FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaakon AM pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Juha AnttU 1.07.26 0.00.00 77.37
2 Kotro Tuomas SKVuoksi 1.09.26 0.02.00 74.67
3 Ahola Joonas Navi 1.10.02 0.02.36 73.57
4 Nurmiainen Aaro LappRi 1.10.37 0.03.11 72.50
5 Pellinen Teppo JoKu 1.11.28 0.04.02 71.18
6 Inkeri Eero VeVe 1.12.06 0.04.40 70.10
7 Tani Jukka KS 1.14.22 0.06.56 67.53
8 Karhu Panu YlämPy 1.19.39 0.12.13 62.64
9 Saikko Ville LappRi 1.20.01 0.12.35 61.94
10 Söyring Jani KS 1.20.07 0.12.41 61.46
11 Kohvakka Ilkka KS 1.20.35 0.13.09 60.70
12 Manninen Kalle AnttU 1.22.09 0.14.43 59.14
13 Kuningas Janne LuuRa 1.24.07 0.16.41 57.37
14 Maajärvi Matti LappRi 1.24.40 0.17.14 56.62
15 Kansonen Jari JoKu 1.30.10 0.22.44 52.80
16 Metsämuuronen Niko YlämPy 1.32.54 0.25.28 50.90
17 Kansonen Janne JoKu 1.37.33 0.30.07 48.14
18 Villanen Simo SKVuoksi 1.42.37 0.35.11 45.44
19 Pokela Jukka LuuRa 1.43.27 0.36.01 44.76
20 Kauppila Tomi MiehVi 1.48.24 0.40.58 42.42
21 Huhta Kari ORa 1.50.11 0.42.45 41.43
22 Aspelund Kalle KontU 2.14.44 1.07.18 33.64
23 Isoaho Lauri JoKu 2.18.30 1.11.04 32.49
Sihvola Eerik KS KES -
Myllärinen Aki JoKu KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaplas Jarkko JoKu 1.03.45 0.00.00 65.27
2 Ojala Tero KS 1.06.05 0.02.20 61.92
3 Saarilaakso Miko LappRi 1.08.23 0.04.38 58.82
4 Karvonen Ossi KS 1.11.38 0.07.53 55.19
5 Husu Heikki SKVuoksi 1.13.32 0.09.47 52.82
6 Korhonen Kai KoHo 1.15.03 0.11.18 50.83
7 Rautio Mikko JoKu 1.20.51 0.17.06 46.32
8 Varis Jarno 1.21.50 0.18.05 44.92
Tielinen Arto YlämPy KES -
Pentikäinen Mika JoKu KES -
Kiero Mikko LappRi EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Mika SKVuoksi 1.07.59 0.00.00 49.27
2 Turkki Antti ORa 1.10.17 0.02.18 45.87
3 Korhonen Mika KoHo 1.14.09 0.06.10 41.79
4 Saalasti Pekka MulPa 1.19.10 0.11.11 37.55
5 Miikki Jussi SKVuoksi 1.29.33 0.21.34 31.79
Tuliniemi Harri LappRi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarkko VeVe 58.29 0.00.00 58.40
2 Tielinen Vesa LuuRa 59.08 0.00.39 57.18
3 Ilonen Hannu SKVuoksi 1.01.38 0.03.09 54.30
4 Saramäki Harri ORa 1.03.04 0.04.35 52.53
5 Turunen Jari JuvU 1.04.07 0.05.38 51.14
6 Auronen Jyrki LappRi 1.11.34 0.13.05 45.33
7 Väyrynen Timo KyS 1.13.52 0.15.23 43.46
8 Mattila Riku KS 1.14.16 0.15.47 42.77
9 Lyytinen Pekka SU-41 1.15.12 0.16.43 41.78
10 Ihalainen Pertti InkTe 1.16.29 0.18.00 40.63
11 Hietanen Ari KS 1.17.34 0.19.05 39.63
12 Svahn Peter KyS 1.27.25 0.28.56 34.77
Tasa Mika KaaRa HYL -
Kauria Juha ORa HYL -
Sippu Visa InkTe KES -
Myllys Jussi ORa KES -
Pirtilä Timo KyS EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 54.47 0.00.00 52.39
2 Mattinen Reijo JoKu 58.46 0.03.59 48.38
3 Saramäki Ari EnonkU 1.07.39 0.12.52 41.63
