FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Suunto Games, 1 päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Tuomas VeVe 35.10 0.00.00 93.48
2 Sild Timo HiKi 35.55 0.00.45 91.06
3 Huttunen Esa TuMe 37.03 0.01.53 87.81
4 Sild Lauri HiKi 37.27 0.02.17 86.42
5 Fabritius Mikael Orient 37.51 0.02.41 85.06
6 Mutka Manu TuMe 38.25 0.03.15 83.36
7 Leskinen Aapo Lynx 38.41 0.03.31 82.35
8 Laitinen Petteri KangSK 38.53 0.03.43 81.48
9 Heinmann Kristo KangSK 39.02 0.03.52 80.74
10 Weckman Janne VeVe 39.11 0.04.01 79.99
11 Hall Andreas Femman 39.27 0.04.17 79.02
12 Parjanne Antti Lynx 39.28 0.04.18 78.56
13 Liukkonen Oskari HiKi 39.31 0.04.21 78.03
14 Leskinen Aleksi Lynx 39.36 0.04.26 77.43
15 Mjösund Asgeir MSParma 39.38 0.04.28 76.94
16 Peltola Juha MSParma 39.54 0.04.44 76.00
17 Patana Mikko HiKi 39.56 0.04.46 75.51
18 Asikainen Aaro KR 40.13 0.05.03 74.56
19 Virta Jani SV 40.20 0.05.10 73.92
20 Penttinen Topi Orient 40.27 0.05.17 73.28
21 Vähänen Sami RR 40.55 0.05.45 72.03
22 Leskinen Antti-Pekka Lynx 41.21 0.06.11 70.87
23 Keskisaari Ville VaajTe 42.21 0.07.11 68.79
24 Asikainen Saku Hiisi 42.42 0.07.32 67.83
25 Kivelä Mikko YKV 42.59 0.07.49 66.99
26 Itävuo Pekka Koovee 43.24 0.08.14 65.95
27 Hasu Topi Orient 45.10 0.10.00 63.00
28 Blomster Daniel SV 48.58 0.13.48 57.76
Sorsa Perttu HiKi HYL -
Simakov Maxim RUS HYL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 82
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Olli-Pekka HiKi 32.56 0.00.00 83.50
2 Lehtola Samu KangSK 34.12 0.01.16 80.26
3 Liukkonen Kalle HiKi 34.18 0.01.22 79.88
4 Juura Elmeri KanSu 34.40 0.01.44 78.89
5 Popov Artem EsSu 34.59 0.02.03 78.03
6 Saarinen Jarkko HiKi 35.22 0.02.26 77.04
7 Rantala Kalle KR 35.41 0.02.45 76.21
8 Heikka Janne HiKi 35.43 0.02.47 76.00
9 Noponen Petri HiKi 36.27 0.03.31 74.33
10 Kaivosaari Antti JRV 36.34 0.03.38 73.95
11 Chegarovskiy Mikhail SV 36.37 0.03.41 73.71
12 Vilska Kimmo RR 36.59 0.04.03 72.85
13 Suominen Eemeli HiKi 37.00 0.04.04 72.67
14 Ahvenainen Timo LS-37 37.02 0.04.06 72.47
15 Ylitalo Aki HauSi 37.37 0.04.41 71.21
16 Teittinen Panu KangSK 37.47 0.04.51 70.76
17 Laine Tuomo HiKi 37.49 0.04.53 70.57
18 Luoma Ville HiKi 37.55 0.04.59 70.25
19 Närvä Tomi HiKi 38.10 0.05.14 69.65
20 Töyrylä Matti VeVe 38.11 0.05.15 69.49
21 Pajula Kimmo TuMe 38.17 0.05.21 69.17
22 Sundblom Sören SV 38.58 0.06.02 67.83
23 Ritasalo Teemu EsAk 39.08 0.06.12 67.41
24 Blomster Fredrik Orient 39.25 0.06.29 66.80
25 Kokkila Ville EsSu 39.27 0.06.31 66.61
26 Tala Tuomas HiKi 39.37 0.06.41 66.20
27 Sainio Santtu KangSK 39.43 0.06.47 65.91
28 Räty Harri HiKi 39.51 0.06.55 65.56
29 Vartiamäki Teemu SV 40.00 0.07.04 65.19
30 Ilmarinen Markus HiKi 40.29 0.07.33 64.28
31 Lindqvist Ola Lynx 40.32 0.07.36 64.08
31 Liuko Janne SV 40.32 0.07.36 64.08
33 Vainiomäki Samuel PelPo 40.59 0.08.03 63.13
34 Hasu Simo Orient 41.01 0.08.05 62.95
35 Ikävalko Petri IkNV 41.06 0.08.10 62.70
36 Huhtanen Juha LapVi 41.18 0.08.22 62.27
37 Sankari Matias IHR 41.40 0.08.44 61.60
38 Viitamäki Mikko YKV 41.44 0.08.48 61.38
39 Virkki Vili HlS 42.10 0.09.14 60.63
40 Koskinen Jussi KR 42.18 0.09.22 60.32
41 Pajala Tommi EsSu 42.34 0.09.38 59.82
42 Kapiainen Tomi RaKaS 42.36 0.09.40 59.65
43 Vahala Jani MaMa 42.37 0.09.41 59.51
44 Seppänen Mika VaKa 42.44 0.09.48 59.23
45 Töyrylä Ville VeVe 43.02 0.10.06 58.70
45 Alén Rasmus KangSK 43.02 0.10.06 58.70
47 Mäkelä Atte HlS 43.08 0.10.12 58.33
47 Salervo Mikko OK77 43.08 0.10.12 58.33
49 Kujala Rainer Lynx 43.53 0.10.57 57.10
50 Nurminen Jussi VaHa 44.00 0.11.04 56.83
51 Von Arx Philipp LS-37 44.15 0.11.19 56.39
52 Ratilainen Rauno VeVe 44.19 0.11.23 56.19
53 Juutilainen Ilkka SV 44.23 0.11.27 56.00
54 Takala Matti VaHa 44.27 0.11.31 55.80
55 Keisanen Janne RasKu 44.32 0.11.36 55.58
56 Bruguière André RaN 44.37 0.11.41 55.36
57 Ilmarinen Pyry HiKi 44.43 0.11.47 55.12
58 Rantala Antti KangSK 45.07 0.12.11 54.52
59 Pernu Lari EsSu 45.32 0.12.36 53.91
60 Kuutti Veli-Pekka PertPe 45.42 0.12.46 53.60
61 Forsström Ville Raseborg 45.54 0.12.58 53.26
62 Salminen Joonas VaHa 45.59 0.13.03 53.05
63 Kuusinen Petri HlS 46.07 0.13.11 52.79
64 Jääskeläinen Henri SiiRa 46.51 0.13.55 51.85
65 Suntila Juha TuMe 47.01 0.14.05 51.56
66 Valonen Samuli VaHa 47.19 0.14.23 51.12
67 Tervo Jaakko PelPo 47.30 0.14.34 50.82
68 Kallatsa Mikko LapVe 47.31 0.14.35 50.70
69 Mikander Christopher Orient 47.51 0.14.55 50.24
70 Karvonen Ville SomEsa 47.55 0.14.59 50.06
71 Rantala Jyri Koovee 48.21 0.15.25 49.51
72 Forsström Benny Raseborg 48.39 0.15.43 49.10
73 Ahokainen Nike Pihkan 48.58 0.16.02 48.67
74 Turunen Markus RR 49.09 0.16.13 48.39
75 Järvinen Miika Koovee 50.25 0.17.29 47.07
76 Valto Jesse RaTU 50.32 0.17.36 46.86
77 Mikkola Jyrki KanSu 51.25 0.18.29 45.96
78 Hirvonen Kimmo LS-37 52.20 0.19.24 45.06
79 Lammi Joni HyRa 53.11 0.20.15 44.24
80 Neliubin Aleksandr EsSu 54.26 0.21.30 43.13
81 Härö Juha HPV 54.45 0.21.49 42.79
82 Tolvanen Leo Pihkan 55.50 0.22.54 41.87

