FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kalajokirastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Pasi VaajTe 30.45 0.00.00 83.25
2 Hölsö Mikko YKV 31.24 0.00.39 81.09
3 Istolahti Jaakko YKV 34.42 0.03.57 72.98
4 Ylikangas Esko RasKu 34.53 0.04.08 72.20
5 Niemelä Hannu RasHy 34.59 0.04.14 71.61
6 Parkkinen Keijo YlikNM 35.05 0.04.20 71.01
7 Koski Eero YKV 35.55 0.05.10 68.98
8 Pajula Harri LapVi 36.19 0.05.34 67.84
9 Hannuksela Jari Pohjant 37.08 0.06.23 65.98
10 Fränti Arto YKV 37.12 0.06.27 65.50
11 Vapa Marko OH 37.51 0.07.06 64.01
12 Harju Janne KoskRi 38.12 0.07.27 63.06
13 Kotaniemi Juha KoskRi 39.02 0.08.17 61.37
14 Kivelä Marko VetU 39.10 0.08.25 60.81
15 Mäkäräinen Jouni Pohjant 39.18 0.08.33 60.25
16 Pietiläinen Juha RastiE4 40.50 0.10.05 57.65
17 Vapa Mikko OH 41.55 0.11.10 55.84
18 Ketonen Miikka SalRe 42.30 0.11.45 54.75
19 Seppänen Mika VaKa 42.58 0.12.13 53.83
20 Autio Antti RasTiimi 43.08 0.12.23 53.31
21 Harju Teemu KoskRi 44.01 0.13.16 51.93
22 Hiitola Olli OTaru 44.39 0.13.54 50.88
23 Lassila Kenneth Botnia 46.11 0.15.26 48.90
24 Uusivirta Risto RasTiimi 48.25 0.17.40 46.36
25 Istolahti Heikki YKV 50.23 0.19.38 44.28
26 Rantala Paavo KoS 53.03 0.22.18 41.79
27 Linna Matti OuHu 53.07 0.22.22 41.48
28 Koirikivi Anssi RasTiimi 58.38 0.27.53 37.34
29 Kalapudas Antti AlatPi 1.08.35 0.37.50 31.73

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laininen Heikki SiiRa 28.16 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peisa Panu SalRe 42.15 0.00.00 37.14
2 Rinta Toni KoskRi 43.08 0.00.53 35.28
3 Hautala Heikki NivU 47.24 0.05.09 31.12
4 Halonen Tero KoskRi 48.23 0.06.08 29.51
5 Maasalo Pekka KoS 53.37 0.11.22 25.75
Arovainio Petteri RasTiimi HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Perus Jens NOK 35.22 0.00.00 52.99
2 Haapasalo Harri Pohjant 37.26 0.02.04 49.67
3 Holappa Hannu VePo 37.34 0.02.12 49.10
4 Lammi Harri SalRe 39.16 0.03.54 46.60
5 Leppämäki Tero ViiSu 40.01 0.04.39 45.35
6 Haapasalo Jarmo Pohjant 40.26 0.05.04 44.52
7 Westerholm Lasse VePo 43.25 0.08.03 41.12
8 Kuusikko Marko SalRe 43.46 0.08.24 40.45
9 Leppäniemi Esa VetU 44.29 0.09.07 39.47
10 Pihlajaniemi Janne VePo 44.34 0.09.12 39.06
11 Santapakka Pasi HimU 45.38 0.10.16 37.83
12 Heiskanen Jari SonPa 46.55 0.11.33 36.48
13 Björklund Tom Botnia 49.42 0.14.20 34.14
14 Lindholm Antti PerhKi 50.54 0.15.32 33.04
15 Loukusa Markku Iisu 54.29 0.19.07 30.60
16 Lohela Jarmo YlikNM 56.14 0.20.52 29.38
17 Väliheikki Mikael LaiVe 1.00.09 0.24.47 27.22
18 Lahtinen Marcus AlatPi 1.00.36 0.25.14 26.77
19 Sillanpää Tommi Pohjant 1.07.44 0.32.22 23.74
20 Furubacka Jonas Botnia 1.39.08 1.03.46 16.07

