FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Masku sprintti 2. osa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tuomo AngA 12.37 0.00.00 91.31
2 Lindeqvist Markus PR 13.20 0.00.43 85.86
3 Hall Andreas Femman 13.32 0.00.55 84.06
4 Kivelä Matti Delta 13.33 0.00.56 83.43
4 Taivainen Juho-Matti PelPo 13.33 0.00.56 83.43
6 Huhtinen Mikko TuS 13.34 0.00.57 82.26
7 Mattila Tomi AngA 13.37 0.01.00 81.43
7 Patana Mikko IkNV 13.37 0.01.00 81.43
9 Henriksson Tobias PIF 13.41 0.01.04 79.98
10 Sirén Mikko AngA 13.51 0.01.14 78.50
11 Teittinen Panu KangSK 13.53 0.01.16 77.79
12 Väre Teemu PR 14.03 0.01.26 76.36
13 Metsälä Tuomas Lynx 14.06 0.01.29 75.58
14 Liukkonen Kalle Delta 14.10 0.01.33 74.71
15 Rajaniemi Juho TuS 14.21 0.01.44 73.26
16 Nymalm Sören PIF 14.36 0.01.59 71.51
17 Fröberg Robin PIF 14.39 0.02.02 70.77
18 Ilmarinen Pyry Delta 14.45 0.02.08 69.80
19 Alppi Antti IkNV 14.54 0.02.17 68.62
20 Kalve Henri PR 15.01 0.02.24 67.61
21 Laine Tuomo Delta 15.06 0.02.29 66.76
22 Ilmarinen Markus Delta 15.59 0.03.22 62.62
23 Mäkelä Jussi PIF 17.32 0.04.55 56.67
24 Velema Hans-Paul HiKi 21.14 0.08.37 46.46
Pulli Antero RR HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suominen Manne Delta 14.49 0.00.00 54.41
2 Mannervesi Mika PR 14.59 0.00.10 52.79
3 Suominen Juha-Matti LaJy 15.47 0.00.58 49.16
4 Orell Marko TuMe 16.48 0.01.59 45.29
5 Kaira Miikka KyS 17.56 0.03.07 41.58
6 Virtanen Kimmo AngA 18.02 0.03.13 40.51
7 Juva Mika MuurVi 18.51 0.04.02 37.96
8 Ovaskainen Mika HirvHe 20.36 0.05.47 34.00
Jerkku Jarmo TuMe HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 14.02 0.00.00 59.86
2 Mänty Markku TuMe 15.12 0.01.10 54.08
3 Parttimaa Timo AngA 15.45 0.01.43 51.05
4 Nappu Juha TuNMKY 16.04 0.02.02 48.92
5 Nokka Ilkka Rasti88 17.18 0.03.16 44.39
6 Koponen Visa PertPe 17.21 0.03.19 43.23
7 Järvinen Petri Hiisi 19.47 0.05.45 37.00
8 Kajavalta Jyrki TuS 21.20 0.07.18 33.47

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Sauli KoS 15.28 0.00.00 51.16
2 Vuorinen Petteri Hiisi 16.13 0.00.45 47.57
3 Lehto Kari TuMe 16.32 0.01.04 45.46
4 Aakula Ilkka PR 17.23 0.01.55 42.10
5 Virtala Arto LaJy 17.32 0.02.04 40.61
6 Virnala Jukka JalJa 19.23 0.03.55 35.72
7 Mänty Pekka HirvHe 22.29 0.07.01 29.91

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pellinen Jari AngA 14.58 0.00.00 55.80
2 Niinistö Harri AngA 15.30 0.00.32 53.07
3 Valtanen Simo HinnYr 16.17 0.01.19 49.75
4 Pulkkinen Erkki RaLu 16.19 0.01.21 48.88
5 Ritanotko Markku TuMe 17.38 0.02.40 44.52
6 Kuivala Hannu TuS 18.00 0.03.02 42.92
7 Halme Tapio AngA 18.20 0.03.22 41.45
8 Käyhkö Jaakko RaPi 19.40 0.04.42 38.01
9 Vanne Pekka HirvHe 19.54 0.04.56 36.93
Saarimäki Ilkka AngA HYL -
Kuivala Juha TuS KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 15.18 0.00.00 49.60
2 Kallio Risto AngA 16.26 0.01.08 44.44
3 Mäkeläinen Tarmo MSParma 18.05 0.02.47 38.82
4 Salmenoja Pertti HirvHe 19.40 0.04.22 34.24
5 Leino Juhani HirvHe 20.43 0.05.25 31.13

