FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Masku-Sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tuomo AngA 14.35 0.00.00 89.73
2 Rüedlinger Andreas SWE 14.41 0.00.06 88.69
3 Hramov Andrei Hiisi 14.57 0.00.22 86.68
4 Fincke Simo-Pekka KR 15.13 0.00.38 84.75
5 Laukkarinen Jesse RR 15.22 0.00.47 83.51
5 Detkov Sergei Hiisi 15.22 0.00.47 83.51
5 Efimov Roman Hiisi 15.22 0.00.47 83.51
8 Sorvisto Juha VaajTe 15.24 0.00.49 82.09
9 Sidorov Alexey AngA 15.38 0.01.03 80.46
10 Huhtinen Mikko TuS 15.45 0.01.10 79.46
11 Väisänen Henrik Hiisi 15.47 0.01.12 78.89
12 Aaltonen Vesa Brahe 16.01 0.01.26 77.35
13 Mattila Tomi AngA 16.06 0.01.31 76.56
14 Nakonechnyi Dmitry AngA 16.07 0.01.32 76.08
15 Loukkalahti Otto HiKi 16.14 0.01.39 75.15
16 Taivainen Juho-Matti PelPo 16.16 0.01.41 74.60
17 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 16.42 0.02.07 72.29
18 Teittinen Panu KangSK 16.45 0.02.10 71.70
19 Blomster Daniel SV 17.00 0.02.25 70.27
20 Asikainen Saku Hiisi 17.03 0.02.28 69.69
20 Elo Markku AngA 17.03 0.02.28 69.69
20 Dragowski Kuba POL 17.03 0.02.28 69.69
23 Salo Markus PunKu 17.52 0.03.17 65.44
24 Matilainen Juha LS-37 18.17 0.03.42 63.60
25 Paasikoski Antti RR 18.19 0.03.44 63.14
26 Laine Mikko Rasti88 18.39 0.04.04 61.68
27 Ylis-Junttila Vesa HlS 19.53 0.05.18 57.53
28 Parisod Heikki SalVil 21.01 0.06.26 54.13
29 Rosenblad Kalle HiKi 25.35 0.11.00 44.22
Popov Evgeny TuS HYL -
Kari Tuomas AngA HYL -
Bortnik Alexei AngA HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Närhi Anna HiKi 14.27 0.00.00 87.53
2 Wennman Heini Pohjant 14.39 0.00.12 85.91
3 Uotila Ulrika Koovee 14.45 0.00.18 84.90
4 Efimova Natalia Hiisi 14.50 0.00.23 83.99
5 Elizarova Olga Hiisi 14.52 0.00.25 83.38
6 Fershalova Karina RUS 15.27 0.01.00 79.82
7 Saarimäki Heini AngA 15.40 0.01.13 78.31
8 Hirvonen Eveliina PR 15.43 0.01.16 77.66
9 Temjakova Nina PR 15.52 0.01.25 76.53
10 Lindholm Sara Raseborg 15.53 0.01.26 76.05
11 Fincke Matleena AngA 15.54 0.01.27 75.57
12 Heikkonen Anni RasKa 16.04 0.01.37 74.40
13 Kari Jaana LänRa 16.09 0.01.42 73.62
14 Kauppila Sanna VeVe 16.12 0.01.45 73.00
15 Somova Inna Hiisi 16.27 0.02.00 71.51
16 Autio Päivi Hiisi 16.33 0.02.06 70.70
17 Joona Krista PelPo 17.05 0.02.38 68.12
18 Kohonen Maiju RaN 17.07 0.02.40 67.62
19 Saarimäki Milla AngA 17.53 0.03.26 64.36
20 Neradova Alena RR 17.56 0.03.29 63.83
21 Kangasaho Essi HiKi 18.06 0.03.39 62.89
22 Mäkelä Joosefiina AngA 18.15 0.03.48 62.03
23 Ylikylä Suvi RasKa 20.37 0.06.10 54.60
24 Valkonen Outi Kalske 21.19 0.06.52 52.51
Vinogradova Natalia AngA HYL -
Liimatainen Anni TuS HYL -
König-Salmi Vroni PR HYL -
Jenzer Sarina SWE HYL -
Gunell Yvonne PIF HYL -
Feer Isabelle KangSK HYL -
Dambe Inga PR HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huurre Jyri TuS 18.05 0.00.00 37.38