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 32.04 0.00.00 49.78
2 Kakko Kimmo Iisu 32.06 0.00.02 48.98
3 Tiainen Hannu NivU 34.36 0.02.32 44.75
4 Nivala Jarmo YlivKu 34.47 0.02.43 43.83
5 Kemppainen Vesa Iisu 35.49 0.03.45 41.89
6 Hästö Roland Femman 37.50 0.05.46 39.03
7 Konttajärvi Seppo VePo 38.58 0.06.54 37.28
8 Lillhonga Robert GIF 47.09 0.15.05 30.30
9 Pyhtilä Veli OH 49.17 0.17.13 28.50
10 Määttä Jari OH 50.19 0.18.15 27.44
Mutka Kai Pohjant KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helander Rolf OuHu 27.39 0.00.00 52.44
2 Heiskanen Hannu SonPa 27.48 0.00.09 51.29
3 Jylhä Seppo KΣTa 30.03 0.02.24 46.64
4 Piispanen Reima SalRe 35.30 0.07.51 38.80
5 Härkönen Antti PudU 37.57 0.10.18 35.66
6 Holm Mikael Minken 38.18 0.10.39 34.70
7 Paananen Jarmo SalRe 38.34 0.10.55 33.84
8 Koivumäki Kari KoS 38.41 0.11.02 33.11
9 Rantala Pekka KoS 40.15 0.12.36 31.22
10 Rankinen Juho SiSe 43.09 0.15.30 28.56

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajukangas Tauno KPV 29.17 0.00.00 49.50
2 Vilminko Pauli SiSe 30.24 0.01.07 47.23
3 Tervo Arhi ONMKY 31.42 0.02.25 44.87
4 Seppänen Ilpo VaKa 31.59 0.02.42 44.04
5 Karppinen Jouko LaiVe 32.28 0.03.11 42.97
6 Nurisalo Seppo KoS 32.59 0.03.42 41.88
7 Hongell Jouni KoS 33.29 0.04.12 40.85
8 Koirikivi Jorma RasTiimi 35.37 0.06.20 38.02
9 Pietilä Heikki S-2000 37.22 0.08.05 35.88
10 Ahokoivu Hemmo Pohjant 37.46 0.08.29 35.14
11 Hakomäki Juhani LapVi 38.46 0.09.29 33.88
12 Korpijärvi Asko KannUra 39.16 0.09.59 33.11
13 Rantala Aulis KoS 39.18 0.10.01 32.73
14 Palomäki Eero Femman 41.12 0.11.55 30.89
15 Argillander Erkki VaKa 44.19 0.15.02 28.41
16 Ronkainen Timo KEV 47.05 0.17.48 26.45
17 Kurula Juhani Pohjant 50.59 0.21.42 24.16

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Risto OuTa 24.47 0.00.00 52.73
2 Kemppainen Taisto VaKa 25.54 0.01.07 49.87
3 Lövsund Bengt Botnia 27.59 0.03.12 45.62
4 Jylkkä Markku YlivKu 30.47 0.06.00 40.98
5 Myllymäki Ari KPV 31.05 0.06.18 40.10
6 Lakkala Ossi SalRe 33.34 0.08.47 36.68
7 Törmälä Samuli YlivKu 36.15 0.11.28 33.55
8 Kokkonen Hannu RasPi 36.16 0.11.29 33.12
9 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 36.33 0.11.46 32.45
10 Puurunen Reijo OuTa 37.34 0.12.47 31.17
11 Toropainen Pauli ONMKY 38.12 0.13.25 30.26
12 Kalapudas Risto NaTe 39.50 0.15.03 28.64
13 Lassila Vesa M VetU 40.31 0.15.44 27.79
14 Kukkola Martti OuHu 44.48 0.20.01 24.79

