FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM pitkä Häme
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mähönen Jouni TP 1.08.47 0.00.00 86.58
2 Kymäläinen Severi TP 1.08.50 0.00.03 85.90
3 Laitinen Petteri KangSK 1.10.04 0.01.17 83.78
4 Kotamäki Iivo IkNV 1.10.24 0.01.37 82.78
5 Laine Jarkko TP 1.12.47 0.04.00 79.49
6 Taanila Vesa IkNV 1.12.49 0.04.02 78.87
7 Westerlund Juho Koovee 1.13.24 0.04.37 77.66
8 Fjällström Tuomas KangSK 1.13.54 0.05.07 76.56
9 Sorsa Lauri KangSK 1.15.58 0.07.11 73.92
10 Mamia Tero Koovee 1.17.00 0.08.13 72.37
11 Arvola Miika Koovee 1.17.18 0.08.31 71.54
12 Liukkala Jaakko HauSi 1.22.32 0.13.45 66.49
13 Linnainmaa Lauri Koovee 1.25.43 0.16.56 63.52
14 Haikonen Mikko TP 1.26.51 0.18.04 62.20
15 Kahila Lauri TP 1.27.05 0.18.18 61.55
16 Korhonen Samuel KyRa 1.36.16 0.27.29 55.24
17 Salminen Joonas VaHa 1.42.26 0.33.39 51.50
18 Kontoniemi Henri TP 1.43.47 0.35.00 50.42
19 Pulli Arttu TP 1.59.00 0.50.13 43.61
Nurminen Jussi VaHa KES -
Kivelä Mikko YKV KES -
Kahila Eero TP KES -
Pusa Matti ViRuS EIL -
Muukkonen Petteri VeVe EIL -
Kallio Kari Koovee EIL -
Itävuo Pekka Koovee EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Jarno KangSK 1.17.03 0.00.00 60.50
2 Tolkki Lauri TarpSu 1.22.54 0.05.51 55.18
3 Kero Mikko HlS 1.24.27 0.07.24 53.13
4 Vainio Mikko Koovee 1.25.11 0.08.08 51.65
5 Kyckling Kim Eräp 1.25.17 0.08.14 50.56
6 Kujansuu Joni TP 1.26.20 0.09.17 48.94
7 Mäntytörmä Jani Keihäs 1.36.15 0.19.12 42.99
8 Konttila Janne Koovee 1.37.15 0.20.12 41.65
Samposalo Kai KangSK KES -
Salo Teemu TP EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Vesa IkNV 56.39 0.00.00 63.58
2 Jokela Jari RaN 1.03.40 0.07.01 54.88
3 Lepo Jari VaHa 1.04.06 0.07.27 52.82
4 Pesu Raino TP 1.05.21 0.08.42 50.16
5 Niemelä Ville Hiilto 1.07.22 0.10.43 47.05
6 Mauriala Jarmo Koovee 1.29.34 0.32.55 34.18

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 51.10 0.00.00 65.07
2 Numminen Mika UrjU 52.13 0.01.03 63.23
3 Äijälä Timo TP 52.27 0.01.17 62.42
4 Kuusinen Petri HlS 52.35 0.01.25 61.73
5 Korhonen Jussi HlS 53.57 0.02.47 59.65
6 Aho Jarmo PäLuLu 56.51 0.05.41 56.12
7 Björkqvist Niklas HlS 57.14 0.06.04 55.26
8 Vuorela Mika TP 58.07 0.06.57 53.94
9 Jussila Kari TP 58.42 0.07.32 52.93
10 Mäki Pekka KangSK 58.45 0.07.35 52.42
11 Malmlund Heikki Koovee 58.58 0.07.48 51.75
12 Eerola Severi TP 59.10 0.08.00 51.11
13 Ruuska Vesa KangSK 59.31 0.08.21 50.34
14 Koski Olli Koovee 59.37 0.08.27 49.79
15 Keronen Tommi TP 1.04.07 0.12.57 45.87
16 Isokallio Pasi RaN 1.05.56 0.14.46 44.18
17 Taubert Tero Koovee 1.08.41 0.17.31 42.01
18 Paasi Jaakko TP 1.12.40 0.21.30 39.32
19 Tennilä Heikki HauSi 1.37.13 0.46.03 29.11

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinämäki Mikko TP 52.50 0.00.00 62.10
2 Harju Juha-Pekka TP 54.37 0.01.47 59.51
