FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
EP:n AM keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Tuomo YKV 35.49 0.00.00 79.57
2 Laurila Jussi JalJa 36.56 0.01.07 76.56
3 Laakso Juha-Matti RasKu 37.16 0.01.27 75.27
4 Luoma Juha LapVi 38.16 0.02.27 72.71
5 Hakala Antti LapVi 38.51 0.03.02 71.04
6 Rantala Teemu LapVi 39.04 0.03.15 70.07
7 Nuuttila Lauri RasKu 40.33 0.04.44 66.95
8 Sivén Ville LapVi 40.35 0.04.46 66.34
9 Hemminki Jukka RaJu 41.16 0.05.27 64.70
10 Huhtanen Pekka RasKu 42.55 0.07.06 61.69
11 Korkeakangas Antti RaJu 43.10 0.07.21 60.81
12 Heiska Samu LapVi 45.07 0.09.18 57.68
13 Lauronen Jarkko LaihLu 45.24 0.09.35 56.83
14 Istolahti Jaakko YKV 46.11 0.10.22 55.38
15 Välikorpi Jari RasKu 48.02 0.12.13 52.78
16 Hippi Samuel VaaSu 52.59 0.17.10 47.42
17 Yli-Kaatiala Juho KuortKu 1.03.12 0.27.23 39.40
18 Puntila Jaakko SuJu 1.09.45 0.33.56 35.38
19 Näsi Roope AlahKi 1.12.50 0.37.01 33.57
Uitto Jussi RasKu KES -
Kallio-Könnö Jarno RasKu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppi Tapio LaihLu 34.51 0.00.00 51.94
2 Nisula Marko TeuRi 41.17 0.06.26 42.91
3 Länsiluoto Aapo RaJu 44.39 0.09.48 38.81
4 Innanen Sakari LaihLu 46.25 0.11.34 36.49
5 Koivula Petri LaihLu 51.41 0.16.50 32.02
6 Uitto Juha RasKu 1.03.17 0.28.26 25.54
7 Ruotsala Kalle AlahKi 1.06.40 0.31.49 23.66
Lemberg Tommy RaJu KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niska Kimmo LapVi 37.03 0.00.00 50.82
2 Reinikka Timo VaaSu 38.51 0.01.48 48.01
3 Nevala Pasi TeuRi 39.03 0.02.00 47.31
4 Ekola Juha AlahKi 39.54 0.02.51 45.86
5 Ruokola Ilkka RaJu 40.59 0.03.56 44.22
6 Lemponen Ari RaJu 41.17 0.04.14 43.47
7 Rinta-Keturi Mika RaJu 41.31 0.04.28 42.80
8 Koivisto Juhani KortJV 45.30 0.08.27 38.67
9 Koivisto Kari KortJV 45.36 0.08.33 38.20
10 Kamila Kai SuJu 46.50 0.09.47 36.81
11 Talvitie Jari PoRa 46.59 0.09.56 36.32
12 Pykälämäki Sami RaJu 51.48 0.14.45 32.60
13 Pasanen Jussi RaJu 52.04 0.15.01 32.10
14 Heikkilä Juha KortJV 52.11 0.15.08 31.69
15 Varamäki Ari LapVi 53.56 0.16.53 30.33
16 Isoluoma Jani RasKu 54.57 0.17.54 29.45
17 Kujanpää Marko AlajA 55.09 0.18.06 29.02
Koivunen Vesa AlajA EIL -
Yli-Ilkka Harri RaJu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hilli Kimmo JalJa 34.41 0.00.00 54.69
2 Kujala Tapio YKV 34.44 0.00.03 53.87
3 Kuoppala Esa RasKu 35.08 0.00.27 52.52
4 Kuusisto Mika LaihLu 35.36 0.00.55 51.10
5 Laasanen Juha LaihLu 36.04 0.01.23 49.72
6 Niemi Ismo PoRa 39.22 0.04.41 44.90
7 Myllymäki Aimo KortJV 40.22 0.05.41 43.15
8 Koskela Heikki RaJu 42.02 0.07.21 40.82
9 Latvala Juha AlajA 44.10 0.09.29 38.26
10 Kattelus Matti LapVi 51.44 0.17.03 32.17
11 Leppälä Juhani JalJa 54.25 0.19.44 30.10
12 Lyyluoma Pasi TeuRi 55.45 0.21.04 28.92
Kinnari Jukka SuJu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 24.39 0.00.00 56.59
