FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Varsinais-Suomen Rastipäivät 2. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tranchand Frederic Hällen 1.18.13 0.00.00 87.21
2 Sirén Mikko AngA 1.22.31 0.04.18 82.19
3 Henriksson Tobias PIF 1.22.55 0.04.42 81.32
4 Kyburz Matthias Tisaren 1.25.14 0.07.01 78.65
5 Sorsa Perttu Delta 1.27.11 0.08.58 76.44
6 Hyvönen Pekka AngA 1.28.29 0.10.16 74.87
7 Salmi Janne TuS 1.31.19 0.13.06 72.12
8 Kleemola Lauri Lynx 1.32.38 0.14.25 70.67
9 Donner Mikael OK77 1.33.25 0.15.12 69.65
10 Ritasalo Teemu EsAk 1.37.48 0.19.35 66.13
11 Sipilä Mikko KangSK 1.39.42 0.21.29 64.47
12 Ståhl Markus SV 1.40.19 0.22.06 63.69
13 Kankaanpää Vesa OK77 1.42.46 0.24.33 61.78
14 Ahlqvist Lars-Johan Orient 1.46.23 0.28.10 59.31
15 Kokkila Ville EsSu 1.49.44 0.31.31 57.14
16 Söderström Peter Raseborg 1.54.25 0.36.12 54.46
17 Koskinen Roope Hiisi 1.55.23 0.37.10 53.66
18 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 2.04.57 0.46.44 49.24
19 Nummi Ilari AngA 2.07.33 0.49.20 47.93
20 Lempa Pauli Rasti88 2.08.19 0.50.06 47.33
21 Suominen Petteri MSParma 2.12.17 0.54.04 45.62
22 Toivola Aleksi KemKi 2.17.12 0.58.59 43.70
23 Ahto Jari Palo-88 2.36.20 1.18.07 38.10
24 Kuutti Veli-Pekka PertPe 2.41.07 1.22.54 36.72
Sorsa Lauri KangSK KES -
Närvä Marko VeVe KES -
Isojunno Veijo KemKi KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarenpää Teemu SuSi 1.33.25 0.00.00 46.13
2 Lassila Jussi PiTa 1.38.44 0.05.19 42.83
3 Viiri Tapio HirvHe 1.44.34 0.11.09 39.67
4 Hoikkala Mikko KSF 1.47.16 0.13.51 37.92
5 Kankare Mikko SomEsa 1.48.36 0.15.11 36.71
6 Mänty Eero HirvHe 1.57.08 0.23.43 33.34
7 Suntioinen Ville KaRa 2.00.29 0.27.04 31.75
Sinnelä Harri SuSi KES -
Hakala Joel RaiKu KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpela Antti LoJa 1.11.22 0.00.00
Anglé Timo AngA KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Petri SuSi 1.22.10 0.00.00 62.28
2 Nyman Jonas Botnia 1.27.12 0.05.02 57.58
3 Salonen Kari HS 1.27.16 0.05.06 56.44
4 Määttä Mikko MSParma 1.27.21 0.05.11 55.29
5 Suuronen Marko MSParma 1.29.10 0.07.00 53.08
6 Lauren Max PIF 1.31.20 0.09.10 50.77
7 Niemelä Mikko VetU 2.08.18 0.46.08 35.40
Rintala Rami Hiisi HYL -
Pohjola Mikko Lynx KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tala Tuomas Delta 1.09.59 0.00.00 67.90
2 Kivilaakso Sami Lynx 1.12.16 0.02.17 65.26
3 Niska Kimmo LapVi 1.15.56 0.05.57 61.64
4 Kerkola Mika SuSi 1.18.12 0.08.13 59.40
