FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kvarkenträffen- Merenkurkun rastipäivät 3. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Sampo KortJV 7.00 0.00.00
2 Smeds Jakob Femman 7.58 0.00.58
3 Sankelo Verneri KortJV 8.24 0.01.24
4 Häggman Aaron Femman 8.26 0.01.26
4 Björklund Aron Botnia 8.26 0.01.26
6 Storback Zacke Solf 9.21 0.02.21
7 Lemberg Roope RaJu 9.25 0.02.25
8 Lindqvist Topi KS 9.40 0.02.40
9 Gretschel Eino KaSu 9.44 0.02.44
10 Norrbacka Roni-Eemil VaaSu 9.48 0.02.48
11 Kytömäki Adam VaaSu 10.22 0.03.22
12 Kuuttinen Lukas NOK 10.43 0.03.43
13 Höglund Herman Falken 10.47 0.03.47
14 Ylihärsilä Aatu AlahKi 11.02 0.04.02
15 Holmback Emil Malax 11.22 0.04.22
16 Jussinmäki Pietari HalTo 11.24 0.04.24
17 Kangas Aapo LapVi 11.38 0.04.38
18 Lemberg Ville RaJu 11.49 0.04.49
19 Nordin Ludvig NOK 12.11 0.05.11
20 Ollikkala William Solf 12.15 0.05.15
21 Hahn Felix Solf 13.00 0.06.00
22 Rantanen Tommi AlahKi 13.16 0.06.16
23 Udell Oliver Solf 14.03 0.07.03
24 Svahn Linus Solf 14.08 0.07.08
25 Friman Ben Solf 14.16 0.07.16
26 Hyöty Lucas Solf 16.10 0.09.10
27 Backman Alexander Femman 16.28 0.09.28
28 Peltoniemi Sisu KPV 17.07 0.10.07
29 Särs Benjamin Solf 17.36 0.10.36
30 Borg Kimi VaaSu 18.24 0.11.24
31 Nordin Viktor NOK 20.14 0.13.14
32 Österbacka Robin Femman 23.06 0.16.06
33 Triipponen Vetja KuPe 23.31 0.16.31
34 Häggman Iivar Femman 24.41 0.17.41
35 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 29.22 0.22.22
36 Einola Antti VaaSu 32.12 0.25.12

