FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Aluemestaruus, Suunnistava Uusimaa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21U
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pihl Peeter MSParma 1.11.07 0.00.00
2 Metsälä Juuso KR 1.11.50 0.00.43
3 Mähönen Timo KR 1.16.30 0.05.23
4 Rantala Kalle KR 1.20.25 0.09.18
5 Juutilainen Ilkka SV 1.23.10 0.12.03
6 Vahala Jani MaMa 1.31.53 0.20.46
7 Rantala Jyri Koovee 1.36.55 0.25.48
8 Heikkonen Rami SuSi 1.37.54 0.26.47
9 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.43.24 0.32.17
10 Koponen Visa PertPe 1.47.07 0.36.00
11 Laine Mikko Rasti88 1.51.28 0.40.21
12 Pusa Matti ViRuS 2.36.43 1.25.36
Sorvisto Juha VaajTe KES -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parjanne Antti Lynx 1.07.04 0.00.00 95.09
2 Niemi Vili RR 1.07.29 0.00.25 94.03
3 Leskinen Aapo Lynx 1.08.33 0.01.29 92.10
4 Tervo Tuomas RR 1.11.27 0.04.23 87.92
5 Patana Mikko HiKi 1.12.36 0.05.32 86.09
6 Vähänen Sami RR 1.14.12 0.07.08 83.80
7 Mänkärlä Janne Lynx 1.15.02 0.07.58 82.44
8 Metsälä Tuomas Lynx 1.18.27 0.11.23 78.45
9 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.20.11 0.13.07 76.35
10 Ojapalo Joona RR 1.21.52 0.14.48 74.39
11 Pernu Kimmo EsSu 1.25.20 0.18.16 71.00
12 Mäkinen Tapani MU 1.27.52 0.20.48 68.59
13 Ritasalo Teemu EsAk 1.28.25 0.21.21 67.80
14 Honkonen Atte Jyry 1.30.41 0.23.37 65.75
15 Seppälä Otso RR 1.31.20 0.24.16 64.94
16 Pajala Tommi EsSu 1.31.51 0.24.47 64.23
17 Kujala Rainer Lynx 1.32.23 0.25.19 63.51
18 Lassila Mikko HS 1.34.33 0.27.29 61.72
19 Kemppainen Teemu KeU 1.36.23 0.29.19 60.21
20 Suhonen Antto-Iiro HS 1.37.55 0.30.51 58.94
21 Dobbs Neil HS 1.38.46 0.31.42 58.11
22 Berg Kimmo EsAk 1.42.00 0.34.56 55.96
23 Lassila Jussi PiTa 1.44.31 0.37.27 54.31
24 Laakso Antti HS 1.48.13 0.41.09 52.15
25 Tolvanen Leo Pihkan 2.25.28 1.18.24 38.58
Turunen Markus RR KES -
Siipola Janne Pihkan KES -
Paasikoski Antti RR KES -
Mattila Aleksi Lynx KES -
Kokkila Ville EsSu KES -
Kleemola Lauri Lynx KES -

Sarja D21U
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wennman Heini Pohjant 1.04.02 0.00.00
2 Andelin Sanna LaTa 1.10.31 0.06.29
3 Juga Emma SV 1.12.23 0.08.21

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liikanen Marjo RR 1.03.04 0.00.00 84.96
2 Hietaoja Essi HS 1.06.47 0.03.43 79.66
3 Haarlaa Tiina HS 1.12.24 0.09.20 72.95
4 Liljeström Heidi HS 1.12.56 0.09.52 71.89
5 Mattila Milla HS 1.13.46 0.10.42 70.56
6 Ryyppö Minna HS 1.13.57 0.10.53 69.87
7 Kiiski Johanna HS 1.17.23 0.14.19 66.27
8 Boström Matleena RR 1.17.37 0.14.33 65.58
9 Tervo Johanna RR 1.21.54 0.18.50 61.68
10 Ojapalo Anna Lynx 1.24.54 0.21.50 59.05
11 Salminen Henna HS 1.26.02 0.22.58 57.83
12 Meriläinen Eija HS 1.28.09 0.25.05 56.01
13 Suomalainen Sari LeSi 1.29.10 0.26.06 54.94
14 Juga Laura KeU 1.30.55 0.27.51 53.46
15 Lahtinen Katja HS 1.33.59 0.30.55 51.31
16 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.41.38 0.38.34 47.07
17 Vaara Inga-Maria RaVi 1.42.48 0.39.44 46.16
18 Nieminen Outi RR 1.45.50 0.42.46 44.48
19 Laitinen Salla EsAk 1.53.59 0.50.55 40.96
20 Latvasto-Hyvärinen Elisa HS 2.11.02 1.07.58 35.34
Neuwirth Annika Lynx HYL -
Hietaoja Nelli HS HYL -

Sarja H35U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nylund Lucas Femman 1.13.32 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Levijoki Sami HiKi 1.01.19 0.00.00 58.46
2 Nikkinen Jari HiKi 1.06.30 0.05.11 52.89
3 Nurmilaukas Ville LeSi 1.10.48 0.09.29 48.73
4 Hiisilä Jani LeSi 1.10.56 0.09.37 47.69
5 Niemelä Pekka HS 1.26.36 0.25.17 38.29
6 Salmi Antti HS 1.28.58 0.27.39 36.51
7 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.30.01 0.28.42 35.34
8 Uusi-Simola Arto MU 1.39.10 0.37.51 31.40
Tala Henrik HS KES -

Sarja H40U
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikäheimonen Jari TuMe 1.03.14 0.00.00
2 Jääskeläinen Iiro VeVe 1.03.38 0.00.24
3 Laavainen Mikko MSParma 1.05.42 0.02.28
4 Viisanen Ville ORa 1.16.37 0.13.23
5 Viero Jussi LaihLu 1.30.07 0.26.53
6 Ylipulli Jyrki VaaSu 1.38.32 0.35.18

