FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Suunto Games, 2 päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sild Timo HiKi 1.19.33 0.00.00 93.83
2 Huovila Jarkko KR 1.21.54 0.02.21 90.54
3 Vähänen Sami RR 1.22.50 0.03.17 88.93
4 Mattila Tuomas VeVe 1.24.21 0.04.48 86.76
5 Parjanne Antti Lynx 1.24.32 0.04.59 85.99
6 Asikainen Aaro KR 1.25.31 0.05.58 84.43
7 Patana Mikko HiKi 1.27.00 0.07.27 82.44
8 Leskinen Aapo Lynx 1.27.57 0.08.24 80.99
9 Huttunen Esa TuMe 1.28.06 0.08.33 80.30
10 Mutka Manu TuMe 1.28.38 0.09.05 79.27
11 Sild Lauri HiKi 1.28.46 0.09.13 78.60
12 Kubat Pavel VaajTe 1.29.46 0.10.13 77.18
13 Leskinen Aleksi Lynx 1.30.37 0.11.04 75.92
14 Mjösund Asgeir MSParma 1.31.38 0.12.05 74.55
15 Peltola Juha MSParma 1.32.22 0.12.49 73.43
16 Fabritius Mikael Orient 1.32.54 0.13.21 72.48
17 Keskisaari Ville VaajTe 1.35.22 0.15.49 70.10
18 Penttinen Topi Orient 1.36.45 0.17.12 68.59
19 Blomster Daniel SV 1.39.25 0.19.52 66.26
20 Heinmann Kristo KangSK 1.47.49 0.28.16 60.65
Simakov Maxim RUS HYL -
Leskinen Antti-Pekka Lynx KES -
Kivelä Mikko YKV KES -
Hall Andreas Femman KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 74
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukkonen Oskari HiKi 1.12.13 0.00.00 80.84
2 Heikka Janne HiKi 1.12.15 0.00.02 80.64
3 Gabitov Rinat EsSu 1.13.46 0.01.33 78.82
4 Laine Tuomo HiKi 1.15.10 0.02.57 77.19
5 Saarinen Jarkko HiKi 1.15.11 0.02.58 77.01
6 Noponen Petri HiKi 1.15.29 0.03.16 76.55
7 Liukkonen Kalle HiKi 1.15.34 0.03.21 76.30
8 Rantala Kalle KR 1.17.22 0.05.09 74.37
9 Luoma Ville HiKi 1.17.26 0.05.13 74.15
10 Ikävalko Petri IkNV 1.18.25 0.06.12 73.07
11 Poutiainen Harri TuMe 1.19.03 0.06.50 72.33
12 Ahvenainen Timo LS-37 1.19.29 0.07.16 71.79
13 Järvinen Seppo LS-37 1.19.31 0.07.18 71.61
14 Agafontsev Yuri SV 1.19.36 0.07.23 71.38
15 Vesanto Anssi EsSu 1.20.07 0.07.54 70.77
16 Seppälä Otso RR 1.20.49 0.08.36 70.01
17 Neliubin Aleksandr EsSu 1.21.18 0.09.05 69.45
18 Ylitalo Aki HauSi 1.22.12 0.09.59 68.54
19 Närvä Tomi HiKi 1.22.49 0.10.36 67.89
20 Tala Tuomas HiKi 1.22.50 0.10.37 67.73
21 Saarela Ville KoS 1.22.53 0.10.40 67.54
22 Teittinen Panu KangSK 1.23.07 0.10.54 67.21
23 Popov Artem EsSu 1.23.14 0.11.01 66.97
24 Kaukonen Markus EsSu 1.23.18 0.11.05 66.77
25 Pyymäki Leo EsSu 1.23.35 0.11.22 66.40
26 Pernu Lari EsSu 1.23.59 0.11.46 65.94
27 Chegarovskiy Mikhail SV 1.24.05 0.11.52 65.72
28 Silvonen Tomi LS-37 1.25.02 0.12.49 64.85
29 Kujala Rainer Lynx 1.25.26 0.13.13 64.40
30 Virkki Vili HlS 1.25.30 0.13.17 64.21
31 Takala Matti VaHa 1.25.35 0.13.22 64.01
32 Blomster Fredrik Orient 1.25.56 0.13.43 63.61
33 Kopra Tero OrPo 1.26.26 0.14.13 63.10
34 Kokkila Ville EsSu 1.26.28 0.14.15 62.94
35 Jylhä Jouko EsSu 1.27.41 0.15.28 61.93
36 Bruguière André RaN 1.27.52 0.15.39 61.66
37 Kaivosaari Antti JRV 1.28.13 0.16.00 61.28
38 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.29.26 0.17.13 60.32
39 Sorjonen Pekka EsSu 1.29.38 0.17.25 60.05
40 Mäkelä Atte HlS 1.29.56 0.17.43 59.71
41 Kapiainen Tomi RaKaS 1.30.19 0.18.06 59.33
42 Vahala Jani MaMa 1.30.31 0.18.18 59.06
43 Vennelä Miika Koovee 1.30.49 0.18.36 58.74
44 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.31.08 0.18.55 58.40
45 Kattelus Juuso AuVa 1.31.24 0.19.11 58.10
46 Skinnari Juha Pihkan 1.31.33 0.19.20 57.87
47 Ritasalo Teemu EsAk 1.32.12 0.19.59 57.33
48 Packalen Totte Lynx 1.32.13 0.20.00 57.19
49 Kallatsa Mikko LapVe 1.32.29 0.20.16 56.90
50 Jääskeläinen Henri SiiRa 1.33.29 0.21.16 56.16
51 Haaramo Panu EsSu 1.33.31 0.21.18 56.01
52 Väänänen Heikki Pihkan 1.33.44 0.21.31 55.76
53 Ylijoki Saku EsSu 1.35.54 0.23.41 54.37
54 Lemmetty Teemu OrPo 1.36.25 0.24.12 53.96
55 Ikäheimonen Jari TuMe 1.37.01 0.24.48 53.50
56 Töyrylä Ville VeVe 1.37.04 0.24.51 53.35
57 Pajala Tommi EsSu 1.37.07 0.24.54 53.20
58 Rantala Jyri Koovee 1.37.28 0.25.15 52.88
59 Salminen Joonas VaHa 1.37.31 0.25.18 52.73
60 Pirilä Mikko HlS 1.37.45 0.25.32 52.48
61 Juutilainen Pauli KeU 1.40.02 0.27.49 51.17
62 Kero Mikko HlS 1.46.04 0.33.51 48.14
63 Rauhala Juha EsSu 1.47.39 0.35.26 47.32
64 Nefedov Evgeny EsSu 1.49.28 0.37.15 46.43
65 Hirvonen Kimmo LS-37 1.52.59 0.40.46 44.88
66 Mikander Christopher Orient 1.55.21 0.43.08 43.85
67 Ahokainen Nike Pihkan 1.57.05 0.44.52 43.10
68 Tolvanen Leo Pihkan 1.59.09 0.46.56 42.25
69 Valonen Samuli VaHa 1.59.35 0.47.22 42.00
70 Ruokolainen Mikko OK77 2.03.12 0.50.59 40.67
71 Valto Jesse RaTU 2.07.10 0.54.57 39.31
Ahti Niklas EsSu KES -
Kokkila Kalle EsSu KES -
Von Arx Philipp LS-37 KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindberg Aapo RR 1.03.37 0.00.00 65.44
2 Villa Juha PäijRa 1.06.51 0.03.14 61.69
3 Naakka Tapani PiTa 1.09.53 0.06.16 58.46
4 Karppinen Timo Pohjant 1.16.16 0.12.39 53.05
5 Ojapalo Joona RR 1.17.06 0.13.29 51.97
6 Sevon Tuomo SalRe 1.18.39 0.15.02 50.45
7 Lassila Jussi PiTa 1.20.51 0.17.14 48.60
8 Ristimäki Tapio Keihäs 1.21.49 0.18.12 47.55
9 Kettunen Teo SV 1.25.55 0.22.18 44.82
10 Ulyanov Ilya Omega 1.26.26 0.22.49 44.10
11 Ketola Mikko SaPu 1.31.10 0.27.33 41.39
12 Lindqvist Antti RaHa 1.34.00 0.30.23 39.72
13 Kuva Petri Navi 1.47.32 0.43.55 34.36
14 Hellstedt Tony RaHa 1.48.14 0.44.37 33.78
15 Reeni Esko RiSu 1.55.05 0.51.28 31.43
16 Pöyhönen Simo Raus 2.17.15 1.13.38 26.07
17 Suntioinen Ville KaRa 2.21.17 1.17.40 25.05

