82.49
12 Saari Petri VaajTe 58.07 0.07.02 81.28
13 Väre Teemu PR 58.23 0.07.18 80.61
14 Joensuu Timo VaajTe 58.36 0.07.31 80.01
15 Metsälä Tuomas Lynx 1.00.16 0.09.11 77.51
16 Luoma Juha LapVi 1.01.22 0.10.17 75.83
17 Kivelä Mikko YKV 1.02.34 0.11.29 74.10
18 Hasu Topi Orient 1.03.06 0.12.01 73.20
19 Lassila Juha VetU 1.03.45 0.12.40 72.17
20 Blomster Fredrik Orient 1.04.19 0.13.14 71.26
21 Salminen Teemu LänRa 1.05.05 0.14.00 70.16
22 Morrison Ross RR 1.05.35 0.14.30 69.35
23 Kalve Henri PR 1.05.53 0.14.48 68.77
24 Niemi Pyry RR 1.06.00 0.14.55 68.38
25 Joensuu Ari-Pekka LapVi 1.06.14 0.15.09 67.88
26 Reponen Tommi PR 1.07.07 0.16.02 66.72
27 Seppänen Mika VaKa 1.07.21 0.16.16 66.23
28 Viholainen Joona S-JKL 1.07.30 0.16.25 65.82
29 Jokiranta Mika KS 1.08.06 0.17.01 64.98
30 Lövsund Johan Botnia 1.10.27 0.19.22 62.57
31 Mattila Olli MSParma 1.10.55 0.19.50 61.91
32 Luoma Ville HiKi 1.10.57 0.19.52 61.63
33 Bäckström Anders Femman 1.11.43 0.20.38 60.73
34 Taulavuori Tero AlatPi 1.12.56 0.21.51 59.47
35 Lilja Arto AnttU 1.14.32 0.23.27 57.96
36 Hagström Fredrik Botnia 1.15.23 0.24.18 57.08
37 Veijola Seppo IinYr 1.16.18 0.25.13 56.16
38 Peltomäki Kalle SiikSi 1.16.39 0.25.34 55.67
39 Westerholm Lasse VePo 1.16.46 0.25.41 55.36
40 Ojala Kai ONMKY 1.17.58 0.26.53 54.28
41 Savola Joonas VePo 1.21.24 0.30.19 51.78
42 Kontoniemi Henri TP 1.21.46 0.30.41 51.33
43 Taanila Vesa IkNV 1.24.18 0.33.13 49.58

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gueorgiou Thierry KR 51.25 0.00.00 93.75
2 Muukkonen Petteri VeVe 51.36 0.00.11 93.07
3 Taivainen Olli-Markus PelPo 53.23 0.01.58 89.63
4 Sirén Mikko AngA 53.39 0.02.14 88.86
5 Patana Mikko HiKi 54.11 0.02.46 87.66
6 Asikainen Aaro KR 54.51 0.03.26 86.27
7 Kymäläinen Severi TP 55.47 0.04.22 84.51
8 Metsälä Juuso KR 56.23 0.04.58 83.30
9 Leskinen Aleksi Lynx 56.36 0.05.11 82.67
10 Juopperi Sami-Petteri PelPo 56.57 0.05.32 81.85
11 Pukema Hannu-Pekka RR 56.59 0.05.34 81.49
12 Hernelahti Miika KR 57.32 0.06.07 80.41
13 Heinonen Mikko KR 57.39 0.06.14 79.94
14 Tervo Tuomas RR 58.57 0.07.32 77.88
15 Koistinen Olli-Pekka HiKi 59.16 0.07.51 77.16
16 Huttunen Esa TuMe 59.19 0.07.54 76.80
17 Huhtinen Mikko TuS 59.27 0.08.02 76.33
18 Saarinen Jarkko HiKi 1.00.15 0.08.50 75.03
19 Sundelin Peter Femman 1.01.19 0.09.54 73.43
20 Mäkinen Tapani MU 1.02.26 0.11.01 71.84
21 Sorsa Lauri KangSK 1.02.40 0.11.15 71.29
22 Kauppi Mikael RaLu 1.04.12 0.12.47 69.31
23 Heinonen Jouni Koovee 1.04.16 0.12.51 68.97
24 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.05.46 0.14.21 67.13
25 Poutiainen Harri TuMe 1.06.18 0.14.53 66.32
26 Heinonen Samuel VaajTe 1.06.59 0.15.34 65.38
27 Söyring Jani KS 1.07.26 0.16.01 64.68
28 Tölli Marko S-JKL 1.07.37 0.16.12 64.25
29 Pernu Kimmo EsSu 1.08.11 0.16.46 63.45
30 Mattila Aleksi Lynx 1.08.40 0.17.15 62.75
31 Viitamäki Mikko YKV 1.08.41 0.17.16 62.48
32 Saikko Ville LappRi 1.08.45 0.17.20 62.16
33 Ketonen Miikka SalRe 1.10.31 0.19.06 60.35
34 Hakala Antti LapVi 1.11.10 0.19.45 59.55
35 Bruguière André RaN 1.11.39 0.20.14 58.91
36 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 1.12.23 0.20.58 58.07
37 Tonder Jarmo KR 1.15.04 0.23.39 55.76
38 Holappa Arto YlikNM 1.18.04 0.26.39 53.39
39 Hämäläinen Ville VaaSu 1.19.53 0.28.28 51.95
40 Kahila Eero TP 1.20.36 0.29.11 51.27
41 Väkeväinen Ville LänRa 1.34.47 0.43.22 43.41
42 Hyttinen Tarmo RastiE4 1.47.13 0.55.48 38.21