2 Patana Pekka LaihLu 26.43 0.02.04 51.75
3 Sippola Asko KuortKu 26.46 0.02.07 51.19
4 Lusa Hannu RaJu 27.45 0.03.06 48.94
5 Härö Hannu VäVi 27.48 0.03.09 48.41
6 Pikkumäki Jouni RasKu 28.57 0.04.18 46.06
7 Valtari Markku VaaSu 29.12 0.04.33 45.24
8 Hakala Heikki KortJV 29.37 0.04.58 44.19
9 Hautala Eero KortJV 30.22 0.05.43 42.69
10 Vallbacka Heikki KortJV 31.33 0.06.54 40.70
11 Eilola Juhani RasKu 31.53 0.07.14 39.89
12 Virnala Jukka JalJa 32.23 0.07.44 38.89
13 Toppari Reijo KauWi 35.00 0.10.21 35.64
14 Kangasmäki Esa SuJu 35.53 0.11.14 34.42
15 Mäki-Kamppi Kari RasKu 37.19 0.12.40 32.76
16 Mäkitalo Mikko KauKa 37.53 0.13.14 31.95
Ala-Hukkala Juha RaJu KES -
Kirkkomäki Jarmo KauWi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Hannu SuJu 22.59 0.00.00 54.26
2 Pensas Esko LaihLu 23.35 0.00.36 52.35
3 Yli-Kaatiala Ari LapVi 24.13 0.01.14 50.46
4 Niinimäki Hannu K. LaihLu 24.52 0.01.53 48.64
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 25.11 0.02.12 47.54
6 Nyystilä Jukka LaihLu 25.25 0.02.26 46.61
7 Hilli Veikko RaJu 27.23 0.04.24 42.81
8 Rintamäki Seppo RaJu 28.01 0.05.02 41.39
9 Luuri Pertti RaJu 29.25 0.06.26 39.00
10 Huhtanen Esa RaJu 30.06 0.07.07 37.70
11 Anttila Jouko RasKu 32.02 0.09.03 35.03
12 Hautala Arto VaaSu 32.06 0.09.07 34.57
13 Kivipelto Kalevi AlajA 32.19 0.09.20 33.96
14 Nuuttila Kari KauKa 33.48 0.10.49 32.10
15 Alanen Martti RasKu 39.59 0.17.00 26.82
16 Laurila Timo JalJa 40.10 0.17.11 26.39
Herttua Martti LapVi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Harri KauKa 21.53 0.00.00 45.80
2 Majasaari Kari SuJu 24.52 0.02.59 39.84
3 Williamsson Bo-Göran VaaSu 25.15 0.03.22 38.77
4 Pollari Kalevi YKV 26.17 0.04.24 36.81
5 Hahtola Aulis RasKu 27.27 0.05.34 34.82
6 Niemelä Pentti LaihLu 28.23 0.06.30 33.27
7 Valli Seppo KauKa 28.44 0.06.51 32.46
8 Pienimäki Kari RaJu 28.58 0.07.05 31.80
9 Rantamäki Veikko KauKa 29.05 0.07.12 31.28
10 Humalamäki Hannu ÄhtU 29.19 0.07.26 30.63
11 Pajula Ilpo LapVi 29.53 0.08.00 29.67
12 Hautala Olavi RaJu 37.50 0.15.57 23.13
13 Kujanpää Heikki AlajA 38.42 0.16.49 22.31
14 Harju Jorma KortJV 43.10 0.21.17 19.73
Eno Kaarlo TeuRi EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 21.49 0.00.00 41.17
2 Erkinheimo Voitto KortJV 24.29 0.02.40 36.22
3 Keskinen Jouko RaJu 24.43 0.02.54 35.43
4 Kamila Pentti LaihLu 25.10 0.03.21 34.35
5 Saarimäki Jorma VaaSu 26.57 0.05.08 31.66
6 Peltola Lasse SuJu 27.24 0.05.35 30.73
7 Rantakangas Erkki AlajA 27.29 0.05.40 30.23
8 Lågland Henry VaaSu 27.54 0.06.05 29.37
9 Kujala Seppo PoRa 29.09 0.07.20 27.73
10 Kankaanpää Jussi RaJu 31.25 0.09.36 25.37
11 Korvakangas Reino VaaSu 33.07 0.11.18 23.73
12 Yli-Teevahainen Olavi KauKa 35.37 0.13.48 21.75
13 Kalliomäki Jarmo SuJu 46.07 0.24.18 16.55