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koho Taneli RR 54.17 0.00.00 32.21
2 Tervaskanto Jukka OH 54.34 0.00.17 31.35
3 Puupponen Erno EsSu 1.01.10 0.06.53 27.36
4 Raer Michael SRD 1.03.05 0.08.48 25.93
5 Rantanen Timo KeU 1.04.15 0.09.58 24.88
6 Rantala Ilkka RiSu 1.06.53 0.12.36 23.34
7 Summanen Roope OK77 1.14.27 0.20.10 20.46
8 Koshik Oleg SRD 1.40.07 0.45.50 14.84

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ristimäki Väinö Keihäs 14.38 0.00.00
2 Rautio Daniel EsSu 17.13 0.02.35
3 Ahoniemi Rasmus HyRa 20.33 0.05.55
4 Donner Jesper OK77 22.31 0.07.53
Peltola Arttu Lynx HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sillanpää Sampo HyRa 1.10.09 0.00.00 60.67
2 Riissanen Jani EsAk 1.10.53 0.00.44 59.23
3 Muikku Anssi AnttU 1.12.21 0.02.12 57.22
4 Lehtonen Eero UlvUra 1.16.28 0.06.19 53.38
5 Nurmilaukas Ville LeSi 1.18.35 0.08.26 51.21
6 Beitnes Amund OK77 1.23.40 0.13.31 47.40
7 Rybakov Andrey Omega 1.26.27 0.16.18 45.21
8 Samposalo Kai KangSK 1.32.03 0.21.54 41.83
9 Frey Alexander SUI 1.33.59 0.23.50 40.35
10 Yaschenko Sergey Omega 1.36.10 0.26.01 38.83
11 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.42.02 0.31.53 36.03
Isoniemi Vesa AOK KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pavilainen Alexei HlS 1.05.16 0.00.00 67.20
2 Donner Mikael OK77 1.05.22 0.00.06 66.81
3 Ryyppö Jarkko RaVa 1.08.32 0.03.16 63.46
4 Virtanen Lassi RaLu 1.11.01 0.05.45 60.98
5 Morozov Alexey AMOP 1.16.26 0.11.10 56.42
6 Rintala Petri TuMe 1.16.45 0.11.29 55.95
7 Kemppi Joni RR 1.18.27 0.13.11 54.51
8 Junnikkala Kalle KaJu 1.19.12 0.13.56 53.76
9 Shved Dmitri SRD 1.19.41 0.14.25 53.20
10 Lahtinen Terho EsSu 1.20.48 0.15.32 52.24
11 Angelov Alexander AMOP 1.21.04 0.15.48 51.85
12 Huttunen Tuomas ORa 1.22.21 0.17.05 50.82
13 Pohjola Pasi Lynx 1.22.36 0.17.20 50.44
14 Tähtinen Vesa PäijRa 1.23.34 0.18.18 49.64
15 Aumo Janne Lynx 1.23.57 0.18.41 49.19
16 Loukkalahti Mika EsSu 1.24.46 0.19.30 48.50
17 Kämäräinen Sami L-US 1.24.49 0.19.33 48.26
18 Jokela Jukka NivU 1.25.08 0.19.52 47.87
19 Martikainen Mika OK77 1.26.05 0.20.49 47.13
20 Rehn Thomas Raseborg 1.26.17 0.21.01 46.80
21 Pohjola Hannu HyRa 1.26.18 0.21.02 46.58
22 Mårtenson Rasmus OK77 1.27.11 0.21.55 45.90
23 Maronen Mikke Lynx 1.28.12 0.22.56 45.17
24 Viisanen Ville ORa 1.29.38 0.24.22 44.24
25 Kuusivaara Janne EsAk 1.33.17 0.28.01 42.31
26 Shirokov Sergei SRD 1.33.21 0.28.05 42.09
27 Pihlajaniemi Janne VePo 1.33.55 0.28.39 41.64
28 Päivärinta Saku TuNMKY 1.35.59 0.30.43 40.55
29 Määttänen Pekka EsSu 1.36.20 0.31.04 40.21
30 Lahtinen Jukka HiKi 1.39.54 0.34.38 38.60
31 Koskela Jarmo OK77 1.42.11 0.36.55 37.55
32 Havento Jukka KaRa 1.44.44 0.39.28 36.47
33 Skopinsky Sergey Omega 1.56.38 0.51.22 32.59
34 Korja Oula HiKi 2.00.56 0.55.40 31.28
35 Tiukkanen Jarmo Jyry 2.12.20 1.07.04 28.45
36 Niemi Aki HyRa 2.20.30 1.15.14 26.66
Forma Pauli HiKi KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorenpää Asmo LaJy 59.18 0.00.00 67.38
2 Yliluikki Matti SuSi 59.37 0.00.19 66.73
3 Kivilaakso Sami Lynx 1.00.14 0.00.56 65.75
4 Jäppinen Jyrki OK77 1.01.07 0.01.49 64.51
5 Granqvist Antti SV 1.03.18 0.04.00 62.01
6 Malinen Juha KR 1.06.24 0.07.06 58.85
7 Mättölä Ali EsSu 1.06.47 0.07.29 58.25
8 Huttunen Matti Pihkan 1.07.18 0.08.00 57.54
9 Kerkola Mika SuSi 1.08.42 0.09.24 56.11
10 Kahiala Jari Pihkan 1.10.54 0.11.36 54.12
11 Nyman Jörgen Raseborg 1.11.27 0.12.09 53.46
12 Heinilä Hannu RaVa 1.13.07 0.13.49 52.00
13 Taskila Sakari LeSi 1.13.58 0.14.40 51.16
14 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.14.43 0.15.25 50.41
15 Autio Rauno KaRa 1.16.19 0.17.01 49.12
16 Väänänen Urpo KR 1.17.36 0.18.18 48.08
17 Ray Tomas OK77 1.18.08 0.18.50 47.53
18 Kantanen Olli OK77 1.18.49 0.19.31 46.89
19 Tilli Juha Lynx 1.19.39 0.20.21 46.18
20 Tikkanen Petri LamSä 1.21.02 0.21.44 45.18
21 Virtanen Kimmo AngA 1.22.20 0.23.02 44.25
22 Hakulinen Pekka EsSu 1.22.44 0.23.26 43.82
23 Kulmala Mika RR 1.22.46 0.23.28 43.59
24 Kopra Jyrki TurSa 1.22.58 0.23.40 43.27
25 Numminen Hannu EsAk 1.25.21 0.26.03 41.86
26 Halén Marco EsSu 1.26.50 0.27.32 40.94
27 Karjala Jarmo RaVi 1.30.03 0.30.45 39.28
28 Savilahti Petri Lynx 1.37.01 0.37.43 36.28
29 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.48.06 0.48.48 32.40
30 Weiss Robert OK77 1.51.43 0.52.25 31.19
31 Sarparanta Lasse RaLu 1.57.21 0.58.03 29.54
32 Hakuli Kari KeU 1.57.40 0.58.22 29.31
33 Jakobsson Harri EsSu 2.04.02 1.04.44 27.67
34 Ritvanen Paavo Pihkan 2.08.45 1.09.27 26.52
Hanhijärvi Antti EsAk KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bister Reijo TuMe 52.49 0.00.00 65.96
2 Vestola Heikki RaVa 1.00.46 0.07.57 56.97
3 Vuorinen Pekka Orient 1.01.24 0.08.35 56.03
4 Pekkala Pekka KeU 1.05.13 0.12.24 52.42
5 Pesola Sakari RasKe 1.05.35 0.12.46 51.79
6 Vänttinen Harri EsSu 1.07.38 0.14.49 49.90
7 Heikkinen Jarmo HyRa 1.08.17 0.15.28 49.11
8 Niinimäki Risto Pihkan 1.09.24 0.16.35 48.00
9 Syrjälä Pertti KeU 1.09.54 0.17.05 47.35
10 Mannila Jussi SV 1.12.08 0.19.19 45.58
11 Frilander Heikki SV 1.16.03 0.23.14 42.95
12 Karjalainen Heikki Raus 1.16.44 0.23.55 42.28
13 Hilo Kai Lynx 1.17.19 0.24.30 41.68
14 Stenbäck Peter AOK 1.17.23 0.24.34 41.36
15 Mäntynen Ari KyS 1.24.01 0.31.12 37.84
16 Viinikainen Mikko EsSu 1.26.11 0.33.22 36.63
17 Ahti Antti EsSu 1.29.50 0.37.01 34.90
18 Westberg Kim OK77 1.32.12 0.39.23 33.77
19 Heikkinen Sakari RasHy 1.33.58 0.41.09 32.90
20 Laev Urmas SK Mercu 1.36.07 0.43.18 31.94
21 Sirviö Rolf OK77 1.38.14 0.45.25 31.03
22 Ruotsalainen Keijo OYUS 1.48.21 0.55.32 27.93
23 Saarhelo Kai Lynx 1.49.50 0.57.01 27.36
24 Nissinen Matti Navi 2.25.37 1.32.48 20.49
Laiho Hannu RaVa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Veijo RR 53.31 0.00.00 58.81
2 Markki Tapio EsSu 53.45 0.00.14 58.36
3 Asikainen Timo Hiisi 54.42 0.01.11 57.15
4 Liikkanen Reima RaVa 54.51 0.01.20 56.81
5 Mueller Willi Bussola 55.16 0.01.45 56.19
6 Virtala Arto LaJy 55.45 0.02.14 55.51
7 Saramäki Jukka Lynx 56.38 0.03.07 54.46
8 Varkila Jorma LamSä 56.50 0.03.19 54.09
9 Aherto Jorma LS-37 58.02 0.04.31 52.79
10 Pensas Esko LaihLu 58.48 0.05.17 51.92
11 Heinonen Veli-Matti RR 59.25 0.05.54 51.20
12 Meriheinä Ulf SV 1.00.32 0.07.01 50.09
13 Popov Oleg Pihkan 1.01.28 0.07.57 49.15
14 Ojapalo Ilkka RR 1.01.29 0.07.58 48.97
15 Virkki Antti HlS 1.02.13 0.08.42 48.22
16 Saari Kari HPV 1.03.15 0.09.44 47.27
17 Karvonen Jukka LeSi 1.03.30 0.09.59 46.92
18 Parnetti Roy HyRa 1.05.06 0.11.35 45.61
19 Ranta-Puska Kari EsAk 1.05.09 0.11.38 45.41
20 Lahti Juha HlS 1.06.30 0.12.59 44.33
21 Parkkinen Kauko RR 1.07.45 0.14.14 43.36
22 Pettersson Staffan Lynx 1.07.47 0.14.16 43.18
23 Kokkoniemi Jukka Pihkan 1.07.59 0.14.28 42.90
24 Tamminen Erkki SuJu 1.08.46 0.15.15 42.26
25 Tamminen Hannu SuJu 1.09.01 0.15.30 41.95
26 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.09.44 0.16.13 41.37
27 Väre Timo HyRa 1.10.30 0.16.59 40.77
28 Levichev Alexandr Veresk S 1.11.22 0.17.51 40.13
29 Toikkanen Jukka PorvU 1.11.58 0.18.27 39.65
29 Ollila Jarmo AOK 1.11.58 0.18.27 39.65
31 Yli-Ikkelä Antero AOK 1.12.42 0.19.11 38.96
32 Virtanen Kari PelPo 1.14.40 0.21.09 37.80
33 Wickholm Martin SV 1.15.44 0.22.13 37.12
34 Selenius Carl Pihkan 1.16.17 0.22.46 36.72
35 Herranen Timo Jyry 1.16.28 0.22.57 36.49
36 Rantala Jari Koovee 1.18.22 0.24.51 35.48
37 Kurki Timo EsSu 1.18.25 0.24.54 35.32
38 Kottonen Hannu Lynx 1.19.10 0.25.39 34.85
39 Hulkkonen Heikki Pihkan 1.19.42 0.26.11 34.49
40 Tamminen Heikki SuJu 1.20.30 0.26.59 34.01
41 Ruotsalainen Hannu EsSu 1.22.08 0.28.37 33.21
42 Korpelainen Reino Jyry 1.22.43 0.29.12 32.85
43 Ahlqvist Hannu Raus 1.27.59 0.34.28 30.76
44 Mäkisara Kai Pihkan 1.30.16 0.36.45 29.87
45 Talja Keijo OK77 1.36.54 0.43.23 27.72
46 Simola Pertti EsSu 1.45.02 0.51.31 25.47

