FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kvarkenträffen - Merenkurkun rastipäivät 2. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Sampo KortJV 10.07 0.00.00
2 Stevander Karri KuortKu 11.18 0.01.11
3 Sankelo Verneri KortJV 12.00 0.01.53
4 Udell Oliver Solf 12.04 0.01.57
5 Smeds Jakob Femman 12.29 0.02.22
6 Gretschel Eino KaSu 12.42 0.02.35
6 Holmback Emil Malax 12.42 0.02.35
8 Kangas Aapo LapVi 13.35 0.03.28
9 Ylihärsilä Ville AlahKi 13.37 0.03.30
10 Höglund Herman Falken 14.52 0.04.45
11 Jussinmäki Pietari HalTo 14.53 0.04.46
12 Björklund Aron Botnia 15.01 0.04.54
13 Häggman Aaron Femman 15.31 0.05.24
14 Rantanen Tommi AlahKi 15.37 0.05.30
15 Kytömäki Adam VaaSu 15.56 0.05.49
16 Lindqvist Topi KS 16.21 0.06.14
17 Ylihärsilä Aatu AlahKi 16.24 0.06.17
18 Norrbacka Roni-Eemil VaaSu 16.43 0.06.36
19 Lemberg Ville RaJu 17.02 0.06.55
20 Kuuttinen Lukas NOK 17.05 0.06.58
21 Svahn Linus Solf 18.25 0.08.18
22 Lemberg Roope RaJu 18.44 0.08.37
23 Hyöty Lucas Solf 19.00 0.08.53
24 Borg Kimi VaaSu 19.17 0.09.10
25 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 19.20 0.09.13
26 Backman Alexander Femman 22.04 0.11.57
27 Peltoniemi Sisu KPV 22.14 0.12.07
27 Häggman Iivar Femman 22.14 0.12.07
29 Friman Ben Solf 24.44 0.14.37
30 Särs Benjamin Solf 25.42 0.15.35
31 Ruotsala Ville AlahKi 26.12 0.16.05
32 Österbacka Robin Femman 28.38 0.18.31
33 Triipponen Vetja KuPe 29.59 0.19.52
34 Einola Antti VaaSu 42.34 0.32.27
35 Loo Andreas Femman 1.16.38 1.06.31

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmi Elias RasKe 20.29 0.00.00
2 Kytömäki Linus VaaSu 32.15 0.11.46

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontola Eeli LapVi 17.44 0.00.00
2 Kangas Juho LapVi 18.35 0.00.51
3 Niska Niilo LapVi 18.42 0.00.58
4 Kullman Hannes Falken 19.59 0.02.15
5 Björklund Axel Botnia 22.10 0.04.26
6 Hemminki Niko RaJu 23.22 0.05.38
7 Koivisto Juho KortJV 23.36 0.05.52
8 Jansson Emil Falken 24.37 0.06.53
9 Höglund Josef Falken 24.41 0.06.57
10 Friman Lasse Solf 28.04 0.10.20
11 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 28.20 0.10.36
12 Kumara Eemeli LaihLu 30.17 0.12.33
13 Backman Christoffer Femman 32.56 0.15.12
14 Lervik Hannes Solf 33.03 0.15.19
15 Asumaa Oliver Solf 33.24 0.15.40
16 Leppämäki Anton ViiSu 35.42 0.17.58
17 Särs Waldemar Solf 37.05 0.19.21
18 Udell Robin Solf 39.10 0.21.26
19 Pasanen Aapo RaJu 39.56 0.22.12
20 Strandvall Evert Minken 53.28 0.35.44

