FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere Games ja Huippuliigan finaali
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tranchand Frederic OKHällen 41.12 0.00.00 95.64
2 Hramov Andrei Hiisi 41.56 0.00.44 93.65
3 Lakanen Jani VaajTe 42.05 0.00.53 93.01
4 Asikainen Aaro KR 42.11 0.00.59 92.48
5 Taanila Vesa IkNV 42.13 0.01.01 92.09
6 Hubmann Martin NOR 42.16 0.01.04 91.67
7 Saari Petri VaajTe 42.17 0.01.05 91.33
8 Simosas Otto Orient 42.19 0.01.07 90.94
9 Pajunen Jere KR 42.22 0.01.10 90.53
9 Lehto Jonne VeVe 42.22 0.01.10 90.53
11 Metsälä Juuso KR 42.24 0.01.12 89.84
12 Huovila Jarkko KR 42.36 0.01.24 89.11
13 Nakonechnyi Dmitry AngA 42.38 0.01.26 88.73
14 Parkkinen Jarno RR 42.46 0.01.34 88.14
15 Howald Florian TP 42.47 0.01.35 87.80
16 Stenlund Daniel PR 42.51 0.01.39 87.36
17 Fincke Simo-Pekka KR 42.52 0.01.40 87.02
18 Dlabaja Tomas RR 42.54 0.01.42 86.64
19 Anttonen Antti VaajTe 42.55 0.01.43 86.31
20 Niemi Vili RR 42.59 0.01.47 85.87
21 Oikarinen Lauri PelPo 43.06 0.01.54 85.33
22 Heinaro Einari HS 43.15 0.02.03 84.73
23 Sorvisto Juha VaajTe 43.17 0.02.05 84.36
24 Anjala Topi Koovee 43.25 0.02.13 83.80
25 Tervo Tuomas RR 43.26 0.02.14 83.46
26 Denzler Alain SUI 43.39 0.02.27 82.75
27 Rüedlinger Andreas SWE 43.42 0.02.30 82.35
28 Nurmonen Antti KR 43.47 0.02.35 81.90
29 Suna Jussi TuMe 43.51 0.02.39 81.47
30 Muukkonen Petteri VeVe 43.52 0.02.40 81.14
31 Lakanen Jonne VaajTe 44.03 0.02.51 80.51
32 Suominen Miika RR 44.26 0.03.14 79.52
33 Boström Mårten Lynx 44.43 0.03.31 78.72
34 Summanen Aapo NOR 46.59 0.05.47 74.64
35 Laukkarinen Jesse RR 47.19 0.06.07 73.84
36 Saari Toni VaajTe 47.27 0.06.15 73.35
37 Huhtinen Mikko TuS 47.41 0.06.29 72.72
38 Patana Mikko HiKi 49.06 0.07.54 70.35
39 Airila Hannu KR 49.21 0.08.09 69.73
40 Kari Tuomas AngA 56.53 0.15.41 60.27
41 Howald Severin TP 57.57 0.16.45 58.93
Joensuu Timo VaajTe KES -
Kautto Lasse VaajTe KES -
Kymäläinen Severi TP KES -
Morrison Ross RR KES -
Parjanne Antti Lynx KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Venla TP 42.57 0.00.00 90.90
2 Saarimäki Heini AngA 43.32 0.00.35 89.26
3 Kauppi Minna AR 43.42 0.00.45 88.50
4 Vinogradova Natalia AngA 43.51 0.00.54 87.78
5 Sundberg Karoliina Lynx 43.57 0.01.00 87.17
6 Hytönen Outi KangSK 44.01 0.01.04 86.62
7 Sareila Outi MSParma 44.03 0.01.06 86.14
8 Patana Jenny HiKi 44.04 0.01.07 85.69
8 Kuuselo Riina TP 44.04 0.01.07 85.69
10 Viberg Tuulia MSParma 44.10 0.01.13 84.67
11 Gunell Yvonne PIF 44.25 0.01.28 83.78
12 Haajanen Sofia Pohjant 44.30 0.01.33 83.21
13 Kinni Saila TP 44.38 0.01.41 82.55
13 Uotila Ulrika Koovee 44.38 0.01.41 82.55
15 Dambe Inga PR 44.49 0.01.52 81.40
16 Friederich Rahel SWE 44.52 0.01.55 80.90
17 Wennman Heini Pohjant 45.53 0.02.56 78.71
18 Rantanen Merja JRV 47.07 0.04.10 76.26
19 Niittynen Miia Koovee 47.11 0.04.14 75.76
20 Väänänen Mari KR 47.12 0.04.15 75.35
21 Heikkonen Anni RasKa 47.30 0.04.33 74.49
22 Sianoja Maija MSParma 49.38 0.06.41 70.92
23 Anttonen Sari KeuKi 51.10 0.08.13 68.43
24 Joensuu Marttiina Pohjant 51.47 0.08.50 67.27
25 Kirvesmies Tytti TP 53.29 0.10.32 64.79
26 Kaskinen Mira RasKa 55.32 0.12.35 62.07
27 Andelin Sanna LaTa 55.37 0.12.40 61.64
28 Feer Isabelle KangSK 56.41 0.13.44 60.16
29 Närhi Anna HiKi 58.22 0.15.25 58.11
30 Tervo Susanna MSParma 1.01.38 0.18.41 54.73
31 Honkanen Miitu KuoSu 1.16.18 0.33.21 43.97
Raitanen Hanna RR KES -
Mänkärlä Aino Lynx KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 64
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tambasau Yury MSParma 37.35 0.00.00 90.11
2 Grishman Denis RasKu 40.04 0.02.29 84.32
3 Sorsa Perttu HiKi 40.26 0.02.51 83.36
4 Laitinen Petteri KangSK 41.06 0.03.31 81.81
5 Mattila Tomi AngA 41.07 0.03.32 81.58
6 Kivelä Mikko YKV 41.40 0.04.05 80.31
7 Mäkinen Vesa AngA 41.47 0.04.12 79.89
8 Laine Tuomo HiKi 42.11 0.04.36 78.95
9 Rantala Kalle KR 42.36 0.05.01 77.98
10 Istolahti Tuomo YKV 42.54 0.05.19 77.25
11 Mähönen Timo KR 43.30 0.05.55 76.00
12 Hernelahti Miika KR 43.38 0.06.03 75.58
13 Löfbacka Sami KPV 43.45 0.06.10 75.20
14 Annila Petri Koovee 43.51 0.06.16 74.84
15 Aaltonen Vesa Brahe 44.03 0.06.28 74.32
16 Tölli Marko S-JKL 44.21 0.06.46 73.63
17 Suhonen Antto-Iiro HS 44.46 0.07.11 72.77
18 Luoma Juha LapVi 44.51 0.07.16 72.45
19 Ahonen Jere KangSK 45.00 0.07.25 72.03
20 Ritasalo Teemu EsAk 45.26 0.07.51 71.17
21 Mattila Aleksi Lynx 45.35 0.08.00 70.76
22 Kotamäki Iivo IkNV 45.47 0.08.12 70.27
23 Uitto Ville RasKu 46.03 0.08.28 69.69
24 Maajärvi Matti LappRi 46.13 0.08.38 69.26
25 Ikävalko Petri IkNV 46.28 0.08.53 68.72
26 Kallio Kari Koovee 46.51 0.09.16 67.98
27 Taanila Henri IkNV 46.58 0.09.23 67.64
28 Saarinen Jarkko HiKi 47.33 0.09.58 66.64
29 Sipilä Mikko KangSK 47.39 0.10.04 66.33
30 Vartiainen Juha OrPo 48.44 0.11.09 64.69
31 Parisod Heikki SalVil 49.47 0.12.12 63.17
32 Brunell Filip Brahe 50.02 0.12.27 62.69
33 Putaja Pekka SuSe 50.22 0.12.47 62.12
34 Kopra Tero OrPo 50.33 0.12.58 61.73
35 Istolahti Jaakko YKV 50.48 0.13.13 61.27
36 Alén Rasmus KangSK 50.58 0.13.23 60.91
37 Ernamo Jussi HS 50.59 0.13.24 60.73
38 Hakkarainen Vesa IkNV 51.20 0.13.45 60.16
39 Dobbs Neil HS 51.30 0.13.55 59.81
40 Kauppi Jussi-Pekka HlS 51.37 0.14.02 59.52
41 Mauriala Jarmo Koovee 52.29 0.14.54 58.38
42 Popov Evgeny TuS 52.48 0.15.13 57.88
43 Huhtanen Pyry Koovee 53.26 0.15.51 57.04
44 Järvinen Miika Koovee 54.41 0.17.06 55.59
45 Teittinen Panu KangSK 54.56 0.17.21 55.19
46 Sankari Matias IHR 55.14 0.17.39 54.75
47 Kaskinen Kare UlvUra 56.55 0.19.20 52.98
48 Kattelus Juuso AuVa 57.54 0.20.19 51.95
49 Paasikoski Antti RR 58.30 0.20.55 51.27
50 Katajisto Jukka-Pekka RasKu 58.45 0.21.10 50.92
51 Heittola Tero KyRa 1.00.56 0.23.21 48.96
52 Savola Joonas VePo 1.01.44 0.24.09 48.20
53 Lahdenperä Matti LappRi 1.02.25 0.24.50 47.54
54 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.02.45 0.25.10 47.16
55 Rauhalammi Juhani Eräp 1.06.43 0.29.08 44.23
56 Raitoharju Matti RaLu 1.07.07 0.29.32 43.85
57 Vuorenpää Teemu JRV 1.07.08 0.29.33 43.72
58 Kalapudas Antti AlatPi 1.11.10 0.33.35 41.13
59 Tolvanen Leo Pihkan 1.21.37 0.44.02 35.76
Reponen Tommi PR KES -
Kuusinen Petri HlS HYL -
Repo Ville VeVe HYL -
Samposalo Kai KangSK HYL -
Hyyppä Jarmo VRU HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ristimäki Tapio Keihäs 41.43 0.00.00 47.22
2 Siren Riku KyRa 48.09 0.06.26 39.38
3 Erämaja Antti Koovee 52.32 0.10.49 34.68
4 Kallio Jarmo SuSe 1.01.19 0.19.36 28.51
Malm Antti KanSu HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Juha LaihLu 24.47 0.00.00 33.00
2 Aumo Heikki Keihäs 37.44 0.12.57 20.05
3 Hällfors Matti PunKu 38.05 0.13.18 18.25