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Mikael Lynx 54.33 0.00.00 63.79
2 Loukkalahti Marko HiKi 54.37 0.00.04 63.31
3 Kemppi Joni RR 56.31 0.01.58 60.80
4 Loukkalahti Mika EsSu 58.50 0.04.17 58.04
5 Kivilaakso Janne Lynx 1.00.30 0.05.57 56.08
6 Salonen Kari HS 1.01.03 0.06.30 55.22
7 Kämäräinen Sami L-US 1.02.32 0.07.59 53.56
8 Malinen Mika HS 1.03.05 0.08.32 52.75
9 Skinnari Juha Pihkan 1.03.17 0.08.44 52.24
10 Lahtinen Terho EsSu 1.04.10 0.09.37 51.18
11 Nylund Kim HS 1.05.00 0.10.27 50.19
12 Maronen Mikke Lynx 1.05.30 0.10.57 49.47
13 Toivanen Samuli HiKi 1.08.16 0.13.43 47.15
14 Lahtinen Jukka HiKi 1.08.38 0.14.05 46.58
15 Isoherranen Sami Lynx 1.08.45 0.14.12 46.18
16 Aaltonen Tero Lynx 1.09.43 0.15.10 45.23
17 Liljeström Kimmo HS 1.10.26 0.15.53 44.46
18 Metsäranta Arto HiKi 1.13.13 0.18.40 42.48
19 Romppainen Pasi HyRa 1.15.12 0.20.39 41.07
20 Virtanen Joni EsSu 1.25.30 0.30.57 35.86
21 Havento Jukka KaRa 1.29.03 0.34.30 34.19
22 Rantamäki Reko HS 1.35.42 0.41.09 31.59
23 Forma Pauli HiKi 1.39.11 0.44.38 30.26
24 Raitola Mika Lynx 2.44.58 1.50.25 18.06
Hämäläinen Petri Pihkan KES -

Sarja H45U
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinilä Hannu RaVa 1.02.05 0.00.00
2 Myllys Jussi ORa 1.47.42 0.45.37

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivilaakso Sami Lynx 55.29 0.00.00 67.85
2 Suominen Manne HiKi 59.33 0.04.04 62.95
3 Tilli Juha Lynx 59.52 0.04.23 62.35
4 Kälviäinen Sami HS 1.00.12 0.04.43 61.75
5 Jylhä Jouko EsSu 1.00.46 0.05.17 60.91
6 Borgenström Jussi HyRa 1.01.34 0.06.05 59.87
7 Autio Rauno KaRa 1.01.38 0.06.09 59.55
8 Ojanen Tuomas HS 1.01.50 0.06.21 59.10
9 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.03.15 0.07.46 57.53
10 Matilainen Kari HS 1.03.48 0.08.19 56.79
11 Kahiala Jari Pihkan 1.04.11 0.08.42 56.21
12 Kyhäräinen Jukka HS 1.05.12 0.09.43 55.09
13 Ylä-Oijala Pasi KeU 1.05.17 0.09.48 54.78
14 Rytkönen Veli-Matti EsSu 1.06.05 0.10.36 53.88
15 Tähtinen Timo HS 1.06.10 0.10.41 53.57
16 Heiskanen Pasi HS 1.06.32 0.11.03 53.04
17 Kulmala Mika RR 1.07.17 0.11.48 52.22
18 Turpiainen Janne HyRa 1.08.26 0.12.57 51.11
19 Pyykönen Jouni EsAk 1.13.02 0.17.33 47.68
20 Hakulinen Pekka EsSu 1.15.36 0.20.07 45.85
21 Heikkinen Jussi EsSu 1.16.32 0.21.03 45.09
22 Ritvanen Paavo Pihkan 1.17.49 0.22.20 44.14
23 Valtonen Jari HS 1.19.43 0.24.14 42.89
24 Heikkilä Matti MU 1.20.02 0.24.33 42.53
25 Rantala Antti Pihkan 1.24.37 0.29.08 40.04
26 Numminen Hannu EsAk 1.26.18 0.30.49 39.08
27 Haajanen Ari JäPa 1.31.25 0.35.56 36.72
28 Hanhijärvi Antti EsAk 1.31.51 0.36.22 36.37
29 Rehn Pekka Lynx 1.37.49 0.42.20 33.99
30 Hakuli Kari KeU 1.40.10 0.44.41 33.04
31 Jakobsson Harri EsSu 1.41.29 0.46.00 32.46
32 Varmavuo Seppo RR 1.48.45 0.53.16 30.14
33 Reiman Markku JäPa 1.55.23 0.59.54 28.27
34 Launis Kasperi Raus 1.57.11 1.01.42 27.71
35 Lohi Jarkko RaHa 2.04.35 1.09.06 25.93
Syrjäläinen Janne HS HYL -
Laakso Jarmo RR KES -

Sarja H50U
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lamberg Seppo VaajTe 1.01.00 0.00.00
2 Paganus Ari AngA 1.04.31 0.03.31

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusinen Mikko HS 56.26 0.00.00 59.84
2 Nykänen Asko MU 58.14 0.01.48 57.62
3 Heikkinen Jarmo HyRa 58.39 0.02.13 56.83
4 Enroth Ari RR 1.02.03 0.05.37 53.36
5 Niinimäki Risto Pihkan 1.02.14 0.05.48 52.85
6 Vänttinen Harri EsSu 1.02.37 0.06.11 52.18
7 Hänninen Jukka HiKi 1.02.43 0.06.17 51.74
8 Lampinen Raino HS 1.04.48 0.08.22 49.74
9 Joensuu Raimo HS 1.05.08 0.08.42 49.15
10 Hilo Kai Lynx 1.05.24 0.08.58 48.61
11 Sorri Esko RaHa 1.06.31 0.10.05 47.46
12 Laine Markku MU 1.09.25 0.12.59 45.16
13 Nummela Arto MU 1.10.04 0.13.38 44.43
14 Hietaoja Jarkko HS 1.10.33 0.14.07 43.81
15 Vänttinen Klaus HiKi 1.12.59 0.16.33 42.05
16 Ikäheimo Seppo EsSu 1.14.17 0.17.51 41.02
17 Karjalainen Heikki Raus 1.14.28 0.18.02 40.62
18 Ritakallio Timo Lynx 1.14.57 0.18.31 40.06
19 Hyvönen Reijo HS 1.24.07 0.27.41 35.44
20 Lammi Hannu HS 1.27.32 0.31.06 33.80
21 Kulagin Andrei HS 2.09.16 1.12.50 22.72
Viinikainen Mikko EsSu HYL -
Ahvonen Jyrki HS HYL -
Kiviniitty Jyrki HS KES -