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivukangas Erkki KΣTa 28.35 0.00.00 45.89
2 Juola Eero KoS 28.55 0.00.20 44.94
3 Rauma Håkan Botnia 29.07 0.00.32 44.21
4 Hanhela Mauno HaHe 30.39 0.02.04 41.60
5 Laitinen Olli PeRa 31.11 0.02.36 40.49
6 Åkerblom Måns GIF 31.45 0.03.10 39.38
7 Kätkä Vesa Reima 33.58 0.05.23 36.45
8 Torrkulla Roy Minken 34.28 0.05.53 35.56
9 Grekula Kalervo SalRe 34.34 0.05.59 35.10
10 Liedes Sakari Iisu 34.59 0.06.24 34.33
11 Mustonen Lauri AlatPi 36.34 0.07.59 32.51
12 Oja Jorma NivU 38.11 0.09.36 30.81
13 Joensuu Martti NivU 38.13 0.09.38 30.46
14 Lukkarinen Olavi Pohjant 40.32 0.11.57 28.42
15 Ervasti Onni PeRa 42.26 0.13.51 26.86
16 Salovaara Heikki Pohjant 49.36 0.21.01 22.73
17 Haapakoski Matti OuHu 52.37 0.24.02 21.19

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toskala Paavo KoS 25.19 0.00.00 43.74
2 Torvikoski Jouko JΣPa 26.02 0.00.43 42.00
3 Mäkinen Juhani SalRe 27.25 0.02.06 39.38
4 Mikkilä Mauno NivU 29.07 0.03.48 36.60
5 Salmela Kosti PihtTu 29.08 0.03.49 36.11
6 Pelkonen Toivo YlikNM 30.08 0.04.49 34.45
7 Linna Esko NivU 30.53 0.05.34 33.17
8 Nikula Reino OuTa 31.18 0.05.59 32.28
9 Jokikuona Toivo RasTiimi 34.00 0.08.41 29.31
10 Malila Sakari PihtTu 34.41 0.09.22 28.34
11 Staffans Per-Erik V÷rσ 35.27 0.10.08 27.33
12 Pietiläinen Erkki PeRa 37.50 0.12.31 25.24
13 Fränti Eero KoS 43.23 0.18.04 21.70

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 25.51 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Arvi SuomRa 33.05 0.00.00
2 Vartiainen Sulo KiimU 42.58 0.09.53

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Juho LaiVe 38.31 0.00.00
2 Mattola Peetu HaapavU 52.52 0.14.21

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huuha Aleksi OuHu 36.41 0.00.00 40.55
2 Inget Juha-Matti PudU 44.11 0.07.30 31.14
3 Vertanen Jonas Botnia 44.38 0.07.57 28.33

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmback Anton Solf 27.57 0.00.00 42.60
2 Hyvönen Johannes Solf 29.34 0.01.37 39.67
3 Lammi Aleksi LapVi 30.04 0.02.07 38.41
4 Nivala Kari YlivKu 30.51 0.02.54 36.86
5 Pajukangas Mikko KPV 32.42 0.04.45 34.23
6 Lillhonga Leander GIF 33.39 0.05.42 32.73
7 Koivumäki Lauri KoS 34.07 0.06.10 31.76
8 Hansén Linus Botnia 38.15 0.10.18 27.86
9 Rönnqvist André Botnia 40.33 0.12.36 25.84
10 Laine Valtteri KoS 45.07 0.17.10 22.83
11 Hagnäs Herman Botnia 1.08.50 0.40.53 14.70

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Peetu KoS 23.19 0.00.00
2 Holappa Joona VePo 23.22 0.00.03
3 Hyvönen Robert RasTiimi 37.03 0.13.44
4 Tiitto Kalle RasTiimi 41.00 0.17.41
Poutanen Mikko KoS HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Venetjoki Väinö KoS 17.25 0.00.00
2 Stenbacka Oscar VaaSu 20.51 0.03.26
3 Hölsö Severi YKV 22.30 0.05.05
4 Kronqvist Emil KoS 25.50 0.08.25
5 Lillhonga Kevin GIF 37.21 0.19.56

