FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
YK-V:n kansallinen keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Kim PR 37.10 0.00.00 86.34
2 Vähänen Elmeri HyRa 37.38 0.00.28 84.56
3 Bäckström Anders Femman 43.24 0.06.14 72.70
4 Kotamäki Iivo IkNV 45.12 0.08.02 69.22
5 Knuuttila Mikko IkNV 45.37 0.08.27 68.00
6 Linnainmaa Tero IkNV 45.48 0.08.38 67.14
7 Pajula Harri LapVi 46.52 0.09.42 65.04
8 Järn Staffan Brahe 48.49 0.11.39 61.90
9 Närvä Marko Lynx 49.14 0.12.04 60.83
10 Ena Leif Brahe 49.44 0.12.34 59.68
11 Lauronen Jarkko LaihLu 51.35 0.14.25 57.02
12 Seppänen Mika VaKa 53.23 0.16.13 54.60
13 Rantala Teemu LapVi 53.58 0.16.48 53.51
14 Smeds Kenneth NOK 54.42 0.17.32 52.31
15 Kössi Santeri LapVi 55.49 0.18.39 50.78
16 Vesterback Jonas Malax 56.03 0.18.53 50.09
17 Hemminki Jukka RaJu 1.01.08 0.23.58 45.49
Vesterback Lucas Malax KES -
Torrkulla Michael Femman KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppi Tapio LaihLu 39.26 0.00.00 46.86
2 Ylihärsilä Ari AlahKi 48.12 0.08.46 37.19
3 Ylihärsilä Arto AlahKi 52.03 0.12.37 33.37
4 Koivula Petri LaihLu 53.55 0.14.29 31.19
5 Uitto Juha RasKu 56.06 0.16.40 28.98
6 Björklund Sebastian Falken 1.08.04 0.28.38 23.07

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nisula Markku TeuRi 33.29 0.00.00 49.96
2 Johansson Peter Brahe 34.36 0.01.07 47.68
3 Ylihärsilä Juha AlahKi 35.16 0.01.47 46.14
4 Ekola Juha AlahKi 37.14 0.03.45 43.09
5 Kauppila Timo Koovee 40.21 0.06.52 39.19
6 Peltonen Mikko RaJu 44.36 0.11.07 34.95
7 Koivisto Juhani KortJV 44.38 0.11.09 34.41
8 Leppäniemi Jani VetU 44.54 0.11.25 33.70
9 Kamila Kai SuJu 52.03 0.18.34 28.63
10 Salmela Petri EE 1.00.22 0.26.53 24.31
11 Vainionpää Jukka RaJu 1.27.02 0.53.33 16.60
Björkblom Michael NOK HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Seppo JalJa 36.33 0.00.00 50.73
2 Lillhonga Robert GIF 42.05 0.05.32 43.23
3 Latvala Juha AlajA 42.11 0.05.38 42.30
4 Niemi Ismo PoRa 43.47 0.07.14 39.96
5 Myllymäki Aimo KortJV 46.06 0.09.33 37.20
6 Kattelus Matti LapVi 54.49 0.18.16 30.65
7 Kinnari Jukka SuJu 56.19 0.19.46 29.22
Hästö Roland Femman HYL -
Katajamäki Arto SuJu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härö Hannu VäVi 39.04 0.00.00 47.46
2 Tuomisto Juha VaaSu 39.06 0.00.02 46.00
3 Vallbacka Heikki KortJV 39.46 0.00.42 43.83
4 Virnala Jukka JalJa 45.22 0.06.18 37.19
5 Toppari Reijo KauWi 51.39 0.12.35 31.59
6 Kandolin Ismo KortJV 1.10.07 0.31.03 22.48