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli HalTo 16.03 0.00.00
2 Sankelo Antton KortJV 18.56 0.02.53
3 Stenbacka Oscar VaaSu 19.04 0.03.01
4 Enlund Lukas Femman 20.54 0.04.51
5 Niska Valtteri LapVi 21.06 0.05.03
6 Hölsö Severi YKV 24.58 0.08.55
7 Wärnman Isak Falken 26.55 0.10.52
8 Mylläri Lucas NOK 28.28 0.12.25
9 Ollikkala Miro PoRa 34.08 0.18.05
10 Elomaa Jere VaaSu 37.27 0.21.24
11 Lund Jonatan Femman 51.56 0.35.53
Talonpoika Tuomas VaaSu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmi Miika VaaSu 21.24 0.00.00
2 Vesterinen Arttu TP 24.30 0.03.06
3 Helenelund Hugo NOK 35.19 0.13.55
4 Kontola Matte LapVi 37.39 0.16.15
5 Stevander Pyry KuortKu 45.21 0.23.57
6 Ala-Honkola Olli VaaSu 50.31 0.29.07
7 Johansson Väinö Keihäs 53.38 0.32.14
Melender Eetu RaJu EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajukangas Mikko KPV 25.32 0.00.00 51.16
2 Ylipulli Eero VaaSu 25.45 0.00.13 50.04
3 Taulavuori Arttu AlatPi 27.41 0.02.09 45.90
4 Lammi Aleksi LapVi 29.00 0.03.28 43.20
5 Hyvönen Johannes Solf 29.27 0.03.55 41.93
6 Oripelto Viljo Keihäs 31.04 0.05.32 39.18
7 Stubb Hannes Falken 31.06 0.05.34 38.56
8 Lindqvist Arttu KS 31.29 0.05.57 37.53
9 Hemminki Joni RaJu 32.38 0.07.06 35.66
10 Koivusalo Kalle IlU 39.40 0.14.08 28.89
11 Niinimäki Kimmo LaihLu 48.33 0.23.01 23.24
12 Grahn Eskil NOK 49.05 0.23.33 22.62
Holmback Anton Solf EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Viljam NOK 34.00 0.00.00 57.62
2 Sulkula Anton S-JKL 35.26 0.01.26 54.25
3 Melin Christoffer Falken 38.09 0.04.09 49.42
4 Harald Joachim Falken 40.58 0.06.58 45.13
5 Sankelo Hermanni LapVi 41.22 0.07.22 43.80
6 Kivelä Joonatan PerhKi 42.10 0.08.10 42.10
7 Kaksonen Tero YKV 43.15 0.09.15 40.20
8 Snickars Caj Solf 44.52 0.10.52 37.93
9 Vertanen Jonas Botnia 45.30 0.11.30 36.60
Hakala Matias LapVi EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskiaho Aleksi VeVe 40.33 0.00.00 40.93
2 Viitamäki Marko YKV 45.44 0.05.11 34.48
3 Sulkula Ilari S-JKL 49.20 0.08.47 30.28
4 Puntila Janne SuJu 51.38 0.11.05 27.33