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 48.35 0.00.00 57.09
2 Saarinen Heikki MU 49.28 0.00.53 55.87
3 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 52.39 0.04.04 52.31
4 Tiilikainen Teuvo HlS 53.16 0.04.41 51.52
5 Valkonen Timo RR 55.06 0.06.31 49.63
6 Helkkula Simo PiTa 55.32 0.06.57 49.07
7 Määttä Asko KS 56.09 0.07.34 48.36
8 Lassila Heikki PiTa 57.12 0.08.37 47.30
9 Savonen Esko HlS 57.18 0.08.43 47.05
10 Turunen Erkki SuSe 57.51 0.09.16 46.44
11 Jauhiainen Pentti SV 57.53 0.09.18 46.24
12 Huovila Timo KaRa 58.09 0.09.34 45.87
13 Vainiomäki Kauko SuSe 58.57 0.10.22 45.08
14 Forsström Ove Raseborg 59.16 0.10.41 44.67
15 Väätäinen Seppo EsSu 1.00.11 0.11.36 43.83
16 Liljedahl Jorma HPV 1.00.33 0.11.58 43.41
17 Tervo Vesa RR 1.01.58 0.13.23 42.26
18 Lavikainen Jussi KangSK 1.02.16 0.13.41 41.90
19 Lempinen Heikki Raseborg 1.03.17 0.14.42 41.07
20 Lesnikov Stanislav Azimuth- 1.03.35 0.15.00 40.73
21 Tanttu Unto KeU 1.04.20 0.15.45 40.10
22 Mouhu Reijo RaKaS 1.06.38 0.18.03 38.57
23 Nippala Juhani Jyry 1.07.14 0.18.39 38.09
24 Kämpe Leif Raseborg 1.08.03 0.19.28 37.49
25 Hongell Harri KoS 1.08.12 0.19.37 37.26
26 Koskinen Kaj VaHa 1.08.30 0.19.55 36.96
27 Uljas Risto Jyry 1.10.18 0.21.43 35.87
28 Tolvanen Harri Pihkan 1.11.40 0.23.05 35.06
29 Pammo Kalervo VaHa 1.13.09 0.24.34 34.21
30 Juutilainen Juhani KeU 1.13.45 0.25.10 33.80
31 Parjanne Mikko EsSu 1.15.47 0.27.12 32.77
32 Nykänen Pentti Jyry 1.16.00 0.27.25 32.55
33 Arvola Paavo TurSa 1.16.08 0.27.33 32.36
34 Terävä Seppo XYZ 1.17.36 0.29.01 31.63
35 Parviainen Martti XYZ 1.17.50 0.29.15 31.41
36 Holappa Paavo TVV 1.19.45 0.31.10 30.53
37 Nordqvist Raimo EsAk 1.24.44 0.36.09 28.62
38 Laukka Ville Raus 1.25.49 0.37.14 28.15
39 Hyvönen Markku RasPi 1.27.06 0.38.31 27.62
40 Paikkala Jarmo Jyry 1.32.50 0.44.15 25.81
41 Niemi Ilkka EsSu 2.00.17 1.11.42 19.84
Harju Hannu EsSu KES -
Tuomola Touko Rasti88 KES -
Ruokamo Eero ONMKY HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orpana Risto SOC 46.31 0.00.00 51.88
2 Kanste Pekka Raseborg 46.35 0.00.04 51.65
3 Tolvanen Mauri LeSi 47.10 0.00.39 50.86
4 Kesti Tapani KuortKu 47.46 0.01.15 50.06
5 Wessman Risto HiKi 48.21 0.01.50 49.31
6 Karvonen Raimo SuSi 48.25 0.01.54 49.09
7 Nieminen Pertti RR 49.48 0.03.17 47.57
8 Peltola Timo MSParma 49.57 0.03.26 47.28
8 Tuominen Seppo KS 49.57 0.03.26 47.28
10 Kuokkanen Seppo Pihkan 50.39 0.04.08 46.34
11 Korpinen Seppo RR 51.46 0.05.15 45.20
12 Rönkkö Paavo EsSu 52.34 0.06.03 44.37
13 Kurvinen Veijo HiKi 52.40 0.06.09 44.14
14 Liitiäinen Reijo AOK 53.32 0.07.01 43.29
15 Jarva Risto OrPo 53.56 0.07.25 42.83
16 Mattila Hannu EsAk 54.15 0.07.44 42.45
17 Laine Erkki AngA 55.56 0.09.25 41.04
18 Andelin Jouko LaTa 56.34 0.10.03 40.45
19 Kuusi Klaus Mesik 57.12 0.10.41 39.87
20 Ahvenainen Seppo JäPa 58.06 0.11.35 39.12
21 Valldén Kari LeSi 58.58 0.12.27 38.42
22 Nikkari Paavo LS-37 59.47 0.13.16 37.78
23 Reijula Tapio Mesik 59.55 0.13.24 37.57
24 Ilonen Kalevi Orient 1.00.31 0.14.00 37.07
25 Kytöjoki Juhani Jyry 1.00.44 0.14.13 36.82
26 Sirola Risto KeU 1.00.56 0.14.25 36.58
27 Pajala Tauno EsSu 1.00.57 0.14.26 36.45
28 Partanen Risto HyRa 1.02.09 0.15.38 35.62
29 Virtanen Markku EsAk 1.02.24 0.15.53 35.36
30 Karvinen Antero OH 1.02.34 0.16.03 35.15
31 Kätkä Vesa Reima 1.03.32 0.17.01 34.50
32 Virtanen Juhani LHR 1.03.45 0.17.14 34.27
33 Lindberg Pekka LeSi 1.03.56 0.17.25 34.05
34 Nenonen Mauri EsSu 1.04.12 0.17.41 33.80
35 Kivistö Erkki Pihkan 1.05.11 0.18.40 33.17
36 Vuorio Olavi JäPa 1.06.00 0.19.29 32.65
37 Kuosa Harri LoJa 1.06.09 0.19.38 32.46
38 Hahto Matti OrPo 1.06.34 0.20.03 32.15
39 Mäkilä Ilmari EsSu 1.06.43 0.20.12 31.97
40 Pitkänen Heikki JRV 1.06.55 0.20.24 31.76
41 Kervinen Unto JäPa 1.07.45 0.21.14 31.26
42 Honkonen Antti LaTa 1.09.22 0.22.51 30.43
43 Juvonen Jorma EsSu 1.12.37 0.26.06 28.96
44 Kangasaho Simo HiKi 1.14.52 0.28.21 27.99
45 Paasikallio Martti JäPa 1.14.54 0.28.23 27.88
46 Ekholm Hans AOK 1.17.15 0.30.44 26.94
47 Helin Jorma Jyry 1.18.56 0.32.25 26.27
Heiskanen Risto EsSu KES -
Kallio Kari SuSi KES -
Visa Jouko SuSi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Kalle Mesik 37.03 0.00.00 45.37
2 Kiiski Osmo SomEsa 37.43 0.00.40 44.37
3 Erkkilä Olavi HlS 37.58 0.00.55 43.88
4 Jonkka Arvo RasKa 39.38 0.02.35 41.85
5 Salminen Kari MikVa 39.58 0.02.55 41.32
6 Rapakko Timo SuSi 40.14 0.03.11 40.86
7 Elomaa Pekka EsSu 40.54 0.03.51 40.01
8 Kanerva Unto Jyry 42.22 0.05.19 38.45
9 Rusko Heikki VaajTe 42.44 0.05.41 37.95
10 Palomäki Mikko HyRa 43.28 0.06.25 37.14
11 Aittamäki Pentti Pihkan 44.02 0.06.59 36.49
12 Österberg Reino LeSi 44.34 0.07.31 35.89
13 Paasonen Seppo Pihkan 44.47 0.07.44 35.55
14 Mäkinen Matti Mesik 45.15 0.08.12 35.02
15 Visa Rauno SuSi 45.47 0.08.44 34.45
16 Suonpää Pentti EsAk 46.07 0.09.04 34.04
17 Mikkola Ilkka EsSu 46.19 0.09.16 33.73
18 Rytkölä Reijo SV 46.34 0.09.31 33.39
19 Koivula Keijo HyRa 47.10 0.10.07 32.81
20 Rönn Ralf AOK 47.29 0.10.26 32.43
21 Punkero Toivo HyRa 47.47 0.10.44 32.07
22 Vilenius Markku Jyry 48.01 0.10.58 31.76
23 Kuutti Jorma PertPe 48.14 0.11.11 31.47
24 Kleemola Pauli PertPe 48.41 0.11.38 31.02
25 Saario Pentti LoJa 53.04 0.16.01 28.32
26 Hämäläinen Reijo Pihkan 55.17 0.18.14 27.05
26 Virta Aare SuSi 55.17 0.18.14 27.05
28 Seitajoki Reijo Jyry 56.43 0.19.40 26.11
29 Nuotio Olli SomEsa 1.02.36 0.25.33 23.54
30 Kärkkäinen Eero EKP 1.02.58 0.25.55 23.28
31 Saarinen Ossi A Mesik 1.38.27 1.01.24 14.81
Kämäräinen Pentti HiKi HYL -
Perkinen Osmo Pihkan KES -
Karila Veijo Pihkan KES -
Backman Tauno RaVa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti HlS 39.51 0.00.00 41.26
2 Salmi Tarmo JoKu 47.26 0.07.35 34.23
3 Kopra Valto OrPo 52.29 0.12.38 30.55
4 Pasonen Armo OK77 52.51 0.13.00 29.95
5 Koskinen Lennart EsSu 54.03 0.14.12 28.90
6 Mikkonen Arvo TarpS 54.29 0.14.38 28.29
7 Aho Mauri HPV 57.30 0.17.39 26.45
8 Pajuoja Reino EsSu 59.17 0.19.26 25.31
9 Danielsson Stig Raseborg 1.02.31 0.22.40 23.67
10 Ranta Esko LS-37 1.03.12 0.23.21 23.09
11 Halonen Valto KuoSu 1.08.18 0.28.27 21.07
12 Numminen Kimmo MeKo 1.19.44 0.39.53 17.79
Jokinen Eino HyRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Ville XYZ 37.59 0.00.00 34.88
2 Laurila Pertti EsSu 39.14 0.01.15 32.92
3 Jakoaho Taisto HyRa 40.11 0.02.12 31.32
4 Lahti Heikki LeSi 44.14 0.06.15 27.70
5 Liski Eero LHR 44.19 0.06.20 26.90
6 Kärki Viljo EsSu 51.58 0.13.59 22.31
7 Kesti Vilho HPV 54.04 0.16.05 20.83