5 Hiltula Hannu PudU 1.26.14 0.16.15 53.45
6 Ojala Marko UlvUra 1.27.48 0.17.49 52.09
7 Aumo Jussi MSParma 1.28.23 0.18.24 51.34
8 Isoherranen Sami OK77 1.31.13 0.21.14 49.36
9 Päivike Johan RaPi 1.32.31 0.22.32 48.28
10 Juva Mika MuurVi 1.42.34 0.32.35 43.20
11 Saastamoinen Pasi AngA 1.46.42 0.36.43 41.19
12 Forma Pauli Delta 1.49.12 0.39.13 39.92
Lahtinen Jukka Delta HYL -
Tervakangas Tommi EsSu KES -
Suominen Juha-Matti LaJy KES -
Rontu Jari AngA KES -
Malinen Mika HS KES -
Lehtonen Tero SuSi KES -
Laine Jani TuS KES -
Hänninen Marko RaPi KES -
Emaldinov Yuri AngA KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 59.49 0.00.00 70.12
2 Jaakkola Jari MaMa 1.01.20 0.01.31 68.11
3 Hakala Rauno SuSi 1.02.31 0.02.42 66.55
4 Ray Tomas OK77 1.05.20 0.05.31 63.42
5 Jylhä Jouko EsSu 1.05.47 0.05.58 62.73
6 Virta Marko TuS 1.08.18 0.08.29 60.17
7 Parttimaa Timo AngA 1.08.24 0.08.35 59.83
8 Matilainen Kari HS 1.11.30 0.11.41 57.00
9 Mättölä Ali EsSu 1.11.35 0.11.46 56.69
10 Nyman Jörgen Raseborg 1.13.51 0.14.02 54.72
11 Koponen Visa PertPe 1.14.20 0.14.31 54.14
12 Mänty Markku TuMe 1.15.10 0.15.21 53.31
13 Laasonen Mauri TP 1.16.51 0.17.02 51.92
14 Suominen Jukka LaJy 1.22.43 0.22.54 48.03
15 Ruohola Risto MSParma 1.25.16 0.25.27 46.40
16 Oksanen Jukka RasKa 1.25.39 0.25.50 45.99
17 Nokka Ilkka Rasti88 1.25.55 0.26.06 45.65
18 Alenius Johan Lidingö 1.26.29 0.26.40 45.16
19 Itkonen Arto TuS 1.30.09 0.30.20 43.13
20 Jalava Kari VaRa 1.30.39 0.30.50 42.71
21 Lindblom Petteri SuSi 1.31.03 0.31.14 42.33
22 Sillanpää Kari LLuja 1.33.16 0.33.27 41.14
23 Sinkkonen Juha Rasti88 1.36.55 0.37.06 39.42
24 Virtanen Kalle HlS 1.37.10 0.37.21 39.14
25 Kantanen Olli OK77 1.37.19 0.37.30 38.91
26 Kuokkanen Ismo TuS 1.37.49 0.38.00 38.53
27 Kajavalta Jyrki TuS 1.44.58 0.45.09 35.75
28 Kanko Jari Koovee 1.55.35 0.55.46 32.32
29 Huhtala Ismo YlKi 2.08.55 1.09.06 28.84
30 Hellsten Jyrki SalVil 2.16.02 1.16.13 27.21
Hanhijärvi Antti EsAk KES -
Korpela Markku LoJa KES -
Sorri Pertti RaHa KES -
Kujansuu Eero MSParma HYL -
Pihala Mika RaLu HYL -
Valtonen Kimmo MSParma HYL -
Luhtanen Aki MSParma KES -
Järvinen Petri Hiisi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 58.22 0.00.00 64.30
2 Rantanen Reima MSParma 1.00.08 0.01.46 61.89
3 Lammila Jyrki LaJy 1.00.47 0.02.25 60.72
4 Viili Osmo MSParma 1.06.58 0.08.36 54.64
5 von Schoultz Roald Raseborg 1.09.44 0.11.22 52.03
6 Uusikartano Simo TuMe 1.10.21 0.11.59 51.13
7 Lietzen Jukka SuSi 1.12.04 0.13.42 49.47