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Pasi VaajTe 36.52 0.00.00 92.52
2 Fagerudd Kim PR 37.58 0.01.06 89.43
3 Saari Petri VaajTe 39.17 0.02.25 86.04
4 Saari Toni VaajTe 43.04 0.06.12 78.12
5 Huikko Petteri VaajTe 45.08 0.08.16 74.20
6 Kaivosaari Antti JRV 45.27 0.08.35 73.34
7 Brunell Filip Brahe 45.51 0.08.59 72.36
8 Heiska Samu LapVi 46.16 0.09.24 71.38
9 Istolahti Tuomo YKV 46.45 0.09.53 70.31
10 Fränti Juha RasKu 46.49 0.09.57 69.87
11 Åbacka Tommy Brahe 47.28 0.10.36 68.59
12 Uitto Jussi RasKu 47.30 0.10.38 68.22
13 Koski Eero YKV 47.31 0.10.39 67.87
14 Rantala Teemu LapVi 47.46 0.10.54 67.19
15 Istolahti Jaakko YKV 48.51 0.11.59 65.38
16 Järn Staffan Brahe 48.54 0.12.02 65.00
17 Rautanen Mika TuuSe 49.48 0.12.56 63.51
18 Granholm Christoffer Solf 50.24 0.13.32 62.45
19 Hemminki Jukka RaJu 50.29 0.13.37 62.04
20 Viitamäki Mikko YKV 52.11 0.15.19 59.72
21 Välikorpi Jari RasKu 52.17 0.15.25 59.31
22 Karppi Tapio LaihLu 52.19 0.15.27 58.97
23 Närvä Tomi HiKi 53.05 0.16.13 57.83
24 Kujala Aleksi Brahe 53.16 0.16.24 57.34
25 Vesterback Jonas Malax 54.05 0.17.13 56.19
26 Iivari Antti RasKu 55.28 0.18.36 54.51
27 Istolahti Heikki YKV 57.27 0.20.35 52.35
28 Vesterback Lucas Malax 58.53 0.22.01 50.82
29 Lövsund Johan Botnia 1.00.19 0.23.27 49.35
30 Matilainen Jarno LS-37 1.00.41 0.23.49 48.80
31 Glasberg Tomas Malax 1.01.33 0.24.41 47.86
32 Lehtimäki Pasi RMH 1.01.35 0.24.43 47.58
33 Kattelus Juuso AuVa 1.07.31 0.30.39 43.17
Kettunen Heikki VaajTe HYL -
Tuomaala Juuso LapVi EIL -
Fränti Arto YKV EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 49.35 0.00.00 33.00
2 Kankaanpää Juha LaihLu 54.56 0.05.21 28.89
3 Koskiaho Akseli VeVe 1.01.53 0.12.18 24.85
4 Lahtinen Ismo OJy 1.07.04 0.17.29 22.20
5 Wiklund Johan Falken 1.07.58 0.18.23 21.19
Lehtimäki Markku RMH HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höglund Mats Falken 39.04 0.00.00
2 Koskiaho Marko VeVe 42.34 0.03.30
3 Särs Kåre Solf 54.57 0.15.53
4 Forsén Kristian Malax 59.23 0.20.19
5 Söderström Pär-Olof Raseborg 1.33.41 0.54.37

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylihärsilä Arto AlahKi 42.26 0.00.00 39.01
2 Lemberg Tommy RaJu 44.50 0.02.24 36.00
3 Ylihärsilä Ari AlahKi 45.39 0.03.13 34.45
4 Jansson Sören Falken 48.34 0.06.08 31.53
5 Isomäki Tommi PieHi 53.47 0.11.21 27.70
6 Koivula Petri LaihLu 55.36 0.13.10 26.05
7 Ruotsala Kalle AlahKi 56.02 0.13.36 25.11

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 37.39 0.00.00 52.29
2 Savolainen Tomi RasKe 39.06 0.01.27 50.02
3 Niska Kimmo LapVi 39.47 0.02.08 48.84
4 Kamila Kai SuJu 40.47 0.03.08 47.33
5 Joensuu Tommy Brahe 41.11 0.03.32 46.55
6 Ylihärsilä Juha AlahKi 41.47 0.04.08 45.58
7 Leppämäki Tero ViiSu 43.34 0.05.55 43.42
8 Kuntola Sami LaihLu 44.56 0.07.17 41.81
9 Koivisto Kari KortJV 45.50 0.08.11 40.71
10 Taulavuori Tero AlatPi 46.03 0.08.24 40.24
11 Rusanen Petri S-JKL 46.24 0.08.45 39.66
12 Ekola Juha AlahKi 47.17 0.09.38 38.65
13 Koivisto Juhani KortJV 50.18 0.12.39 36.07
14 Välimaa Pertti VaaSu 52.26 0.14.47 34.36
15 Nurmi Pasi RasKe 53.02 0.15.23 33.73
16 Sytov Nikolay RUS 53.18 0.15.39 33.32
17 Leppäniemi Jani VetU 54.38 0.16.59 32.27
18 Johansson Peter Brahe 55.58 0.18.19 31.28
19 Lemberg Markus TP 59.22 0.21.43 29.27
20 Pasanen Jussi RaJu 1.01.50 0.24.11 27.89
21 Koivula Risto UlvUra 1.07.24 0.29.45 25.40
22 Björklund Tom Botnia 1.09.58 0.32.19 24.28
23 Kurikkala Olli-Pekka KaJu 1.13.37 0.35.58 22.90
24 Lervik Mikael Solf 1.22.31 0.44.52 20.28
Nyman Patrik Brahe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höstman Stefan Malax 39.25 0.00.00 52.14
2 Tarkkanen Matti UlvUra 39.52 0.00.27 50.95
3 Holmback Johan Malax 42.53 0.03.28 46.82
4 Reinikka Timo VaaSu 43.28 0.04.03 45.64
5 Katajamäki Arto SuJu 43.50 0.04.25 44.72
6 Peltoniemi Vesa KPV 44.04 0.04.39 43.94
7 Koivusalo Juha IlU 44.36 0.05.11 42.89
8 Kiljunen Juha RaVa 45.10 0.05.45 41.82
9 Stenlund Tom Brahe 46.22 0.06.57 40.23
10 Suvanto Pasi PieHi 49.10 0.09.45 37.46
11 Lehtinen Tapio PieHi 55.35 0.16.10 32.71
12 Snickars Christer Solf 55.48 0.16.23 32.15
13 Åman Thomas Botnia 56.24 0.16.59 31.39
14 Kattelus Matti LapVi 1.00.49 0.21.24 28.72

