FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rinkelirastit 2pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Jani Koovee 47.28 0.00.00 86.21
2 Lakanen Jonne VaajTe 49.26 0.01.58 81.96
3 Tani Jukka KS 56.52 0.09.24 70.52
4 Noponen Petri HiKi 59.19 0.11.51 66.92
5 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.00.15 0.12.47 65.21
6 Inkeri Eero VeVe 1.01.10 0.13.42 63.56
7 Rankinen Petteri KS 1.02.10 0.14.42 61.88
8 Kaplas Jarkko JoKu 1.02.50 0.15.22 60.57
9 Ryyppö Jarkko RaVa 1.03.32 0.16.04 59.26
10 Karhu Panu YlämPy 1.10.43 0.23.15 52.66
11 Viholainen Joona S-JKL 1.11.34 0.24.06 51.46
12 Ovaska Vesa IPR 1.12.40 0.25.12 50.12
13 Kapiainen Tomi RaKaS 1.13.23 0.25.55 49.07
14 Husu Heikki SKVuoksi 1.13.26 0.25.58 48.48
15 Myllärinen Aki JoKu 1.17.54 0.30.26 45.18
16 Kiuru Jani RaKaS 1.25.51 0.38.23 40.52

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iskanius Sakari KuoSu 54.49 0.00.00 31.60
2 Immonen Mika VarpVi 1.00.40 0.05.51 26.41
3 Isoaho Lauri JoKu 1.08.02 0.13.13 21.64

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Sauli VeVe 54.48 0.00.00 31.46
2 Kiuru Vesa RaKaS 1.00.07 0.05.19 26.52
3 Raitanen Rauno KanSu 1.00.36 0.05.48 24.18

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyckling Kim Eräp 1.15.44 0.00.00
2 Haajanen Ari JäPa 1.25.01 0.09.17
Hellstedt Tony RaHa KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Mika SKVuoksi 57.00 0.00.00
Kelosuo Simo KoHo KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Petteri RasHy 52.01 0.00.00 64.07
2 Kurhinen Tomi RaVa 52.56 0.00.55 62.33
3 Takaoja Vesa ORa 55.47 0.03.46 58.55
4 Tielinen Vesa LuuRa 1.00.21 0.08.20 53.57
5 Heinilä Hannu RaVa 1.00.34 0.08.33 52.82
6 Kimpi Mikko HS 1.01.08 0.09.07 51.79
7 Väyrynen Timo KyS 1.03.06 0.11.05 49.65
8 Ojalainen Jorma SKVuoksi 1.05.09 0.13.08 47.57
9 Gynther Kimmo IHR 1.12.01 0.20.00 42.57
10 Sippu Visa InkTe 1.13.51 0.21.50 41.07
11 Torvinen Pekka SiiRa 1.14.21 0.22.20 40.34
12 Kohvakka Hannu Kalske 1.16.52 0.24.51 38.59
13 Minkkinen Ismo RR 1.21.18 0.29.17 36.07
14 Luukkonen Mika JoKu 1.27.21 0.35.20 33.19
15 Hakuli Kari KeU 1.44.47 0.52.46 27.35
Mattila Riku KS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattinen Reijo JoKu 52.06 0.00.00 47.14
2 Markku Jouni MulPa 55.43 0.03.37 43.25
3 Ovaska Heikki LuuRa 59.35 0.07.29 39.67
4 Karlsson Henrik KS 1.10.49 0.18.43 32.73
5 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.11.25 0.19.19 31.81
6 Rautasalo Jouko KR 1.16.43 0.24.37 29.01
7 Nissinen Matti Navi 2.02.31 1.10.25 17.79
Neuvonen Timo MulPa KES -
Liukkonen Jari IHR KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vairinen Risto KontU 54.12 0.00.00 49.68
2 Ripatti Pekka AnttU 57.36 0.03.24 45.87
3 Hyppänen Timo EKSu 1.00.17 0.06.05 42.99
4 Hurri Seppo Navi 1.11.46 0.17.34 35.41
5 Tuononen Ismo KS 1.20.11 0.25.59 31.06
6 Aherto Jorma LS-37 1.25.33 0.31.21 28.52
7 Talja Keijo OK77 1.28.18 0.34.06 27.06
8 Mänttäri Jakke InkTe 1.30.47 0.36.35 25.77
Laine Pertti MulPa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 43.35 0.00.00 54.59
2 Päivänranta Pertti JoKu 45.02 0.01.27 52.22
3 Karvonen Jorma SOC 53.22 0.09.47 43.55
4 Tani Ossi KS 54.29 0.10.54 42.16
5 Ollikainen Seppo JuvU 54.45 0.11.10 41.45
6 Peltola Oke TuS 57.49 0.14.14 38.78
7 Högnäs Tore Brahe 1.05.25 0.21.50 33.85
8 Timonen Pertti RAPSU 1.10.52 0.27.17 30.86
9 Välimäki Pertti LS-37 1.13.16 0.29.41 29.48
10 Kekki Mikko I KS 1.18.08 0.34.33 27.29
11 Martikainen Sakari KS 1.18.19 0.34.44 26.87
12 Hyvönen Markku RasPi 1.36.02 0.52.27 21.63
Mouhu Reijo RaKaS HYL -
Nurmiainen Juha LuuRa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Hannu KS 39.39 0.00.00 43.71
2 Tuominen Seppo KS 40.51 0.01.12 41.97
3 Kyöstilä Matti RaKaS 44.28 0.04.49 38.14
4 Kanerva Antti SKVuoksi 47.37 0.07.58 35.23
5 Kyyrönen Heikki KS 47.44 0.08.05 34.75
6 Peltonen Heikki KS 50.05 0.10.26 32.75
7 Kykkänen Herkko KaaRa 54.12 0.14.33 29.92
8 Herttuainen Vesa RaKaS 55.13 0.15.34 29.03
9 Lehtonen Matti SaRa 55.31 0.15.52 28.54
10 Kyckling Veli-Matti HS 56.01 0.16.22 27.96
11 Valtonen Pekka JoKu 59.09 0.19.30 26.16
12 Pöyhiä Jorma RaKaS 1.01.24 0.21.45 24.90
13 Mäkilä Ilmari EsSu 1.04.17 0.24.38 23.49
14 Eggli Roland SUI 1.14.21 0.34.42 20.06
15 Sartanen Kari SKVuoksi 1.24.32 0.44.53 17.43