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jani VaajTe 50.21 0.00.00 97.68
2 Pajunen Jere KR 53.02 0.02.41 92.41
3 Niemi Vili RR 54.18 0.03.57 89.94
4 Hirvikallio Joni Koovee 55.09 0.04.48 88.25
5 Henriksson Tobias PIF 55.17 0.04.56 87.72
5 Huovila Jarkko KR 55.17 0.04.56 87.72
7 Kivelä Matti HiKi 55.44 0.05.23 86.40
8 Mertanen Simo Orient 55.48 0.05.27 85.99
9 Liukkonen Oskari HiKi 56.04 0.05.43 85.27
10 Sund Otto Femman 56.34 0.06.13 84.22
11 Simosas Otto Orient 57.01 0.06.40 83.25
12 Parjanne Antti Lynx 57.02 0.06.41 82.93
13 Mähönen Timo KR 57.08 0.06.47 82.48
14 Väisänen Henrik Hiisi 57.40 0.07.19 81.42
15 Laukkarinen Jesse RR 57.50 0.07.29 80.89
16 Suonpää Lasse MSParma 58.47 0.08.26 79.29
17 Rantala Kalle KR 59.07 0.08.46 78.55
18 Kari Tuomas AngA 1.00.07 0.09.46 76.96
19 Taanila Henri IkNV 1.00.37 0.10.16 76.04
20 Koskinen Roope Hiisi 1.01.12 0.10.51 75.04
21 Tani Jukka KS 1.01.19 0.10.58 74.61
22 Ahola Mika Navi 1.01.25 0.11.04 74.21
23 Lindeqvist Juuso PR 1.02.52 0.12.31 72.23
24 Taivainen Juho-Matti PelPo 1.03.01 0.12.40 71.78
25 Häkkinen Janne PelPo 1.03.07 0.12.46 71.40
26 Vapa Marko OH 1.04.36 0.14.15 69.49
27 Hongell Timo KoS 1.05.28 0.15.07 68.31
28 Istolahti Jaakko YKV 1.07.09 0.16.48 66.34
29 Blomster Daniel SV 1.09.42 0.19.21 63.67
30 Tervala Mika RaVa 1.11.32 0.21.11 61.80
31 Manninen Kalle AnttU 1.11.41 0.21.20 61.43
32 Isokoski Teppo KoS 1.12.08 0.21.47 60.81
33 Kahila Lauri TP 1.12.57 0.22.36 59.89
34 Turunen Markus RR 1.13.18 0.22.57 59.37
35 Keisanen Janne RasKu 1.13.35 0.23.14 58.91
36 Hietala Perttu PelPo 1.15.26 0.25.05 57.24
37 Elo Markku AngA 1.15.38 0.25.17 56.86
38 Vapa Mikko OH 1.17.01 0.26.40 55.62
39 Häkämies Antti PosPy 1.17.07 0.26.46 55.32
40 Myllärinen Aki JoKu 1.17.32 0.27.11 54.80
41 Kalapudas Antti AlatPi 1.29.35 0.39.14 47.24
42 Määttä Harri LänRa 1.29.46 0.39.25 46.95
43 Konttajärvi Seppo VePo 1.32.13 0.41.52 45.52
44 Ala-Louvesniemi Jarkko VaaSu 1.34.21 0.44.00 44.31

Sarja H21K4
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Pasi VaajTe 52.27 0.00.00 93.50
2 Föhr Tero VeVe 52.30 0.00.03 93.08
3 Kodeda Stepan MSParma 54.21 0.01.54 89.59
4 Suna Jussi TuMe 54.44 0.02.17 88.64
5 Fagerudd Kim PR 55.05 0.02.38 87.76
6 Sild Timo HiKi 56.19 0.03.52 85.53
7 Sorvisto Juha VaajTe 56.25 0.03.58 85.06
8 Anttonen Antti VaajTe 56.30 0.04.03 84.63
9 Ahonen Jere KangSK 56.37 0.04.10 84.15
10 Isokoski Markku PelPo 56.45 0.04.18 83.64
11 Penttinen Topi Orient 58.11 0.05.44 81.28
12 Lindeqvist Markus PR 59.20 0.06.53 79.41
13 Keskisaari Ville VaajTe 59.40 0.07.13 78.67
14 Leskinen Antti-Pekka Lynx 59.47 0.07.20 78.22
15 Heiska Samu LapVi 59.51 0.07.24 77.84
16 Kronberg Patrick Femman 1.00.16 0.07.49 77.01
17 Saari Toni VaajTe 1.00.42 0.08.15 76.18
18 Hyyryläinen Juha AnttU 1.00.55 0.08.28 75.62
19 Istolahti Tuomo YKV 1.01.05 0.08.38 75.13
20 Mieskoski Kimmo RaLu 1.01.43 0.09.16 74.07
21 Kleemola Lauri Lynx 1.02.39 0.10.12 72.69
22 Arvola Miika Koovee 1.03.00 0.10.33 72.01
23 Iivari Antti RasKu 1.03.19 0.10.52 71.37
24 Kautto Lasse VaajTe 1.04.41 0.12.14 69.59
25 Uusimäki Tommi PelPo 1.07.52 0.15.25 66.07
26 Viippola Ilpo OuTa 1.08.48 0.16.21 64.92
27 Sorsa Perttu HiKi 1.09.07 0.16.40 64.37
28 Suhonen Antto-Iiro HS 1.10.14 0.17.47 63.09
29 Väisänen Patrik KS 1.11.39 0.19.12 61.60
30 Paasikoski Antti RR 1.11.50 0.19.23 61.20
31 Sankari Matias IHR 1.12.03 0.19.36 60.77
32 Niemelä Hannu RasHy 1.12.58 0.20.31 59.77
33 Kukkola Mikko KoS 1.13.00 0.20.33 59.50
34 Ekonoja Antti PelPo 1.15.05 0.22.38 57.62
35 Tolonen Raine VePo 1.16.25 0.23.58 56.38
36 Palmen Henrik EsSu 1.18.33 0.26.06 54.63
37 Heikkinen Jarkko VeVe 1.18.37 0.26.10 54.36
38 Kokkinen Kari PertPe 1.30.13 0.37.46 47.18
39 Lindahl Anders AOK 1.35.24 0.42.57 44.43
40 Laurila Mika KoskRi 1.42.08 0.49.41 41.33
41 Meriheinä Ulf SV 1.43.52 0.51.25 40.47
42 Kössi Santeri LapVi 1.44.10 0.51.43 40.19
Haikonen Mikko TP KES -