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hörkkö Jaakko MSParma 17.10 0.00.00 50.36
2 Sane Kari HS 17.21 0.00.11 49.30
3 Peltola Tuomo MSParma 17.24 0.00.14 48.62
4 Rapakko Timo SuSi 17.37 0.00.27 47.50
5 Halkosaari Severi HimU 18.43 0.01.33 44.21
6 Mäkinen Jaakko AngA 19.39 0.02.29 41.64
7 Orrensalo Reijo TuVi 19.54 0.02.44 40.65
8 Grönroos Timo MSParma 19.55 0.02.45 40.15
9 Jalkanen Erkki VaHa 20.02 0.02.52 39.46
10 Hedenström Rauno MaMa 20.28 0.03.18 38.17
11 Laakso Raimo HaHa 21.15 0.04.05 36.33
12 Kuosa Harri LoJa 22.02 0.04.52 34.62
13 Hongisto Heimo LoJa 22.24 0.05.14 33.64
14 Karvonen Raimo SuSi 28.52 0.11.42 25.78
Lehtinen Olli TuS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 14.33 0.00.00 48.22
2 Lehkonen Reijo MaMa 17.08 0.02.35 39.72
3 Tuominen Niilo R-P 17.46 0.03.13 37.12
4 Saario Pentti LoJa 19.16 0.04.43 33.14
5 Viiri Jyrki HirvHe 20.28 0.05.55 30.17
6 Aronen Osmo RasKa 22.27 0.07.54 26.56

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nieminen Janne PR 14.04 0.00.00 69.52
2 Koskinen Roope Hiisi 15.07 0.01.03 61.45
3 Sipponen Jere PR 15.19 0.01.15 57.46
4 Elo Markku LaJy 15.20 0.01.16 54.21

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halme Jussi-Elmeri TP 13.54 0.00.00 55.19
2 Juva Joni AngA 16.39 0.02.45 42.62
3 Valtanen Taneli Hiisi 18.12 0.04.18 35.83

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suominen Eemeli Delta 14.40 0.00.00 48.24
2 Niemi Mikael RaLu 14.50 0.00.10 46.98
3 Heinonen Eero MSParma 15.18 0.00.38 44.86
4 Ruohola Aaro MSParma 15.48 0.01.08 42.76
5 Arola Matias PR 17.06 0.02.26 38.89
6 Heinonen Kimmo TuS 18.26 0.03.46 35.50
7 Kaunismäki Lasse RaLu 18.52 0.04.12 34.13
8 Parjanen Joona MSParma 19.30 0.04.50 32.47
9 Ruusuvuori Roope VaRa 20.11 0.05.31 30.85
10 Nissi Riku MaMa 22.31 0.07.51 27.18
Penttilä Eero HlS HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruohola Akseli MSParma 11.25 0.00.00
2 Lapila Eero MSParma 11.31 0.00.06
3 Kinnala Ville TuS 12.33 0.01.08
4 Annila Veikka RaLu 12.44 0.01.19
5 Nokka Vesa Rasti88 12.52 0.01.27
6 Ekström Niklas MSParma 13.24 0.01.59
7 Nokka Atte Rasti88 13.49 0.02.24
8 Hellman Aleksi MSParma 14.26 0.03.01
9 Ekström Rasmus MSParma 15.36 0.04.11
10 Venojärvi Verneri MSParma 16.26 0.05.01
11 Kinnala Kalle TuS 16.45 0.05.20
12 Nymalm Atte PIF 21.09 0.09.44
Piironen Konsta MSParma HYL -
Anttila Teemu SuSi HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Teini Marika Pohjant 12.49 0.00.00 88.30
2 Närhi Anna Delta 13.05 0.00.16 85.63
3 Lindeqvist Katri PR 13.14 0.00.25 83.81
4 Kaskinen Mira RasKa 13.35 0.00.46 80.81
5 Saarimäki Heini AngA 13.36 0.00.47 79.88
6 Gunell Yvonne PIF 13.40 0.00.51 78.66
7 Uotila Ulrika Koovee 14.05 0.01.16 75.53
8 Niittynen Miia Koovee 14.11 0.01.22 74.20
9 Liukkonen Sonja Delta 14.25 0.01.36 72.22
10 Norrgrann Saara PR 14.40 0.01.51 70.21
11 Uhotoinen Anu Delta 14.57 0.02.08 68.13
12 Stenlund Hilla PR 15.46 0.02.57 63.88
13 Polso Anne VetU 16.10 0.03.21 61.60
14 Mattsson Ingela PIF 16.35 0.03.46 59.37
15 Maisila Mirkka HauSi 16.48 0.03.59 57.93
Autio Päivi Hiisi HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Dambe Signe PR 17.53 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haavisto Lotta TuS 14.46 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Havia-Kinnala Helena AngA 13.58 0.00.00
2 Nurmi Anne AngA 15.23 0.01.25