3 Ala-Sankila Jari Eräp 56.18 0.03.28 57.19
4 Kallio Jukka TP 56.48 0.03.58 56.14
5 Nyholm Thomas TP 1.00.39 0.07.49 52.07
6 Vesala Pekka PirHi 1.04.44 0.11.54 48.31
7 Granholm Tommi Koovee 1.06.28 0.13.38 46.59
8 Laasonen Mauri TP 1.08.22 0.15.32 44.84
9 Oikarinen Jarmo TP 1.08.44 0.15.54 44.16
10 Sistonen Jyri TP 1.14.12 0.21.22 40.49
11 Tähtinen Juha RaN 1.15.15 0.22.25 39.52
12 Toivonen Jari EE 1.15.19 0.22.29 39.07
13 Huhtanen Ossi TP 1.17.05 0.24.15 37.78
14 Ylikoski Kari TP 1.22.48 0.29.58 34.80
15 Vahvelainen Jari TP 1.26.13 0.33.23 33.06
16 Meriläinen Esa HlS 1.26.19 0.33.29 32.67
17 Nieminen Simo TP 1.42.56 0.50.06 27.09
Rolig Petri HauSi EIL -
Maunuksela Jari UrjU EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 51.40 0.00.00 64.79
2 Ahonen Pekka HauSi 52.45 0.01.05 63.00
3 Viilo Keijo TP 54.36 0.02.56 60.43
4 Vehmaa Hannu Koovee 58.38 0.06.58 55.87
5 Toivonen Esa TarpSu 1.00.02 0.08.22 54.16
6 Leppälä Martti HlS 1.06.57 0.15.17 48.21
7 Paananen Erkki HauSi 1.09.04 0.17.24 46.39
8 Ukkonen Leo TP 1.09.53 0.18.13 45.50
9 Kinkki Seppo TaNMKY 1.10.55 0.19.15 44.50
10 Saarinen Teuvo Koovee 1.12.32 0.20.52 43.18
11 Kittilä Pekka HlS 1.14.02 0.22.22 41.98
12 Hanttu Ari RaN 1.14.56 0.23.16 41.16
13 Kallio Jarmo PäLuLu 1.15.16 0.23.36 40.66
14 Julkunen Pasi TP 1.22.11 0.30.31 36.95
15 Keskinen Markku HlS 1.22.43 0.31.03 36.42
16 Koski Harri TarpSu 1.32.17 0.40.37 32.39
17 Numminen Mikko EE 1.33.32 0.41.52 31.70
18 Helenius Jyrki RaN 1.33.51 0.42.11 31.34
19 Ahlroth Timo TurSa 1.34.20 0.42.40 30.92
20 Virkki Antti HlS 1.43.39 0.51.59 27.91
Kukonlehto Kyösti VaHa HYL -
Aalto Timo TurSa HYL -
Salonen Jukka LHR EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Paavo LHR 53.25 0.00.00 53.28
2 Lavikainen Jussi KangSK 54.34 0.01.09 51.79
3 Palttala Pekka TurSa 57.35 0.04.10 48.72
4 Kurkinen Unto HlS 59.56 0.06.31 46.47
5 Ovaska Ari EE 1.01.03 0.07.38 45.29
6 Mäki Jouko TY 1.01.50 0.08.25 44.39
7 Pusa Raimo ViRuS 1.03.03 0.09.38 43.21
8 Mäntytörmä Jorma Keihäs 1.03.47 0.10.22 42.39
9 Liukkala Pekka HauSi 1.07.54 0.14.29 39.52
10 Savonen Esko HlS 1.08.32 0.15.07 38.86
11 Keränen Kauko UrjU 1.08.52 0.15.27 38.38
12 Koskinen Kaj VaHa 1.09.39 0.16.14 37.65
13 Jyväsjärvi Tapio Eräp 1.10.35 0.17.10 36.87
14 Kiiskinen Arto TP 1.13.22 0.19.57 35.19
15 Kurikka Pekka UrjU 1.15.11 0.21.46 34.07
16 Arvola Paavo TurSa 1.19.03 0.25.38 32.15
17 Toivonen Heikki VaHa 1.24.40 0.31.15 29.77
18 Karvonen Jorma TarpSu 1.56.47 1.03.22 21.41
19 Koivisto Kaarlo TP 1.58.40 1.05.15 20.90
Nurminen Jouko TP HYL -
Olli Reijo VaHa KES -
Nurminen Ari VaHa KES -
Kyrölä Jukka TP EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Heikki VaHa 1.01.57 0.00.00 41.33
2 Valtee Juhani Eräp 1.05.59 0.04.02 38.31
3 Henriksson Jouko HlS 1.08.05 0.06.08 36.66
4 Heinonen Heikki LHR 1.08.34 0.06.37 35.94