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Pekka KS 34.29 0.00.00 38.71
2 Jokinen Esko LS-37 35.32 0.01.03 36.76
3 Salo Eero InkTe 37.24 0.02.55 34.16
4 Punkero Toivo HyRa 52.58 0.18.29 23.58
5 Sorola Matti MulPa 57.30 0.23.01 21.22
6 Salminen Kari MikVa 58.06 0.23.37 20.51
7 Repo Voitto RaKaS 58.49 0.24.20 19.78
Ruotsalainen Paavo Navi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 31.43 0.00.00 36.03
2 Suutari Veikko JoKu 36.10 0.04.27 31.00
3 Kakkola Eero JoKu 38.00 0.06.17 28.94
4 Luukkonen Matti JoKu 38.13 0.06.30 28.22
5 Ranta Esko LS-37 40.35 0.08.52 26.04
6 Pohjanpelto Pekka LS-37 42.09 0.10.26 24.57
7 Lyijynen Mauno PorvU 54.21 0.22.38 18.66
8 Huuhtanen Jorma RaVi 1.11.30 0.39.47 13.88
9 Jalava Reino KeU 1.16.26 0.44.43 12.71

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Heimo RaKaS 37.38 0.00.00 26.88
2 Markku Kalevi RaKaS 40.37 0.02.59 23.66
3 Pystynen Paavo RaKaS 59.50 0.22.12 15.22
4 Räty Kalevi KS 1.02.26 0.24.48 13.77

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 40.11 0.00.00
2 Ripattila Mauno KS 41.21 0.01.10

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viholainen Eeli S-JKL 58.13 0.00.00 70.84
2 Hirvi Joonas RaKaS 1.08.13 0.10.00 55.92
3 Hakkarainen Markus RaKaS 1.42.02 0.43.49 34.35

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Herttuainen Niko RaKaS 1.08.28 0.00.00
2 Minkkinen Tomi RR 1.08.47 0.00.19