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 35.04 0.00.00 23.51
2 Knaapi Jouko SalVie 51.22 0.16.18 15.44
3 Sirviö Ervi OK77 1.48.52 1.13.48 7.00
Saksman Kyösti Mesik KES -
Kimpimäki Kauko XYZ HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilen Christoffer SV 1.32.04 0.00.00 47.91
2 Valjakka Vili AnttU 1.36.22 0.04.18 44.05
3 Niinimäki Joonas Lynx 1.38.28 0.06.24 41.43
4 Mannonen Matti SuVe 2.25.27 0.53.23 26.91
Sihvonen Joel Navi KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ihalainen Jesse Navi 1.00.50 0.00.00 61.88
2 Salomaa Antti-Ville Navi 1.06.14 0.05.24 56.23
3 Sarparanta Niklas Lynx 1.07.59 0.07.09 54.19
4 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.08.08 0.07.18 53.48
5 Tuomaala Eero TVV 1.09.16 0.08.26 52.02
6 Rantala Valtteri RaVa 1.12.00 0.11.10 49.49
7 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.13.55 0.13.05 47.66
8 Shved Vadim SRD 1.16.10 0.15.20 45.72
9 Rehn Dennis Raseborg 1.16.15 0.15.25 45.14
10 Rantala Joonas RiSu 1.17.06 0.16.16 44.12
11 Hulkkonen Mikko Pihkan 1.18.57 0.18.07 42.57
12 Lipsanen Jeremias Navi 1.21.38 0.20.48 40.68
13 Korja Taavi HiKi 1.52.37 0.51.47 29.13
14 Halen Leevi EsSu 2.21.03 1.20.13 22.97
Malinen Olli TVV KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 36.36 0.00.00 57.16
2 Sorsa Aleksi Pihkan 39.52 0.03.16 52.06
3 Salmenkylä Anton HS 41.18 0.04.42 49.85
4 Hakuli Tommi KeU 41.43 0.05.07 48.96
5 Otsamo Veeti HS 41.58 0.05.22 48.27
6 Ray Jonathan OK77 42.16 0.05.40 47.54
7 Tulonen Benjamin HiKi 42.47 0.06.11 46.58
8 Sihvonen Anton Navi 44.20 0.07.44 44.58
9 Kerkola Nico SuSi 45.11 0.08.35 43.37
10 Liikkanen Olli RaVa 45.43 0.09.07 42.51
11 Pietikäinen Aleksi Pihkan 47.21 0.10.45 40.69
12 Niemi Kasperi HS 48.12 0.11.36 39.63
13 Louhi Johannes HS 49.10 0.12.34 38.52
14 Larmala Niko EsSu 49.35 0.12.59 37.86
15 Jumppanen Oskari HyRa 50.42 0.14.06 36.70
16 Ursin Antti Lynx 54.01 0.17.25 34.14
17 Saukkonen Samuli Pihkan 55.16 0.18.40 33.07
18 Pais Märten VeVe 55.36 0.19.00 32.57
19 Vehmas Miika EsSu 1.04.22 0.27.46 27.88
20 Korja Aatu HiKi 1.08.00 0.31.24 26.15