Sarja D21K1
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Venla TP 47.47 0.00.00 90.56
2 Rantanen Merja JRV 47.52 0.00.05 90.02
3 Kuuselo Riina TP 47.56 0.00.09 89.52
4 Kinni Saila TP 49.06 0.01.19 87.03
5 Liikanen Marjo RR 49.28 0.01.41 86.02
6 Joensuu Marttiina Pohjant 50.37 0.02.50 83.71
7 Wennman Heini Pohjant 50.42 0.02.55 83.22
8 Väänänen Mari KR 52.19 0.04.32 80.30
9 Nurmela Sari VeVe 52.24 0.04.37 79.83
10 Heittola Satu RasKu 53.10 0.05.23 78.34
11 Silvennoinen Emma PR 53.59 0.06.12 76.82
12 Heikkonen Anni RasKa 54.08 0.06.21 76.27
13 Niittynen Miia Koovee 54.32 0.06.45 75.38
14 Kauppila Sanna VeVe 54.37 0.06.50 74.94
15 Dambe Inga PR 54.40 0.06.53 74.54
16 Laitinen Kaisa YlikNM 54.56 0.07.09 73.85
17 Andelin Sanna LaTa 55.03 0.07.16 73.36
18 Westerlund Ina OK77 55.10 0.07.23 72.88
19 Parjanne Laura HiKi 55.59 0.08.12 71.50
20 Dambe Signe PR 58.19 0.10.32 68.33
21 Autio Päivi Hiisi 58.22 0.10.35 67.96
22 Hyyryläinen Laura AnttU 59.49 0.12.02 66.01
23 Haataja Mirka EsSu 1.00.44 0.12.57 64.72
24 Bäck Sabina Femman 1.01.15 0.13.28 63.88
25 Mattila Milla HS 1.01.35 0.13.48 63.24
26 Kurittu Kaisa Kalske 1.02.32 0.14.45 61.99
27 Moilanen Anna KaSu 1.05.06 0.17.19 59.27
28 Lilja Salla AnttU 1.06.28 0.18.41 57.78
29 Lassila Reetta RasTiimi 1.07.57 0.20.10 56.25
30 Laitinen Maria YlikNM 1.07.58 0.20.11 55.97
31 Lähteenmäki Salla RastiE4 1.08.07 0.20.20 55.59
32 Murtovaara Annemari KEV 1.09.59 0.22.12 53.85
33 Skogvik Ida-Marie Kronan 1.10.39 0.22.52 53.08
34 Jaako Niina LänRa 1.11.23 0.23.36 52.28
35 Jurvakainen Vuokko S-JKL 1.11.30 0.23.43 51.95
36 Lotvonen Arja LaiVe 1.14.15 0.26.28 49.78
37 Vesala Maria PeRa 1.14.51 0.27.04 49.14

Sarja D21K2
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Anni-Maija TP 48.36 0.00.00 90.44
2 Viberg Tuulia MSParma 50.04 0.01.28 87.44
3 Sundberg Karoliina Lynx 50.25 0.01.49 86.49
4 Kaskinen Mira RasKa 50.42 0.02.06 85.66
5 Järveläinen Julia Femman 50.53 0.02.17 85.01
6 Sareila Outi MSParma 51.14 0.02.38 84.10
7 Anttonen Sari KeuKi 51.17 0.02.41 83.67
8 Lindholm Sara Raseborg 51.40 0.03.04 82.72
9 Saarimäki Heini AngA 52.16 0.03.40 81.44
10 Gunell Yvonne PIF 52.33 0.03.57 80.67
11 Fagerudd Salla PR 52.35 0.03.59 80.29
12 Raitanen Hanna RR 53.10 0.04.34 79.08
13 Sianoja Maija MSParma 54.22 0.05.46 77.01
14 Hirvonen Eveliina PR 54.59 0.06.23 75.84
15 Honkimaa Anni EsSu 55.43 0.07.07 74.53
16 Istolahti Jaana YKV 56.07 0.07.31 73.69
17 Murtola Elisa VeVe 56.32 0.07.56 72.84
18 Lylynperä Kaisa TuS 57.53 0.09.17 70.84
19 Pirkonen Kaisa KuoSu 57.59 0.09.23 70.42
20 Istolahti Tiia MSParma 59.12 0.10.36 68.68
21 Höglund Henna KR 59.33 0.10.57 67.98
22 Taini Mia Koovee 59.44 0.11.08 67.48
23 Kanko Miina Koovee 1.01.23 0.12.47 65.38
24 Kyrölä Sonja TP 1.01.48 0.13.12 64.66
25 Juga Emma SV 1.01.50 0.13.14 64.35
26 Laitinen Anna RaLu 1.01.59 0.13.23 63.91
27 Honkanen Miitu KuoSu 1.02.16 0.13.40 63.34
28 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.02.41 0.14.05 62.64
29 Fincke Matleena AngA 1.05.01 0.16.25 60.13
30 Salminen Henna HS 1.06.24 0.17.48 58.62
31 Ekonoja Linda Botnia 1.07.24 0.18.48 57.49
32 Diaz Emmi HlS 1.08.27 0.19.51 56.35
33 Valkonen Outi Kalske 1.10.17 0.21.41 54.64
34 Meriheinä Sabrina SV 1.17.00 0.28.24 49.65
35 Meriläinen Eija HS 1.17.45 0.29.09 48.94
36 Lampinen Kristiina HS 1.18.13 0.29.37 48.43
37 Sundbäck Jasmin SV 1.21.58 0.33.22 46.00
38 Moilanen Ulla KaSu 1.38.22 0.49.46 38.16
Minkkinen Sanna RR HYL -

