FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Am-pitkä Keski-Suomi
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huikko Petteri VaajTe 1.06.23 0.00.00 91.39
2 Lakanen Jonne VaajTe 1.06.44 0.00.21 90.06
3 Saari Petri VaajTe 1.07.07 0.00.44 88.70
4 Anttonen Antti VaajTe 1.07.30 0.01.07 87.35
5 Kahelin Jouni VaajTe 1.09.41 0.03.18 83.80
6 Joensuu Timo VaajTe 1.10.08 0.03.45 82.45
7 Sivill Timo VaajTe 1.11.17 0.04.54 80.32
8 Karjalainen Teemu VaajTe 1.12.46 0.06.23 77.90
9 Saari Toni VaajTe 1.13.42 0.07.19 76.15
10 Kettunen Heikki VaajTe 1.15.56 0.09.33 73.16
11 Tölli Marko S-JKL 1.16.04 0.09.41 72.28
12 Sompi Jani JRV 1.20.10 0.13.47 67.87
13 Silvasti Heikki MuuRa 1.30.09 0.23.46 59.73
14 Kautto Lasse VaajTe 1.32.52 0.26.29 57.37
15 Alonen Matti S-JKL 1.38.38 0.32.15 53.44
16 Oikarinen Markku S-JKL 2.07.51 1.01.28 40.78
Heinonen Samuel VaajTe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Mikko S-JKL 59.29 0.00.00 57.98
2 Karelo Henrik JRV 1.01.46 0.02.17 54.45
3 Nurminen Joonas JRV 1.06.49 0.07.20 49.04
4 Liuha Jari VaajTe 1.12.48 0.13.19 43.82
5 Varis Ari RastiE4 1.18.12 0.18.43 39.70
Voutilainen Arto MuuRa KES -
Kankkunen Riku SaRa KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Marko JRV 1.02.54 0.00.00 59.60
2 Sivill Keijo RastiE4 1.03.50 0.00.56 57.63
3 Kajarinne Petri KeuKi 1.12.50 0.09.56 49.54
4 Mönttinen Sami RastiE4 1.13.15 0.10.21 48.30
5 Kaario Kimmo VaajTe 1.16.57 0.14.03 45.07
6 Löfman Tomi S-JKL 1.22.52 0.19.58 41.00
7 Hakamäki Matti S-JKL 1.46.46 0.43.52 31.16
Reiman Timo VaajTe KES -
Näpänkangas Mika S-JKL KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 58.47 0.00.00 52.40
2 Noponen Pekka S-JKL 1.05.25 0.06.38 45.91
3 Tuomala Jyrki S-JKL 1.08.21 0.09.34 42.81
4 Ilmonen Matti IPR 1.13.38 0.14.51 38.69
5 Järvinen Jari VaajTe 1.16.43 0.17.56 36.14
6 Autio Matti S-JKL 1.24.42 0.25.55 31.82
Hyttinen Tarmo RastiE4 KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 58.02 0.00.00 49.92
2 Korhonen Hannu S-JKL 1.02.02 0.04.00 45.82
3 Ylönen Juhani RastiE4 1.06.15 0.08.13 42.09
4 Korhonen Timo Hanka 1.07.21 0.09.19 40.59
5 Paukku Ismo ViPa 1.11.09 0.13.07 37.66
6 Salonen Hannu KonnU 1.14.03 0.16.01 35.45
7 Jurvakainen Jari S-JKL 1.17.57 0.19.55 32.98
8 Senttula Asko S-JKL 1.24.56 0.26.54 29.63
Ahonen Timo KeuKi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Juha Hanka 51.17 0.00.00 52.33
2 Poikolainen Leo RastiE4 55.19 0.04.02 47.30
3 Valkonen Pekka Kalske 55.38 0.04.21 45.82
4 Siitonen Hannu RastiE4 1.04.10 0.12.53 38.68
5 Niemistö Juha ViPa 1.05.32 0.14.15 36.85
6 Kurittu Lassi S-JKL 1.05.39 0.14.22 35.77
7 Väätäinen Hannu ViPa 1.16.34 0.25.17 29.79

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Jaakko S-JKL 51.19 0.00.00 47.93
2 Tarvonen Keijo Kalske 54.23 0.03.04 44.61
3 Rantapuska Seppo PetPe 55.57 0.04.38 42.76
4 Virtanen Matti ViPa 58.12 0.06.53 40.53
5 Kaihlavirta Heikki TikSu 59.29 0.08.10 39.09
6 Raatikainen Pekka RastiE4 1.02.42 0.11.23 36.55
7 Sompi Eero JRV 1.02.50 0.11.31 35.94
8 Liukkonen Leo SaRa 1.04.27 0.13.08 34.52
9 Salonen Kauko ViPa 1.07.46 0.16.27 32.34
10 Pakarinen Jouko RastiE4 1.08.43 0.17.24 31.40
11 Hytönen Jorma RastiE4 1.09.08 0.17.49 30.73
12 Jäntti Timo S-JKL 1.10.32 0.19.13 29.64