2 Mattila Mikael ViRuS 19.00 0.00.55 32.91
3 Pohjalainen Harri LoJa 29.22 0.11.17 19.57

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahola Mika Navi 16.27 0.00.00 58.56
2 Loukkalahti Marko HiKi 16.28 0.00.01 57.92
3 Virtanen Lassi RaLu 16.43 0.00.16 56.47
4 Emaldinov Yuri AngA 17.08 0.00.41 54.54
5 Suominen Juha-Matti LaJy 18.10 0.01.43 50.91
6 Päivike Johan RaPi 18.53 0.02.26 48.46
7 Orell Marko TuMe 18.56 0.02.29 47.83
8 Maasilta Tommi RaVa 18.57 0.02.30 47.28
9 Kleemola Jari PertPe 18.58 0.02.31 46.73
10 Jaatinen Marko MuurVi 19.24 0.02.57 45.19
11 Välke Olli TuNMKY 20.20 0.03.53 42.64
12 Hämäläinen Petri Pihkan 21.12 0.04.45 40.44
13 Juva Mika MuurVi 21.51 0.05.24 38.80
14 Ovaskainen Mika HirvHe 24.43 0.08.16 33.91
15 Salomaa Kristian TuS 27.11 0.10.44 30.48
Saastamoinen Pasi AngA HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mannervesi Mika PR 15.12 0.00.00 63.48
2 Vidqvist Jouni TuMe 15.55 0.00.43 59.92
3 Nyman Jörgen Raseborg 15.59 0.00.47 58.98
4 Nykänen Jouni Navi 16.07 0.00.55 57.80
5 Matilainen Kari HS 16.23 0.01.11 56.18
6 Hyvönen Panu Pohjant 16.38 0.01.26 54.67
7 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 16.53 0.01.41 53.20
8 Nokka Ilkka Rasti88 17.31 0.02.19 50.64
9 Kajavalta Jyrki TuS 20.16 0.05.04 43.22
10 Paija Markku LHR 20.24 0.05.12 42.39
Virtanen Kimmo AngA HYL -
Nappu Juha TuNMKY HYL -
Mättölä Ali EsSu HYL -
Koponen Visa PertPe HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 13.44 0.00.00 66.31
2 Mänty Markku TuMe 15.05 0.01.21 59.73
3 Lehto Kari TuMe 15.23 0.01.39 57.93
4 Viitasaari Sauli KoS 16.04 0.02.20 54.86
5 Nurmi Veli-Pekka AngA 17.01 0.03.17 51.23
6 Aakula Ilkka PR 18.07 0.04.23 47.58
7 Dragowski Robert POL 18.32 0.04.48 45.98
8 Järvinen Petri Hiisi 20.49 0.07.05 40.47
9 Mänty Pekka HirvHe 22.08 0.08.24 37.62
Vuorinen Petteri Hiisi HYL -
Virtala Markku PIF HYL -
Teittinen Matti Hiisi HYL -
Mäkipää Kalevi Hiisi HYL -
Leppänen Kimmo HirvHe HYL -
Honkasaari Jukka RaPi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 15.16 0.00.00 58.39
2 Pellinen Jari AngA 16.22 0.01.06 53.89
3 Niinistö Harri AngA 17.49 0.02.33 48.96
4 Saarimäki Ilkka AngA 18.17 0.03.01 47.19
5 Kuivala Hannu TuS 19.26 0.04.10 43.91
6 Arki Hannu TuMe 20.18 0.05.02 41.56
7 Käyhkö Jaakko RaPi 21.24 0.06.08 38.98
8 Andersson Bror PIF 22.06 0.06.50 37.31
9 Virtanen Kari PelPo 22.19 0.07.03 36.52
10 Luukka Heikki HirvHe 25.16 0.10.00 31.88
Vuori Rauno AngA HYL -
Pulkkinen Erkki RaLu HYL -
Laaksonen Lasse SuSi HYL -
Kurkela Reino OH HYL -
Kuivala Juha TuS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Vesa HS 18.26 0.00.00 52.60
2 Helkkula Rauli TuMe 18.31 0.00.05 51.06
3 Kallio Risto AngA 19.26 0.01.00 47.40
4 Vanne Pekka HirvHe 20.28 0.02.02 43.83