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Tuomo KauKa 29.04 0.00.00 31.42
2 Mäki-Lohiluoma Tuomo RasKu 30.51 0.01.47 29.05
3 Autio Mauno AlajA 31.00 0.01.56 28.36
4 Latvala Matti RaJu 34.11 0.05.07 25.22
5 Siltala Raimo KauWi 34.25 0.05.21 24.55
6 Haanpää Pentti RasKu 35.09 0.06.05 23.55
7 Viitala Matias LapVi 38.20 0.09.16 21.15
8 Kalliokoski Jorma LapVi 39.26 0.10.22 20.12
9 Luoma Antti KortJV 47.29 0.18.25 16.35
Kielinen Erkki KortJV EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Esko RaJu 28.06 0.00.00 31.91
2 Knuuttila Helge VaaSu 28.28 0.00.22 30.83
3 Salmi Aimo VaaSu 28.59 0.00.53 29.62
4 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 31.37 0.03.31 26.54
5 Kataja Reino SuJu 32.52 0.04.46 24.95
6 Keski-Prosi Antti SuJu 33.22 0.05.16 24.00
7 Vuorinen Pentti SuJu 33.37 0.05.31 23.25
8 Hietaharju Antti ÄhtU 37.31 0.09.25 20.32

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mansikkamäki Lauri KauWi 19.45 0.00.00 31.29
2 Ojajärvi Kalevi KuortKu 23.06 0.03.21 25.42
3 Koivunen Rauno RaJu 33.45 0.14.00 16.48
4 Koivunen Matti RaJu 40.28 0.20.43 12.98

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takalampi Erkki KuortKu 26.23 0.00.00 26.09
2 Ojajärvi Armas KuortKu 29.11 0.02.48 22.41
3 Varamäki Veikko RaJu 33.05 0.06.42 18.73
4 Nyystilä Unto LaihLu 42.36 0.16.13 13.74

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kössi Santeri LapVi 29.56 0.00.00 36.54
2 Virnala Jussi JalJa 33.48 0.03.52 30.74
3 Laasanen Lauri LaihLu 35.29 0.05.33 27.74
4 Puntila Janne SuJu 35.47 0.05.51 25.98

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Juuso AlajA 28.52 0.00.00 47.71
2 Kaksonen Tero YKV 29.58 0.01.06 44.23
3 Saari Juho PoRa 33.12 0.04.20 38.37
4 Purola Matias AlajA 38.54 0.10.02 31.42
5 Pasanen Sampo RaJu 58.03 0.29.11 20.17

