FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
IK Falkens nationella
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Kim Paimion 39.57 0.00.00 81.22
2 Brunell Filip IF Brahe 41.53 0.01.56 76.89
3 Fränti Juha Rasti-Ku 42.49 0.02.52 74.64
4 Fränti Arto Ylistaro 43.56 0.03.59 72.19
5 Pajula Harri Lapuan V 44.10 0.04.13 71.26
6 Ylikangas Esko Rasti-Ku 44.31 0.04.34 70.15
7 Torrkulla Michael IF Femma 45.54 0.05.57 67.51
8 Hongell Timo Kokkolan 45.58 0.06.01 66.88
9 Järn Staffan IF Brahe 46.10 0.06.13 66.06
10 Hakala Antti Lapuan V 47.12 0.07.15 64.10
11 Grankull Kenneth IK Krona 48.51 0.08.54 61.44
12 Hagström Fredrik OK Botni 49.15 0.09.18 60.45
13 Ena Leif IF Brahe 50.46 0.10.49 58.16
14 Åman Jonathan IF Femma 51.23 0.11.26 56.99
15 Kujala Aleksi IF Brahe 51.40 0.11.43 56.21
16 Söderström Peter OK Raseb 52.53 0.12.56 54.45
17 Lindell Niklas IF Brahe 52.54 0.12.57 53.97
18 Lassila Kenneth OK Botni 53.27 0.13.30 52.96
19 Puro-Aho Arto Ylistaro 55.39 0.15.42 50.43
20 Wärnman Patrik IF Brahe 55.44 0.15.47 49.92
21 Björklund Anders IF Brahe 57.21 0.17.24 48.09

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ali-Haapala Elias Vetelin 54.48 0.00.00 30.20
2 Löfroth Magnus Malax IF 55.32 0.00.44 28.31
3 Skog Mattias OK Terjä 1.00.05 0.05.17 24.79
4 Gripenberg Mattias IF Brahe 1.01.16 0.06.28 22.96

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jari Halsuan 42.48 0.00.00 33.43
2 Slotte Martin IK Krona 58.49 0.16.01 22.50
3 Spets Dan-Olav IK Krona 58.52 0.16.04 20.66

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Peter IF Brahe 37.28 0.00.00 48.52
1 Nivukoski Juha Lapuan V 37.28 0.00.00 48.52
3 Kuusikko Marko Saloiste 44.24 0.06.56 39.41
4 Nyman Patrik IF Brahe 45.03 0.07.35 38.08
5 Nynäs Marcus IF Brahe 45.31 0.08.03 36.94
6 Leppäniemi Jani Vetelin 50.04 0.12.36 32.90
7 Björklund Tom OK Botni 53.13 0.15.45 30.32
8 Hansen Joakim OK Botni 57.33 0.20.05 27.44
Välimaa Pertti Vaasan s HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Tommi Kokkolan 34.30 0.00.00 53.30
2 Stenlund Tom IF Brahe 36.56 0.02.26 48.86
3 Holmback Johan Malax IF 38.06 0.03.36 46.45
4 Reinikka Timo Vaasan S 38.53 0.04.23 44.63
5 Lehtinen Tapio Pietarsa 42.32 0.08.02 39.99
6 Åman Thomas OK Botni 44.09 0.09.39 37.75
7 Lillhonga Robert Gamlakar 44.43 0.10.13 36.50
8 Strandvall Mats IK Krona 45.07 0.10.37 35.41
9 Kattelus Matti Lapuan V 47.06 0.12.36 33.19

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Tommy Malax IF 37.27 0.00.00 49.13
2 Toppari Reijo Kauhavan 39.44 0.02.17 44.57
3 Vallbacka Heikki Kortesjä 39.57 0.02.30 42.60
4 Jylhä Seppo Kälviän 40.53 0.03.26 39.94
5 Kandolin Ismo Kortesjä 54.19 0.16.52 28.79

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Eero Kortesjä 40.37 0.00.00 47.46
2 Nylund Sven-Olof OK Botni 45.34 0.04.57 41.24
3 Hautala Matti Oulun NM 49.37 0.09.00 36.90
3 Jylhä Kauko Kälviän 49.37 0.09.00 36.90
5 Saarela Esa Kokkolan 50.28 0.09.51 34.37
6 Hautala Arto Vaasan S 1.02.47 0.22.10 26.86
7 Nyman Leif IF Femma 1.05.49 0.25.12 24.89

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kronholm Peter IF Brahe 41.24 0.00.00 46.94
2 Lövsund Bengt OK Botni 44.12 0.02.48 43.37
3 Williamsson Bo-Göran Vaasan S 48.29 0.07.05 38.99
4 Haapalehto Raimo Vetelin 50.13 0.08.49 37.12
5 Hertsbacka Karl-Gustav Närpes O 50.20 0.08.56 36.51
6 Österbacka Bo IF Minke 50.36 0.09.12 35.79
7 Pienimäki Kari Rasti-Ju 51.36 0.10.12 34.58
8 Sundelin Rolf-Erik Gamlakar 58.32 0.17.08 30.03
9 Nynäs Henning IF Brahe 59.09 0.17.45 29.27
10 Hourula Matti Ykspihla 59.54 0.18.30 28.46
11 Grannabba Gustav OK Botni 1.02.51 0.21.27 26.71
12 Aaltonen Jukka IF Brahe 1.23.08 0.41.44 19.87

