FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
F.E. Sillanpään Elorastit, kansallinen keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kymäläinen Severi TP 33.01 0.00.00 87.85
2 Repo Ville VeVe 34.46 0.01.45 82.80
3 Detkov Sergei Hiisi 34.54 0.01.53 81.86
4 Efimov Roman Hiisi 36.31 0.03.30 77.64
5 Laine Jarkko TP 36.46 0.03.45 76.52
6 Mähönen Jouni TP 37.08 0.04.07 75.18
7 Kannus Kristian KangSK 37.23 0.04.22 74.10
8 Knuuttila Mikko IkNV 38.43 0.05.42 70.98
9 Sabel Ville Hiisi 38.50 0.05.49 70.21
10 Arvola Miika Koovee 39.50 0.06.49 67.90
11 Istolahti Tuomo YKV 39.55 0.06.54 67.22
12 Putaja Pekka SuSe 41.03 0.08.02 64.83
13 Kuusinen Petri HlS 42.44 0.09.43 61.77
14 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 48.49 0.15.48 53.62
15 Mäenpää Aleksi TVV 49.43 0.16.42 52.22
16 Pirilä Mikko HlS 50.28 0.17.27 51.01
17 Ristimäki Tapio Keihäs 50.51 0.17.50 50.20
18 Kontoniemi Henri TP 51.47 0.18.46 48.87
19 Jokela Ville SuSe 1.06.55 0.33.54 37.49
Haikonen Mikko TP HYL -
Heikkilä Ville KangSK KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eskola Mikko TP 21.36 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Jussi PIF 38.17 0.00.00 58.19
2 Jonkka Jari RasKa 39.46 0.01.29 55.08
3 Riikonen Jarno KangSK 40.51 0.02.34 52.71
4 Mattila Mikael ViRuS 48.31 0.10.14 43.62
5 Kallio Jarmo SuSe 53.13 0.14.56 39.07
6 Nummela Ville OrPo 54.25 0.16.08 37.52
7 Salo Teemu TP 55.50 0.17.33 35.91
8 Koskinen Tommi TP 1.01.21 0.23.04 32.07
Tolkki Lauri TarpSu HYL -
Olkkonen Tomi-Pekka KangSK HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Märkälä Janne TP 30.34 0.00.00 55.17
2 Pesu Raino TP 30.57 0.00.23 53.81
3 Lauronen Petteri Lynx 33.17 0.02.43 49.40
4 Lepo Jari VaHa 34.47 0.04.13 46.67
5 Jokela Jari RaN 36.34 0.06.00 43.82
6 Kauppila Timo Koovee 37.58 0.07.24 41.64
7 Ojala Jari PirHi 38.34 0.08.00 40.45
8 Niemelä Ville Hiilto 38.44 0.08.10 39.73
9 Hankaniemi Tomi VePo 39.18 0.08.44 38.62
10 Kuusisto Roope SuSe 40.40 0.10.06 36.81
11 Puranen Jarkko Koovee 42.46 0.12.12 34.51
12 Kuusisto Seppo Koovee 46.14 0.15.40 31.46
13 Hirvonen Petri EE 55.24 0.24.50 25.88

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Timo TP 31.01 0.00.00 62.95
2 Virtanen Antti HlS 31.06 0.00.05 62.06
3 Numminen Mika UrjU 32.55 0.01.54 57.95
4 Parttimaa Timo AngA 32.56 0.01.55 57.23
5 Siikaluoma Mika VeVe 38.35 0.07.34 48.27
6 Isokallio Pasi RaN 41.59 0.10.58 43.82
7 Koski Olli Koovee 42.29 0.11.28 42.78
8 Lassila Petri HlS 44.19 0.13.18 40.50
9 Taubert Tero Koovee 44.40 0.13.39 39.68
10 Nieminen Jyrki LHR 44.56 0.13.55 38.94
11 Ketola Juha Koovee 45.04 0.14.03 38.33
12 Aho Jarmo PäLuLu 50.51 0.19.50 33.52
13 Savela Pauli RR 50.54 0.19.53 33.05
14 Kuusivaara Juha RasKa 54.43 0.23.42 30.33

