FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rautia-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kymäläinen Severi TP 1.07.37 0.00.00 88.15
2 Suna Jussi TuMe 1.08.19 0.00.42 86.24
3 Sorsa Perttu HiKi 1.13.30 0.05.53 79.22
4 Vuorenpää Asmo LaJy 1.15.35 0.07.58 76.13
5 Lehtola Samu KangSK 1.15.58 0.08.21 74.84
6 Kauppi Jussi-Pekka HlS 1.17.13 0.09.36 72.74
7 Hakkarainen Vesa IkNV 1.17.20 0.09.43 71.74
8 Järvinen Seppo LS-37 1.20.54 0.13.17 67.73
9 Laine Jarkko TP 1.27.21 0.19.44 61.94
10 Alonen Matti S-JKL 1.32.14 0.24.37 57.91
11 Mauriala Jarmo Koovee 1.33.59 0.26.22 56.10
12 Huostila Anssi LamSä 1.41.08 0.33.31 51.46
13 Liukkala Jaakko HauSi 1.57.04 0.49.27 43.87
Maajärvi Matti LappRi KES -
Sainio Santeri KangSK EIL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Tuomo KangSK 1.10.37 0.00.00 51.40
2 Virkki Janne KeuKi 1.13.38 0.03.01 47.82
3 Paju Erno KaRa 1.22.29 0.11.52 41.37
4 Raitoharju Matti RaLu 1.42.10 0.31.33 32.33
5 Jokela Juha PäLuLu 1.44.20 0.33.43 30.62
6 Pohjalainen Harri LoJa 1.57.01 0.46.24 26.37

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Teemu KuorKä 46.38 0.00.00
2 Julkunen Tero LHR 1.06.29 0.19.51
Vorobjev Petja Keihäs HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karelo Jussi EsSu 1.22.44 0.00.00 64.52
2 Jonkka Jari RasKa 1.27.07 0.04.23 59.96
3 Lepistö Mikko HauSi 1.27.42 0.04.58 58.26
4 Nurminen Petri TuMe 1.37.02 0.14.18 51.47
5 Nurminen Joonas JRV 1.37.04 0.14.20 50.28
6 Jarva Jukka OrPo 1.40.12 0.17.28 47.56
7 Mattila Mikael ViRuS 1.41.51 0.19.07 45.67
Häkkinen Mika Hiilto KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Märkälä Janne TP 58.45 0.00.00 57.55
2 Pietiläinen Juha RastiE4 1.04.05 0.05.20 51.77
3 Niemelä Ville Hiilto 1.06.53 0.08.08 48.66
4 Hiiri Ari HauSi 1.09.56 0.11.11 45.63
5 Tähtinen Vesa PäijRa 1.14.19 0.15.34 42.08
6 Ojala Jari PirHi 1.18.21 0.19.36 39.11
7 Myllykoski Pekka S-JKL 1.22.11 0.23.26 36.51
8 Reunanen Pasi TP 1.35.34 0.36.49 30.74
9 Välkki Antti KooVee 2.08.25 1.09.40 22.38