4 Kauppila Jorma VeVe 1.07.59 0.13.12 41.03
5 Särkkä Urpo KS 1.12.19 0.17.32 38.20
6 Martiskainen Juho SKVuoksi 1.12.23 0.17.36 37.79
7 Heikkilä Kari KS 1.16.16 0.21.29 35.51
8 Kilpinen Mika KyS 1.20.08 0.25.21 33.46
9 Koskivirta Eero EKSu 1.20.41 0.25.54 32.90
10 Neuvonen Timo MulPa 1.21.31 0.26.44 32.24
11 Ovaska Heikki LuuRa 1.22.20 0.27.33 31.59
12 Kylliäinen Seppo LappRi 1.26.59 0.32.12 29.59
13 Mäntynen Ari KyS 1.27.05 0.32.18 29.25
14 Laine Kimmo KyS 1.28.47 0.34.00 28.39
15 Peni Hannu KS 1.30.17 0.35.30 27.62
16 Nissinen Matti Navi 1.47.29 0.52.42 22.95
Lindqvist Petri KS KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 48.04 0.00.00 60.66
2 Juutilainen Anssi SKVuoksi 52.06 0.04.02 55.12
3 Pulkkinen Pekka JoKu 53.59 0.05.55 52.39
4 Ripatti Pekka AnttU 54.45 0.06.41 50.86
5 Hyppänen Timo EKSu 56.06 0.08.02 48.86
6 Maajärvi Esa LappRi 1.00.50 0.12.46 44.34
7 Heimala Juha LappRi 1.09.35 0.21.31 38.13
8 Niskanen Sakari Navi 1.12.46 0.24.42 35.86
9 Mänttäri Jakke InkTe 1.21.21 0.33.17 31.54
Kosonen Hannu ORa HYL -
Tuononen Ismo KS KES -
Fincke Pekka VeVe EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 43.55 0.00.00 51.62
2 Ollikainen Seppo JuvU 46.11 0.02.16 48.52
3 Tani Ossi KS 48.16 0.04.21 45.89
4 Määttä Asko KS 49.52 0.05.57 43.89
5 Vartiainen Aarne RAPSU 51.43 0.07.48 41.82
6 Peräkasari Kari LuuRa 56.29 0.12.34 37.82
7 Vilska Pekka ORa 58.35 0.14.40 36.02
8 Timonen Pertti RAPSU 1.01.59 0.18.04 33.62
9 Hyyryläinen Raimo JuvU 1.05.17 0.21.22 31.52
10 Pokela Erkki LuuRa 1.07.16 0.23.21 30.20
11 Lappalainen Martti Navi 1.08.10 0.24.15 29.42
12 Pöntinen Jorma Navi 1.45.19 1.01.24 18.80
Pulli Martti LappRi HYL -
Sihvola Eero Kajo KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veikko JoKu 40.00 0.00.00 44.02
2 Kyyrönen Heikki KS 42.21 0.02.21 40.89
3 Töyrylä Hannu KS 43.17 0.03.17 39.33
4 Forsblom Lars KS 44.58 0.04.58 37.20
5 Tuominen Seppo KS 45.36 0.05.36 36.04
6 Kemppi Jorma Navi 50.38 0.10.38 31.88
7 Rautio Pekka JoKu 52.40 0.12.40 30.09
8 Lahtinen Reijo ORa 58.28 0.18.28 26.60
9 Sartanen Kari SKVuoksi 59.49 0.19.49 25.51
10 Kykkänen Herkko KaaRa 1.00.58 0.20.58 24.55
Hyyryläinen Jorma Navi EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanerva Antti SKVuoksi 46.17 0.00.00 32.48
2 Hakala Pekka KS 49.29 0.03.12 29.24
3 Kilo Esko LappRi 1.07.40 0.21.23 20.55
4 Repo Voitto RaKaS 1.09.19 0.23.02 19.25
Haikonen Eino AnttU KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 43.57 0.00.00 36.44
2 Luukkonen Matti JoKu 50.34 0.06.37 30.48
3 Kakkola Eero JoKu 51.39 0.07.42 28.68
4 Suutari Veikko JoKu 1.01.42 0.17.45 23.04
Parkkinen Seppo MikVa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Heimo RaKaS 34.30 0.00.00
2 Lantta Viljo MulPa 1.22.21 0.47.51