Sarja H55U
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Ilkka AngA 54.03 0.00.00
2 Kuivala Hannu TuS 1.10.36 0.16.33
3 Lindeman Jorma R-P 1.14.46 0.20.43
Kuivala Juha TuS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 47.45 0.00.00 59.00
2 Markki Tapio EsSu 51.07 0.03.22 54.53
3 Ranta-Puska Kari EsAk 55.54 0.08.09 49.32
4 Parnetti Roy HyRa 58.02 0.10.17 46.99
5 Paulin Arvo HiKi 1.00.09 0.12.24 44.83
6 Saari Kari HPV 1.01.54 0.14.09 43.08
7 Parkkinen Kauko RR 1.02.09 0.14.24 42.42
8 Nevalainen Eero Pihkan 1.03.05 0.15.20 41.31
9 Karvonen Jukka LeSi 1.05.06 0.17.21 39.57
10 Toppari Mauri HiKi 1.17.36 0.29.51 32.80
11 Mäkisara Kai Pihkan 1.20.09 0.32.24 31.38
12 Hulkkonen Heikki Pihkan 1.20.59 0.33.14 30.69
13 Lahtinen Jouko HS 1.21.52 0.34.07 29.99
14 Ahlqvist Hannu Raus 1.22.01 0.34.16 29.57
15 Aalto Antti RiSu 1.22.47 0.35.02 28.93

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesanto Anssi EsSu 1.02.46 0.00.00 65.29
2 Tupitsa Juuso HS 1.06.23 0.03.37 60.41
3 Heikkinen Janne HS 1.09.25 0.06.39 56.50
4 Aaltonen Lassi HS 1.10.49 0.08.03 54.15
5 Virtanen Antti Pihkan 1.14.41 0.11.55 50.17
6 Lahtinen Atte HS 1.24.30 0.21.44 43.30
7 Niinimäki Joonas Lynx 1.26.19 0.23.33 41.37
Lammi Pekka HS KES -

Sarja H18U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundman Edvard Raseborg 46.06 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Topi TVV 46.21 0.00.00 74.47
2 Leino Akseli RR 50.24 0.04.03 67.69
3 Rantala Joonas RiSu 52.17 0.05.56 64.49
4 Lampinen Ville HS 54.22 0.08.01 61.29
5 Loukkalahti Vilho HiKi 55.02 0.08.41 59.82
6 Roininen Lauri HS 56.41 0.10.20 57.38
7 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.01.04 0.14.43 52.61
8 Koskinen Miika RR 1.02.48 0.16.27 50.52
9 Sainio Antti TVV 1.09.44 0.23.23 44.93
10 Niskanen Tuomo MU 1.09.54 0.23.33 44.25
11 Sarparanta Niklas Lynx 1.11.04 0.24.43 42.96
12 Hulkkonen Mikko Pihkan 1.21.44 0.35.23 36.87
13 Björklöf Tomas KarjUra 1.21.57 0.35.36 36.29
14 Kulagin Artur HS 1.24.55 0.38.34 34.55

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintamäki Riina Pihkan 54.20 0.00.00 80.59
2 Isoniemi Tiina Jyry 57.03 0.02.43 75.93
3 Tervakangas Sanna EsSu 57.04 0.02.44 75.08
4 Kyckling Katja HyRa 57.13 0.02.53 74.07
5 Packalen Auli Lynx 58.53 0.04.33 71.17
6 Kemppi Johanna RR 1.00.58 0.06.38 67.97
7 Männikkö Niina RR 1.02.12 0.07.52 65.87
8 Louhisola Meri Lynx 1.02.39 0.08.19 64.65
9 Luoma Päivi Pihkan 1.04.12 0.09.52 62.36
10 Mahlamäki Saara EsSu 1.06.10 0.11.50 59.79
11 Rautakorpi Tiina EsAk 1.08.52 0.14.32 56.77
12 Sidensnöre Tiina Jyry 1.20.40 0.26.20 47.88
13 Nyholm Tanja KaRa 1.22.14 0.27.54 46.40
14 Carlsson Sanna EsAk 1.24.44 0.30.24 44.48
Ikäheimonen Taru Lynx HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kulmala Päivi RR 47.57 0.00.00 68.21
2 Salonen Heidi HS 50.09 0.02.12 64.82
3 Roine Virpi HiKi 51.46 0.03.49 62.42
4 Ketola Mervi EsSu 52.28 0.04.31 61.21
5 Isoherranen Kirsi Lynx 53.42 0.05.45 59.44
6 Erola Larissa HS 54.22 0.06.25 58.35
7 Rantamäki Pernilla EsSu 54.40 0.06.43 57.67
8 Tala Satu HS 55.04 0.07.07 56.90
9 Uusi-Simola Heli MU 1.00.16 0.12.19 51.66
10 Rantamäki Karin HS 1.00.19 0.12.22 51.29
11 Sumanen Laura HyRa 1.00.22 0.12.25 50.93
12 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 1.00.56 0.12.59 50.13
13 Turakainen Irene HS 1.02.11 0.14.14 48.81
14 Latvala Terhi TVV 1.03.57 0.16.00 47.15
15 Reitmaa Outi HiKi 1.04.12 0.16.15 46.66
16 Autio Tanja KaRa 1.04.45 0.16.48 45.96
17 Oja Iina Pihkan 1.06.40 0.18.43 44.35
18 Rajamäki Sohvi HS 1.10.07 0.22.10 41.89
19 Leiniö Sari Pihkan 1.10.14 0.22.17 41.54
20 Tupitsa Nina HS 1.11.23 0.23.26 40.59
21 Kahanpää Hanna EsSu 1.12.21 0.24.24 39.78
22 Asikainen Nina KeU 1.14.56 0.26.59 38.15
23 Rantala Katja RiSu 1.18.21 0.30.24 36.23
24 Hakuli Mia KeU 1.24.55 0.36.58 33.20
25 Loukkalahti Lea HiKi 1.26.50 0.38.53 32.24
Oksanen Anne HyRa KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi Lynx 45.19 0.00.00 69.94
2 Autti Marja-Liisa EsSu 50.07 0.04.48 62.65
3 Varpula Marjut EsSu 50.14 0.04.55 61.91
4 Tilli Virpi Lynx 51.34 0.06.15 59.74
5 Roininen Anu JäPa 51.43 0.06.24 58.99
6 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 52.27 0.07.08 57.60
7 Lankinen Pauliina HS 53.12 0.07.53 56.23
8 Matilainen Mirja HS 57.15 0.11.56 51.73
9 Kekäläinen Kaija HS 57.57 0.12.38 50.59
10 Tervo-Rantakokko Tiina HS 1.02.41 0.17.22 46.30
11 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 1.04.29 0.19.10 44.55
12 Mäki-Petäys Eeva EsAk 1.09.29 0.24.10 40.91
13 Rantala Eija HS 1.09.34 0.24.15 40.44
14 Virta Maija Pihkan 1.17.34 0.32.15 35.88
15 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 1.22.46 0.37.27 33.27
16 Launis Teija Raus 1.26.42 0.41.23 31.42
17 Haakana Heli EsSu 1.32.28 0.47.09 29.14

