FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen pitkä matka (Turku Sprint / Saariston kesärastit)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmenoja Samuli MSParma 1.04.42 0.00.00 87.25
2 Mäkinen Vesa AngA 1.05.38 0.00.56 85.67
3 Kymäläinen Severi TP 1.05.46 0.01.04 85.16
4 Koivisto Matti MSParma 1.08.12 0.03.30 81.79
5 Hämäläinen Sami MSParma 1.10.29 0.05.47 78.83
6 Sidorov Alexey AngA 1.11.12 0.06.30 77.72
7 Nakonechnyi Dmitry AngA 1.12.02 0.07.20 76.51
8 Simosas Otto Orient 1.12.04 0.07.22 76.17
9 Hyvönen Pekka AngA 1.12.48 0.08.06 75.09
10 Istolahti Tuomo YKV 1.14.34 0.09.52 73.02
11 Reponen Tommi PR 1.14.58 0.10.16 72.33
12 Laaksonen Markku Rasti88 1.14.59 0.10.17 72.02
13 Koskinen Roope Hiisi 1.16.42 0.12.00 70.11
14 Lapila Pekka MSParma 1.16.48 0.12.06 69.73
15 Kari Tuomas AngA 1.17.34 0.12.52 68.75
16 Ritasalo Timo MSParma 1.19.23 0.14.41 66.90
17 Janlöv Matti SV 1.19.32 0.14.50 66.49
18 Salmi Janne TuS 1.19.34 0.14.52 66.19
18 Pietilä Eero TP 1.19.34 0.14.52 66.19
20 Saari Matti TuS 1.21.04 0.16.22 64.41
21 Paukkunen Petri MSParma 1.22.08 0.17.26 63.30
22 Mattila Olli MSParma 1.23.25 0.18.43 62.06
23 Tamminen Jani TuS 1.23.34 0.18.52 61.69
24 Elo Markku AngA 1.23.57 0.19.15 61.14
25 Salo Markus PunKu 1.24.01 0.19.19 60.82
26 Töyrylä Mikko KyS 1.24.11 0.19.29 60.44
27 Glad Ville KemKi 1.25.37 0.20.55 59.17
28 Laine Miika KS 1.25.45 0.21.03 58.82
29 Tölli Marko S-JKL 1.25.55 0.21.13 58.44
30 Hongisto Osmo LoJa 1.27.08 0.22.26 57.37
31 Matilainen Juha LS-37 1.28.23 0.23.41 56.31
32 Raykov Alexander TuS 1.30.29 0.25.47 54.75
33 Korpinen Taneli RaLu 1.34.43 0.30.01 52.07
34 Zemlyakov Alexey TuS 1.35.57 0.31.15 51.17
35 Kauppi Mikael RaLu 1.36.14 0.31.32 50.79
36 Isojunno Veijo KemKi 1.49.35 0.44.53 44.40
37 Stefanini Raphael KemKi 2.05.09 1.00.27 38.70
Lehto Jonne VeVe KES -
Emaldinov Yuri AngA KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpela Antti Rasti88 53.42 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyman Jonas Botnia 1.06.44 0.00.00 48.42
2 Kaunismäki Jyrki RaLu 1.18.05 0.11.21 39.83
3 Myllymäki Jyri VetU 1.31.20 0.24.36 32.72
4 Raute Kaj SuSi 1.31.30 0.24.46 31.34
Niemelä Mikko VetU KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Janne RaLu 1.09.42 0.00.00 54.34
2 Kääriäinen Sami TuMe 1.11.38 0.01.56 51.74
3 Orell Marko TuMe 1.12.14 0.02.32 50.19
4 Suominen Juha-Matti LaJy 1.13.03 0.03.21 48.51
5 Liljeström Kimmo HS 1.15.31 0.05.49 45.85
6 Hanhela Veli-Matti MSParma 1.17.10 0.07.28 43.82
7 Arola Pertti Rasti88 1.18.45 0.09.03 41.91
8 Kleemola Jari PertPe 1.22.43 0.13.01 38.92