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ripattila Mauno KS 49.36 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakulinen Niko VeVe 1.06.50 0.00.00 63.05
2 Hakkarainen Markus RaKaS 1.12.01 0.05.11 55.59
3 Similä Lauri SKVuoksi 1.13.58 0.07.08 51.28
4 Juutilainen Masa SKVuoksi 1.39.38 0.32.48 35.95

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saikko Antti LappRi 57.19 0.00.00 66.74
2 Irtola Miika KS 58.33 0.01.14 64.11
3 Takanen Lari VeVe 1.02.44 0.05.25 58.69
4 Similä Henri SKVuoksi 1.03.44 0.06.25 56.64
5 Salopelto Atso SKVuoksi 1.04.34 0.07.15 54.80
6 Kauria Niko Navi 1.07.01 0.09.42 51.73
7 Herttuainen Niko RaKaS 1.12.39 0.15.20 46.73
8 Rikka Sami KyS 2.31.17 1.33.58 21.97
Rikka Antti KyS KES -
Lyytikäinen Osku SKVuoksi EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Valtteri VeVe 31.27 0.00.00 55.06
2 Pätäri Viljami KS 33.40 0.02.13 50.79
3 Niskanen Janne VeVe 34.51 0.03.24 48.44
4 Suutari Matti VeVe 35.08 0.03.41 47.44
5 Lavikainen Lauri KyS 36.16 0.04.49 45.36
6 Väyrynen Antti KyS 36.18 0.04.51 44.72
7 Sihvonen Anton Navi 37.27 0.06.00 42.77
8 Takanen Samu VeVe 37.50 0.06.23 41.76
9 Pätäri Valtteri KS 45.16 0.13.49 34.43
10 Pylvänäinen Samu KS 46.30 0.15.03 33.05
11 Ovaska Janne LuuRa 47.40 0.16.13 31.78
12 Hämäläinen Sami ORa 1.14.56 0.43.29 19.93
Peltonen Rene LappRi KES -
Nurmi Antti LappRi EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasi Antti KyS 29.46 0.00.00
2 Koivisto Daniel KyS 33.36 0.03.50
3 Vicari Lars Navi 36.25 0.06.39
4 Klemola Saul RaKaS 40.32 0.10.46
5 Lindén Mikael KS 41.27 0.11.41
6 Kelosuo Eero SKVuoksi 42.33 0.12.47
7 Laukkanen Vili KS 44.41 0.14.55
8 Pousi Juho VeVe 44.43 0.14.57
9 Niemi Oskari LappRi 49.35 0.19.49
10 Husu Miika SKVuoksi 50.48 0.21.02
11 Silventoinen Juho RaKaS 51.04 0.21.18
12 Ahtiainen Antti VeVe 57.57 0.28.11
13 Liljeström Veikka ORa 1.15.57 0.46.11
Peltonen Linus LappRi EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turkki Eero ORa 23.56 0.00.00
2 Heikkilä Niklas KS 24.32 0.00.36
3 Lindqvist Arttu KS 27.32 0.03.36
4 Hakulinen Saku VeVe 28.24 0.04.28
5 Kurttila Iiro Navi 31.58 0.08.02
6 Mattila Pyry KS 34.21 0.10.25
7 Svahn Jonatan KyS 38.23 0.14.27
8 Riipinen Pietu Navi 48.09 0.24.13
9 Kärnä Jesse JoKu 52.19 0.28.23
Myllys Jaakko ORa EIL -
Kanerva Santeri Navi EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 20.06 0.00.00
2 Ojala Aaro KS 20.50 0.00.44
3 Takanen Aaro VeVe 23.32 0.03.26
4 Outinen Tuomas KyS 24.41 0.04.35
5 Kiero Aaro LappRi 25.24 0.05.18
6 Lyytinen Elias ORa 25.35 0.05.29
7 Hirvikallio Aatu LuuRa 25.50 0.05.44
8 Miikki Veeti SKVuoksi 25.52 0.05.46
9 Koivisto Mikael KyS 32.31 0.12.25
10 Peltonen Henrik LappRi 35.02 0.14.56
11 Jokinen Perttu Navi 37.44 0.17.38
12 Hämäläinen Vili ORa 39.47 0.19.41
13 Nokka Matias KyS 40.12 0.20.06
14 Riikonen Justus SKVuoksi 1.08.12 0.48.06
Hirvikallio Henri LuuRa EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllärinen Vertti LappRi 10.08 0.00.00
2 Gango Evert KyS 11.33 0.01.25
3 Suurnäkki Elias KS 11.45 0.01.37
4 Kaitainen Lassi KyS 12.07 0.01.59
5 Suutari Taavi VeVe 12.10 0.02.02
6 Seppänen Antti ORa 12.30 0.02.22
7 Tasa Benjamin KaaRa 12.38 0.02.30
8 Lindqvist Topi KS 13.21 0.03.13
8 Tamminen Kasperi LuuRa 13.21 0.03.13
10 Nokka Ilari KyS 13.51 0.03.43
11 Kuusio Samu RaKaS 14.09 0.04.01
12 Soini Otto KyS 16.27 0.06.19
13 Piiroinen Teemu RaKaS 17.08 0.07.00
14 Rautio Juho JoKu 19.15 0.09.07
15 Kärnä Leevi JoKu 28.14 0.18.06
Väisänen Veeti Navi EIL -