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linko Rita EsSu 51.34 0.00.00 60.79
2 Juga Liisa KeU 55.46 0.04.12 55.65
3 Borgenström Lotta HyRa 56.00 0.04.26 54.86
4 Sarkki Sirkka KeU 56.09 0.04.35 54.15
5 Kokkila Marita EsSu 56.17 0.04.43 53.47
6 Sorsa Anne Pihkan 58.15 0.06.41 51.13
7 Mäkelä Anja RiSu 59.02 0.07.28 49.92
8 Laine Tarja HPV 59.34 0.08.00 48.94
9 Aho Mervi HPV 1.13.06 0.21.32 39.45
10 Ojajärvi Seija HS 1.13.31 0.21.57 38.80
11 Häyhä Taina KeU 1.18.50 0.27.16 35.79
12 Markki Outi EsSu 1.23.10 0.31.36 33.55
13 Lähteilä Seija-Sinikka HiKi 1.24.30 0.32.56 32.65
14 Saarinen Anna KeU 1.42.04 0.50.30 26.72
Ritakallio Maarit Lynx KES -
Linjama Mirja EsSu KES -

Sarja D55U
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksonen Anita TarpSu 1.03.21 0.00.00
2 Saarimäki Helena AngA 1.03.54 0.00.33

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 49.28 0.00.00 55.13
2 Ahlqvist Kristiina Raus 57.28 0.08.00 46.75
3 Saarikoski Päivi Pihkan 58.39 0.09.11 45.11
4 Raiko Erja HyRa 59.45 0.10.17 43.59
5 Parjanne Marja-Liisa EsSu 59.47 0.10.19 42.88
6 Salmenkylä-Mattila Leena HS 1.03.54 0.14.26 39.48
7 Karvonen Iris LeSi 1.05.55 0.16.27 37.65
8 Miettinen Anneli HyRa 1.07.42 0.18.14 36.06
9 Niemi Päivi RR 1.08.46 0.19.18 34.90
10 Vapalahti Inkeri RaVi 1.14.37 0.25.09 31.62
11 Lappeteläinen Raija HyRa 1.14.59 0.25.31 30.92

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hulkkonen Johanna Pihkan 44.46 0.00.00 78.43
2 Karvonen Sara Lynx 53.20 0.08.34 64.42
3 Kottonen Annika Lynx 57.57 0.13.11 57.99
4 Silvonen Vilmalotta HS 1.01.03 0.16.17 53.82
5 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.01.09 0.16.23 52.50
6 Lammi Elina HS 1.03.14 0.18.28 49.58
7 Autti Salla EsSu 1.06.13 0.21.27 46.21
8 Jauhiainen Terhi RaHa 1.07.58 0.23.12 43.91

Sarja D18U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reponen Niina PR 49.51 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hulkkonen Niina Pihkan 43.16 0.00.00 71.77
2 Matilainen Helena HS 48.52 0.05.36 62.49
3 Heikkilä Venla MU 55.05 0.11.49 54.50
4 Sinisalo Laura MU 59.59 0.16.43 49.18
5 Juppo Mona HS 1.00.50 0.17.34 47.64
6 Rantala Eerika HS 1.02.07 0.18.51 45.83
7 Raasakka Maija EsSu 1.02.40 0.19.24 44.60
8 Rauttola Tiia-Maria HiKi 1.12.40 0.29.24 37.75
9 Summanen Aino HS 1.14.49 0.31.33 35.97
10 Rehn Nelli Lynx 1.17.22 0.34.06 34.12

Sarja H60U
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kämpe Leif Raseborg 1.08.12 0.00.00
2 Välimäki Pertti LS-37 1.19.33 0.11.21
Havia Jouko PR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkonen Reima Pihkan 1.01.36 0.00.00 52.54
2 Karhumäki Lauri Pihkan 1.04.12 0.02.36 49.97
3 Saukonoja Jouni PorvU 1.07.58 0.06.22 46.78
4 Nippala Juhani Jyry 1.08.48 0.07.12 45.79
5 Väätäinen Seppo EsSu 1.10.46 0.09.10 44.12
6 Huovila Timo KaRa 1.12.18 0.10.42 42.79
7 Lassila Heikki PiTa 1.13.00 0.11.24 41.99
8 Wikström Osten HiKi 1.15.26 0.13.50 40.25
9 Moisander Jouni RaVi 1.16.29 0.14.53 39.33
10 Holappa Paavo TVV 1.22.14 0.20.38 36.23
11 Tolvanen Harri Pihkan 1.29.57 0.28.21 32.80
12 Syrjänen Hannu RaVi 1.33.31 0.31.55 31.25
13 Niemi Ilkka EsSu 1.36.46 0.35.10 29.90
14 Huhtala Timo PorvU 1.38.25 0.36.49 29.11
15 Terävä Seppo XYZ 1.49.13 0.47.37 25.97
Sjöberg Rolf HiKi KES -
Saarinen Heikki MU KES -
Parjanne Mikko EsSu KES -

Sarja H65U
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Kari SuSi 57.44 0.00.00
2 Andelin Jouko LaTa 1.04.00 0.06.16
3 Pajunen Heikki PR 1.09.04 0.11.20

