FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Sprintti kansallinen/K-P:n AM, VetU
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Uusivirta Risto RasTiimi 14.42 0.00.00 71.04
2 Koirikivi Anssi RasTiimi 15.19 0.00.37 67.54
3 Torrkulla Magnus Femman 15.34 0.00.52 65.83
4 Viitasaari Toni-Antti KoS 15.52 0.01.10 63.96
5 Hongell Timo KoS 15.57 0.01.15 63.02
5 Löfbacka Sami KPV 15.57 0.01.15 63.02
7 Ylikangas Esko RasKu 15.59 0.01.17 61.66
8 Pesola Pasi KPV 16.20 0.01.38 59.74
9 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 16.32 0.01.50 58.42
10 Rantala Paavo KoS 16.45 0.02.03 57.08
11 Pesola Antti KPV 17.04 0.02.22 55.45
12 Kähtävä Tero KaJu 17.13 0.02.31 54.40
13 Kivelä Joonatan PerhKi 17.41 0.02.59 52.41
14 Paavola Lasse KPV 18.22 0.03.40 49.93
15 Autio Antti RasTiimi 18.23 0.03.41 49.35
16 Isokoski Teppo KoS 18.26 0.03.44 48.68
17 Lindfors Kari Falken 23.00 0.08.18 38.59

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sorri Pietari VaajTe 14.19 0.00.00 46.72
1 Taarna Terho KoS 14.19 0.00.00 46.72
3 Hyyppä Tuomas KoS 15.29 0.01.10 41.04
4 Kalliokoski Jari HalTo 15.34 0.01.15 39.75
5 Kamila Kai SuJu 16.01 0.01.42 37.59
6 Kokkoniemi Tero RasTiimi 17.37 0.03.18 33.23
7 Isomäki Tommi PieHi 18.06 0.03.47 31.41

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Sami SalRe 13.16 0.00.00 52.67
2 Storvall Stefan Kronan 13.52 0.00.36 49.92
3 Viitasaari Tommi KoS 13.54 0.00.38 49.33
4 Räbb Rainer PIF 14.41 0.01.25 46.25
5 Lerssi Juha KPV 14.53 0.01.37 45.19
6 Jylhä Taisto LohtVe 14.54 0.01.38 44.70
7 Posio Risto KannUra 16.08 0.02.52 40.88
8 Kinnari Jukka SuJu 16.10 0.02.54 40.39
9 Lillhonga Robert GIF 16.41 0.03.25 38.74
10 Harju Kai KannUra 16.55 0.03.39 37.82
11 Hietala Petri LohtVe 17.37 0.04.21 35.95
12 Lyyluoma Pasi TeuRi 17.42 0.04.26 35.41
13 Åman Thomas Botnia 18.45 0.05.29 33.08
14 Koivumäki Kari KoS 19.15 0.05.59 31.88
Piispanen Reima SalRe HYL -
Nivala Jarmo YlivKu HYL -
Holm Mikael Minken HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 12.32 0.00.00 54.90
2 Junkala Eero KannUra 12.55 0.00.23 52.77
3 Konttila Sauli KannUra 13.47 0.01.15 48.98
4 Ahokoivu Hemmo Pohjant 13.51 0.01.19 48.28
5 Lind Sune Falken 14.10 0.01.38 46.75
6 Kurkela Reino OH 14.20 0.01.48 45.75
7 Saarela Esa KoS 14.24 0.01.52 45.09
8 Nurisalo Seppo KoS 14.32 0.02.00 44.24
9 Hongell Jouni KoS 14.42 0.02.10 43.30
10 Korpijärvi Asko KannUra 14.56 0.02.24 42.19
11 Hongell Harri KoS 15.32 0.03.00 40.14
12 Karstunen Hannu YlivKu 15.58 0.03.26 38.65
13 Niinimäki Hannu K. LaihLu 16.07 0.03.35 37.89
14 Myllymäki Ari KPV 16.30 0.03.58 36.62
15 Hattar Allan Falken 19.36 0.07.04 30.50
Törmälä Samuli YlivKu HYL -
Jylkkä Markku YlivKu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivukangas Erkki KäTa 11.51 0.00.00 45.49
2 Juola Eero KoS 12.44 0.00.53 41.43
3 Kätkä Vesa Reima 13.10 0.01.19 39.19
4 Tanttinen Tapani KoS 14.11 0.02.20 35.56
5 Salmela Kosti PihtTu 14.30 0.02.39 33.99
6 Kujala Asko KoS 16.20 0.04.29 29.47
7 Sorri Seppo PihtTu 16.57 0.05.06 27.71
Åkerblom Måns GIF HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huuha Aleksi OuHu 14.54 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Storvall Anton Kronan 13.15 0.00.00 29.46
2 Koivumäki Lauri KoS 13.49 0.00.34 27.19
3 Nivala Kari YlivKu 15.42 0.02.27 23.00
4 Laine Valtteri KoS 16.30 0.03.15 21.00
Lillhonga Leander GIF HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Peetu KoS 11.41 0.00.00
2 Venetjoki Väinö KoS 11.43 0.00.02
3 Nurmela Joose KoS 12.20 0.00.39
4 Kanala Miika HalTo 12.42 0.01.01
5 Hyvönen Robert RasTiimi 13.36 0.01.55
6 Tiitto Kalle RasTiimi 14.55 0.03.14
7 Lillhonga Kevin GIF 15.16 0.03.35
8 Kronqvist Emil KoS 16.20 0.04.39