5 Niittymäki Antti Eräp 1.11.37 0.09.40 33.96
6 Lepo Kalevi KangKi 1.14.41 0.12.44 32.14
7 Lahdenniemi Heikki SahKu 1.16.33 0.14.36 30.94
8 Koskinen Timo VaHa 1.21.50 0.19.53 28.55
9 Heino Kalle EE 1.32.07 0.30.10 25.01
10 Koivisto Pentti TP 1.38.40 0.36.43 23.03
11 Niemi Pentti HauSi 1.38.48 0.36.51 22.67
12 Mattila Kari EE 1.53.35 0.51.38 19.44
Soimasuo Juhani Eräp KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 35.29 0.00.00 41.45
2 Erkkilä Olavi HlS 40.29 0.05.00 35.73
3 Hovikorpi Aarno HlS 45.17 0.09.48 31.40
4 Heponiemi Timo Eräp 46.11 0.10.42 30.26
5 Rantala Heikki EE 48.51 0.13.22 28.10
6 Ylitalo Antti TP 51.01 0.15.32 26.43
7 Sulander Heikki SahKu 55.26 0.19.57 23.88
8 Virtanen Ilari HlS 56.30 0.21.01 23.00
9 Kuusisto Kalevi HlT 1.04.23 0.28.54 19.80
10 Merimäki Eero Keihäs 1.43.15 1.07.46 12.11
Korpela Kalevi TP EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 38.39 0.00.00 44.78
2 Koppelomäki Mikko EE 40.58 0.02.19 41.72
3 Juhonsalo Matti LHR 42.50 0.04.11 39.40
4 Paavola Seppo EE 43.30 0.04.51 38.30
5 Kinnunen Paavo EE 45.07 0.06.28 36.45
6 Mikkola Antti UrjU 45.39 0.07.00 35.55
7 Mikkonen Arvo TarpSu 47.32 0.08.53 33.68
8 Salminen Pertti HlS 47.39 0.09.00 33.15
9 Nisula Alpo Eräp 47.47 0.09.08 32.60
10 Heiskanen Kalevi HlS 53.02 0.14.23 28.97
11 Brax Asko TP 1.08.48 0.30.09 22.01
Laurila Kalervo KangSK HYL -
Hakala Rauno EE KES -
Ranta Jouko RaN EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilonen Tauno TY 40.19 0.00.00 33.11
2 Rantala Mauri KangSK 40.30 0.00.11 30.49
3 Teräsmaa Markku KangSK 43.08 0.02.49 26.31

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kannus Kristian KangSK 1.05.30 0.00.00 76.11
2 Meriläinen Ari HlS 1.07.42 0.02.12 68.12
3 Rantala Antti KangSK 1.11.59 0.06.29 58.87
Halme Jussi-Elmeri TP EIL -
Taubert Tuomas Koovee EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Justus Koovee 1.04.56 0.00.00 67.23
2 Kommio Jere HlS 1.16.42 0.11.46 54.78
3 Leipijärvi Joona HlS 1.31.57 0.27.01 43.91
4 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.36.07 0.31.11 40.31
Kuukka Anton TP KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Teemu TP 38.41 0.00.00 63.16
2 Mustonen Pyry TP 39.26 0.00.45 61.60
3 Toivonen Eevert KangSK 40.27 0.01.46 59.71
4 Nurminen Jani VaHa 41.34 0.02.53 57.76
5 Skog Jaakko Koovee 41.40 0.02.59 57.29
6 Julkunen Aaro LHR 42.34 0.03.53 55.74
7 Mustonen Vili TP 42.49 0.04.08 55.09
8 Elovaara Juho HlS 47.04 0.08.23 49.81
9 Mustajoki Taavi TP 48.50 0.10.09 47.72
10 Valkamo Severi Koovee 49.04 0.10.23 47.21
11 Järvinen Ossi TP 50.14 0.11.33 45.83
12 Ketola Akseli Koovee 53.22 0.14.41 42.88
13 Oripelto Viljo Keihäs 54.41 0.16.00 41.59
14 Korhonen Miikka TP 57.30 0.18.49 39.30
15 Huhtanen Kiri TP 57.35 0.18.54 39.00
16 Pitkänen Jonne TP 58.08 0.19.27 38.39
17 Kemppi Mikko KangSK 58.28 0.19.47 37.93