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 53.00 0.00.00 50.75
2 Tolvanen Mauri LeSi 53.16 0.00.16 50.28
3 Inkinen Paavo Jyry 54.44 0.01.44 48.71
4 Liljeström Åge HS 54.57 0.01.57 48.31
5 Kuokkanen Seppo Pihkan 55.36 0.02.36 47.53
6 Korpinen Seppo RR 55.57 0.02.57 47.02
7 Pajala Tauno EsSu 57.36 0.04.36 45.46
8 Mustranta Antti HS 58.07 0.05.07 44.86
9 Aunula Jukka Jyry 59.44 0.06.44 43.44
10 Löyttyjärvi Kari Jyry 1.00.17 0.07.17 42.85
11 Sane Kari HS 1.00.56 0.07.56 42.20
12 Hyvönen Eero PorvU 1.01.40 0.08.40 41.50
13 Mäkilä Ilmari EsSu 1.04.09 0.11.09 39.71
14 Erkiö Hannu HS 1.04.11 0.11.11 39.51
15 Kyckling Veli-Matti HS 1.04.13 0.11.13 39.30
16 Laine Juhani KaRa 1.05.20 0.12.20 38.45
17 Reijula Tapio Mesik 1.06.33 0.13.33 37.57
18 Latvasto Erkki HS 1.07.48 0.14.48 36.70
19 Reinikainen Pentti Jyry 1.07.59 0.14.59 36.43
20 Varjonen Antero RR 1.08.24 0.15.24 36.03
21 Mattila Hannu EsAk 1.09.00 0.16.00 35.55
22 Nenonen Mauri EsSu 1.09.05 0.16.05 35.33
23 Kinnari Seppo Pihkan 1.09.54 0.16.54 34.75
24 Kuhmonen Kalle HS 1.10.29 0.17.29 34.29
25 Vähänen Jukka HyRa 1.10.49 0.17.49 33.96
26 Koivunen Ossi EsAk 1.13.02 0.20.02 32.77
27 Laine Eero RaVi 1.14.04 0.21.04 32.15
28 Kervinen Unto JäPa 1.14.09 0.21.09 31.96
29 Juvonen Jorma EsSu 1.17.49 0.24.49 30.30
30 Saarinen Olli HiKi 1.18.58 0.25.58 29.71
31 Helin Jorma Jyry 1.19.04 0.26.04 29.52
32 Valldén Kari LeSi 1.21.41 0.28.41 28.43
33 Rajamäki Jussi HS 1.26.04 0.33.04 26.84
34 Kivistö Erkki Pihkan 1.30.28 0.37.28 25.41
Lindberg Pekka LeSi HYL -

Sarja H70U
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sonkki Juhani PR 52.36 0.00.00
Kuutti Jorma PertPe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junttila Olavi HS 40.20 0.00.00 48.21
2 Partanen Paavo HyRa 42.10 0.01.50 45.84
3 Tiira Pentti Lynx 42.54 0.02.34 44.78
4 Tolonen Kalle Mesik 43.28 0.03.08 43.93
5 Isoherranen Seppo HS 43.57 0.03.37 43.18
6 Koivula Keijo HyRa 44.55 0.04.35 41.99
7 Österberg Reino LeSi 46.25 0.06.05 40.38
8 Leino Reijo HiKi 48.36 0.08.16 38.33
9 Wastimo Reijo Pihkan 50.31 0.10.11 36.64
10 Åberg Karl-Erik EsSu 51.34 0.11.14 35.67
11 Tiura Tapio HS 52.26 0.12.06 34.86
12 Palomäki Mikko HyRa 52.36 0.12.16 34.53
13 Raimovaara Erkki HS 52.42 0.12.22 34.24
14 Hämäläinen Reijo Pihkan 52.47 0.12.27 33.96
15 Vilenius Markku Jyry 52.49 0.12.29 33.72
16 Suonpää Pentti EsAk 53.47 0.13.27 32.90
17 Mäkinen Matti Mesik 54.13 0.13.53 32.42
18 Aittamäki Pentti Pihkan 54.16 0.13.56 32.18
19 Hakio Risto HS 56.33 0.16.13 30.67
20 Peitsala Osmo HS 57.08 0.16.48 30.15
21 Punkero Toivo HyRa 1.00.05 0.19.45 28.48
22 Karjalainen Jouko HS 1.01.14 0.20.54 27.75
23 Kuokkanen Kari Pihkan 1.02.12 0.21.52 27.13
24 Kämäräinen Pentti HiKi 1.04.43 0.24.23 25.90
25 Kemppainen Eero HS 1.48.05 1.07.45 15.40
Perkinen Osmo Pihkan KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Setälä Toivo JäPa 48.27 0.00.00 39.76
2 Jokinen Eino HyRa 51.55 0.03.28 36.73
3 Aho Mauri HPV 57.05 0.08.38 33.07
4 Lyijynen Mauno PorvU 58.42 0.10.15 31.83
5 Pajuoja Reino EsSu 1.01.05 0.12.38 30.27
6 Ruokonen Keijo HS 1.02.20 0.13.53 29.36
7 Koskinen Lennart EsSu 1.02.42 0.14.15 28.88
8 Heinonen Olavi KaRa 1.03.12 0.14.45 28.35
9 Hirvikorpi Raimo HiKi 1.05.15 0.16.48 27.16
10 Hurme Heikki HPV 1.06.16 0.17.49 26.45
11 Kangasmaa Asko KeU 1.11.01 0.22.34 24.41
12 Pohtala Niilo KeU 1.11.39 0.23.12 23.93
13 Huuhtanen Jorma RaVi 1.20.01 0.31.34 21.18
14 Ijas Johannes KeU 1.25.52 0.37.25 19.52
15 Laakso Mikko MU 1.50.48 1.02.21 14.95
Mäkinen Lasse RaHa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Heikki LeSi 41.34 0.00.00 29.92
2 Luonteri Tapani XYZ 53.04 0.11.30 22.93
3 Vanhala Toivo Pihkan 59.16 0.17.42 20.08
4 Jakoaho Taisto HyRa 1.03.02 0.21.28 18.46
5 Tarvainen Kalevi HS 1.05.45 0.24.11 17.29
6 Kesti Vilho HPV 1.07.40 0.26.06 16.41
7 Saarentalo Matti EsSu 1.18.06 0.36.32 13.88
Asikainen Ville XYZ HYL -