Sarja H20K1
Matka
Osallistujien määrä 56
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Elias TP 45.13 0.00.00 87.40
2 Kirmula Miika AngA 45.35 0.00.22 86.46
3 Sainio Santeri KangSK 45.36 0.00.23 86.19
4 Kannus Kristian KangSK 45.55 0.00.42 85.36
5 Uusitalo Jyri PelPo 46.57 0.01.44 83.25
6 Viholainen Eeli S-JKL 47.15 0.02.02 82.50
7 Anttolainen Aleksi LS-37 47.30 0.02.17 81.84
8 Savolainen Eetu SiiRa 47.58 0.02.45 80.81
9 Tuovinen Aleksi KuoSu 48.21 0.03.08 79.95
10 Jurvakainen Tuukka VaajTe 48.27 0.03.14 79.56
11 Sipponen Jere PR 48.45 0.03.32 78.85
12 Loukkalahti Otto HiKi 49.28 0.04.15 77.49
13 Lund Matias Femman 49.34 0.04.21 77.12
14 Parkkinen Ville Pohjant 50.05 0.04.52 76.11
15 Tuomala Misa S-JKL 50.16 0.05.03 75.62
16 Kotro Tuomas SKVuoksi 50.19 0.05.06 75.33
17 Oksanen Tommi HS 50.20 0.05.07 75.09
17 Nenonen Lauri SKVuoksi 50.20 0.05.07 75.09
19 Rantala Antti KangSK 51.03 0.05.50 73.61
20 Räsänen Markus KuoSu 51.12 0.05.59 73.18
21 Aikio Santeri KEV 52.02 0.06.49 71.81
22 Kronberg Christian Femman 52.16 0.07.03 71.28
22 Valtonen Luukas HS 52.16 0.07.03 71.28
24 Huhtinen Olli TuS 52.23 0.07.10 70.71
25 Aaltio Aapo RR 52.27 0.07.14 70.41
26 Vanhanen Konsta Pohjant 52.43 0.07.30 69.85
26 Martikainen Juha KeuKi 52.43 0.07.30 69.85
28 Lehtinen Niko LS-37 52.46 0.07.33 69.38
29 Leirimaa Tatu RaVa 52.48 0.07.35 69.13
30 Sulkula Ilari S-JKL 53.09 0.07.56 68.47
31 Valkonen Lauri LS-37 53.29 0.08.16 67.84
32 Kukkonen Janne KuoSu 53.51 0.08.38 67.18
33 Hasu Simo Orient 55.00 0.09.47 65.58
34 Åman Jonathan Femman 55.17 0.10.04 65.05
35 Halme Jussi-Elmeri TP 55.21 0.10.08 64.78
36 Närvä Tomi HiKi 55.55 0.10.42 63.93
37 Kulmala Teemu SaPu 56.24 0.11.11 63.19
38 Niskanen Teemu LS-37 56.46 0.11.33 62.59
39 Tauriainen Teemu KEV 57.18 0.12.05 61.82
40 Peltonen Topias IPR 57.45 0.12.32 61.15
41 Virkki Vili HlS 58.34 0.13.21 60.11
42 Heikkinen Janne HS 58.38 0.13.25 59.86
43 Viitasaari Toni-Antti KoS 59.04 0.13.51 59.24
44 Meriläinen Ari HlS 59.35 0.14.22 58.55
45 Senttula Tuukka S-JKL 59.57 0.14.44 58.01
46 Viitamäki Marko YKV 1.00.12 0.14.59 57.59
47 Seppänen Kari-Pekka RasKa 1.00.55 0.15.42 56.73
48 Nissinen Niko Pohjant 1.01.01 0.15.48 56.46
49 Valjakka Vili AnttU 1.01.04 0.15.51 56.24
50 Tupitsa Juuso HS 1.03.54 0.18.41 53.58
51 Jokela Ville SuSe 1.05.32 0.20.19 52.08
52 Kujanpää Jermu Lynx 1.07.38 0.22.25 50.30
53 Haapakoski Heikki RasKa 1.08.29 0.23.16 49.52
54 Lammi Pekka HS 1.09.40 0.24.27 48.53
55 Haataja Miika KEV 1.15.36 0.30.23 44.57
56 Sihvonen Joel Navi 1.37.53 0.52.40 34.32

Sarja D20K1
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hulkkonen Johanna Pihkan 49.59 0.00.00 89.68
2 Valkonen Oona Kalske 52.19 0.02.20 85.33
3 Gustafsson Jannina TVV 52.43 0.02.44 84.34
4 Kivelä Sanni AngA 53.01 0.03.02 83.52
5 Peltomäki Elli RasKa 53.07 0.03.08 83.02
6 Hietaoja Essi HS 53.36 0.03.37 81.93
7 Räisänen Mira SalRe 54.49 0.04.50 79.78
8 Karvonen Sara Lynx 55.26 0.05.27 78.57
9 Skog Henna Koovee 55.34 0.05.35 78.05
10 Mähönen Emmi TP 56.31 0.06.32 76.42
11 Pajunen Jenna AnttU 56.37 0.06.38 75.96
12 Kymäläinen Sanni TP 57.25 0.07.26 74.59
13 Saarela Ruska KoS 58.38 0.08.39 72.73
14 Sågfors Emilia Botnia 1.00.20 0.10.21 70.38
15 Hyvärinen Emilia RaVa 1.00.44 0.10.45 69.62
16 Kauppinen Silja Pohjant 1.00.50 0.10.51 69.20
17 Turunen Maaret RR 1.00.56 0.10.57 68.79
18 Forsell Susanna Raseborg 1.01.33 0.11.34 67.81
19 Bergman Marjo OH 1.02.36 0.12.37 66.38
20 Minkkinen Sirkku RR 1.03.17 0.13.18 65.38
21 Fiskars Mikaela Raseborg 1.03.24 0.13.25 64.97
22 Suhonen Anniina KuoSu 1.04.51 0.14.52 63.24
23 Laakkio Emma AngA 1.04.56 0.14.57 62.88
24 Lammi Elina HS 1.05.13 0.15.14 62.32
25 Lotvonen Essi LaiVe 1.06.02 0.16.03 61.28
26 Vuopio Aino PelPo 1.09.13 0.19.14 58.20
27 Ylikangas Tiia RasKu 1.09.25 0.19.26 57.77
28 Saarinen Henna Koovee 1.11.37 0.21.38 55.74
29 Piitulainen Emma KR 1.12.29 0.22.30 54.82
30 Nurmi Ella VaaSu 1.13.56 0.23.57 53.50
31 Venesmäki Johanna RaLu 1.14.21 0.24.22 52.96
32 Borgman Mikaela SV 1.16.07 0.26.08 51.49
33 Kuusela Tuija RasKa 1.18.33 0.28.34 49.66
34 Raitanen Alisa TVV 1.19.04 0.29.05 49.11
35 Nylund Elin Femman 1.19.49 0.29.50 48.42
36 Tani Leena KS 1.22.15 0.32.16 46.77
37 Kottonen Annika Lynx 1.26.27 0.36.28 44.28
38 Moilanen Kaisu KaSu 1.49.12 0.59.13 34.89