5 Kurppa Hannu SKVuoksi 20.52 0.02.26 41.82
6 Halme Tapio AngA 21.14 0.02.48 39.96
Salmenoja Pertti HirvHe HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Olli TuS 16.04 0.00.00 52.94
2 Railimo Matti SOC 17.46 0.01.42 47.32
3 Karvonen Raimo SuSi 18.17 0.02.13 45.45
4 Tammisaari Pentti HirvHe 19.22 0.03.18 42.40
5 Rapakko Timo SuSi 19.51 0.03.47 40.87
6 Rautarae Veikko HirvHe 19.55 0.03.51 40.24
7 Hirvonen Pentti TuMe 20.36 0.04.32 38.43
8 Mäkinen Jaakko AngA 20.41 0.04.37 37.80
9 Kallio Erkki LoJa 21.39 0.05.35 35.66
10 Halkosaari Severi NivU 21.44 0.05.40 35.07
11 Urhonen Seppo TuS 22.40 0.06.36 33.20
12 Laakso Raimo HaHa 24.10 0.08.06 30.73
13 Kuosa Harri LoJa 25.03 0.08.59 29.25
Pajunen Heikki PR KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 13.27 0.00.00 44.49
2 Jokinen Juhani MaMa 14.09 0.00.42 41.02
3 Salo Markku LS-37 14.55 0.01.28 37.71
4 Luukko Jukka LS-37 17.07 0.03.40 31.81
5 Saario Pentti LoJa 21.39 0.08.12 24.32
Holmström Bengt KSF HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Body Florentin Navi 14.54 0.00.00 66.75
2 Vikentyev Alexander TuS 15.05 0.00.11 65.11
3 Viitasaari Toni-Antti KoS 15.45 0.00.51 61.57
4 Ahola Topias Navi 15.48 0.00.54 60.59
5 Seppänen Kari-Pekka RasKa 16.52 0.01.58 56.02
6 Levesy Valentin Navi 16.59 0.02.05 54.90
7 Nissinen Niko Pohjant 17.40 0.02.46 52.07
8 Jokela Ville SuSe 23.17 0.08.23 38.98
Rantala Antti KangSK KES -
Ihalainen Jesse Navi HYL -
Huhtinen Olli TuS HYL -
Baudot Remi Navi HYL -
Rio Nicolas Navi KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lipsanen Jeremias Navi 15.16 0.00.00 56.26
2 Salomaa Antti-Ville Navi 18.16 0.03.00 44.67
3 Juva Joni AngA 18.20 0.03.04 42.17
4 Pöyhönen Petja RasKa 18.36 0.03.20 39.25

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heinonen Eero MSParma 14.17 0.00.00 55.33
2 Ruohola Akseli MSParma 14.36 0.00.19 53.59
3 Puputti Tuomas HiKi 14.46 0.00.29 52.45
4 Skog Jaakko Koovee 15.23 0.01.06 49.83
5 Pitkänen Konsta TP 15.55 0.01.38 47.66
6 Arola Matias PR 16.05 0.01.48 46.68
7 Rintala Niku TeuRi 16.06 0.01.49 46.14
8 Jalli Eero MSParma 16.09 0.01.52 45.51
9 Valkila Saku TuS 16.38 0.02.21 43.71
10 Parjanen Joona MSParma 17.14 0.02.57 41.73
11 Nokka Atte Rasti88 17.20 0.03.03 41.03
12 Lapila Eero MSParma 17.40 0.03.23 39.81
13 Sihvonen Anton Navi 17.51 0.03.34 38.96
14 Ruusuvuori Roope VaRa 18.29 0.04.12 37.20
15 Korhonen Miikka TP 18.52 0.04.35 36.02
16 Mesiäinen Jaakko Navi 19.56 0.05.39 33.70

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnala Ville TuS 12.17 0.00.00
2 Hiidenhovi Aleks LHR 12.40 0.00.23
3 Hellman Aleksi MSParma 13.05 0.00.48
4 Nurminen Eerik KangSK 13.11 0.00.54
5 Ketola Lauri Koovee 13.26 0.01.09
6 Vicari Lars Navi 14.06 0.01.49
7 Seppä Iiro TuS 14.16 0.01.59