8 Gustafsson Risto R-P 1.12.25 0.14.03 48.80
9 Teittinen Matti Hiisi 1.15.05 0.16.43 46.65
10 Perälä Harry KeU 1.19.09 0.20.47 43.86
11 Liukkonen Jari IHR 1.23.13 0.24.51 41.34
12 Oksanen Vesa R-P 1.23.19 0.24.57 40.92
13 Parkkinen Pekka Pohjant 1.25.21 0.26.59 39.58
14 Ahto Pekka Palo-88 1.26.46 0.28.24 38.57
15 Sainio Harry OK77 1.28.02 0.29.40 37.66
16 Mänty Pekka HirvHe 1.28.43 0.30.21 37.02
17 Witick Stephan RaHa 1.29.32 0.31.10 36.33
Ahonen Pekka TP HYL -
Aaltonen Tommi MSParma HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Veli-Matti Delta 54.22 0.00.00 61.17
2 Pensas Esko LaihLu 54.48 0.00.26 60.40
3 Niemi Arto RR 56.56 0.02.34 57.86
4 Pellinen Jari AngA 58.05 0.03.43 56.45
5 Valtanen Simo HinnYr 59.33 0.05.11 54.80
6 Ritanotko Markku TuMe 1.00.41 0.06.19 53.52
7 Salonen Matti VaRa 1.02.03 0.07.41 52.09
8 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.05.22 0.11.00 49.20
9 Karro Markku SalVil 1.06.27 0.12.05 48.17
10 Saarimäki Ilkka AngA 1.06.30 0.12.08 47.90
11 Andersson Bror PIF 1.06.36 0.12.14 47.59
12 Vuori Rauno AngA 1.09.35 0.15.13 45.33
13 Salonen Kauko KyS 1.12.57 0.18.35 43.02
14 Parkkinen Kauko RR 1.13.38 0.19.16 42.41
15 Hirvelä Reijo PunKu 1.13.58 0.19.36 42.01
16 Jokinen Matti TuVi 1.15.12 0.20.50 41.11
17 Tolvanen Markku SalVie 1.15.20 0.20.58 40.83
18 Lukander Harri RaPi 1.16.02 0.21.40 40.25
19 Ölander Ralf PIF 1.16.48 0.22.26 39.65
20 Kuivala Hannu TuS 1.20.23 0.26.01 37.69
21 Aavasalo Asko SalVie 1.24.07 0.29.45 35.83
22 Kuivala Juha TuS 1.24.53 0.30.31 35.32
23 Käyhkö Jaakko RaPi 1.26.45 0.32.23 34.38
24 Nurisalo Seppo KoS 1.27.49 0.33.27 33.79
25 Jakobsson Markus RasKa 1.32.20 0.37.58 31.96
26 Raiko Markku HyRa 1.34.01 0.39.39 31.23
27 Ahlqvist Hannu Raus 1.38.08 0.43.46 29.76
28 Viitanen Pentti RaPi 1.45.21 0.50.59 27.57
29 Syrjälä Raimo AuVa 1.49.42 0.55.20 26.34
30 Virolainen Asko SomEsa 1.49.46 0.55.24 26.18
Rintala Hannu Hiisi KES -
Reiman Juha Hiisi KES -
Lång Jan MSParma KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 53.24 0.00.00 58.18
2 Hintukainen Keijo TuS 56.08 0.02.44 55.16
3 Vesalainen Markku AngA 58.24 0.05.00 52.84
4 Lassila Heikki PiTa 58.33 0.05.09 52.52
5 Pakarinen Heino TuMe 58.38 0.05.14 52.26
6 Hongisto Keijo LoJa 59.09 0.05.45 51.63
7 Tolvanen Mauri LeSi 59.26 0.06.02 51.20
8 Mäkeläinen Tarmo MSParma 1.00.43 0.07.19 49.95
9 Sinnelä Reino SuSi 1.01.25 0.08.01 49.21
10 Tuomola Touko Rasti88 1.02.39 0.09.15 48.07
11 Peltola Oke TuS 1.03.22 0.09.58 47.36