Sarja H18K1
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talvinen Arto MSParma 41.25 0.00.00 79.42
2 Kangas Veli HS 42.13 0.00.48 77.64
3 Niemi Aleksi TP 42.21 0.00.56 77.13
4 Saari Aki RasKa 42.51 0.01.26 75.96
5 Silvennoinen Santeri KR 45.10 0.03.45 71.81
6 Syrjäläinen Arttu HS 45.23 0.03.58 71.21
7 Takanen Lari VeVe 45.35 0.04.10 70.65
8 Huostila Anssi LamSä 46.17 0.04.52 69.33
9 Pantsar Jere PelPo 46.29 0.05.04 68.79
10 Saleva Eero TVV 46.32 0.05.07 68.47
11 Lampinen Ville HS 46.51 0.05.26 67.76
12 Sundman Edvard Raseborg 47.26 0.06.01 66.68
13 Similä Henri SKVuoksi 48.52 0.07.27 64.49
14 Rissanen Lari-Antti SonPa 48.53 0.07.28 64.24
14 Karppinen Aleksi Pohjant 48.53 0.07.28 64.24
16 Huotari Lauri LS-37 49.39 0.08.14 62.78
17 Roininen Lauri HS 50.01 0.08.36 62.09
18 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 51.14 0.09.49 60.39
19 Salomaa Antti-Ville Navi 51.19 0.09.54 60.07
20 Pöyhönen Petja RasKa 51.27 0.10.02 59.69
21 Holmberg Eetu RasKa 51.46 0.10.21 59.11
22 Sulkula Anton S-JKL 51.52 0.10.27 58.77
23 Melin Christoffer Falken 52.14 0.10.49 58.14
24 Juva Joni AngA 52.24 0.10.59 57.73
25 Lönnroth Aapo SuSi 52.26 0.11.01 57.48
26 Lahti Lasse-Pekka KangSK 52.51 0.11.26 56.81
27 Heikkilä Ville KangSK 53.00 0.11.35 56.43
28 Hakala Joakim Femman 53.49 0.12.24 55.36
29 Linna Matti OuHu 53.53 0.12.28 55.08
30 Malinen Olli TVV 53.54 0.12.29 54.85
31 Ihalainen Jesse Navi 54.25 0.13.00 54.12
32 Huuha Aleksi OuHu 54.29 0.13.04 53.84
33 Leinonen Pauli S-JKL 55.17 0.13.52 52.86
34 Sundelin Ville RasKa 57.07 0.15.42 50.96
35 Sainio Antti TVV 57.13 0.15.48 50.67
36 Mäenpää Aleksi TVV 57.49 0.16.24 49.94
37 Harald Joachim Falken 58.32 0.17.07 49.14
38 Lipsanen Jeremias Navi 58.52 0.17.27 48.66
39 Hiitola Olli OTaru 59.01 0.17.36 48.35
40 Grahn Viljam NOK 59.41 0.18.16 47.61
41 Solonen Joni LS-37 1.00.55 0.19.30 46.46
42 Ervasti Samuli KEV 1.03.35 0.22.10 44.33
43 Häkkinen Kalle S-JKL 1.06.11 0.24.46 42.42
44 Häkkinen Aapo SaPu 1.21.42 0.40.17 34.22

Sarja D18K1
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Suvi RasKu 53.26 0.00.00 76.05
2 Kotkajuuri Anna KangSK 54.09 0.00.43 74.51
3 Espo Maria KS 55.18 0.01.52 72.43
4 Hulkkonen Niina Pihkan 56.32 0.03.06 70.34
5 Väyrynen Aino KyS 57.35 0.04.09 68.55
6 Otsamo Pihla HS 57.53 0.04.27 67.70
7 Hakala Essi MSParma 58.05 0.04.39 66.96
8 Rautasalo Essi KR 59.04 0.05.38 65.36
9 Hietanen Pinja KS 1.00.22 0.06.56 63.47
10 Valkonen Viivi Kalske 1.01.25 0.07.59 61.91
11 Österman Lilja TuS 1.01.31 0.08.05 61.34
12 Rantanen Emilia MSParma 1.02.31 0.09.05 59.89
13 Lohikainen Milla RaVa 1.03.17 0.09.51 58.71
14 Sinisalo Laura MU 1.03.53 0.10.27 57.70
15 Uusitalo Amanda Koovee 1.05.18 0.11.52 56.01
16 Holmgren Caroline SV 1.10.01 0.16.35 51.82
17 Simonen Anniina KR 1.10.14 0.16.48 51.25
18 Kurri Noora SaRa 1.10.15 0.16.49 50.82
19 Ylikoski Taru KortJV 1.10.52 0.17.26 49.97
20 Sandelin Caroline NOK 1.10.59 0.17.33 49.48
21 Hämäläinen Roosa KoS 1.11.44 0.18.18 48.56
22 Huttunen Petra Koovee 1.13.31 0.20.05 46.98