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Timo VaHa 32.02 0.00.00 54.10
2 Harju Juha-Pekka TP 32.51 0.00.49 52.03
3 Kallio Jukka TP 33.48 0.01.46 49.87
4 Nyholm Thomas TP 35.42 0.03.40 46.55
5 Vesala Pekka PirHi 35.45 0.03.43 45.83
6 Granholm Tommi Koovee 35.57 0.03.55 44.92
7 Lahtinen Jari IHR 36.06 0.04.04 44.07
8 Tähtinen Juha RaN 43.41 0.11.39 35.88
9 Ala-Mäyry Pekka Koovee 49.54 0.17.52 30.94
10 Heikkilä Jouni HauSi 49.55 0.17.53 30.45
11 Syrjänen Jukka Koovee 51.48 0.19.46 28.89
12 Huoponen Timo VaHa 54.32 0.22.30 27.01

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 30.20 0.00.00 59.52
2 Laakso Antero PunKu 33.49 0.03.29 52.59
3 Kittilä Pekka HlS 34.41 0.04.21 50.49
4 Virtala Arto LaJy 36.11 0.05.51 47.65
5 Vehmaa Hannu Koovee 37.46 0.07.26 44.93
6 Hanttu Ari RaN 39.11 0.08.51 42.62
7 Ukkonen Leo TP 42.32 0.12.12 38.63
8 Kallio Jarmo PäLuLu 45.12 0.14.52 35.75
9 Koski Harri TarpSu 52.29 0.22.09 30.27
10 Helenius Jyrki RaN 59.08 0.28.48 26.41
Uotila Antti OrPo HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 26.50 0.00.00 51.10
2 Etu-Huitti Arto MSParma 27.18 0.00.28 49.75
3 Savonen Esko HlS 27.26 0.00.36 49.04
4 Koskinen Kaj VaHa 30.10 0.03.20 44.17
5 Mäkiniemi Esko PunKu 31.21 0.04.31 42.10
6 Lehtiniemi Pekka SaSu 31.38 0.04.48 41.31
7 Rasmus Reijo TarpSu 32.58 0.06.08 39.25
8 Pusa Raimo ViRuS 33.16 0.06.26 38.51
9 Nevala Jorma RaN 34.24 0.07.34 36.87
10 Nurminen Ari VaHa 35.02 0.08.12 35.84
11 Lakkinen Keijo SuSe 35.06 0.08.16 35.40
12 Hirvelä Reijo PunKu 35.12 0.08.22 34.94
13 Kukkasjärvi Tapio RR 38.48 0.11.58 31.36
14 Nurminen Markku SuosmSa 39.15 0.12.25 30.68
15 Harju Hannu EsSu 45.48 0.18.58 26.01
16 Vaskelainen Markku IkNV 1.02.25 0.35.35 18.88
Karvonen Jorma TarpSu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Jukka LS-37 24.42 0.00.00 41.87
2 Ketamo Juhani SuSe 26.00 0.01.18 39.44
3 Heino Kalle EE 26.18 0.01.36 38.67
4 Hahto Matti OrPo 26.23 0.01.41 38.22
5 Immanen Pertti OrPo 26.32 0.01.50 37.68
6 Tiitola Tero RasKa 26.55 0.02.13 36.82
7 Lindstedt Tapio OrPo 27.31 0.02.49 35.70
8 Jarva Risto OrPo 28.04 0.03.22 34.70
9 Lahtonen Tapio TP 29.33 0.04.51 32.66
10 Järvenpää Heikki ParkU 30.22 0.05.40 31.50
11 Verha Koitto VaRa 30.57 0.06.15 30.63
12 Pitkänen Heikki JRV 34.17 0.09.35 27.40
13 Koivisto Pentti TP 35.57 0.11.15 25.89
14 Niemi Pentti HauSi 37.22 0.12.40 24.68
15 Latvala Timo EE 37.57 0.13.15 24.07
16 Mattila Kari EE 38.09 0.13.27 23.72
17 Mäkivaara Olavi RasKa 41.14 0.16.32 21.74
18 Ketonen Pekka TarpSu 42.41 0.17.59 20.80
19 Talvisilta Tapio ViRuS 50.34 0.25.52 17.38

