FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
XVIII Mikonpäivän Suunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kymäläinen Severi TP 13.11 0.00.00 89.86
2 Koistinen Olli-Pekka HiKi 13.31 0.00.20 87.21
3 Anttonen Antti VaajTe 13.45 0.00.34 85.30
4 Sainio Santeri KangSK 13.53 0.00.42 84.05
5 Kari Tuomas AngA 13.54 0.00.43 83.53
6 Morrison Ross RR 13.59 0.00.48 82.60
7 Taivainen Juho-Matti PelPo 14.08 0.00.57 81.31
8 Jurvakainen Tuukka VaajTe 14.19 0.01.08 79.85
9 Kuukka Elias TP 14.28 0.01.17 78.62
10 Väisänen Henrik Hiisi 14.36 0.01.25 77.49
11 Saikko Ville LappRi 14.47 0.01.36 76.13
11 Senttula Tuukka S-JKL 14.47 0.01.36 76.13
13 Vuorinen Lauri VeVe 14.48 0.01.37 75.24
14 Taanila Henri IkNV 15.09 0.01.58 73.12
15 Tuovinen Aleksi KuoSu 15.38 0.02.27 70.48
16 Koskinen Roope Hiisi 15.48 0.02.37 69.36
17 Snellman Tomas RaLu 15.56 0.02.45 68.41
18 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 16.05 0.02.54 67.40
19 Asikainen Saku Hiisi 16.18 0.03.07 66.14
20 Annila Petri Koovee 16.21 0.03.10 65.58
21 Kapiainen Tomi RaKaS 16.31 0.03.20 64.55
22 Kuutti Veli-Pekka PertPe 16.38 0.03.27 63.75
23 Laasanen Lauri LaihLu 17.13 0.04.02 61.24
24 Hölli Mikko KangSK 17.40 0.04.29 59.35
24 Rantanen Vesa Koovee 17.40 0.04.29 59.35
26 Ylis-Junttila Vesa HlS 18.05 0.04.54 57.32
27 Ristimäki Tapio Keihäs 18.27 0.05.16 55.86
28 Iikkanen Tomi PirHi 18.35 0.05.24 55.14
29 Viholainen Joona S-JKL 18.58 0.05.47 53.72
30 Kaataja Mikko RasKe 19.27 0.06.16 52.08
31 Kopra Riku OrPo 19.51 0.06.40 50.73