18 Ylinen Juho Eräp 59.21 0.20.40 37.13
19 Kivikko Antti HlS 59.44 0.21.03 36.66
20 Suonurmi Vesa KyRa 1.01.29 0.22.48 35.38
21 Vihelä Aleksi HlS 1.08.00 0.29.19 31.78
22 Hakala Petteri RaN 1.11.17 0.32.36 30.12
23 Aaltio Viktor VaHa 1.12.17 0.33.36 29.51
24 Penttilä Eero HlS 1.13.11 0.34.30 28.96
25 Mattila Aleksi KyRa 1.17.12 0.38.31 27.27
Puranen Konsta Koovee HYL -
Pitkänen Konsta TP KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hiidenhovi Aleks LHR 24.16 0.00.00
2 Ketola Lauri Koovee 28.28 0.04.12
3 Vesterinen Arttu TP 28.59 0.04.43
4 Joutsensaari Jeremias KangSK 29.22 0.05.06
5 Saarnijoki Miska TP 29.42 0.05.26
5 Lilja Juha TP 29.42 0.05.26
7 Konttila Eemi Koovee 30.31 0.06.15
8 Westerlund Otso Koovee 33.20 0.09.04
9 Reunanen Atte TP 33.23 0.09.07
10 Mattila Atte KyRa 33.48 0.09.32
11 Johansson Väinö Keihäs 34.15 0.09.59
12 Lammi Antti Koovee 39.57 0.15.41
13 Ahola Mikko KangSK 41.19 0.17.03
14 Aaltio Henrik VaHa 1.06.50 0.42.34
Laakso Ville Keihäs HYL -
Aho Aaro VaHa HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohja Eetu Koovee 20.04 0.00.00
2 Oksanen Teemu IkNV 20.34 0.00.30
3 Nurminen Eerik KangSK 21.00 0.00.56
4 Eerola Mikko TP 22.42 0.02.38
5 Viilo Lasse TP 22.57 0.02.53
6 Kontio Kimmo KangSK 23.17 0.03.13
7 Keronen Leevi TP 23.41 0.03.37
8 Mustonen Ossi TP 25.21 0.05.17
9 Koivuniemi Sakari RaN 25.54 0.05.50
10 Leonsaari Juho KangSK 26.25 0.06.21
11 Rötsä Eero TP 26.47 0.06.43
12 Helminen Topias Eräp 27.32 0.07.28
13 Mähönen Vili TP 27.54 0.07.50
14 Taubert Topias Koovee 28.53 0.08.49
15 Mustajoki Tiitus TP 30.00 0.09.56
16 Vihelä Lauri HlS 30.34 0.10.30
17 Laakso Eemeli Keihäs 34.34 0.14.30
18 Marttila Otso KangSK 35.38 0.15.34
Jalonen Jussi HlS EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Akseli LHR 12.59 0.00.00
2 Piippo Emil KangSK 13.08 0.00.09
3 Rissanen Antti TP 14.15 0.01.16
4 Ahola Topias KangSK 14.23 0.01.24
5 Matinheikki Leo TP 15.11 0.02.12
6 Oksa Antti-Jussi TarpSu 15.14 0.02.15
7 Laitinen Vertti Koovee 15.40 0.02.41
8 Aho Ilmari VaHa 15.46 0.02.47
9 Väliharju Joonas KangSK 15.50 0.02.51
10 Aumo Oskari Keihäs 15.59 0.03.00
11 Toivonen Vilhelm KangSK 16.10 0.03.11
12 Syrjälä Niilo LHR 16.14 0.03.15
13 Schüle Joel Koovee 16.17 0.03.18
14 Lautamäki Matias HlS 16.58 0.03.59
15 Mustajoki Olli TP 17.00 0.04.01
16 Takala Jaakko TP 17.03 0.04.04
17 Valio Ville TP 18.19 0.05.20
18 Salonen Visa Koovee 18.41 0.05.42
19 Viilo Tommi TP 19.07 0.06.08
20 Vihelä Mikael HlS 19.54 0.06.55
21 Halonen Severi VaHa 20.02 0.07.03
22 Naskali Lauri KyRa 20.06 0.07.07
23 Anttila Pyry KangSK 20.20 0.07.21
24 Konttila Akseli Koovee 20.38 0.07.39
25 Nieminen Juho TP 21.20 0.08.21
26 Heinimaa Valtteri KangSK 21.28 0.08.29
27 Epäilys Akseli KangSK 21.40 0.08.41
28 Ketola Kristian Koovee 21.49 0.08.50
29 Kivelä Eemeli KangSK 22.53 0.09.54