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junttila Tero SWE 33.36 0.00.00 63.17
2 Katajisto Teemu KanSu 34.07 0.00.31 61.63
3 Jonkka Jari RasKa 35.58 0.02.22 57.90
4 Nurminen Joonas JRV 36.38 0.03.02 56.31
5 Nurminen Petri TuMe 37.16 0.03.40 54.82
6 Mäki Harri OH 38.09 0.04.33 53.02
7 Vainio Mikko Koovee 38.41 0.05.05 51.78
8 Kopra Riku OrPo 38.55 0.05.19 50.96
9 Mäntytörmä Jani Keihäs 39.32 0.05.56 49.66
10 Pasonen Kai VaHa 39.47 0.06.11 48.85
11 Riikonen Jarno KangSK 40.09 0.06.33 47.91
12 Mattila Mikael ViRuS 41.15 0.07.39 46.15
13 Saarinen Mikko KangSK 50.13 0.16.37 37.51
14 Rantanen Vesa Koovee 52.13 0.18.37 35.69
15 Jarva Jukka OrPo 52.14 0.18.38 35.30
16 Myllymäki Jyri VetU 53.22 0.19.46 34.18
17 Kohonen Jani LS-37 1.03.20 0.29.44 28.48

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orava Esa RaVa 35.47 0.00.00 65.80
2 Jokela Jari RaN 36.26 0.00.39 64.15
3 Ylikangas Esko RasKu 37.11 0.01.24 62.38
4 Kujanpää Marko AlajA 38.35 0.02.48 59.66
5 Partanen Jussi HyRa 40.23 0.04.36 56.56
6 Kuusisto Roope SuSe 40.27 0.04.40 56.03
7 Lepo Jari VaHa 40.37 0.04.50 55.37
8 Haapakangas Marko VaHa 41.20 0.05.33 53.98
9 Haikonen Jyrki UlvUra 43.49 0.08.02 50.52
10 Plit Herkko Lynx 44.18 0.08.31 49.57
11 Pietiläinen Juha RastiE4 44.25 0.08.38 49.04
12 Haakana Tommi TarpSu 44.38 0.08.51 48.40
13 Kleemola Jari PertPe 46.43 0.10.56 45.87
14 Arola Pertti Rasti88 47.43 0.11.56 44.54
15 Puranen Jarkko Koovee 49.43 0.13.56 42.39
16 Rinne Tomi Koovee 52.02 0.16.15 40.16
17 Niemelä Ville Hiilto 54.56 0.19.09 37.72
18 Venäläinen Toni VaHa 1.03.35 0.27.48 32.31
19 Väliheikki Mikael LaiVe 1.07.49 0.32.02 30.03
20 Maronen Mikke Lynx 1.08.27 0.32.40 29.50
Myllykoski Pekka S-JKL HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Timo RasKu 28.19 0.00.00 66.75
2 Parttimaa Timo AngA 28.43 0.00.24 65.55
3 Vainionpää Matti RasKu 29.51 0.01.32 62.81
4 Virtanen Antti HlS 30.29 0.02.10 61.25
5 Mattila Olli MSParma 31.25 0.03.06 59.19
6 Oksanen Teijo HS 32.34 0.04.15 56.86
7 Numminen Mika UrjU 34.03 0.05.44 54.16
8 Palmen Henrik EsSu 34.43 0.06.24 52.90
9 Jalonen Eero HlS 35.20 0.07.01 51.76
10 Reinikka Timo VaaSu 36.05 0.07.46 50.47
11 Joutsensaari Jarmo KangSK 36.44 0.08.25 49.37
12 Virtanen Kimmo AngA 36.50 0.08.31 49.03
13 Tarkkanen Matti UlvUra 37.17 0.08.58 48.23
14 Autero Janne RaN 37.34 0.09.15 47.66
15 Malmlund Heikki Koovee 39.05 0.10.46 45.62
16 Björkqvist Niklas HlS 39.30 0.11.11 44.94
17 Rytkönen Veli-Matti EsSu 39.58 0.11.39 44.23
18 Ruuska Vesa KangSK 41.44 0.13.25 42.17
19 Viberg Pasi TuS 46.05 0.17.46 38.02
20 Ketola Juha Koovee 48.03 0.19.44 36.31
20 Sillanpää Kari MaMa 48.03 0.19.44 36.31
22 Virtanen Kalle HlS 48.17 0.19.58 35.81
23 Juvakka Pekka S-JKL 48.38 0.20.19 35.40
24 Salonen Ville VaaSu 49.33 0.21.14 34.59
25 Haavisto Erkki TuS 50.08 0.21.49 34.03
26 Karjalainen Jussi KangSK 51.13 0.22.54 33.16
27 Ahola Tuomo KangSK 52.09 0.23.50 32.42
28 Savela Pauli RR 54.42 0.26.23 30.77
29 Rehn Pekka Lynx 56.09 0.27.50 29.84
30 Hakuli Kari KeU 57.49 0.29.30 28.85
31 Kanko Jari Koovee 1.01.20 0.33.01 27.07
32 Mäkelä Markku ViRuS 1.03.51 0.35.32 25.88
33 Risikko Antti KeU 1.04.06 0.35.47 25.66
34 Melin Martin Falken 1.07.39 0.39.20 24.20
35 Kuusivaara Juha RasKa 1.08.19 0.40.00 23.85
36 Julkunen Tero LHR 1.11.51 0.43.32 22.57
Mäki Pekka KangSK HYL -
Isokallio Pasi RaN HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Raimo S-JKL 32.37 0.00.00 64.10
2 Nyberg Henry Orient 35.41 0.03.04 58.24
3 Mäkipää Kalevi Hiisi 36.22 0.03.45 56.80
4 Virtanen Markku LamSä 36.25 0.03.48 56.38
5 Vuorinen Pekka Orient 38.27 0.05.50 53.07
6 Korhonen Ilkka KuoSu 38.33 0.05.56 52.61
7 Vesala Pekka PirHi 38.42 0.06.05 52.08
8 Granholm Tommi Koovee 39.10 0.06.33 51.14
9 Rantala Timo KPV 43.00 0.10.23 46.29
10 Lindroos Jarmo EsSu 43.05 0.10.28 45.91
11 Laine Kimmo KyS 43.29 0.10.52 45.20
12 Ala-Sankila Jari Eräp 43.53 0.11.16 44.50
13 Järvinen Jari HlT 43.54 0.11.17 44.20
14 Laukkarinen Kari TVV 45.07 0.12.30 42.73
15 Lindqvist Petri KS 46.40 0.14.03 41.04
16 Siitonen Markus Koovee 46.48 0.14.11 40.65
17 Suhonen Timo KuoSu 53.59 0.21.22 35.01
18 Itkonen Jyrki KyRa 54.05 0.21.28 34.71
19 Ala-Mäyry Pekka Koovee 56.08 0.23.31 33.22
20 Honkimaa Ari EsSu 57.33 0.24.56 32.19
21 Vesanen Asko KangSK 57.44 0.25.07 31.87
22 Kangasniemi Jukka Koovee 1.00.26 0.27.49 30.24
23 Syrjänen Jukka Koovee 1.12.17 0.39.40 25.11
24 Sokka Ari RaJu 1.14.15 0.41.38 24.27
25 Raivio Arto S-JKL 1.19.06 0.46.29 22.63
Laine Markku MU KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 25.48 0.00.00 65.40
2 Fincke Pekka VeVe 26.02 0.00.14 64.56
3 Karamo Jouko HS 28.22 0.02.34 59.02
4 Asikainen Timo Hiisi 31.04 0.05.16 53.69
5 Kittilä Pekka HlS 31.26 0.05.38 52.85
6 Kukonlehto Kyösti VaHa 31.28 0.05.40 52.59
7 Laakso Antero PunKu 32.11 0.06.23 51.22
8 Malinen Jouko HS 33.00 0.07.12 49.75
9 Lahti Juha HlS 33.30 0.07.42 48.82
10 Lillandt Stefan Kristina 34.01 0.08.13 47.88
11 Pensas Esko LaihLu 34.52 0.09.04 46.53
12 Ojapalo Ilkka RR 34.56 0.09.08 46.26
13 Rajamäki Timo KyRa 35.00 0.09.12 45.98