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytömäki Linus VaaSu 18.19 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivisto Juho KortJV 8.06 0.00.00
2 Kontola Eeli LapVi 9.39 0.01.33
3 Kullman Hannes Falken 9.40 0.01.34
4 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 11.48 0.03.42
5 Koivumäki Olli KoS 11.53 0.03.47
6 Udell Robin Solf 12.21 0.04.15
7 Kumara Eemeli LaihLu 13.13 0.05.07
8 Jansson Emil Falken 14.13 0.06.07
9 Strandvall Evert Minken 14.23 0.06.17
10 Kangas Juho LapVi 14.53 0.06.47
11 Björklund Axel Botnia 15.58 0.07.52
12 Höglund Josef Falken 17.17 0.09.11
13 Asumaa Oliver Solf 18.03 0.09.57
14 Kortelahti Anton Malax 18.20 0.10.14
15 Friman Lasse Solf 19.06 0.11.00
16 Leppämäki Anton ViiSu 19.24 0.11.18
17 Lundegård Simon Malax 19.33 0.11.27
18 Backman Christoffer Femman 20.21 0.12.15
19 Niska Niilo LapVi 22.30 0.14.24
20 Särs Waldemar Solf 38.14 0.30.08
21 Lervik Hannes Solf 46.20 0.38.14
Svarvar Joel NOK KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli HalTo 13.55 0.00.00
2 Elomaa Jere VaaSu 15.16 0.01.21
3 Tuomisto Lauri RaJu 15.41 0.01.46
4 Sankelo Antton KortJV 15.57 0.02.02
5 Stenbacka Oscar VaaSu 17.16 0.03.21
6 Niska Valtteri LapVi 18.20 0.04.25
7 Hölsö Severi YKV 20.40 0.06.45
8 Enlund Lukas Femman 23.11 0.09.16
9 Johansson Emil Brahe 35.56 0.22.01
Wärnman Isak Falken EIL -
Ollikkala Miro PoRa EIL -
Lund Jonatan Femman EIL -
Talonpoika Tuomas VaaSu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmi Miika VaaSu 20.28 0.00.00
2 Somppi Simo-Atte LaihLu 21.49 0.01.21
3 Johansson Väinö Keihäs 22.44 0.02.16
4 Ala-Honkola Olli VaaSu 25.47 0.05.19
4 Helenelund Hugo NOK 25.47 0.05.19
6 Kontola Matte LapVi 32.10 0.11.42
7 Kortelahti Rudolf Malax 36.51 0.16.23
Melender Eetu RaJu EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivumäki Lauri KoS 22.22 0.00.00 49.13
2 Holmback Anton Solf 23.08 0.00.46 46.91
3 Lammi Aleksi LapVi 23.53 0.01.31 44.86
4 Stubb Hannes Falken 24.36 0.02.14 43.00
5 Lindqvist Arttu KS 26.54 0.04.32 38.81
6 Ylipulli Eero VaaSu 27.50 0.05.28 37.02
7 Hyvönen Johannes Solf 28.24 0.06.02 35.79
8 Oripelto Viljo Keihäs 32.05 0.09.43 31.26
9 Grahn Eskil NOK 50.49 0.28.27 19.46
10 Eskola Calle Kristina 52.35 0.30.13 18.55
11 Svarvar Anton NOK 1.07.51 0.45.29 14.17
Johansson Axel Brahe EIL -
Niinimäki Kimmo LaihLu HYL -
Aikio Elmeri KEV HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jern Jonas Femman 29.56 0.00.00 60.69
2 Grahn Viljam NOK 34.02 0.04.06 52.58
3 Kivelä Joonatan PerhKi 34.11 0.04.15 51.55
4 Hakala Joakim Femman 35.48 0.05.52 48.46
5 Melin Christoffer Falken 37.03 0.07.07 46.09
6 Harald Joachim Falken 37.07 0.07.11 45.28
7 Snickars Caj Solf 39.04 0.09.08 42.32
8 Aikio Severi KEV 40.18 0.10.22 40.35
9 Sankelo Hermanni LapVi 47.17 0.17.21 33.81
10 Vertanen Jonas Botnia 54.41 0.24.45 28.74
Sulkula Anton S-JKL HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitamäki Marko YKV 42.41 0.00.00 53.65
2 Koskiaho Aleksi VeVe 45.36 0.02.55 48.34
3 Sulkula Ilari S-JKL 50.24 0.07.43 42.03
4 Saari Juho LapVi 52.54 0.10.13 38.42
5 Puntila Janne SuJu 1.12.26 0.29.45 26.87