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raitanen Topi TVV 13.07 0.00.00 82.30
2 Niemi Aleksi TP 13.13 0.00.06 81.12
3 Silvennoinen Santeri KR 13.40 0.00.33 77.91
4 Ahola Joonas Navi 13.42 0.00.35 77.18
5 Kangas Veli HS 13.54 0.00.47 75.54
6 Talvinen Arto MSParma 13.56 0.00.49 74.83
7 Ahola Topias Navi 14.18 0.01.11 72.40
8 Lampinen Ville HS 14.19 0.01.12 71.80
9 Takanen Lari VeVe 14.28 0.01.21 70.55
10 Saari Aki RasKa 14.52 0.01.45 68.15
11 Kulagin Artur HS 14.59 0.01.52 67.13
12 Kuukka Anton TP 15.03 0.01.56 66.35
13 Saleva Eero TVV 15.05 0.01.58 65.71
14 Laitinen Justus Koovee 15.09 0.02.02 64.94
15 Koivumäki Jarkko RasKa 15.13 0.02.06 64.17
16 Ruohola Aaro MSParma 15.20 0.02.13 63.20
17 Pöyhönen Petja RasKa 15.52 0.02.45 60.61
18 Holmberg Eetu RasKa 16.33 0.03.26 57.66
19 Kivelä Joonatan PerhKi 16.35 0.03.28 57.10
20 Järvensivu Oula OrPo 18.17 0.05.10 51.39
21 Jurvakainen Atte S-JKL 18.32 0.05.25 50.30
Melin Christoffer Falken HYL -
Kalliokoski Jooseppi RasTiimi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanaho Olli OH 11.39 0.00.00 70.43
2 Eerola Teemu TP 12.10 0.00.31 67.25
3 Heikkilä Ollipekka Lynx 12.18 0.00.39 66.33
4 Salmenkylä Anton HS 12.25 0.00.46 65.53
5 Julkunen Aaro LHR 12.40 0.01.01 64.05
5 Sevelius Emil Orient 12.40 0.01.01 64.05
7 Heikkilä Tuomas MU 12.41 0.01.02 63.61
7 Lönnström Emil Orient 12.41 0.01.02 63.61
9 Heinonen Eero MSParma 12.46 0.01.07 62.84
10 Tynys Joona KS 12.48 0.01.09 62.50
11 Pernu Lari EsSu 12.51 0.01.12 62.08
12 Rahkola Mikko OH 13.10 0.01.31 60.41
13 Toivonen Eevert KangSK 13.12 0.01.33 60.08
14 Pitkänen Konsta TP 13.15 0.01.36 59.69
15 Syrjäläinen Topi HS 13.24 0.01.45 58.85
16 Mustajoki Taavi TP 13.26 0.01.47 58.53
17 Arola Matias PR 13.32 0.01.53 57.93
18 Puranen Konsta Koovee 13.33 0.01.54 57.69
19 Ylinen Juho Eräp 13.48 0.02.09 56.48
19 Ahola Erik KangSK 13.48 0.02.09 56.48
21 Ruohola Akseli MSParma 13.50 0.02.11 56.01
22 Tulonen Benjamin HiKi 13.52 0.02.13 55.72
23 Heikkinen Valtteri VeVe 13.55 0.02.16 55.35
23 Kemppi Mikko KangSK 13.55 0.02.16 55.35
23 Tervala Miska RaVa 13.55 0.02.16 55.35
26 Palmen Alvar EsSu 14.00 0.02.21 54.53
27 Pietikäinen Aleksi Pihkan 14.05 0.02.26 54.05
28 Kaario Otto S-JKL 14.08 0.02.29 53.70
29 Lapila Eero MSParma 14.11 0.02.32 53.35
30 Lavikainen Lauri KyS 14.26 0.02.47 52.27
31 Lindahl Jesper AOK 14.47 0.03.08 50.87
31 Mustonen Pyry TP 14.47 0.03.08 50.87
33 Otsamo Veeti HS 14.55 0.03.16 50.11
34 Järvinen Ossi TP 15.03 0.03.24 49.52
35 Tuominen Juho KanSu 15.04 0.03.25 49.31
36 Nurminen Jani VaHa 15.21 0.03.42 48.25
37 Pitkänen Jonne TP 15.22 0.03.43 48.05
38 Sorsa Aleksi Pihkan 15.25 0.03.46 47.75
39 Kivinen Vinsci HyRa 15.30 0.03.51 47.35
40 Korhonen Miikka TP 15.31 0.03.52 47.15
41 Hakola Matti KangSK 15.57 0.04.18 45.72
42 Huhtanen Kiri TP 16.01 0.04.22 45.39
43 Hakala Petteri RaN 16.31 0.04.52 43.88
44 Mäkinen Tuukka LLuja 16.46 0.05.07 43.09
45 Penttilä Eero HlS 16.52 0.05.13 42.70
46 Lähdesmäki Mikko RaJu 16.59 0.05.20 42.27
47 Takanen Samu VeVe 17.24 0.05.45 41.13
48 Hauhia Ilari RaJu 18.18 0.06.39 38.98
49 Väyrynen Antti KyS 18.21 0.06.42 38.75
50 Saukkonen Eemeli Pihkan 18.30 0.06.51 38.31
Ylipulli Eero VaaSu HYL -
Saukkonen Samuli Pihkan HYL -
Hirvonen Julius EE HYL -
Mustonen Vili TP HYL -
Skog Jaakko Koovee HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahola Mikko KangSK 10.19 0.00.00
2 Aho Aaro VaHa 10.21 0.00.02
3 Hiidenhovi Aleks LHR 10.46 0.00.27
4 Vesterinen Arttu TP 11.03 0.00.44
5 Joutsensaari Jeremias KangSK 11.24 0.01.05
6 Ekström Rasmus MSParma 11.26 0.01.07
7 Lilja Juha TP 11.32 0.01.13
7 Saarnijoki Miska TP 11.32 0.01.13
9 Piironen Konsta MSParma 11.38 0.01.19
10 Westerlund Otso Koovee 11.49 0.01.30
11 Reunanen Atte TP 12.11 0.01.52
12 Laakso Ville Keihäs 12.28 0.02.09
13 Niemi Oskari LappRi 12.33 0.02.14
14 Konttila Eemi Koovee 12.54 0.02.35
15 Saranpää Topias RaJu 14.05 0.03.46
16 Vainionpää Rasmus RaJu 14.26 0.04.07
17 Malmberg Markus JRV 15.22 0.05.03