30 Olkkonen Vili KangSK 23.09 0.10.10
31 Rintanen Matti KangSK 23.24 0.10.25
Vaismaa Pyry KangSK HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivelä Valtteri KangSK 19.16 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Elmeri LHR 8.55 0.00.00
2 Aho Rauli VaHa 8.56 0.00.01
3 Takala Heikki TP 9.20 0.00.25
4 Rantala Valtteri Keihäs 9.50 0.00.55
5 Ristimäki Väinö Keihäs 9.53 0.00.58
6 Schüle Oliver Koovee 10.10 0.01.15
7 Mustajoki Aapo TP 10.14 0.01.19
8 Mähönen Veeti TP 10.20 0.01.25
9 Kortteinen Joona Koovee 10.38 0.01.43
10 Lehtiniemi Eino RaN 11.16 0.02.21
11 Vehkalahti Anton IkNV 11.18 0.02.23
12 Konttila Milo Koovee 11.21 0.02.26
13 Liponkoski Aapo TP 11.33 0.02.38
14 Leinamo Tuomas Keihäs 11.34 0.02.39
15 Vaismaa Petja PäLuLu 12.16 0.03.21
15 Mäenpää Matias TP 12.16 0.03.21
17 Toivanen Nico KyRa 12.48 0.03.53
17 Väliharju Ville KangSK 12.48 0.03.53
19 Liukkonen Vili IkNV 12.54 0.03.59
20 Saarikko Sami TP 13.09 0.04.14
21 Kopra Jami HlS 13.12 0.04.17
22 Kupiainen Topias Koovee 13.36 0.04.41
23 Suojanen Henri Koovee 14.23 0.05.28
24 Raitanen Konsta TP 14.58 0.06.03
25 Isokallio Lauri RaN 15.41 0.06.46
26 Vorobjev Aati Keihäs 16.49 0.07.54
27 Simola Jere PirHi 18.06 0.09.11
28 Joensivu Kasper VaHa 18.08 0.09.13
29 Kupiainen Tuukka Koovee 19.59 0.11.04
30 Suomalainen Mikko KangSK 20.00 0.11.05
31 Mustonen Samu TP 46.01 0.37.06

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Venla TP 58.58 0.00.00 89.55
2 Niittynen Miia Koovee 1.02.46 0.03.48 83.34
3 Anttila Liisa Koovee 1.04.18 0.05.20 80.58
4 Taini Mia Koovee 1.05.36 0.06.38 78.23
5 Laine Maria TP 1.06.14 0.07.16 76.74
6 Fincke Anni-Maija TP 1.07.46 0.08.48 74.27
7 Kyrölä Sonja TP 1.09.20 0.10.22 71.88
8 Paunonen Tuuli Koovee 1.09.50 0.10.52 70.65
9 Mäkinen Essi VaHa 1.17.14 0.18.16 63.24
10 Pulli Liisa TP 1.18.48 0.19.50 61.36
11 Taanila Marjo Koovee 1.20.24 0.21.26 59.52
12 Schutskoff Mari KangSK 1.21.41 0.22.43 57.98
13 Saarinen Minna Koovee 1.25.28 0.26.30 54.83
14 Leppälä Laura HlS 1.33.22 0.34.24 49.66
15 Diaz Emmi HlS 1.58.08 0.59.10 38.83
16 Leriche Clotilde TP 2.05.25 1.06.27 36.18
Kanko Miina Koovee KES -
Mähönen Emmi TP EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylivakeri Paula KyRa 1.21.18 0.00.00
Kallio Terhi ViRuS EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pesu Mervi TP 43.05 0.00.00 64.09
2 Jussila Tiina TP 52.03 0.08.58 52.06
3 Ketola Heli Koovee 52.31 0.09.26 50.61
4 Rintanen Mari KangSK 52.37 0.09.32 49.53
5 Haanpää Kati TP 54.51 0.11.46 46.57
6 Konttila Minna Koovee 1.13.14 0.30.09 34.17
7 Naskali Liisa KyRa 1.24.33 0.41.28 28.99
8 Haavisto Päivi KyRa 1.27.37 0.44.32 27.38
9 Salonen Eeva-Liisa Koovee 1.29.14 0.46.09 26.30
Mähönen Riitta TP EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 46.13 0.00.00 69.62
2 Viilo Annika TP 53.01 0.06.48 59.68