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaakkola Jari MaMa 57.32 0.00.00 59.39
2 Haajanen Leif Raseborg 1.01.18 0.03.46 54.82
3 Nokka Ilkka Rasti88 1.08.51 0.11.19 47.98
4 Malmlund Heikki Koovee 1.09.22 0.11.50 46.80
5 Koponen Visa PertPe 1.09.43 0.12.11 45.75
6 Alenius Johan SWE 1.10.54 0.13.22 44.18
7 Ruohola Risto MSParma 1.13.45 0.16.13 41.70
8 Nappu Juha TuNMKY 1.16.04 0.18.32 39.68
9 Lindblom Petteri SuSi 1.29.14 0.31.42 33.19
10 Kajavalta Jyrki TuS 1.55.34 0.58.02 25.13

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Veli-Pekka AngA 56.19 0.00.00 65.78
2 Elo Jussi LaJy 1.01.53 0.05.34 59.34
3 Lammila Jyrki LaJy 1.04.50 0.08.31 56.13
4 Laasonen Mauri TP 1.05.16 0.08.57 55.26
5 Viinikainen Heikki HirvHe 1.06.59 0.10.40 53.36
6 Lehto Kari TuMe 1.07.30 0.11.11 52.46
7 Mänty Markku TuMe 1.09.33 0.13.14 50.45
8 Holmijoki Tapani PR 1.10.12 0.13.53 49.51
9 Uusikartano Simo TuMe 1.11.13 0.14.54 48.35
10 Teittinen Matti Hiisi 1.11.50 0.15.31 47.48
11 Hietaoja Jarkko HS 1.17.41 0.21.22 43.48
12 Laine Kimmo KyS 1.20.20 0.24.01 41.64
13 Toivonen Jari EE 1.23.56 0.27.37 39.46
14 Kuokkanen Ismo TuS 1.24.43 0.28.24 38.71
15 Mänty Pekka HirvHe 1.38.25 0.42.06 32.99
16 Huhtala Ismo YlKi 1.47.40 0.51.21 29.85
17 Kuusisto Kimmo MSParma 1.57.32 1.01.13 27.07
Aakula Ilkka PR KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 53.31 0.00.00 56.99
2 Niinistö Harri AngA 1.00.21 0.06.50 50.14
3 Nyberg Henry Orient 1.06.02 0.12.31 45.46
4 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.06.40 0.13.09 44.67
5 Salonen Matti VaRa 1.09.35 0.16.04 42.45
6 Paulin Arvo HiKi 1.09.36 0.16.05 42.09
7 Leppälä Martti HlS 1.14.38 0.21.07 38.93
8 Karro Markku SalVil 1.16.47 0.23.16 37.53
9 Vuori Rauno AngA 1.17.39 0.24.08 36.80
10 Arki Hannu TuMe 1.18.26 0.24.55 36.12
11 Nurisalo Seppo KoS 1.20.03 0.26.32 35.09
12 Kuivala Hannu TuS 1.22.48 0.29.17 33.64
13 Kuivala Juha TuS 1.23.32 0.30.01 33.05
14 Salonen Jukka LHR 1.24.43 0.31.12 32.31
15 Lindeman Jorma R-P 1.25.40 0.32.09 31.67
16 Luukka Heikki HirvHe 1.31.38 0.38.07 29.34
17 Koski Harri TarpSu 1.43.29 0.49.58 25.75
18 Taimisto Jukka MSParma 1.46.53 0.53.22 24.71
Pulkkinen Erkki RaLu HYL -
Kivioja Heikki SalVil KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Risto AngA 50.08 0.00.00 52.75
2 Ritanotko Markku TuMe 51.07 0.00.59 51.32
3 Vesalainen Markku AngA 52.51 0.02.43 49.25
4 Helkkula Rauli TuMe 53.00 0.02.52 48.71
5 Halme Tapio AngA 55.51 0.05.43 45.85
6 Hongisto Keijo LoJa 57.06 0.06.58 44.48
7 Röytiö Lauri PR 57.54 0.07.46 43.51
8 Mannonen Mikko TuS 1.00.13 0.10.05 41.49
9 Inki Pekka TuMe 1.00.36 0.10.28 40.88
10 Palttala Pekka TurSa 1.04.27 0.14.19 38.11
11 Väre Jouni SomEsa 1.04.30 0.14.22 37.76
12 Aaltonen Juhani AngA 1.07.02 0.16.54 36.02
13 Keränen Kauko UrjU 1.08.40 0.18.32 34.86
14 Tamminen Pentti PertPe 1.09.59 0.19.51 33.91
15 Välimäki Heimo TuVi 1.11.08 0.21.00 33.07
16 Salmenoja Pertti HirvHe 1.12.47 0.22.39 32.03
17 Varila Timo TuMe 1.13.20 0.23.12 31.50
18 Aarnio Seppo RaPi 1.14.27 0.24.19 30.75
19 Alilonttinen Martti MSParma 1.18.29 0.28.21 28.91
20 Jakobsson Markus RasKa 1.31.22 0.41.14 24.60