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Akseli LHR 9.44 0.00.00
2 Oksanen Teemu IkNV 10.03 0.00.19
3 Lindqvist Arttu KS 10.09 0.00.25
4 Jalonen Jussi HlS 10.21 0.00.37
5 Pohja Eetu Koovee 10.35 0.00.51
6 Kontio Kimmo KangSK 10.38 0.00.54
7 Nurminen Eerik KangSK 10.43 0.00.59
8 Keronen Leevi TP 11.03 0.01.19
9 Eerola Mikko TP 11.15 0.01.31
10 Viilo Lasse TP 11.17 0.01.33
11 Koivuniemi Sakari RaN 11.41 0.01.57
12 Nykänen Tomi LamSä 11.49 0.02.05
13 Koskela Sakari RaJu 12.02 0.02.18
13 Mustajoki Tiitus TP 12.02 0.02.18
15 Tuomisto Lauri RaJu 12.05 0.02.21
16 Rautio Mikael EsSu 12.17 0.02.33
17 Rötsä Eero TP 12.20 0.02.36
18 Mustonen Ossi TP 13.22 0.03.38
19 Marttila Otso KangSK 14.10 0.04.26
Enlund Lukas Femman HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivonen Vilhelm KangSK 9.34 0.00.00
2 Pöyry Roope Pohjant 9.54 0.00.20
3 Raitola Sami Lynx 10.17 0.00.43
4 Haltia Ilari RR 10.22 0.00.48
5 Matinheikki Leo TP 10.23 0.00.49
6 Takala Jaakko TP 10.31 0.00.57
7 Laitinen Vertti Koovee 10.38 0.01.04
8 Halonen Severi VaHa 10.42 0.01.08
9 Piippo Emil KangSK 10.45 0.01.11
10 Väliharju Joonas KangSK 10.53 0.01.19
11 Aho Ilmari VaHa 11.12 0.01.38
12 Valio Ville TP 11.15 0.01.41
13 Ketola Kristian Koovee 11.18 0.01.44
14 Vaismaa Pyry KangSK 11.49 0.02.15
15 Rissanen Antti TP 12.00 0.02.26
16 Anttila Pyry KangSK 12.20 0.02.46
17 Schüle Joel Koovee 12.44 0.03.10
18 Viianen Lauri LaihLu 12.58 0.03.24
19 Karjanlahti Eero RaJu 14.00 0.04.26
Mäkinen Samuel JRV HYL -
Karjanlahti Eemeli RaJu HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Niilo LHR 7.49 0.00.00
2 Ekström Niklas MSParma 8.08 0.00.19
3 Salonen Seeti VaHa 8.30 0.00.41
4 Konttila Akseli Koovee 8.40 0.00.51
5 Ahola Topias KangSK 8.44 0.00.55
6 Olkkonen Vili KangSK 9.23 0.01.34
7 Aumo Oskari Keihäs 9.43 0.01.54
8 Kolkkala Vertti MSParma 9.50 0.02.01
9 Nieminen Juho TP 10.01 0.02.12
10 Aaltio Eerik VaHa 10.38 0.02.49
11 Pasanen Aapo RaJu 10.44 0.02.55
12 Salonen Visa Koovee 10.48 0.02.59
13 Kivelä Eemeli KangSK 11.09 0.03.20
14 Viilo Tommi TP 11.15 0.03.26
15 Boman Leevi Koovee 11.23 0.03.34
15 Kivelä Valtteri KangSK 11.23 0.03.34
17 Mustajoki Olli TP 11.34 0.03.45
18 Koskinen Eemil RaN 12.06 0.04.17
19 Lahdenranta Nuutti TP 12.52 0.05.03
20 Huhtala Jyri Eräp 13.28 0.05.39
21 Rintanen Matti KangSK 14.04 0.06.15
Vuorensyrjä Eetu HlS HYL -
Lautamäki Matias HlS HYL -
Häkkinen Matias TP HYL -
Haavisto Elias KyRa HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarinen Mikko KangSK 13.06 0.00.00 65.49
2 Salo Markus PunKu 13.11 0.00.05 64.00
3 Jonkka Jari RasKa 15.43 0.02.37 52.77
4 Konttila Janne Koovee 15.55 0.02.49 51.21
5 Mäntytörmä Jani Keihäs 15.58 0.02.52 50.15
6 Voutilainen Arto MuuRa 16.05 0.02.59 48.90
7 Tiirikainen Samuli JRV 16.41 0.03.35 46.28
8 Myllymäki Jyri VetU 16.47 0.03.41 45.16
9 Haikama Tapio HlT 16.50 0.03.44 44.17
Pohjalainen Harri LoJa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri RaVa 13.26 0.00.00 57.31
2 Ahola Mika Navi 13.46 0.00.20 55.37
3 Lepo Jari VaHa 14.10 0.00.44 53.26
4 Kajarinne Petri KeuKi 14.29 0.01.03 51.56
5 Arola Pertti Rasti88 15.06 0.01.40 48.95
6 Partanen Jussi HyRa 15.20 0.01.54 47.70
7 Hirvonen Petri EE 16.03 0.02.37 45.09
8 Luoma Mikko UlvUra 16.18 0.02.52 43.93
9 Koski Timo Koovee 16.46 0.03.20 42.24
10 Vainionpää Jukka RaJu 17.35 0.04.09 39.84
11 Välkki Antti Koovee 17.41 0.04.15 39.18
12 Ruokola Ilkka RaJu 17.45 0.04.19 38.60
13 Venäläinen Toni VaHa 17.50 0.04.24 37.99
14 Vehkalahti Harri IkNV 19.30 0.06.04 34.35
15 Raitola Mika Lynx 20.37 0.07.11 32.12
Maasilta Tommi RaVa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 13.15 0.00.00 63.26
2 Hyvönen Panu Pohjant 14.15 0.01.00 58.33
3 Pirtilä Timo KyS 15.11 0.01.56 54.29
4 Heikkinen Jarkko VeVe 15.33 0.02.18 52.56
5 Lautamäki Asko HlS 15.49 0.02.34 51.23
6 Joutsensaari Jarmo KangSK 15.56 0.02.41 50.41
7 Palmen Henrik EsSu 16.27 0.03.12 48.41
8 Julkunen Tero LHR 16.35 0.03.20 47.60
9 Hauhia Teemu RasKu 16.40 0.03.25 46.94
10 Väyrynen Timo KyS 16.42 0.03.27 46.43
11 Ruohola Risto MSParma 16.44 0.03.29 45.92
12 Rontu Jari AngA 17.11 0.03.56 44.31
13 Salmia Teppo TarpSu 17.17 0.04.02 43.65
14 Lohikainen Timo RaVa 17.20 0.04.05 43.12
15 Laasanen Juha LaihLu 17.32 0.04.17 42.23
16 Kuusivaara Juha RasKa 18.05 0.04.50 40.56
17 Selin Tommy EsAk 18.09 0.04.54 40.02
18 Savela Pauli RR 20.10 0.06.55 35.68
19 Kanko Jari Koovee 21.11 0.07.56 33.63