3 Liukkonen Sirpa HlS 54.23 0.08.10 57.19
4 Huhtanen Meri TP 55.46 0.09.33 54.81
5 Äijälä Tiina KangSK 56.05 0.09.52 53.55
6 Eerola Riikka TP 56.44 0.10.31 51.99
7 Vainionpää Hanna HlS 57.22 0.11.09 50.48
8 Seppälä Anu EE 1.05.02 0.18.49 43.70
9 Schüle Katja Koovee 1.12.37 0.26.24 38.40
10 Oksanen Kristiina IkNV 1.23.22 0.37.09 32.81
Paavola Sirkku KyRa EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lusa Sirpa TP 52.57 0.00.00 61.79
2 Laasonen Kirsi TP 53.00 0.00.03 61.02
3 Nyholm Satu TP 54.55 0.01.58 58.21
4 Maijala Sari EE 1.00.12 0.07.15 52.47
5 Oikarinen Sirkka TP 1.00.51 0.07.54 51.29
6 Annila Päivi TP 1.01.50 0.08.53 49.86
7 Vesanen Terhi KangSK 1.07.17 0.14.20 45.26
8 Annila Heli Koovee 1.07.21 0.14.24 44.66
9 Toivonen Merja EE 1.15.02 0.22.05 39.58
10 Koivuniemi Leena RaN 1.20.18 0.27.21 36.52
11 Savolainen Raija TP 1.33.22 0.40.25 31.00
12 Jokinen Irma TurSa 1.35.42 0.42.45 29.85
Westerlund Tiina Koovee KES -
Rajamäki Terhi KangSK KES -
Hovikorpi Auli HlS EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Borgenström Outi IkNV 52.40 0.00.00 53.45
2 Korpio Aulikki VaHa 59.01 0.06.21 46.90
3 Lavikainen Pirjo KangSK 1.08.47 0.16.07 39.56
4 Niemi Tuire TP 1.16.59 0.24.19 34.74
5 Mikkolainen Mirja VaHa 1.30.15 0.37.35 29.11
6 Toivanen Tuula RaN 1.30.44 0.38.04 28.44
7 Kiiskinen Gunnevi TP 1.31.23 0.38.43 27.72
Antila Suvi PäLuLu HYL -
Puumala Tarja Koovee KES -
Koivisto Taina TP KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Arja VaHa 45.27 0.00.00 51.34
2 Laukkanen Kirsti HlT 47.44 0.02.17 47.83
3 Lankia Hilkka TP 52.35 0.07.08 42.47
4 Savonen Leena HlS 53.20 0.07.53 40.93
5 Olli Tuija TarpSu 53.57 0.08.30 39.54
6 Lahtinen Marjatta Koovee 58.47 0.13.20 35.44
7 Nurminen Eija TP 1.17.10 0.31.43 26.35
8 Juntunen Jaana TP 1.35.16 0.49.49 20.82
Tienari Pauliina KyRa EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajava Ritva HlS 39.29 0.00.00 47.22
2 Hurskainen Seija VaHa 43.58 0.04.29 41.13
3 Sulander Mirja-Liisa EE 46.26 0.06.57 37.74
4 Wilen Anja Koovee 47.38 0.08.09 35.62
5 Törrö Maria-Leena VaHa 48.37 0.09.08 33.75
6 Ahonen Ulla HlS 56.05 0.16.36 28.26
Koskinen Marja-Terttu VaHa EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruisaho Eila EE 44.54 0.00.00 40.60
2 Virtanen Raija HlS 46.26 0.01.32 37.78
3 Ruusunen Marja-Liisa EE 50.23 0.05.29 33.47
4 Isosomppi Terttu VaHa 56.08 0.11.14 28.82
5 Lahtinen Raija VaHa 57.48 0.12.54 26.81
Jalkanen Marke VaHa EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Brax Leena TP 1.05.52 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivanen Pinja RaN 1.18.58 0.00.00
2 Toivanen Minttu RaN 1.29.20 0.10.22

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusitalo Amanda Koovee 49.25 0.00.00 68.19
2 Rajamäki Netta KangSK 51.26 0.02.01 64.43
3 Saarijärvi Salla TP 54.42 0.05.17 59.55
