FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lahden Kansallinen ja AM-pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Jarno RR 57.48 0.00.00 80.04
2 Ahvenainen Timo LS-37 1.01.07 0.03.19 75.28
3 Teivaanmäki Pekka KeuKi 1.06.27 0.08.39 68.85
4 Laasanen Teemu LS-37 1.06.49 0.09.01 68.09
5 Hämäläinen Jani LS-37 1.07.11 0.09.23 67.33
6 Rantala Valtteri RaVa 1.07.12 0.09.24 66.93
7 Huusari Pekka LS-37 1.07.25 0.09.37 66.34
8 Ryyppö Jarkko RaVa 1.07.42 0.09.54 65.68
9 Huusari Timo LS-37 1.09.47 0.11.59 63.35
10 Silvonen Tomi LS-37 1.10.21 0.12.33 62.48
11 Huostila Anssi LamSä 1.12.08 0.14.20 60.57
12 Valkonen Lauri LS-37 1.12.46 0.14.58 59.69
13 Järvinen Seppo LS-37 1.14.59 0.17.11 57.59
14 Leirimaa Tatu RaVa 1.15.23 0.17.35 56.94
15 Lehtinen Niko LS-37 1.15.35 0.17.47 56.45
16 Villa Juha PäijRa 1.15.52 0.18.04 55.90
17 Huusari Pauli LS-37 1.17.58 0.20.10 54.06
18 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 1.23.08 0.25.20 50.40
19 Karetjoki Jouni HyRa 1.25.00 0.27.12 48.99
20 Niskanen Teemu LS-37 1.25.22 0.27.34 48.47
21 Kotola Mikko Pihkan 1.27.16 0.29.28 47.12
22 Solonen Joni LS-37 1.33.44 0.35.56 43.60
23 Immonen Mika VarpVi 1.35.48 0.38.00 42.39
24 Lehtinen Juuso LS-37 1.36.15 0.38.27 41.93
25 Kohonen Jani LS-37 2.06.17 1.08.29 31.75
Valkonen Henri IHR KES -
Kohonen Janne VaaSu KES -
Huotari Lauri LS-37 KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarkkinen Timo NaTe 1.08.55 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Arttu HauSi 1.01.58 0.00.00 53.25
2 Hytönen Harri RaVa 1.02.59 0.01.01 51.26
3 Pulli Veli-Matti RaVa 1.04.26 0.02.28 49.01
4 Tuomala Tuukka RaVa 1.06.56 0.04.58 46.13
5 Lehtonen Timo LS-37 1.11.25 0.09.27 42.24
6 Kantola Mika LS-37 1.14.09 0.12.11 39.73
7 Liljeström Kimmo HS 1.17.09 0.15.11 37.27
8 Salo Tommi RaVa 1.43.29 0.41.31 27.10

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurhinen Tomi RaVa 58.33 0.00.00 64.58
2 Jokinen Heikki LS-37 1.00.49 0.02.16 61.01
3 Huostila Markku LamSä 1.05.33 0.07.00 55.52
4 Gynther Kimmo IHR 1.07.09 0.08.36 53.14
5 Turunen Pasi RaVa 1.14.12 0.15.39 47.14
6 Lohikainen Timo RaVa 1.15.38 0.17.05 45.31
7 Sundqvist Jari LS-37 1.21.32 0.22.59 41.16
8 Klinga Ville LS-37 1.24.31 0.25.58 38.87
9 Maaranen Timo PäijRa 1.38.14 0.39.41 32.72

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vantaala Jouni LamSä 51.36 0.00.00 62.00
2 Peltola Ilkka IHR 53.41 0.02.05 58.91
3 Vestola Heikki RaVa 57.34 0.05.58 54.29
4 Vuorinen Pekka Orient 58.41 0.07.05 52.63
5 Nykänen Asko MU 1.01.01 0.09.25 50.01
6 Kuoppala Reijo NaTe 1.01.26 0.09.50 49.07
7 Laine Markku MU 1.04.08 0.12.32 46.43
8 Palo Juha LS-37 1.25.29 0.33.53 34.40
9 Lepola Antti RaVa 1.25.34 0.33.58 33.94
10 Hirvonen Jussi-Petri RaVa 1.25.54 0.34.18 33.38
11 Järvinen Timo KärKV 1.27.14 0.35.38 32.44
12 Liukkonen Jari IHR 1.28.04 0.36.28 31.72
13 Lahtinen Jari IHR 1.37.59 0.46.23 28.13
14 Nykänen Timo LS-37 1.40.23 0.48.47 27.09