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jonkka Arvo RasKa 26.36 0.00.00 35.52
2 Mattila Kalervo RasKa 31.30 0.04.54 29.09
3 Martikainen Erkki LS-37 31.46 0.05.10 27.96
4 Kärkkäinen Eero EKP 37.26 0.10.50 22.97
5 Kuusisto Kalevi HlT 39.47 0.13.11 20.90
6 Aronen Osmo RasKa 40.13 0.13.37 19.97

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 25.41 0.00.00 39.31
2 Hakala Rauno EE 28.00 0.02.19 35.46
3 Heikkilä Mikko MaMa 29.58 0.04.17 32.57
4 Hietaharju Antti ÄhtU 31.25 0.05.44 30.53
5 Ranta Jouko RaN 34.22 0.08.41 27.42
6 Paavola Seppo EE 34.24 0.08.43 26.91
7 Koppelomäki Mikko EE 36.22 0.10.41 24.99
8 Kopra Valto OrPo 40.25 0.14.44 22.07
9 Heiskanen Kalevi HlS 41.32 0.15.51 21.07
Rosenqvist Onni SuosmSa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri KangSK 30.11 0.00.00 34.77
2 Ilonen Tauno TY 32.20 0.02.09 30.84
3 Paunuvuori Toivo SuSe 36.06 0.05.55 26.17
4 Koivuniemi Tapio RaN 36.13 0.06.02 24.63

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taubert Tuomas Koovee 52.24 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leipijärvi Joona HlS 39.37 0.00.00
2 Järvensivu Oula OrPo 45.27 0.05.50

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Aaro VaHa 24.34 0.00.00 57.55
2 Mustonen Vili TP 24.51 0.00.17 56.33
3 Ylinen Juho Eräp 25.46 0.01.12 53.77
4 Pitkänen Jonne TP 26.43 0.02.09 51.33
5 Skog Jaakko Koovee 27.42 0.03.08 49.00
6 Nurminen Jani VaHa 28.03 0.03.29 47.88
7 Pitkänen Konsta TP 28.41 0.04.07 46.33
8 Ketola Akseli Koovee 29.26 0.04.52 44.67
9 Mattila Aleksi KyRa 29.47 0.05.13 43.67
10 Kemppi Mikko KangSK 30.04 0.05.30 42.79
11 Puranen Konsta Koovee 30.58 0.06.24 41.09
12 Järvinen Ossi TP 31.45 0.07.11 39.63
13 Mäkinen Tuukka LLuja 31.50 0.07.16 39.08
14 Hakala Petteri RaN 32.55 0.08.21 37.37
15 Suonurmi Vesa KyRa 35.54 0.11.20 33.87
16 Hemminki Joni RaJu 36.49 0.12.15 32.64