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Zernant Hendrik Ilves 42.17 0.00.00 21.03
2 Tiljander Ville HyRa 42.24 0.00.07 19.40
3 Kütt Oliver Ilves 43.52 0.01.35 17.23

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lampinen Juuso HS 26.16 0.00.00
2 Seppälä Pyry RR 26.46 0.00.30
3 Mårtenson Valter OK77 28.56 0.02.40
4 Tala Miika HS 29.01 0.02.45
5 Talja Eljas OK77 30.55 0.04.39
6 Salonen Matias HS 32.19 0.06.03
7 Lehikoinen Elias EsSu 33.30 0.07.14
8 Heinaro Lauri EsSu 33.41 0.07.25
9 Rehn Ville Lynx 37.12 0.10.56
10 Niemi Topias HS 37.56 0.11.40
11 Saarinen Akseli RR 44.32 0.18.16
12 Angerpuro Aaro HS 48.50 0.22.34
13 Puustinen Pyry EsSu 2.00.26 1.34.10

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vesilind Kaarel SRD 20.56 0.00.00
2 Rautio Mikael EsSu 22.52 0.01.56
3 Viinikainen Vilppu EsSu 23.02 0.02.06
4 Pais Markus VeVe 25.35 0.04.39
5 Roininen Alexander HS 26.13 0.05.17
6 Vaenerberg Niko MU 27.18 0.06.22
7 Kerkola Teemu SuSi 28.12 0.07.16
8 Salonen Aapo HS 30.21 0.09.25
9 Väisänen Leevi HS 31.00 0.10.04
10 Saranen Daniel HS 31.36 0.10.40
11 Tervakangas Mikko EsSu 33.38 0.12.42
12 Virtanen Vili EsSu 33.48 0.12.52
13 Malmberg Henri HS 34.10 0.13.14
14 Hursti Toivo EsSu 38.23 0.17.27
15 Kyngäs Benjamin HS 44.06 0.23.10
16 Salmenkylä Emil HS 57.49 0.36.53

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Juuso HiKi 12.48 0.00.00
2 Heinonen Paavo HS 13.19 0.00.31
3 Sandell Cedrik Raseborg 13.56 0.01.08
4 Raitola Sami Lynx 15.10 0.02.22
5 Autio Wertti HyRa 15.41 0.02.53
6 Syrjäläinen Lauri HS 16.11 0.03.23
7 Boström Kristian Lynx 16.13 0.03.25
8 Donner Jonny OK77 16.21 0.03.33
9 Söderholm Tobias Raseborg 17.42 0.04.54
10 Puupponen Lauri EsSu 17.44 0.04.56
11 Ikola Atte HS 17.45 0.04.57
12 Hamppu Anton HS 17.55 0.05.07
13 Angerpuro Iivo HS 18.13 0.05.25
14 Sorsa Antti Pihkan 18.17 0.05.29
15 Virrankoski Iiro EsSu 19.36 0.06.48
16 Pajuoja Otso EsSu 19.59 0.07.11
17 Hursti Otso EsSu 20.10 0.07.22
18 Reiman Antti AngA 20.21 0.07.33
19 Lintula Veikka SV 22.14 0.09.26
20 Laakso Ilari RR 24.33 0.11.45
21 Forma Olli HiKi 25.09 0.12.21
22 Rosenblad Kristian MU 25.44 0.12.56
23 Annala Teemu HS 26.52 0.14.04
24 Laaksonen Emil EsSu 28.01 0.15.13
25 Maronen Matias Lynx 33.21 0.20.33

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Olli HiKi 18.55 0.00.00
2 Sojakka Markus HS 22.43 0.03.48
3 Rantanen Matias KeU 24.38 0.05.43
4 Kuusivaara Joonas EsAk 26.09 0.07.14
5 Tikkanen Elias EsSu 29.33 0.10.38
6 Roininen Aapo HS 30.48 0.11.53
7 Tähtinen Miska PäijRa 32.05 0.13.10
8 Tabsai Natwud SuSi 32.52 0.13.57
9 Leiniö Juho Pihkan 41.12 0.22.17
10 Syrjälahti Ossi RaVi 42.33 0.23.38
11 Pais Herbert OK West 53.06 0.34.11
Väisänen Lenni HS HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lintula Otto SV 14.20 0.00.00
2 Koho Miika RR 18.37 0.04.17
3 Raasakka Jussi EsSu 19.02 0.04.42
4 Nikkanen Valtteri HiKi 27.28 0.13.08