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Petri VaajTe 40.19 0.00.00 85.85
2 Ikonen Pasi VaajTe 40.45 0.00.26 84.58
3 Fagerudd Kim PR 42.13 0.01.54 81.29
4 Hall Andreas Femman 43.50 0.03.31 77.95
5 Heiska Samu LapVi 44.23 0.04.04 76.65
6 Rantala Teemu LapVi 44.52 0.04.33 75.49
7 Huikko Petteri VaajTe 45.26 0.05.07 74.23
8 Brunell Filip Brahe 47.03 0.06.44 71.36
9 Saari Toni VaajTe 47.10 0.06.51 70.87
10 Fränti Juha RasKu 47.18 0.06.59 70.36
11 Istolahti Tuomo YKV 47.22 0.07.03 69.94
12 Sund Otto Femman 47.24 0.07.05 69.58
13 Istolahti Jaakko YKV 47.38 0.07.19 68.93
14 Järn Staffan Brahe 47.56 0.07.37 68.19
15 Uitto Jussi RasKu 48.12 0.07.53 67.50
16 Viitamäki Mikko YKV 48.22 0.08.03 66.96
17 Uitto Ville RasKu 48.33 0.08.14 66.40
18 Sundelin Peter Femman 49.39 0.09.20 64.63
19 Kattelus Juuso AuVa 49.43 0.09.24 64.25
20 Hautala Jari Femman 49.53 0.09.34 63.74
21 Janlöv Matti SV 50.36 0.10.17 62.54
22 Lund Matias Femman 50.57 0.10.38 61.82
23 Rautanen Mika TuuSe 51.23 0.11.04 61.01
24 Kettunen Heikki VaajTe 51.42 0.11.23 60.35
25 Aikio Santeri KEV 52.10 0.11.51 59.53
26 Kronberg Christian Femman 52.26 0.12.07 58.94
27 Närvä Tomi HiKi 52.42 0.12.23 58.36
28 Välikorpi Jari RasKu 53.48 0.13.29 56.89
29 Kronberg Patrick Femman 54.20 0.14.01 56.06
30 Linna Matti OuHu 56.36 0.16.17 53.55
30 Glasberg Tomas Malax 56.36 0.16.17 53.55
32 Hiitola Olli OuHu 58.33 0.18.14 51.26
33 Smeds Christoffer NOK 59.11 0.18.52 50.46
34 Vesterback Jonas Malax 59.34 0.19.15 49.89
35 Lövsund Johan Botnia 1.00.50 0.20.31 48.61
36 Vesterback Lucas Malax 1.06.37 0.26.18 44.16
Fränti Arto YKV EIL -
Lindell Niklas Brahe EIL -
Tuomaala Juuso LapVi EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 40.50 0.00.00 32.94
2 Kankaanpää Juha LaihLu 43.42 0.02.52 29.85
3 Kumara Antti LaihLu 49.58 0.09.08 25.30
4 Lahtinen Ismo OJy 50.48 0.09.58 24.09
5 Wiklund Johan Falken 53.21 0.12.31 22.19
6 Koskiaho Akseli VeVe 56.46 0.15.56 20.14

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höglund Mats Falken 35.11 0.00.00
2 Koskiaho Marko VeVe 35.34 0.00.23
Söderström Pär-Olof Raseborg EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nylund Lucas Femman 41.07 0.00.00
2 Lemberg Tommy RaJu 41.26 0.00.19
3 Ylihärsilä Arto AlahKi 45.11 0.04.04
4 Hertsbacka Johan NOK 46.01 0.04.54
5 Jansson Sören Falken 58.07 0.17.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Jan Femman 37.16 0.00.00 50.37
2 Joensuu Tommy Brahe 37.19 0.00.03 49.76
3 Leppämäki Tero ViiSu 38.16 0.01.00 48.00
4 Savolainen Tomi RasKe 39.48 0.02.32 45.65
5 Niska Kimmo LapVi 40.13 0.02.57 44.67
6 Johansson Peter Brahe 40.44 0.03.28 43.61
7 Kamila Kai SuJu 41.33 0.04.17 42.27
8 Rusanen Petri S-JKL 41.41 0.04.25 41.66
9 Kuntola Sami LaihLu 43.11 0.05.55 39.74
10 Björkblom Michael NOK 48.40 0.11.24 34.85
11 Leppäniemi Jani VetU 53.03 0.15.47 31.59
12 Koivisto Juhani KortJV 54.33 0.17.17 30.36
13 Björklund Tom Botnia 55.05 0.17.49 29.70
14 Koivula Risto UlvUra 57.48 0.20.32 27.95
15 Välimaa Pertti VaaSu 1.16.15 0.38.59 20.93
Sytov Nikolay RUS EIL -
Koivisto Kari KortJV EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höstman Stefan Malax 35.04 0.00.00 51.87
2 Reinikka Timo VaaSu 35.52 0.00.48 49.87
3 Hästö Roland Femman 37.16 0.02.12 47.19
4 Katajamäki Arto SuJu 38.45 0.03.41 44.60
5 Holmback Johan Malax 39.12 0.04.08 43.31
6 Kiljunen Juha RaVa 41.29 0.06.25 40.20
7 Peltoniemi Vesa KPV 43.42 0.08.38 37.46
8 Åman Thomas Botnia 44.19 0.09.15 36.26
9 Hakala Eero Femman 46.19 0.11.15 34.04
10 Kattelus Matti LapVi 47.39 0.12.35 32.45