14 Uotila Antti OrPo 35.04 0.09.16 45.71
15 Rustari Mauri ViRuS 35.14 0.09.26 45.31
16 Vehmaa Hannu Koovee 35.40 0.09.52 44.58
17 Ahlroth Timo TurSa 35.57 0.10.09 44.05
18 Puustinen Tuomo Pihkan 36.47 0.10.59 42.87
19 Nopanen Ismo VeVe 37.21 0.11.33 42.05
20 Helle Markku SaPu 37.50 0.12.02 41.34
21 Hanttu Ari RaN 38.03 0.12.15 40.93
22 Lepistö Heikki OrPo 38.27 0.12.39 40.34
23 Leppälä Martti HlS 39.14 0.13.26 39.37
24 Yli-Kaatiala Ari LapVi 39.22 0.13.34 39.07
25 Aasla Hannu Koovee 42.53 0.17.05 35.71
26 Kallio Jarmo PäLuLu 43.42 0.17.54 34.90
27 Pulkkinen Erkki RaLu 44.35 0.18.47 34.06
28 Luukka Heikki HirvHe 44.48 0.19.00 33.75
29 Väre Timo HyRa 45.17 0.19.29 33.25
30 Numminen Mikko EE 49.12 0.23.24 30.47
31 Nuuttila Kari KauKa 49.36 0.23.48 30.09
32 Ahlqvist Hannu Raus 52.32 0.26.44 28.29
33 Katajisto Jukka KanSu 53.25 0.27.37 27.70
34 Kuusela Pentti PunKu 54.35 0.28.47 26.99
35 Jumppanen Jarmo Pihkan 55.20 0.29.32 26.51
36 Jalanto Esko KangSK 59.41 0.33.53 24.46
37 Varkila Kari KS 1.11.33 0.45.45 20.32
Virtanen Kari PelPo HYL -
Kartaslammi Ari KyRa HYL -
Antell Kai KeU HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Markku TuMe 26.03 0.00.00 56.72
2 Tervo Vesa RR 28.57 0.02.54 50.81
3 Savelainen Jouni HS 29.03 0.03.00 50.41
4 Koivula Jouko HS 29.11 0.03.08 49.96
5 Lavikainen Jussi KangSK 29.50 0.03.47 48.65
6 Hirvelä Reijo PunKu 31.21 0.05.18 46.09
7 Huikkola Markku KangSK 31.22 0.05.19 45.86
8 Etu-Huitti Arto MSParma 31.36 0.05.33 45.31
9 Keränen Kauko UrjU 31.47 0.05.44 44.85
10 Turpeinen Timo VaajTe 31.48 0.05.45 44.62
11 Nevala Jorma RaN 31.57 0.05.54 44.20
12 Mäki Jouko TY 33.44 0.07.41 41.67
13 Liukkala Pekka HauSi 34.04 0.08.01 41.07
14 Kurikka Pekka UrjU 35.18 0.09.15 39.45
15 Koskinen Kaj VaHa 35.54 0.09.51 38.61
16 Pusa Raimo ViRuS 36.23 0.10.20 37.92
17 Hytönen Veikko S-JKL 37.41 0.11.38 36.44
18 Määttä Asko KS 41.49 0.15.46 32.68
19 Suutarinen Erkki ViRuS 41.55 0.15.52 32.45
20 Kalapudas Risto NaTe 42.42 0.16.39 31.70
21 Sorsa Pekka KyRa 43.25 0.17.22 31.03
22 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 43.41 0.17.38 30.69
23 Hyvönen Markku RasPi 44.37 0.18.34 29.90
24 Mäkiniemi Esko PunKu 45.18 0.19.15 29.31
25 Humalamäki Hannu ÄhtU 45.32 0.19.29 29.01
26 Myllymäki Ari KPV 45.46 0.19.43 28.72
27 Paunonen Hannu Koovee 47.19 0.21.16 27.64
28 Tolvanen Harri Pihkan 48.02 0.21.59 27.10
29 Nieminen Hannu JRV 48.16 0.22.13 26.83
30 Jakobsson Markus RasKa 49.52 0.23.49 25.84
31 Jyväsjärvi Tapio Eräp 52.36 0.26.33 24.37
32 Terävä Seppo XYZ 54.22 0.28.19 23.46
33 Nurminen Markku SuosmSa 1.03.36 0.37.33 19.95
34 Vainio Markku T. Koovee 1.15.04 0.49.01 16.82
Eklund Ralf RaLu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Seppo KanSu 28.33 0.00.00 48.65
2 Hillo Heikki VaHa 28.41 0.00.08 48.16
3 Mäkelä Harri SuSe 28.49 0.00.16 47.67
4 Moisio Kalevi TuS 29.29 0.00.56 46.33
5 Lakanen Ensio VaajTe 30.59 0.02.26 43.84
6 Hahto Matti OrPo 31.03 0.02.30 43.49
7 Jokinen Pentti KanSu 31.04 0.02.31 43.22
8 Jarva Risto OrPo 32.26 0.03.53 41.16
9 Lindstedt Tapio OrPo 33.34 0.05.01 39.54
10 Lahdenniemi Heikki SahKu 33.51 0.05.18 38.98
11 Nurminen Sakari TuMe 34.11 0.05.38 38.38
12 Heino Kalle EE 34.23 0.05.50 37.93
13 Löyttyjärvi Kari Jyry 34.36 0.06.03 37.47
14 Tammela Seppo TikSu 34.46 0.06.13 37.07
15 Pitkänen Heikki JRV 36.46 0.08.13 34.84
16 Andelin Jouko LaTa 37.22 0.08.49 34.08
17 Alanissi Olli PäLuLu 37.24 0.08.51 33.84
18 Halkosaari Severi NivU 37.46 0.09.13 33.31
19 Häkkinen Risto ViPa 37.51 0.09.18 33.03
20 Mikkola Pentti RasKa 41.52 0.13.19 29.68
21 Tiitola Tero RasKa 41.55 0.13.22 29.46
22 Penttinen Juha Mesik 42.23 0.13.50 28.95
23 Järvenpää Heikki ParkU 43.50 0.15.17 27.82
24 Jalkanen Erkki VaHa 48.55 0.20.22 24.77
Mattila Kari EE HYL -
Leino Tapio HS HYL -
Aho Olavi HS HYL -
Immanen Pertti OrPo KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 25.24 0.00.00 45.60
2 Haaja Reijo VaHa 27.26 0.02.02 41.82
3 Salo Jaakko SaPu 29.32 0.04.08 38.48
4 Karjalainen Jouko HS 31.52 0.06.28 35.32
5 Tiura Tapio HS 32.43 0.07.19 34.07
6 Törhönen Kauko KangSK 34.09 0.08.45 32.32
7 Eilu Kalevi RaLu 34.49 0.09.25 31.39
8 Keskinen Matti TikSu 37.12 0.11.48 29.09
9 Punkero Toivo HyRa 37.38 0.12.14 28.47
10 Lampi Eero PäijRa 38.17 0.12.53 27.70
11 Reini Jaakko TikSu 38.46 0.13.22 27.07
12 Saarimäki Jorma VaaSu 40.08 0.14.44 25.88
13 Merimäki Eero Keihäs 52.56 0.27.32 19.42
14 Vuorenpää Sulo UrjU 54.52 0.29.28 18.54
15 Kuusisto Kalevi HlT 55.48 0.30.24 18.03
Rantala Heikki EE HYL -
Kemppi Martti MSParma KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Kalervo KangSK 27.05 0.00.00 40.55
2 Houni Mikko EE 27.49 0.00.44 38.88
3 Viiri Jyrki HirvHe 28.29 0.01.24 37.40
4 Koppelomäki Mikko EE 31.17 0.04.12 33.52
5 Hietaharju Antti ÄhtU 31.39 0.04.34 32.61
6 Kinnunen Paavo EE 33.32 0.06.27 30.29
7 Hurme Heikki HPV 33.41 0.06.36 29.67
8 Kopra Valto OrPo 36.30 0.09.25 26.93
9 Koipijärvi Erkki Eräp 37.07 0.10.02 26.04
10 Paavola Seppo EE 51.48 0.24.43 18.34
11 Helariutta Eero RasKa 59.07 0.32.02 15.79