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Timo VaHa 10.48 0.00.00 48.85
2 Kiviniitty Jyrki HS 11.00 0.00.12 47.06
3 Vuorinen Hannu KyS 11.33 0.00.45 43.97
4 Liukkonen Juha HiKi 11.57 0.01.09 41.67
5 Koskela Heikki RaJu 12.09 0.01.21 40.17
6 Järvinen Jari HlT 12.17 0.01.29 38.93
7 Liukkonen Jari IHR 13.17 0.02.29 35.25
8 Ala-Mäyry Pekka Koovee 13.37 0.02.49 33.66
Jurvakainen Jari S-JKL HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 10.17 0.00.00 49.46
2 Pulkkinen Erkki RaLu 11.59 0.01.42 41.17
3 Jalanto Esko KangSK 13.33 0.03.16 35.28
4 Numminen Mikko EE 14.04 0.03.47 32.90
5 Ahlqvist Hannu Raus 15.57 0.05.40 28.06
6 Kartaslammi Ari KyRa 17.09 0.06.52 25.21

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pietilä Pekka KangSK 13.12 0.00.00 38.81
2 Ylikoski Erkki KanSu 13.28 0.00.16 37.09
3 Huhta Tapani KangSK 14.17 0.01.05 34.07
4 Lylynperä Jarmo SuSe 18.43 0.05.31 25.32
5 Terävä Seppo XYZ 19.00 0.05.48 24.26
6 Pitkänen Seppo Keihäs 20.40 0.07.28 21.69
Lehtiniemi Pekka SaSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 11.26 0.00.00 46.81
2 Railimo Matti SOC 11.45 0.00.19 43.84
3 Rapakko Timo SuSi 12.49 0.01.23 38.62
4 Nurminen Sakari TuMe 17.57 0.06.31 26.46
Leino Tapio HS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 10.06 0.00.00
2 Kuutti Jorma PertPe 14.28 0.04.22

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paavola Seppo EE 12.34 0.00.00
2 Hakala Rauno EE 16.15 0.03.41

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 8.47 0.00.00
2 Koskinen Aaro TP 10.16 0.01.29
3 Schüle Oliver Koovee 10.20 0.01.33
4 Aho Rauli VaHa 11.04 0.02.17
5 Lindqvist Topi KS 11.21 0.02.34
6 Rantala Valtteri Keihäs 11.32 0.02.45
7 Isokallio Lauri RaN 11.48 0.03.01
8 Raitanen Konsta TP 11.56 0.03.09
9 Ahola Tuomas KangSK 12.06 0.03.19
10 Ruoranen Aleksi HlT 12.08 0.03.21
11 Takala Heikki TP 12.17 0.03.30
12 Maasilta Aapo RaVa 12.24 0.03.37
13 Ristimäki Väinö Keihäs 12.53 0.04.06
14 Mäenpää Veikko Koovee 13.32 0.04.45
15 Rautio Iiro Koovee 23.46 0.14.59
Väliharju Ville KangSK HYL -
Vehkalahti Anton IkNV HYL -
Rautio Daniel EsSu HYL -
Liukkonen Vili IkNV HYL -
Liponkoski Aapo TP HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtiniemi Eino RaN 8.54 0.00.00
2 Mäenpää Matias TP 9.30 0.00.36
3 Ojansivu Oula Koovee 9.40 0.00.46
4 Tukiainen Jyry TP 10.57 0.02.03
5 Tukiainen Otso TP 11.15 0.02.21
6 Purimo Jesse OrPo 11.16 0.02.22
7 Nieminen Lauri VaHa 12.51 0.03.57
8 Pelkonen Valle RaN 13.20 0.04.26