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oberger Kjell SWE 27.14 0.00.00 49.75
2 Tuomisto Juha VaaSu 29.56 0.02.42 44.65
3 Stenlund Dan Brahe 31.29 0.04.15 41.86
4 Patana Pekka LaihLu 32.02 0.04.48 40.57
5 Koivumäki Kari KoS 33.59 0.06.45 37.70
6 Högholm Kenneth Femman 34.13 0.06.59 36.90
7 Kirkkomäki Jarmo KauWi 37.44 0.10.30 32.97
8 Kvist Mikael Femman 41.22 0.14.08 29.63
9 Piispanen Reima SalRe 44.22 0.17.08 27.21
10 Lundqvist Tomas Femman 45.18 0.18.04 26.24
11 Lindqvist Petri KS 52.33 0.25.19 22.27
12 Annala Pauli KauWi 58.50 0.31.36 19.58

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyberg Henry Orient 33.07 0.00.00 45.83
2 Janlöv Lars Åland 33.52 0.00.45 44.25
3 Niinimäki Hannu K. LaihLu 34.12 0.01.05 43.27
4 Harju Matti JäPa 35.23 0.02.16 41.28
5 Tamminen Hannu SuJu 35.31 0.02.24 40.59
6 Strandberg Stefan Femman 36.23 0.03.16 39.11
7 Hongell Jouni KoS 39.07 0.06.00 35.89
8 Palomäki Eero Femman 44.12 0.11.05 31.33
9 Skogvik Göran Kronan 44.46 0.11.39 30.51
10 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 45.38 0.12.31 29.52
11 Björkstrand Rune Femman 49.55 0.16.48 26.60
12 Bärdèn Bror-Gustav NOK 56.50 0.23.43 23.03
13 Kronberg Håkan Femman 57.31 0.24.24 22.43
Lillandt Stefan Kristina EIL -
Hakomäki Juhani LapVi EIL -
Pensas Esko LaihLu EIL -
Hattar Allan Falken EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pienimäki Kari RaJu 33.51 0.00.00 48.64
2 Svedström Mats NOK 35.27 0.01.36 45.98
3 Nyystilä Jukka LaihLu 35.33 0.01.42 45.38
4 Lahti Jaakko S-JKL 39.00 0.05.09 40.95
5 Kiiskinen Arto TP 39.17 0.05.26 40.23
6 Lassila Heikki PiTa 39.50 0.05.59 39.26
7 Williamsson Bo-Göran VaaSu 40.05 0.06.14 38.61
8 Kares Olli Hiisi 40.47 0.06.56 37.54
9 Väätäinen Seppo EsSu 41.10 0.07.19 36.79
10 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 43.58 0.10.07 34.08
11 Norrgrann Karl Gustav NOK 45.53 0.12.02 32.29
12 Nylund Henrik Falken 47.10 0.13.19 31.07
13 Grannabba Gustav Botnia 48.04 0.14.13 30.14
14 Kaataja Harri RasKe 1.06.26 0.32.35 21.56
15 Ritola Markus LaihLu 1.06.46 0.32.55 21.21
Peltonen Aarne SalRe EIL -
Kalliomaa Lasse LaihLu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eklund Sven NOK 38.15 0.00.00 39.31
2 Lågland Henry VaaSu 38.20 0.00.05 38.81
3 Näsi Mauno RaJu 39.37 0.01.22 37.14
4 Rauma Håkan Botnia 39.47 0.01.32 36.58
5 Haldin Torvald Femman 41.04 0.02.49 35.05
6 Pensas Mauri Malax 43.05 0.04.50 33.03
7 Pått Frans Minken 44.29 0.06.14 31.63
8 Forsén Björn NOK 47.08 0.08.53 29.51
9 Berger Torolf Falken 47.35 0.09.20 28.89
10 Kankaanpää Jussi RaJu 48.57 0.10.42 27.76
11 Torrkulla Roy Minken 50.23 0.12.08 26.65
12 Byskata Henry Femman 50.40 0.12.25 26.18
13 Lähdekorpi Mauri Femman 51.04 0.12.49 25.66
14 Finnilä Mauri VetU 1.05.47 0.27.32 19.68
Kätkä Vesa Reima HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Kari SOC 26.20 0.00.00 35.85
2 Pelkonen Toivo YlikNM 27.09 0.00.49 34.30
3 Westerlund Alf Kristina 32.29 0.06.09 28.27
4 Fränti Eero KoS 34.37 0.08.17 26.16
5 Korvakangas Reino VaaSu 35.05 0.08.45 25.44
6 Latvala Matti RaJu 38.34 0.12.14 22.81
7 Sandgren Lars NOK 40.21 0.14.01 21.48
8 Staffans Per-Erik Vörå 40.53 0.14.33 20.89
9 Gädda Håkan Femman 46.41 0.20.21 18.02
10 Koski Matti J NOK 52.01 0.25.41 15.92
11 Kvist Samuel Femman 56.23 0.30.03 14.46
Öhman Henrik Malax EIL -
Riihonen Taisto KauKa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 29.34 0.00.00 33.62
2 Hjerpe Lars Femman 33.32 0.03.58 28.75
3 Holmlund Elof Malax 36.00 0.06.26 25.95
4 Mård Leo Kristina 41.17 0.11.43 21.91
5 Sund Åke NOK 1.01.22 0.31.48 14.25
Knuuttila Helge VaaSu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Matti RaJu 45.25 0.00.00
2 Löfroth Thor Kronan 1.22.59 0.37.34