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 56.14 0.00.00 68.89
2 Äijälä Timo TP 58.39 0.02.25 65.53
3 Numminen Mika UrjU 59.52 0.03.38 63.69
4 Huostila Markku LamSä 1.01.55 0.05.41 61.08
5 Ruuska Vesa KangSK 1.10.10 0.13.56 53.47
6 Vuorela Mika TP 1.11.04 0.14.50 52.36
7 Tarkkanen Matti UlvUra 1.13.57 0.17.43 49.90
8 Karjalainen Jussi KangSK 1.14.58 0.18.44 48.82
9 Joutsensaari Jarmo KangSK 1.16.25 0.20.11 47.49
10 Pyykönen Jouni EsAk 1.22.31 0.26.17 43.61
11 Salonen Ville VaaSu 1.24.14 0.28.00 42.36
12 Tennilä Heikki HauSi 1.27.28 0.31.14 40.44
13 Rissanen Markku TP 1.31.29 0.35.15 38.33
14 Maaranen Timo PäijRa 1.40.04 0.43.50 34.74
15 Ahola Tuomo KangSK 1.45.37 0.49.23 32.62
16 Kuusivaara Juha RasKa 1.46.43 0.50.29 32.00
Kuusinen Petri HlS HYL -
Keronen Tommi TP HYL -
Isokallio Pasi RaN HYL -
Konttajärvi Seppo VePo KES -
Linnainmaa Pekka PäLuLu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Veli-Pekka AngA 52.51 0.00.00 58.17
2 Ylönen Juhani VaajTe 55.02 0.02.11 55.17
3 Kärkkäinen Panu JRV 56.47 0.03.56 52.79
4 Virtanen Markku LamSä 59.46 0.06.55 49.51
5 Laasonen Mauri TP 1.01.10 0.08.19 47.75
6 Vuorinen Petteri Hiisi 1.08.45 0.15.54 41.92
7 Kymäläinen Jari TP 1.09.37 0.16.46 40.85
8 Rolig Petri HauSi 1.26.54 0.34.03 32.28
9 Järvinen Jari HlT 1.28.54 0.36.03 31.12
10 Korkiamäki Vesa MaMa 1.35.29 0.42.38 28.58
11 Ylikoski Kari TP 1.49.32 0.56.41 24.56
Kortetjärvi Hannu PäLuLu KES -
Granholm Tommi Koovee KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 48.50 0.00.00 59.51
2 Lillandt Stefan Kristina 49.30 0.00.40 58.19
3 Kittilä Pekka HlS 51.18 0.02.28 55.65
4 Virkki Antti HlS 52.49 0.03.59 53.56
5 Virtala Arto LaJy 52.57 0.04.07 52.94
6 Ranta-Puska Kari EsAk 56.33 0.07.43 49.12
7 Paananen Erkki HauSi 56.35 0.07.45 48.64
8 Hiltunen Pekka RasPi 58.46 0.09.56 46.39
9 Laakso Antero PunKu 1.01.52 0.13.02 43.66
10 Ukkonen Leo TP 1.02.51 0.14.01 42.56
11 Kinkki Seppo TaNMKY 1.03.12 0.14.22 41.92
12 Helle Markku SaPu 1.04.18 0.15.28 40.81
13 Kallio Jarmo PäLuLu 1.07.07 0.18.17 38.71
14 Lepistö Heikki OrPo 1.07.48 0.18.58 37.94
15 Vehmaa Hannu Koovee 1.14.18 0.25.28 34.28
16 Papinsaari Kari KangSK 1.15.19 0.26.29 33.48
17 Hanttu Ari RaN 1.21.30 0.32.40 30.62
18 Mäkisara Kai Pihkan 1.22.05 0.33.15 30.09