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lilja Juha TP 20.16 0.00.00
2 Konttila Eemi Koovee 22.10 0.01.54
3 Hiidenhovi Aleks LHR 22.17 0.02.01
4 Vesterinen Arttu TP 23.47 0.03.31
5 Mattila Atte KyRa 23.48 0.03.32
6 Lammi Antti Koovee 24.20 0.04.04
7 Ketola Lauri Koovee 26.09 0.05.53
8 Hankaniemi Rasmus-Wille VePo 26.56 0.06.40
9 Isolähteenmäki Atte IkNV 29.06 0.08.50
10 Saarnijoki Miska TP 35.07 0.14.51
11 Kauppi Akseli EE 36.41 0.16.25
12 Partanen Tommi RaN 39.04 0.18.48
Mäkelä Konsta KyRa KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jalonen Jussi HlS 14.37 0.00.00
2 Oksanen Teemu IkNV 16.03 0.01.26
3 Eerola Mikko TP 16.16 0.01.39
4 Mähönen Vili TP 17.06 0.02.29
5 Kontio Kimmo KangSK 17.12 0.02.35
6 Pohja Eetu Koovee 17.19 0.02.42
7 Viilo Lasse TP 17.40 0.03.03
8 Nurminen Eerik KangSK 18.05 0.03.28
9 Mustonen Ossi TP 18.45 0.04.08
10 Lehtimäki Janne Hiisi 21.53 0.07.16
11 Keronen Leevi TP 22.14 0.07.37
12 Koivuniemi Sakari RaN 23.38 0.09.01
13 Siren Ossi RaN 24.53 0.10.16
14 Nieminen Eetu LHR 27.09 0.12.32
15 Ahvenjärvi Jussi Koovee 45.12 0.30.35

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Antti-Jussi TarpSu 13.46 0.00.00
2 Rissanen Antti TP 14.05 0.00.19
3 Syrjälä Niilo LHR 14.59 0.01.13
4 Salonen Seeti VaHa 15.12 0.01.26
5 Ahola Topias KangSK 15.51 0.02.05
6 Hemminki Niko RaJu 17.07 0.03.21
7 Väliharju Joonas KangSK 17.20 0.03.34
7 Kivelä Eemeli KangSK 17.20 0.03.34
9 Naskali Lauri KyRa 18.30 0.04.44
10 Ketola Kristian Koovee 18.49 0.05.03
11 Laitinen Vertti Koovee 19.17 0.05.31
12 Schüle Joel Koovee 19.19 0.05.33
13 Toivonen Vilhelm KangSK 19.37 0.05.51
14 Aho Ilmari VaHa 20.38 0.06.52
15 Niinimäki Kasimir KyRa 21.00 0.07.14
16 Konttila Akseli Koovee 21.13 0.07.27
17 Mattila Jussi LHR 21.49 0.08.03
18 Pulkkinen Samuli KyRa 23.55 0.10.09
19 Soininen Juho KyRa 28.21 0.14.35
20 Epäilys Akseli KangSK 35.56 0.22.10
21 Mustajoki Olli TP 35.58 0.22.12
22 Takala Jaakko TP 39.36 0.25.50
23 Viilo Tommi TP 39.38 0.25.52
Matinheikki Leo TP HYL -
Anttila Pyry KangSK HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivelä Valtteri KangSK 21.15 0.00.00
2 Heinimaa Valtteri KangSK 30.50 0.09.35
3 Kaleva Lauri LHR 32.58 0.11.43
4 Haavisto Elias KyRa 50.25 0.29.10
5 Silvennoinen Niko RaN 52.25 0.31.10

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ristimäki Väinö Keihäs 14.17 0.00.00
2 Syrjälä Elmeri LHR 15.20 0.01.03
3 Isokallio Lauri RaN 15.31 0.01.14
4 Toivanen Nico KyRa 16.32 0.02.15
5 Kupiainen Tuukka Koovee 16.38 0.02.21
6 Mustajoki Aapo TP 17.03 0.02.46
7 Väliharju Ville KangSK 17.08 0.02.51
8 Takala Heikki TP 17.32 0.03.15
9 Schüle Oliver Koovee 17.38 0.03.21
10 Mähönen Veeti TP 17.51 0.03.34
10 Rantala Valtteri Keihäs 17.51 0.03.34
12 Koskinen Aaro TP 18.40 0.04.23
13 Vehkalahti Anton IkNV 18.55 0.04.38
14 Kortteinen Joona Koovee 19.30 0.05.13
15 Aho Rauli VaHa 19.33 0.05.16
16 Lehtiniemi Eino RaN 19.46 0.05.29
17 Mäenpää Matias TP 21.36 0.07.19
18 Liponkoski Aapo TP 21.49 0.07.32
19 Liuksiala Waltteri KyRa 22.38 0.08.21
20 Kupiainen Topias Koovee 22.47 0.08.30
21 Kaukinen Mikael RaN 23.10 0.08.53
22 Leinamo Tuomas Keihäs 23.21 0.09.04
23 Niemelä Samu KyRa 24.24 0.10.07
24 Mustonen Samu TP 24.42 0.10.25
25 Suomalainen Mikko KangSK 26.18 0.12.01