Sarja H17K1
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Topias Navi 39.36 0.00.00 73.69
2 Ahola Joonas Navi 40.13 0.00.37 72.31
3 Saikko Antti LappRi 42.41 0.03.05 67.90
4 Kuukka Anton TP 44.29 0.04.53 64.93
5 Tuomala Miro S-JKL 44.42 0.05.06 64.39
6 Schroderus Santeri Pohjant 45.03 0.05.27 63.67
7 Laitinen Justus Koovee 45.44 0.06.08 62.50
8 Hyppölä Sampo SoJy 46.19 0.06.43 61.50
9 Schroderus Samuli Pohjant 46.38 0.07.02 60.87
10 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 46.49 0.07.13 60.42
11 Koirikivi Anssi RasTiimi 46.54 0.07.18 60.10
12 Linnaila Casper Orient 48.09 0.08.33 58.33
13 Hulkkonen Mikko Pihkan 48.40 0.09.04 57.51
14 Koivumäki Jarkko RasKa 48.54 0.09.18 57.03
15 Rantala Valtteri RaVa 49.09 0.09.33 56.54
16 Salopelto Atso SKVuoksi 50.33 0.10.57 54.77
17 Kivelä Joonatan PerhKi 50.38 0.11.02 54.49
18 Ruohola Aaro MSParma 51.04 0.11.28 53.83
19 Willman Hermanni RasKa 51.29 0.11.53 53.20
20 Jern Jonas Femman 51.31 0.11.55 52.97
21 Irtola Miika KS 52.14 0.12.38 52.06
22 Kommio Jere HlS 53.37 0.14.01 50.53
23 Vuopio Heikki PelPo 53.47 0.14.11 50.19
24 Bergman Markku OH 54.26 0.14.50 49.40
25 Niemi Mikael RaLu 54.32 0.14.56 49.13
26 Aikio Severi KEV 55.18 0.15.42 48.27
27 Sormunen Vili RastiE4 55.24 0.15.48 48.00
28 Leipijärvi Joona HlS 55.44 0.16.08 47.54
29 Snickars Caj Solf 55.50 0.16.14 47.27
30 Räisänen Harri KiimU 56.23 0.16.47 46.64
31 Rehn Dennis Raseborg 57.34 0.17.58 45.50
32 Hindsberg Christoffer SV 57.48 0.18.12 45.15
33 Kulagin Artur HS 57.55 0.18.19 44.89
34 Jokikokko Arttu PudU 58.07 0.18.31 44.56
35 Niskanen Tuomo MU 58.17 0.18.41 44.26
36 Alanko Valtteri SV 1.01.05 0.21.29 42.07
37 Svedberg Rickard SV 1.02.35 0.22.59 40.90
38 Sankelo Hermanni LapVi 1.05.16 0.25.40 39.07
39 Minkkinen Tomi RR 1.05.42 0.26.06 38.66
40 Jaarinen Timi VeVe 1.06.37 0.27.01 37.98
41 Miettunen Sami Iisu 1.08.37 0.29.01 36.73
42 Inget Juha-Matti PudU 1.15.17 0.35.41 33.34
43 Larjanne Juho RaVa 1.18.36 0.39.00 31.81
44 Nissinen Joni Pohjant 1.19.44 0.40.08 31.23
45 Sågfors Arne Botnia 1.21.03 0.41.27 30.60

Sarja D17K1
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukskoski Karoliina PerhKi 42.47 0.00.00 75.52
2 Räisänen Noora SalRe 44.13 0.01.26 72.72
3 Väisänen Essi SKVuoksi 44.27 0.01.40 71.99
4 Kirvesmies Lotta LS-37 45.10 0.02.23 70.50
5 Strandvall Alexandra Kronan 46.16 0.03.29 68.49
6 Rajamäki Netta KangSK 46.23 0.03.36 67.98
7 Tarvainen Heini Navi 46.49 0.04.02 67.01
8 Schoultz von Katja OK77 47.38 0.04.51 65.54
9 Lövdal Elin Femman 48.12 0.05.25 64.44
10 Aho Petra Navi 48.25 0.05.38 63.83
11 Matilainen Helena HS 48.41 0.05.54 63.16
12 Jokela Emmi SuSe 48.42 0.05.55 62.82
13 Manderbacka Hanne VaaSu 49.40 0.06.53 61.28
14 Viilo Johanna TP 50.09 0.07.22 60.38
15 Pöyhönen Saina Hiisi 50.57 0.08.10 59.12
16 Pajula Salla LapVi 51.19 0.08.32 58.40
17 Saarijärvi Salla TP 51.57 0.09.10 57.38
18 Kivistö Tuulia SV 52.22 0.09.35 56.63
19 Tolonen Mirabella RR 53.38 0.10.51 55.00
20 Julkunen Sonja TP 53.42 0.10.55 54.64
21 Reponen Niina PR 54.14 0.11.27 53.81
22 Anttila Tiina SuSi 56.05 0.13.18 51.76
23 Marttinen Sanni Navi 56.30 0.13.43 51.10
24 Reunanen Anna-Reetta TP 59.44 0.16.57 48.07
25 Mäntylä Tanja RasKe 1.00.14 0.17.27 47.41
26 Hyyrynen Noora KS 1.01.20 0.18.33 46.31
27 Jussila Jutta TP 1.01.50 0.19.03 45.68
28 Stevander Fanni RasKe 1.03.59 0.21.12 43.90
29 Juvakka Vilma SKVuoksi 1.05.44 0.22.57 42.50
30 Rehn Nelli Lynx 1.06.09 0.23.22 41.99
31 Tuoresjärvi Annika RaVa 1.06.56 0.24.09 41.27
32 Paunu Minttu TP 1.27.53 0.45.06 31.25

Sarja H16K1
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Olli OH 36.23 0.00.00 67.90
2 Puputti Tuomas HiKi 39.43 0.03.20 61.89
3 Heinonen Eero MSParma 40.21 0.03.58 60.61
4 Mustonen Vili TP 40.53 0.04.30 59.52
5 Pitkänen Jonne TP 41.18 0.04.55 58.62
6 Rahkola Mikko OH 41.57 0.05.34 57.42
7 Skog Jaakko Koovee 42.02 0.05.39 57.01
8 Lavikainen Lauri KyS 42.16 0.05.53 56.40
9 Valkamo Severi Koovee 43.06 0.06.43 55.03
10 Sorsa Aleksi Pihkan 43.21 0.06.58 54.43
11 Rauhala Juha EsSu 43.31 0.07.08 53.93
12 Lindahl Jesper AOK 43.58 0.07.35 53.10
13 Tulonen Benjamin HiKi 45.27 0.09.04 51.10
14 Ketola Akseli Koovee 46.07 0.09.44 50.09
15 Mustonen Pyry TP 46.08 0.09.45 49.80
16 Tynys Joona KS 47.37 0.11.14 47.99
17 Oikarinen Tuomas OH 47.58 0.11.35 47.38
18 Arola Matias PR 48.02 0.11.39 47.06
19 Parjanen Joona MSParma 48.16 0.11.53 46.58
20 Pernu Jere Pohjant 48.36 0.12.13 46.00
21 Härkönen Taneli PudU 49.19 0.12.56 45.09
22 Ray Jonathan OK77 52.05 0.15.42 42.45
23 Oripelto Viljo Keihäs 54.15 0.17.52 40.53
24 Ilmonen Aleksi JRV 57.26 0.21.03 38.07
25 Tervala Miska RaVa 58.36 0.22.13 37.10
26 Puolakanaho Sakari HyRa 59.23 0.23.00 36.40
27 Kivikko Antti HlS 1.02.25 0.26.02 34.44
28 Järvinen Maximilian SV 1.03.10 0.26.47 33.83
29 Aikio Elmeri KEV 1.05.10 0.28.47 32.60
30 Kivinen Vinsci HyRa 1.11.15 0.34.52 29.65
Laukkanen Anton KuoSu HYL -