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylipulli Veera VaaSu 7.15 0.00.00
2 Häggkvist Frida NOK 7.42 0.00.27
3 Niska Saana LapVi 8.39 0.01.24
4 Hietala Emmi LapVi 8.48 0.01.33
5 Triipponen Vanni KuPe 9.04 0.01.49
6 Tuohimaa Ines Solf 9.19 0.02.04
7 Oikarainen Siiri LaihLu 10.06 0.02.51
7 Koivisto Aida KortJV 10.06 0.02.51
9 Kullman Thea Falken 10.42 0.03.27
10 Karppi Iiris LaihLu 11.02 0.03.47
11 Hietala Sini LapVi 11.42 0.04.27
12 Kankaanpää Aino VaaSu 11.55 0.04.40
13 Haglund Emma Solf 12.03 0.04.48
14 Stenvall Frida Solf 12.19 0.05.04
15 Koivula Venla LaihLu 13.35 0.06.20
16 Gretschel Liisa KaSu 13.55 0.06.40
17 Torrkulla Henna Femman 14.11 0.06.56
18 Snickars Sara Solf 15.47 0.08.32
19 Peltonen Sini LapVi 17.18 0.10.03
20 Melender Emilia RaJu 18.31 0.11.16
21 Lindgren Ida Femman 19.43 0.12.28
22 Rinta-Koski Hilkka VaaSu 20.31 0.13.16

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindgren Hanna Femman 11.59 0.00.00
2 Holmback Hilma Femman 15.30 0.03.31
3 Leppämäki Elsa ViiSu 16.15 0.04.16
4 Hästö Louisa Femman 17.20 0.05.21
5 Back Wilma Malax 17.32 0.05.33
6 Granlund Linda Minken 21.16 0.09.17
7 Vertanen Jennie Botnia 22.51 0.10.52
8 Koivula Lotta UlvUra 27.22 0.15.23
Ström Alexandra Femman EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Norrbacka Salla HyRa 11.01 0.00.00
2 Hölsö Henriikka YKV 11.35 0.00.34
3 Hahn Olivia Solf 12.17 0.01.16
4 Oikarainen Iida LaihLu 13.42 0.02.41
5 Österbacka Rebecca Femman 14.51 0.03.50
6 Kiljunen Emmi RaVa 15.09 0.04.08
7 Byggningsbacka Hanna VaaSu 16.49 0.05.48
8 Perttu Pauliina LaihLu 17.15 0.06.14
9 Nygård Anna Femman 18.45 0.07.44
10 Hyöty Lina Solf 24.33 0.13.32