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Markku RaVa 1.02.03 0.00.00 56.10
2 Tikkanen Matti LamSä 1.06.40 0.04.37 51.34
3 Hämäläinen Jorma RaVa 1.06.59 0.04.56 50.24
4 Aherto Jorma LS-37 1.07.59 0.05.56 48.64
5 Varkila Jorma LamSä 1.08.19 0.06.16 47.56
6 Ojala Osmo HS 1.17.50 0.15.47 41.00
7 Parikka Esko HU-46 1.25.52 0.23.49 36.49
8 Laukka John RaVa 1.26.20 0.24.17 35.62
9 Mäkisara Kai Pihkan 1.36.25 0.34.22 31.29
Liikkanen Reima RaVa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sani Mikko HU-46 49.29 0.00.00 49.88
2 Karvonen Jorma SOC 51.02 0.01.33 47.88
3 Näsi Antero AR 54.19 0.04.50 44.53
4 Pitkänen Reijo HU-46 54.40 0.05.11 43.79
5 Mäkelä Martti SOC 56.49 0.07.20 41.70
6 Kaukiainen Raimo HU-46 57.25 0.07.56 40.84
7 Kiuru Seppo HU-46 1.01.25 0.11.56 37.77
8 Ruokamo Eero ONMKY 1.03.29 0.14.00 36.16
9 Ranta Urpo NaTe 1.07.37 0.18.08 33.58
10 Matikainen Veikko KS 1.09.05 0.19.36 32.51
11 Holappa Paavo TVV 1.09.30 0.20.01 31.96
12 Penttinen Heikki LS-37 1.10.24 0.20.55 31.20
13 Pammo Kalervo VaHa 1.16.03 0.26.34 28.56
14 Nieminen Hannu JRV 1.20.20 0.30.51 26.73
15 Koskinen Toimi IHR 1.20.34 0.31.05 26.34
Kauppi Hannu AR KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Teuvo RaVa 45.24 0.00.00 39.03
2 Savolainen Jukka LS-37 50.41 0.05.17 34.31
3 Kivelä Pentti HU-46 51.25 0.06.01 33.17
4 Heinonen Jouko LS-37 52.38 0.07.14 31.77
5 Turunen Kauko LS-37 56.54 0.11.30 28.81
6 Nikkari Paavo LS-37 59.34 0.14.10 26.96
7 Parikka Reino EsAk 59.37 0.14.13 26.38
8 Mäkilä Ilmari EsSu 59.38 0.14.14 25.81
9 Tamminen Kari HU-46 1.05.20 0.19.56 23.05

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautavuo Tapani SOC 33.20 0.00.00 41.44
2 Jokinen Esko LS-37 34.39 0.01.19 39.49
3 Railo Matti LS-37 36.53 0.03.33 36.75
4 Karjalainen Jouko HS 37.20 0.04.00 35.96
5 Anjala Risto LS-37 37.40 0.04.20 35.30
6 Punkero Toivo HyRa 37.59 0.04.39 34.66
7 Ylitalo Heikki KärKV 38.38 0.05.18 33.74
8 Karppinen Pentti HU-46 38.56 0.05.36 33.15
9 Salo Markku LS-37 39.02 0.05.42 32.73
10 Klinga Esa LS-37 41.25 0.08.05 30.54
11 Kvick Aimo IHR 42.33 0.09.13 29.42
12 Martikainen Erkki LS-37 43.02 0.09.42 28.79
13 Karnaattu Mauri KS 43.08 0.09.48 28.42
14 Karppinen Pentti RaVa 45.16 0.11.56 26.79
15 Stenstrand Lars RaVa 48.08 0.14.48 24.93
16 Jokipelto Seppo HU-46 48.15 0.14.55 24.60
17 Backman Tauno RaVa 59.16 0.25.56 19.81

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 44.26 0.00.00 27.64
2 Pohjanpelto Pekka LS-37 46.11 0.01.45 25.60
3 Haapaniemi Aimo LS-37 46.15 0.01.49 24.56
4 Avikainen Heino LS-37 51.32 0.07.06 21.15
Suokas Kyösti HU-46 KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Jorma NaTe 36.35 0.00.00
2 Riihelä Pauli LS-37 2.11.13 1.34.38