Sarja H16K2
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lönnström Emil Orient 36.14 0.00.00 66.55
2 Heikkilä Ollipekka Lynx 38.57 0.02.43 61.57
3 Toivonen Eevert KangSK 39.24 0.03.10 60.52
4 Pernu Lari EsSu 40.08 0.03.54 59.08
5 Salmenkylä Anton HS 40.26 0.04.12 58.31
6 Ylipulli Eero VaaSu 40.29 0.04.15 57.91
7 Korpi Juho LänRa 40.34 0.04.20 57.46
8 Järvinen Ossi TP 40.44 0.04.30 56.90
9 Syrjäläinen Topi HS 42.09 0.05.55 54.67
10 Härkönen Aleksi PudU 42.22 0.06.08 54.07
11 Pasanen Henri SV 42.25 0.06.11 53.69
12 Huila Joona Hiisi 43.11 0.06.57 52.43
13 Jalli Eero MSParma 44.00 0.07.46 51.15
14 Saukkonen Samuli Pihkan 44.19 0.08.05 50.48
15 Hällström af Fabian OK77 44.33 0.08.19 49.92
16 Liikkanen Olli RaVa 44.42 0.08.28 49.45
17 Huostila Tommi LamSä 46.09 0.09.55 47.61
18 Sulkula Paulus S-JKL 46.27 0.10.13 47.01
19 Lammi Aleksi LapVi 46.59 0.10.45 46.19
19 Taulavuori Arttu AlatPi 46.59 0.10.45 46.19
21 Jumppanen Oskari HyRa 47.17 0.11.03 45.33
22 Sihvonen Anton Navi 47.55 0.11.41 44.45
23 Pietikäinen Aleksi Pihkan 48.25 0.12.11 43.72
24 Penttilä Eero HlS 51.12 0.14.58 41.08
25 Moilanen Lasse PudU 52.43 0.16.29 39.64
26 Siltanen Simo AngA 54.47 0.18.33 37.90
27 Sormunen Roope RastiE4 55.09 0.18.55 37.41
28 Holopainen Mauri S-2000 1.02.06 0.25.52 33.01

Sarja D16K1
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Juliaana Pohjant 41.11 0.00.00 65.81
2 Puikkonen Janika S-JKL 41.55 0.00.44 64.43
3 Koskinen Noora Hiisi 42.18 0.01.07 63.62
4 Haltia Riikka RR 42.32 0.01.21 63.04
5 Jalava Enni VaRa 42.42 0.01.31 62.57
6 Antikainen Inna TuS 43.11 0.02.00 61.64
7 Mellberg Sonja VaaSu 43.40 0.02.29 60.74
8 Myrskog Ellen Kronan 44.11 0.03.00 59.81
9 Kinnala Venla TuS 44.19 0.03.08 59.41
10 Rahkola Ella-Noora OH 44.43 0.03.32 58.66
11 Taubert Iiris Koovee 45.32 0.04.21 57.40
12 Enlund Alexandra Femman 46.04 0.04.53 56.52
12 Metsola Roosa KyS 46.04 0.04.53 56.52
14 Näsi Aurora Pohjant 46.26 0.05.15 55.66
15 Valtonen Anni MSParma 46.57 0.05.46 54.84
16 Pulkkinen Iita Navi 47.22 0.06.11 54.16
17 Pakkanen Reetta VeVe 47.37 0.06.26 53.67
18 Ståhlberg Emilia EsSu 48.28 0.07.17 52.53
19 Prittinen Aino HlS 48.29 0.07.18 52.31
20 Martikainen Karoliina SV 48.48 0.07.37 51.77
21 Yliluikki Henna SuSi 49.15 0.08.04 51.10
22 Kaartinen Selja AngA 49.17 0.08.06 50.87
23 Heiskanen Iida HS 49.48 0.08.37 50.15
24 Pöllänen Elsi HS 50.21 0.09.10 49.41
25 Korteniemi Veera PelPo 50.47 0.09.36 48.80
26 Jerkku Laura TuS 51.29 0.10.18 47.95
27 Nygård Marikki KuoSu 54.07 0.12.56 45.43
28 Ekström Hanne-Line MSParma 55.20 0.14.09 44.26
29 Jaatinen Milja HaHe 56.32 0.15.21 43.15
30 Kivilaakso Anni Lynx 57.36 0.16.25 42.18
31 Himanka Jenna LapVi 58.07 0.16.56 41.64
32 Blomqvist Victoria Minken 58.24 0.17.13 41.27
33 Rönnqvist Fanny Botnia 59.06 0.17.55 40.62
34 Väliheikki Petra LaiVe 59.19 0.18.08 40.31
35 Heikkilä Milja HlS 1.00.27 0.19.16 39.39
36 Brink Johanna PIF 1.01.56 0.20.45 38.29
37 Pasanen Pihla RaJu 1.02.10 0.20.59 37.99
38 Reijonen Erika OH 1.02.49 0.21.38 37.45
39 Ek Rebecca Minken 1.03.29 0.22.18 36.90
40 Aaltonen Katariina HS 1.08.11 0.27.00 34.21
41 Salonen Inka HS 1.12.22 0.31.11 32.10
42 Hyvärinen Roosa RaVa 1.17.53 0.36.42 29.70
Hirvonen Kia-Lotta RaVa HYL -