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Paavo LHR 52.37 0.00.00 52.77
2 Etu-Huitti Arto MSParma 54.34 0.01.57 50.51
3 Savonen Esko HlS 55.28 0.02.51 49.31
4 Kiiskinen Arto TP 55.47 0.03.10 48.66
5 Hongisto Keijo LoJa 58.08 0.05.31 46.33
6 Ritanotko Markku TuMe 58.16 0.05.39 45.87
7 Salminen Esko SuSi 58.39 0.06.02 45.21
8 Keränen Kauko UrjU 1.00.39 0.08.02 43.38
9 Hirvelä Reijo PunKu 1.02.42 0.10.05 41.63
10 Mäkiniemi Esko PunKu 1.02.52 0.10.15 41.19
11 Liljedahl Jorma HPV 1.04.54 0.12.17 39.58
12 Suominen Risto SuSi 1.06.20 0.13.43 38.41
13 Lavikainen Jussi KangSK 1.06.52 0.14.15 37.79
14 Kurkinen Unto HlS 1.09.46 0.17.09 35.92
15 Ovaska Ari EE 1.11.02 0.18.25 34.99
16 Kurikka Pekka UrjU 1.14.25 0.21.48 33.12
17 Myllyaho Lasse KeuKi 1.19.19 0.26.42 30.81
18 Karvonen Jorma TarpSu 3.19.37 2.27.00 12.14
Ojala Antti TurSa KES -
Mäntytörmä Jorma Keihäs KES -
Liukkala Pekka HauSi KES -
Välimäki Pertti LS-37 EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vannas Hannu MSParma 51.58 0.00.00 48.40
2 Tiitola Tero RasKa 54.11 0.02.13 46.15
3 Lindstedt Tapio OrPo 56.27 0.04.29 44.03
4 Heinonen Heikki LHR 59.16 0.07.18 41.68
5 Lahti Hannu PäijRa 59.28 0.07.30 41.28
6 Valta Matti JRV 1.01.07 0.09.09 39.92
7 Havia Pertti MaMa 1.03.11 0.11.13 38.38
8 Moisio Kalevi TuS 1.03.20 0.11.22 38.05
9 Erkiö Hannu HS 1.03.29 0.11.31 37.72
10 Immanen Pertti OrPo 1.04.58 0.13.00 36.63
11 Nurminen Sakari TuMe 1.06.26 0.14.28 35.59
12 Lahdenniemi Heikki SahKu 1.08.43 0.16.45 34.19
13 Roivas Matti UrjU 1.09.31 0.17.33 33.58
14 Railimo Matti SOC 1.12.03 0.20.05 32.19
15 Tammela Seppo TikSu 1.18.42 0.26.44 29.28
16 Niemi Pentti HauSi 1.20.12 0.28.14 28.54
17 Halkosaari Severi NivU 1.23.58 0.32.00 27.08
18 Henriksson Jouko HlS 1.26.14 0.34.16 26.19
19 Sillanpää Pekka HauSi 1.29.09 0.37.11 25.17
20 Sarmanne Matti RiSu 1.47.29 0.55.31 20.74
21 Mattila Kari EE 2.09.34 1.17.36 17.08
Viljanen Keijo LoJa HYL -
Alanissi Olli PäLuLu HYL -
Valtee Juhani Eräp KES -
Hongisto Heimo LoJa KES -
Hahto Matti OrPo KES -
Penttinen Juha Mesik EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 46.37 0.00.00 47.90
2 Koskinen Kari SOC 51.14 0.04.37 43.30
3 Salo Markku LS-37 53.50 0.07.13 40.94
4 Jonkka Arvo RasKa 54.38 0.08.01 40.07
5 Salo Jaakko SaPu 55.47 0.09.10 38.98
6 Erkkilä Olavi HlS 56.23 0.09.46 38.31
7 Eilu Kalevi RaLu 57.13 0.10.36 37.50
8 Lampi Eero PäijRa 58.22 0.11.45 36.51
9 Grönroos Timo MSParma 1.00.14 0.13.37 35.14
10 Reini Jaakko TikSu 1.00.42 0.14.05 34.63
11 Sonkki Juhani PR 1.01.44 0.15.07 33.81
12 Martikainen Erkki LS-37 1.06.14 0.19.37 31.29
13 Rytkölä Reijo SV 1.11.04 0.24.27 28.96
14 Sulander Heikki SahKu 1.12.43 0.26.06 28.10
15 Ylitalo Antti TP 1.14.34 0.27.57 27.21
16 Helminen Pentti JRV 1.16.36 0.29.59 26.30
17 Virtanen Ilari HlS 1.17.16 0.30.39 25.88
18 Vuorenpää Sulo UrjU 1.17.42 0.31.05 25.55
19 Rantala Heikki EE 1.19.00 0.32.23 24.95
20 Kuusisto Kalevi HlT 1.22.12 0.35.35 23.80
21 Saario Pentti LoJa 1.23.50 0.37.13 23.16
22 Merimäki Eero Keihäs 1.34.38 0.48.01 20.36
23 Jylhä Keijo JRV 1.42.42 0.56.05 18.62
24 Korpela Kalevi TP 2.16.12 1.29.35 13.93