Sarja D60U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Tarja LaTa 50.21 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Irmeli KaRa 51.31 0.00.00 51.43
2 Hämäläinen Anneli HS 52.42 0.01.11 49.20
3 Hämäläinen Riitta HS 59.14 0.07.43 42.81
4 Suomalainen Marja LeSi 1.08.24 0.16.53 36.24
5 Strang Heidi HyRa 1.10.02 0.18.31 34.59
6 Vähänen Pia HyRa 1.18.57 0.27.26 29.96
Laitinen Hellevi EsAk KES -
Honkavaara Paula RaVi KES -

Sarja D65U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuutti Kirsti PertPe 1.04.23 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 49.48 0.00.00 49.91
2 Etholen Rose-Marie HS 49.54 0.00.06 48.75
3 Kämäräinen Paula HiKi 58.39 0.08.51 40.57
4 Salmela Juulia RiSu 59.03 0.09.15 39.39
5 Reeni Eva RiSu 1.06.24 0.16.36 34.23
6 Rajamäki Vuokko HS 1.19.45 0.29.57 27.83
7 Reinikainen Pirjo Jyry 1.43.47 0.53.59 20.87
Liljeström Irma HS HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Latvasto Pirkko HS 47.37 0.00.00 37.42
2 Isoherranen Kaarina HS 49.08 0.01.31 34.91
3 Havukorpi Airi RaVi 53.52 0.06.15 30.60
4 Tiira Anja Lynx 56.40 0.09.03 27.91
5 Ollikainen Helvi HS 1.08.01 0.20.24 22.27

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakoaho Ritva HyRa 47.52 0.00.00 35.41
2 Lahti Kaija LeSi 58.06 0.10.14 27.71
3 Markki Raakel EsSu 1.00.14 0.12.22 25.32
4 Ikkala Leena HS 1.22.47 0.34.55 17.40

Sarja H16U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipulli Eero VaaSu 51.51 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuomas MU 36.03 0.00.00 64.03
2 Tulonen Benjamin HiKi 37.20 0.01.17 61.28
3 Syrjäläinen Topi HS 37.23 0.01.20 60.65
4 Pernu Lari EsSu 39.21 0.03.18 57.11
5 Puputti Tuomas HiKi 39.47 0.03.44 55.97
6 Sorsa Aleksi Pihkan 40.08 0.04.05 54.98
7 Rauhala Juha EsSu 44.38 0.08.35 48.98
8 Jumppanen Oskari HyRa 45.59 0.09.56 47.10
9 Saukkonen Samuli Pihkan 46.01 0.09.58 46.62
10 Niemi Kasperi HS 48.18 0.12.15 43.99
11 Louhi Johannes HS 49.46 0.13.43 42.29
12 Puolakanaho Sakari HyRa 50.14 0.14.11 41.49
13 Koskenmäki Erno PorvU 56.08 0.20.05 36.77
14 Ursin Antti Lynx 58.23 0.22.20 35.00
15 Larmala Niko EsSu 58.29 0.22.26 34.59
16 Kivinen Vinsci HyRa 58.38 0.22.35 34.16
17 Linjama Aapo EsSu 1.00.46 0.24.43 32.62
18 Vehmas Miika EsSu 1.04.59 0.28.56 30.19

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakuli Tommi KeU 33.59 0.00.00 54.58
2 Lahtinen Vesa HiKi 37.30 0.03.31 48.64
3 Palmen Alvar EsSu 37.31 0.03.32 47.80
4 Tiljander Ville HyRa 38.51 0.04.52 45.36
5 Lehtoranta Teemu TVV 41.44 0.07.45 41.48
6 Koikkalainen Severi Pihkan 42.47 0.08.48 39.74
7 Laajaniemi Lauri RR 44.19 0.10.20 37.67
8 Reijonen Kasperi PorvU 51.48 0.17.49 31.63
9 Mäki-Petäys Matias EsAk 1.00.00 0.26.01 26.79
10 Lohi Heikki RaHa 1.07.24 0.33.25 23.39

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Miika HS 29.41 0.00.00
2 Otsamo Veeti HS 31.12 0.01.31
3 Lehikoinen Elias EsSu 31.45 0.02.04
4 Lampinen Juuso HS 32.42 0.03.01
5 Seppälä Pyry RR 33.41 0.04.00
6 Mattila Verneri HS 34.03 0.04.22
7 Salonen Matias HS 34.07 0.04.26
8 Niemi Topias HS 34.49 0.05.08
9 Rehn Ville Lynx 38.59 0.09.18
10 Ojanen Joonas HyRa 42.30 0.12.49
11 Hölttä Santeri HyRa 42.50 0.13.09
12 Koivisto Antton KeU 46.27 0.16.46
13 Savolainen Esa Pihkan 53.54 0.24.13
14 Saarinen Topi KeU 54.20 0.24.39
15 Nilsen Antti EsSu 59.39 0.29.58
16 Mehtälä Jesper HS 1.08.29 0.38.48

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Asklöf Henrik Lynx 23.12 0.00.00
2 Mannonen Ville HS 23.56 0.00.44
3 Tervakangas Mikko EsSu 26.45 0.03.33
4 Roine Leevi HiKi 26.50 0.03.38
5 Rautio Mikael EsSu 28.22 0.05.10
6 Knaapinen Anton KarjUra 28.42 0.05.30
7 Malmberg Henri HS 28.49 0.05.37
8 Vaenerberg Niko MU 29.00 0.05.48
9 Äikäs Matias HiKi 29.15 0.06.03
10 Lamberg Benjamin KeU 29.49 0.06.37
11 Toivanen Eemeli HiKi 30.18 0.07.06
12 Virtanen Vili EsSu 31.10 0.07.58
13 Viinikainen Vilppu EsSu 32.19 0.09.07
14 Salonen Aapo HS 34.15 0.11.03
15 Salo Juho-Pekka Lynx 36.25 0.13.13
16 Väisänen Leevi HS 38.26 0.15.14
17 Kinnunen Valtteri MU 39.45 0.16.33
18 Kyngäs Benjamin HS 44.28 0.21.16
19 Koskinen Joni RR 48.41 0.25.29
20 Oksanen Veini HyRa 57.22 0.34.10