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Risto ViPa 50.26 0.00.00 37.96
2 Lehtonen Matti SaRa 51.48 0.01.22 36.49
3 Jakovlev Sulo SaRa 52.32 0.02.06 35.53
4 Helminen Pentti JRV 53.05 0.02.39 34.71
5 Ottelin Pekka JRV 53.31 0.03.05 33.98
6 Sorri Seppo PihtTu 55.13 0.04.47 32.50
7 Valta Matti JRV 58.13 0.07.47 30.42
8 Tammela Seppo LaukU 1.04.56 0.14.30 26.90
9 Kaivosaari Viljo RastiE4 1.12.29 0.22.03 23.77
10 Jylhä Keijo JRV 1.18.55 0.28.29 21.53
11 Mönttinen Erkki ViPa 1.20.37 0.30.11 20.78
12 Kauranen Jukka IPR 1.36.32 0.46.06 17.10
Krats Matti S-JKL HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 45.23 0.00.00 41.41
2 Nieminen Mauno ViiSu 48.30 0.03.07 37.92
3 Tolmunen Tauno RastiE4 49.48 0.04.25 36.12
4 Pollari Vilho RastiE4 51.14 0.05.51 34.32
5 Reini Jaakko TikSu 52.50 0.07.27 32.52
6 Keskinen Matti TikSu 53.17 0.07.54 31.49
7 Näkkilä Matti RastiE4 56.49 0.11.26 28.82
8 Valkonen Paavo Hanka 1.01.34 0.16.11 25.94

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 35.42 0.00.00 30.73
2 Tolonen Mauri SaRa 39.20 0.03.38 25.80
3 Leppänen Kalle RastiE4 42.18 0.06.36 22.05

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahm Väinö RastiE4 41.48 0.00.00
2 Enqvist Eino JRV 1.05.27 0.23.39

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viholainen Eeli S-JKL 57.38 0.00.00 67.27
2 Senttula Tuukka S-JKL 1.04.43 0.07.05 58.11
3 Sulkula Ilari S-JKL 1.05.05 0.07.27 56.00
4 Sulkula Anton S-JKL 1.10.06 0.12.28 50.33
5 Leinonen Pauli S-JKL 1.22.07 0.24.29 41.55
6 Häkkinen Kalle S-JKL 1.43.54 0.46.16 31.72

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sormunen Vili RastiE4 54.55 0.00.00 48.15
2 Sormunen Roope RastiE4 56.14 0.01.19 46.02
3 Jurvakainen Atte S-JKL 57.50 0.02.55 43.76
4 Sulkula Paulus S-JKL 59.49 0.04.54 41.37
5 Ilmonen Aleksi IPR 1.04.40 0.09.45 37.39
6 Hannunen Otto S-JKL 1.14.35 0.19.40 31.66
7 Hartman Teemu S-JKL 1.18.31 0.23.36 29.35
Mörsky Matti KeuKi KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaario Otto S-JKL 17.19 0.00.00
2 Varis Henry RastiE4 19.22 0.02.03
3 Tuomala Mitri S-JKL 21.06 0.03.47
4 Hyttinen Jaakko RastiE4 27.51 0.10.32
5 Reiman Juho S-JKL 36.20 0.19.01
6 Keurulainen Aksu RastiE4 36.39 0.19.20
7 Sipiläinen Konsta S-JKL 41.57 0.24.38
Kankkunen Jyri SaRa KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lasse S-JKL 12.49 0.00.00
2 Lappalainen Joona Hanka 16.24 0.03.35
3 Kyrönlahti Tomi ViPa 18.56 0.06.07
4 Kaario Arttu S-JKL 23.27 0.10.38
5 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 25.43 0.12.54
6 Vaismaa Lassi S-JKL 34.15 0.21.26
7 Peltola Samuli KeuKi 37.52 0.25.03
Lepo Vertti S-JKL HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Topi S-JKL 8.42 0.00.00
2 Ronkainen Aarni JRV 10.01 0.01.19
3 Klemettinen Simo S-JKL 10.58 0.02.16
4 Sorri Sisu S-JKL 11.22 0.02.40
5 Valta Juuso JRV 12.06 0.03.24
6 Manni Aapo SaPu 12.14 0.03.32
7 Ronkainen Elias JRV 12.31 0.03.49
8 Doumboya Francis SaPu 12.32 0.03.50
9 Pimiä Lauri SaPu 13.10 0.04.28
10 Lahtinen Oskari KeuKi 14.21 0.05.39
11 Kahelin Janne S-JKL 14.32 0.05.50
12 Lahtinen Olavi KeuKi 17.04 0.08.22
13 Valta Jarkko JRV 17.25 0.08.43
14 Lahtinen Johannes KeuKi 17.45 0.09.03
15 Paalanen Valtteri IPR 20.17 0.11.35

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 55.50 0.00.00 72.09
2 Kurittu Kaisa Kalske 1.12.36 0.16.46 51.28
3 Lähteenmäki Salla RastiE4 1.39.55 0.44.05 34.24