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindberg Aapo RR 27.52 0.00.00 63.41
2 Villa Juha PäijRa 29.08 0.01.16 60.01
3 Naakka Tapani PiTa 29.56 0.02.04 57.77
4 Ojapalo Joona RR 30.52 0.03.00 55.41
5 Karppinen Timo Pohjant 32.10 0.04.18 52.58
6 Lassila Jussi PiTa 34.02 0.06.10 49.14
7 Ketola Mikko SaPu 35.24 0.07.32 46.71
8 Kettunen Teo SV 39.00 0.11.08 41.91
9 Peltola Janne MSParma 41.16 0.13.24 39.15
10 Lindqvist Antti RaHa 44.47 0.16.55 35.65
11 Suntioinen Ville KaRa 47.08 0.19.16 33.47
12 Kuva Petri Navi 50.22 0.22.30 30.95
13 Reeni Esko RiSu 54.57 0.27.05 28.02
Ulyanov Ilya Omega HYL -
Pöyhönen Simo Raus HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koho Taneli RR 22.36 0.00.00 34.40
2 Puupponen Erno EsSu 23.29 0.00.53 32.27
3 Tervaskanto Jukka OH 24.53 0.02.17 29.68
4 Rantanen Timo KeU 31.56 0.09.20 22.52
5 Raer Michael SRD 40.39 0.18.03 17.21
6 Koshik Oleg SRD 42.00 0.19.24 16.19
7 Jacobsson Tuomo TVV 51.02 0.28.26 12.95

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Matias Lynx 20.19 0.00.00
2 Rautio Daniel EsSu 22.21 0.02.02
3 Peltola Arttu Lynx 24.14 0.03.55
4 Ruuskanen Tuomas MU 32.35 0.12.16
5 Ahoniemi Rasmus HyRa 42.18 0.21.59
6 Donner Jesper OK77 43.53 0.23.34
7 Vaherlehto Eemi TVV 46.06 0.25.47

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riissanen Jani EsAk 39.03 0.00.00 60.92
2 Sillanpää Sampo HyRa 40.49 0.01.46 57.61
3 Muikku Anssi AnttU 40.59 0.01.56 56.71
4 Beitnes Amund OK77 42.45 0.03.42 53.72
5 Nikkinen Jari HiKi 43.11 0.04.08 52.55
6 Kipinoinen Markku Lynx 43.38 0.04.35 51.38
7 Frey Alexander SUI 47.51 0.08.48 46.28
8 Lehtonen Eero UlvUra 47.58 0.08.55 45.59
9 Hakkarainen Tuomas EsAk 49.11 0.10.08 43.91
10 Rybakov Andrey Omega 52.24 0.13.21 40.69
11 Lehtola Juha MSParma 53.06 0.14.03 39.63
12 Pohjolainen Timo SuoVa 1.02.00 0.22.57 33.50
13 Yaschenko Sergey Omega 1.02.51 0.23.48 32.61
14 Vaaja Matti EsAk 1.07.03 0.28.00 30.16

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Mikael OK77 30.18 0.00.00 70.82
2 Orava Esa RaVa 30.59 0.00.41 69.01
3 Salo Mikael Orient 31.12 0.00.54 68.28
4 Virtanen Lassi RaLu 32.47 0.02.29 64.75
5 Ryyppö Jarkko RaVa 33.37 0.03.19 62.92
6 Liitiäinen Pasi Orient 34.27 0.04.09 61.17
7 Ahtiainen Akseli KR 34.57 0.04.39 60.08
8 Pavilainen Alexei HlS 34.58 0.04.40 59.83
9 Morozov Alexey AMOP 35.10 0.04.52 59.27
10 Pulli Antero RR 35.37 0.05.19 58.31
11 Shved Dmitri SRD 36.50 0.06.32 56.18
12 Angelov Alexander AMOP 36.59 0.06.41 55.74
13 Vaherlehto Tuomas EsAk 37.15 0.06.57 55.14
14 Isoherranen Sami Lynx 38.13 0.07.55 53.54
15 Aumo Janne Lynx 38.29 0.08.11 52.97
16 Kämäräinen Sami L-US 38.50 0.08.32 52.30
17 Havento Jukka KaRa 39.02 0.08.44 51.83
18 Huttunen Tuomas ORa 39.19 0.09.01 51.26
19 Lantela Jaani VeVe 39.45 0.09.27 50.51
20 Martikainen Mika OK77 39.56 0.09.38 50.09
21 Tähtinen Vesa PäijRa 40.57 0.10.39 48.66
22 Hannula Markus MU 42.31 0.12.13 46.68
23 Plit Herkko Lynx 43.02 0.12.44 45.95
24 Rantanen Marko HU-46 43.03 0.12.45 45.75
25 Rehn Thomas Raseborg 43.39 0.13.21 44.95
26 Pohjola Pasi Lynx 43.49 0.13.31 44.60
27 Shirokov Sergei SRD 46.00 0.15.42 42.32
28 Viisanen Ville ORa 46.18 0.16.00 41.88
29 Määttänen Pekka EsSu 49.04 0.18.46 39.36
30 Varonen Teemu LeSi 53.52 0.23.34 35.71
31 Korja Oula HiKi 53.55 0.23.37 35.53
32 Hämäläinen Petri Pihkan 53.59 0.23.41 35.35
33 Gandon Sebastien Balise 6 54.28 0.24.10 34.89
34 Putkinen Kimmo Lynx 54.38 0.24.20 34.65
35 Viero Jussi LaihLu 54.42 0.24.24 34.46
36 Mårtenson Rasmus OK77 55.24 0.25.06 33.89
37 Tanhua Heikki PäijRa 57.19 0.27.01 32.62
38 Reijo Jan RaVi 1.03.27 0.33.09 29.35
39 Skopinsky Sergey Omega 1.07.32 0.37.14 27.46
40 Nikkanen Ville OJy 1.08.43 0.38.25 26.88
41 Tiukkanen Jarmo Jyry 1.12.44 0.42.26 25.29
42 Ahoniemi Sakke HyRa 1.21.57 0.51.39 22.35
43 Raitola Mika Lynx 1.35.51 1.05.33 19.03

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorenpää Asmo LaJy 27.57 0.00.00 69.43
2 Reiman Jarmo AngA 28.50 0.00.53 67.07
3 Heikkinen Jarkko VeVe 28.54 0.00.57 66.68
4 Mättölä Ali EsSu 29.05 0.01.08 66.03
5 Ray Tomas OK77 29.25 0.01.28 65.05
6 Kivilaakso Sami Lynx 29.31 0.01.34 64.60
7 Kerkola Mika SuSi 29.50 0.01.53 63.69
8 Yliluikki Matti SuSi 30.24 0.02.27 62.28
8 Jäppinen Jyrki OK77 30.24 0.02.27 62.28
10 Larmala Juha-Pekka EsSu 30.53 0.02.56 60.87
11 Suominen Manne HiKi 31.00 0.03.03 60.42
12 Kaukonen Markus EsSu 31.30 0.03.33 59.25
13 Taskila Sakari LeSi 31.35 0.03.38 58.87
14 Nyman Jörgen Raseborg 31.40 0.03.43 58.51
15 Rytkönen Veli-Matti EsSu 31.54 0.03.57 57.87
16 Talvitie Mikko KeU 32.18 0.04.21 56.94
16 Autio Rauno KaRa 32.18 0.04.21 56.94
18 Heinilä Hannu RaVa 32.33 0.04.36 56.09
19 Tilli Juha Lynx 33.27 0.05.30 54.38
20 Karjala Jarmo RaVi 35.34 0.07.37 50.95
21 Kahiala Jari Pihkan 36.37 0.08.40 49.30
22 Laakso Jarmo RR 36.54 0.08.57 48.74
23 Turpiainen Janne HyRa 37.36 0.09.39 47.65
24 Väänänen Urpo KR 38.06 0.10.09 46.85
25 Savilahti Petri Lynx 38.12 0.10.15 46.55
26 Halén Marco EsSu 38.27 0.10.30 46.07
27 Hanhijärvi Antti EsAk 38.32 0.10.35 45.80
28 Hyyryläinen Pasi EsAk 39.32 0.11.35 44.47
29 Huttunen Matti Pihkan 40.34 0.12.37 43.17
29 Kantanen Olli OK77 40.34 0.12.37 43.17
31 Virtanen Kimmo AngA 40.37 0.12.40 42.78
32 Numminen Hannu EsAk 40.38 0.12.41 42.60
33 Nietosjärvi Tommi Pihkan 41.42 0.13.45 41.34
34 Weiss Robert OK77 43.05 0.15.08 39.86
34 Sarparanta Lasse RaLu 43.05 0.15.08 39.86
36 Hakuli Kari KeU 44.19 0.16.22 38.45
37 Klinga Ville LS-37 47.24 0.19.27 35.80
38 Rehn Pekka Lynx 49.03 0.21.06 34.46
39 Ritvanen Paavo Pihkan 50.15 0.22.18 33.50
40 Rantala Ilkka RiSu 51.47 0.23.50 32.38
41 Savela Pauli RR 55.32 0.27.35 30.07
42 Pigarev Konstantin Mile Spo 57.36 0.29.39 28.87
43 Jakobsson Harri EsSu 1.01.52 0.33.55 26.77
44 Pajuoja Vesa EsSu 1.36.44 1.08.47 17.05