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tasa Petrus KaaRa 10.54 0.00.00
2 Kavakko Matias KyS 11.42 0.00.48
3 Likander Miki LuuRa 11.56 0.01.02
4 Malinen Vinski Navi 12.35 0.01.41
5 Pussi Elmeri SKVuoksi 12.52 0.01.58
6 Peltonen Lasse KS 13.04 0.02.10
7 Alho Niko KS 13.57 0.03.03
8 Ojala Urho KS 14.07 0.03.13
9 Niskanen Aatu VeVe 15.44 0.04.50
10 Laukkanen Juho KS 16.32 0.05.38
Suni Juho VeVe EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Onni KyS 13.47 0.00.00
2 Töyrylä Rasmus KyS 15.50 0.02.03
3 Länsivuori Luukas RaKaS 15.53 0.02.06
4 Mattila Lauri KS 16.20 0.02.33
5 Ollikainen Joel Navi 16.49 0.03.02
6 Heijari Iikka VeVe 17.37 0.03.50
7 Ruoti Eeli VeVe 18.07 0.04.20
8 Rytkö Olli VeVe 18.52 0.05.05
9 Pussi Kaarlo SKVuoksi 21.47 0.08.00
10 Länsivuori Jonatan RaKaS 33.17 0.19.30

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Sari VeVe 49.02 0.00.00 77.40
2 Hyyryläinen Laura AnttU 53.21 0.04.19 70.38
3 Tuosa Johanna LappRi 55.51 0.06.49 66.50
4 Toiviainen Anni SKVuoksi 56.19 0.07.17 65.23
5 Nurmela Maiju RaKaS 57.16 0.08.14 63.43
6 Kiuru Veera RaKaS 58.02 0.09.00 61.90
7 Nykänen Eveliina LappRi 58.17 0.09.15 60.93
8 Pohjamo Anu SKVuoksi 1.01.48 0.12.46 56.81
9 Kauppila Sanna VeVe 1.02.19 0.13.17 55.68
10 Suutari Säde KS 1.02.52 0.13.50 54.55
11 Suomalainen Riikka LappRi 1.03.26 0.14.24 53.42
12 Espo Carita KS 1.06.20 0.17.18 50.47
13 Julku Päivi KyS 1.08.20 0.19.18 48.40
14 Hasu Eveliina KS 1.09.15 0.20.13 47.17
15 Aarniosalo Piia Navi 1.31.21 0.42.19 35.32
Pensas Johanna LappRi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Maria LappRi 56.43 0.00.00 54.45
2 Nykänen Tarja JoKu 1.01.34 0.04.51 49.08
3 Riipinen Johanna Navi 1.03.12 0.06.29 46.77
4 Tammilehto Erika KS 1.03.45 0.07.02 45.32
5 Huusari Heidi InkTe 1.07.53 0.11.10 41.59
6 Korhonen Marja SKVuoksi 1.08.35 0.11.52 40.20
7 Friari Päivi SKVuoksi 1.37.10 0.40.27 27.69
8 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KS 1.43.07 0.46.24 25.45

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 37.18 0.00.00 63.09
2 Laukkanen Marja KS 41.16 0.03.58 55.80
3 Niskanen Kirsi VeVe 43.14 0.05.56 52.10
4 Tonder Mari SKVuoksi 49.50 0.12.32 44.19
5 Heikkinen Anniina VeVe 52.12 0.14.54 41.22
6 Kärkkäinen Varpu RU 58.10 0.20.52 36.12
7 Liukkonen Niina Navi 1.00.21 0.23.03 33.98
8 Luukkonen Hanna-Mari KS 1.01.06 0.23.48 32.74