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivukangas Erkki Kälviän 39.19 0.00.00 43.48
2 Åkerblom Måns Gamlakar 40.47 0.01.28 41.47
3 Näsi Mauno Rasti-Ju 41.28 0.02.09 40.35
4 Pajukangas Heikki Kaustise 42.54 0.03.35 38.57
5 Torrkulla Roy IF Minke 44.55 0.05.36 36.43
6 Haldin Torvald IF Femma 46.41 0.07.22 34.66
7 Slotte Erik IK Krona 46.42 0.07.23 34.26
8 Rauma Håkan OK Botni 46.48 0.07.29 33.79
9 Pensas Mauri Malax IF 48.54 0.09.35 31.97
10 Östman Lars-Erik IF Brahe 52.54 0.13.35 29.20
11 Byskata Henry IF Femma 54.57 0.15.38 27.78
12 Finnilä Mauri Vetelin 1.04.43 0.25.24 23.30
13 Wikblom Yngve IF Minke 1.09.53 0.30.34 21.32
Lähdekorpi Mauri IF Femma HYL -
Lågland Henry Vaasan S HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toskala Paavo Kokkolan 38.49 0.00.00 31.54
2 Fränti Eero Kokkolan 42.51 0.04.02 27.96
3 Korva Pauli Kokkolan 44.18 0.05.29 26.45
4 Siltala Raimo Kauhavan 53.26 0.14.37 21.44
5 Kvist Samuel IF Femma 55.18 0.16.29 20.24
6 Staffans Per-Erik Vörå IF 55.41 0.16.52 19.63
7 Riska Per-Erik OK Botni 1.02.12 0.23.23 17.15
8 Korvakangas Reino Vaasan S 1.03.44 0.24.55 16.33

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Antti Kortesjä 37.44 0.00.00 35.36
2 Patana Tapio Vetelin 38.19 0.00.35 33.78
3 Hjerpe Lars IF Femma 39.13 0.01.29 31.98
4 Salmi Aimo Vaasan S 44.06 0.06.22 27.53
5 Storm Sven-Olof IF Femma 44.56 0.07.12 26.13
6 Holm Lars-Gunnar OK Botni 55.32 0.17.48 20.42

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipelkola Erkki Lappajär 54.01 0.00.00
Löfroth Thor IK Krona HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Joakim IF Femma 42.58 0.00.00 42.07
2 Sankelo Hermanni Lapuan V 46.16 0.03.18 37.11
3 Kaksonen Tero Ylistaro 47.39 0.04.41 34.14
4 Vertanen Jonas OK Botni 48.30 0.05.32 31.68

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Axel IF Brahe 38.40 0.00.00 34.14
2 Stubb Hannes IK Falke 39.45 0.01.05 32.50
3 Hansén Linus OK Botni 44.02 0.05.22 28.69
4 Lillhonga Leander Gamlakar 45.53 0.07.13 26.92
5 Hagnäs Herman OK Botni 48.32 0.09.52 24.87
6 Rönnqvist André OK Botni 48.56 0.10.16 24.09
7 Sjölund Mika OK Botni 53.50 0.15.10 21.37
8 Ena Kasper IK Falke 56.09 0.17.29 19.98

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli Halsuan 20.48 0.00.00
2 Sankelo Antton Kortesjä 28.52 0.08.04
3 Johansson Emil IF Brahe 31.10 0.10.22
4 Westerlund Robert IK Falke 33.57 0.13.09
5 Wärnman Isak IK Falke 34.59 0.14.11
6 Lillhonga Kevin Gamlakar 40.07 0.19.19

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Mickel OK Botni 18.26 0.00.00
2 Björklund Axel OK Botni 22.37 0.04.11
3 Gripenberg Otto IF Brahe 25.13 0.06.47
4 Koskela Eetu Halsuan 32.14 0.13.48
5 Höglund Josef IK Falke 32.28 0.14.02
6 Ena Alexander IK Falke 41.05 0.22.39
Strandvall Evert IF Minke KES -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav OK Botni 9.00 0.00.00
2 Kuusikko Miska Saloiste 11.29 0.02.29

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Sampo Kortesjä 13.29 0.00.00
2 Hansén Lucas OK Botni 14.09 0.00.40
3 Björklund Aron OK Botni 15.18 0.01.49
4 Holmback Emil Malax IF 16.13 0.02.44
5 Westerlund Jimmy IK Falke 21.45 0.08.16
6 Lindfors Jesper IK Falke 24.59 0.11.30
7 Finnilä Eetu Vetelin 26.52 0.13.23
8 Jussinmäki Pietari Halsuan 30.58 0.17.29
9 Sankelo Verneri Kortesjä 31.34 0.18.05