12 Nurminen Markku SuosmSa 1.03.39 0.10.15 46.98
13 Turku Vesa HS 1.03.40 0.10.16 46.80
14 Knaapi Olli TuMe 1.05.10 0.11.46 45.56
15 Nuuros Risto SuSi 1.05.26 0.12.02 45.21
16 Venho Kari MaMa 1.05.35 0.12.11 44.95
17 Suominen Risto SuSi 1.06.18 0.12.54 44.30
18 Höglund Kurt Orient 1.06.36 0.13.12 43.94
19 Kämpe Leif Raseborg 1.06.52 0.13.28 43.61
20 Jalonen Raimo MSParma 1.08.30 0.15.06 42.42
21 Kallio Lasse SuSi 1.09.15 0.15.51 41.80
22 Väätäinen Seppo EsSu 1.10.04 0.16.40 41.17
23 Salmenoja Pertti HirvHe 1.10.51 0.17.27 40.56
24 Immanen Pertti OrPo 1.10.58 0.17.34 40.35
25 Turunen Erkki SuSe 1.12.41 0.19.17 39.25
26 Tarvainen Juhani PiTa 1.18.29 0.25.05 36.21
27 Nykänen Pentti Jyry 1.19.03 0.25.39 35.82
28 Kurvinen Veijo L-US 1.21.56 0.28.32 34.43
29 Laukka Ville Raus 1.23.41 0.30.17 33.58
30 Alilonttinen Martti MSParma 1.23.56 0.30.32 33.36
31 Villberg Hannu SalVie 1.24.01 0.30.37 33.20
32 Välimäki Heimo TuVi 1.24.58 0.31.34 32.70
33 Helkkula Simo PiTa 1.25.02 0.31.38 32.55
34 Kangasaho Simo Delta 1.27.17 0.33.53 31.59
35 Varjonen Heikki RaLu 1.28.06 0.34.42 31.18
36 Wigelius Kari MaMa 1.28.18 0.34.54 30.99
37 Kataja Lasse SuSi 1.29.04 0.35.40 30.60
38 Mäkilä Matti RaVi 1.31.19 0.37.55 29.73
39 Aarnio Seppo RaPi 1.54.22 1.00.58 23.65
40 Laine Jaakko HS 1.55.48 1.02.24 23.26
41 Tamminen Pentti PertPe 2.03.34 1.10.10 21.71
Aavasalo Rauno SalVie KES -
Kuusisto Martti VaRa KES -
Leino Tapio HS KES -
Varila Timo TuMe KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 40.39 0.00.00 55.92
2 Lehtinen Olli TuS 43.46 0.03.07 51.77
3 Peltola Timo MSParma 47.23 0.06.44 47.67
4 Jokinen Pentti KanSu 47.30 0.06.51 47.40
5 Kanste Pekka Raseborg 48.11 0.07.32 46.58
6 Peltola Tuomo MSParma 49.41 0.09.02 45.04
7 Paldanius Jorma TuS 51.38 0.10.59 43.20
8 Mustranta Antti HS 52.52 0.12.13 42.06
9 Visa Jouko SuSi 53.03 0.12.24 41.78
10 Havia Pertti MaMa 55.01 0.14.22 40.15
11 Karsikas Raimo MaMa 55.15 0.14.36 39.86
12 Hongisto Heimo LoJa 55.27 0.14.48 39.58
13 Rautarae Veikko HirvHe 55.34 0.14.55 39.37
14 Rantasaari Antti PiKe 55.45 0.15.06 39.12
15 Grönroos Timo MSParma 56.13 0.15.34 38.66
16 Heinonen Heikki LHR 56.37 0.15.58 38.27
17 Kallio Kari SuSi 57.01 0.16.22 37.87
18 Visa Rauno SuSi 58.34 0.17.55 36.75
19 Orrensalo Reijo TuVi 58.41 0.18.02 36.56
20 Cederlöf Bror-Erik OK77 58.51 0.18.12 36.33
21 Karvonen Raimo SuSi 59.17 0.18.38 35.95
22 Saarinen Pertti SalVie 59.45 0.19.06 35.55
23 Verha Koitto VaRa 1.00.52 0.20.13 34.78