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Henrik Falken 33.13 0.00.00 46.52
2 Tunis Bengt Femman 36.19 0.03.06 42.12
3 Strandberg Stefan Femman 36.43 0.03.30 41.24
4 Tamminen Hannu SuJu 40.04 0.06.51 37.41
5 Tamminen Heikki SuJu 43.28 0.10.15 34.13
6 Kantanen Kari ViiSu 43.38 0.10.25 33.64
7 Luuri Pertti RaJu 44.51 0.11.38 32.38
8 Herttua Martti LapVi 46.55 0.13.42 30.63
9 Palomäki Eero Femman 46.56 0.13.43 30.29
10 Lillsjö Bengt Malax 48.16 0.15.03 29.13
11 Jylhä Kauko KäTa 49.17 0.16.04 28.22
12 Kivipelto Kalevi AlajA 51.39 0.18.26 26.62
13 Alanen Martti RasKu 54.04 0.20.51 25.15
14 Bärdèn Bror-Gustav NOK 57.39 0.24.26 23.32
15 Sillanpää Juhani AlajA 58.05 0.24.52 22.88
Hautala Eero KortJV KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 29.53 0.00.00 46.76
2 Turunen Erkki SuSe 35.13 0.05.20 39.14
3 Rantamäki Veikko KauKa 39.12 0.09.19 34.67
4 Anttila Jouko RasKu 40.06 0.10.13 33.42
5 Österbacka Bo Minken 41.53 0.12.00 31.54
6 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 43.05 0.13.12 30.22
7 Williamsson Bo-Göran VaaSu 43.16 0.13.23 29.65
8 Pöyhönen Hannu VetU 49.22 0.19.29 25.60
9 Nylund Henrik Falken 49.26 0.19.33 25.18
10 Harald Hilding Falken 50.57 0.21.04 24.06
11 Pienimäki Kari RaJu 51.14 0.21.21 23.55
Hourula Matti Reima HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Mauno RaJu 31.45 0.00.00 44.03
2 Haldin Torvald Femman 32.23 0.00.38 42.45
3 Juola Eero KoS 34.31 0.02.46 39.15
4 Åkerblom Måns GIF 35.40 0.03.55 37.23
5 Kätkä Vesa Reima 35.48 0.04.03 36.44
6 Kujala Seppo PoRa 42.14 0.10.29 30.34
7 Lähdekorpi Mauri Femman 42.51 0.11.06 29.36
8 Rauma Håkan Botnia 42.52 0.11.07 28.80
9 Forsén Björn NOK 43.59 0.12.14 27.54
10 Eklund Sven NOK 44.06 0.12.21 26.94

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Jouko RaJu 28.51 0.00.00 35.72
2 Saarimäki Jorma VaaSu 32.41 0.03.50 31.10
3 Koski Matti J NOK 34.57 0.06.06 28.68
4 Gunell Kurt Falken 36.21 0.07.30 27.19
5 Hietalahti Aapo HalTo 42.09 0.13.18 23.11
6 Gädda Håkan Femman 45.57 0.17.06 20.90
7 Siltala Raimo KauWi 46.44 0.17.53 20.25
8 Staffans Per-Erik Vörå 50.05 0.21.14 18.61
9 Kielinen Erkki KortJV 52.11 0.23.20 17.59
Sandvik Klas Terjärv HYL -
Latvala Matti RaJu HYL -
Fränti Eero KoS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 31.58 0.00.00 33.90
2 Hjerpe Lars Femman 33.05 0.01.07 32.21
3 Luoma Antti KortJV 35.12 0.03.14 29.76
4 Holmlund Elof Malax 35.35 0.03.37 28.93
5 Myllymäki Antti VaaSu 35.58 0.04.00 28.12
6 Storm Sven-Olof Femman 36.14 0.04.16 27.42
7 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 39.17 0.07.19 24.83
8 Knuuttila Helge VaaSu 44.04 0.12.06 21.72
9 Rikkinen Kalevi SaPu 49.06 0.17.08 19.13
Kataja Reino SuJu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mansikkamäki Lauri KauWi 32.01 0.00.00 32.22
2 Koivunen Matti RaJu 45.32 0.13.31 20.96
3 Ojajärvi Kalevi KuortKu 51.37 0.19.36 16.99

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 41.37 0.00.00
Takalampi Erkki KuortKu HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Saari Juho LapVi KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Eetu AlahKi 1.00.44 0.00.00
2 Saari Jani PoRa 1.25.42 0.24.58
Hakala Matias LapVi KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Axel Brahe 32.49 0.00.00 33.37
2 Lillhonga Leander GIF 40.10 0.07.21 26.44
3 Herttua Matti LapVi 40.56 0.08.07 25.15
4 Lohikoski Roope RasKa 43.07 0.10.18 23.11
5 Saari Joni PoRa 48.45 0.15.56 19.77
Ena Kasper Falken KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Sakari RaJu 19.13 0.00.00
2 Vilpakka Jaakko LapVi 28.47 0.09.34
3 Melender Eetu RaJu 30.55 0.11.42
4 Saranpää Topias RaJu 31.56 0.12.43
5 Vainionpää Rasmus RaJu 36.18 0.17.05
6 Salmela Taavi EE 59.35 0.40.22