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mähönen Veeti TP 7.49 0.00.00
2 Syrjälä Elmeri LHR 7.56 0.00.07
3 Mustajoki Aapo TP 8.54 0.01.05
4 Klemettinen Simo S-JKL 9.12 0.01.23
5 Muukkonen Topias KeU 9.40 0.01.51
6 Virkajärvi Juho JRV 10.00 0.02.11
7 Pitkänen Iiro PirHi 10.02 0.02.13
8 Toivanen Nico KyRa 10.09 0.02.20
9 Nurminen Hannes JRV 11.05 0.03.16
10 Boman Samu Koovee 11.08 0.03.19
11 Leinamo Tuomas Keihäs 12.00 0.04.11
12 Suojanen Henri Koovee 12.32 0.04.43
13 Ojala Mikko JRV 12.40 0.04.51
14 Välkki Totte Koovee 13.08 0.05.19
15 Skyttä Ilari HlS 15.15 0.07.26
16 Hauhia Iiro RaJu 15.24 0.07.35

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppi Minna AR 12.39 0.00.00 92.12
2 Sianoja Maija MSParma 13.10 0.00.31 87.98
3 Raitanen Hanna RR 13.19 0.00.40 86.46
4 Joensuu Marttiina Pohjant 13.30 0.00.51 84.77
5 Gustafsson Jannina TVV 13.37 0.00.58 83.53
6 Uotila Ulrika Koovee 13.51 0.01.12 81.62
6 Niittynen Miia Koovee 13.51 0.01.12 81.62
8 Kohonen Maiju RaN 14.42 0.02.03 75.95
9 Bäck Sabina Femman 14.44 0.02.05 75.30
10 Paunonen Tuuli Koovee 14.58 0.02.19 73.66
11 Lylynperä Kaisa TuS 15.05 0.02.26 72.63
12 Harju Suvi TP 15.10 0.02.31 71.77
13 Schutskoff Mari KangSK 16.09 0.03.30 66.96
14 Jurvakainen Vuokko S-JKL 17.18 0.04.39 62.11
15 Lassila Reetta RasTiimi 17.28 0.04.49 61.11
16 Julku Päivi KyS 17.49 0.05.10 59.52
17 Haikama Reija HlT 17.56 0.05.17 58.74
18 Raitoharju Jenni RaLu 18.40 0.06.01 56.06
19 Rauhala Teija KyRa 18.41 0.06.02 55.64
20 Jalanto Essi KangSK 18.56 0.06.17 54.53
21 Erämaja Henna HlT 19.29 0.06.50 52.64
22 Toivanen Minttu RaN 20.34 0.07.55 49.52
Toivanen Pinja RaN HYL -
Palomäki Sanna LapVi HYL -
Kymäläinen Sanni TP HYL -
Eskola Marianne TP HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Anna OH 13.44 0.00.00 81.96
2 Hulkkonen Niina Pihkan 13.49 0.00.05 80.86
3 Otsamo Pihla HS 13.51 0.00.07 80.05
4 Matilainen Helena HS 14.41 0.00.57 74.93
5 Valkonen Viivi Kalske 14.46 0.01.02 73.94
6 Jokela Emmi SuSe 14.59 0.01.15 72.31
7 Hietanen Pinja KS 15.06 0.01.22 71.19
8 Kirvesmies Lotta LS-37 15.07 0.01.23 70.55
9 Heikkilä Venla MU 15.10 0.01.26 69.76
10 Hyyrynen Noora KS 15.11 0.01.27 69.13
11 Väyrynen Aino KyS 15.16 0.01.32 68.20
12 Tarvainen Heini Navi 15.36 0.01.52 66.20
13 Viilo Johanna TP 15.41 0.01.57 65.31
14 Väisänen Essi SKVuoksi 15.42 0.01.58 64.70
15 Lohikainen Milla RaVa 15.51 0.02.07 63.56
16 Manderbacka Hanne VaaSu 15.54 0.02.10 62.83
17 Reiman Anni AngA 16.15 0.02.31 60.96
18 Aho Petra Navi 16.27 0.02.43 59.70
19 Jussila Jutta TP 16.39 0.02.55 58.48
20 Uusitalo Amanda Koovee 17.07 0.03.23 56.39
21 Kanko Ruut Koovee 18.48 0.05.04 50.89