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri 36.07 0.00.00 32.18
2 Paunuvuori Toivo SuSe 41.02 0.04.55 26.20
3 Mård Leo Kristina 49.27 0.13.20 19.98

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 37.03 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kannus Kristian KangSK 30.23 0.00.00 71.42
2 Tuovinen Aleksi KuoSu 33.02 0.02.39 64.70
3 Valkonen Lauri LS-37 34.09 0.03.46 61.64
4 Senttula Tuukka S-JKL 34.20 0.03.57 60.36
5 Aikio Santeri KEV 35.37 0.05.14 57.27
6 Annila Henri Koovee 38.21 0.07.58 52.34
7 Viberg Pauli TuS 38.31 0.08.08 51.27
8 Jokela Ville SuSe 41.58 0.11.35 46.28
9 Tauriainen Teemu KEV 48.46 0.18.23 39.16
10 Taubert Tuomas Koovee 52.00 0.21.37 36.10
11 Haataja Miika KEV 1.08.16 0.37.53 27.02

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Minkkinen Tomi RR 31.44 0.00.00 61.30
2 Tuomaala Eero TVV 32.47 0.01.03 58.84
3 Laitinen Justus Koovee 35.27 0.03.43 53.96
4 Pöyhönen Petja RasKa 37.11 0.05.27 51.01
5 Lahti Lasse-Pekka KangSK 37.20 0.05.36 50.37
6 Järvensivu Oula OrPo 37.32 0.05.48 49.67
7 Aikio Severi KEV 37.51 0.06.07 48.82
8 Melin Christoffer Falken 38.15 0.06.31 47.89
9 Kommio Jere HlS 39.25 0.07.41 46.06
10 Rantala Valtteri RaVa 39.33 0.07.49 45.50
11 Heikkilä Ville KangSK 40.08 0.08.24 44.43
12 Leipijärvi Joona HlS 42.14 0.10.30 41.84
13 Niinimäki Rasmus KyRa 48.29 0.16.45 36.11
14 Mäkelä Antti RasKa 50.59 0.19.15 34.02
15 Mäkelä Pekka RasKa 59.42 0.27.58 28.78
16 Ervasti Samuli KEV 1.10.39 0.38.55 24.09
17 Viberg Pyry TuS 1.13.31 0.41.47 22.93
18 Halonen Valtteri VaHa 1.18.10 0.46.26 21.36
Alhonen Matias EKU HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Julkunen Aaro LHR 30.05 0.00.00 58.03
2 Rauhala Juha EsSu 31.22 0.01.17 55.45
3 Valkamo Severi Koovee 31.29 0.01.24 55.03
4 Eerola Teemu TP 33.28 0.03.23 51.58
5 Tervala Miska RaVa 34.05 0.04.00 50.45
6 Mustonen Pyry TP 34.27 0.04.22 49.72
7 Ylipulli Eero VaaSu 34.36 0.04.31 49.32
8 Lahtinen Vesa HiKi 34.50 0.04.45 48.80
9 Arola Matias PR 35.01 0.04.56 48.36
10 Mustajoki Taavi TP 35.36 0.05.31 47.38
11 Puranen Konsta Koovee 36.39 0.06.34 45.85
12 Huila Joona Hiisi 37.05 0.07.00 45.13
13 Ahola Erik KangSK 37.14 0.07.09 44.78
14 Saukkonen Samuli Pihkan 38.38 0.08.33 42.98
15 Järvinen Ossi TP 39.14 0.09.09 42.16
16 Palmen Alvar EsSu 39.16 0.09.11 41.96
17 Elovaara Juho HlS 39.39 0.09.34 41.39
18 Ketola Akseli Koovee 40.21 0.10.16 40.51
19 Kommio Niko HlS 41.07 0.11.02 39.59
20 Mattila Aleksi KyRa 41.31 0.11.26 39.05
21 Pitkänen Jonne TP 42.30 0.12.25 38.00
22 Kivinen Vinsci HyRa 42.50 0.12.45 37.55
23 Kemppi Mikko KangSK 43.37 0.13.32 36.72
24 Sorsa Aleksi Pihkan 44.27 0.14.22 35.89
25 Kivikko Antti HlS 45.28 0.15.23 34.94
26 Suonurmi Vesa KyRa 45.51 0.15.46 34.51
27 Mustonen Vili TP 46.23 0.16.18 33.97
28 Pietikäinen Aleksi Pihkan 46.59 0.16.54 33.39
29 Hirvonen Joni AR 49.04 0.18.59 31.84
30 Toivonen Juuso LamSä 49.40 0.19.35 31.33
31 Aaltio Viktor VaHa 50.36 0.20.31 30.62
32 Hakola Matti KangSK 53.32 0.23.27 28.82
33 Huhtanen Kiri TP 54.10 0.24.05 28.36
34 Valkila Saku TuS 54.20 0.24.15 28.15
35 Pitkänen Konsta TP 54.28 0.24.23 27.96
36 Korhonen Miikka TP 54.32 0.24.27 27.81
37 Kaitola Iiro RasKe 54.50 0.24.45 27.54
38 Oripelto Viljo Keihäs 1.03.18 0.33.13 23.75
39 Kaitola Lauri RasKe 1.21.02 0.50.57 18.47
40 Hakala Petteri RaN 1.23.29 0.53.24 17.85
Saukkonen Eemeli Pihkan KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piironen Konsta MSParma 11.25 0.00.00
2 Hiidenhovi Aleks LHR 11.29 0.00.04
2 Ekström Rasmus MSParma 11.29 0.00.04
4 Rehn Ville Lynx 12.38 0.01.13
5 Konttila Eemi Koovee 13.31 0.02.06
6 Saarnijoki Miska TP 13.46 0.02.21
7 Joutsensaari Jeremias KangSK 13.56 0.02.31
8 Kinnala Ville TuS 14.10 0.02.45
9 Reunanen Atte TP 14.46 0.03.21
10 Johansson Väinö Keihäs 15.40 0.04.15
11 Vesterinen Arttu TP 15.45 0.04.20
12 Haikonen Aaro UlvUra 15.46 0.04.21
13 Lilja Juha TP 15.48 0.04.23
14 Lammi Antti Koovee 16.52 0.05.27
15 Laakso Ville Keihäs 17.01 0.05.36
16 Westerlund Otso Koovee 17.24 0.05.59
17 Korpela Arttu Rasti88 17.36 0.06.11
18 Ketola Lauri Koovee 17.49 0.06.24
19 Mattila Atte KyRa 18.38 0.07.13
20 Hollo Lauri EsSu 18.58 0.07.33
21 Virta Matias KangSK 30.51 0.19.26
Kuokkanen Edvin TuS HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viilo Lasse TP 10.31 0.00.00
2 Pohja Eetu Koovee 10.52 0.00.21
3 Lindqvist Arttu KS 11.02 0.00.31
4 Mähönen Vili TP 11.21 0.00.50
5 Eerola Mikko TP 11.29 0.00.58
6 Oksanen Teemu IkNV 12.11 0.01.40
7 Keronen Leevi TP 12.16 0.01.45
8 Jalonen Jussi HlS 12.22 0.01.51
9 Kontio Kimmo KangSK 12.41 0.02.10
10 Lehtimäki Janne Hiisi 13.40 0.03.09
11 Mustonen Ossi TP 14.01 0.03.30
12 Marttila Otso KangSK 15.04 0.04.33
13 Orava Veikka RaVa 16.56 0.06.25
14 Siren Ossi RaN 17.17 0.06.46
15 Mustajoki Tiitus TP 17.46 0.07.15
16 Laakso Eemeli Keihäs 19.16 0.08.45
17 Leonsaari Juho KangSK 21.21 0.10.50

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Akseli LHR 6.49 0.00.00
2 Ekström Niklas MSParma 8.02 0.01.13
3 Konttila Akseli Koovee 9.09 0.02.20
4 Syrjälä Niilo LHR 9.17 0.02.28
5 Matinheikki Leo TP 9.27 0.02.38
6 Toivonen Vilhelm KangSK 9.48 0.02.59
7 Takala Jaakko 10.01 0.03.12
8 Halonen Severi VaHa 10.06 0.03.17
9 Aumo Oskari 10.09 0.03.20
10 Mustajoki Olli TP 10.15 0.03.26
11 Kinnala Kalle TuS 10.24 0.03.35
12 Nieminen Juho TP 10.27 0.03.38
12 Ikola Atte HS 10.27 0.03.38
14 Niinimäki Kasimir KyRa 10.28 0.03.39
15 Ketola Kristian 10.41 0.03.52
16 Valio Ville TP 10.44 0.03.55
17 Oksa Antti-Jussi TarpSu 10.57 0.04.08
18 Ahola Topias KangSK 11.08 0.04.19
19 Naskali Lauri KyRa 11.23 0.04.34
20 Aaltio Eerik VaHa 11.27 0.04.38
21 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 11.45 0.04.56
22 Schüle Joel Koovee 11.46 0.04.57
23 Kallio Matti KeU 12.15 0.05.26
24 Väliharju Joonas KangSK 12.32 0.05.43
25 Imberg Viljami RasKa 12.50 0.06.01
26 Rissanen Antti TP 15.24 0.08.35
27 Rintanen Matti KangSK 16.00 0.09.11
28 Virtanen Veikka AngA 17.47 0.10.58
29 Viilo Tommi TP 18.29 0.11.40
30 Salonen Seeti VaHa 18.30 0.11.41
31 Olkkonen Vili KangSK 20.14 0.13.25
32 Maronen Matias Lynx 21.40 0.14.51
Lautamäki Matias HlS HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lähteenmäki Juho KanSu 12.59 0.00.00
2 Haakana Teemu TarpSu 14.52 0.01.53
3 Heinimaa Valtteri KangSK 17.02 0.04.03
4 Vuorensyrjä Eetu HlS 26.31 0.13.32

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 8.56 0.00.00
2 Toivonen Jussi LamSä 10.26 0.01.30
3 Ristimäki Väinö Keihäs 11.32 0.02.36
4 Syrjälä Elmeri LHR 11.57 0.03.01
5 Suojanen Henri Koovee 16.01 0.07.05
6 Isokallio Lauri RaN 16.20 0.07.24