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppamäki Juho RaVa 1.39.10 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervala Miska RaVa 34.50 0.00.00 48.86
2 Liikkanen Olli RaVa 35.47 0.00.57 46.38
3 Leirimaa Lauri RaVa 40.31 0.05.41 39.91
4 Toivonen Juuso LamSä 45.40 0.10.50 34.48
5 Hirvonen Joni AR 46.11 0.11.21 33.17
6 Koljonen Hannes LS-37 59.58 0.25.08 24.83
7 Kuusela Iiro RaVa 1.08.54 0.34.04 21.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vaenerberg Niko MU 24.58 0.00.00
2 Kuva Lassi RaVa 26.11 0.01.13
3 Kemppainen Matti HU-46 28.09 0.03.11
4 Virtanen Aaro HU-46 29.03 0.04.05
5 Nykänen Tomi LamSä 34.50 0.09.52
6 Arvela Oskari LS-37 35.58 0.11.00
7 Riihimäki Matti LamSä 48.28 0.23.30
Makkonen Joona LS-37 HYL -
Orava Veikka RaVa KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Loikkanen Joni MU 22.22 0.00.00
2 Uusitalo Peter AR 47.25 0.25.03
3 Liljeström Tommi HS 49.26 0.27.04
Makkonen Lauri LS-37 KES -
Roslakka Juho LS-37 KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maaranen Jaakko PäijRa 30.53 0.00.00
2 Turva Niklas LS-37 48.33 0.17.40
Makkonen Eino LS-37 HYL -
Selin Antti HU-46 HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gröhn Riku HU-46 14.45 0.00.00
2 Toivonen Jussi LamSä 16.54 0.02.09
3 Karjalainen Akseli PäijRa 17.07 0.02.22
4 Virtanen Ilari HU-46 18.27 0.03.42
5 Kurhinen Samuel RaVa 18.37 0.03.52
6 Salminen Joonas AR 22.02 0.07.17
7 Ketonen Juuso RaVa 22.27 0.07.42
8 Riihimäki Mikko LamSä 22.42 0.07.57
9 Kantola Karo LS-37 22.59 0.08.14
10 Huostila Sampo LamSä 23.27 0.08.42
11 Pikkarainen Pyry LS-37 28.38 0.13.53
12 Kalenius Samuel LS-37 29.12 0.14.27
13 Arvela Henri LS-37 29.48 0.15.03
14 Hänninen Samu LS-37 33.50 0.19.05

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Heikkilä Elias AR 18.42 0.00.00
2 Lehtonen Kaapo LS-37 22.57 0.04.15
3 Granqvist Eetu LS-37 36.22 0.17.40
4 Liljeström Matias HS 38.51 0.20.09

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 53.33 0.00.00 75.92
2 Kirvesmies Lotta LS-37 1.01.15 0.07.42 65.47
3 Karetjoki Miia LS-37 1.07.59 0.14.26 58.17
4 Kukkonen Saara LS-37 1.09.54 0.16.21 55.78
5 Niiranen Anniina LS-37 1.12.29 0.18.56 53.03
6 Saarinen Suvi S-JKL 1.13.30 0.19.57 51.54
7 Koivunen Mari AR 1.14.56 0.21.23 49.82
8 Kuusipohja Johansson Leena LS-37 1.18.09 0.24.36 47.06
9 Hyvärinen Emilia RaVa 1.18.50 0.25.17 45.95
10 Eeva Jonna KuoSu 1.19.51 0.26.18 44.67
11 Sipilä Kirsi HU-46 1.30.05 0.36.32 38.98
12 Mäkilä Sohvi LS-37 1.53.10 0.59.37 30.54

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Anu LS-37 56.33 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivuniemi Kirsi LS-37 53.56 0.00.00 51.72
2 Arvela Kirsi LS-37 1.04.24 0.10.28 41.15
3 Erola Petra HS 1.06.54 0.12.58 37.53
4 Sundqvist Sari LS-37 1.09.08 0.15.12 34.30

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Leena AR 41.28 0.00.00 49.45
2 Orava Päivi RaVa 42.15 0.00.47 46.11
3 Rantalainen Anna-Lea LS-37 51.21 0.09.53 35.94
4 Peltomaa Pirjo IHR 1.06.15 0.24.47 26.31

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vestola Arja NaTe 50.47 0.00.00 53.22
2 Sani Tuula HU-46 52.21 0.01.34 50.76
3 Einonen Päivi LS-37 52.29 0.01.42 49.78
4 Lahtinen Terttu IHR 53.22 0.02.35 48.11
5 Kirvesmies Vuokko LS-37 56.48 0.06.01 44.41
6 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 58.46 0.07.59 42.15
7 Paronen Hanna IHR 1.04.54 0.14.07 37.48
8 Tikkanen Leena LamSä 1.08.46 0.17.59 34.71
9 Harju Leena LS-37 1.14.16 0.23.29 31.54
10 Pietinen Liisa-Marjatta AR 2.19.24 1.28.37 16.48