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niska Valtteri LapVi 12.09 0.00.00
2 Vuorela Johannes YKV 15.43 0.03.34
3 Kuuttinen Patrik NOK 16.25 0.04.16
4 Lillhonga Kevin GIF 17.42 0.05.33
5 Hölsö Severi YKV 18.54 0.06.45
6 Kuusisto Topi LaihLu 20.56 0.08.47
7 Wärnman Isak Falken 23.53 0.11.44
8 Pukkinen Niko-Petteri YKV 25.16 0.13.07
9 Johansson Emil Brahe 27.28 0.15.19
10 Ollikkala Miro PoRa 41.12 0.29.03
11 Rajamäki Miki YKV 45.05 0.32.56

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantoja Jarkko RasKe 12.18 0.00.00
2 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 13.58 0.01.40
3 Kangas Juho LapVi 14.34 0.02.16
4 Pasanen Aapo RaJu 15.00 0.02.42
5 Lindgren Joona KortJV 17.02 0.04.44
6 Koivisto Juho KortJV 17.51 0.05.33
7 Karjanlahti Eero RaJu 19.31 0.07.13
8 Hemminki Niko RaJu 20.13 0.07.55
9 Niemi Jaakko PoRa 28.20 0.16.02
10 Björklund Axel Botnia 35.53 0.23.35
11 Ena Alexander Falken 49.35 0.37.17
12 Niska Niilo LapVi 1.09.51 0.57.33
Saranpää Touko RaJu HYL -
Karjanlahti Eemeli RaJu KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kumara Eemeli LaihLu 19.03 0.00.00
2 Nivukoski Joakim YKV 22.56 0.03.53

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kumara Heikki LaihLu 8.20 0.00.00
2 Ylihärsilä Ville AlahKi 9.22 0.01.02
3 Huhtamäki Paulus AlahKi 9.24 0.01.04
4 Ekola Juuso AlahKi 9.47 0.01.27
5 Lemberg Roope RaJu 9.48 0.01.28
6 Björklund Aron Botnia 10.16 0.01.56
7 Savela Aapo YKV 13.18 0.04.58
8 Rajamäki Atte YKV 14.50 0.06.30
9 Lemberg Ville RaJu 15.13 0.06.53
10 Kangas Aapo LapVi 15.35 0.07.15
11 Nivukoski Topi YKV 16.11 0.07.51
12 Ylihärsilä Aatu AlahKi 19.27 0.11.07
13 Niemi Heikki PoRa 21.37 0.13.17
14 Hauhia Iiro RaJu 22.33 0.14.13
15 Ylihärsilä Roni AlahKi 26.50 0.18.30
16 Ruotsala Ville AlahKi 27.15 0.18.55
17 Ylihärsilä Riku AlahKi 29.17 0.20.57

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Salla PR 34.32 0.00.00 62.24
2 Smeds Heidi NOK 41.54 0.07.22 50.52
3 Glasberg Annelie NOK 42.20 0.07.48 49.25
4 Sundelin Ann-Sofie Botnia 44.33 0.10.01 46.07
5 Kriikkula Johanna ÄhtU 46.09 0.11.37 43.78
6 Korpi Maarit LapVi 48.10 0.13.38 41.27
7 Åstrand Ulla-Maria Botnia 54.24 0.19.52 35.95
8 Hertsbacka Henna NOK 54.27 0.19.55 35.33
9 Lindfors Lina Falken 56.15 0.21.43 33.62
10 Lassila Reetta RasTiimi 1.01.33 0.27.01 30.20
11 Kuoppala Minna KuortKu 1.36.03 1.01.31 19.02

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 40.08 0.00.00 41.53
2 Langels Annette NOK 43.35 0.03.27 37.43
3 Saarimäki Riikka RasKe 44.09 0.04.01 36.14
4 Uitto Teija RasKu 47.09 0.07.01 33.08
5 Karppi Susanna LaihLu 49.11 0.09.03 30.99
6 Koivisto Minna KortJV 51.57 0.11.49 28.65
7 Latvala-Kaataja Raisa VaaSu 53.15 0.13.07 27.28
8 Grankull Jaana Kronan 1.01.56 0.21.48 22.88

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Malin Brahe 38.46 0.00.00 31.73
2 Ena Linda Falken 40.12 0.01.26 29.07
3 Niemi Maarit PoRa 51.08 0.12.22 21.65
4 Koskela Seija SuJu 56.33 0.17.47 18.49