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Reijo Jesse RaVi 17.21 0.00.00
2 Ikola Aapo HS 19.14 0.01.53
3 Hursti Juho EsSu 21.23 0.04.02
4 Peltola Eemil Lynx 21.59 0.04.38
5 Fritzen Florian KarjUra 22.35 0.05.14
6 Hirn Daniel HS 23.16 0.05.55
7 Maronen Markus Lynx 23.48 0.06.27
8 Lehtonen Elias UlvUra 24.44 0.07.23
9 Leiniö Iikka Pihkan 25.58 0.08.37
10 Forma Akseli KarjUra 26.01 0.08.40
11 Kemppi Anton RR 29.47 0.12.26
12 Hellstedt Oliver Lynx 33.24 0.16.03
13 Nikkinen Hannes HiKi 34.22 0.17.01
14 Malmi Juho HS 46.02 0.28.41
15 Koponen Rasmus Lynx 50.15 0.32.54
16 Syrjälahti Aaro RaVi 50.59 0.33.38
17 Vähä-Vahe Antti EsSu 52.05 0.34.44
18 Huttunen Kalle ORa 52.18 0.34.57

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hytönen Outi KangSK 1.12.25 0.00.00 84.80
2 Liikanen Marjo RR 1.19.00 0.06.35 76.57
3 Engström Josefine Alfta Ös 1.20.50 0.08.25 73.69
4 Lindholm Sara Raseborg 1.20.51 0.08.26 72.54
5 Mjösund Katja MSParma 1.21.10 0.08.45 71.12
6 Nurmela Sari VeVe 1.22.10 0.09.45 69.13
7 Andelin Sanna LaTa 1.28.24 0.15.59 63.22
8 Rebane Kirti EST 1.29.37 0.17.12 61.33
9 Mueller Regula Bussola 1.45.49 0.33.24 51.07
10 Meriheinä Sabrina SV 1.49.33 0.37.08 48.49
Leskinen Anne-Mari Lynx KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höglund Henna KR 1.14.48 0.00.00 76.24
2 Kukkonen Saara LS-37 1.17.18 0.02.30 73.37
3 Ikäheimonen Taru Lynx 1.20.04 0.05.16 70.46
4 Murtola Elisa VeVe 1.20.25 0.05.37 69.77
5 Anjala Anna-Kaisa KR 1.21.23 0.06.35 68.57
6 Kottonen Annika Lynx 1.21.33 0.06.45 68.05
7 Malinen Saara KaSu 1.22.12 0.07.24 67.14
8 Parjanne Laura HiKi 1.23.32 0.08.44 65.71
9 Pensas Johanna LappRi 1.23.55 0.09.07 65.04
10 Tikhonova Zoya Omega 1.24.20 0.09.32 64.36
11 Orkola Pirita HiKi 1.25.30 0.10.42 63.12
12 Neradova Alena RR 1.25.54 0.11.06 62.47
13 Paavilainen Sanna AnttU 1.30.25 0.15.37 59.01
14 Laakso Niina HiKi 1.32.45 0.17.57 57.20
15 Mikkola Jenni Hiisi 1.33.20 0.18.32 56.52
16 Uiboupin Kerstin HiKi 1.33.27 0.18.39 56.12
17 Simola Jenni SWE 1.34.50 0.20.02 54.98
18 Seppänen Mari SV 1.35.35 0.20.47 54.23
19 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.36.59 0.22.11 53.13
20 Sundbäck Jasmin SV 1.43.51 0.29.03 49.32
21 Nyberg Marianna SV 1.44.32 0.29.44 48.71
22 Diaz Emmi HlS 1.46.48 0.32.00 47.39
23 Grahn Elina NOK 1.48.23 0.33.35 46.41
24 Nyholm Tanja KaRa 2.03.44 0.48.56 40.41
25 Laitinen Salla EsAk 2.12.58 0.58.10 37.37
Ruotsalainen Hanna-Mari EsSu HYL -
Luoma Katja KS KES -
Puputti Jenny HiKi KES -
Nieminen Outi RR KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 51.27 0.00.00 59.93
2 Kangasaho Hanna Lynx 53.08 0.01.41 57.62
3 Nurmela Suvi VeVe 57.28 0.06.01 52.89
4 Laininen Niina SiiRa 58.27 0.07.00 51.62
5 Sipilä Kirsi HU-46 59.24 0.07.57 50.43
6 Lindeqvist Matleena PR 1.00.17 0.08.50 49.32
7 Ojapalo Anna Lynx 1.00.28 0.09.01 48.81
8 Castrén Jenni Jyry 1.00.34 0.09.07 48.37
9 Leppävuori Carina NOK 1.03.10 0.11.43 46.03
10 Juhola Piia RaLu 1.03.20 0.11.53 45.56
11 Kolehmainen Hanne LaTa 1.04.17 0.12.50 44.54
12 Mäkelä Anni AngA 1.04.59 0.13.32 43.72
13 Mäkilä Sohvi LS-37 1.06.31 0.15.04 42.38
14 Malinen Sanna KaSu 1.07.47 0.16.20 41.27
15 Luukkanen Eeva SuSe 1.08.29 0.17.02 40.52
16 Karnit Anita SRD 1.09.50 0.18.23 39.42
17 Ristimäki Minna Keihäs 1.11.04 0.19.37 38.43
18 Uitto Teija RasKu 1.12.26 0.20.59 37.40
19 Nefedova Irina EsSu 1.14.32 0.23.05 36.05
20 Yli-Ikkelä Jenni AOK 1.16.44 0.25.17 34.73
21 Laine Matilda RaVi 1.22.12 0.30.45 32.15
22 Laakso Kati Hiisi 1.25.31 0.34.04 30.65

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Juulia HS 15.51 0.00.00
2 Tala Emilia HS 16.57 0.01.06
3 Salonen Elli HS 17.44 0.01.53
4 Portimojärvi Emma-Leena OH 20.04 0.04.13
5 Norrbacka Salla HyRa 22.12 0.06.21

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyckling Katja HyRa 1.13.00 0.00.00 76.07
2 Isoniemi Tiina Jyry 1.21.12 0.08.12 67.53
3 Tervakangas Sanna EsSu 1.23.43 0.10.43 64.68
4 Tahvanainen Anu LS-37 1.30.20 0.17.20 59.17
5 Rautakorpi Tiina EsAk 1.33.13 0.20.13 56.59
6 Syrjälahti Elina RaVi 1.50.27 0.37.27 47.14
7 Kemppi Johanna RR 1.50.39 0.37.39 46.42
8 Sillanpää Hanna HyRa 1.56.58 0.43.58 43.32
9 Heikkilä Maija EsAk 1.58.39 0.45.39 42.12
10 Leskinen Noora Jyry 1.59.39 0.46.39 41.19
11 Riissanen Niina EsAk 2.11.17 0.58.17 37.01
Rintamäki Riina Pihkan KES -
Rantanen Mari KeU KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kulmala Päivi RR 50.32 0.00.00 72.41
2 Ketola Mervi EsSu 59.45 0.09.13 60.84
3 Wartiainen Piritta KS 59.47 0.09.15 60.41
4 Vesterinen Kirsi HyRa 1.01.10 0.10.38 58.65
5 Roine Virpi HiKi 1.02.46 0.12.14 56.78
6 Nuottajärvi Sanna SV 1.03.37 0.13.05 55.64
7 Francke Astra EsSu 1.03.51 0.13.19 55.07
8 Tiira Hannele Lynx 1.04.52 0.14.20 53.84
8 Rantamäki Pernilla EsSu 1.04.52 0.14.20 53.84
10 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 1.04.55 0.14.23 53.06
11 Raidmets Signe TON 1.08.57 0.18.25 49.61
12 Tiitola Annamari Lynx 1.08.58 0.18.26 49.25
13 Sumanen Laura HyRa 1.09.36 0.19.04 48.46
14 Kahanpää Hanna EsSu 1.19.38 0.29.06 42.05
15 Danielsson Malin Raseborg 1.25.16 0.34.44 39.00
16 Salminen Ulla EsAk 1.26.00 0.35.28 38.39
17 Oksanen Anu SaPu 1.27.48 0.37.16 37.33
18 Skopinskaja Nastya Omega 1.28.46 0.38.14 36.65
19 Sild Heidi OK West 1.32.05 0.41.33 35.07
20 Hakuli Mia KeU 1.33.40 0.43.08 34.23
21 Hosio Sanna KarjUra 1.38.20 0.47.48 32.36
22 Yaschenko Maria Omega 1.44.57 0.54.25 30.09
23 Shved Ella SRD 1.51.58 1.01.26 27.99
24 Shved Jaana SRD 1.55.55 1.05.23 26.83