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Linnéa NOK 14.14 0.00.00
2 Haglund Sofia Solf 16.14 0.02.00
3 Kovanen Anu S-JKL 16.21 0.02.07
4 Välimaa Eveliina VaaSu 17.43 0.03.29
5 Linna Aino-Maria OuHu 18.04 0.03.50
6 Torrkulla Matilda Femman 20.14 0.06.00
7 Peltonen Sara LapVi 20.34 0.06.20
8 Holmback Emma Malax 22.24 0.08.10
9 Kamila Minerva SuJu 28.59 0.14.45
10 Snickars Fia Solf 29.53 0.15.39
11 Kiljunen Elisa RaVa 30.32 0.16.18
12 Hästö Julia Femman 32.10 0.17.56

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wiklund Sandra Femman 19.16 0.00.00
2 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 19.58 0.00.42
3 Strandvall Amanda Minken 20.53 0.01.37
4 Sulkula Evita S-JKL 24.28 0.05.12
5 Stenbacka Emma VaaSu 25.17 0.06.01
6 Blomberg Malin NOK 28.48 0.09.32
7 Hakala Jonna Femman 28.50 0.09.34
8 Höstman Ellinor Solf 34.39 0.15.23

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mellberg Sonja VaaSu 23.42 0.00.00 48.97
2 Rajala Milla LapVi 25.20 0.01.38 45.24
3 Tuomisto Anu VaaSu 25.25 0.01.43 44.52
4 Kuuttinen Jannike NOK 25.39 0.01.57 43.55
5 Norrbacka Sanni HyRa 26.25 0.02.43 41.74
6 Åman Mathilda Botnia 27.23 0.03.41 39.74
7 Tuomisto Satu VaaSu 28.14 0.04.32 38.03
8 Peltoniemi Vilja KPV 33.52 0.10.10 31.27
9 Smeds Matilda Femman 34.29 0.10.47 30.29
10 Kovanen Maiju S-JKL 35.15 0.11.33 29.22
11 Torrkulla Julia Femman 37.04 0.13.22 27.40
12 Rinta-Koski Aino VaaSu 41.03 0.17.21 24.39
13 Vehmas Ella KuoSu 47.16 0.23.34 20.87
Kangas Emma LapVi EIL -
Ahola Veera VaaSu EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajula Salla LapVi 30.52 0.00.00 58.44
2 Heittola Suvi RasKu 32.41 0.01.49 54.37
3 Manderbacka Hanne VaaSu 33.37 0.02.45 52.05
4 Pöyhönen Saina Hiisi 36.53 0.06.01 46.71
5 Reinikka Frida VaaSu 37.22 0.06.30 45.38
6 Wärnman Jessica Falken 39.44 0.08.52 42.00
7 Koskiaho Anni-Elina VeVe 44.38 0.13.46 36.78
8 Välimaa Kristiina VaaSu 44.55 0.14.03 35.94
9 Lehto Jenna LapVi 46.13 0.15.21 34.35
10 Holmback Evelina Solf 47.15 0.16.23 33.02
11 Laaksonen Nuppu KPV 1.09.55 0.39.03 21.93
Sandelin Caroline NOK EIL -
Lehto Hanna LapVi EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höstman Victoria Femman 31.58 0.00.00 39.70
2 Nurmi Ella VaaSu 33.00 0.01.02 35.57
3 Nylund Elin Femman 36.18 0.04.20 29.71