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 23.46 0.00.00 68.63
2 Bister Reijo TuMe 24.46 0.01.00 65.54
3 Vuorinen Pekka Orient 25.33 0.01.47 63.22
4 Heikkinen Jarmo HyRa 27.35 0.03.49 58.28
5 Lamberg Seppo VaajTe 27.41 0.03.55 57.78
6 Virtanen Markku LamSä 28.02 0.04.16 56.78
6 Laiho Hannu RaVa 28.02 0.04.16 56.78
8 Syrjälä Pertti KeU 29.30 0.05.44 53.42
9 Niinimäki Risto Pihkan 29.32 0.05.46 53.09
10 Hakulinen Jukka VeVe 29.53 0.06.07 52.21
11 Vestola Heikki RaVa 30.02 0.06.16 51.68
12 Enroth Ari RR 31.04 0.07.18 49.71
13 Hilo Kai Lynx 31.20 0.07.34 49.04
14 Raitanen Anssi TVV 31.26 0.07.40 48.63
15 Pesola Sakari RasKe 32.08 0.08.22 47.32
16 Karjalainen Heikki Raus 32.15 0.08.29 46.91
17 Vänttinen Harri EsSu 32.34 0.08.48 46.21
18 Vapaniemi Jukka-Pekka IkNV 33.56 0.10.10 44.12
19 Frilander Heikki SV 34.06 0.10.20 43.67
20 Järvinen Jari HlT 34.21 0.10.35 43.12
21 Viinikainen Mikko EsSu 36.20 0.12.34 40.55
22 Ahti Antti EsSu 36.35 0.12.49 40.06
23 Sirviö Rolf OK77 37.20 0.13.34 39.04
24 Heikkinen Sakari RasHy 37.42 0.13.56 38.45
25 Westberg Kim OK77 39.10 0.15.24 36.81
26 Ruotsalainen Keijo OYUS 39.14 0.15.28 36.55
27 Laev Urmas SK Mercu 39.37 0.15.51 35.99
28 Borachenko Alexandr RUS 40.37 0.16.51 34.91
29 Höglund Ulf Raseborg 42.22 0.18.36 33.28
30 Saarhelo Kai Lynx 47.40 0.23.54 29.42
31 Nissinen Matti Navi 48.12 0.24.26 28.93
Ferin Juha SuSi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtala Arto LaJy 27.08 0.00.00 60.27
1 Liikkanen Reima RaVa 27.08 0.00.00 60.27
3 Hämäläinen Markku RaVa 27.33 0.00.25 58.99
4 Mueller Willi Bussola 28.18 0.01.10 57.24
5 Niemi Arto RR 28.45 0.01.37 56.17
6 Saramäki Jukka Lynx 28.54 0.01.46 55.70
7 Asikainen Timo Hiisi 29.03 0.01.55 55.24
8 Markki Tapio EsSu 29.41 0.02.33 53.89
9 Ojapalo Ilkka RR 30.48 0.03.40 51.77
10 Saari Kari HPV 31.42 0.04.34 50.14
11 Varkila Jorma LamSä 31.48 0.04.40 49.82
12 Popov Oleg Pihkan 32.08 0.05.00 49.14
13 Pensas Esko LaihLu 32.14 0.05.06 48.83
14 Jumppanen Jarmo Pihkan 32.15 0.05.07 48.65
15 Laakso Antero PunKu 32.23 0.05.15 48.29
16 Parnetti Roy HyRa 33.00 0.05.52 47.23
17 Meriheinä Ulf SV 33.08 0.06.00 46.89
18 Ranta-Puska Kari EsAk 33.26 0.06.18 46.31
19 Heinonen Veli-Matti RR 33.47 0.06.39 45.68
20 Karvonen Jukka LeSi 34.24 0.07.16 44.72
21 Parkkinen Kauko RR 34.36 0.07.28 44.31
22 Malinen Pentti KaSu 34.48 0.07.40 43.91
23 Rajaniemi Vesa S-JKL 35.05 0.07.57 43.41
24 Nevalainen Eero Pihkan 35.47 0.08.39 42.42
25 Tamminen Erkki SuJu 36.55 0.09.47 40.98
26 Ollila Jarmo AOK 37.21 0.10.13 40.36
27 Levichev Alexandr Veresk S 38.17 0.11.09 39.25
28 Toikkanen Jukka PorvU 38.34 0.11.26 38.82
29 Pettersson Staffan Lynx 38.51 0.11.43 38.41
30 Yli-Ikkelä Antero AOK 39.02 0.11.54 38.10
31 Antell Kai KeU 39.33 0.12.25 37.47
32 Lahti Juha HlS 40.05 0.12.57 36.85
33 Tamminen Heikki SuJu 40.21 0.13.13 36.48
34 Talja Keijo OK77 40.47 0.13.39 35.96
35 Rantala Jari Koovee 41.33 0.14.25 35.18
36 Naakka Tapio PiTa 41.53 0.14.45 34.77
37 Kurki Timo EsSu 42.28 0.15.20 34.18
38 Pellinen Jari AngA 44.41 0.17.33 32.37
39 Koistinen Kari Navi 44.59 0.17.51 32.04
40 Ahlqvist Hannu Raus 47.17 0.20.09 30.37
41 Svärd Rune AOK 47.33 0.20.25 30.09
42 Virtanen Kari PelPo 50.51 0.23.43 28.04
43 Mäkisara Kai Pihkan 51.02 0.23.54 27.84
44 Varkila Kari KS 52.35 0.25.27 26.92
45 Tamminen Hannu SuJu 56.49 0.29.41 24.82
46 Lähteenmäki Hannu HlT 58.53 0.31.45 23.87
47 Glad Timo Jyry 1.02.05 0.34.57 22.55
48 Galkin Markku EsSu 1.12.28 0.45.20 19.25
Aherto Jorma LS-37 HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 27.04 0.00.00 56.87
2 Vainiomäki Kauko SuSe 28.51 0.01.47 53.16
3 Saarinen Heikki MU 29.14 0.02.10 52.28
4 Jauhiainen Pentti SV 30.10 0.03.06 50.48
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 30.11 0.03.07 50.27
6 Määttä Asko KS 31.26 0.04.22 48.09
7 Helkkula Simo PiTa 31.27 0.04.23 47.89
8 Savonen Esko HlS 31.37 0.04.33 47.47
9 Vilska Pekka ORa 32.17 0.05.13 46.32
10 Huovila Timo KaRa 32.51 0.05.47 45.35
11 Valkonen Timo RR 33.00 0.05.56 44.98
12 Forsström Ove Raseborg 33.38 0.06.34 43.97
12 Tanttu Unto KeU 33.38 0.06.34 43.97
14 Nippala Juhani Jyry 33.45 0.06.41 43.49
15 Väätäinen Seppo EsSu 33.53 0.06.49 43.16
16 Tuomola Touko Rasti88 34.06 0.07.02 42.72
17 Mouhu Reijo RaKaS 34.07 0.07.03 42.54
18 Koskinen Kaj VaHa 34.52 0.07.48 41.47
19 Turunen Erkki SuSe 35.59 0.08.55 40.03
20 Lempinen Heikki Raseborg 36.04 0.09.00 39.78
21 Lassila Heikki PiTa 36.45 0.09.41 38.89
22 Lesnikov Stanislav Azimuth- 37.14 0.10.10 38.24
23 Liljedahl Jorma HPV 39.03 0.11.59 36.32
24 Arvola Paavo TurSa 39.56 0.12.52 35.38
25 Kämpe Leif Raseborg 40.11 0.13.07 35.02
26 Holappa Paavo TVV 41.17 0.14.13 33.96
27 Parjanne Mikko EsSu 41.33 0.14.29 33.61
28 Laukka Ville Raus 43.30 0.16.26 31.97
29 Pammo Kalervo VaHa 44.16 0.17.12 31.29
30 Nordqvist Raimo EsAk 44.23 0.17.19 31.09
31 Nykänen Pentti Jyry 44.27 0.17.23 30.92
31 Tolvanen Harri Pihkan 44.27 0.17.23 30.92
33 Ruokamo Eero ONMKY 45.07 0.18.03 30.22
34 Tarvainen Juhani PiTa 45.27 0.18.23 29.88
35 Hongell Harri KoS 46.01 0.18.57 29.39
36 Terävä Seppo XYZ 47.21 0.20.17 28.44
37 Parviainen Martti XYZ 50.06 0.23.02 26.77
38 Hyvönen Markku RasPi 50.22 0.23.18 26.52
39 Paikkala Jarmo Jyry 51.28 0.24.24 25.85
40 Uljas Risto Jyry 52.36 0.25.32 25.19