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi Lynx 1.01.47 0.00.00 64.32
2 Kerkola Tiina SuSi 1.03.29 0.01.42 61.81
3 Westberg-Arrakoski Annika OK77 1.10.28 0.08.41 54.98
4 Autti Marja-Liisa EsSu 1.10.39 0.08.52 54.14
5 Tilli Virpi Lynx 1.11.50 0.10.03 52.55
6 Ray Carola OK77 1.14.14 0.12.27 50.19
7 Hagman Terése AOK 1.14.44 0.12.57 49.19
8 Kalenius Regina KarjUra 1.17.34 0.15.47 46.75
9 Torp-Donner Heidi OK77 1.18.30 0.16.43 45.56
10 Pääkkönen Tarja KarjUra 1.24.27 0.22.40 41.76
11 Paalanen Anne RR 2.03.46 1.01.59 28.09
Pyymäki Pirjo EsSu KES -
Lehmussaari-Rehn Heli Lynx KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 52.00 0.00.00 54.06
2 Laine Tarja HPV 1.05.06 0.13.06 42.54
3 Vestola Arja NaTe 1.06.45 0.14.45 40.85
4 Sorsa Anne Pihkan 1.08.31 0.16.31 39.18
5 Salmi Kirsti RR 1.09.52 0.17.52 37.82
6 Mäkelä Anja RiSu 1.10.29 0.18.29 36.89
7 Laev Riina SK Mercu 1.16.26 0.24.26 33.47
8 Vartia Jaana RR 1.28.06 0.36.06 28.56
9 Kokkila Marita EsSu 1.29.46 0.37.46 27.56
10 Markki Outi EsSu 1.30.36 0.38.36 26.84
Aho Mervi HPV KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Illaru Sinikka PePo 42.35 0.00.00 64.20
2 Lonka Hennariikka KR 43.52 0.01.17 62.02
3 Puromies Merja EsSu 45.36 0.03.01 59.37
4 Meriheinä Maire SV 46.43 0.04.08 57.67
5 Pelto-Huikko Anne Hiisi 48.24 0.05.49 55.39
6 Soanjärvi Tuija Lynx 48.33 0.05.58 54.95
7 Raiko Erja HyRa 48.40 0.06.05 54.54
8 Lappeteläinen Raija HyRa 50.17 0.07.42 52.53
9 Laaksonen Anita TarpSu 51.20 0.08.45 51.19
10 Forsström Rita Raseborg 52.15 0.09.40 50.04
11 Virtanen Marjo Hiisi 52.27 0.09.52 49.60
12 Malinen Paula KaSu 52.58 0.10.23 48.87
13 Liimatainen Raili RiSu 54.58 0.12.23 46.85
14 Töyrylä Marja KyS 55.00 0.12.25 46.58
15 Saarikoski Päivi Pihkan 56.58 0.14.23 44.74
16 Wickholm Rita SV 57.12 0.14.37 44.33
17 Ahlqvist Kristiina Raus 57.20 0.14.45 43.99
18 Leskinen Tiina Lynx 59.11 0.16.36 42.39
19 Yli-Ikkelä Marika AOK 1.00.16 0.17.41 41.41
20 Saari Marita SuSe 1.00.40 0.18.05 40.92
21 Levicheva Nadezda Veresk S 1.00.41 0.18.06 40.69
22 Lavikainen Pirjo KangSK 1.04.27 0.21.52 38.11
23 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.05.36 0.23.01 37.24
24 Mäki-Simola Elina EsSu 1.06.14 0.23.39 36.68
25 Karvonen Iris LeSi 1.06.26 0.23.51 36.37
26 Heinonen Kaija Pihkan 1.09.32 0.26.57 34.56
27 Kangasaho Sirpa HiKi 1.10.21 0.27.46 33.97
28 Talja Katri OK77 1.12.31 0.29.56 32.77
29 Ojapalo Anneli RR 1.14.33 0.31.58 31.70
30 Leesment Leena SRD 1.15.24 0.32.49 31.17
31 Saari Tarja HPV 1.24.14 0.41.39 27.74
32 Gavrilova Olga Azimuth- 1.36.34 0.53.59 24.06

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 48.04 0.00.00 57.23
2 Juura Maarit KanSu 48.06 0.00.02 56.71
3 Hyvärinen Vappu SaPu 48.48 0.00.44 55.43
4 Suomela Margit RaLu 49.20 0.01.16 54.36
5 Kalliola Pirkko MaMa 51.40 0.03.36 51.47
6 Kurvinen Ulla HiKi 54.25 0.06.21 48.44
7 Kanste Helena Raseborg 55.44 0.07.40 46.89
8 Suomalainen Marja LeSi 55.53 0.07.49 46.35
9 Laitinen Hellevi EsAk 57.00 0.08.56 45.04
10 Koivula Sirpa RasKa 57.36 0.09.32 44.17
11 Savonen Leena HlS 57.53 0.09.49 43.56
12 Ritasalo Maaria VaRa 59.10 0.11.06 42.23
13 Patronen Lea EsAk 1.01.18 0.13.14 40.39
14 Karvonen Pirjo SuSi 1.04.55 0.16.51 37.78
15 Strang Heidi HyRa 1.07.07 0.19.03 36.20
16 Karnit Niina SRD 1.08.03 0.19.59 35.37
17 Hyvönen Eija RasPi 1.15.32 0.27.28 31.56
Toivonen Vellamo OK77 KES -
Bergström Anneli EsSu KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Törrö Maria-Leena VaHa 51.40 0.00.00 46.06
2 Pitkänen Eila JRV 52.12 0.00.32 44.97
3 Eskola Pirkko Rasti88 54.26 0.02.46 42.53
4 Kämäräinen Paula HiKi 54.30 0.02.50 41.88
5 Särkkä Liisa Navi 57.34 0.05.54 39.09
6 Wikström Sonja OK77 59.06 0.07.26 37.52
7 Kajava Ritva HlS 1.04.08 0.12.28 34.07
8 Rahkasuo Kaarina Rasti88 1.09.36 0.17.56 30.93
9 Ohramaa Tuula Jyry 1.10.23 0.18.43 30.13
10 Kuutti Kirsti PertPe 1.11.53 0.20.13 29.05
11 Lindsten Ulla Jyry 1.16.46 0.25.06 26.77
Laaksonen Raili SuSi HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 33.46 0.00.00 49.55
2 Tulokas Tuula SuSi 38.05 0.04.19 42.99
3 Vauhkonen Marjatta EE 43.17 0.09.31 37.00
4 Ruusunen Marja-Liisa EE 43.41 0.09.55 35.84
5 Kolkkala Riitta RaLu 47.49 0.14.03 31.99
6 Muikku Rauni Navi 49.44 0.15.58 30.04
7 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 51.56 0.18.10 28.07
8 Havukorpi Airi RaVi 53.56 0.20.10 26.37

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakoaho Ritva HyRa 51.32 0.00.00 36.19
2 Pekkarinen Eila KeU 58.19 0.06.47 30.78
3 Holopainen Kaarina KeU 1.02.04 0.10.32 27.79
4 Vehmanen Marjatta KeU 1.10.09 0.18.37 23.59
Lahti Kaija LeSi KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintanen Eila Mesik 1.15.46 0.00.00
2 Markki Raakel EsSu 1.57.33 0.41.47