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vannas Hannu MSParma 46.58 0.00.00 50.55
2 Tammisaari Pentti HirvHe 47.53 0.00.55 49.19
3 Rautarae Veikko HirvHe 52.07 0.05.09 44.84
4 Pajunen Heikki PR 53.17 0.06.19 43.51
5 Kyyrönen Heikki KS 54.33 0.07.35 42.15
6 Peltola Tuomo MSParma 55.04 0.08.06 41.42
7 Havia Pertti MaMa 55.46 0.08.48 40.56
8 Hovi Paavo RaPi 58.50 0.11.52 38.13
9 Rantasaari Antti PiKe 59.20 0.12.22 37.49
10 Hirvonen Pentti TuMe 1.00.13 0.13.15 36.63
11 Halkosaari Severi NivU 1.02.48 0.15.50 34.82
12 Cederlöf Bror-Erik OK77 1.04.05 0.17.07 33.83
13 Lainema Ilkka MSParma 1.04.35 0.17.37 33.28
14 Hongisto Heimo LoJa 1.05.30 0.18.32 32.53
15 Verha Koitto VaRa 1.08.37 0.21.39 30.78
16 Yliuntinen Hannu KarjUra 1.12.19 0.25.21 28.94
17 Ratia Matti MSParma 1.12.27 0.25.29 28.63
18 Laakso Raimo HaHa 1.13.31 0.26.33 27.96
19 Eggli Roland SUI 1.15.14 0.28.16 27.07
Lehtinen Olli TuS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grönroos Timo MSParma 42.46 0.00.00 34.86
2 Nurmi Veijo VaRa 44.46 0.02.00 32.30
3 Sonkki Juhani PR 45.33 0.02.47 30.76
4 Mattsson Per-Åke KSF 49.19 0.06.33 27.51
5 Lampi Eero PäijRa 55.05 0.12.19 23.82
6 Launis Kari Raus 1.21.44 0.38.58 15.50

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehkonen Reijo MaMa 32.14 0.00.00 40.88
2 Nordell Rolf KSF 33.44 0.01.30 38.53
3 Viiri Jyrki HirvHe 35.46 0.03.32 35.84
4 Heikkilä Mikko MaMa 39.34 0.07.20 31.94
5 Paananen Aapo R-P 41.45 0.09.31 29.84
6 Holmberg Bror KSF 42.20 0.10.06 29.01
7 Laine Markku TuS 44.25 0.12.11 27.24
8 Joonas Risto MaMa 46.31 0.14.17 25.63
9 Laavainen Matti MSParma 46.44 0.14.30 25.12
10 Siivonen Jukka RasKa 47.18 0.15.04 24.44
11 Tamminen Heikki MaMa 1.04.48 0.32.34 17.56
Tuominen Niilo R-P HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pyökäri Antero RaPi 36.28 0.00.00
2 Suominen Heikki LaJy 48.21 0.11.53

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vanhanen Konsta Pohjant 1.03.58 0.00.00 59.93
2 Parkkinen Ville Pohjant 1.04.27 0.00.29 56.51
3 Senttula Tuukka S-JKL 1.05.50 0.01.52 52.41
4 Holmijoki Janne PR 1.25.27 0.21.29 38.13