41 Niemi Ilkka EsSu 52.39 0.25.35 25.06
42 Harju Hannu EsSu 55.02 0.27.58 23.87
Tolvanen Markku SalVie HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka Raseborg 28.21 0.00.00 53.98
2 Kurvinen Veijo HiKi 29.43 0.01.22 51.36
3 Kesti Tapani KuortKu 30.17 0.01.56 50.25
4 Wessman Risto HiKi 30.26 0.02.05 49.86
5 Peltola Timo MSParma 30.41 0.02.20 49.31
6 Kallio Kari SuSi 31.49 0.03.28 47.42
7 Koivunen Ossi EsAk 31.53 0.03.32 47.19
8 Liitiäinen Reijo AOK 32.08 0.03.47 46.69
9 Karvonen Raimo SuSi 32.21 0.04.00 46.24
10 Kuusi Klaus Mesik 32.32 0.04.11 45.84
11 Hahto Matti OrPo 32.49 0.04.28 45.32
11 Tolvanen Mauri LeSi 32.49 0.04.28 45.32
13 Pajala Tauno EsSu 33.17 0.04.56 44.42
14 Jarva Risto OrPo 33.56 0.05.35 43.44
15 Korpinen Seppo RR 34.12 0.05.51 42.98
16 Hyvönen Eero PorvU 34.41 0.06.20 42.25
17 Hörkkö Jaakko MSParma 34.42 0.06.21 42.11
18 Mattila Hannu EsAk 34.44 0.06.23 41.94
19 Orpana Risto SOC 35.03 0.06.42 41.44
20 Visa Jouko SuSi 35.04 0.06.43 41.30
21 Nieminen Pertti RR 35.27 0.07.06 40.73
22 Rönkkö Paavo EsSu 35.39 0.07.18 40.38
23 Kartaslammi Seppo VeVe 35.40 0.07.19 40.24
24 Sirola Risto KeU 35.58 0.07.37 39.78
25 Andelin Jouko LaTa 36.11 0.07.50 39.42
26 Heinonen Heikki LHR 37.10 0.08.49 38.27
27 Ilonen Kalevi Orient 37.32 0.09.11 37.78
28 Mäkilä Ilmari EsSu 37.39 0.09.18 37.54
29 Virtanen Juhani LHR 37.43 0.09.22 37.36
30 Vähänen Jukka HyRa 38.09 0.09.48 36.82
31 Laine Erkki AngA 38.38 0.10.17 36.25
32 Laine Eero RaVi 38.42 0.10.21 36.08
33 Valldén Kari LeSi 38.49 0.10.28 35.86
34 Kuosa Harri LoJa 40.06 0.11.45 34.60
35 Kivistö Erkki Pihkan 40.10 0.11.49 34.44
36 Reijula Tapio Mesik 40.55 0.12.34 33.70
37 Juvonen Jorma EsSu 41.01 0.12.40 33.51
38 Tiitola Tero RasKa 41.02 0.12.41 33.39
39 Kytöjoki Juhani Jyry 41.06 0.12.45 33.23
40 Pitkänen Heikki JRV 41.45 0.13.24 32.61
41 Kätkä Vesa Reima 42.05 0.13.44 32.25
42 Virtanen Markku EsAk 42.11 0.13.50 32.07
43 Heinonen Kari KuoSu 42.41 0.14.20 31.59
44 Karvinen Antero OH 44.51 0.16.30 29.97
45 Partanen Risto HyRa 45.23 0.17.02 29.52
46 Kangasaho Simo HiKi 45.42 0.17.21 29.22
47 Vuorio Olavi JäPa 45.46 0.17.25 29.09
48 Järvenpää Heikki ParkU 46.48 0.18.27 28.35
49 Helin Jorma Jyry 49.11 0.20.50 26.89
50 Kervinen Unto JäPa 50.28 0.22.07 26.12
51 Honkonen Antti LaTa 1.04.42 0.36.21 20.31
52 Karri Kari JäPa 1.13.09 0.44.48 17.90
Lehtola Veikko MSParma KES -
Ekholm Hans AOK KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 29.56 0.00.00 47.96
2 Palomäki Mikko HyRa 31.53 0.01.57 44.83
3 Rapakko Timo SuSi 32.51 0.02.55 43.32
4 Elomaa Pekka EsSu 34.26 0.04.30 41.15
5 Mikkola Ilkka EsSu 35.09 0.05.13 40.14
6 Tolonen Kalle Mesik 35.33 0.05.37 39.51
7 Jonkka Arvo RasKa 35.51 0.05.55 39.01
8 Erkkilä Olavi HlS 36.28 0.06.32 38.18
9 Österberg Reino LeSi 36.32 0.06.36 37.95
10 Kämäräinen Pentti HiKi 37.04 0.07.08 37.23
11 Kleemola Pauli PertPe 38.09 0.08.13 36.02
12 Paasonen Seppo Pihkan 39.09 0.09.13 34.94
13 Rönn Ralf AOK 41.03 0.11.07 33.17
14 Salminen Kari MikVa 41.33 0.11.37 32.62
15 Visa Rauno SuSi 41.40 0.11.44 32.39
16 Hämäläinen Reijo Pihkan 41.56 0.12.00 32.03
17 Talvitie Timo KeU 42.08 0.12.12 31.73
17 Vilenius Markku Jyry 42.08 0.12.12 31.73
19 Klinga Esa LS-37 42.15 0.12.19 31.36
20 Rytkölä Reijo SV 42.20 0.12.24 31.15
21 Kanerva Unto Jyry 42.44 0.12.48 30.71
22 Kiiski Osmo SomEsa 42.55 0.12.59 30.44
23 Mäkinen Matti Mesik 45.54 0.15.58 28.33
24 Niinimäki Jukka HyRa 46.01 0.16.05 28.12
25 Suonpää Pentti EsAk 46.21 0.16.25 27.79
26 Virta Aare SuSi 47.18 0.17.22 27.10
27 Kuokkanen Kari Pihkan 47.40 0.17.44 26.76
28 Kuutti Jorma PertPe 48.32 0.18.36 26.16
29 Perkinen Osmo Pihkan 49.24 0.19.28 25.57
30 Punkero Toivo HyRa 52.55 0.22.59 23.76
31 Kärkkäinen Eero EKP 53.38 0.23.42 23.32
32 Syväterä Pekka RiSu 57.13 0.27.17 21.76
33 Lainema Matti MSParma 59.27 0.29.31 20.84
34 Karila Veijo Pihkan 1.02.58 0.33.02 19.57
35 Saarinen Ossi A Mesik 2.34.34 2.04.38 7.93
Saario Pentti LoJa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti HlS 36.19 0.00.00 41.83
2 Pajuoja Reino EsSu 40.14 0.03.55 37.44
3 Salmi Tarmo JoKu 41.14 0.04.55 36.22
4 Suokas Kyösti HU-46 43.58 0.07.39 33.68
5 Jokinen Eino HyRa 44.47 0.08.28 32.79
6 Numminen Kimmo MeKo 45.12 0.08.53 32.21
7 Hirvikorpi Raimo HiKi 45.51 0.09.32 31.47
8 Kopra Valto OrPo 46.13 0.09.54 30.95
9 Pohjanpelto Pekka LS-37 46.57 0.10.38 30.20
10 Mikkonen Arvo TarpS 47.52 0.11.33 29.35
11 Koskinen Lennart EsSu 50.28 0.14.09 27.59
12 Pasonen Armo OK77 51.58 0.15.39 26.55
13 Aho Mauri HPV 52.16 0.15.57 26.16
14 Danielsson Stig Raseborg 52.33 0.16.14 25.77
15 Juhonsalo Matti LHR 55.41 0.19.22 24.10
16 Laakso Mikko MU 56.43 0.20.24 23.43
17 Halonen Valto KuoSu 1.05.26 0.29.07 20.12
18 Vartiainen Kalevi EsSu 1.12.18 0.35.59 18.03
Ranta Esko LS-37 HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero LHR 22.24 0.00.00 32.35
2 Asikainen Ville XYZ 22.43 0.00.19 31.42
3 Lahti Heikki LeSi 25.39 0.03.15 27.40
4 Laurila Pertti EsSu 25.50 0.03.26 26.79
5 Jakoaho Taisto HyRa 26.25 0.04.01 25.78
6 Kesti Vilho HPV 30.44 0.08.20 21.81
7 Vanhala Toivo Pihkan 32.15 0.09.51 20.45
8 Kärki Viljo EsSu 35.38 0.13.14 18.20
9 Saarentalo Matti EsSu 46.19 0.23.55 13.77
10 Kipinoinen Pertti AuVa 51.07 0.28.43 12.26
11 Partanen Antero RaVi 1.06.13 0.43.49 9.30