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipulli Eero VaaSu 19.45 0.00.00 40.67
2 Lammi Aleksi LapVi 22.32 0.02.47 35.06
3 Herttua Matti LapVi 23.25 0.03.40 33.16
4 Saari Jani PoRa 25.08 0.05.23 30.36
5 Mäkelä Joonas AlajA 30.16 0.10.31 24.77
6 Hakala Matias LapVi 33.04 0.13.19 22.27
7 Parkkinen Eetu AlahKi 49.00 0.29.15 14.76
8 Salmi Mikko KuortKu 1.01.44 0.41.59 11.49
9 Kauppi Teemu LaihLu 1.09.55 0.50.10 9.96
Sankelo Hermanni KortJV HYL -
Kattelus Tuomas LapVi EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmi Miika VaaSu 12.03 0.00.00
2 Rintala Niku TeuRi 14.03 0.02.00
3 Latvala Otto AlajA 14.19 0.02.16
4 Koskela Sakari RaJu 14.20 0.02.17
5 Nisula Joona TeuRi 14.22 0.02.19
6 Kaksonen Teemu YKV 14.42 0.02.39
7 Hemminki Joni RaJu 15.40 0.03.37
8 Tiukkanen Juho VaaSu 16.15 0.04.12
9 Kauppi Anssi LaihLu 16.42 0.04.39
10 Saari Joni PoRa 17.34 0.05.31
11 Saksa Riku TeuRi 20.41 0.08.38
12 Somppi Simo-Atte LaihLu 22.05 0.10.02
13 Mäkelä Joni AlajA 22.55 0.10.52
14 Melender Eetu RaJu 47.29 0.35.26
Vilpakka Jaakko LapVi HYL -
Saranpää Topias RaJu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantoja Jarkko RasKe 10.46 0.00.00
2 Niska Valtteri LapVi 10.57 0.00.11
3 Kuusisto Topi LaihLu 12.21 0.01.35
4 Stenbacka Oscar VaaSu 12.24 0.01.38
5 Vuorela Johannes YKV 13.05 0.02.19
6 Laasanen Matti LaihLu 13.22 0.02.36
7 Hemminki Niko RaJu 13.24 0.02.38
8 Kangas Juho LapVi 13.49 0.03.03
9 Leppälä Jarno JalJa 14.15 0.03.29
10 Nisula Ville TeuRi 15.15 0.04.29
11 Koivisto Juho KortJV 15.17 0.04.31
12 Tiukkanen Jaakko VaaSu 15.20 0.04.34
13 Hietaharju Ossi RaJu 15.43 0.04.57
14 Lindgren Joona KortJV 17.12 0.06.26
15 Nurmi Elias RasKe 17.25 0.06.39
16 Kauppi Lauri LaihLu 18.39 0.07.53
17 Sankelo Antton KortJV 19.18 0.08.32
18 Saranpää Touko RaJu 19.45 0.08.59
19 Ollikkala Miro PoRa 20.19 0.09.33
20 Louko Iiro RasKe 21.20 0.10.34
21 Rinta-Keturi Niko RaJu 21.23 0.10.37
22 Niemi Jaakko PoRa 21.25 0.10.39

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasanen Aapo RaJu 12.20 0.00.00
2 Nevala Roni TeuRi 15.59 0.03.39
3 Konttinen Markus RaJu 16.33 0.04.13
4 Nurmi Aapo RasKe 18.47 0.06.27
5 Valtari Saku VaaSu 19.29 0.07.09
6 Norrbacka Roni-Eemil VaaSu 20.07 0.07.47
7 Lemberg Ville RaJu 22.22 0.10.02
8 Lemberg Roope RaJu 22.27 0.10.07
9 Saranen Anton RasKe 23.54 0.11.34
10 Mäkynen Marius RaJu 25.05 0.12.45

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hanna ÄhtU 31.52 0.00.00 69.76
2 Voytova Alexandra RasKu 32.05 0.00.13 68.55
3 Varjonen Essi VaaSu 37.08 0.05.16 58.59
4 Heittola Satu RasKu 37.43 0.05.51 57.05
5 Heittola Sanna KauKa 38.00 0.06.08 56.00
6 Rinkineva Laura RaJu 38.47 0.06.55 54.25
7 Hemminki Hanna PoRa 39.02 0.07.10 53.29
8 Rinkineva Elina RaJu 39.18 0.07.26 52.33
9 Korpi Maarit LapVi 40.42 0.08.50 49.94
10 Väätäinen Eeva-Stiina ÄhtU 44.00 0.12.08 45.65
11 Fränti Eeva-Maria YKV 45.23 0.13.31 43.74
12 Alanen Hanna RasKu 47.22 0.15.30 41.40
13 Herttua Johanna LapVi 48.10 0.16.18 40.22
14 Ojala Ulla PoRa 59.04 0.27.12 32.40
15 Kuoppala Minna KuortKu 1.11.33 0.39.41 26.41

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Johanna LapVi 29.53 0.00.00 55.85
2 Ojala Leena RasKu 34.04 0.04.11 47.94
3 Viianen Pirjo LaihLu 34.50 0.04.57 45.86
4 Pohtola Kaisa YKV 35.13 0.05.20 44.35
5 Karppi Susanna LaihLu 35.59 0.06.06 42.41
6 Rotola-Pukkila Minna KauKa 36.35 0.06.42 40.73
7 Koivisto Minna KortJV 39.12 0.09.19 37.10
8 Kujanpää Maarit KuortKu 40.07 0.10.14 35.36