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakuli Tommi KeU 32.37 0.00.00 56.57
2 Niskanen Janne VeVe 36.08 0.03.31 50.43
3 Lampinen Juuso HS 40.05 0.07.28 44.88
4 Takanen Samu VeVe 40.36 0.07.59 43.74
5 Ovaska Janne LuuRa 44.55 0.12.18 39.03
6 Lavikainen Lauri KyS 52.10 0.19.33 33.16
7 Pätäri Viljami KS 52.15 0.19.38 32.67
8 Peltonen Rene LappRi 54.25 0.21.48 30.94
9 Väyrynen Antti KyS 58.03 0.25.26 28.61
10 Husu Miika SKVuoksi 58.24 0.25.47 28.04
11 Pätäri Valtteri KS 59.16 0.26.39 27.24
Toivanen Elmeri KS HYL -
Vähätalo Verner RR KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasi Antti KyS 18.07 0.00.00
2 Koivisto Daniel KyS 19.48 0.01.41
3 Pousi Juho VeVe 25.09 0.07.02
4 Peltonen Linus LappRi 32.08 0.14.01
5 Kelosuo Eero SKVuoksi 36.18 0.18.11

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Pyry KS 17.00 0.00.00
2 Talja Eljas OK77 18.19 0.01.19
3 Toivanen Eemeli HiKi 20.40 0.03.40
4 Huuhko Tuomas LuuRa 24.35 0.07.35
5 Kärnä Jesse JoKu 28.46 0.11.46
6 Mänttäri Eero JoKu 33.10 0.16.10

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Aaro VeVe 14.28 0.00.00
2 Toivanen Rasmus HiKi 16.45 0.02.17
3 Koivisto Mikael KyS 19.51 0.05.23
4 Kiero Aaro LappRi 20.30 0.06.02
5 Husu Eeka SKVuoksi 21.22 0.06.54
6 Mänttäri Eino JoKu 25.32 0.11.04
7 Peltonen Henrik LappRi 34.08 0.19.40

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piiroinen Teemu RaKaS 42.19 0.00.00
2 Mäkelä Elias Lynx 1.08.23 0.26.04

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suurnäkki Elias KS 12.17 0.00.00
2 Niskanen Aatu VeVe 12.41 0.00.24
3 Vähätalo Viktor RR 13.17 0.01.00
4 Toivari Väinö LappRi 13.22 0.01.05
5 Myllärinen Vertti LappRi 13.45 0.01.28
6 Ruoti Eeli VeVe 15.07 0.02.50
7 Pussi Elmeri SKVuoksi 16.15 0.03.58
8 Kuusio Samu RaKaS 16.56 0.04.39
9 Kurhinen Samuel RaVa 18.00 0.05.43
10 Mattila Lauri KS 19.04 0.06.47
11 Kyckling Toivo Eräp 19.56 0.07.39
12 Pussinen Niklas RaKaS 20.53 0.08.36
13 Mäkelä Topias Lynx 22.08 0.09.51
14 Hellstedt Oliver Lynx 22.21 0.10.04
15 Klemettinen Simo S-JKL 26.16 0.13.59
16 Koho Miika RR 26.28 0.14.11
17 Heimala Aaro LappRi 26.29 0.14.12
18 Kärnä Leevi JoKu 35.27 0.23.10

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Laura Pohjant 48.34 0.00.00 80.05
2 Ryyppö Minna HS 53.11 0.04.37 71.54
3 Kilpeläinen Elina VeVe 53.49 0.05.15 69.15
4 Nurmela Sari VeVe 55.32 0.06.58 65.51
5 Kyckling Katja HyRa 1.02.08 0.13.34 57.21
6 Niskanen Kirsi VeVe 1.03.27 0.14.53 54.71
7 Minkkinen Sirkku RR 1.03.51 0.15.17 53.06
8 Nurmela Suvi VeVe 1.20.44 0.32.10 40.93

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aherto Mervi LS-37 42.25 0.00.00 33.00
2 Kelosuo Miia KoHo 52.57 0.10.32 25.44
3 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KS 53.52 0.11.27 24.04
4 Pajari Marjut KS 58.00 0.15.35 21.42
Ovaska Katriina LuuRa KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Mira Lynx 49.09 0.00.00 40.34
2 Huusari Heidi InkTe 51.57 0.02.48 35.30
3 Friari Päivi SKVuoksi 56.31 0.07.22 29.82