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Björklund Axel Botnia 7.37 0.00.00
2 Koivumäki Olli KoS 7.38 0.00.01
3 Lakanen Eetu PerhKi 7.41 0.00.04
4 Lerssi Mitri KPV 7.53 0.00.16
5 Taipale Aapo VetU 7.55 0.00.18
6 Koskela Eetu HalTo 8.34 0.00.57
7 Lindgren Joona KortJV 8.35 0.00.58
8 Strandvall Evert Minken 10.10 0.02.33
9 Kanala Aatu HalTo 26.40 0.19.03

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukskoski Karoliina PerhKi 14.28 0.00.00 67.53
2 Saarela Ruska KoS 15.05 0.00.37 63.96
3 Hongell Mia-Riitta KoS 15.20 0.00.52 62.12
4 Truhponen Minna SaPu 15.40 0.01.12 60.02
5 Ylikangas Tiia RasKu 15.51 0.01.23 58.55
6 Sundelin Ann-Sofie Botnia 15.55 0.01.27 57.54
7 Räisänen Noora SalRe 15.59 0.01.31 56.53
8 Skogvik Ida-Marie Kronan 16.04 0.01.36 55.48
9 Lax Sara Pohjant 16.31 0.02.03 53.23
10 Åstrand Ulla-Maria Botnia 17.57 0.03.29 48.30
11 Virkkala Raisa KoS 18.52 0.04.24 45.31
12 Lindfors Lina Falken 19.17 0.04.49 43.69
Simpanen Hanna-Mari HalTo HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvönen Jaana RasTiimi 17.13 0.00.00 30.63
2 Peltoniemi Anne KPV 17.22 0.00.09 28.85
3 Halla-aho Johanna HimU 17.44 0.00.31 26.77
4 Sillanpää Elina Pohjant 20.06 0.02.53 22.30

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 11.25 0.00.00 59.44
2 Viitanen Kirsi OH 12.58 0.01.33 51.55
3 Kankaanpää Tarja KauWi 13.05 0.01.40 50.31
4 Katajamäki Tuija KauWi 13.20 0.01.55 48.61
5 Perkkalainen Johanna EE 13.33 0.02.08 47.08
6 Lassila Päivi RasTiimi 14.00 0.02.35 44.84
7 Tilvis Aija RasTiimi 14.42 0.03.17 42.01
8 Åman Veronica Botnia 15.11 0.03.46 40.00
9 Piispanen Eija OuHu 16.39 0.05.14 35.87
10 Korpela-Kamila Heidi SuJu 16.43 0.05.18 35.11
11 Virkkala Marjut KoS 29.38 0.18.13 19.47

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karstunen Rauni YlivKu 19.16 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylhä Henna KoS 15.41 0.00.00 38.05
2 Nivala Jenna-Maria YlivKu 16.00 0.00.19 34.50
3 Laaksonen Nuppu KPV 16.43 0.01.02 30.35

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Åman Mathilda Botnia 12.27 0.00.00 27.01
2 Halla-aho Emma HimU 12.55 0.00.28 24.73
3 Peltoniemi Vilja KPV 17.31 0.05.04 17.28
4 Pihlajamaa Riikka YlivKu 20.14 0.07.47 14.13

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Strandvall Amanda Minken 5.34 0.00.00
2 Myrskog Linnea Kronan 5.48 0.00.14
3 Kalliokoski Loviisa PerhKi 7.43 0.02.09
4 Hietala Jenna LohtVe 7.47 0.02.13
5 Linna Aino-Maria OuHu 10.06 0.04.32

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylikangas Pinja HimU 7.10 0.00.00
2 Myllymäki Maarit KortJV 8.24 0.01.14
3 Koskela Iina HalTo 8.51 0.01.41
4 Venetjoki Venla KoS 9.50 0.02.40
5 Rintala Neea KortJV 10.57 0.03.47
6 Karsikas Henna RasTiimi 12.34 0.05.24
7 Myrskog Rosa Kronan 15.57 0.08.47