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Juuso HiKi 15.29 0.00.00
2 Syrjäläinen Lauri HS 15.58 0.00.29
3 Heinonen Paavo HS 16.02 0.00.33
4 Ikola Atte HS 17.11 0.01.42
5 Laitamäki Wille HiKi 17.28 0.01.59
6 Autio Wertti HyRa 18.19 0.02.50
7 Toivanen Rasmus HiKi 18.49 0.03.20
8 Boström Kristian Lynx 19.02 0.03.33
9 Seppälä Santeri TVV 19.06 0.03.37
10 Raitola Sami Lynx 19.30 0.04.01
11 Koskenmäki Ilari PorvU 21.04 0.05.35
12 Reijonen Oskari PorvU 21.08 0.05.39
13 Sorsa Antti Pihkan 21.36 0.06.07
14 Häkli Pauli Lynx 22.26 0.06.57
15 Saarinen Tapio KeU 22.45 0.07.16
16 Hamppu Anton HS 22.54 0.07.25
17 Loikkanen Joni MU 23.12 0.07.43
18 Pajuoja Otso EsSu 23.18 0.07.49
19 Haltia Ilari RR 24.40 0.09.11
20 Lahtinen Saku HiKi 25.02 0.09.33
21 Rosenblad Kristian MU 25.26 0.09.57
22 Uusitalo Topias EsAk 26.11 0.10.42
23 Maronen Matias Lynx 26.52 0.11.23
24 Uusi-Simola Eemeli MU 27.12 0.11.43
25 Virrankoski Iiro EsSu 29.39 0.14.10
26 Liljeström Tommi HS 34.29 0.19.00
Aaltonen Lauri HyRa HYL -
Djupsjö Andreas KarjUra KES -

Sarja H11TR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Olli HiKi 10.37 0.00.00
2 Laakso Ilari RR 11.55 0.01.18
3 Paavola Eetu KeU 12.18 0.01.41
4 Leiniö Juho Pihkan 12.24 0.01.47
5 Hanhijärvi Paulus EsAk 12.53 0.02.16
6 Haapala Oskar RR 12.57 0.02.20
7 Pelkonen Oula MU 14.54 0.04.17
8 Roininen Henri JäPa 16.24 0.05.47
9 Seppälä Sakari TVV 18.03 0.07.26
10 Roininen Aapo HS 18.22 0.07.45
11 Väisänen Lenni HS 19.02 0.08.25
12 Väkeväinen Heikki Lynx 19.09 0.08.32
13 Jylhä Leo EsSu 23.04 0.12.27
14 Vesterinen Veeti HyRa 32.17 0.21.40
Määttälä Mikko EsSu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 7.58 0.00.00
2 Ruuskanen Tuomas MU 8.12 0.00.14
3 Koponen Matias Lynx 8.25 0.00.27
4 Pelkonen Elias MU 8.35 0.00.37
5 Rautio Daniel EsSu 9.06 0.01.08
6 Mbembela Karim Lynx 9.09 0.01.11
7 Aaltonen Tatu Lynx 9.47 0.01.49
8 Nikkanen Valtteri HiKi 10.06 0.02.08
9 Forma Akseli KarjUra 10.28 0.02.30
10 Knaapinen Elias KarjUra 10.44 0.02.46
11 Reijo Jesse RaVi 11.21 0.03.23
12 Packalén Anton Lynx 11.33 0.03.35
13 Ikola Aapo HS 11.38 0.03.40
14 Himilä Atte KaRa 11.39 0.03.41
15 Hirn Daniel HS 12.26 0.04.28
16 Roine Veeti HiKi 12.31 0.04.33
17 Koivisto Mikael KeU 12.33 0.04.35
18 Juppo Luca HS 12.45 0.04.47
19 Salomäki Jaakko KeU 12.56 0.04.58
20 Kivilaakso Juho Lynx 13.05 0.05.07
21 Maronen Markus Lynx 13.52 0.05.54
22 Asklöf Viktor Lynx 14.08 0.06.10
23 Djupsjö Joakim KarjUra 14.13 0.06.15
24 Leiniö Iikka Pihkan 14.19 0.06.21
25 Korpisaari Tuure HyRa 14.21 0.06.23
26 Joensuu Juuso HS 14.25 0.06.27
27 Määttänen Markus EsSu 14.33 0.06.35
28 Fritzen Florian KarjUra 14.48 0.06.50
29 Väkeväinen Antti Lynx 15.14 0.07.16
30 Raasakka Jussi EsSu 15.50 0.07.52
31 Roimela Setti RR 16.40 0.08.42
32 Koponen Rasmus Lynx 16.55 0.08.57
33 Kemppi Anton RR 16.56 0.08.58
34 Iivonen Teemu HS 17.27 0.09.29
35 Porthin Rasmus EsSu 18.02 0.10.04
36 Kankaanpää Miika Lynx 18.15 0.10.17
37 Knaapinen Kasper KarjUra 18.36 0.10.38
38 Forma Kustaa KarjUra 19.32 0.11.34
39 Liljeström Matias HS 20.51 0.12.53
40 Sundman Einar KarjUra 21.14 0.13.16
41 Lehtola Matias Lynx 21.22 0.13.24
42 Lahdenperä Joona RR 22.04 0.14.06
43 Korpisaari Tarvo HyRa 22.33 0.14.35
44 Karppinen Leevi RR 23.15 0.15.17
45 Vuorensola Joonatan Lynx 23.30 0.15.32