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Maaret JRV 55.59 0.00.00 67.23
2 Huuskonen Taija JRV 59.45 0.03.46 61.81
3 Karjalainen Päivi S-JKL 1.06.22 0.10.23 54.58
4 Sivill Saana S-JKL 1.06.26 0.10.27 53.47
5 Heiskanen Reetta SaRa 1.07.57 0.11.58 51.23
6 Kaario Katja S-JKL 1.10.22 0.14.23 48.47
7 Vaismaa Taina S-JKL 1.12.52 0.16.53 45.84
Sivill Mari RastiE4 HYL -
Paalanen Satu IPR KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartman Paula S-JKL 58.26 0.00.00 30.08
2 Kahelin Anne S-JKL 1.14.32 0.16.06 21.82
3 Rissa Utu RastiE4 1.18.45 0.20.19 18.97

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Tarja S-JKL 45.55 0.00.00
2 Mankkinen Minna-Liisa S-JKL 57.37 0.11.42

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 43.27 0.00.00 61.78
2 Kärkkäinen Tarja JRV 50.25 0.06.58 49.25
3 Raatikainen Päivi LohiRa 53.40 0.10.13 42.52

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pirjo Hanka 1.10.11 0.00.00 32.90
2 Jäntti Kerttu S-JKL 1.11.05 0.00.54 30.86
3 Soikkeli Orvokki JRV 1.24.42 0.14.31 24.54
4 Hakaniemi Kaija JRV 1.34.08 0.23.57 20.85

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Tuulikki S-JKL 1.06.16 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.07.06 0.00.00
2 Koivunen Saara S-JKL 1.21.03 0.13.57

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Outi Kalske 1.20.10 0.00.00
2 Janhunen Laura JRV 1.29.30 0.09.20

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Viivi Kalske 1.06.15 0.00.00 66.12
2 Kurri Noora SaRa 1.16.52 0.10.37 52.71
3 Valkonen Oona Kalske 1.19.32 0.13.17 46.82

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puikkonen Janika S-JKL 32.09 0.00.00 40.79
2 Hyttinen Inkeri RastiE4 35.21 0.03.12 35.71
3 Sipiläinen Pinja S-JKL 44.32 0.12.23 27.24
4 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 50.41 0.18.32 22.96
5 Hannunen OIga S-JKL 53.48 0.21.39 20.72

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Veera S-JKL 18.26 0.00.00
2 Viholainen Elisa S-JKL 22.25 0.03.59
3 Vaismaa Silva S-JKL 23.57 0.05.31
4 Kovanen Maiju ViPa 24.30 0.06.04
5 Sulkula Evita S-JKL 27.13 0.08.47
6 Kauppinen Johanna SaPu 52.52 0.34.26

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 12.19 0.00.00
2 Pitkänen Hilla JRV 16.15 0.03.56
3 Kovanen Anu ViPa 23.03 0.10.44
4 Nurminen Inka JRV 23.27 0.11.08
5 Lehtonen Ellanoora SaPu 25.23 0.13.04
6 Kuusniemi Aino JRV 30.08 0.17.49
7 Voutilainen Viivi MuuRa 32.16 0.19.57
8 Näpänkangas Aino S-JKL 35.31 0.23.12
9 Heinänen Sanni SaPu 39.47 0.27.28
10 Kokkinen Ella JRV 43.13 0.30.54
11 Näpänkangas Elsa S-JKL 49.21 0.37.02
12 Sivill Hilla S-JKL 1.14.22 1.02.03

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 9.25 0.00.00
2 Keurulainen Siiri RastiE4 9.31 0.00.06
3 Rasimus Siiri S-JKL 9.46 0.00.21
4 Sorri Sara S-JKL 10.13 0.00.48
5 Kerkkonen Aada JRV 10.22 0.00.57
6 Pitkänen Helmi JRV 10.24 0.00.59
7 Sivill Neea S-JKL 10.37 0.01.12
8 Lepo Veera S-JKL 11.13 0.01.48
8 Tuomala Miina-Maria S-JKL 11.13 0.01.48
10 Konstari Elena JRV 11.32 0.02.07
11 Voutilainen Lotta MuuRa 11.46 0.02.21
12 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 11.49 0.02.24
13 Löfman Hilla S-JKL 13.21 0.03.56
14 Kaario Saara S-JKL 13.51 0.04.26
15 Kuusniemi Lotta JRV 15.38 0.06.13
16 Moisio Aino SaPu 27.32 0.18.07

Sarja H21U
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Lauri PelPo 1.07.21 0.00.00
2 Parkkinen Jarno RR 1.09.19 0.01.58

Sarja H35U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorri Pietari PäijRa 1.04.31 0.00.00

Sarja H55U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilpeläinen Mauri KuoSu 1.01.45 0.00.00

Sarja D21U
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Laura Pohjant 56.53 0.00.00
2 Lakanen Laura Pohjant 57.23 0.00.30
3 Närhi Anna Delta 58.35 0.01.42

Sarja D60U
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Päivi KaRa 1.04.38 0.00.00