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 23.18 0.00.00 54.40
2 Virtanen Markku LamSä 25.56 0.02.38 48.31
3 Stenlund Dan Brahe 26.19 0.03.01 47.05
4 Sippola Asko KuortKu 27.10 0.03.52 45.04
5 Kirkkomäki Jarmo KauWi 27.43 0.04.25 43.62
6 Stubb Stefan Falken 28.28 0.05.10 41.96
7 Pikkumäki Jouni RasKu 28.47 0.05.29 40.99
8 Kujala Tuomo PieHi 29.42 0.06.24 39.23
9 Jylhä Seppo KäTa 31.08 0.07.50 36.96
10 Peltoniemi Sauli KoS 31.43 0.08.25 35.81
11 Holm Mikael Minken 32.18 0.09.00 34.72
12 Piispanen Reima SalRe 33.48 0.10.30 32.74
13 Lindqvist Petri KS 39.18 0.16.00 27.79
14 Patana Pekka LaihLu 53.59 0.30.41 19.96
Lusa Hannu RaJu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajukangas Tauno KPV 23.39 0.00.00 51.99
2 Pensas Esko LaihLu 26.28 0.02.49 46.02
3 Hongell Jouni KoS 26.56 0.03.17 44.80
4 Nyberg Henry Orient 28.24 0.04.45 42.08
5 Ena Henrik Falken 28.38 0.04.59 41.33
6 Niinimäki Hannu K. LaihLu 28.59 0.05.20 40.43
7 Herttua Martti LapVi 29.16 0.05.37 39.65
8 Hakomäki Juhani LapVi 31.18 0.07.39 36.71
9 Tamminen Erkki SuJu 33.25 0.09.46 34.04
10 Hautala Arto VaaSu 33.26 0.09.47 33.67
11 Harju Matti JäPa 35.31 0.11.52 31.37
12 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 38.11 0.14.32 28.88
13 Tamminen Hannu SuJu 38.36 0.14.57 28.27
14 Ojanperä Terho YlivKu 42.55 0.19.16 25.16
15 Bärdèn Bror-Gustav NOK 46.17 0.22.38 23.08
16 Laakso Jarmo HS 49.43 0.26.04 21.25
Hattar Allan Falken KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Jouko RasKu 23.06 0.00.00 47.63
2 Kiiskinen Arto TP 23.51 0.00.45 45.80
3 Hartvik Seppo Malax 24.22 0.01.16 44.51
4 Pienimäki Kari RaJu 24.37 0.01.31 43.74
5 Svedström Mats NOK 24.40 0.01.34 43.33
6 Väätäinen Seppo EsSu 25.29 0.02.23 41.63
7 Kalliomaa Lasse LaihLu 26.00 0.02.54 40.50
8 Lahti Jaakko S-JKL 28.04 0.04.58 37.24
9 Nyystilä Jukka LaihLu 28.07 0.05.01 36.89
10 Williamsson Bo-Göran VaaSu 28.21 0.05.15 36.31
11 Nylund Henrik Falken 29.22 0.06.16 34.79
12 Nynäs Henning Brahe 29.49 0.06.43 34.00
13 Norrgrann Karl Gustav NOK 30.04 0.06.58 33.46
14 Kares Olli Hiisi 33.09 0.10.03 30.11
15 Högnäs Tore Brahe 35.55 0.12.49 27.57
16 Ritola Markus LaihLu 37.42 0.14.36 26.06
17 Grannabba Gustav Botnia 40.09 0.17.03 24.27
18 Österbacka Bo Minken 41.03 0.17.57 23.55
19 Kaataja Harri RasKe 42.09 0.19.03 22.75
20 Pollari Kalevi YKV 42.32 0.19.26 22.36
21 Närvä Martti SuJu 43.46 0.20.40 21.55
22 Peltonen Aarne SalRe 45.06 0.22.00 20.74
Harald Hilding Falken EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 21.08 0.00.00 44.83
2 Rauma Håkan Botnia 23.56 0.02.48 39.29
3 Eklund Sven NOK 24.55 0.03.47 37.46
4 Torrkulla Roy Minken 25.11 0.04.03 36.78
5 Niemelä Pentti LaihLu 25.15 0.04.07 36.40
6 Lågland Henry VaaSu 25.29 0.04.21 35.79
7 Hautala Olavi RaJu 26.15 0.05.07 34.47
8 Pensas Mauri Malax 26.49 0.05.41 33.48
9 Berger Torolf Falken 27.18 0.06.10 32.62
10 Slotte Erik Kronan 27.46 0.06.38 31.82
11 Pått Frans Minken 27.55 0.06.47 31.39
12 Pajukangas Heikki KPV 28.46 0.07.38 30.22
13 Finnilä Mauri VetU 29.36 0.08.28 29.13
14 Tanttinen Tapani KoS 30.13 0.09.05 28.30
15 Kätkä Vesa Reima 33.22 0.12.14 25.41
16 Ojajärvi Väinö RaJu 34.18 0.13.10 24.52
17 Teppo Jaakko KoS 35.57 0.14.49 23.19
18 Kankaanpää Jussi RaJu 37.10 0.16.02 22.24
19 Forsén Björn NOK 37.52 0.16.44 21.64
20 Talvisilta Tapio ViRuS 1.00.17 0.39.09 13.48
Näsi Mauno RaJu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Jouko RaJu 19.04 0.00.00 40.20
2 Toskala Paavo KoS 19.54 0.00.50 38.04
3 Partanen Paavo HyRa 20.17 0.01.13 36.85
4 Pelkonen Toivo YlikNM 21.04 0.02.00 35.02
5 Koski Matti J NOK 21.48 0.02.44 33.41
6 Koskinen Kari SOC 22.45 0.03.41 31.59
7 Kamila Pentti LaihLu 24.39 0.05.35 28.77
8 Riihonen Taisto KauKa 25.16 0.06.12 27.68
9 Latvala Matti RaJu 26.27 0.07.23 26.08
10 Haanpää Pentti RasKu 26.42 0.07.38 25.48
11 Korvakangas Reino VaaSu 30.09 0.11.05 22.25
12 Gunell Kurt Falken 36.13 0.17.09 18.26
13 Fränti Eero KoS 37.48 0.18.44 17.24
Siltala Raimo KauWi EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 23.32 0.00.00 31.28
2 Vuorinen Pentti SuJu 24.01 0.00.29 29.73
3 Luoma Antti KortJV 25.28 0.01.56 27.17
4 Barkar Alf Falken 26.09 0.02.37 25.61
5 Holmlund Elof Malax 28.02 0.04.30 23.10
6 Sund Åke NOK 32.30 0.08.58 19.25