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Noora Hiisi 11.29 0.00.00 69.38
2 Klemettinen Veera S-JKL 11.38 0.00.09 68.24
3 Mellberg Sonja VaaSu 12.02 0.00.33 65.74
4 Haanpää Anni TP 12.14 0.00.45 64.43
5 Cederberg Ida-Marie PIF 12.15 0.00.46 64.11
6 Puikkonen Janika S-JKL 12.19 0.00.50 63.53
7 Rontu Nella AngA 12.21 0.00.52 63.13
8 Räsänen Johanna KuoSu 12.23 0.00.54 62.73
9 Kinnala Venla TuS 12.29 0.01.00 62.00
10 Roininen Essi HS 12.31 0.01.02 61.61
11 Myrskog Ellen Kronan 12.34 0.01.05 61.13
11 Valtonen Anni MSParma 12.34 0.01.05 61.13
13 Heikkilä Tuuli Lynx 12.35 0.01.06 60.60
14 Enlund Alexandra Femman 12.39 0.01.10 60.06
15 Oksanen Maiju IkNV 12.57 0.01.28 58.45
16 Matilainen Annika HS 12.58 0.01.29 58.15
17 Annala Vilma KangSK 13.02 0.01.33 57.64
18 Haltia Riikka RR 13.10 0.01.41 56.84
19 Rintanen Heini KangSK 13.13 0.01.44 56.41
20 Kontkanen Ronja KangSK 13.23 0.01.54 55.49
21 Kivilaakso Anni Lynx 13.24 0.01.55 55.21
22 Pitkänen Salla TP 13.28 0.01.59 54.72
23 Isokallio Kiia RaN 13.34 0.02.05 54.11
24 Piippo Eveliina KangSK 13.43 0.02.14 53.31
25 Ståhlberg Emilia EsSu 13.44 0.02.15 53.04
26 Pakkanen Reetta VeVe 13.45 0.02.16 52.77
27 Rahkola Ella-Noora OH 14.09 0.02.40 51.08
28 Hiltunen Emmi SiikSi 14.15 0.02.46 50.52
29 Pasanen Pihla RaJu 14.28 0.02.59 49.56
29 Jalava Enni VaRa 14.28 0.02.59 49.56
31 Lehtinen Jenna HlS 14.57 0.03.28 47.58
32 Suojanen Susanna Koovee 15.16 0.03.47 46.41
33 Nurminen Jutta VaHa 15.17 0.03.48 46.17
34 Reiman Aino AngA 15.37 0.04.08 45.00
35 Lähteenmäki Iida KanSu 16.03 0.04.34 43.61
36 Rautakorpi Miina KangSK 16.15 0.04.46 42.90
37 Vehkalahti Jenny IkNV 16.16 0.04.47 42.68
38 Aumo Katariina Keihäs 16.19 0.04.50 42.38
39 Toivanen Hilla RaN 16.27 0.04.58 41.86
40 Peltola Nina RaN 17.20 0.05.51 39.56
41 Ahonen Noora Koovee 17.52 0.06.23 38.22
42 Viitala Nina RaN 23.10 0.11.41 29.35
Norrbacka Sanni HyRa HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jasmiina RaLu 11.51 0.00.00
2 Skog Ella Koovee 12.29 0.00.38
3 Tulonen Jenna HiKi 12.44 0.00.53
4 Keränen Jenni HlS 12.53 0.01.02
5 Tanskanen Anni IisVi 13.11 0.01.20
6 Simola Reea PirHi 13.29 0.01.38
7 Myrskog Linnea Kronan 13.30 0.01.39
8 Pinola Sarianna RaN 13.54 0.02.03
9 Salmia Tuuli TarpSu 13.56 0.02.05
10 Järvensivu Silja OrPo 14.29 0.02.38
11 Roininen Kiia TP 14.40 0.02.49
12 Tuominen Heli KanSu 15.34 0.03.43
13 Kivilaakso Emma Lynx 16.00 0.04.09
14 Avelin Melina HlS 16.34 0.04.43
15 Metsälä Emma HlS 18.45 0.06.54
16 Pelkonen Nelle RaN 19.14 0.07.23

