FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaakon aluemestaruussprintti ja kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väisänen Henrik Hiisi 13.56 0.00.00 88.19
2 Hirvikallio Joni Koovee 14.26 0.00.30 84.63
3 Huttunen Esa TuMe 14.52 0.00.56 81.67
4 Weckman Janne VeVe 15.05 0.01.09 80.00
5 Saikko Ville LappRi 15.27 0.01.31 77.63
6 Ahola Topias Navi 15.31 0.01.35 76.82
7 Jokiranta Mika KS 15.47 0.01.51 75.05
7 Hyyryläinen Juha AnttU 15.47 0.01.51 75.05
9 Mertanen Simo Orient 15.50 0.01.54 73.89
9 Sorsa Perttu HiKi 15.50 0.01.54 73.89
11 Kotro Tuomas SKVuoksi 15.54 0.01.58 72.65
12 Taussi Jussi VeVe 15.57 0.02.01 71.96
13 Pellinen Teppo JoKu 16.26 0.02.30 69.39
14 Väisänen Patrik KS 16.36 0.02.40 68.25
15 Kuningas Janne LuuRa 16.42 0.02.46 67.40
15 Similä Henri SKVuoksi 16.42 0.02.46 67.40
17 Kapiainen Tomi RaKaS 17.29 0.03.33 63.54
18 Hasu Simo Orient 18.02 0.04.06 61.19
19 Takanen Lari VeVe 18.03 0.04.07 60.73
20 Ahola Mika Navi 18.16 0.04.20 59.60
21 Kohvakka Ilkka KS 18.38 0.04.42 58.03
22 Lojamo Teemu KS 19.06 0.05.10 56.23
23 Karvonen Ossi KS 19.23 0.05.27 55.03
24 Hakulinen Niko VeVe 20.48 0.06.52 50.93
25 Lahtinen Ismo OJy 21.36 0.07.40 48.70
26 Kauppila Tomi MiehVi 21.58 0.08.02 47.55

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarilaakso Miko LappRi 16.27 0.00.00 58.67
2 Ojala Tero KS 17.19 0.00.52 53.64
3 Grönholm Sami EKSu 18.44 0.02.17 47.65
4 Länsivuori Toni RaKaS 23.16 0.06.49 36.81
5 Pais Mart VeVe 24.25 0.07.58 33.60

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parviainen Jari KS 17.03 0.00.00 44.65
2 Maasilta Tommi RaVa 17.30 0.00.27 41.87
3 Turkki Antti ORa 18.04 0.01.01 38.97
4 Tynys Jarkko KS 18.37 0.01.34 36.29
5 Puupponen Erno EsSu 21.18 0.04.15 30.38

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkinen Jarkko VeVe 15.56 0.00.00 57.47
2 Tielinen Vesa LuuRa 16.16 0.00.20 55.45
3 Kotro Petri KS 17.00 0.01.04 52.25
4 Tasa Mika KaaRa 19.11 0.03.15 45.59
5 Kalenius Jyrki SKVuoksi 19.19 0.03.23 44.56
6 Lindahl Anders AOK 21.07 0.05.11 40.11
7 Hietanen Ari KS 21.08 0.05.12 39.43
8 Sakki Jukka KS 21.23 0.05.27 38.33
9 Korhonen Unto RaKaS 21.45 0.05.49 37.05
10 Kinnunen Timo ORa 26.28 0.10.32 29.93
11 Niilola Matti KS 32.40 0.16.44 23.83

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiviniitty Jyrki HS 19.14 0.00.00 45.85
2 Kolehmainen Ari Grunwald 20.41 0.01.27 41.72
3 Koskivirta Eero EKSu 20.53 0.01.39 40.42
4 Heikkilä Kari KS 20.57 0.01.43 39.39
5 Martiskainen Juho SKVuoksi 21.34 0.02.20 37.38
6 Kylliäinen Seppo LappRi 21.44 0.02.30 36.23
7 Ovaska Heikki LuuRa 22.47 0.03.33 33.73
8 Peni Hannu KS 23.55 0.04.41 31.34

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 11.20 0.00.00 52.82
2 Lehto Jarmo VeVe 11.50 0.00.30 49.32
3 Hyppänen Timo EKSu 11.52 0.00.32 47.92
4 Laapas Ossi JoKu 13.56 0.02.36 39.74
5 Lavonen Hannu MiehVi 14.17 0.02.57 37.72
6 Tuononen Ismo KS 16.21 0.05.01 32.04
7 Mänttäri Jakke InkTe 17.40 0.06.20 28.80

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 12.01 0.00.00 50.56
2 Turku Vesa HS 13.03 0.01.02 45.56
3 Kekki Mikko I KS 14.02 0.02.01 41.44
4 Timonen Pertti RAPSU 14.10 0.02.09 40.13
5 Pokela Erkki LuuRa 15.43 0.03.42 35.35
6 Paikkala Jarmo Jyry 17.34 0.05.33 30.88
7 Urpalainen Jukka MiehVi 18.54 0.06.53 28.01
8 Espo Matti KS 19.08 0.07.07 26.99