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mansikkamäki Lauri KauWi 26.38 0.00.00 27.34
2 Snellman Henry Falken 31.31 0.04.53 22.41
3 Koivunen Matti RaJu 34.41 0.08.03 19.73
4 Ylipelkola Erkki LappVe 38.06 0.11.28 17.39
5 Tunis Emil Vörå 56.44 0.30.06 11.29
Löfroth Thor Kronan HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylipulli Veera VaaSu 10.50 0.00.00
2 Häggkvist Frida NOK 11.02 0.00.12
3 Niska Saana LapVi 12.28 0.01.38
4 Triipponen Vanni KuPe 12.58 0.02.08
5 Hietala Emmi LapVi 13.47 0.02.57
6 Melender Emilia RaJu 13.48 0.02.58
7 Gretschel Liisa KaSu 14.19 0.03.29
8 Haglund Emma Solf 14.29 0.03.39
9 Taulavuori Anni AlatPi 14.38 0.03.48
10 Oikarainen Siiri LaihLu 14.57 0.04.07
11 Peltola Eeva LapVi 14.58 0.04.08
12 Björklund Cecilia Falken 15.00 0.04.10
13 Björklund Sandra Falken 15.02 0.04.12
14 Torrkulla Henna Femman 15.26 0.04.36
15 Karppi Iiris LaihLu 15.55 0.05.05
16 Tuohimaa Ines Solf 16.31 0.05.41
17 Ahlqvist Anna Kronan 16.34 0.05.44
18 Koivisto Aida KortJV 17.06 0.06.16
19 Koivula Venla LaihLu 18.13 0.07.23
20 Stenvall Frida Solf 18.18 0.07.28
21 Kankaanpää Aino VaaSu 18.35 0.07.45
22 Snickars Sara Solf 19.24 0.08.34
23 Myrskog Rosa Kronan 19.31 0.08.41
24 Ojala Irina RasKu 19.44 0.08.54
25 Hietala Sini LapVi 20.18 0.09.28
26 Ylihärsilä Jenna AlahKi 20.50 0.10.00
27 Lindgren Ida Femman 21.02 0.10.12
28 Jansson Mia Falken 24.37 0.13.47
29 Nynäs Amanda Botnia 26.25 0.15.35
30 Rinta-Koski Hilkka VaaSu 26.27 0.15.37
31 Kullman Thea Falken 51.35 0.40.45

