FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
II Kansallinen Sikasuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Niko Pohjant 40.25 0.00.00 63.77
2 Vanhanen Konsta Pohjant 40.42 0.00.17 62.64
3 Salo Markus PunKu 43.11 0.02.46 58.40
4 Välikorpi Jari RasKu 43.41 0.03.16 57.10
5 Rintala Rami Hiisi 45.39 0.05.14 54.04
6 Kuutti Veli-Pekka PertPe 50.41 0.10.16 48.13
7 Hakkarainen Tuomas MSParma 50.42 0.10.17 47.57
8 Kässi Pellervo LHR 52.31 0.12.06 45.39
9 Kalvas Teemu KeU 54.06 0.13.41 43.55
10 Ilmarinen Markus Delta 55.57 0.15.32 41.62
11 Valto Jesse RaTU 56.00 0.15.35 41.09
12 Parisod Heikki SalVil 58.01 0.17.36 39.19
13 Velema Hans-Paul HiKi 1.23.04 0.42.39 27.04
Linna Matti OuHu HYL -
Karppinen Aleksi LaiVe HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Timo LoJa 44.04 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Rauno KaRa 43.52 0.00.00 35.87
2 Saastamoinen Pasi AngA 44.18 0.00.26 34.18
3 Jerkku Jarmo TuMe 46.27 0.02.35 31.33
4 Elovaara Kari HlS 55.54 0.12.02 24.98
5 Raes Velipekka HSU 1.07.46 0.23.54 19.73

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bister Reijo TuMe 32.05 0.00.00
2 Koistinen Pasi NaTe 50.39 0.18.34

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aakula Ilkka PR 39.57 0.00.00
2 Syrjänen Jukka Koovee 53.15 0.13.18

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyberg Henry Orient 36.19 0.00.00 46.15
2 Nuuttila Kari KauKa 46.20 0.10.01 33.46
3 Kivioja Heikki SalVil 50.14 0.13.55 28.36

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siuko Hannu SuSe 41.43 0.00.00 42.25
2 Virtanen Jari PR 45.19 0.03.36 37.73
3 Tamminen Pentti PertPe 47.50 0.06.07 34.64
4 Laukka Ville Raus 48.52 0.07.09 32.82
5 Keränen Kauko UrjU 50.21 0.08.38 30.80
6 Hovi Kari Lynx 54.03 0.12.20 27.72

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aunula Jukka Jyry 35.22 0.00.00 47.06
2 Ketamo Juhani SuSe 40.23 0.05.01 39.98
3 Havia Pertti MaMa 41.56 0.06.34 37.31
4 Wessman Risto Delta 44.28 0.09.06 34.06
5 Laakso Raimo HaHa 52.49 0.17.27 27.73
Honkavaara Paaso Delta KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarlaa Rihko HS 43.15 0.00.00 35.01
2 Kuutti Jorma PertPe 43.50 0.00.35 33.51
3 Iso-Somppi Ahti LoJa 46.15 0.03.00 30.77
4 Einonen Esa IHR 56.07 0.12.52 24.55
5 Launis Kari Raus 56.29 0.13.14 23.59
Salo Pentti LHR HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Auriola Pentti HlS 48.32 0.00.00 31.65
2 Tamminen Antti AuVa 53.21 0.04.49 27.93
3 Marjanen Torsti SalVil 55.44 0.07.12 25.90
4 Pulli Erkki RaKaS 55.49 0.07.17 25.04
5 Laavainen Matti MSParma 1.05.19 0.16.47 20.69
Hirvikorpi Raimo HiKi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero LHR 48.55 0.00.00
2 Kipinoinen Pertti AuVa 1.23.11 0.34.16

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arola Matias PR 38.07 0.00.00 35.22
2 Elovaara Juho HlS 39.28 0.01.21 32.32
3 Vaittinen Simo SomEsa 40.32 0.02.25 29.81
4 Simola Paavo LHR 51.45 0.13.38 22.05

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala-Kähäri Johanna PePo 51.11 0.00.00 56.70
2 Eskolin Tatjana PIF 55.36 0.04.25 50.24
3 Laine Sanna MSParma 58.20 0.07.09 46.02
4 Nyholm Tanja KaRa 1.10.48 0.19.37 36.38
5 Gustafsson Essi R-P 1.15.16 0.24.05 32.78

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Mervi PunKu 36.33 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Tanja KaRa 46.04 0.00.00 46.98
2 Rokka Susanna LHR 53.50 0.07.46 39.00
3 Antikainen Marja-Leena TuS 55.14 0.09.10 36.83
4 Salonen Eeva-Liisa Koovee 59.55 0.13.51 32.87
5 Simola Tarja LHR 1.06.16 0.20.12 28.74
6 Mäkelä Tiina RaTU 1.07.08 0.21.04 27.40

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivioja Pirjo SalVil 57.32 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 39.03 0.00.00 54.32
2 Saari Marita SuSe 42.15 0.03.12 48.32
3 Vapalahti Inkeri Delta 51.01 0.11.58 38.46
4 Klemelä Marja-Leena LHR 1.01.44 0.22.41 30.49
5 Pajunen Arja OrPo 1.02.47 0.23.44 28.72

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Honkavaara Paula Delta 49.00 0.00.00 43.21
2 Mononen Ritva HlS 54.44 0.05.44 36.75
3 Leppänen Tuula RaTU 57.49 0.08.49 32.96
4 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.04.00 0.15.00 28.12

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Paula LoJa 44.56 0.00.00 37.04
2 Havia Tuula MaMa 50.12 0.05.16 31.50
3 Kuutti Kirsti PertPe 52.47 0.07.51 28.38
4 Lindsten Ulla Lynx 57.37 0.12.41 24.55

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 50.37 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Antikainen Inna TuS 36.26 0.00.00
2 Jerkku Laura TuS 38.26 0.02.00

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Arola Topias PR 15.55 0.00.00
2 Rokka Matias LHR 24.42 0.08.47
Mäkinen Matti KeU HYL -

Sarja H10A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salo Kasperi PunKu 15.26 0.00.00
2 Saarela Benjamin LHR 17.10 0.01.44
3 Salonen Visa Koovee 17.22 0.01.56

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasaari Ilona TuS 29.43 0.00.00
2 Mäkinen Maija KeU 38.57 0.09.14
3 Simola Anna LHR 53.43 0.24.00

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roos Renja AngA 21.42 0.00.00
2 Nuuttila Anni KauKa 21.59 0.00.17
3 Pohjalainen Anni LoJa 23.48 0.02.06

Sarja D10A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjalainen Emmi LoJa 19.25 0.00.00
2 Autio Emilia Delta 29.32 0.10.07

Sarja NAVOIN
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Mikael KaRa 41.49 0.00.00