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 44.02 0.00.00 41.61
2 Koppelomäki Mikko EE 44.44 0.00.42 40.35
3 Juhonsalo Matti LHR 46.29 0.02.27 38.24
4 Hakala Rauno EE 46.56 0.02.54 37.28
5 Ranta Esko LS-37 53.15 0.09.13 32.34
6 Kinnunen Paavo EE 56.00 0.11.58 30.26
7 Mikkonen Arvo TarpSu 56.16 0.12.14 29.63
8 Kopra Valto OrPo 57.19 0.13.17 28.61
9 Moisio Paavo SaPu 59.18 0.15.16 27.19
Salminen Pertti HlS HYL -
Mikkola Antti UrjU HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 39.40 0.00.00
2 Rantala Mauri KangSK 43.39 0.03.59
Virta Helge RasKa KES -
Ilonen Tauno TY HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkki Vili HlS 1.05.28 0.00.00
2 Jokela Ville SuSe 1.39.25 0.33.57

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvensivu Oula OrPo 1.03.09 0.00.00
2 Hiiri Lassi HauSi 1.44.40 0.41.31

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Petteri RaN 1.09.33 0.00.00
Hemminki Joni RaJu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Aaro VaHa 18.38 0.00.00
2 Hiidenhovi Aleks LHR 21.20 0.02.42
3 Joutsensaari Jeremias KangSK 24.52 0.06.14
4 Lilja Juha TP 25.50 0.07.12
5 Westerlund Otso Koovee 30.40 0.12.02
6 Konttila Eemi Koovee 31.36 0.12.58
7 Reunanen Atte TP 34.59 0.16.21
8 Vesterinen Arttu TP 38.20 0.19.42
9 Saarnijoki Miska TP 40.14 0.21.36
10 Leonsaari Juho KangSK 1.02.51 0.44.13
11 Savikko Jon VaHa 1.37.12 1.18.34
Aaltio Henrik VaHa KES -
Ahola Mikko KangSK EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Akseli LHR 18.54 0.00.00
2 Oksanen Teemu IkNV 20.41 0.01.47
3 Keronen Leevi TP 22.51 0.03.57
4 Jalonen Jussi HlS 25.44 0.06.50
5 Kontio Kimmo KangSK 25.58 0.07.04
6 Pohja Eetu Koovee 27.42 0.08.48
7 Eerola Mikko TP 28.02 0.09.08
8 Nykänen Tomi LamSä 36.57 0.18.03
Viilo Lasse TP EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivelä Valtteri KangSK 17.32 0.00.00
2 Maaranen Jaakko PäijRa 18.46 0.01.14
3 Europaeus Mikael RaN 22.11 0.04.39
4 Lahdenranta Nuutti TP 24.43 0.07.11
5 Vuorensyrjä Eetu HlS 25.41 0.08.09
6 Tähtinen Miska PäijRa 30.20 0.12.48