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Maarit KortJV 22.59 0.00.00
2 Hästö Louisa Femman 25.07 0.02.08
3 Lindgren Hanna Femman 25.34 0.02.35
4 Björklund Louise Falken 27.00 0.04.01
5 Hoskari Maria RasKe 29.18 0.06.19
6 Rintala Neea KortJV 35.57 0.12.58
7 Blomqvist Lisette Minken 36.53 0.13.54
8 Ström Alexandra Femman 37.08 0.14.09
9 Holmback Hilma Femman 37.19 0.14.20
10 Vertanen Jennie Botnia 38.11 0.15.12
11 Back Wilma Malax 39.42 0.16.43
12 Koivula Lotta UlvUra 40.44 0.17.45
13 Granlund Linda Minken 45.56 0.22.57
14 Kaksonen Terhi YKV 49.02 0.26.03
Leppämäki Elsa ViiSu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurikkala Anna KaJu 14.00 0.00.00
2 Nygård Anna Femman 15.50 0.01.50
3 Kiljunen Emmi RaVa 17.00 0.03.00
4 Perttu Pauliina LaihLu 18.29 0.04.29
5 Hölsö Henriikka YKV 18.46 0.04.46
6 Oikarainen Iida LaihLu 19.18 0.05.18
7 Norrbacka Salla HyRa 20.59 0.06.59
8 Österbacka Rebecca Femman 25.32 0.11.32
9 Hyöty Lina Solf 31.50 0.17.50
10 Sippola Maija YKV 34.12 0.20.12
11 Byggningsbacka Hanna VaaSu 36.40 0.22.40

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haglund Sofia Solf 19.51 0.00.00
2 Taulavuori Venla AlatPi 20.15 0.00.24
3 Halonen Linnéa NOK 21.31 0.01.40
4 Hästö Julia Femman 23.23 0.03.32
5 Kovanen Anu S-JKL 23.46 0.03.55
6 Kiljunen Elisa RaVa 24.19 0.04.28
7 Linna Aino-Maria OuHu 28.14 0.08.23
8 Välimaa Eveliina VaaSu 28.50 0.08.59
9 Peltonen Sara LapVi 33.37 0.13.46
10 Snickars Fia Solf 34.30 0.14.39
11 Holmback Emma Malax 34.35 0.14.44
12 Torrkulla Matilda Femman 37.41 0.17.50
13 Kamila Minerva SuJu 43.24 0.23.33