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järveläinen Julia Femman 34.11 0.00.00 72.32
2 Fagerudd Salla PR 34.57 0.00.46 69.97
3 Korpi Maarit LapVi 35.46 0.01.35 67.63
4 Heittola Satu RasKu 36.50 0.02.39 64.96
5 Autio Päivi Hiisi 37.56 0.03.45 62.37
6 Lönnberg Frida PIF 39.13 0.05.02 59.66
7 Häggman Johanna Malax 42.06 0.07.55 54.94
8 Glasberg Annelie NOK 42.50 0.08.39 53.38
9 Grahn Elina NOK 43.03 0.08.52 52.50
10 Hertsbacka Henna NOK 45.48 0.11.37 48.77
11 Rinkineva Elina RaJu 46.34 0.12.23 47.40
12 Lövsund Anneli Botnia 53.31 0.19.20 40.75
Smeds Mia NOK EIL -
Palomäki Sanna LapVi HYL -
Fränti Kati RasKu HYL -
Gurtchenkova Natalia NOK HYL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Iida IPR 30.09 0.00.00 33.76
2 Lahtinen Sonja HS 31.53 0.01.44 30.33
3 Hertsbacka Sara NOK 40.48 0.10.39 22.46
4 Rautanen Eeva TuuSe 47.00 0.16.51 18.41
Ahlqvist Camilla Kronan EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppävuori Carina NOK 35.55 0.00.00 27.83
2 Reini Kaarina LapVi 38.07 0.02.12 24.91
3 Eilola Anne TarpSu 45.07 0.09.12 19.94
4 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 48.54 0.12.59 17.37
Puro-Aho Veera YKV EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Camilla VaaSu 40.46 0.00.00 35.54
2 Peltoniemi Anne KPV 41.43 0.00.57 33.86
3 Gretschel Anu KaSu 46.47 0.06.01 29.42
4 Holmback Maria Malax 47.26 0.06.40 28.25
5 Lindgren Annika Femman 48.13 0.07.27 27.04
6 Johansson Malin Brahe 52.18 0.11.32 24.24
7 Torrkulla Päivi Femman 1.03.50 0.23.04 19.29
Wärnman Ingela Falken EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Blomqvist Eija Femman 35.24 0.00.00 43.62
2 Strandberg Annika Femman 38.00 0.02.36 40.02
3 Peltonen Heljä KS 42.58 0.07.34 34.86
4 Vehmas Hanna KuoSu 44.52 0.09.28 32.87
5 Latvala Annukka RaJu 50.05 0.14.41 28.98
6 Åman Veronica Botnia 51.40 0.16.16 27.64
7 Sund Maria NOK 1.00.25 0.25.01 23.26
8 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.01.00 0.25.36 22.65
9 Granqvist Eivor Malax 1.04.22 0.28.58 21.11
10 Granlund Elisabeth Minken 1.16.17 0.40.53 17.51
11 Reinikka Louise VaaSu 1.21.21 0.45.57 16.13

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 29.35 0.00.00 52.32
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 34.11 0.04.36 43.58
3 Piispanen Eija OuHu 37.10 0.07.35 38.52
4 Nurmi Maritta VaaSu 40.47 0.11.12 33.68
5 Annala Marja-Liisa KauWi 1.08.17 0.38.42 19.27

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 38.05 0.00.00 30.35
2 Rasi Marja-Leena RasKu 39.50 0.01.45 27.93
3 Kiiskinen Gunnevi TP 1.04.40 0.26.35 16.53
4 Eriksson-Kronberg Monica Femman 1.24.21 0.46.16 12.16
5 Harald Mirja Falken 1.24.31 0.46.26 11.62

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haatio Pirkko HS 35.53 0.00.00 39.29
2 Fred Bodil Femman 38.11 0.02.18 35.54
3 Berger Gunhild Falken 41.39 0.05.46 31.31
4 Lähdekorpi Kaija Femman 54.07 0.18.14 23.12
Finnilä Katariina VetU HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 31.27 0.00.00 27.56
2 Pått Saga Minken 33.23 0.01.56 24.02
3 Koivunen Helena RaJu 38.37 0.07.10 19.08
Mäkelä Marjatta PoRa EIL -