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Valtteri Keihäs 9.59 0.00.00
2 Kupiainen Tuukka Koovee 10.09 0.00.10
3 Suurnäkki Elias KS 10.13 0.00.14
4 Kortteinen Joona Koovee 10.42 0.00.43
5 Mäenpää Matias TP 11.08 0.01.09
6 Takala Heikki TP 11.34 0.01.35
7 Mustonen Samu TP 11.49 0.01.50
8 Lindqvist Topi KS 12.50 0.02.51
9 Rautio Iiro 15.56 0.05.57

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mähönen Veeti TP 10.17 0.00.00
2 Pitkänen Iiro PirHi 10.50 0.00.33
3 Väliharju Ville KangSK 10.56 0.00.39
4 Kupiainen Topias Koovee 11.37 0.01.20
5 Mustajoki Aapo TP 11.39 0.01.22
6 Koskinen Aaro TP 11.47 0.01.30
7 Leino Ossi OrPo 13.15 0.02.58
8 Leinamo Tuomas Keihäs 15.33 0.05.16
9 Haikonen Ilmo UlvUra 17.18 0.07.01

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Laura Pohjant 34.07 0.00.00 78.68
2 Ikäheimonen Taru Lynx 35.21 0.01.14 75.57
3 Rantala Maria AngA 36.20 0.02.13 73.18
4 Fincke Matleena AngA 37.25 0.03.18 70.73
5 Reponen Milka KeuKi 38.17 0.04.10 68.80
5 Somova Inna Hiisi 38.17 0.04.10 68.80
7 Paunonen Tuuli Koovee 38.58 0.04.51 66.95
8 Pietilä Johanna PR 39.08 0.05.01 66.34
9 Juga Emma SV 39.28 0.05.21 65.46
10 Meriläinen Eija HS 40.47 0.06.40 63.04
11 Boström Matleena RR 40.59 0.06.52 62.42
12 Mäkinen Essi VaHa 42.06 0.07.59 60.47
13 Istolahti Jaana YKV 43.20 0.09.13 58.46
14 Papinsaari Niina KangSK 43.48 0.09.41 57.55
15 Truhponen Minna SaPu 44.02 0.09.55 56.96
16 Liukkonen Sonja HiKi 44.15 0.10.08 56.39
17 Neradova Alena RR 45.40 0.11.33 54.37
18 Seppänen Mari SV 45.41 0.11.34 54.07
19 Tervo Johanna RR 45.56 0.11.49 53.51
20 Vuorenpää Sanna JRV 46.01 0.11.54 53.14
21 Maisila Mirkka MSParma 47.17 0.13.10 51.45
22 Ylikylä Suvi RasKa 48.11 0.14.04 50.22
23 Schutskoff Mari KangSK 48.15 0.14.08 49.89
24 Mikkolainen Päivi VaHa 49.33 0.15.26 48.33
25 Palomäki Sanna LapVi 51.04 0.16.57 46.65
26 Heittola Satu RasKu 51.14 0.17.07 46.25
27 Lassila Roosa RasTiimi 51.22 0.17.15 45.89
28 Lassila Reetta RasTiimi 51.24 0.17.17 45.61
29 Penttilä Mari HlS 52.39 0.18.32 44.29
30 Kihlström Tiina ÄhtU 55.39 0.21.32 41.68
31 Kohonen Maiju RaN 55.42 0.21.35 41.41
32 Mäkelä Anni AngA 59.04 0.24.57 38.84
33 Tuomisto Elisa KyRa 1.04.38 0.30.31 35.30

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 27.54 0.00.00 60.76
2 Kriikkula Johanna ÄhtU 28.58 0.01.04 57.97
3 Pensas Johanna LappRi 30.13 0.02.19 55.05
4 Ritanotko Johanna TuMe 30.35 0.02.41 53.87
5 Koski Hanna-Maija Koovee 31.11 0.03.17 52.32
6 Laine Anu RasKa 33.01 0.05.07 48.94
7 Österman Vera TuS 35.45 0.07.51 44.75
8 Uotila Taina OrPo 39.38 0.11.44 39.97
9 Hällfors Hanna PunKu 40.29 0.12.35 38.73
10 Liuha Elina SuSe 43.48 0.15.54 35.44
11 Andelin Marjaana LaTa 44.16 0.16.22 34.71
12 Virjula Sanni VaHa 45.49 0.17.55 33.18
13 Leriche Clotilde TP 50.32 0.22.38 29.77
14 Ristimäki Minna Keihäs 52.28 0.24.34 28.37
15 Kuusinen Kati RaN 53.20 0.25.26 27.61
16 Taanila Maria KanSu 1.10.10 0.42.16 20.76
Salonen Kirsi AR KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erämaja Johanna HlT 32.10 0.00.00 31.06
2 Ahola Birgit KangSK 34.26 0.02.16 26.84
3 Kaitola Maarit RasKe 41.22 0.09.12 20.53

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huuskonen Taija JRV 34.05 0.00.00 68.56
2 Muukkonen Eveliina KangSK 35.13 0.01.08 65.11
3 Lakanen Reetta VeVe 39.28 0.05.23 56.98
4 Mäki-Laurila Anne PunKu 43.09 0.09.04 51.10
5 Rintamäki Riina Pihkan 43.43 0.09.38 49.44
6 Löyttyjärvi Sara Jyry 47.47 0.13.42 44.32
7 Rinne Tuuli Koovee 53.25 0.19.20 38.82
8 Väliheikki Susanna LaiVe 57.07 0.23.02 35.54
Kouttu Helena MaMa KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konttila Minna Koovee 36.35 0.00.00 59.22
2 Rintanen Mari KangSK 39.56 0.03.21 52.90
3 Dahlman Maarit RaVa 44.40 0.08.05 46.08
4 Ketola Heli Koovee 46.16 0.09.41 43.32
5 Nurminen Henna HS 49.09 0.12.34 39.67
6 Merimäki Marianne Keihäs 1.07.42 0.31.07 28.00
7 Naskali Liisa KyRa 1.07.48 0.31.13 27.16

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 27.06 0.00.00 66.87
2 Kukonlehto Marja KangSK 29.16 0.02.10 61.41
3 Havia-Kinnala Helena AngA 34.21 0.07.15 51.88
4 Orava Päivi RaVa 35.37 0.08.31 49.61
5 Liukkonen Sirpa HlS 36.26 0.09.20 48.09
6 Haavisto Lotta TuS 36.36 0.09.30 47.45
7 Suhonen Sirpa KuoSu 36.49 0.09.43 46.76
8 Hirvonen Leena AR 38.20 0.11.14 44.52
9 Paavola Sirkku KyRa 40.54 0.13.48 41.36
10 Seppälä Anu EE 42.13 0.15.07 39.71
11 Oksanen Kristiina IkNV 45.01 0.17.55 36.90
12 Schüle Katja Koovee 45.10 0.18.04 36.45
13 Niinimäki Hanna KyRa 46.20 0.19.14 35.20
14 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 46.38 0.19.32 34.65
15 Huttunen Maiju Koovee 48.59 0.21.53 32.68
16 Reinikka Louise VaaSu 53.14 0.26.08 29.79
17 Haakana Heli EsSu 1.01.11 0.34.05 25.67
18 Paasikivi Virva KangSK 1.04.05 0.36.59 24.27
Lassila Päivi RasTiimi KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 33.57 0.00.00 55.84
2 Juga Liisa KeU 35.33 0.01.36 52.76
3 Järvinen Tuija HlT 36.43 0.02.46 50.53
4 Rantala Maj-Lis KPV 37.48 0.03.51 48.54
5 Vesanen Terhi KangSK 37.54 0.03.57 47.88
6 Mäkelä Anja RiSu 41.00 0.07.03 43.76
7 Annila Heli Koovee 46.07 0.12.10 38.47
8 Westerlund Tiina Koovee 46.12 0.12.15 37.96
9 Miettinen Päivi VaRa 47.17 0.13.20 36.66
10 Jalanto Terttu KangSK 47.45 0.13.48 35.88
11 Nurmi Maritta VaaSu 48.50 0.14.53 34.66
12 Kallio Ulla KeU 52.24 0.18.27 31.92
13 Kuusela Pirjo PunKu 1.09.09 0.35.12 23.89
14 Rajamäki Terhi KangSK 1.21.10 0.47.13 20.10
15 Summanen Marianne RR 1.21.32 0.47.35 19.76