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 44.42 0.00.00 47.73
2 Erkkilä Marja RaJu 45.11 0.00.29 45.80
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 50.03 0.05.21 40.07
4 Hauhia Eija RaJu 51.13 0.06.31 37.91
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 55.01 0.10.19 34.13
6 Kattelus Päivi LapVi 55.09 0.10.27 32.88

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 39.04 0.00.00 47.46
2 Mylläri Britt-Marie NOK 43.21 0.04.17 40.63
3 Ojajärvi Päivi RasKe 56.28 0.17.24 29.55
4 Aalto Tarja SuJu 1.06.33 0.27.29 23.68

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 37.55 0.00.00 39.55
2 Pöyhönen Lea VetU 41.23 0.03.28 35.15
3 Rantamäki Anita KauKa 47.26 0.09.31 29.72
4 Hautamäki Leena KortJV 51.44 0.13.49 26.38
Harald Mirja Falken KES -
Turunen Päivi-Kaarina SuSe HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdekorpi Kaija Femman 29.09 0.00.00 42.74
2 Björklund Gunilla Falken 30.33 0.01.24 38.74
3 Nylund Marlene Falken 35.54 0.06.45 31.23
4 Finnilä Katariina VetU 1.05.56 0.36.47 16.06

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsman Brita Falken 41.43 0.00.00 21.24
2 Mäkelä Marjatta PoRa 49.26 0.07.43 16.58
3 Koivunen Helena RaJu 49.50 0.08.07 15.11

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Leila RaJu 40.01 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kössi Anniina KortJV 51.18 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Jenna LapVi 36.41 0.00.00 44.83
2 Pajula Salla LapVi 38.14 0.01.33 41.40
3 Wärnman Jessica Falken 43.11 0.06.30 35.22
4 Välimaa Kristiina VaaSu 44.15 0.07.34 32.98
5 Kantanen Milla ViiSu 55.15 0.18.34 25.30

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anu VaaSu 25.12 0.00.00 38.60
2 Kuuttinen Heidi NOK 31.16 0.06.04 29.95
3 Rinta-Koski Aino VaaSu 42.12 0.17.00 21.32
4 Latvala Emmi AlajA 51.26 0.26.14 16.79
Koivisto Julia KortJV KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emma LapVi 17.47 0.00.00
2 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 19.18 0.01.31
3 Tuomisto Satu VaaSu 23.30 0.05.43
4 Hakala Anna-Kaisa LapVi 38.49 0.21.02
5 Kumara Alina LaihLu 41.59 0.24.12

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Sara LapVi 18.23 0.00.00
2 Kamila Minerva SuJu 18.52 0.00.29
3 Keskinen Nella VäVi 19.02 0.00.39
4 Hästö Julia Femman 26.26 0.08.03
Välimaa Eveliina VaaSu KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hölsö Henriikka YKV 16.23 0.00.00
2 Myllymäki Maarit KortJV 23.50 0.07.27
3 Vuorela Aliina YKV 25.49 0.09.26
4 Holmback Hilma Femman 32.45 0.16.22
5 Björklund Louise Falken 33.01 0.16.38

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylihärsilä Ronja AlahKi 19.47 0.00.00
2 Ruokola Anna RaJu 29.44 0.09.57
3 Rintala Neea KortJV 34.09 0.14.22
4 Hautamäki Heli LapVi 45.02 0.25.15
5 Pohtola Roosa YKV 46.49 0.27.02
6 Pohtola Noora YKV 52.47 0.33.00
Sippola Maija YKV HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niska Saana LapVi 7.07 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 7.41 0.00.34
3 Karppi Iiris LaihLu 8.23 0.01.16
4 Hietala Emmi LapVi 10.10 0.03.03
5 Taipalus Emma RasKu 10.59 0.03.52
6 Kankaanpää Aino VaaSu 11.28 0.04.21
7 Rantoja Marika RasKe 12.14 0.05.07
8 Rantoja Sari RasKe 12.55 0.05.48
9 Melender Emilia RaJu 14.07 0.07.00
10 Peltola Eeva LapVi 14.15 0.07.08
11 Oikarainen Siiri LaihLu 14.27 0.07.20
12 Björklund Cecilia Falken 16.13 0.09.06
13 Korpi Veera PoRa 17.16 0.10.09
14 Koivula Venla LaihLu 18.25 0.11.18
15 Vilpakka Sanna LapVi 19.38 0.12.31
16 Björklund Sandra Falken 26.34 0.19.27