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahola Topias KangSK 15.59 0.00.00
2 Rissanen Antti TP 16.29 0.00.30
3 Mustajoki Olli TP 17.27 0.01.28
4 Oksa Antti-Jussi TarpSu 17.34 0.01.35
5 Takala Jaakko TP 18.00 0.02.01
6 Lautamäki Matias HlS 18.12 0.02.13
7 Syrjälä Niilo LHR 18.34 0.02.35
8 Salonen Seeti VaHa 20.20 0.04.21
9 Matinheikki Leo TP 20.21 0.04.22
10 Halonen Severi VaHa 20.33 0.04.34
11 Toivonen Vilhelm KangSK 20.54 0.04.55
12 Aaltio Eerik VaHa 22.48 0.06.49
13 Viilo Tommi TP 23.37 0.07.38
14 Piippo Emil KangSK 24.03 0.08.04
15 Laitinen Vertti Koovee 25.22 0.09.23
16 Olkkonen Vili KangSK 26.55 0.10.56
17 Schüle Joel Koovee 27.01 0.11.02
18 Mäkinen Juho LHR 27.14 0.11.15
19 Epäilys Akseli KangSK 28.02 0.12.03
20 Ketola Kristian Koovee 32.06 0.16.07
21 Aho Ilmari VaHa 36.06 0.20.07
22 Hemminki Niko RaJu 45.57 0.29.58
23 Mattila Jussi LHR 54.31 0.38.32
Vaismaa Pyry KangSK KES -
Konttila Akseli Koovee KES -
Kivelä Eemeli KangSK KES -
Väliharju Joonas KangSK EIL -
Salonen Roope OrPo EIL -
Anttila Pyry KangSK EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kupiainen Tuukka Koovee 12.31 0.00.00
2 Mäkinen Niko LHR 13.13 0.00.42
3 Karjalainen Akseli PäijRa 14.14 0.01.43
4 Lehtiniemi Eino RaN 14.22 0.01.51
5 Kopra Jami HlS 14.34 0.02.03
6 Väliharju Ville KangSK 14.49 0.02.18
7 Syrjälä Elmeri LHR 14.50 0.02.19
8 Karelo Luukas EsSu 15.07 0.02.36
9 Konttila Milo Koovee 15.24 0.02.53
10 Schüle Oliver Koovee 15.33 0.03.02
11 Rantala Valtteri Keihäs 15.48 0.03.17
12 Aho Rauli VaHa 15.58 0.03.27
13 Leinamo Tuomas Keihäs 16.00 0.03.29
14 Joensivu Kasper VaHa 16.46 0.04.15
15 Filppula Juho VaHa 17.32 0.05.01
16 Vaismaa Petja PäLuLu 17.39 0.05.08
17 Suojanen Henri Koovee 18.30 0.05.59
18 Isokallio Lauri RaN 19.14 0.06.43
19 Takala Heikki TP 19.57 0.07.26
20 Simola Jere PirHi 20.32 0.08.01
21 Kupiainen Topias Koovee 20.39 0.08.08
22 Mäenpää Veikko Koovee 21.35 0.09.04
23 Suomalainen Mikko KangSK 22.01 0.09.30
24 Kortteinen Joona Koovee 22.14 0.09.43
25 Ristimäki Väinö Keihäs 22.40 0.10.09
26 Vuorensyrjä Aksu HlS 23.00 0.10.29
27 Rautio Iiro Koovee 24.11 0.11.40
28 Vorobjev Aati Keihäs 24.19 0.11.48
Ojala Kalle PirHi EIL -
Ojala Aleksi PirHi EIL -
Aaltonen Algoth Keihäs EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Anni-Maija TP 56.32 0.00.00 88.81
2 Kinni Saila TP 58.50 0.02.18 83.73
3 Anttila Liisa Koovee 1.01.29 0.04.57 78.59
4 Kyrölä Sonja TP 1.15.34 0.19.02 62.70
5 Jokela Emmi SuSe 1.20.25 0.23.53 57.75
6 Pajunen Jenna AnttU 1.20.42 0.24.10 56.38
7 Kymäläinen Sanni TP 1.22.04 0.25.32 54.29
8 Papinsaari Niina KangSK 1.53.25 0.56.53 38.46
Laine Maria TP KES -
Schutskoff Mari KangSK EIL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Johanna TuMe 1.02.33 0.00.00 50.75
2 Kivelä Mervi PerhKi 1.05.46 0.03.13 46.46
3 Hemminki Hanna PoRa 1.12.26 0.09.53 40.54
4 Raitoharju Jenni RaLu 1.23.27 0.20.54 33.76
5 Leriche Clotilde TP 1.31.05 0.28.32 29.63
Taanila Maria KanSu EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindholm Hanna PIF 35.39 0.00.00
2 Ahola Birgit KangSK 40.59 0.05.20

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautakorpi Tiina EsAk 1.09.59 0.00.00
2 Keränen Sirpa S-JKL 1.15.28 0.05.29