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 30.03 0.00.00 53.92
2 Taipalus Maarika RasKu 31.20 0.01.17 47.83
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 55.03 0.25.00 25.02

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Kasari Outi RasKu 28.37 0.00.00 56.42
2 Koskela Sari RaJu 32.44 0.04.07 48.50
3 Katajamäki Tuija KauWi 34.29 0.05.52 45.26
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 35.49 0.07.12 42.82
4 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 35.49 0.07.12 42.82
6 Erkkilä Marja RaJu 37.06 0.08.29 39.89
7 Lammi Tarja KauWi 39.24 0.10.47 36.88
8 Kattelus Päivi LapVi 39.52 0.11.15 35.77
9 Suokko Katariina LapVi 42.35 0.13.58 32.86
10 Hakala Päivi VäVi 1.01.30 0.32.53 22.31

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 24.36 0.00.00 49.22
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 28.06 0.03.30 41.80
3 Hautala Päivi RaJu 30.07 0.05.31 37.79
4 Rantamäki Anita KauKa 33.32 0.08.56 32.86
5 Erkkilä Riitta LapVi 37.13 0.12.37 28.63
6 Humalamäki Marja ÄhtU 42.49 0.18.13 24.04

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkitalo Liisa KauKa 30.51 0.00.00 20.73
2 Laurila Arja JalJa 32.50 0.01.59 18.50
3 Paloniemi Arja VäVi 35.04 0.04.13 16.41
4 Hautamäki Leena KortJV 46.53 0.16.02 11.59

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 19.43 0.00.00 40.61
2 Erkinheimo Ritva KortJV 20.03 0.00.20 38.44
3 Sauru Seija PoRa 22.09 0.02.26 33.44
4 Kujanpää Tuula AlajA 47.52 0.28.09 14.85
5 Laine Kaija KauKa 51.56 0.32.13 13.11

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 21.56 0.00.00 37.41
2 Maja Alli RaJu 29.17 0.07.21 26.97
3 Peltola Hilkka SuJu 33.31 0.11.35 22.64
4 Koivunen Helena RaJu 33.36 0.11.40 21.67
5 Mäkelä Marjatta PoRa 36.16 0.14.20 19.23

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka KauKa 32.11 0.00.00
2 Keskinen Leila RaJu 37.17 0.05.06

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Eeva-Liisa KortJV 23.35 0.00.00 56.74
2 Mäkitalo Kaisa KauKa 25.35 0.02.00 50.35
3 Tuomisto Anna RaJu 27.52 0.04.17 44.42
4 Korpi Paula LapVi 33.58 0.10.23 34.97
Latva-Kiskola Piia RasKu HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Suvi RasKu 24.04 0.00.00 63.72
2 Lehto Hanna LapVi 28.43 0.04.39 52.06
3 Kulmala Jonna RasKu 32.12 0.08.08 45.24
4 Ylikoski Taru KortJV 32.29 0.08.25 43.67
5 Nurmi Ella VaaSu 33.16 0.09.12 41.49
6 Kössi Anniina KortJV 35.49 0.11.45 37.46
7 Rinta-Keturi Jonna SuJu 36.29 0.12.25 35.73
Lehto Jenna LapVi EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Manderbacka Hanne VaaSu 19.52 0.00.00 46.70
2 Pajula Salla LapVi 20.32 0.00.40 44.78
3 Mellberg Sonja VaaSu 20.45 0.00.53 43.92
4 Mäntylä Tanja RasKe 21.24 0.01.32 42.21
5 Muhonen Emma VaaSu 22.08 0.02.16 40.44
6 Pasanen Pihla RaJu 26.50 0.06.58 33.05
7 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 28.10 0.08.18 31.19
8 Himanka Jenna LapVi 28.40 0.08.48 30.37
9 Kuusela Julia RasKu 29.54 0.10.02 28.84
10 Mäntylä Iida KortJV 30.16 0.10.24 28.22
11 Reinikka Frida VaaSu 30.45 0.10.53 27.51
12 Rinne Sara KuortKu 32.52 0.13.00 25.49
13 Välimaa Kristiina VaaSu 32.59 0.13.07 25.15
14 Pienimäki Petra RasKe 34.00 0.14.08 24.16
15 Purola Sanna-Mari AlajA 35.44 0.15.52 22.76
16 Ala-aho Katri VaaSu 46.02 0.26.10 17.49
17 Latvala Emmi AlajA 48.15 0.28.23 16.51
18 Koivisto Katariina AlajA 1.00.06 0.40.14 13.12