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Mari SKVuoksi 58.30 0.00.00
2 Hakuli Mia KeU 1.03.26 0.04.56

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankinen Pauliina HS 45.46 0.00.00 42.98
2 Villikka Sanna KyS 1.18.06 0.32.20 23.29
3 Mänttäri Liisa RaKaS 1.26.13 0.40.27 19.39

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuisma Tuula JoKu 55.13 0.00.00
2 Rautasalo Anneli KR 59.27 0.04.14

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talja Katri OK77 55.34 0.00.00
2 Heinola Helena JoKu 1.00.26 0.04.52

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 44.34 0.00.00 43.11
2 Kekki Päivi KS 44.39 0.00.05 41.74
3 Tikka Eija RaKaS 53.42 0.09.08 33.63
4 Kukkonen Marja RaKaS 1.06.27 0.21.53 26.31
5 Hyvönen Eija RasPi 1.12.10 0.27.36 23.43
6 Timonen Sirkku RAPSU 1.34.35 0.50.01 17.27

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taitto Annikka SKVuoksi 46.40 0.00.00 33.02
2 Särkkä Liisa Navi 48.29 0.01.49 30.59
3 Valjakka Leena Navi 54.15 0.07.35 26.28
4 Ryytty Raija SKVuoksi 1.01.30 0.14.50 22.24
Aarniosalo Anneli Navi KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talka Riitta RaKaS 47.12 0.00.00
2 Muikku Rauni Navi 47.24 0.00.12

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Saalasti Vappu RaKaS KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalava Aune KeU 1.49.40 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Aino KyS 42.34 0.00.00 60.42
2 Rautasalo Essi KR 44.35 0.02.01 54.80
3 Kivistö Tuulia SV 58.57 0.16.23 39.27
4 Ojala Janita VeVe 1.08.04 0.25.30 32.12

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 31.21 0.00.00 43.01
2 Pukki Emma LuuRa 45.08 0.13.47 28.75
3 Ruoti Roosa VeVe 51.40 0.20.19 24.14
4 Ruokonen Sara LappRi 58.01 0.26.40 20.63
5 Rautasalo Iina KR 1.02.59 0.31.38 18.20

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pylvänäinen Henna KS 16.46 0.00.00
2 Viholainen Elisa S-JKL 20.32 0.03.46
3 Ahvonen Karoliina JoKu 23.00 0.06.14

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 16.03 0.00.00
2 Kiero Ira LappRi 18.00 0.01.57
3 Ruoti Miina VeVe 18.08 0.02.05
4 Ovaska Jenni LuuRa 19.16 0.03.13
5 Heinaro Ellen HS 22.37 0.06.34
6 Tynninen Jenna LappRi 24.01 0.07.58
7 Harjula Tanja KS 24.26 0.08.23
8 Kainlauri Milla LappRi 24.45 0.08.42
9 Vähätalo Sonja RR 30.42 0.14.39
10 Ojala Jutta VeVe 31.51 0.15.48
11 Niskanen Nelli VeVe 34.38 0.18.35
12 Kantanen Raisa RaKaS 35.53 0.19.50

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 13.08 0.00.00
2 Hakuli Hanna KeU 16.03 0.02.55
3 Kurhinen Anna RaVa 18.04 0.04.56
4 Laitinen Emilia VeVe 23.08 0.10.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivari Viivi LappRi 18.33 0.00.00
2 Simola Aino KS 22.45 0.04.12
3 Ruokonen Milla LappRi 23.20 0.04.47
4 Lantta Tinja LappRi 26.08 0.07.35
5 Mattinen Lotta JoKu 30.18 0.11.45
Pussinen Nea RaKaS HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Veera LappRi 10.55 0.00.00
2 Pätäri Emilia KS 13.00 0.02.05
3 Tynninen Tia-Mari LappRi 16.25 0.05.30
4 Lavonen Sanni MiehVi 18.17 0.07.22
4 Tonder Oona SKVuoksi 18.17 0.07.22
6 Ripatti Mona JoKu 21.03 0.10.08
7 Huuhko Venla LuuRa 21.22 0.10.27
8 Heimala Veera LappRi 25.32 0.14.37
9 Koho Milja RR 27.20 0.16.25
10 Pussi Vilhelmiina SKVuoksi 27.56 0.17.01