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Salla Paimion 37.54 0.00.00 69.41
2 Norrgrann Saara Paimion 39.16 0.01.22 65.88
3 Sundelin Ann-Sofie OK Botni 45.43 0.07.49 55.62
4 Penttilä Marja Kokkolan 47.04 0.09.10 53.10
5 Saarela Ruska Kokkolan 47.19 0.09.25 51.89
6 Fränti Kati Rasti-Ku 47.47 0.09.53 50.47
7 Ylikangas Tiia Rasti-Ku 49.59 0.12.05 47.37
8 Helander Hanna Ylistaro 1.02.41 0.24.47 37.07
9 Ylipelkola Essi Kortesjä 1.10.16 0.32.22 32.45
10 Kuoppala Minna Kuortane 1.47.00 1.09.06 20.90

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahlqvist Camilla IK Krona 1.01.22 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Kati OK Botni 46.26 0.00.00 58.40
2 Koskela Tiina Halsuan 46.55 0.00.29 56.71
3 Åstrand Ulla-Maria OK Botni 51.06 0.04.40 51.07
4 Takala Piia Ylistaro 51.22 0.04.56 49.82
5 Pohtola Kaisa Ylistaro 51.45 0.05.19 48.47
6 Puro-Aho Veera Ylistaro 52.44 0.06.18 46.60
7 Turtola Satu Kokkolan 53.28 0.07.02 45.01
8 Nivukoski Elisa Ylistaro 1.05.17 0.18.51 36.08
Grankull Jaana IK Krona KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmback Maria Malax IF 1.06.33 0.00.00
Johansson Malin IF Brahe HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika IF Femma 50.02 0.00.00 34.18
2 Åman Veronica OK Botni 52.09 0.02.07 31.56
3 Strandvall Lilian IK Krona 52.30 0.02.28 30.13
4 Kattelus Päivi Lapuan V 1.08.09 0.18.07 22.27
5 Granlund Elisabeth IF Minke 1.21.35 0.31.33 17.82

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ek Gunilla IF Minke 55.53 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipelkola Eeva-Liisa Kortesjä 1.01.18 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finnäs Gun IF Brahe 53.08 0.00.00 29.63
2 Lähdekorpi Kaija IF Femma 53.41 0.00.33 28.44
3 Lindgren Carola IF Minke 54.36 0.01.28 27.10
4 Finnilä Katariina Vetelin 57.43 0.04.35 24.82
5 Lassila Eija Vetelin 1.25.10 0.32.02 16.27
Hautala Tuula Oulun NM KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Marianne IF Minke 43.44 0.00.00 33.49
2 Seppälä Eila Ylistaro 44.08 0.00.24 30.69
3 Thomen Kristina IF Brahe 54.32 0.10.48 22.83

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel IF Brahe 52.05 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grannabba Hanna OK Terjä 57.39 0.00.00
2 Stenlund Elisabeth IF Brahe 57.46 0.00.07

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Roosa Kokkolan 43.39 0.00.00 50.61
2 Strandvall Alexandra IK Krona 44.17 0.00.38 48.64
3 Ylikoski Taru Kortesjä 52.49 0.09.10 39.74
4 Manderbacka Hanne Vaasan S 54.18 0.10.39 37.64
5 Välimaa Kristiina Vaasan S 58.10 0.14.31 34.18
6 Sundqvist Ellinor IF Minke 1.02.29 0.18.50 30.94
7 Saarela Venla Kokkolan 1.29.53 0.46.14 20.89

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Ellen IK Krona 31.01 0.00.00 49.63
2 Enlund Alexandra IF Femma 33.09 0.02.08 44.69
3 Ek Rebecca IF Minke 42.26 0.11.25 33.55
4 Smeds Matilda IF Femma 1.05.34 0.34.33 20.84
5 Rönnqvist Fanny OK Botni 1.07.35 0.36.34 19.36

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Linnea IK Krona 27.42 0.00.00
2 Strandvall Amanda IF Minke 33.30 0.05.48
Westerlund Sofia IK Falke KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Välimaa Eveliina Vaasan S 33.58 0.00.00
2 Holmback Emma Malax IF 34.19 0.00.21

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylikangas Pinja Himangan 24.33 0.00.00
2 Björklund Louise IK Falke 27.25 0.02.52
3 Lindvall Andrea IK Krona 31.20 0.06.47
4 Hansén Amanda OK Botni 31.35 0.07.02
5 Vertanen Jennie OK Botni 40.29 0.15.56
Kaksonen Terhi Ylistaro KES -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Rosa IK Krona 16.19 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundqvist Josephine IF Minke 31.47 0.00.00
2 Granlund Linda IF Minke 48.23 0.16.36

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Iina Halsuan 13.27 0.00.00
2 Björklund Sandra IK Falke 16.42 0.03.15
3 Björklund Cecilia IK Falke 17.38 0.04.11
4 Viitasaari Liina Kokkolan 18.49 0.05.22
5 Forsell Marion OK Botni 19.44 0.06.17
6 Grankull Alva IK Falke 26.51 0.13.24
7 Lindfors Karolina IK Falke 28.19 0.14.52