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Katri Koovee 55.04 0.00.00 54.43
2 Konttila Minna Koovee 1.00.35 0.05.31 47.00
3 Ketola Heli Koovee 1.09.42 0.14.38 38.70
4 Merimäki Marianne Keihäs 1.25.39 0.30.35 29.74
Anttila Mervi RR EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 39.18 0.00.00 66.00
2 Ala-Kasari Outi RasKu 43.15 0.03.57 58.97
3 Kukonlehto Marja KangSK 45.09 0.05.51 55.54
4 Viilo Annika TP 47.01 0.07.43 52.41
5 Eerola Riikka TP 50.18 0.11.00 48.13
6 Liukkonen Sirpa HlS 52.15 0.12.57 45.51
7 Seppälä Anu EE 54.49 0.15.31 42.59
8 Schüle Katja KooVee 1.07.09 0.27.51 34.12
9 Oksanen Kristiina IkNV 1.09.32 0.30.14 32.33
10 Oksa Sari TarpSu 1.26.19 0.47.01 25.54
Järvensivu Nina OrPo EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 45.49 0.00.00 63.94
2 Nurmi Anne AngA 46.21 0.00.32 62.47
3 Nyholm Satu TP 48.55 0.03.06 58.50
4 Kihlström Kirsi Hanka 49.02 0.03.13 57.67
5 Lusa Sirpa TP 50.14 0.04.25 55.62
6 Kymäläinen Maritta TP 55.26 0.09.37 49.80
7 Maijala Sari EE 55.28 0.09.39 49.16
8 Annila Heli Koovee 57.22 0.11.33 46.94
9 Kärkkäinen Tarja JRV 59.17 0.13.28 44.85
10 Laurila Saija KangSK 1.03.45 0.17.56 41.18
11 Jokinen Irma TurSa 1.06.03 0.20.14 39.23
12 Järvinen Tuija HlT 1.11.17 0.25.28 35.88
13 Westerlund Tiina Koovee 1.16.03 0.30.14 33.19
Kankaanranta Marja Hanka KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Arja OrPo 1.01.26 0.00.00 49.64
2 Virtanen Marjo Hiisi 1.03.19 0.01.53 47.36
3 Saarikoski Päivi Pihkan 1.08.13 0.06.47 43.22
4 Honkanen Päivi HyRa 1.11.45 0.10.19 40.38
5 Lavikainen Pirjo KangSK 1.14.48 0.13.22 38.05
6 Antila Suvi PäLuLu 1.20.32 0.19.06 34.71
7 Papinsaari Sirpa KangSK 1.25.25 0.23.59 32.13
8 Tammisalo Netta KangSK 1.27.25 0.25.59 30.82
9 Toivanen Tuula RaN 1.34.50 0.33.24 27.87
10 Kananen Tuula JRV 1.36.25 0.34.59 26.89

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankia Hilkka TP 55.40 0.00.00 38.65
2 Salonen Marja-Liisa HauSi 57.04 0.01.24 35.82
3 Ahonen Päivi KaRa 1.02.04 0.06.24 31.20
4 Malkki Sisko SaSu 1.15.11 0.19.31 24.33
Lahtinen Marjatta Koovee EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 46.20 0.00.00 48.33
2 Kajava Ritva HlS 48.24 0.02.04 45.11
3 Sulander Mirja-Liisa EE 55.35 0.09.15 38.27
4 Havia Tuula MaMa 57.43 0.11.23 35.89
5 Rahkasuo Kaarina Rasti88 58.05 0.11.45 34.70
6 Eskola Pirkko Rasti88 1.04.00 0.17.40 30.62
7 Ahonen Ulla HlS 1.12.54 0.26.34 26.11

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tähtinen Anu PäijRa 1.25.25 0.00.00
Ruusunen Marja-Liisa EE HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sinkkilä Raila TuS 1.08.37 0.00.00
2 Nieminen Sole JRV 1.14.25 0.05.48

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Jenna HlS 46.37 0.00.00 47.47
2 Aho Varpu VaHa 48.00 0.01.23 44.37
2 Nurminen Jutta VaHa 48.00 0.01.23 44.37
4 Oksanen Maiju IkNV 48.42 0.02.05 40.32
5 Anttila Sara VaHa 53.32 0.06.55 35.13

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Avelin Melina HlS 37.01 0.00.00
2 Salmia Tuuli TarpSu 38.15 0.01.14
3 Järvensivu Silja OrPo 39.06 0.02.05
4 Simola Reea PirHi 40.15 0.03.14
5 Tähtinen Tessa PäijRa 44.04 0.07.03
6 Pinola Sarianna RaN 45.15 0.08.14
7 Metsälä Emma HlS 48.57 0.11.56
8 Kananen Tuuli JRV 1.06.33 0.29.32