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Efimova Natalia Hiisi 31.14 0.00.00 88.98
2 Fincke Anni-Maija TP 32.59 0.01.45 83.76
3 Jokela Emmi SuSe 34.37 0.03.23 79.32
4 Kaskinen Mira RasKa 34.41 0.03.27 78.69
5 Anttila Liisa Koovee 36.05 0.04.51 75.17
6 Haapasalo Heidi TP 37.13 0.05.59 72.44
7 Laine Maria TP 37.16 0.06.02 71.89
8 Istolahti Tiia MSParma 38.10 0.06.56 69.76
9 Kanko Miina Koovee 38.48 0.07.34 68.19
10 Mähönen Emmi TP 39.20 0.08.06 66.84
11 Pietilä-Annala Jaana KangSK 39.49 0.08.35 65.61
12 Niittymäki Johanna HlS 42.04 0.10.50 61.71
13 Alatalo Eliisa TP 42.54 0.11.40 60.12
14 Mäkinen Essi VaHa 43.38 0.12.24 58.73
15 Ritanotko Johanna TuMe 44.55 0.13.41 56.68
16 Schutskoff Mari KangSK 45.15 0.14.01 55.89
17 Sabel Jenni Hiisi 45.38 0.14.24 55.06
18 Saarijärvi Salla TP 46.41 0.15.27 53.46
19 Saarijärvi Sari TP 46.48 0.15.34 52.97
20 Ketola Heli Koovee 49.12 0.17.58 50.05
21 Kohonen Maiju RaN 49.22 0.18.08 49.54
22 Uotila Tiina OrPo 51.31 0.20.17 47.15
23 Ristimäki Minna Keihäs 53.59 0.22.45 44.69
24 Leriche Clotilde TP 55.08 0.23.54 43.45
25 Mikkolainen Päivi VaHa 56.30 0.25.16 42.11
26 Taanila Maria KanSu 1.16.19 0.45.05 30.95

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkivaara Jonna RasKa 21.30 0.00.00
2 Ahola Birgit KangSK 25.22 0.03.52

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 44.52 0.00.00 56.56
2 Nurminen Henna HS 54.10 0.09.18 43.33
3 Nurminen Arja VaHa 1.02.51 0.17.59 34.32

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Katri Koovee 38.20 0.00.00 46.56
2 Mähönen Riitta TP 41.11 0.02.51 40.09
3 Kuusisto Kati Koovee 1.12.11 0.33.51 21.02

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Marja KangSK 36.11 0.00.00 56.14
2 Äijälä Tiina KangSK 37.29 0.01.18 53.38
3 Viilo Annika TP 38.03 0.01.52 51.78
4 Seppälä Anu EE 45.57 0.09.46 42.22
5 Järvensivu Nina OrPo 49.25 0.13.14 38.64
6 Harju Ulla TP 51.13 0.15.02 36.69
7 Kuittinen Soili TP 52.53 0.16.42 34.95
8 Oksanen Kristiina IkNV 1.01.16 0.25.05 29.67
9 Mäkelä Tiina RaTU 1.06.18 0.30.07 26.96
10 Oksa Sari TarpSu 1.14.16 0.38.05 23.66
Siikaluoma Minna VeVe KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lusa Sirpa TP 26.43 0.00.00 55.39
2 Nyholm Satu TP 28.12 0.01.29 50.51
3 Maijala Sari EE 31.03 0.04.20 44.09
4 Koivuniemi Leena RaN 32.27 0.05.44 40.48
5 Miettinen Päivi VaRa 38.55 0.12.12 32.32