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko Navi 38.52 0.00.00 47.05
2 Hietanen Pia KS 54.08 0.15.16 32.77
3 Hyyrynen Virpi KS 56.46 0.17.54 30.28
4 Villikka Sanna KyS 57.30 0.18.38 28.94
5 Saajanen Sari JoKu 59.37 0.20.45 27.00
6 Kinnunen Virpi ORa 1.23.52 0.45.00 18.54
Pulkkinen Arja JoKu EIL -
Juutilainen Virpi SKVuoksi EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nenonen Lea SKVuoksi 43.24 0.00.00 44.58
2 Vehomäki Pirkko ORa 45.35 0.02.11 41.17
3 Kauria Pirjo ORa 47.32 0.04.08 38.26
4 Äijälä Merja Navi 50.53 0.07.29 34.60
5 Kuisma Tuula JoKu 51.01 0.07.37 33.37
6 Heimala Heli LappRi 51.13 0.07.49 32.11

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Kirsi VeVe 44.49 0.00.00 47.61
2 Töyrylä Marja KyS 49.06 0.04.17 40.20
3 Kattelus Airi KS 50.11 0.05.22 36.14

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 33.49 0.00.00 47.02
2 Kekki Päivi KS 36.44 0.02.55 41.99
3 Kattelus Helena KS 37.10 0.03.21 40.22
4 Tikka Eija RaKaS 37.32 0.03.43 38.55
5 Kukkonen Marja RaKaS 51.09 0.17.20 27.36
6 Timonen Sirkku RAPSU 55.11 0.21.22 24.49
Bomb-Nurmi Hilkka LappRi EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 40.27 0.00.00 33.81
2 Ryytty Raija SKVuoksi 41.32 0.01.05 31.28
3 Taitto Annikka SKVuoksi 42.22 0.01.55 29.05
4 Valjakka Leena Navi 45.33 0.05.06 25.52

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 29.15 0.00.00
Talka Riitta RaKaS EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 46.09 0.00.00
2 Saalasti Vappu RaKaS 1.27.04 0.40.55

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Mirka KS 51.21 0.00.00 63.55
2 Tani Leena KS 59.08 0.07.47 51.04
3 Väyrynen Anni KyS 1.02.29 0.11.08 44.39
Lonka Maiju SKVuoksi EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Aino KyS 41.31 0.00.00 64.74
2 Hyyrynen Noora KS 42.24 0.00.53 61.01
3 Espo Maria KS 46.16 0.04.45 53.73
4 Korhonen Julia RaKaS 49.26 0.07.55 48.25
5 Ojala Janita VeVe 54.28 0.12.57 41.94