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knaapi Jouko SalVie 27.54 0.00.00 23.51
2 Lätti Erkki LHR 29.29 0.01.35 21.41
3 Kimpimäki Kauko XYZ 37.17 0.09.23 16.27
4 Sirviö Ervi OK77 1.06.26 0.38.32 8.76
5 Saksman Kyösti Mesik 1.42.25 1.14.31 5.44

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valjakka Vili AnttU 32.20 0.00.00
2 Sihvonen Joel Navi 46.26 0.14.06

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Petrus EsAk 27.39 0.00.00 57.46
2 Lipsanen Jeremias Navi 28.50 0.01.11 54.35
3 Ihalainen Jesse Navi 29.19 0.01.40 52.72
4 Salomaa Antti-Ville Navi 29.36 0.01.57 51.48
5 Shved Vadim SRD 30.35 0.02.56 49.12
6 Lahti Lasse-Pekka KangSK 34.10 0.06.31 43.33
7 Salo Niklas Orient 35.33 0.07.54 41.04
8 Hindsberg Christoffer SV 36.08 0.08.29 39.77
9 Sarparanta Niklas Lynx 36.36 0.08.57 38.68
10 Kerkola Riku SuSi 38.07 0.10.28 36.57
11 Rehn Dennis Raseborg 42.35 0.14.56 32.22
12 Rantala Joonas RiSu 54.32 0.26.53 24.77

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 19.40 0.00.00 57.26
2 Hakuli Tommi KeU 23.21 0.03.41 47.88
3 Otsamo Veeti HS 23.25 0.03.45 47.40
4 Sorsa Aleksi Pihkan 23.45 0.04.05 46.40
5 Sihvonen Anton Navi 24.07 0.04.27 45.36
6 Pietikäinen Aleksi Pihkan 24.10 0.04.30 44.93
7 Ray Jonathan OK77 24.14 0.04.34 44.47
8 Jumppanen Oskari HyRa 25.38 0.05.58 41.73
9 Salmenkylä Anton HS 25.51 0.06.11 41.07
10 Tulonen Benjamin HiKi 26.34 0.06.54 39.66
11 Liikkanen Olli RaVa 28.12 0.08.32 37.08
12 Saukkonen Samuli Pihkan 28.33 0.08.53 36.34
13 Vehmas Miika EsSu 28.34 0.08.54 36.04
14 Larmala Niko EsSu 28.46 0.09.06 35.51
15 Ursin Antti Lynx 29.26 0.09.46 34.43
16 Rauhala Juha EsSu 30.40 0.11.00 32.78
17 Linjama Aapo EsSu 31.35 0.11.55 31.58
18 Louhi Johannes HS 32.09 0.12.29 30.77
19 Korja Aatu HiKi 35.36 0.15.56 27.56
20 Niemi Kasperi HS 42.20 0.22.40 22.99
21 Pais Märten VeVe 47.16 0.27.36 20.42
22 Varonen Matias LeSi 54.49 0.35.09 17.46

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palmen Alvar EsSu 18.22 0.00.00 43.43
2 Kütt Oliver Ilves 20.24 0.02.02 37.92
3 Heikkinen Valtteri VeVe 20.59 0.02.37 35.73
4 Tiljander Ville HyRa 23.35 0.05.13 30.78
5 Zernant Hendrik Ilves 25.34 0.07.12 27.45
6 Mäki-Petäys Matias EsAk 26.46 0.08.24 25.33

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Miika HS 21.00 0.00.00
2 Seppälä Pyry RR 24.04 0.03.04
3 Lehikoinen Elias EsSu 25.29 0.04.29
4 Mårtenson Valter OK77 27.28 0.06.28
5 Talja Eljas OK77 27.36 0.06.36
6 Lampinen Juuso HS 29.13 0.08.13
7 Niemi Topias HS 29.21 0.08.21
8 Rehn Ville Lynx 32.26 0.11.26
9 Salonen Matias HS 34.06 0.13.06
10 Angerpuro Aaro HS 41.33 0.20.33
Puustinen Pyry EsSu HYL -
Heinaro Lauri EsSu HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vesilind Kaarel SRD 19.58 0.00.00
2 Viinikainen Vilppu EsSu 21.19 0.01.21
3 Jern Linus OK77 22.49 0.02.51
4 Saranen Daniel HS 24.13 0.04.15
5 Vaenerberg Niko MU 25.04 0.05.06
6 Virtanen Vili EsSu 26.48 0.06.50
7 Roininen Alexander HS 27.58 0.08.00
8 Hakulinen Saku VeVe 28.14 0.08.16
9 Salonen Aapo HS 28.27 0.08.29
10 Kerkola Teemu SuSi 28.45 0.08.47
11 Rautio Mikael EsSu 28.59 0.09.01
12 Väisänen Leevi HS 29.57 0.09.59
13 Malmberg Henri HS 30.38 0.10.40
13 Pais Markus VeVe 30.38 0.10.40
15 Tervakangas Mikko EsSu 31.37 0.11.39
16 Glad Olli Jyry 46.06 0.26.08
17 Hursti Toivo EsSu 49.02 0.29.04
18 Kyngäs Benjamin HS 1.12.57 0.52.59
Salmenkylä Emil HS HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Juuso HiKi 13.19 0.00.00
2 Heinonen Paavo HS 13.26 0.00.07
3 Sandell Cedrik Raseborg 16.19 0.03.00
4 Syrjäläinen Lauri HS 18.09 0.04.50
5 Raitola Sami Lynx 18.46 0.05.27
6 Ikola Atte HS 19.53 0.06.34
6 Autio Wertti HyRa 19.53 0.06.34
8 Söderholm Tobias Raseborg 21.58 0.08.39
9 Maronen Matias Lynx 22.00 0.08.41
10 Donner Jonny OK77 23.18 0.09.59
11 Angerpuro Iivo HS 23.29 0.10.10
12 Reiman Antti AngA 25.22 0.12.03
13 Boström Kristian Lynx 25.33 0.12.14
14 Laakso Ilari RR 25.40 0.12.21
15 Sorsa Antti Pihkan 25.58 0.12.39
16 Salo Kristian Orient 26.48 0.13.29
17 Lintula Veikka SV 27.29 0.14.10
18 Annala Teemu HS 30.51 0.17.32
19 Rosenblad Kristian MU 31.51 0.18.32
20 Haltia Ilari RR 33.19 0.20.00
21 Hamppu Anton HS 34.09 0.20.50
22 Pajuoja Otso EsSu 40.16 0.26.57
23 Virrankoski Iiro EsSu 41.40 0.28.21
24 Puupponen Lauri EsSu 50.27 0.37.08
25 Hursti Otso EsSu 1.05.52 0.52.33
Yaschenko Igor Omega HYL -
Laaksonen Emil EsSu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roininen Aapo HS 23.56 0.00.00
2 Väisänen Lenni HS 24.52 0.00.56
3 Koskinen Olli HiKi 25.15 0.01.19
4 Tabsai Natwud SuSi 25.55 0.01.59
5 Leiniö Juho Pihkan 34.48 0.10.52
6 Keronen Otto EsSu 35.45 0.11.49
6 Vesterinen Veeti HyRa 35.45 0.11.49
8 Tähtinen Miska PäijRa 36.03 0.12.07
9 Pais Herbert OK West 39.48 0.15.52
10 Sojakka Markus HS 44.01 0.20.05
11 Jacobsson Oskari TVV 50.18 0.26.22
12 Tikkanen Elias EsSu 50.36 0.26.40
13 Syrjälahti Ossi RaVi 54.37 0.30.41
Rantanen Matias KeU HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lintula Otto SV 12.37 0.00.00
2 Raasakka Jussi EsSu 18.25 0.05.48
3 Nikkanen Valtteri HiKi 18.34 0.05.57
4 Jacobsson Emil TVV 24.05 0.11.28
5 Koho Miika RR 24.53 0.12.16