4 Alatalo Eliisa TP 59.07 0.09.42 54.15
5 Reunanen Anna-Reetta TP 1.01.15 0.11.50 51.35
6 Julkunen Sonja TP 1.05.08 0.15.43 47.43
7 Paunu Minttu TP 1.08.45 0.19.20 44.11
8 Huttunen Petra Koovee 1.08.47 0.19.22 43.28
9 Tähtinen Tiina RaN 1.10.04 0.20.39 41.68
10 Malmlund Milla Koovee 1.28.10 0.38.45 32.49
Kotkajuuri Anna KangSK EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taubert Iiris Koovee 48.18 0.00.00 61.38
2 Isokallio Kiia RaN 48.39 0.00.21 60.58
3 Rintanen Heini KangSK 49.05 0.00.47 59.70
4 Nurminen Jutta VaHa 52.06 0.03.48 55.91
5 Lehtinen Jenna HlS 54.15 0.05.57 53.38
6 Oksanen Maiju IkNV 55.44 0.07.26 51.66
7 Pitkänen Salla TP 56.56 0.08.38 50.27
8 Siren Saara RaN 57.35 0.09.17 49.40
9 Hakomäki Emmi TP 58.00 0.09.42 48.75
10 Laasonen Sonja TP 59.08 0.10.50 47.53
11 Kontkanen Ronja KangSK 59.12 0.10.54 47.19
12 Paavola Tiina KyRa 1.00.09 0.11.51 46.16
13 Haanpää Anni TP 1.02.02 0.13.44 44.48
14 Annala Vilma KangSK 1.03.37 0.15.19 43.10
15 Rautakorpi Miina KangSK 1.03.50 0.15.32 42.69
16 Anttila Sara VaHa 1.07.50 0.19.32 39.92
17 Suojanen Susanna Koovee 1.10.30 0.22.12 38.17
18 Vainionpää Anu HlS 1.10.42 0.22.24 37.82
19 Piippo Eveliina KangSK 1.11.37 0.23.19 37.09
20 Aumo Katariina Keihäs 1.12.18 0.24.00 36.51
21 Prittinen Aino HlS 1.13.09 0.24.51 35.85
22 Aho Varpu VaHa 1.13.15 0.24.57 35.57
23 Toivanen Hilla RaN 1.14.18 0.26.00 34.83
24 Kallio Sofia Keihäs 1.18.22 0.30.04 32.81
25 Alatalo Sanni TP 1.21.35 0.33.17 31.31
26 Vahvelainen Hilla TP 1.28.45 0.40.27 28.58
Halonen Anniina VaHa KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Skog Ella Koovee 31.17 0.00.00
2 Avelin Melina HlS 36.44 0.05.27
3 Pinola Sarianna RaN 38.28 0.07.11
4 Salmia Tuuli TarpSu 40.26 0.09.09
5 Elovaara Jenny HlS 43.06 0.11.49
6 Leipijärvi Jenna HlS 43.24 0.12.07
7 Simola Reea PirHi 46.16 0.14.59
8 Metsälä Emma HlS 50.57 0.19.40
9 Valio Milla TP 51.39 0.20.22
10 Kallio Fanni Keihäs 52.44 0.21.27
11 Kivikko Jenni HlS 57.00 0.25.43

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Sanni HlS 23.29 0.00.00
2 Eerola Lotta TP 25.05 0.01.36
3 Lehtinen Meiju HlS 25.21 0.01.52
4 Haanpää Kaisa TP 25.31 0.02.02
5 Haavisto Veera KyRa 26.29 0.03.00
6 Leinamo Reetta Keihäs 28.16 0.04.47
7 Yli-Hietanen Saara TP 28.33 0.05.04
8 Kortteinen Emmi Koovee 28.42 0.05.13
9 Välkki Lotta Koovee 29.04 0.05.35
10 Kopra Anna HlS 33.22 0.09.53
11 Eerola Ella Keihäs 37.20 0.13.51
12 Penttilä Anne HlS 39.24 0.15.55
Lautamäki Essi HlS HYL -
Toivanen Netta KyRa KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 15.27 0.00.00
1 Salmia Tessa TarpSu 15.27 0.00.00
3 Ristimäki Aino Keihäs 16.48 0.01.21
4 Virtanen Heta HlS 17.06 0.01.39
5 Haikama Outi HlS 17.15 0.01.48
6 Jokinen Johanna Eräp 17.24 0.01.57
7 Mäenpää Maija Keihäs 17.27 0.02.00
8 Joensivu Inka VaHa 17.33 0.02.06