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Linnea Kronan 32.20 0.00.00
2 Sulkula Evita S-JKL 32.25 0.00.05
3 Strandvall Amanda Minken 33.11 0.00.51
4 Stenbacka Emma VaaSu 35.44 0.03.24
5 Blomberg Malin NOK 36.08 0.03.48
6 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 38.50 0.06.30
7 Wiklund Sandra Femman 42.09 0.09.49
8 Kurikkala Eeva KaJu 45.11 0.12.51
9 Höstman Ellinor Solf 47.33 0.15.13
10 Hakala Anna-Kaisa LapVi 50.55 0.18.35
11 Hakala Jonna Femman 53.50 0.21.30

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrbacka Sanni HyRa 18.49 0.00.00 55.11
2 Tuomisto Satu VaaSu 19.30 0.00.41 52.68
3 Myrskog Ellen Kronan 20.07 0.01.18 50.59
4 Tuomisto Anu VaaSu 20.50 0.02.01 48.38
5 Rajala Milla LapVi 21.49 0.03.00 45.75
6 Mellberg Sonja VaaSu 21.58 0.03.09 45.00
7 Koivisto Julia KortJV 22.21 0.03.32 43.79
8 Kuuttinen Jannike NOK 22.24 0.03.35 43.26
9 Torrkulla Julia Femman 22.28 0.03.39 42.70
10 Kovanen Maiju S-JKL 23.18 0.04.29 40.75
11 Åman Mathilda Botnia 23.25 0.04.36 40.13
12 Blomqvist Victoria Minken 23.58 0.05.09 38.81
13 Smeds Matilda Femman 26.34 0.07.45 34.64
14 Peltoniemi Vilja KPV 27.11 0.08.22 33.50
15 Vehmas Ella KuoSu 29.38 0.10.49 30.40
16 Rinta-Koski Aino VaaSu 31.42 0.12.53 28.11
17 Ek Rebecca Minken 31.57 0.13.08 27.59
Ahola Veera VaaSu EIL -
Kangas Emma LapVi EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Suvi RasKu 28.59 0.00.00 63.70
2 Pajula Salla LapVi 31.01 0.02.02 58.71
3 Reinikka Frida VaaSu 34.31 0.05.32 52.03
4 Manderbacka Hanne VaaSu 35.42 0.06.43 49.60
5 Lehto Hanna LapVi 38.13 0.09.14 45.68
6 Pöyhönen Saina Hiisi 39.04 0.10.05 44.04
7 Laaksonen Nuppu KPV 40.46 0.11.47 41.58
8 Wärnman Jessica Falken 41.31 0.12.32 40.23
9 Koskiaho Anni-Elina VeVe 43.56 0.14.57 37.44
10 Hyvönen Helena Solf 46.39 0.17.40 34.72
11 Välimaa Kristiina VaaSu 52.19 0.23.20 30.48
Holmback Evelina Solf HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Ella VaaSu 40.35 0.00.00
Stenlund Elisabeth Brahe EIL -
Kössi Anniina KortJV EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Salla PR 35.36 0.00.00 78.55
2 Autio Päivi Hiisi 37.16 0.01.40 74.23
3 Heittola Satu RasKu 40.06 0.04.30 68.24
4 Gurtchenkova Natalia NOK 40.09 0.04.33 67.41
5 Palomäki Sanna LapVi 40.52 0.05.16 65.49
6 Häggman Johanna Malax 41.46 0.06.10 63.36
7 Fränti Kati RasKu 42.30 0.06.54 61.57
8 Grahn Elina NOK 43.03 0.07.27 60.08
9 Istolahti Jaana YKV 45.21 0.09.45 56.38
10 Glasberg Annelie NOK 49.06 0.13.30 51.46
11 Åstrand Ulla-Maria Botnia 49.42 0.14.06 50.24
12 Korpi Maarit LapVi 56.24 0.20.48 43.74
13 Friman Sonja Solf 57.16 0.21.40 42.55
14 Rinkineva Elina RaJu 57.29 0.21.53 41.87
15 Ek Emilia Minken 1.03.07 0.27.31 37.66
Smeds Mia NOK EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Sonja HS 33.17 0.00.00 33.07
2 Peltonen Iida IPR 33.47 0.00.30 30.95
3 Rautanen Eeva TuuSe 46.44 0.13.27 21.19
4 Ahlqvist Camilla Kronan 51.22 0.18.05 18.21