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Montonen Outi IHR 13.56 0.00.00 57.80
2 Eisanen Tea MaMa 14.15 0.00.19 52.28
3 Miettinen Jaana TuS 14.56 0.01.00 45.84

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 14.50 0.00.00 54.03
2 Saarimäki Helena AngA 16.10 0.01.20 47.71
3 Moilanen Kirsti MaMa 17.05 0.02.15 43.39
4 Hovirinta Marjo TuMe 19.00 0.04.10 37.43
5 Taimisto Sinikka MSParma 21.59 0.07.09 30.99

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saari Irmeli HirvHe 17.22 0.00.00 44.27
1 Salmenoja Hely HirvHe 17.22 0.00.00 44.27
3 Karvonen Pirjo SuSi 21.28 0.04.06 32.24
Heimonen Arja Navi HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mannervesi Helena PR 18.26 0.00.00
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 19.21 0.00.55

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kontio Pirkko Liisa TuS 27.36 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Silvennoinen Emma PR 14.25 0.00.00 70.69
2 Hirvonen Eveliina PR 15.15 0.00.50 65.16
3 Annila Silja RaLu 15.39 0.01.14 61.87
4 Rantanen Reeta MSParma 16.49 0.02.24 56.06
5 Alppi Anna RasKa 17.16 0.02.51 53.12
6 Teini Emilia RaLu 17.22 0.02.57 51.35
7 Penttilä Mari HlS 18.45 0.04.20 46.20

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haavisto Emmi TuS 15.26 0.00.00 59.90
2 Reiman Anni AngA 15.48 0.00.22 57.05
3 Mänki Aino-Maria AngA 16.18 0.00.52 53.88
4 Isolähteenmäki Pia RasKa 16.42 0.01.16 51.21
5 Sandroos Lotta RasKa 18.15 0.02.49 45.59
6 Ruusuvuori Reea VaRa 21.26 0.06.00 37.74
Neuvonen Laura TuS HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Noora Hiisi 10.55 0.00.00 53.77
2 Rantanen Essi MSParma 11.06 0.00.11 52.16
3 Kinnala Venla TuS 11.18 0.00.23 50.53
4 Valtonen Anni MSParma 11.20 0.00.25 49.67
5 Jalava Enni VaRa 12.03 0.01.08 46.06
6 Kaartinen Selja AngA 12.23 0.01.28 44.17
7 Yliluikki Henna SuSi 12.34 0.01.39 42.89
8 Anttila Tiina SuSi 12.55 0.02.00 41.11
9 Jerkku Laura TuS 13.20 0.02.25 39.22
10 Karlsson Pernilla PIF 16.04 0.05.09 32.05
11 Haavisto Ella TuS 29.14 0.18.19 17.34
Ekström Hanne-Line MSParma HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundman Josefina Delta 12.11 0.00.00
2 Juva Jonna AngA 12.25 0.00.14
3 Nymalm Amy PIF 12.27 0.00.16
4 Rantala Jasmiina RaLu 13.13 0.01.02
5 Haapasaari Ilona TuS 13.23 0.01.12
6 Haavisto Alli TuS 13.53 0.01.42
7 Aaltonen Anniina MSParma 14.38 0.02.27
8 Vuori Emilia AngA 14.57 0.02.46
9 Rantala Jenna MSParma 15.33 0.03.22