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Borgenström Outi IkNV 27.39 0.00.00 39.46
2 Toivanen Tuula RaN 40.45 0.13.06 25.97
3 Tammisalo Netta KangSK 44.54 0.17.15 22.84
4 Uotila Terhi OrPo 55.38 0.27.59 17.85
5 Hannukainen Anne KanSu 1.00.23 0.32.44 15.90
6 Ahonkivi Irma RasKa 1.19.32 0.51.53 11.66

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savonen Leena HlS 32.46 0.00.00
2 Lahtinen Marjatta Koovee 43.17 0.10.31

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 27.23 0.00.00 44.52
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 27.34 0.00.11 42.57
3 Verha Maija VaRa 29.20 0.01.57 38.45
4 Piiparinen Seija RasKa 38.34 0.11.11 28.06
5 Eskola Pirkko Rasti88 42.44 0.15.21 24.25

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 40.30 0.00.00
2 Mattila Riitta RasKa 51.07 0.10.37

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirkkala Aino SuosmSa 52.08 0.00.00
2 Lehtikangas Mirja RasKa 1.35.42 0.43.34

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Henna Koovee 30.25 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöyhönen Saina Hiisi 31.31 0.00.00 48.11
2 Uusitalo Amanda Koovee 32.30 0.00.59 44.32
3 Tähtinen Tiina RaN 52.04 0.20.33 26.21
Vehkalahti Juulia IkNV KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Anni TP 20.22 0.00.00 60.37
2 Pitkänen Salla TP 23.22 0.03.00 51.96
3 Taubert Iiris Koovee 24.59 0.04.37 47.98
4 Oksanen Maiju IkNV 25.07 0.04.45 47.12
5 Isokallio Kiia RaN 25.32 0.05.10 45.75
6 Nurminen Jutta VaHa 25.47 0.05.25 44.71
7 Hakomäki Emmi TP 27.19 0.06.57 41.64
8 Lehtinen Jenna HlS 27.21 0.06.59 41.02
9 Siren Saara RaN 28.33 0.08.11 38.76
10 Heikkilä Milja HlS 31.23 0.11.01 34.77
11 Paavola Tiina KyRa 36.11 0.15.49 29.73
12 Niinimäki Sofia KyRa 46.03 0.25.41 23.03
13 Vehkalahti Jenny IkNV 50.13 0.29.51 20.81

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Järvensivu Silja OrPo 25.32 0.00.00
2 Keränen Jenni HlS 26.39 0.01.07
3 Avelin Melina HlS 26.56 0.01.24
4 Aho Susanna L-LL 27.32 0.02.00
5 Roininen Kiia TP 27.55 0.02.23
6 Salmia Tuuli TarpSu 28.58 0.03.26
7 Simola Reea PirHi 29.57 0.04.25
8 Skog Ella Koovee 30.48 0.05.16
9 Lassila Anna RasKa 31.11 0.05.39
10 Jääskeläinen Silja KyRa 31.35 0.06.03
11 Leipijärvi Jenna HlS 33.00 0.07.28
12 Kurri Ida KyRa 34.03 0.08.31
13 Pinola Sarianna RaN 37.54 0.12.22
Metsälä Emma HlS HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haavisto Veera KyRa 14.55 0.00.00
2 Lehtinen Meiju HlS 18.29 0.03.34
3 Haanpää Kaisa TP 19.22 0.04.27
4 Kuusinen Sanni HlS 20.04 0.05.09
5 Kaleva Marja LHR 21.08 0.06.13
6 Kortteinen Emmi Koovee 22.13 0.07.18
7 Yli-Hietanen Saara TP 22.30 0.07.35
8 Välkki Lotta Koovee 23.23 0.08.28
9 Leinamo Reetta Keihäs 24.12 0.09.17
10 Mattila Elisa KyRa 24.29 0.09.34
11 Toivanen Netta KyRa 25.07 0.10.12
12 Itkonen Anna KyRa 34.35 0.19.40
13 Tenho Sanni L-LL 45.01 0.30.06