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppävuori Carina NOK 35.24 0.00.00 49.73
2 Saarimäki Riikka RasKe 38.50 0.03.26 44.20
3 Ojala Leena RasKu 40.40 0.05.16 41.13
4 Reini Kaarina LapVi 43.26 0.08.02 37.50
5 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 45.03 0.09.39 35.17
6 Nynäs Kati Botnia 47.29 0.12.05 32.44
7 Svahn Linda Solf 1.03.42 0.28.18 23.49

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lervik Therese Solf 39.53 0.00.00 46.15
2 Peltoniemi Anne KPV 40.03 0.00.10 44.81
3 Wasström Lotta Solf 42.55 0.03.02 40.74
4 Koskinen Camilla VaaSu 43.36 0.03.43 39.05
5 Wärnman Ingela Falken 44.23 0.04.30 37.32
6 Gretschel Anu KaSu 47.13 0.07.20 34.11
7 Holmback Maria Malax 50.15 0.10.22 31.13

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 36.08 0.00.00 43.98
2 Latvala Annukka RaJu 36.41 0.00.33 42.83
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 40.05 0.03.57 38.74
4 Snickars Virpi Solf 40.50 0.04.42 37.57
5 Åman Veronica Botnia 42.19 0.06.11 35.82
6 Stevander Arja KuortKu 42.44 0.06.36 35.05
7 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 43.53 0.07.45 33.71
8 Peltonen Heljä KS 44.51 0.08.43 32.57
9 Reinikka Louise VaaSu 54.40 0.18.32 26.39
10 Granlund Elisabeth Minken 58.21 0.22.13 24.41
11 Sund Maria NOK 1.00.33 0.24.25 23.22
12 Granqvist Eivor Malax 1.02.26 0.26.18 22.23
Blomqvist Ann-Catrine Minken HYL -
Vehmas Hanna KuoSu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 29.30 0.00.00 45.76
2 Mylläri Britt-Marie NOK 30.51 0.01.21 42.66
3 Katajamäki Tuija KauWi 31.01 0.01.31 41.34
4 Piispanen Eija OuHu 33.25 0.03.55 37.36
5 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 33.45 0.04.15 35.99
6 Nurmi Maritta VaaSu 39.13 0.09.43 30.12
7 Friman Rose-Maj Solf 44.31 0.15.01 25.77

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 26.57 0.00.00 35.11
2 Korpio Aulikki VaHa 27.18 0.00.21 33.62
3 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 32.42 0.05.45 27.20
4 Kiiskinen Gunnevi TP 36.16 0.09.19 23.74
5 Rasi Marja-Leena RasKu 52.36 0.25.39 15.83
6 Harald Mirja Falken 1.11.41 0.44.44 11.22

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Berger Gunhild Falken 31.15 0.00.00 31.52
2 Lindgren Carola Minken 31.20 0.00.05 29.86
3 Haatio Pirkko HS 37.53 0.06.38 23.40
4 Finnilä Katariina VetU 40.13 0.08.58 20.82

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Louko Raija YKV 28.47 0.00.00 19.96
2 Koivunen Helena RaJu 32.43 0.03.56 16.68
3 Pått Saga Minken 35.47 0.07.00 14.45
Thomen Kristina Brahe KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Gunvor Falken 40.32 0.00.00 15.01
2 Snellman Gunnel Brahe 40.36 0.00.04 13.86
3 Keskinen Leila RaJu 43.13 0.02.41 11.97
Carlson-Wikström Ann-May Solf EIL -