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 27.44 0.00.00 64.29
2 Pajunen Arja OrPo 29.03 0.01.19 60.98
3 Liimatainen Raili RiSu 30.59 0.03.15 56.80
4 Saari Marita SuSe 31.02 0.03.18 56.33
5 Borgenström Outi IkNV 32.45 0.05.01 53.03
6 Fincke Kirsi VeVe 34.51 0.07.07 49.50
7 Illaru Sinikka PePo 36.09 0.08.25 47.39
8 Humalamäki Mirja SuomRa 38.25 0.10.41 44.30
9 Virtanen Marjo Hiisi 38.37 0.10.53 43.77
10 Korpio Aulikki VaHa 39.42 0.11.58 42.28
11 Vaara Marjatta KanSu 39.48 0.12.04 41.88
12 Leskinen Tiina Lynx 40.54 0.13.10 40.47
13 Ahlqvist Kristiina Raus 42.55 0.15.11 38.30
14 Lavikainen Pirjo KangSK 46.18 0.18.34 35.25
15 Hakomäki Kirsi VRU 48.54 0.21.10 33.13
16 Antila Suvi PäLuLu 51.17 0.23.33 31.37
17 Ojapalo Anneli RR 53.30 0.25.46 29.85
18 Toivanen Tuula RaN 1.00.38 0.32.54 26.15
19 Rantalainen Tuija NaTe 1.02.07 0.34.23 25.34
20 Papinsaari Sirpa KangSK 1.02.55 0.35.11 24.83
21 Uotila Terhi OrPo 1.08.01 0.40.17 22.80
22 Puumala Tarja Koovee 1.33.11 1.05.27 16.51
Humalamäki Marja ÄhtU HYL -
Soanjärvi Tuija Lynx KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 35.45 0.00.00 48.77
2 Savelainen Marketta HS 37.03 0.01.18 46.35
3 Ketola Sirkka SaPu 41.44 0.05.59 40.52
4 Lahtinen Marjatta Koovee 43.03 0.07.18 38.68
5 Koivula Sirpa RasKa 51.17 0.15.32 31.96
6 Venäläinen Kaija VaHa 59.30 0.23.45 27.10
7 Rantalainen Arja NaTe 1.01.06 0.25.21 25.97
8 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.10.00 0.34.15 22.29
9 Hyvönen Eija RasPi 1.10.26 0.34.41 21.78
Davidsson Aira Mesik HYL -
Lahdenniemi Marjatta SahKu KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 31.19 0.00.00 50.93
2 Törrö Maria-Leena VaHa 32.08 0.00.49 48.40
3 Hurskainen Seija VaHa 33.48 0.02.29 44.83
4 Kemppi Tuula MSParma 35.05 0.03.46 42.05
5 Dahlman Kaija RaVa 35.22 0.04.03 40.59
6 Pitkänen Eila JRV 44.29 0.13.10 31.37
7 Karvinen Tuulikki HS 50.14 0.18.55 26.99

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 37.09 0.00.00 46.99
2 Ruisaho Eila EE 41.59 0.04.50 40.33
3 Tanska Eeva EsSu 44.00 0.06.51 37.29
4 Isosomppi Terttu VaHa 47.04 0.09.55 33.75
5 Lahtinen Raija VaHa 48.38 0.11.29 31.58
6 Vauhkonen Marjatta EE 1.05.06 0.27.57 22.79