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emma LapVi 12.25 0.00.00
2 Koskela Sanna RaJu 12.54 0.00.29
3 Mäntylä Tiina RasKe 14.13 0.01.48
4 Tuomisto Satu VaaSu 14.15 0.01.50
5 Stenbacka Emma VaaSu 14.45 0.02.20
6 Tuomisto Anu VaaSu 14.52 0.02.27
7 Hietala Sarianne VaaSu 16.27 0.04.02
8 Heikinmäki Maija LaihLu 17.04 0.04.39
9 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 17.45 0.05.20
10 Muhonen Anni VaaSu 18.10 0.05.45
11 Nurmi Venla RasKe 19.54 0.07.29
12 Runnakko Emilia RasKe 22.28 0.10.03
13 Korkonen Johanna RaJu 25.38 0.13.13
14 Hakala Anna-Kaisa LapVi 27.55 0.15.30
Koivisto Julia KortJV EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskilahti Kati JalJa 15.17 0.00.00
2 Myllymäki Maarit KortJV 15.50 0.00.33
3 Rinta-Keturi Anni RaJu 17.38 0.02.21
4 Keskinen Nella VäVi 18.53 0.03.36
5 Pienimäki Irina RasKe 19.13 0.03.56
6 Juurakko Veera RasKe 21.00 0.05.43
7 Kamila Minerva SuJu 21.20 0.06.03
8 Peltonen Sara LapVi 22.21 0.07.04
9 Valkama Meeri RasKe 24.26 0.09.09
Välimaa Eveliina VaaSu KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemi Tiina PoRa 11.59 0.00.00
2 Koskilahti Mira JalJa 12.14 0.00.15
3 Kuusisto Sanni LaihLu 12.48 0.00.49
4 Hoskari Maria RasKe 13.24 0.01.25
5 Pohtola Noora YKV 15.00 0.03.01
6 Ylipulli Veera VaaSu 15.33 0.03.34
7 Melender Emilia RaJu 17.35 0.05.36
8 Kallunki Aino RaJu 17.49 0.05.50
9 Nevala Ronja TeuRi 19.08 0.07.09
10 Innanen Milla LaihLu 19.14 0.07.15
11 Latvala Elli AlajA 21.00 0.09.01
12 Valkama Milla RasKe 21.10 0.09.11
13 Kauppi Laura LaihLu 22.44 0.10.45
14 Lahdenmäki Noora RasKe 22.50 0.10.51
15 Rantoja Sari RasKe 23.06 0.11.07
16 Runnakko Sofia RasKe 23.14 0.11.15
17 Kaitola Anna RasKe 23.23 0.11.24
18 Rantoja Marika RasKe 24.11 0.12.12
19 Pohtola Roosa YKV 26.01 0.14.02
20 Ala-aho Paula VaaSu 26.48 0.14.49
Karppi Iiris LaihLu EIL -

Sarja H21U
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Toni VaajTe 34.09 0.00.00
2 Heikka Janne Delta 35.06 0.00.57
3 Vehmas Risto ViRuS 38.07 0.03.58
4 Nurmiainen Aaro LappRi 40.28 0.06.19
5 Vartiamäki Teemu SV 40.35 0.06.26
6 Kujanpää Juuso Lynx 43.50 0.09.41
7 Saari Aki RasKa 44.49 0.10.40
8 Rantapuska Seppo PetPe 1.00.46 0.26.37
9 Mäkelä Markku ViRuS 1.20.43 0.46.34

Sarja D21U
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virekunnas Laura TP 40.38 0.00.00
2 Blomqvist Eija Femman 41.44 0.01.06