Sarja H15K1
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sevelius Emil Orient 37.12 0.00.00 62.09
2 Lahtinen Vesa HiKi 37.56 0.00.44 60.65
3 Koivumäki Lauri KoS 37.59 0.00.47 60.33
4 Hakuli Tommi KeU 38.52 0.01.40 58.72
5 Heikkilä Tuomas MU 38.59 0.01.47 58.31
6 Ruohola Akseli MSParma 39.20 0.02.08 57.56
7 Härkönen Tommi KaSu 40.20 0.03.08 55.91
8 Heikkinen Valtteri VeVe 41.00 0.03.48 54.78
9 Eerola Teemu TP 41.12 0.04.00 54.29
10 Kiljunen Eemeli RaVa 41.19 0.04.07 53.91
11 Lapila Eero MSParma 41.59 0.04.47 52.84
12 Laaksonen Arttu AngA 42.08 0.04.56 52.44
13 Niskanen Janne VeVe 42.11 0.04.59 52.16
14 Rintala Niku TeuRi 42.32 0.05.20 51.51
15 Pitkänen Konsta TP 42.34 0.05.22 51.26
16 Lampinen Aaro MU 42.44 0.05.32 50.85
17 Takanen Samu VeVe 43.14 0.06.02 50.05
18 Mustajoki Taavi TP 43.26 0.06.14 49.61
19 Hansén Linus Botnia 43.28 0.06.16 49.36
20 Puranen Konsta Koovee 44.21 0.07.09 48.17
21 Palmen Alvar EsSu 44.31 0.07.19 47.79
22 Kaario Otto S-JKL 45.09 0.07.57 46.91
23 Holmback Hannes Femman 45.12 0.08.00 46.66
24 Ahola Erik KangSK 45.50 0.08.38 45.82
25 Julkunen Aaro LHR 45.57 0.08.45 45.50
26 Väyrynen Antti KyS 46.05 0.08.53 45.17
27 Koikkalainen Severi Pihkan 47.42 0.10.30 43.45
28 Kettunen Teo SV 51.43 0.14.31 39.90
29 Leirimaa Lauri RaVa 52.14 0.15.02 39.33
30 Huhtanen Kiri TP 53.20 0.16.08 38.35
31 Tiljander Ville HyRa 53.54 0.16.42 37.78
32 Jokikokko Oskari PudU 55.20 0.18.08 36.63
33 Hyttinen Jaakko RastiE4 55.49 0.18.37 36.15
34 Lehtoranta Teemu TVV 56.53 0.19.41 35.31
35 Varis Henry RastiE4 57.04 0.19.52 35.04
36 Lähdesmäki Mikko RaJu 58.47 0.21.35 33.86
37 Korhonen Miikka TP 59.49 0.22.37 33.12
38 Westerlund Linus Raseborg 1.01.03 0.23.51 32.31
39 Mesiäinen Jaakko Navi 1.02.19 0.25.07 31.50

Sarja D15K1
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Roininen Essi HS 36.04 0.00.00 60.32
2 Annala Vilma KangSK 36.11 0.00.07 59.81
3 Sundman Josefina HiKi 36.38 0.00.34 58.76
4 Rintanen Heini KangSK 37.40 0.01.36 56.83
5 Pitkänen Salla TP 37.43 0.01.39 56.45
6 Nurminen Jutta VaHa 39.14 0.03.10 53.97
7 Plit Heidi Lynx 40.24 0.04.20 52.12
8 Hasu Iina Orient 40.33 0.04.29 51.64
9 Kovanen Maiju S-JKL 40.40 0.04.36 51.21
10 Liitiäinen Janika Orient 40.45 0.04.41 50.82
11 Klemettinen Veera S-JKL 40.57 0.04.53 50.28
12 Ahola Eveliina Navi 41.00 0.04.56 49.94
13 Aaltonen Anniina MSParma 41.53 0.05.49 48.61
14 Stenius Veera LaiVe 42.51 0.06.47 47.24
15 Rontu Nella AngA 42.52 0.06.48 46.95
16 Ridanpää Iina EsSu 43.23 0.07.19 46.12
17 Saalo Hanna-Mari MU 43.57 0.07.53 45.26
18 Friman Ronja HyRa 44.00 0.07.56 44.94
19 Harju Moona PudU 44.29 0.08.25 44.19
20 Lahdelma Saana Navi 45.31 0.09.27 42.93
21 Aumo Katariina Keihäs 46.04 0.10.00 42.17
22 Haapasalo Henriikka Pohjant 46.13 0.10.09 41.78
23 Mäntylä Tiina RasKe 46.58 0.10.54 40.86
24 Liinamaa Ella Pohjant 48.01 0.11.57 39.73
25 Haapasaari Ilona TuS 51.50 0.15.46 36.58
26 Kallio Sofia Keihäs 52.55 0.16.51 35.61
27 Vahvelainen Hilla TP 58.59 0.22.55 31.75
28 Nissinen Elina Navi 1.03.53 0.27.49 29.13
29 Huhtela Oona PudU 1.12.40 0.36.36 25.45

Sarja D15K2
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Cederberg Ida-Marie PIF 32.33 0.00.00 65.49
2 Haanpää Anni TP 32.40 0.00.07 64.91
3 Nymalm Amy PIF 36.59 0.04.26 57.02
4 Nummela Liinu MU 38.00 0.05.27 55.20
4 Koskela Sanna RaJu 38.00 0.05.27 55.20
6 Räsänen Johanna KuoSu 38.23 0.05.50 54.05
7 Juva Jonna AngA 38.31 0.05.58 53.57
8 Mahlamäki Ella EsSu 39.59 0.07.26 51.32
9 Similä Roosa SKVuoksi 41.12 0.08.39 49.53
10 Reiman Aino AngA 41.38 0.09.05 48.74
11 Hakala Noora LapVi 41.41 0.09.08 48.40
12 Kyrö Anni RaVa 41.43 0.09.10 48.09
13 Vuori Emilia AngA 42.15 0.09.42 47.21
14 Suominen Sohvi HiKi 42.21 0.09.48 46.83
15 Rautakorpi Miina KangSK 42.48 0.10.15 46.07
16 Mikkola Liina RasKa 42.57 0.10.24 45.65
17 Juntunen Johanna IinYr 45.58 0.13.25 42.40
18 Kirvesmies Annika KuoSu 46.33 0.14.00 41.63
19 Torrkulla Julia Femman 48.07 0.15.34 40.03
20 Niva Sara LaiVe 48.44 0.16.11 39.29
21 Nenonen Liisa SKVuoksi 48.45 0.16.12 39.04
22 Kontkanen Ronja KangSK 49.14 0.16.41 38.43
23 Oksanen Emmi SiiRa 50.20 0.17.47 37.36
24 Kauppinen Johanna SaPu 51.32 0.18.59 36.27
25 Smeds Matilda Femman 51.46 0.19.13 35.89
26 Haikola Maaria KaSu 54.23 0.21.50 33.95
Hiltunen Anna YlikNM HYL -
Uusitalo Annika YlikNM HYL -
Jaakola Emma-Noora PudU HYL -