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Iita Navi 35.54 0.00.00 56.44
2 Metsola Roosa KyS 37.10 0.01.16 53.89
3 Ruoti Roosa VeVe 40.14 0.04.20 49.20
4 Pakkanen Reetta VeVe 41.28 0.05.34 47.17
5 Nenonen Liisa SKVuoksi 44.00 0.08.06 43.93
6 Pukki Emma LuuRa 44.15 0.08.21 43.15
7 Similä Roosa SKVuoksi 45.11 0.09.17 41.74
8 Svahn Isabella KyS 49.21 0.13.27 37.74
9 Juutilainen Sonia SKVuoksi 50.41 0.14.47 36.29
10 Hirvikallio Noora LuuRa 55.36 0.19.42 32.66
11 Vehomäki Varpu ORa 58.31 0.22.37 30.63
12 Nissinen Elina Navi 1.04.17 0.28.23 27.52
Lukkari Iina KS KES -
Ahola Eveliina Navi KES -
Ollikainen Janni Navi EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pylvänäinen Henna KS 27.26 0.00.00
2 Kääriä Venla KyS 28.23 0.00.57
3 Heijari Iida VeVe 30.35 0.03.09
4 Varjus Viivi SKVuoksi 32.19 0.04.53
5 Lonka Minna SKVuoksi 38.36 0.11.10
6 Riipinen Venla Navi 39.39 0.12.13
7 Ahvonen Karoliina JoKu 40.17 0.12.51
8 Ryytty Mari SKVuoksi 43.44 0.16.18
9 Hämäläinen Iida ORa 44.00 0.16.34
10 Vuorinen Erika VeVe 48.59 0.21.33
11 Jäkälä Jenni SKVuoksi 56.34 0.29.08
12 Vesikko Venla JoKu 56.52 0.29.26
Gynther Kia Navi EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ovaska Jenni LuuRa 28.04 0.00.00
2 Ruoti Miina VeVe 28.37 0.00.33
3 Rautamaa Heidi VeVe 31.48 0.03.44
4 Kiero Ira LappRi 32.11 0.04.07
5 Nykänen Anni Navi 33.50 0.05.46
6 Harjula Tanja KS 34.54 0.06.50
7 Kormu Neea VeVe 36.28 0.08.24
8 Ojala Jutta VeVe 39.21 0.11.17
9 Peltonen Riikka KS 39.53 0.11.49
10 Tynninen Jenna LappRi 41.46 0.13.42
11 Pakkanen Raita VeVe 44.54 0.16.50
12 Kainlauri Milla LappRi 46.50 0.18.46
13 Kantanen Raisa RaKaS 47.49 0.19.45
14 Niskanen Nelli VeVe 1.41.43 1.13.39
15 Ojala Anna KS 1.43.30 1.15.26
Huuhko Hanna LuuRa KES -
Pöntinen Eerika Navi EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piispa Kiia-Maria LuuRa 23.14 0.00.00
2 Luukkonen Lotta KS 23.59 0.00.45
3 Ollikainen Jatta Navi 25.32 0.02.18
4 Mattila Elisa KS 25.44 0.02.30
5 Pohjamo Neea SKVuoksi 26.20 0.03.06
6 Kiuru Emma RaKaS 27.33 0.04.19
7 Piispa Neea-Noora LuuRa 28.17 0.05.03
8 Mannari Veera KS 30.36 0.07.22
9 Kinnunen Jutta ORa 32.32 0.09.18
10 Peltonen Liisa KS 33.06 0.09.52
11 Kavakko Pinja KyS 44.20 0.21.06
12 Vanhatalo Salla KS 53.48 0.30.34
Laitinen Emilia VeVe KES -
Juutilainen Matilda SKVuoksi EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Veera LappRi 9.40 0.00.00
2 Hietanen Pihla KS 10.00 0.00.20
3 Heikkinen Ida VeVe 10.53 0.01.13
4 Lassila Liisa KS 12.06 0.02.26
5 Lantta Tinja LappRi 12.11 0.02.31
6 Rautamaa Henna VeVe 12.32 0.02.52
7 Soini Mette KyS 14.29 0.04.49
8 Lavikainen Aili KyS 15.19 0.05.39
9 Piitulainen Juuli JoKu 15.45 0.06.05
10 Korhonen Silja SKVuoksi 15.52 0.06.12
11 Neuvonen Venla LuuRa 16.19 0.06.39
12 Urpalainen Essi SKVuoksi 16.22 0.06.42
13 Saalasti Venla RaKaS 17.02 0.07.22
14 Pentikäinen Hilja JoKu 17.17 0.07.37
Tynninen Tia-Mari LappRi EIL -

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pätäri Emilia KS 11.13 0.00.00
2 Huuhko Venla LuuRa 13.26 0.02.13
3 Välimaa Auri SKVuoksi 13.56 0.02.43
4 Ripatti Mona JoKu 14.13 0.03.00
5 Jokela Kiia VeVe 14.39 0.03.26
6 Piitulainen Anniina JoKu 15.12 0.03.59
7 Tonder Oona SKVuoksi 15.41 0.04.28
8 Suurnäkki Anna VeVe 15.47 0.04.34
9 Kaplas Kerttu JoKu 19.01 0.07.48

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Linden Amalia KS 12.54 0.00.00
2 Outinen Katariina KyS 13.24 0.00.30
3 Hirvikallio Saara LuuRa 13.52 0.00.58
4 Heikkinen Roosa VeVe 13.56 0.01.02
5 Piispa Inka-Liisa LuuRa 15.45 0.02.51
6 Vehomäki Suvi ORa 16.15 0.03.21
7 Tamminen Ilona LuuRa 16.18 0.03.24
8 Aarniosalo Siiri Navi 17.11 0.04.17
9 Neuvonen Riina LuuRa 17.45 0.04.51
10 Kurttila Meeri Navi 19.23 0.06.29
11 Huuhko Riikka LuuRa 20.03 0.07.09
12 Pussi Vilhelmiina SKVuoksi 21.18 0.08.24
13 Rautio Oona JoKu 21.39 0.08.45
14 Laitinen Julia VeVe 22.31 0.09.37
15 Arponen Sofia RaKaS 23.26 0.10.32
16 Lintunen Venla RaKaS 24.05 0.11.11
17 Pohjamo Iina SKVuoksi 27.50 0.14.56
Väisänen Vilma Navi EIL -
Hämäläinen Ella ORa EIL -