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 13.21 0.00.00
2 Virtanen Heta HlS 15.45 0.02.24
3 Järventausta Ennimaria KyRa 16.01 0.02.40
4 Koskensalo Maria IkNV 16.37 0.03.16
5 Nurminen Kaarina KangSK 16.59 0.03.38
6 Mäkinen Tuuli LLuja 18.33 0.05.12
7 Isokallio Helmi L-LL 18.54 0.05.33
8 Kuoppala Elli TarpSu 20.06 0.06.45
9 Joensivu Inka VaHa 20.07 0.06.46
10 Sainio Linda KangSK 20.50 0.07.29
11 Haikama Outi HlS 21.18 0.07.57
12 Leinamo Sonja Keihäs 21.59 0.08.38
13 Hirvonen Julia EE 22.30 0.09.09
14 Kurth Suvi TP 24.03 0.10.42
15 Pohjolainen Iina LLuja 24.17 0.10.56
16 Ristimäki Aino Keihäs 25.17 0.11.56
17 Niemelä Hilla Koovee 26.28 0.13.07
18 Simola Rosa PirHi 26.47 0.13.26
19 Salmia Tessa TarpSu 26.55 0.13.34
20 Metsälä Essi HlS 27.10 0.13.49
21 Annala Venla KangSK 28.52 0.15.31
22 Laukkanen Laura TarpSu 31.08 0.17.47
23 Kuusisto Idaliina Koovee 56.00 0.42.39

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskensalo Susanna IkNV 21.25 0.00.00
2 Konstari Elena JRV 23.49 0.02.24
3 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 27.19 0.05.54
4 Heikkilä Anna HauSi 39.00 0.17.35
5 Savisaari Outi TP 50.26 0.29.01
6 Juurijärvi Aino-Sofia IkNV 56.08 0.34.43

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 12.39 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 14.12 0.01.33
3 Yli-Hietanen Silja TP 14.59 0.02.20
4 Leppänen Netta Keihäs 15.56 0.03.17
5 Kontio Katri KangSK 16.39 0.04.00
6 Aaltonen Milla IkNV 17.22 0.04.43
7 Häkkinen Pihla Koovee 17.29 0.04.50
8 Simola Rita PirHi 17.47 0.05.08
9 Olkkonen Veera KangSK 18.23 0.05.44
10 Virtanen Reeta HlS 18.47 0.06.08
11 Kuusinen Saana HlS 18.55 0.06.16
12 Heinimaa Venla KangSK 18.56 0.06.17
12 Haikama Inka HlS 18.56 0.06.17
14 Ojala Jenny PirHi 19.18 0.06.39
15 Pesu Vilma TP 19.40 0.07.01
16 Matinheikki Liisa TP 21.38 0.08.59
17 Suomalainen Karoliina KangSK 23.12 0.10.33
18 Kontio Kirsi KangSK 23.23 0.10.44
19 Takala Kaisa TP 24.12 0.11.33
20 Pajula Siiri KangSK 24.51 0.12.12
21 Järventausta Eevariitta KyRa 26.18 0.13.39
22 Haavisto Aino KyRa 29.17 0.16.38
23 Niemelä Hetta Koovee 31.54 0.19.15
24 Hirvonen Reetta KyRa 33.18 0.20.39
25 Ahvenjärvi Emma Koovee 37.17 0.24.38