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haltia Riikka RR 39.18 0.00.00 58.90
2 Salonen Inka HS 41.31 0.02.13 54.71
3 Ståhlberg Emilia EsSu 42.42 0.03.24 52.18
4 Heiskanen Iida HS 44.38 0.05.20 48.95
5 Granados Escartin Elva EsSu 46.39 0.07.21 45.90
6 Korhonen Saara TVV 56.47 0.17.29 36.94
7 Aaltonen Katariina HS 59.36 0.20.18 34.47
8 Varmavuo Iida RR 59.54 0.20.36 33.57
Lahtinen Krista HS KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundman Josefina HiKi 31.45 0.00.00 61.10
2 Roininen Essi HS 34.09 0.02.24 55.74
3 Norrbacka Sanni HyRa 38.26 0.06.41 48.58
4 Mahlamäki Ella EsSu 38.53 0.07.08 47.08
5 Friman Ronja HyRa 40.11 0.08.26 44.65
6 Ridanpää Iina EsSu 41.29 0.09.44 42.38
7 Saalo Hanna-Mari MU 43.45 0.12.00 39.35
8 Nummela Liinu MU 46.28 0.14.43 36.27
9 Suominen Sohvi HiKi 55.38 0.23.53 29.64

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matilainen Annika HS 24.53 0.00.00
2 Hanhijärvi Leenukka EsAk 25.24 0.00.31
3 Himilä Julia KaRa 27.25 0.02.32
4 Koskinen Pinja RR 27.30 0.02.37
5 Tulonen Jenna HiKi 28.07 0.03.14
6 Pelkonen Roosa MU 29.51 0.04.58
7 Koskinen Inka HiKi 33.49 0.08.56
8 Roine Veera HiKi 33.56 0.09.03
9 Uusi-Simola Laura MU 35.21 0.10.28
10 Tikkanen Venla EsSu 35.23 0.10.30
11 Mattila Venla HS 36.10 0.11.17
12 Korhonen Emmi TVV 40.32 0.15.39
13 Laitinen Silja EsSu 42.28 0.17.35
14 Kivilaakso Emma Lynx 42.59 0.18.06
15 Tilli Henriikka Lynx 45.30 0.20.37
16 Rieder Liisa HS 1.01.40 0.36.47
17 Heikkinen Sanni HS 1.11.44 0.46.51

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalo Siiri MU 26.09 0.00.00
2 Turakainen Venla HS 26.10 0.00.01
3 Heinaro Ellen HS 34.34 0.08.25
4 Saalo Saara MU 35.20 0.09.11
5 Ståhlberg Elisa EsSu 38.36 0.12.27
6 Laitamäki Sonja HiKi 42.31 0.16.22
7 Miettinen Sanni HiKi 43.06 0.16.57
8 Calderara Pia Lynx 47.10 0.21.01
Pöyhönen Jasmin HS KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapala Ida RR 18.23 0.00.00
2 Paloheimo Oona EsSu 19.20 0.00.57
3 Määttänen Maria EsSu 19.27 0.01.04
4 Hakuli Hanna KeU 20.43 0.02.20
5 Lahdenperä Melina RR 21.21 0.02.58
6 Vesterinen Viivi HyRa 22.07 0.03.44
7 Lukkari Aino RR 22.28 0.04.05
8 Salonen Venla HS 23.51 0.05.28
9 Salomäki Eerika KeU 26.26 0.08.03
10 Suntioinen Elli KaRa 26.59 0.08.36
11 Nurmi Seela RR 28.32 0.10.09
12 Tilli Pauliina Lynx 28.59 0.10.36

Sarja D11TR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nea HiKi 10.53 0.00.00
2 Hilo Hanne Lynx 11.13 0.00.20
3 Raasakka Liisa EsSu 11.15 0.00.22
4 Tiljander Venla HyRa 12.13 0.01.20
5 Varmavuo Emma RR 12.49 0.01.56
6 Korpisaari Seela HyRa 13.13 0.02.20
7 Latvala Matilda TVV 13.19 0.02.26
8 Seppälä Kaisla RR 14.02 0.03.09
9 Tulonen Anna HiKi 14.30 0.03.37
10 Norrbacka Salla HyRa 14.32 0.03.39
11 Asklöf Aino Lynx 15.34 0.04.41
12 Calderara Anna Lynx 16.03 0.05.10
13 Autio Emilia KaRa 21.09 0.10.16
14 Korpisaari Kaisli HyRa 23.16 0.12.23

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Emilia HS 8.28 0.00.00
2 Tala Juulia HS 8.38 0.00.10
3 Sallila Katarina HS 9.33 0.01.05
4 Turakainen Veera HS 9.55 0.01.27
5 Kytäjä Nora HiKi 10.07 0.01.39
6 Salonen Elli HS 10.30 0.02.02
7 Viskari Siiri HiKi 10.36 0.02.08
8 Hanhijärvi Maijukka EsAk 10.43 0.02.15
9 Isoherranen Salla Lynx 10.58 0.02.30
10 Nietula Minja HS 11.12 0.02.44
11 Kemppi Silva RR 11.28 0.03.00
12 Väisänen Doris HS 11.44 0.03.16
13 Ranta-Puska Maija EsAk 11.52 0.03.24
13 Viinikainen Vilja EsSu 11.52 0.03.24
15 Kosunen Armi HS 12.07 0.03.39
16 Määttälä Fanni EsSu 12.53 0.04.25
17 Rantala Ella HS 13.18 0.04.50
18 Hosio Iris KarjUra 13.19 0.04.51
19 Ikola Elsa HS 13.26 0.04.58
20 Ruuskanen Senni MU 14.38 0.06.10
21 Mäki-Petäys Maria EsAk 14.53 0.06.25
22 Varmavuo Maija RR 15.18 0.06.50
23 Tupitsa Milla HS 15.24 0.06.56
24 Sorjonen Siiri EsSu 15.48 0.07.20
25 Lindroth Siiri KaRa 16.26 0.07.58
26 Viskari Saana HiKi 16.34 0.08.06
27 Djupsjö Daniela KarjUra 17.08 0.08.40
28 Nikkanen Helmi HiKi 17.10 0.08.42
29 Hamppu Elina HS 18.00 0.09.32
30 Rautio Ulrika EsSu 18.58 0.10.30
31 Syrjäläinen Venla HS 19.26 0.10.58
32 Loukkalahti Saima HiKi 21.06 0.12.38
33 Weber Jessica KarjUra 22.10 0.13.42
34 Mbembela Kia Lynx 23.56 0.15.28
35 Packalén Lotta Lynx 24.26 0.15.58
36 Suntioinen Iida KaRa 26.11 0.17.43
37 Rantakokko Merianna HS 27.29 0.19.01

Sarja H10RRU
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laavainen Aamos MSParma 11.11 0.00.00