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Annukka EsAk 1.00.57 0.00.00 57.43
2 Fiskars Mikaela Raseborg 1.02.30 0.01.33 53.91
3 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.05.50 0.04.53 49.18
4 Herrgesell Maren Lynx 1.07.08 0.06.11 46.28
5 Autti Salla EsSu 1.36.21 0.35.24 30.88

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Annabella RR 56.27 0.00.00 58.55
2 Schoultz von Katja OK77 1.02.37 0.06.10 52.12
3 Kippilä My Orient 1.07.22 0.10.55 47.84
4 Aho Petra Navi 1.08.58 0.12.31 46.13
5 Rehn Nelli Lynx 1.11.48 0.15.21 43.73
6 Boxström Agneta SV 1.12.48 0.16.21 42.56
7 Reiman Anni AngA 1.17.23 0.20.56 39.51
8 Tarvainen Heini Navi 1.26.00 0.29.33 35.07
9 Raasakka Maija EsSu 1.31.16 0.34.49 32.59
10 Kivistö Tuulia SV 1.37.12 0.40.45 30.18
11 Rauttola Tiia-Maria HiKi 1.42.48 0.46.21 28.13
12 Rinne Sara KuortKu 1.54.28 0.58.01 24.90
Marttinen Sanni Navi KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Annika HS 43.02 0.00.00 47.10
2 Ståhlberg Emilia EsSu 43.49 0.00.47 45.72
3 Heiskanen Iida HS 44.25 0.01.23 44.58
4 Granados Escartin Elva EsSu 45.00 0.01.58 43.48
5 Kuronen Anna HS 45.57 0.02.55 42.07
6 Roininen Essi HS 46.07 0.03.05 41.41
7 Varmavuo Iida RR 51.08 0.08.06 36.89
8 Stenbäck Josefine AOK 1.01.05 0.18.03 30.50
9 Salonen Inka HS 1.01.34 0.18.32 29.88
10 Väisänen Joela RR 1.02.02 0.19.00 29.28
11 Arrakoski Sophia OK77 1.16.44 0.33.42 23.37
12 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 1.20.04 0.37.02 22.10
13 Kramarenko Alina SRD 1.20.06 0.37.04 21.80
Korhonen Saara TVV HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrbacka Sanni HyRa 43.30 0.00.00 40.73
2 Friman Ronja HyRa 47.15 0.03.45 36.70
3 Vesilind Liina SRD 51.16 0.07.46 33.08
4 Vilhonen Essi HS 1.01.51 0.18.21 26.81
5 Nissinen Elina Navi 1.03.10 0.19.40 25.65
6 Kangas Taika Pohjant 1.04.46 0.21.16 24.43
7 Westerback Liva OK77 1.09.05 0.25.35 22.35
8 Weiss Michaela OK77 2.01.48 1.18.18 12.36

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Donner Janina OK77 25.10 0.00.00
2 Roine Veera HiKi 27.44 0.02.34
3 Kaukonen Ella EsSu 32.54 0.07.44
4 Hanhijärvi Leenukka EsAk 33.14 0.08.04
5 Turakainen Venla HS 34.27 0.09.17
6 Tikkanen Venla EsSu 36.17 0.11.07
7 Tulonen Jenna HiKi 36.51 0.11.41
8 Tähtinen Tessa PäijRa 38.38 0.13.28
9 Parmas Roos Lisette SRD 40.53 0.15.43
10 Heikkinen Sanni HS 42.13 0.17.03
11 Kuusivaara Roosa EsAk 44.08 0.18.58
12 Laitinen Silja EsSu 49.48 0.24.38

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pernu Saara EsSu 30.22 0.00.00
2 Gustafsson Sara KaRa 32.09 0.01.47
3 Ståhlberg Elisa EsSu 36.14 0.05.52
4 Arrakoski Wilma OK77 38.38 0.08.16
5 Sankelo Lotta Pohjant 40.39 0.10.17
6 Jokinen Helmi HiKi 43.01 0.12.39
7 Mäntylä Anni HS 1.03.40 0.33.18

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paloheimo Oona EsSu 17.11 0.00.00
2 Ristimäki Aino Keihäs 17.58 0.00.47
3 Määttänen Maria EsSu 18.27 0.01.16
4 Haapala Ida RR 19.48 0.02.37
5 Kangasaho Aino HS 20.47 0.03.36
6 Lehikoinen Aino EsSu 21.17 0.04.06
7 Salonen Venla HS 21.35 0.04.24
8 Lukkari Aino RR 21.55 0.04.44
9 Heinaro Taru EsSu 21.58 0.04.47
10 Plit Henriette Lynx 25.19 0.08.08
11 Malinen Hanna TVV 25.39 0.08.28
12 Portimojärvi Saana OH 26.29 0.09.18
13 Tilli Pauliina Lynx 27.01 0.09.50
14 Salminen Vilja RiSu 27.30 0.10.19
15 Suntioinen Elli KaRa 27.56 0.10.45
16 Isoniemi Sandra AOK 39.04 0.21.53

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hilo Hanne Lynx 16.05 0.00.00
2 Raasakka Liisa EsSu 18.16 0.02.11
3 Tiljander Venla HyRa 21.19 0.05.14
4 Seppälä Kaisla RR 22.51 0.06.46
5 Calderara Anna Lynx 25.16 0.09.11
6 Teeriaho Meri HS 26.52 0.10.47
7 Mäntylä Kaisa HS 28.56 0.12.51
8 Tulonen Anna HiKi 29.19 0.13.14
9 Väisänen Viona RR 33.02 0.16.57
10 Heiskanen Eevi HS 37.44 0.21.39
11 Mäkinen Sanni Pihkan 47.22 0.31.17
12 Soikkeli Sofia EsSu 51.36 0.35.31

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Antti-Roiko Julia RaVi 18.05 0.00.00
2 Nietula Minja HS 19.01 0.00.56
3 Pesu Vilma TP 20.28 0.02.23
4 Annala Sonja HS 21.18 0.03.13
5 Ranta-Puska Maija EsAk 21.42 0.03.37
6 Viinikainen Vilja EsSu 22.08 0.04.03
7 Sorjonen Siiri EsSu 25.51 0.07.46
8 Kero Ada HlS 27.27 0.09.22
9 Väisänen Doris HS 29.23 0.11.18
10 Pavilainen Ekaterina Lynx 34.24 0.16.19
11 Rantanen Emilia KeU 35.44 0.17.39
12 Pesola Lilja HS 39.47 0.21.42
13 Leesment Sofia SRD 46.07 0.28.02

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Siiri HiKi 19.52 0.00.00
2 Ristimäki Vieno Keihäs 20.54 0.01.02
3 Kemppi Silva RR 21.22 0.01.30
4 Turakainen Veera HS 22.29 0.02.37
5 Tupitsa Milla HS 22.35 0.02.43
6 Sallila Katarina HS 22.48 0.02.56
7 Lindroth Siiri KaRa 25.52 0.06.00
8 Vesilind Liis SRD 27.33 0.07.41
9 Hamppu Elina HS 31.37 0.11.45
10 Hilo Jenny Lynx 33.21 0.13.29
11 Varmavuo Maija RR 35.47 0.15.55
12 Rantala Ella HS 36.13 0.16.21
13 Viskari Saana HiKi 37.40 0.17.48
14 Rantanen Linnea KeU 38.17 0.18.25
15 Rehberger Nadja RaHa 39.51 0.19.59
16 Lukkari Outi RR 40.05 0.20.13
17 Mäntylä Ulla-Riina HS 41.16 0.21.24
18 Hosio Iris KarjUra 42.39 0.22.47
19 Laine Ruusu HS 43.46 0.23.54
20 Rautio Ulrika EsSu 44.32 0.24.40
21 Suntioinen Iida KaRa 45.58 0.26.06
22 Lehtonen Venla UlvUra 48.45 0.28.53
23 Shirokova Aliisa SRD 54.34 0.34.42
24 Hursti Hilma EsSu 56.16 0.36.24