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pekkala Tuukka EsSu 15.07 0.00.00
2 Fritzen Florian KarjUra 18.56 0.03.49
3 Maronen Markus Lynx 19.38 0.04.31
4 Reijo Jesse RaVi 19.41 0.04.34
5 Koponen Rasmus Lynx 19.54 0.04.47
6 Huttunen Kalle ORa 20.21 0.05.14
7 Hursti Juho EsSu 20.29 0.05.22
8 Lehtola Matias Lynx 20.58 0.05.51
9 Hirn Daniel HS 21.41 0.06.34
10 Kemppi Anton RR 23.30 0.08.23
11 Lehtonen Elias UlvUra 23.39 0.08.32
12 Juppo Luca HS 23.55 0.08.48
13 Leiniö Iikka Pihkan 24.07 0.09.00
14 Syrjälahti Aaro RaVi 25.05 0.09.58
15 Peltola Eemil Lynx 25.30 0.10.23
16 Nuottajärvi Veeti SV 26.04 0.10.57
17 Roine Veeti HiKi 26.08 0.11.01
18 Salomäki Jaakko KeU 26.14 0.11.07
19 Pekkala Miikka EsSu 27.10 0.12.03
20 Leskinen Eemeli Lynx 33.31 0.18.24
21 Vähä-Vahe Antti EsSu 51.49 0.36.42
22 Nuottajärvi Elias SV 54.28 0.39.21

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hytönen Outi KangSK 34.56 0.00.00 83.14
2 Nurmela Sari VeVe 36.41 0.01.45 78.26
3 Liikanen Marjo RR 36.47 0.01.51 77.14
4 Engström Josefine Alfta Ös 37.27 0.02.31 74.87
5 Lindholm Sara Raseborg 38.14 0.03.18 72.46
6 Andelin Sanna LaTa 39.14 0.04.18 69.76
7 Laine Jenni TP 40.30 0.05.34 66.75
8 Leskinen Anne-Mari Lynx 42.00 0.07.04 63.57
9 Virta Elli RasKa 42.02 0.07.06 62.72
10 Kilpeläinen Elina VeVe 43.30 0.08.34 59.83
11 Meriheinä Sabrina SV 44.56 0.10.00 57.18
12 Kirvesmies Tytti TP 45.22 0.10.26 55.89
13 Rebane Kirti EST 48.34 0.13.38 51.52
14 Mueller Regula Bussola 51.56 0.17.00 47.54

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Jenny HiKi 33.15 0.00.00 80.33
2 Murtola Elisa VeVe 34.21 0.01.06 77.46
3 Pekkala Sini EsSu 34.35 0.01.20 76.64
4 Porkka Paula HiKi 37.07 0.03.52 71.13
5 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 37.44 0.04.29 69.70
6 Paavilainen Sanna AnttU 38.52 0.05.37 67.40
7 Neradova Alena RR 39.00 0.05.45 66.91
8 Niittymäki Johanna HlS 39.46 0.06.31 65.36
9 Orkola Pirita HiKi 39.54 0.06.39 64.88
10 Weckman Sanna VeVe 40.08 0.06.53 64.25
10 Kottonen Annika Lynx 40.08 0.06.53 64.25
12 Liuha Riina AR 40.19 0.07.04 63.45
13 Uhotoinen Anu HiKi 41.10 0.07.55 61.89
14 Höglund Henna KR 41.57 0.08.42 60.49
15 Uiboupin Kerstin HiKi 42.01 0.08.46 60.15
16 Anjala Anna-Kaisa KR 42.14 0.08.59 59.59
17 Sundbäck Jasmin SV 43.08 0.09.53 58.11
18 Lassila Reetta RasTiimi 43.32 0.10.17 57.34
19 Hasu Emmi Orient 43.40 0.10.25 56.93
20 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 44.02 0.10.47 56.23
21 Diaz Emmi HlS 44.14 0.10.59 55.74
22 Pensas Johanna LappRi 44.26 0.11.11 55.26
23 Grahn Elina NOK 45.42 0.12.27 53.50
24 Moilanen Anna KaSu 46.02 0.12.47 52.89
25 Malinen Saara KaSu 46.08 0.12.53 52.55
26 Virekunnas Laura TP 46.53 0.13.38 51.49
27 Laakso Sanna Hiisi 49.00 0.15.45 49.06
28 Nieminen Outi RR 49.45 0.16.30 48.11
29 Tahvanainen Venla EsSu 50.07 0.16.52 47.56
30 Antell Sanna KeU 50.49 0.17.34 46.70
31 Jacobsson Julia TVV 51.14 0.17.59 46.12
32 Galkin Annukka EsSu 51.33 0.18.18 45.64
33 Junnikkala Linda KaJu 51.51 0.18.36 45.17
34 Karvonen Tiina SomEsa 52.10 0.18.55 44.70
35 Puputti Jenny HiKi 54.37 0.21.22 42.51
36 Pietilänaho Anu HiKi 55.23 0.22.08 41.74
37 Nyholm Tanja KaRa 1.00.44 0.27.29 37.89
38 Launistola Heidi EsAk 1.03.20 0.30.05 36.17
39 Nefedova Irina EsSu 1.09.23 0.36.08 32.87
Hanhikoski Sanna KPV KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 21.13 0.00.00 56.29
2 Ojapalo Anna Lynx 23.06 0.01.53 51.31
3 Laininen Niina SiiRa 24.59 0.03.46 47.09
4 Sipilä Kirsi HU-46 25.06 0.03.53 46.51
5 Kangasaho Hanna Lynx 25.17 0.04.04 45.82
6 Leppävuori Carina NOK 25.40 0.04.27 44.79
7 Juhola Piia RaLu 28.38 0.07.25 39.83
8 Mäkilä Sohvi LS-37 28.51 0.07.38 39.22
9 Mäkelä Anni AngA 29.06 0.07.53 38.58
10 Uitto Teija RasKu 29.10 0.07.57 38.18
11 Yli-Ikkelä Jenni AOK 29.46 0.08.33 37.11
11 Pirinen Marjo LaTa 29.46 0.08.33 37.11
13 Lehmuskoski Teija TP 30.46 0.09.33 35.32
14 Erämaja Henna HlT 31.06 0.09.53 34.66
15 Karnit Anita SRD 32.28 0.11.15 32.92
16 Laakso Kati Hiisi 34.02 0.12.49 31.14
17 Koistinen Marjo EsSu 34.29 0.13.16 30.48
18 Laine Matilda RaVi 35.50 0.14.37 29.08
19 Erämaja Johanna HlT 39.53 0.18.40 25.90
Jauhiainen Lena SV KES -
Andelin Marjaana LaTa KES -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Juulia HS 26.00 0.00.00
2 Tala Emilia HS 28.06 0.02.06
3 Norrbacka Salla HyRa 31.21 0.05.21
4 Portimojärvi Emma-Leena OH 42.41 0.16.41
Salonen Elli HS HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintamäki Riina Pihkan 33.14 0.00.00 76.41
2 Kyckling Katja HyRa 35.02 0.01.48 71.97
3 Tervakangas Sanna EsSu 37.26 0.04.12 66.87
4 Tahvanainen Anu LS-37 38.02 0.04.48 65.34
5 Aumo Jeannette Orient 38.33 0.05.19 63.99
6 Männikkö Niina RR 39.46 0.06.32 61.58
7 Kemppi Johanna RR 40.07 0.06.53 60.59
8 Valkonen Anu S-JKL 41.38 0.08.24 57.94
9 Rautakorpi Tiina EsAk 42.51 0.09.37 55.88
10 Korjamo Riina EsSu 43.44 0.10.30 54.33
11 Isoniemi Tiina Jyry 43.55 0.10.41 53.69
12 Nurminen Arja VaHa 46.07 0.12.53 50.74
13 Sidensnöre Tiina Jyry 50.01 0.16.47 46.42
14 Huttunen Kaisa ORa 50.18 0.17.04 45.80
15 Syrjälahti Elina RaVi 50.52 0.17.38 44.93
16 Heikkilä Maija EsAk 51.53 0.18.39 43.70
17 Sillanpää Hanna HyRa 52.18 0.19.04 43.01
18 Wiklund Anna RaHa 52.37 0.19.23 42.40
19 Riissanen Niina EsAk 55.19 0.22.05 40.00
20 Pirinen Katri KeU 58.02 0.24.48 37.82
21 Rantanen Mari KeU 1.03.08 0.29.54 34.48
22 Maronen Sanna Lynx 1.12.41 0.39.27 29.70