8 Reunanen Atte TP 14.46 0.02.29
9 Ekström Rasmus MSParma 15.08 0.02.51
10 Riipinen Pietu Navi 15.38 0.03.21
11 Lehtimäki Janne Hiisi 18.48 0.06.31
12 Järvinen Ville Hiisi 33.16 0.20.59
Westerlund Otso Koovee HYL -
Piironen Konsta MSParma HYL -
Kurttila Iiro Navi HYL -
Kuokkanen Edvin TuS HYL -
Kanerva Santeri Navi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Arola Topias PR 10.09 0.00.00
2 Ekström Niklas MSParma 10.42 0.00.33
3 Seppä Touko TuS 10.53 0.00.44
4 Virtala Alex PIF 12.22 0.02.13
5 Karttila Aleksi MSParma 13.11 0.03.02
6 Kinnala Kalle TuS 13.41 0.03.32
7 Salo Kasperi PunKu 15.20 0.05.11
8 Rousku Samuli MSParma 15.41 0.05.32
9 Reiman Antti AngA 16.22 0.06.13
10 Emaldynov Timur AngA 17.35 0.07.26
11 Huisko Esa MSParma 20.11 0.10.02
Virtanen Veikka AngA HYL -
Sinervä Onni TuS HYL -
Saastamoinen Atte AngA HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Dambe Signe PR 18.57 0.00.00
2 Kleemola Katri PertPe 23.43 0.04.46

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eskolin Tatjana PIF 17.46 0.00.00 50.68
2 Jaatinen Satu MuurVi 18.04 0.00.18 47.35
3 Oja Iina Pihkan 19.15 0.01.29 42.10
4 Nurminen Henna HS 20.03 0.02.17 38.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Mirja HS 15.02 0.00.00 54.31
2 Havia-Kinnala Helena AngA 15.15 0.00.13 51.93
3 Yli-Kauppila Marika Hiisi 15.42 0.00.40 48.88
4 Viitanen Kirsi OH 16.27 0.01.25 45.16
5 Klemelä Päivi LHR 17.48 0.02.46 40.36
Siltanen Riitta HlS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Anne AngA 14.09 0.00.00 60.78
2 Eisanen Tea MaMa 15.48 0.01.39 52.80
3 Westerlund Tiina Koovee 16.30 0.02.21 49.00
4 Miettinen Jaana TuS 16.57 0.02.48 46.17
5 Leppänen Satu HirvHe 20.00 0.05.51 37.84
Heerman Maria RaLu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 12.46 0.00.00 58.41
2 Taimisto Sinikka MSParma 14.36 0.01.50 48.52
3 Saarimäki Helena AngA 16.38 0.03.52 40.35
Fershalova Viktoria RUS HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 14.32 0.00.00 50.28
2 Salmenoja Hely HirvHe 15.20 0.00.48 46.23
3 Turku Kaija HS 15.56 0.01.24 43.11
4 Saari Irmeli HirvHe 16.03 0.01.31 41.43
5 Heimonen Arja Navi 17.16 0.02.44 37.24
6 Karvonen Pirjo SuSi 17.43 0.03.11 35.06

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mannervesi Helena PR 16.43 0.00.00
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 21.51 0.05.08

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kontio Pirkko Liisa MaMa 22.33 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltomäki Elli RasKa 15.43 0.00.00 78.88
2 Kuusela Tuija RasKa 16.28 0.00.45 73.41
3 Ruppenthal Veronique TuS 16.36 0.00.53 70.95
4 Valkonen Oona Kalske 16.38 0.00.55 68.94
5 Kivelä Sanni AngA 16.40 0.00.57 66.95
6 Lukashova Victoria Hiisi 17.09 0.01.26 63.25