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 56.50 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakobsson Laura RasKa 35.39 0.00.00 64.23
2 Suhonen Anniina KuoSu 37.49 0.02.10 59.73
3 Minkkinen Sirkku RR 38.01 0.02.22 58.59
4 Ruppenthal Veronique TuS 38.54 0.03.15 56.46
5 Ylikangas Tiia RasKu 40.29 0.04.50 53.48
6 Jalanto Essi KangSK 44.46 0.09.07 47.66
7 Toivanen Pinja RaN 51.22 0.15.43 40.93
8 Toivanen Minttu RaN 52.08 0.16.29 39.73
9 Nurmi Ella VaaSu 54.26 0.18.47 37.48
10 Närhi Minna JRV 55.06 0.19.27 36.46
11 Santamäki Iina KangSK 1.00.04 0.24.25 32.92
Sariluoto Jenny SuSe HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Emmi SuSe 26.44 0.00.00 65.83
2 Mäkipää Anni-Kaisa Hiisi 27.32 0.00.48 63.35
3 Reponen Niina PR 29.52 0.03.08 57.88
4 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 30.19 0.03.35 56.51
5 Kanko Ruut Koovee 32.51 0.06.07 51.68
6 Rajamäki Netta KangSK 33.09 0.06.25 50.74
7 Pöyhönen Saina Hiisi 37.02 0.10.18 45.00
8 Kotkajuuri Anna KangSK 38.36 0.11.52 42.78
9 Huttunen Petra Koovee 38.57 0.12.13 41.99
10 Heittola Suvi RasKu 40.01 0.13.17 40.48
11 Rehn Nelli Lynx 40.26 0.13.42 39.68
12 Neuvonen Laura TuS 40.55 0.14.11 38.84
13 Korpela Laura Rasti88 46.34 0.19.50 33.79
14 Antikainen Emma VaaSu 54.51 0.28.07 28.40
15 Kaitola Iina RasKe 1.05.48 0.39.04 23.44
16 Reinikka Frida VaaSu 1.19.25 0.52.41 19.23
17 Rinne Sara KuortKu 1.29.07 1.02.23 16.96
Kokkinen Jemina JRV KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Annala Vilma KangSK 30.47 0.00.00 60.93
2 Haanpää Anni TP 32.44 0.01.57 57.09
3 Puikkonen Janika S-JKL 33.21 0.02.34 55.83
4 Kontkanen Ronja KangSK 34.18 0.03.31 54.08
5 Pajula Annika KangSK 35.14 0.04.27 52.46
6 Taubert Iiris Koovee 35.49 0.05.02 51.41
7 Prittinen Aino HlS 36.34 0.05.47 50.17
8 Oksanen Maiju IkNV 37.04 0.06.17 49.31
9 Plit Heidi Lynx 37.14 0.06.27 48.90
10 Kinnala Venla TuS 37.27 0.06.40 48.43
11 Haapasaari Ilona TuS 38.11 0.07.24 47.32
12 Rintanen Heini KangSK 39.14 0.08.27 45.88
13 Kivilaakso Anni Lynx 40.09 0.09.22 44.66
14 Hämäläinen Siiri KangSK 41.14 0.10.27 43.32
15 Nurminen Jutta VaHa 41.16 0.10.29 43.12
16 Pitkänen Salla TP 41.33 0.10.46 42.66
17 Holmberg Laura RasKa 41.50 0.11.03 42.21
18 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 42.06 0.11.19 41.78
19 Hakomäki Emmi TP 42.09 0.11.22 41.57
20 Jalava Enni VaRa 42.41 0.11.54 40.89
21 Suojanen Susanna Koovee 42.45 0.11.58 40.66
22 Lehtinen Jenna HlS 44.02 0.13.15 39.32
23 Isokallio Kiia RaN 44.50 0.14.03 38.47
24 Stenius Veera LaiVe 45.12 0.14.25 38.00
25 Väliheikki Petra LaiVe 45.50 0.15.03 37.33
26 Hankala Kaisa IkNV 45.56 0.15.09 37.10
27 Siren Saara RaN 48.18 0.17.31 35.14
28 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 48.32 0.17.45 34.83
29 Viholainen Elisa S-JKL 48.36 0.17.49 34.64
30 Lähteenmäki Iida KanSu 49.05 0.18.18 34.16
31 Aumo Katariina Keihäs 51.54 0.21.07 32.17
32 Paavola Tiina KyRa 52.21 0.21.34 31.77
33 Paavola Sannimaari VaHa 53.07 0.22.20 31.18
34 Niinimäki Sofia KyRa 53.23 0.22.36 30.89
35 Korhonen Saara TVV 53.55 0.23.08 30.46
36 Paasikivi Veera KangSK 55.21 0.24.34 29.55
37 Laasonen Sonja TP 56.00 0.25.13 29.08
38 Vahvelainen Hilla TP 1.01.50 0.31.03 26.23
39 Heikkilä Milja HlS 1.04.33 0.33.46 25.02
40 Anttila Sara VaHa 1.13.34 0.42.47 21.86
41 Peltola Nina RaN 1.15.44 0.44.57 21.14
Virtanen Anna HlS KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Susanna L-LL 15.12 0.00.00
2 Haavisto Alli TuS 15.45 0.00.33
3 Avelin Melina HlS 15.51 0.00.39