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Kaisa TP 27.16 0.00.00
2 Lehtinen Meiju HlS 29.14 0.01.58
3 Yli-Hietanen Saara TP 30.31 0.03.15
4 Haavisto Veera KyRa 31.08 0.03.52
5 Tiitola Tuuli KangSK 36.33 0.09.17
6 Kortteinen Emmi Koovee 42.05 0.14.49
7 Välkki Lotta KooVee 45.49 0.18.33
8 Kopra Anna HlS 48.50 0.21.34
9 Penttilä Anne HlS 1.01.00 0.33.44
Kukonlehto Hilda KangSK HYL -
Leinamo Reetta Keihäs KES -
Eerola Lotta TP KES -
Kuusinen Sanni HlS EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskensalo Susanna IkNV 14.23 0.00.00
2 Tennilä Oona HauSi 14.34 0.00.11
3 Koskinen Olga KangSK 15.34 0.01.11
4 Niemi Iida Keihäs 19.08 0.04.45
5 Kiuru Milja VaHa 19.46 0.05.23
6 Filppula Ella VaHa 22.53 0.08.30
7 Pöytäkivi Kia VaHa 24.04 0.09.41

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 16.17 0.00.00
2 Kurth Suvi TP 16.33 0.00.16
3 Kukonlehto Fanny KangSK 19.33 0.03.16
4 Järventausta Ennimaria KyRa 22.12 0.05.55
5 Simola Rosa PirHi 22.19 0.06.02
6 Niemelä Hilla KooVee 23.18 0.07.01
7 Metsälä Essi HlS 23.28 0.07.11
8 Ristimäki Aino Keihäs 23.29 0.07.12
9 Joensivu Inka VaHa 24.17 0.08.00
10 Kuoppala Elli TarpSu 26.42 0.10.25
11 Salmia Tessa TarpSu 32.37 0.16.20
12 Laukkanen Laura TarpSu 33.18 0.17.01
13 Koskensalo Maria IkNV 33.30 0.17.13
14 Tarkkanen Annika UlvUra 34.53 0.18.36
15 Hiiri Anni HauSi 44.08 0.27.51
Leinamo Sonja Keihäs HYL -
Jokinen Johanna Eräp HYL -
Sainio Linda KangSK EIL -
Karjalainen Mikaela PäijRa EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häkkinen Pihla Koovee 12.32 0.00.00
2 Hirvonen Hanna PäLuLu 13.06 0.00.34
3 Virtanen Sanna Keihäs 13.17 0.00.45
4 Julkunen Siiri LHR 13.19 0.00.47
5 Kuusinen Saana HlS 13.34 0.01.02
6 Niemelä Hetta KooVee 13.57 0.01.25
7 Leppänen Netta Keihäs 14.19 0.01.47
8 Kontio Katri KangSK 14.37 0.02.05
9 Yli-Hietanen Silja TP 15.01 0.02.29
10 Schmidt Emilia TP 15.49 0.03.17
11 Simola Rita PirHi 16.33 0.04.01
12 Suomalainen Karoliina KangSK 16.49 0.04.17
13 Virtanen Reeta HlS 17.01 0.04.29
14 Heinimaa Venla KangSK 17.03 0.04.31
15 Matinheikki Liisa TP 17.04 0.04.32
16 Takala Kaisa TP 17.07 0.04.35
17 Pajula Siiri KangSK 17.10 0.04.38
18 Olkkonen Veera KangSK 17.20 0.04.48
19 Kontkanen Ida KangSK 17.24 0.04.52
20 Ketola Eveliina Koovee 17.45 0.05.13
21 Varjola Lotta Koovee 18.13 0.05.41
22 Linnainmaa Katja PäLuLu 18.22 0.05.50
23 Ranta-Puska Maija EsAk 18.39 0.06.07
24 Tikkakoski Ilona TP 18.50 0.06.18
25 Linnainmaa Annukka PäLuLu 19.51 0.07.19
26 Helen Janette HlS 19.58 0.07.26
27 Kontio Kirsi KangSK 20.54 0.08.22
28 Laukkanen Tuulia TarpSu 23.06 0.10.34
29 Kiuru Henriikka VaHa 39.04 0.26.32
30 Aaltonen Serafina Keihäs 45.08 0.32.36
Ojala Jenny PirHi EIL -