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palmen Virpi EsSu 40.06 0.00.00 63.40
2 Tiira Hannele Lynx 41.27 0.01.21 60.96
3 Francke Astra EsSu 43.32 0.03.26 57.67
4 Isoherranen Kirsi Lynx 44.34 0.04.28 55.98
5 Anttila Mervi RR 45.00 0.04.54 55.09
6 Sumanen Laura HyRa 45.04 0.04.58 54.65
7 Reitmaa Outi HiKi 45.06 0.05.00 54.26
8 Nuottajärvi Sanna SV 45.16 0.05.10 53.71
9 Raidmets Signe TON 46.37 0.06.31 51.81
10 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 46.50 0.06.44 51.24
11 Vesterinen Kirsi HyRa 49.43 0.09.37 47.94
12 Tiitola Annamari Lynx 50.38 0.10.32 46.76
13 Heikkinen Anniina VeVe 52.47 0.12.41 44.56
14 Kahanpää Hanna EsSu 54.16 0.14.10 43.05
15 Sild Heidi OK West 54.26 0.14.20 42.62
16 Mäkitalo Auli AngA 1.01.45 0.21.39 37.31
17 Leiniö Sari Pihkan 1.05.20 0.25.14 35.02
18 Skopinskaja Nastya Omega 1.05.37 0.25.31 34.63
19 Salminen Ulla EsAk 1.06.57 0.26.51 33.70
20 Oksanen Anu SaPu 1.10.02 0.29.56 31.99
21 Hakuli Mia KeU 1.13.47 0.33.41 30.15
22 Shved Ella SRD 1.16.21 0.36.15 28.93
Yaschenko Maria Omega HYL -
Shved Jaana SRD KES -
Rantamäki Pernilla EsSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi Lynx 30.28 0.00.00 72.85
2 Orava Päivi RaVa 33.55 0.03.27 64.89
3 Kerkola Tiina SuSi 34.43 0.04.15 62.86
4 Hagman Terése AOK 35.42 0.05.14 60.61
5 Remahl Virpi LS-37 37.17 0.06.49 57.54
6 Varpula Marjut EsSu 39.55 0.09.27 53.28
7 Ray Carola OK77 40.29 0.10.01 52.08
8 Torp-Donner Heidi OK77 40.54 0.10.26 51.10
9 Liukkonen Sirpa HlS 42.08 0.11.40 49.16
10 Mäki-Petäys Eeva EsAk 42.22 0.11.54 48.46
11 Tilli Virpi Lynx 42.45 0.12.17 47.59
12 Kalenius Regina KarjUra 45.26 0.14.58 44.37
13 Pääkkönen Tarja KarjUra 46.18 0.15.50 43.14
14 Reiman Anu AngA 47.23 0.16.55 41.76
15 Pigareva Galina Mile Spo 48.18 0.17.50 40.59
16 Jern Tove OK77 49.55 0.19.27 38.90
17 Haakana Heli EsSu 58.58 0.28.30 32.62
18 Paalanen Anne RR 1.10.13 0.39.45 27.13
19 Hanhijärvi Leena EsAk 1.17.31 0.47.03 24.34

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 31.08 0.00.00 56.39
2 Maijala Sari EE 33.36 0.02.28 51.59
3 Raitanen Tuija TVV 37.24 0.06.16 45.77
4 Kokkila Marita EsSu 39.11 0.08.03 43.12
5 Linjama Mirja EsSu 41.04 0.09.56 40.61
6 Sorsa Anne Pihkan 43.03 0.11.55 38.23
7 Laine Tarja HPV 44.48 0.13.40 36.25
8 Mäkelä Anja RiSu 45.20 0.14.12 35.34
9 Järvinen Tuija HlT 48.43 0.17.35 32.43
10 Aho Mervi HPV 52.03 0.20.55 29.93
11 Laev Riina SK Mercu 1.00.55 0.29.47 25.22
12 Saarhelo Kirsi Lynx 1.05.20 0.34.12 23.18
13 Markki Outi EsSu 1.07.07 0.35.59 22.23

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 22.41 0.00.00 65.49
2 Raiko Erja HyRa 23.48 0.01.07 62.09
3 Lonka Hennariikka KR 26.52 0.04.11 54.72
4 Laaksonen Anita TarpSu 28.14 0.05.33 51.80
5 Puromies Merja EsSu 28.28 0.05.47 51.10
6 Virtanen Marjo Hiisi 28.41 0.06.00 50.45
7 Meriheinä Maire SV 29.03 0.06.22 49.55
8 Soanjärvi Tuija Lynx 30.09 0.07.28 47.49
9 Wickholm Rita SV 31.05 0.08.24 45.81
10 Töyrylä Marja KyS 31.44 0.09.03 44.63
11 Ahlqvist Kristiina Raus 32.16 0.09.35 43.66
12 Malinen Paula KaSu 32.19 0.09.38 43.35
13 Karvonen Iris LeSi 32.36 0.09.55 42.74
14 Liimatainen Raili RiSu 33.15 0.10.34 41.67
15 Saarikoski Päivi Pihkan 33.56 0.11.15 40.61
16 Leskinen Tiina Lynx 34.27 0.11.46 39.77
17 Levicheva Nadezda Veresk S 35.25 0.12.44 38.47
18 Saari Marita SuSe 36.05 0.13.24 37.55
19 Mannonen Jaana SuSi 36.20 0.13.39 37.08
20 Niemi Päivi RR 36.33 0.13.52 36.65
21 Kangasaho Sirpa HiKi 37.48 0.15.07 35.23
22 Ojapalo Anneli RR 38.46 0.16.05 34.16
23 Miettinen Anneli HyRa 38.48 0.16.07 33.93
24 Forsström Rita Raseborg 39.35 0.16.54 33.06
25 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 40.38 0.17.57 32.02
26 Heinonen Kaija Pihkan 43.15 0.20.34 29.90
27 Leesment Leena SRD 44.52 0.22.11 28.66
28 Talja Katri OK77 46.01 0.23.20 27.77
29 Saari Tarja HPV 51.18 0.28.37 24.76
30 Gavrilova Olga Azimuth- 58.54 0.36.13 21.44

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 26.44 0.00.00 56.74
2 Suomela Margit RaLu 26.49 0.00.05 56.16
3 Hyvärinen Vappu SaPu 27.28 0.00.44 54.43
4 Toivonen Vellamo OK77 28.00 0.01.16 53.01
5 Savonen Leena HlS 29.28 0.02.44 50.00
6 Suomalainen Marja LeSi 30.05 0.03.21 48.62
7 Koivula Sirpa RasKa 30.07 0.03.23 48.20
8 Laitinen Hellevi EsAk 30.54 0.04.10 46.63
9 Kalliola Pirkko MaMa 31.34 0.04.50 45.30
10 Malmsten Beatrice Lynx 33.45 0.07.01 42.05
11 Patronen Lea EsAk 33.54 0.07.10 41.55
12 Kanste Helena Raseborg 34.14 0.07.30 40.83
13 Bergström Anneli EsSu 34.24 0.07.40 40.31
14 Karnit Niina SRD 34.54 0.08.10 39.42
15 Ritasalo Maaria VaRa 35.30 0.08.46 38.45
16 Kurvinen Ulla HiKi 38.52 0.12.08 34.84
17 Vähänen Pia HyRa 39.25 0.12.41 34.08
18 Hyvönen Eija RasPi 39.49 0.13.05 33.47
19 Forsström Anne Raseborg 42.01 0.15.17 31.46
20 Karvonen Pirjo SuSi 46.38 0.19.54 28.11
21 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 53.47 0.27.03 24.17
22 Lipasti Hilkka EsSu 59.21 0.32.37 21.72

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 30.10 0.00.00 47.80
2 Pitkänen Eila JRV 32.20 0.02.10 43.99
3 Kämäräinen Paula HiKi 33.19 0.03.09 42.10
4 Peltola Kati MSParma 33.32 0.03.22 41.25
5 Kajava Ritva HlS 35.22 0.05.12 38.55
6 Laaksonen Raili SuSi 37.36 0.07.26 35.74
7 Ohramaa Tuula Jyry 39.21 0.09.11 33.65
8 Wikström Sonja OK77 40.53 0.10.43 31.91
9 Särkkä Liisa Navi 41.03 0.10.53 31.30
10 Kuutti Kirsti PertPe 53.16 0.23.06 23.75
11 Lindsten Ulla Jyry 57.40 0.27.30 21.60
12 Kanerva Marja Raus 1.10.04 0.39.54 17.49

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 22.07 0.00.00 45.44
2 Tulokas Tuula SuSi 22.25 0.00.18 43.71
3 Muikku Rauni Navi 27.56 0.05.49 34.18
4 Havukorpi Airi RaVi 32.01 0.09.54 29.03
5 Syväterä Hillevi RiSu 32.19 0.10.12 27.99
6 Kolkkala Riitta RaLu 35.46 0.13.39 24.58
7 Talvitie Ulla KeU 54.26 0.32.19 15.69