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 12.55 0.00.00 44.89
2 Pellinen Veikko JoKu 13.46 0.00.51 40.85
3 Kemppi Jorma Navi 15.36 0.02.41 34.94
4 Kyyrönen Heikki KS 16.01 0.03.06 32.94
5 Kyöstilä Matti RaKaS 19.11 0.06.16 26.60
6 Ilkka Eero Lynx 23.52 0.10.57 20.65

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kanerva Antti SKVuoksi 12.43 0.00.00 23.45
2 Kilo Esko LappRi 19.05 0.06.22 14.45
3 Karnaattu Mauri KS 30.39 0.17.56 8.27

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kolehmainen Valtteri Grunwald 16.18 0.00.00 27.36
2 Hakkarainen Markus RaKaS 16.44 0.00.26 24.65
3 Juutilainen Masa SKVuoksi 17.45 0.01.27 21.36

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Irtola Miika KS 14.42 0.00.00 43.91
2 Saikko Antti LappRi 14.58 0.00.16 40.97
3 Pietikäinen Sauli KS 16.35 0.01.53 35.03
4 Jaarinen Timi VeVe 17.37 0.02.55 31.15

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkinen Valtteri VeVe 10.26 0.00.00 50.28
2 Väyrynen Antti KyS 10.46 0.00.20 48.20
3 Pätäri Valtteri KS 10.50 0.00.24 47.38
4 Lavikainen Lauri KyS 10.57 0.00.31 46.36
5 Niskanen Janne VeVe 11.07 0.00.41 45.16
6 Pätäri Viljami KS 11.08 0.00.42 44.59
7 Takanen Samu VeVe 11.11 0.00.45 43.89
8 Pylvänäinen Samu KS 11.41 0.01.15 41.53
9 Ovaska Janne LuuRa 11.46 0.01.20 40.76
10 Pais Märten VeVe 11.48 0.01.22 40.17
11 Suutari Matti VeVe 11.54 0.01.28 39.36
12 Sakki Eemil KS 11.56 0.01.30 38.78
13 Seppälä Miro VeVe 13.49 0.03.23 33.08
14 Hämäläinen Sami ORa 18.24 0.07.58 24.54
15 Niilola Sami KS 19.59 0.09.33 22.31

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasi Antti KyS 10.55 0.00.00
2 Heikkilä Niklas KS 11.17 0.00.22
3 Vicari Lars Navi 11.22 0.00.27
4 Koivisto Daniel KyS 11.26 0.00.31
5 Pais Markus VeVe 11.35 0.00.40
6 Lindqvist Arttu KS 11.38 0.00.43
7 Turkki Eero ORa 11.42 0.00.47
8 Kotro Väinö KyS 12.37 0.01.42
9 Svahn Jonatan KyS 12.47 0.01.52
10 Niemi Oskari LappRi 12.56 0.02.01
11 Pousi Juho VeVe 14.01 0.03.06
12 Lindén Mikael KS 14.08 0.03.13
13 Salonen Eetu KS 14.52 0.03.57
14 Hakulinen Saku VeVe 15.35 0.04.40
15 Mattila Pyry KS 15.43 0.04.48
16 Ahtiainen Antti VeVe 17.35 0.06.40
17 Liljeström Veikka ORa 18.07 0.07.12
18 Hyyrynen Arttu KS 18.18 0.07.23
19 Kinnunen Henri ORa 21.00 0.10.05

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Aaro KS 7.25 0.00.00
2 Eskelinen Pyry YlämPy 8.35 0.01.10
3 Takanen Aaro VeVe 9.11 0.01.46
4 Puupponen Lauri EsSu 9.57 0.02.32
5 Lindqvist Topi KS 11.20 0.03.55
6 Hämäläinen Vili ORa 11.39 0.04.14
7 Kukkonen Henri VeVe 12.15 0.04.50

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suurnäkki Elias KS 8.07 0.00.00
2 Maasilta Aapo RaVa 8.48 0.00.41
3 Tasa Petrus KaaRa 9.10 0.01.03
4 Puupponen Simo EsSu 9.27 0.01.20
5 Gango Evert KyS 10.04 0.01.57
6 Vepsäläinen Onni KyS 10.25 0.02.18
7 Suutari Taavi VeVe 12.11 0.04.04
8 Kaitainen Lassi KyS 13.28 0.05.21
9 Kavakko Matias KyS 13.59 0.05.52
10 Ojala Urho KS 15.09 0.07.02
11 Peltonen Lasse KS 18.25 0.10.18
12 Tasa Benjamin KaaRa 29.39 0.21.32