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruohola Aaro MSParma 58.30 0.00.00 50.13
2 Linnaila Casper Orient 59.44 0.01.14 47.25
3 Thomander Victor KSF 1.19.13 0.20.43 34.24
4 Saetalu Andres EST 1.19.51 0.21.21 32.59
5 Kaunismäki Lasse RaLu 1.23.12 0.24.42 29.96

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruohola Akseli MSParma 41.03 0.00.00 55.51
2 Heikkilä Ollipekka Lynx 42.53 0.01.50 52.25
3 Lapila Eero MSParma 47.38 0.06.35 46.24
4 Arola Matias PR 47.52 0.06.49 45.22
5 Valkila Saku TuS 48.00 0.06.57 44.31
6 Mäkinen Tuukka LLuja 52.30 0.11.27 39.79
7 Arén Conny PIF 52.59 0.11.56 38.71
8 Pitkänen Konsta TP 54.43 0.13.40 36.79
9 Hietaoja Atte HS 58.33 0.17.30 33.73
10 Malmlund Arttu Koovee 1.10.18 0.29.15 27.55

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Rasmus MSParma 31.17 0.00.00
2 Kuokkanen Edvin TuS 32.08 0.00.51
3 Vuori Justus TuS 34.11 0.02.54
4 Kinnala Ville TuS 37.57 0.06.40
5 Nokka Vesa Rasti88 40.24 0.09.07
6 Hänninen Eetu RaPi 41.53 0.10.36
7 Niemi Oskari LappRi 42.11 0.10.54
8 Korpela Arttu Rasti88 43.05 0.11.48
9 Seppä Iiro TuS 43.31 0.12.14
10 Kaihtela Juuso RaLu 43.51 0.12.34
11 Konttila Eemi Koovee 44.45 0.13.28
12 Lindberg Mikkel TuS 48.04 0.16.47
13 Arén Oscar PIF 1.01.02 0.29.45

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolkkala Vertti MSParma 23.16 0.00.00
2 Huisko Esa MSParma 42.49 0.19.33

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 23.00 0.00.00
2 Arola Topias PR 24.38 0.01.38
3 Rousku Samuli MSParma 29.03 0.06.03
4 Bergström Lucas PIF 29.28 0.06.28
5 Sinervä Onni TuS 31.49 0.08.49
6 Karttila Aleksi MSParma 35.37 0.12.37
7 Kinnala Kalle TuS 42.56 0.19.56
Konttila Akseli Koovee HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioniemi Jami RaLu 24.01 0.00.00
2 Konttila Milo Koovee 26.09 0.02.08
3 Laavainen Aamos MSParma 27.12 0.03.11
4 Huisko Antti MSParma 37.54 0.13.53
5 Sinervä Johannes TuS 42.04 0.18.03

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Arén Cevin PIF 23.40 0.00.00
2 Emaldynov Timur AngA 25.16 0.01.36

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 52.57 0.00.00 84.33
2 Sareila Outi MSParma 53.28 0.00.31 82.73
3 Portin Laura PR 57.04 0.04.07 76.78
4 Viberg Tuulia MSParma 58.51 0.05.54 73.74
5 Pietilä Johanna PR 1.02.43 0.09.46 68.53
6 Westerlund Ina OK77 1.03.33 0.10.36 66.97
7 Hietaoja Essi HS 1.04.12 0.11.15 65.64
8 Temjakova Nina PR 1.04.57 0.12.00 64.24
9 Paukkunen Sanna MSParma 1.06.05 0.13.08 62.50
10 Stenlund Hilla PR 1.07.10 0.14.13 60.87
11 Istolahti Tiia MSParma 1.07.38 0.14.41 59.83
12 Kyrölä Sonja TP 1.08.50 0.15.53 58.18
13 Väre Tiina SomEsa 1.09.05 0.16.08 57.36
14 Töyrylä Salla VeVe 1.09.57 0.17.00 56.05
15 Dambe Signe PR 1.12.04 0.19.07 53.83
16 Lindholm Vivian OK77 1.12.50 0.19.53 52.69
17 Liimatainen Anni TuS 1.26.14 0.33.17 44.01

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaoja Nelli HS 36.48 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Mervi PunKu 1.34.11 0.00.00
2 Kleemola Katri PertPe 1.49.27 0.15.16