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Mickel Botnia 15.00 0.00.00
2 Koivumäki Olli KoS 15.31 0.00.31
3 Heiskanen Tatu SonPa 16.47 0.01.47
4 Björklund Axel Botnia 19.32 0.04.32
5 Pöyry Roope Pohjant 51.52 0.36.52
6 Leppämäki Anton ViiSu 1.34.54 1.19.54
Salovaara Saku Pohjant KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Westerholm Thomas VePo 17.06 0.00.00
Alasaari Konsta NivU HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 7.46 0.00.00
2 Rantala Jussi OH 8.28 0.00.42
3 Lohela Joona YlikNM 9.35 0.01.49
4 Brock Gavin KoS 9.54 0.02.08
5 Oja Jirka KaJu 10.50 0.03.04
6 Kuusikko Miska SalRe 11.19 0.03.33
7 Niemelä Paavo Iisu 13.01 0.05.15
8 Himanka Juuso KaJu 14.12 0.06.26
9 Hannuksela Jere Pohjant 15.02 0.07.16
10 Björklund Aron Botnia 15.13 0.07.27
11 Peltoniemi Sisu KPV 18.08 0.10.22

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Henna RasTiimi 35.07 0.00.00 61.45
2 Laitinen Maria YlikNM 37.00 0.01.53 57.69
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 38.17 0.03.10 55.16
4 Haataja Mirka EsSu 39.10 0.04.03 53.32
5 Istolahti Jaana YKV 41.13 0.06.06 50.11
6 Martinmäki Kaisu Pohjant 41.55 0.06.48 48.72
7 Tiitto Johanna RasTiimi 42.20 0.07.13 47.69
8 Knuuti Pirjo NivU 43.58 0.08.51 45.40
9 Lotvonen Essi LaiVe 45.56 0.10.49 42.95
10 Tiitto Katariina RasTiimi 46.58 0.11.51 41.51
11 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 48.03 0.12.56 40.10
12 Mäkinen Sanni SalRe 51.54 0.16.47 36.68
13 Lindfors Lina Falken 54.30 0.19.23 34.50
14 Heiskanen Terhi SonPa 55.26 0.20.19 33.50
15 Simpanen Hanna-Mari HalTo 57.12 0.22.05 32.07

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fränti Eeva-Maria YKV 37.10 0.00.00 34.13
2 Venetjoki Kirsi KoS 37.50 0.00.40 31.85
3 Sillanpää Elina Pohjant 39.59 0.02.49 28.55
4 Pesonen Orvokki HaHe 41.30 0.04.20 25.98

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Kati Botnia 35.35 0.00.00 51.36
2 Orjala Elina KoS 36.51 0.01.16 45.87
3 Goman Annukka VePo 38.23 0.02.48 40.47

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Piia YlikNM 35.56 0.00.00 35.07
2 Peltoniemi Anne KPV 37.40 0.01.44 32.21
3 Leppikangas Heli KangSK 40.31 0.04.35 28.77
4 Hyvönen Jaana RasTiimi 43.04 0.07.08 25.97
5 Mikkonen Susanna KemijU 44.40 0.08.44 23.98

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hannuksela Eija Pohjant 30.12 0.00.00 57.54
2 Lotvonen Arja LaiVe 32.50 0.02.38 51.94
3 Riikola Sirpa YlikNM 33.26 0.03.14 50.03
4 Perkkalainen Johanna EE 34.45 0.04.33 47.20
5 Tilvis Aija RasTiimi 35.29 0.05.17 45.30
6 Lassila Päivi RasTiimi 40.26 0.10.14 38.95
7 Alasaari Anu NivU 42.01 0.11.49 36.71
8 Erkkilä Marja RaJu 42.08 0.11.56 35.83
9 Määttä Anna-Maija OH 1.01.59 0.31.47 23.83

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 26.29 0.00.00 52.68
2 Kankaanpää Tarja KauWi 27.52 0.01.23 49.00
3 Ekdahl Pirkko NivU 28.18 0.01.49 47.19
4 Kauppinen Liisa SuomRa 30.12 0.03.43 43.23
5 Jokikokko Tarja OuTa 31.37 0.05.08 40.35
6 Piispanen Eija OuHu 33.40 0.07.11 37.00
7 Väänänen Mervi OuTa 37.22 0.10.53 32.54
8 Kosamo Maire PudU 40.23 0.13.54 29.37

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinniemi Seija SiSe 33.05 0.00.00
2 Jokela Riitta YlikNM 51.34 0.18.29

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajaniemi Anneli OTaru 30.12 0.00.00
2 Lassila Eija VetU 56.39 0.26.27