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 27.34 0.00.00 37.15
2 Holopainen Kaarina KeU 31.10 0.03.36 31.63
3 Jakoaho Ritva HyRa 31.45 0.04.11 29.84
4 Lahti Kaija LeSi 33.05 0.05.31 27.47
5 Vehmanen Marjatta KeU 34.39 0.07.05 25.12

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintanen Eila Mesik 33.51 0.00.00
2 Markki Raakel EsSu 46.41 0.12.50

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Herrgesell Maren Lynx 43.23 0.00.00 54.92
2 Fiskars Mikaela Raseborg 45.23 0.02.00 50.53
3 Hanhijärvi Marjukka EsAk 46.30 0.03.07 47.40
4 Helle Annukka EsAk 48.30 0.05.07 43.60
5 Turpiainen Milla HyRa 1.33.28 0.50.05 21.67

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Annabella RR 29.17 0.00.00 59.30
2 Schoultz von Katja OK77 32.07 0.02.50 53.44
3 Hasu Outi Orient 35.28 0.06.11 47.83
4 Aho Petra Navi 35.41 0.06.24 46.98
5 Boxström Agneta SV 36.10 0.06.53 45.80
6 Reiman Anni AngA 39.42 0.10.25 41.22
7 Kivistö Tuulia SV 39.56 0.10.39 40.47
8 Marttinen Sanni Navi 40.10 0.10.53 39.74
9 Ahlqvist Sanna HiKi 43.59 0.14.42 35.83
10 Rehn Nelli Lynx 45.43 0.16.26 34.04
11 Raasakka Maija EsSu 48.16 0.18.59 31.82
12 Rauttola Tiia-Maria HiKi 1.08.12 0.38.55 22.23
13 Rinne Sara KuortKu 1.19.04 0.49.47 18.92
Tarvainen Heini Navi HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Roininen Essi HS 29.55 0.00.00 46.75
2 Matilainen Annika HS 35.15 0.05.20 39.08
3 Granados Escartin Elva EsSu 35.54 0.05.59 37.79
4 Salonen Inka HS 41.09 0.11.14 32.46
5 Pöllänen Elsi HS 41.38 0.11.43 31.58
6 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 43.16 0.13.21 29.90
7 Kramarenko Alina SRD 43.41 0.13.46 29.13
8 Korhonen Saara TVV 45.41 0.15.46 27.40
9 Varmavuo Iida RR 47.25 0.17.30 25.95
10 Väisänen Joela RR 52.06 0.22.11 23.22
11 Heiskanen Iida HS 52.20 0.22.25 22.71

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hasu Iina Orient 27.31 0.00.00 41.70
2 Friman Ronja HyRa 27.45 0.00.14 40.46
3 Norrbacka Sanni HyRa 29.11 0.01.40 37.63
4 Westerback Liva OK77 33.50 0.06.19 31.74
5 Liitiäinen Janika Orient 35.27 0.07.56 29.59
6 Vesilind Liina SRD 36.06 0.08.35 28.38
7 Suominen Sohvi HiKi 38.11 0.10.40 26.19
8 Weiss Michaela OK77 1.09.28 0.41.57 14.04

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tulonen Jenna HiKi 30.26 0.00.00
2 Roine Veera HiKi 31.36 0.01.10
3 Kaukonen Ella EsSu 35.05 0.04.39
4 Donner Janina OK77 35.50 0.05.24
5 Tikkanen Venla EsSu 36.43 0.06.17
6 Korhonen Emmi TVV 37.53 0.07.27
7 Kangas Taika Pohjant 39.47 0.09.21
8 Parmas Roos Lisette SRD 40.00 0.09.34
9 Turakainen Venla HS 41.20 0.10.54
10 Tähtinen Tessa PäijRa 48.03 0.17.37
11 Rieder Liisa HS 1.00.00 0.29.34
12 Heikkinen Sanni HS 1.07.31 0.37.05
Hanhijärvi Leenukka EsAk HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ståhlberg Elisa EsSu 25.30 0.00.00
2 Heinaro Ellen HS 32.35 0.07.05
3 Pirinen Inkalilja KeU 35.38 0.10.08
4 Gustafsson Sara KaRa 37.28 0.11.58
5 Pernu Saara EsSu 38.16 0.12.46
6 Jokinen Helmi HiKi 45.19 0.19.49
7 Palmen Aino EsSu 49.36 0.24.06
8 Sankelo Lotta Pohjant 56.44 0.31.14
9 Mäntylä Anni HS 58.51 0.33.21

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoniemi Sandra AOK 23.01 0.00.00
2 Suntioinen Elli KaRa 24.08 0.01.07
3 Vesterinen Viivi HyRa 25.29 0.02.28
3 Kangasaho Aino HS 25.29 0.02.28
5 Haapala Ida RR 26.19 0.03.18
6 Portimojärvi Saana OH 28.25 0.05.24
7 Salminen Vilja RiSu 33.33 0.10.32
8 Lukkari Aino RR 36.36 0.13.35
9 Tilli Pauliina Lynx 48.05 0.25.04
10 Salonen Venla HS 59.31 0.36.30
11 Plit Henriette Lynx 1.12.02 0.49.01
Varmavuo Emma RR HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppälä Kaisla RR 21.49 0.00.00
2 Raasakka Liisa EsSu 26.08 0.04.19
3 Hilo Hanne Lynx 26.58 0.05.09
4 Varonen Netta LeSi 27.14 0.05.25
5 Tulonen Anna HiKi 27.28 0.05.39
6 Väisänen Viona RR 28.47 0.06.58
7 Savilahti Anna HS 30.41 0.08.52
8 Calderara Anna Lynx 31.31 0.09.42
9 Heiskanen Eevi HS 35.53 0.14.04
10 Mäntylä Kaisa HS 50.26 0.28.37
11 Tiljander Venla HyRa 52.26 0.30.37

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Ida VeVe 15.29 0.00.00
2 Nietula Minja HS 18.31 0.03.02
3 Pesu Vilma TP 19.11 0.03.42
4 Antti-Roiko Julia RaVi 20.21 0.04.52
5 Ranta-Puska Maija EsAk 21.43 0.06.14
6 Annala Sonja HS 22.13 0.06.44
7 Leesment Sofia SRD 22.41 0.07.12
8 Väisänen Doris HS 22.43 0.07.14
9 Pirinen Hilla KeU 23.06 0.07.37
10 Viinikainen Vilja EsSu 23.49 0.08.20
11 Markki Emmi EsSu 24.23 0.08.54
12 Sorjonen Siiri EsSu 27.01 0.11.32
13 Rantanen Emilia KeU 27.10 0.11.41
14 Pavilainen Ekaterina Lynx 27.47 0.12.18
15 Pesola Lilja HS 29.11 0.13.42
16 Sandell Cilia Raseborg 31.22 0.15.53

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Veera HS 18.01 0.00.00
2 Viskari Siiri HiKi 19.44 0.01.43
3 Kemppi Silva RR 21.46 0.03.45
4 Varonen Tinja LeSi 21.53 0.03.52
5 Mäntylä Ulla-Riina HS 22.46 0.04.45
6 Isoherranen Salla Lynx 23.00 0.04.59
7 Sallila Katarina HS 23.37 0.05.36
8 Ruuskanen Senni MU 23.48 0.05.47
9 Rantala Ella HS 24.09 0.06.08
10 Tupitsa Milla HS 25.20 0.07.19
11 Viskari Saana HiKi 26.13 0.08.12
12 Heikkinen Roosa VeVe 26.48 0.08.47
13 Vesilind Liis SRD 27.48 0.09.47
14 Lindroth Siiri KaRa 28.14 0.10.13
15 Lehtonen Venla UlvUra 28.32 0.10.31
16 Rehberger Nadja RaHa 29.56 0.11.55
17 Varmavuo Maija RR 32.09 0.14.08
18 Rantanen Linnea KeU 33.34 0.15.33
19 Pernu Iiris EsSu 34.14 0.16.13
20 Hursti Hilma EsSu 37.52 0.19.51
21 Hamppu Elina HS 38.24 0.20.23
22 Lukkari Outi RR 38.33 0.20.32
23 Hilo Jenny Lynx 38.34 0.20.33
24 Rautio Ulrika EsSu 38.58 0.20.57
25 Suntioinen Iida KaRa 39.20 0.21.19
26 Shirokova Aliisa SRD 43.15 0.25.14