7 Haavisto Emmi TuS 18.23 0.02.40 57.32

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokela Emmi SuSe 13.58 0.00.00 62.13
2 Borisova Daria Hiisi 14.35 0.00.37 59.01
3 Mäkipää Anni-Kaisa Hiisi 15.27 0.01.29 55.23
4 Hornik Aleksandra POL 15.31 0.01.33 54.53
5 Aho Petra Navi 16.18 0.02.20 51.46
6 Tamberg Elizaveta RUS 16.22 0.02.24 50.81
7 Yakimenko Anna Hiisi 16.30 0.02.32 49.96
8 Dragowska Maria Raseborg 16.41 0.02.43 48.98
9 Tarvainen Heini Navi 16.44 0.02.46 48.40
10 Matilainen Helena HS 17.05 0.03.07 46.99
11 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 17.25 0.03.27 45.67
12 Zasimovskaya Maria RUS 17.27 0.03.29 45.17
13 Sandroos Lotta RasKa 17.34 0.03.36 44.46
14 Emaldynova Lilia AngA 17.40 0.03.42 43.80
15 Marttinen Sanni Navi 17.47 0.03.49 43.10
16 Reunanen Anna-Reetta TP 19.21 0.05.23 39.24
17 Ahlfors Enni AngA 20.51 0.06.53 36.07
Zebrowska Barbara POL HYL -
Valkonen Viivi Kalske HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Noora Hiisi 11.45 0.00.00 58.40
2 Kaartinen Selja AngA 12.05 0.00.20 56.34
3 Valtonen Anni MSParma 12.28 0.00.43 54.17
4 Kinnala Venla TuS 12.35 0.00.50 53.24
5 Jalava Enni VaRa 12.44 0.00.59 52.19
6 Haapasaari Ilona TuS 12.48 0.01.03 51.49
7 Sundman Josefina HiKi 12.50 0.01.05 50.94
8 Koltunova Ekaterina RUS 13.11 0.01.26 49.17
9 Jerkku Laura TuS 13.13 0.01.28 48.64
10 Juva Jonna AngA 13.18 0.01.33 47.93
10 Antikainen Inna TuS 13.18 0.01.33 47.93
12 Rontu Nella AngA 14.26 0.02.41 43.41
13 Ahola Eveliina Navi 14.44 0.02.59 42.16
14 Ollikainen Janni Navi 15.31 0.03.46 39.68
15 Virtanen Anna HlS 15.41 0.03.56 38.92
16 Peltola Nina RaN 16.35 0.04.50 36.48
17 Karlsson Pernilla PIF 18.03 0.06.18 33.21
Nissinen Elina Navi HYL -
Huhtala Linda YlKi HYL -
Aaltonen Anniina MSParma HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantanen Essi MSParma 11.00 0.00.00
2 Rantala Jasmiina RaLu 11.01 0.00.01
3 Haavisto Alli TuS 11.53 0.00.53
4 Artamonova Tatiana RUS 12.40 0.01.40
5 Riipinen Venla Navi 12.59 0.01.59
6 Matilainen Annika HS 13.11 0.02.11
7 Roos Renja AngA 13.18 0.02.18
8 Virtala Jenny PIF 13.41 0.02.41
9 Nykänen Anni Navi 13.56 0.02.56
10 Pohjalainen Anni LoJa 15.10 0.04.10
11 Laukkanen Laura MSParma 16.17 0.05.17
12 Salmi Miia TuS 17.27 0.06.27
13 Kemppainen Maria AngA 19.34 0.08.34
14 Skog Ella Koovee 20.34 0.09.34
15 Heinonen Taika TuS 31.54 0.20.54

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 11.38 0.00.00
2 Aho Anni TuS 13.31 0.01.53
3 Valtonen Essi MSParma 14.29 0.02.51
4 Ruohola Ilona MSParma 16.37 0.04.59
5 Ollikainen Jatta Navi 17.48 0.06.10
6 Neuvonen Noora TuS 19.06 0.07.28
7 Pohjalainen Emmi LoJa 19.37 0.07.59
8 Viili Anni-Martta MSParma 21.22 0.09.44
Salmi Sini TuS HYL -
Mäkinen Janni MSParma HYL -
Kemppainen Ronja AngA HYL -
Kaartinen Kaisa AngA HYL -