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Sisko LamSä 40.00 0.00.00
2 Hakkarainen Maria-Leena IHR 54.36 0.14.36

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rinne Annikki HU-46 54.36 0.00.00
2 Rinne Eila LTH 1.52.19 0.57.43

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlman Kaija RaVa 31.50 0.00.00
2 Väisänen Aune RR 35.19 0.03.29

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paatero Leena EsSu 47.28 0.00.00 38.25
2 Vauhkonen Marjatta EE 50.07 0.02.39 33.51
3 Tervala Eeva HU-46 57.24 0.09.56 26.89

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riihimäki Anna LamSä 1.01.16 0.00.00 29.70
2 Nykänen Sanna AR 1.19.28 0.18.12 21.18
3 Järvinen Asta AR 1.35.05 0.33.49 16.27

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohikainen Milla RaVa 43.10 0.00.00 36.49
2 Lindfelt Suvi LS-37 1.00.09 0.16.59 24.22
3 Immonen Elina RaVa 1.16.06 0.32.56 17.59

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalenius Camilla LS-37 35.40 0.00.00 41.65
2 Hyvärinen Roosa RaVa 37.19 0.01.39 38.96
3 Hirvonen Kia-Lotta RaVa 40.09 0.04.29 35.42
4 Immonen Ella RaVa 40.11 0.04.31 34.59
5 Kyrö Anni RaVa 42.13 0.06.33 32.17
6 Solonen Heidi LS-37 43.16 0.07.36 30.66
7 Rujala Emma LS-37 44.18 0.08.38 29.22
8 Järvelä Emmi KärKV 52.58 0.17.18 23.84

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohikainen Eveliina RaVa 28.34 0.00.00
2 Nenonen Eriikka RaVa 30.59 0.02.25
3 Kantola Claudia LS-37 31.03 0.02.29
4 Tuominen Krista LS-37 32.18 0.03.44
5 Hyvärinen Ella RaVa 32.32 0.03.58
6 Päivähonka Salla RaVa 32.54 0.04.20
7 Koljonen Annika HU-46 35.05 0.06.31
8 Sundqvist Ida LS-37 36.42 0.08.08
9 Kopra Ella HU-46 43.50 0.15.16
10 Kyrö Kaisu RaVa 44.48 0.16.14
11 Kiljunen Elisa RaVa 46.51 0.18.17
12 Kuusela Aino RaVa 56.05 0.27.31

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 23.00 0.00.00
2 Vantaala Roosa LamSä 24.59 0.01.59
3 Kolstela Hilla HU-46 29.29 0.06.29
4 Kurhinen Anna RaVa 33.37 0.10.37
5 Koljonen Erika HU-46 53.33 0.30.33
Kärkkäinen Milla MU KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppainen Veera HU-46 24.37 0.00.00
2 Riutto Emilia HU-46 26.58 0.02.21
3 Taipale Anniina HU-46 31.00 0.06.23
4 Lehmusvuori Eeda LS-37 32.33 0.07.56
5 Kiljunen Emmi RaVa 32.59 0.08.22
6 Korhonen Minea MU 38.50 0.14.13
7 Janhunen Jenni MU 46.57 0.22.20
Lokkila Emilia AR HYL -
Hänninen Kiia LS-37 HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvärinen Anni RaVa 15.57 0.00.00
2 Lehtonen Maiju LS-37 18.17 0.02.20
3 Riutto Eerika HU-46 21.14 0.05.17
4 Halme Olivia RaVa 21.55 0.05.58
5 Kivistö Lotta AR 23.12 0.07.15
6 Lehmusvuori Enna LS-37 24.36 0.08.39
7 Maasilta Lumi RaVa 25.27 0.09.30
8 Silvennoinen Aida LS-37 27.02 0.11.05
9 Lokkila Camilla AR 27.04 0.11.07
10 Karttunen Lilia LS-37 30.34 0.14.37
11 Selin Helena Katarina HU-46 30.52 0.14.55
12 Korhonen Netta MU 33.02 0.17.05
13 Turva Vilma LS-37 38.13 0.22.16
14 Salminen Johanna AR 41.15 0.25.18

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomainen Iida-Maria AR 31.33 0.00.00
2 Gröhn Ronja HU-46 33.36 0.02.03
3 Väisänen Veera LS-37 36.10 0.04.37
4 Ketonen Jonna RaVa 37.40 0.06.07
5 Maasilta Pihla RaVa 41.35 0.10.02