4 Keränen Jenni HlS 16.17 0.01.05
5 Elovaara Jenny HlS 16.20 0.01.08
6 Pinola Sarianna RaN 17.18 0.02.06
7 Skog Ella Koovee 17.31 0.02.19
8 Järvensivu Silja OrPo 18.56 0.03.44
9 Valio Milla TP 19.48 0.04.36
10 Korhonen Emmi TVV 20.09 0.04.57
11 Salmia Tuuli TarpSu 21.56 0.06.44
12 Kivilaakso Emma Lynx 22.32 0.07.20
13 Simola Reea PirHi 23.11 0.07.59
14 Roininen Kiia TP 30.41 0.15.29
15 Metsälä Emma HlS 41.37 0.26.25
Keränen Maija HlS HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Hilda KangSK 10.18 0.00.00
2 Eerola Lotta TP 11.44 0.01.26
3 Haavisto Veera KyRa 14.06 0.03.48
4 Lehtinen Meiju HlS 14.10 0.03.52
5 Nurminen Inka JRV 14.41 0.04.23
6 Kuusinen Sanni HlS 16.18 0.06.00
7 Kortteinen Emmi Koovee 16.49 0.06.31
8 Leinamo Reetta Keihäs 18.11 0.07.53
9 Pirinen Inkalilja KeU 18.34 0.08.16
10 Haanpää Kaisa TP 18.51 0.08.33
11 Tuominen Anniina TP 19.28 0.09.10
12 Itkonen Anna KyRa 20.15 0.09.57
13 Väliheikki Julia LaiVe 22.11 0.11.53
14 Penttilä Anne HlS 23.02 0.12.44
15 Mattila Elisa KyRa 23.59 0.13.41
16 Eerola Ella Keihäs 29.59 0.19.41
17 Tiitola Tuuli KangSK 32.48 0.22.30

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurth Suvi TP 8.48 0.00.00
2 Virtanen Heta HlS 9.08 0.00.20
3 Nurminen Kaarina KangSK 10.19 0.01.31
4 Ristimäki Aino Keihäs 10.26 0.01.38
5 Kokkinen Ella JRV 10.30 0.01.42
5 Metsälä Essi HlS 10.30 0.01.42
7 Jussila Ida TP 10.35 0.01.47
8 Karjalainen Mikaela PäijRa 10.47 0.01.59
9 Salmia Tessa TarpSu 11.09 0.02.21
10 Haikonen Sanni UlvUra 12.12 0.03.24
11 Leinamo Sonja Keihäs 12.26 0.03.38
12 Mäenpää Maija Keihäs 12.35 0.03.47
13 Laukkanen Laura TarpSu 12.36 0.03.48
14 Simola Rosa PirHi 13.23 0.04.35
15 Ylikangas Pinja HimU 13.46 0.04.58
16 Järventausta Ennimaria KyRa 14.39 0.05.51
17 Mustonen Salla TP 16.30 0.07.42
18 Koskinen Olga KangSK 19.13 0.10.25
19 Nuuttila Anni KauKa 19.19 0.10.31
Annala Venla KangSK HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tennilä Oona HauSi 10.41 0.00.00
2 Koskensalo Susanna IkNV 11.50 0.01.09
3 Mustajoki Villa TP 12.07 0.01.26
4 Niemelä Hilla Koovee 12.43 0.02.02
5 Savisaari Outi TP 14.07 0.03.26
6 Koskensalo Maria IkNV 14.13 0.03.32
7 Ketola Reetta Koovee 14.18 0.03.37
8 Kuoppala Elli TarpSu 14.46 0.04.05
9 Grönros Tiia TP 15.06 0.04.25
10 Heikkilä Anna HauSi 16.17 0.05.36
11 Vuorisalmi Vilma TP 16.31 0.05.50
12 Laitamäki Liina HlT 16.43 0.06.02
13 Kiuru Milja VaHa 17.16 0.06.35
14 Joensivu Inka VaHa 19.06 0.08.25
15 Filppula Ella VaHa 22.32 0.11.51
16 Asp Alisa Koovee 27.29 0.16.48

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 9.49 0.00.00
2 Imberg Venla RasKa 12.09 0.02.20
3 Julkunen Siiri LHR 12.59 0.03.10
4 Virtanen Reeta HlS 15.49 0.06.00
5 Ikola Elsa HS 27.57 0.18.08

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppänen Netta Keihäs 9.06 0.00.00
2 Kontio Katri KangSK 9.58 0.00.52
3 Ylipulli Veera VaaSu 10.02 0.00.56
4 Kontkanen Ida KangSK 10.03 0.00.57
5 Kuusinen Saana HlS 10.43 0.01.37
6 Virtanen Sanna Keihäs 11.47 0.02.41
7 Kaitola Anna RasKe 12.22 0.03.16
8 Simola Rita PirHi 13.28 0.04.22
9 Ketola Eveliina Koovee 13.53 0.04.47
10 Pirinen Hilla KeU 17.57 0.08.51
11 Eerola Hanna Keihäs 18.12 0.09.06

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heinimaa Venla KangSK 11.33 0.00.00
2 Olkkonen Veera KangSK 11.49 0.00.16
3 Matinheikki Liisa TP 12.38 0.01.05
4 Pajula Siiri KangSK 12.41 0.01.08
5 Laakso Elmiina Keihäs 12.55 0.01.22
6 Nieminen Saana TP 13.26 0.01.53
7 Mätäsniemi Riina Sofia TP 15.56 0.04.23
8 Virtanen Aino AngA 16.35 0.05.02