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Saara TP 11.08 0.00.00
2 Haavisto Veera KyRa 11.15 0.00.07
3 Kukonlehto Hilda KangSK 11.30 0.00.22
4 Klemettinen Kaisa S-JKL 11.35 0.00.27
5 Lehtinen Meiju HlS 11.49 0.00.41
6 Eerola Lotta TP 11.52 0.00.44
7 Nurminen Inka JRV 11.58 0.00.50
8 Haanpää Kaisa TP 12.06 0.00.58
9 Kuusinen Sanni HlS 12.14 0.01.06
10 Pohjalainen Anni LoJa 12.18 0.01.10
11 Pakkanen Raita VeVe 13.07 0.01.59
12 Roos Renja AngA 13.42 0.02.34
13 Välkki Lotta Koovee 14.01 0.02.53
14 Itkonen Anna KyRa 14.10 0.03.02
15 Leinamo Reetta Keihäs 14.17 0.03.09
16 Tiitola Tuuli KangSK 14.21 0.03.13
17 Viianen Jenna LaihLu 15.18 0.04.10
18 Toivanen Netta KyRa 15.19 0.04.11
19 Helsingius Iida JRV 15.51 0.04.43
20 Roihupalo Pinja PirHi 17.04 0.05.56
21 Penttilä Anne HlS 17.09 0.06.01
22 Heinonen Elina MSParma 17.51 0.06.43
23 Kuusniemi Aino JRV 18.01 0.06.53
24 Ahonkivi Veera UlvUra 18.58 0.07.50

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 9.17 0.00.00
2 Kurth Suvi TP 10.03 0.00.46
3 Pitkänen Hilla JRV 10.12 0.00.55
4 Karjalainen Mikaela PäijRa 10.27 0.01.10
5 Metsälä Essi HlS 10.30 0.01.13
6 Simola Rosa PirHi 10.50 0.01.33
7 Haikama Outi HlS 10.58 0.01.41
8 Jussila Ida TP 11.06 0.01.49
9 Mäenpää Maija Keihäs 11.09 0.01.52
10 Luoma Oona UlvUra 11.12 0.01.55
11 Tuominen Mari KanSu 11.24 0.02.07
12 Melender Ida RaJu 11.25 0.02.08
13 Myllymäki Lumi IkNV 11.48 0.02.31
14 Mustonen Salla TP 12.19 0.03.02
15 Lindahl Jannica AOK 12.28 0.03.11
16 Sainio Linda KangSK 12.31 0.03.14
17 Järventausta Ennimaria KyRa 12.34 0.03.17
18 Marjanen Alva JRV 13.36 0.04.19
19 Isokallio Helmi L-LL 13.46 0.04.29
20 Ruokola Anna RaJu 13.47 0.04.30
21 Asp Alisa Koovee 14.12 0.04.55
22 Hirvonen Julia EE 14.19 0.05.02
23 Kuusisto Idaliina Koovee 15.02 0.05.45
24 Koskensalo Maria IkNV 15.28 0.06.11
25 Törmälä Helena L-LL 16.47 0.07.30
26 Viitala Sini RaN 18.51 0.09.34
Ristimäki Aino Keihäs HYL -
Kokkinen Ella JRV HYL -
Keränen Kaisa HlS HYL -
Jokinen Johanna Eräp HYL -
Annala Venla KangSK HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 8.45 0.00.00
2 Nurminen Kaarina KangSK 9.42 0.00.57
3 Kytäjä Nea HiKi 10.23 0.01.38
4 Joensivu Inka VaHa 10.53 0.02.08
5 Pohjalainen Emmi LoJa 10.57 0.02.12
6 Tennilä Oona HauSi 11.04 0.02.19
7 Marjanen Venla JRV 11.21 0.02.36
8 Leinamo Sonja Keihäs 11.49 0.03.04
9 Laitamäki Liina HlT 12.26 0.03.41
10 Mustajoki Villa TP 12.36 0.03.51
11 Viianen Eveliina LaihLu 12.38 0.03.53
12 Konstari Elena JRV 12.39 0.03.54
13 Savisaari Outi TP 12.44 0.03.59
14 Vuorisalmi Vilma TP 12.59 0.04.14
15 Kiuru Milja VaHa 13.08 0.04.23
16 Filppula Ella VaHa 14.05 0.05.20
17 Juurijärvi Aino-Sofia IkNV 14.43 0.05.58
18 Niemi Iida Keihäs 14.50 0.06.05
19 Pöytäkivi Kia VaHa 15.03 0.06.18
20 Kuusniemi Lotta JRV 15.09 0.06.24
21 Ketola Reetta Koovee 15.34 0.06.49
22 Niskanen Verna TP 18.48 0.10.03
Koskensalo Susanna IkNV HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Eveliina KangSK 12.49 0.00.00
2 Nurminen Henna HS 13.56 0.01.07

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kolkkala Reeta MSParma 11.26 0.00.00 52.42
2 Dahlman Maarit RaVa 14.23 0.02.57 40.10
3 Heikkinen Anniina VeVe 14.53 0.03.27 37.25
4 Salonen Eeva-Liisa Koovee 16.04 0.04.38 33.10
5 Merimäki Marianne Keihäs 18.12 0.06.46 27.99