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kolkkala Reeta MSParma 46.34 0.00.00 40.51
2 Oja Iina Pihkan 1.12.38 0.26.04 25.00
3 Viljanen Niina MSParma 1.23.30 0.36.56 20.90
4 Nokka Katja Rasti88 1.25.44 0.39.10 19.53
5 Pyökäri-Hänninen Katariin RaPi 1.37.22 0.50.48 16.47

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Guseff Virpi HirvHe 56.04 0.00.00
2 Havia-Kinnala Helena AngA 1.05.35 0.09.31

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 44.50 0.00.00 60.29
2 Laasonen Kirsi TP 56.06 0.11.16 47.28
3 Miettinen Jaana TuS 57.12 0.12.22 45.48
4 Linko Rita EsSu 1.01.28 0.16.38 41.50
5 Sulavuori Eija TuMe 1.06.20 0.21.30 37.69
6 Toivonen Merja EE 1.08.15 0.23.25 35.89
7 Miettinen Päivi VaRa 1.24.28 0.39.38 28.40
8 Haajanen Ulrika Raseborg 1.25.45 0.40.55 27.38
Kivioja Pirjo SalVil KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jumppanen Helena Pihkan 44.13 0.00.00 52.04
2 Lehto Ulla KyS 50.28 0.06.15 43.32
3 Hovirinta Marjo TuMe 59.21 0.15.08 34.90
Taimisto Sinikka MSParma KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmenoja Hely HirvHe 42.36 0.00.00 43.65
2 Tienari Pauliina KyRa 1.06.48 0.24.12 25.75
3 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.11.49 0.29.13 22.01

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 38.02 0.00.00 47.69
2 Havia Tuula MaMa 40.25 0.02.23 42.64
3 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 46.19 0.08.17 35.25
4 Eggli Margrit SUI 1.05.52 0.27.50 23.41

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lainema Maija MSParma 47.46 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vienola Raili VaRa 1.28.06 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Borisova Daria Hiisi 1.02.56 0.00.00 67.46
2 Lukashova Victoria Hiisi 1.11.16 0.08.20 57.78
3 Jakobsson Laura RasKa 1.11.59 0.09.03 55.44
4 Yakimenko Anna Hiisi 1.22.40 0.19.44 46.73
5 Laakkio Emma AngA 1.26.54 0.23.58 42.99
Forsell Susanna Raseborg KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Neuvonen Laura TuS 52.17 0.00.00 43.63
2 Korpela Laura Rasti88 1.20.55 0.28.38 26.07
3 Malmlund Milla Koovee 1.43.35 0.51.18 18.72

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalava Enni VaRa 50.10 0.00.00 52.50
2 Nymalm Amy PIF 56.58 0.06.48 45.08
3 Heikkilä Tuuli Lynx 57.01 0.06.51 43.88
4 Aaltonen Anniina MSParma 1.03.13 0.13.03 38.54
5 Ekström Hanne-Line MSParma 1.11.23 0.21.13 33.21
6 Laasonen Sonja TP 1.45.21 0.55.11 21.88
Karlsson Pernilla PIF HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jasmiina RaLu 39.36 0.00.00
2 Uusi-Pietilä Säde RaLu 1.05.40 0.26.04
3 Laukkanen Laura MSParma 1.15.46 0.36.10
4 Roos Renja AngA 1.17.46 0.38.10

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Saara MSParma 30.16 0.00.00
2 Malmlund Reeta Koovee 32.09 0.01.53

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Anni TuS 31.53 0.00.00
2 Laurén Jill PIF 34.50 0.02.57
3 Vuori Jenny TuS 38.57 0.07.04
4 Neuvonen Noora TuS 44.34 0.12.41
5 Viili Anni-Martta MSParma 1.01.56 0.30.03

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 19.06 0.00.00
2 Tuomisto Kerttu MSParma 29.28 0.10.22
3 Salo Kerttu PunKu 33.31 0.14.25
4 Arola Selina PR 36.38 0.17.32
5 Virtala Emmi PIF 37.13 0.18.07

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruohola Ilona MSParma 19.15 0.00.00
2 Heikkilä Suvi Lynx 24.16 0.05.01