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Irma OuTa 39.21 0.00.00
2 Vapa Satu S-2000 40.45 0.01.24

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Anneli Iisu 34.18 0.00.00
2 Vilppola Anneli Iisu 44.07 0.09.49

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Tiia RasKu 34.23 0.00.00 43.22
2 Huuha Anni OuHu 36.14 0.01.51 37.94
3 Kauppinen Silja Pohjant 1.00.18 0.25.55 20.95

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 29.08 0.00.00 45.63
2 Nivala Jenna-Maria YlivKu 39.13 0.10.05 31.36
3 Kaustinen Emilia HimU 41.18 0.12.10 27.36

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Furubacka Evelina Botnia 29.28 0.00.00 45.02
2 Väliheikki Petra LaiVe 31.40 0.02.12 41.44
3 Rönnqvist Fanny Botnia 32.29 0.03.01 39.97
4 Jaakola Emma-Noora PudU 35.11 0.05.43 36.49
5 Hiltunen Anna YlikNM 36.21 0.06.53 34.93
6 Hakala Hanna HaHe 37.06 0.07.38 33.84
7 Himanka Jenna LapVi 37.54 0.08.26 32.75
8 Huhtela Oona PudU 38.27 0.08.59 31.92
9 Kaustinen Erika HimU 39.10 0.09.42 30.97
10 Näsi Juliaana Pohjant 40.02 0.10.34 29.94
11 Halla-aho Emma HimU 41.41 0.12.13 28.42
12 Haapasalo Henriikka Pohjant 41.44 0.12.16 28.04
13 Uusitalo Annika YlikNM 41.59 0.12.31 27.54
14 Jaatinen Milja HaHe 47.45 0.18.17 23.91
Harju Moona PudU HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tanskanen Anni IisVi 18.18 0.00.00
2 Stenbacka Emma VaaSu 20.08 0.01.50
3 Holappa Sini YlikNM 20.59 0.02.41
4 Parkkinen Veera YlikNM 28.14 0.09.56
5 Rissanen Jemina KemijU 34.38 0.16.20
6 Kemppainen Janna YlikNM 37.02 0.18.44

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väliheikki Julia LaiVe 18.06 0.00.00
2 Kangas Taika Pohjant 20.11 0.02.05
3 Jaatinen Venla HaHe 20.14 0.02.08
4 Biskop Greta KoS 39.46 0.21.40
5 Sankelo Lotta Pohjant 43.24 0.25.18
6 Linna Aino-Maria OuHu 48.47 0.30.41
7 Hästö Julia Femman 58.08 0.40.02

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Anna VePo 18.41 0.00.00
2 Katajamäki Henna-Riina KauWi 24.13 0.05.32
3 Hästö Louisa Femman 26.02 0.07.21
4 Leppämäki Elsa ViiSu 29.21 0.10.40
5 Riikola Riina YlikNM 30.54 0.12.13
6 Haapasalo Wilma Pohjant 33.16 0.14.35
7 Ylikangas Pinja HimU 36.25 0.17.44
8 Furubacka Lovisa Botnia 38.19 0.19.38

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hölsö Henriikka YKV 18.39 0.00.00
2 Kaukua Sanni HaHe 20.01 0.01.22
3 Siironen Ella KoS 20.40 0.02.01
4 Venetjoki Venla KoS 21.52 0.03.13
5 Lammi Tara KauWi 22.06 0.03.27
6 Verronen Senja KoS 33.01 0.14.22
7 Vertanen Jennie Botnia 33.35 0.14.56
8 Holappa Iida VePo 46.51 0.28.12

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Heidi Pohjant 9.10 0.00.00
2 Goman Maija VePo 10.45 0.01.35
3 Viitasaari Liina KoS 11.17 0.02.07
4 Jaatinen Ilona HaHe 12.11 0.03.01
5 Tiainen Liinu NivU 13.42 0.04.32
6 Hämäläinen Justiina ViiSu 14.06 0.04.56
7 Parkkinen Laura YlikNM 14.32 0.05.22
8 Mutka Aino Pohjant 15.39 0.06.29
9 Loukusa Anni Iisu 16.18 0.07.08
10 Holappa Veera VePo 19.47 0.10.37