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 15.22 0.00.00 85.40
2 Hietanen Pinja KS 16.42 0.01.20 77.67
2 Nurmela Sari VeVe 16.42 0.01.20 77.67
4 Kiiskinen Kirsi AR 17.00 0.01.38 74.52
5 Heikkonen Anni RasKa 17.10 0.01.48 72.92
6 Kauppila Sanna VeVe 17.29 0.02.07 70.73
7 Suutari Mirka KS 18.10 0.02.48 67.24
8 Suutari Säde KS 19.08 0.03.46 63.05
9 Hyyryläinen Laura AnttU 20.03 0.04.41 59.41
10 Espo Carita KS 20.39 0.05.17 56.95
11 Forsblom Niina KS 20.43 0.05.21 56.04
12 Pohjamo Anu SKVuoksi 21.32 0.06.10 53.21
13 Hasu Eveliina KS 21.56 0.06.34 51.55
Haikonen Henna-Riikka AnttU HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huusari Heidi InkTe 12.57 0.00.00 33.39
2 Länsivuori Katri RaKaS 15.41 0.02.44 26.20
3 Tammilehto Erika KS 16.16 0.03.19 23.93
4 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KS 28.32 0.15.35 12.88

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkinen Anniina VeVe 15.14 0.00.00 31.41
2 Vallema Tanja VeVe 16.27 0.01.13 26.91
3 Siltanen-Ström Teija VeVe 16.28 0.01.14 24.70

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hietanen Pia KS 16.00 0.00.00
2 Hyyrynen Virpi KS 19.55 0.03.55

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korhonen Eeva RaKaS 21.16 0.00.00
2 Äijälä Merja Navi 22.03 0.00.47

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattelus Airi KS 20.08 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Kaija HS 14.16 0.00.00 46.70
2 Juvonen Marja RaKaS 14.38 0.00.22 43.82
3 Kattelus Helena KS 14.43 0.00.27 41.87
4 Heimonen Arja Navi 16.35 0.02.19 35.65
5 Kekki Päivi KS 16.42 0.02.26 33.91

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muikku Rauni Navi 15.33 0.00.00 28.71
2 Kyyrönen Paula KS 16.25 0.00.52 25.16
3 Ryytty Raija SKVuoksi 18.26 0.02.53 20.59

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niinisalo Jenna VeVe 21.03 0.00.00 40.03
2 Tani Leena KS 21.26 0.00.23 36.37
3 Fischer Stephanie Regensbu 30.16 0.09.13 23.66

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyrynen Noora KS 11.47 0.00.00 63.55
2 Espo Maria KS 12.00 0.00.13 60.06
3 Ojala Janita VeVe 13.59 0.02.12 49.53
4 Korhonen Julia RaKaS 14.37 0.02.50 45.47
5 Kolehmainen Emilia Grunwald 25.48 0.14.01 24.67

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahola Eveliina Navi 12.23 0.00.00 51.48
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 12.30 0.00.07 50.15
3 Hasu Iina Orient 12.39 0.00.16 48.72
4 Similä Roosa SKVuoksi 13.14 0.00.51 45.77
5 Svahn Isabella KyS 13.21 0.00.58 44.57
6 Ruoti Roosa VeVe 14.20 0.01.57 40.77
7 Pakkanen Reetta VeVe 14.33 0.02.10 39.43
8 Pukki Emma LuuRa 14.35 0.02.12 38.61
9 Suutari Tuuli KS 14.58 0.02.35 36.92
10 Vehomäki Varpu ORa 15.09 0.02.46 35.77

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ovaska Jenni LuuRa 10.24 0.00.00
2 Pylvänäinen Henna KS 10.43 0.00.19
3 Peltonen Riikka KS 11.03 0.00.39
4 Heijari Iida VeVe 11.55 0.01.31
5 Kääriä Venla KyS 12.15 0.01.51
6 Ryytty Mari SKVuoksi 12.17 0.01.53
7 Pakkanen Raita VeVe 12.29 0.02.05
8 Ruoti Miina VeVe 13.44 0.03.20
9 Nykänen Anni Navi 13.54 0.03.30
10 Hämäläinen Iida ORa 14.08 0.03.44
11 Mattila Milla KyS 14.37 0.04.13
12 Kukkonen Tuulia VeVe 15.03 0.04.39
13 Jäkälä Jenni SKVuoksi 15.29 0.05.05
14 Vuorinen Erika VeVe 22.11 0.11.47
Ojala Jutta VeVe HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 7.54 0.00.00
2 Piispa Kiia-Maria LuuRa 8.18 0.00.24
3 Espo Elina KS 8.34 0.00.40
4 Pohjamo Neea SKVuoksi 8.56 0.01.02
4 Kinnunen Jutta ORa 8.56 0.01.02
6 Laitinen Emilia VeVe 9.19 0.01.25
7 Lindahl Jannica AOK 9.35 0.01.41

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piispa Neea-Noora LuuRa 8.15 0.00.00
2 Jäkälä Hanne SKVuoksi 9.06 0.00.51
3 Heikkinen Ida VeVe 9.47 0.01.32
4 Peltonen Liisa KS 10.30 0.02.15
5 Lassila Liisa KS 10.50 0.02.35
6 Vallema Henrika VeVe 11.53 0.03.38
7 Pätäri Emilia KS 13.20 0.05.05
8 Kavakko Pinja KyS 15.22 0.07.07
Lavonen Sanni MiehVi HYL -