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukonlehto Marja KangSK 13.32 0.00.00 64.17
2 Havia-Kinnala Helena AngA 13.36 0.00.04 63.06
3 Koskivaara Eija MSParma 13.58 0.00.26 60.62
4 Hietanen Pia KS 14.20 0.00.48 58.32
5 Matilainen Mirja HS 14.26 0.00.54 57.16
6 Äijälä Tiina KangSK 14.38 0.01.06 55.64
7 Seppälä Anu EE 14.39 0.01.07 54.83
8 Schüle Katja Koovee 15.34 0.02.02 50.91
9 Latvala Annukka RaJu 15.37 0.02.05 50.05
10 Hauhia Eija RaJu 17.26 0.03.54 44.21
11 Järvensivu Nina OrPo 19.02 0.05.30 39.92
12 Oksanen Kristiina IkNV 19.24 0.05.52 38.61
Pietilä-Annala Jaana KangSK HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Saija KangSK 13.18 0.00.00 51.59
2 Westerlund Tiina Koovee 14.24 0.01.06 45.86
3 Kirvesmies Vuokko LS-37 15.08 0.01.50 41.94
4 Järvinen Tuija HlT 15.28 0.02.10 39.37
5 Annila Heli Koovee 16.42 0.03.24 34.92

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 13.12 0.00.00 43.51
2 Saari Marita SuSe 13.51 0.00.39 39.91
3 Tammisalo Netta KangSK 14.29 0.01.17 36.68
4 Toivanen Tuula RaN 15.00 0.01.48 33.98
5 Ahlqvist Kristiina Raus 19.30 0.06.18 25.04

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuutti Kirsti PertPe 19.00 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Äijälä Maija KangSK 15.22 0.00.00

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 8.34 0.00.00
2 Ruohola Ilona MSParma 9.24 0.00.50
3 Heikkilä Suvi Lynx 9.42 0.01.08
4 Julkunen Siiri LHR 10.33 0.01.59
5 Leppänen Netta Keihäs 11.03 0.02.29
6 Ylipulli Veera VaaSu 11.37 0.03.03
7 Kontio Katri KangSK 11.43 0.03.09
8 Tikkakoski Ilona TP 11.46 0.03.12
9 Virtanen Reeta HlS 12.02 0.03.28
10 Kerkkonen Aada JRV 12.09 0.03.35
11 Myrskog Rosa Kronan 12.33 0.03.59
12 Voutilainen Lotta JRV 12.38 0.04.04
13 Kuusinen Saana HlS 13.05 0.04.31
14 Norrbacka Salla HyRa 18.43 0.10.09
15 Kontkanen Ida KangSK 20.23 0.11.49
Yli-Hietanen Silja TP HYL -
Simola Rita PirHi HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Moisio Tessa JRV 9.22 0.00.00
2 Varjola Lotta Koovee 10.18 0.00.56
3 Aaltonen Milla IkNV 10.29 0.01.07
4 Melender Emilia RaJu 10.30 0.01.08
5 Virtanen Sanna Keihäs 10.40 0.01.18
6 Pesu Vilma TP 10.42 0.01.20
7 Linnainmaa Katja PäLuLu 10.44 0.01.22
8 Pitkänen Helmi JRV 10.57 0.01.35
9 Järventausta Eevariitta KyRa 11.01 0.01.39
10 Vänninen Sara TP 11.03 0.01.41
11 Ketola Eveliina Koovee 11.13 0.01.51
12 Koski Wilma KooVee 13.14 0.03.52
13 Sarajärvi Emilia TP 13.29 0.04.07
14 Översti Elli VaHa 15.59 0.06.37

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nora HiKi 8.20 0.00.00
2 Heinimaa Venla KangSK 9.22 0.01.02
3 Matinheikki Liisa TP 9.45 0.01.25
4 Olkkonen Veera KangSK 9.59 0.01.39
5 Valio Salla TP 10.13 0.01.53
6 Schmidt Emilia TP 10.31 0.02.11
7 Nieminen Saana TP 10.36 0.02.16
8 Haavisto Aino KyRa 10.40 0.02.20
9 Luoma Elli UlvUra 10.54 0.02.34
10 Nääjärvi Merituuli TP 10.55 0.02.35
11 Pajula Siiri KangSK 11.01 0.02.41
12 Salo Kerttu PunKu 11.14 0.02.54
13 Martikainen Aava TP 11.17 0.02.57
14 Laakso Elmiina Keihäs 12.35 0.04.15
15 Takala Kaisa TP 12.43 0.04.23
16 Hyvönen Silja TP 13.17 0.04.57
17 Haikama Inka HlS 13.26 0.05.06
18 Huhtala Silja Eräp 17.07 0.08.47
19 Hossi Emma TP 19.44 0.11.24