9 Jussila Ida TP 17.39 0.02.12
10 Laukkanen Laura TarpSu 17.40 0.02.13
11 Kurth Suvi TP 18.04 0.02.37
12 Niemelä Hilla Koovee 18.26 0.02.59
13 Metsälä Essi HlS 18.46 0.03.19
14 Simola Rosa PirHi 19.18 0.03.51
15 Kuoppala Elli TarpSu 19.41 0.04.14
16 Järventausta Ennimaria KyRa 19.48 0.04.21
17 Leinamo Sonja Keihäs 20.25 0.04.58
18 Mustonen Salla TP 20.58 0.05.31
19 Annala Venla KangSK 21.03 0.05.36
20 Koskensalo Maria IkNV 21.55 0.06.28
21 Vuorisalmi Vilma TP 30.16 0.14.49
Sainio Linda KangSK EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tennilä Oona HauSi 11.54 0.00.00
2 Mustajoki Villa TP 14.33 0.02.39
3 Koskensalo Susanna IkNV 15.12 0.03.18
4 Savisaari Outi TP 18.15 0.06.21
5 Koskinen Olga KangSK 19.08 0.07.14
6 Mäkinen Senni Eräp 19.28 0.07.34
7 Ketola Reetta Koovee 23.18 0.11.24

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Silja TP 9.22 0.00.00
2 Kontio Katri KangSK 9.34 0.00.12
3 Leppänen Netta Keihäs 10.01 0.00.39
4 Tikkakoski Ilona TP 10.05 0.00.43
5 Virtanen Sanna Keihäs 10.12 0.00.50
6 Kuusinen Saana HlS 10.45 0.01.23
7 Virtanen Reeta HlS 10.59 0.01.37
8 Kontkanen Ida KangSK 11.03 0.01.41
9 Simola Rita PirHi 11.13 0.01.51
10 Pesu Vilma TP 11.21 0.01.59
11 Schmidt Emilia TP 11.36 0.02.14
12 Helen Janette HlS 11.51 0.02.29
13 Olkkonen Veera KangSK 11.56 0.02.34
14 Haikama Inka HlS 12.00 0.02.38
15 Jussila Emma TP 12.07 0.02.45
16 Kero Ada HlS 12.13 0.02.51
17 Julkunen Siiri LHR 12.15 0.02.53
18 Heinimaa Venla KangSK 12.18 0.02.56
19 Valio Salla TP 12.23 0.03.01
20 Ketola Eveliina Koovee 12.33 0.03.11
21 Pajula Siiri KangSK 12.48 0.03.26
22 Nieminen Saana TP 12.53 0.03.31
23 Takala Kaisa TP 13.24 0.04.02
24 Rintanen Anni KangSK 13.34 0.04.12
25 Kontio Kirsi KangSK 13.37 0.04.15
26 Eerola Hanna Keihäs 14.29 0.05.07
27 Ristimäki Vieno Keihäs 14.44 0.05.22
28 Niemelä Hetta Koovee 15.25 0.06.03
29 Laakso Elmiina Keihäs 15.47 0.06.25
30 Ahvenjärvi Emma Koovee 16.57 0.07.35
31 Laukkanen Tuulia TarpSu 19.19 0.09.57
32 Suomalainen Karoliina KangSK 19.40 0.10.18
33 Häkkinen Pihla Koovee 22.30 0.13.08
34 Nummela Laura OrPo 23.40 0.14.18
35 Markoff Silja Keihäs 25.06 0.15.44
36 Ojala Linnea Keihäs 25.47 0.16.25
37 Laine Nella Keihäs 26.25 0.17.03
38 Matinheikki Liisa TP 31.43 0.22.21
39 Jauhiainen Sara OrPo 32.46 0.23.24
40 Nääjärvi Merituuli TP 33.43 0.24.21
41 Laakso Liisa Keihäs 38.57 0.29.35
Helminen Tiia Eräp EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkiläinen Markus Keihäs 36.20 0.00.00 32.17
2 Jokela Juha PäLuLu 36.49 0.00.29 30.80
3 Ahola Tuomo KangSK 40.20 0.04.00 27.24
4 Vorobjev Petja Keihäs 47.29 0.11.09 22.40
5 Saarikko Samuli TP 54.13 0.17.53 18.97
6 Aumo Heikki Keihäs 55.51 0.19.31 17.79

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Mari Koovee 31.44 0.00.00
2 Erämaja Henna HlT 35.02 0.03.18
Ahola Birgit KangSK HYL -