24 Nissi Raimo MaMa 1.02.15 0.21.36 33.89
25 Vannas Hannu MSParma 1.02.32 0.21.53 33.62
26 Mäkirinne Matti SuSi 1.03.15 0.22.36 33.13
27 Mäkinen Jaakko AngA 1.03.32 0.22.53 32.87
28 Korpinen Seppo RR 1.04.36 0.23.57 32.22
29 Laakso Raimo HaHa 1.05.29 0.24.50 31.67
30 Koistinen Leo VaRa 1.06.24 0.25.45 31.13
31 Laine Erkki AngA 1.08.25 0.27.46 30.11
32 Vuorinen Ilkka RaPi 1.08.44 0.28.05 29.87
33 Viljanen Keijo LoJa 1.11.17 0.30.38 28.70
34 Kuosa Harri LoJa 1.12.01 0.31.22 28.31
35 Kärkkäinen Antero RaLu 1.13.03 0.32.24 27.81
36 Tikka Kari MaMa 1.18.15 0.37.36 25.87
37 Reijula Tapio Mesik 1.18.33 0.37.54 25.68
38 Niinistö Kari AngA 1.28.20 0.47.41 22.76
39 Halkosaari Severi HimU 1.37.52 0.57.13 20.47
40 Tammisaari Pentti HirvHe 1.48.03 1.07.24 18.47
Isoherranen Seppo HS KES -
Saarinen Olli Delta HYL -
Bäckström Pentti KaRa KES -
Hedenström Rauno MaMa KES -
Hovi Paavo RaPi HYL -
Riikonen Rauno PertPe KES -
Ratia Paavo KemKi KES -
Ratia Matti MSParma KES -
Rapakko Timo SuSi KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Pekka RaLu 46.29 0.00.00 46.91
2 Eilu Kalevi RaLu 51.58 0.05.29 41.75
3 Jonkka Arvo RasKa 54.13 0.07.44 39.82
4 Mattila Kalervo RasKa 55.06 0.08.37 38.98
5 Iso-Somppi Ahti LoJa 56.44 0.10.15 37.67
6 Tenhunen Jorma PertPe 56.55 0.10.26 37.36
7 Viiri Jyrki HirvHe 57.53 0.11.24 36.54
8 Eskola Jorma MaMa 58.32 0.12.03 35.95
9 Kuusisto Seppo RaLu 59.43 0.13.14 35.06
10 Kiiski Osmo SomEsa 1.00.22 0.13.53 34.50
11 Kuutti Jorma PertPe 1.01.50 0.15.21 33.50
12 Rosenqvist Onni SuosmSa 1.03.49 0.17.20 32.29
13 Leino Reijo HiKi 1.05.42 0.19.13 31.20
14 Valtonen Teuvo Hiisi 1.05.56 0.19.27 30.92
15 Lindroos Fjalar Raseborg 1.07.33 0.21.04 30.02
16 Mattsson Per-Åke KSF 1.08.44 0.22.15 29.35
17 Juhonsalo Matti LHR 1.08.51 0.22.22 29.14
18 Etholen Börje HS 1.09.34 0.23.05 28.68
19 Lainema Matti MSParma 1.14.15 0.27.46 26.73
20 Aaltonen Pertti RaPi 1.18.01 0.31.32 25.30
21 Holmberg Bror KSF 1.18.14 0.31.45 25.09
22 Nuotio Olli SomEsa 1.19.06 0.32.37 24.67
23 Saario Pentti LoJa 1.21.41 0.35.12 23.76
24 Launis Kari Raus 1.28.15 0.41.46 21.87
Tuominen Niilo R-P HYL -
Laaksonen Auvo MaMa HYL -
Kleemola Pauli PertPe HYL -
Ollikainen Eero HS KES -
Kärkkäinen Eero EKP KES -
Isotalo Matti AuVa KES -
Heerman Stig RaLu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nordell Rolf KSF 37.32 0.00.00 38.08
2 Marjanen Torsti SalVil 43.20 0.05.48 32.61
3 Tamminen Heikki MaMa 43.40 0.06.08 31.98
4 Helariutta Eero RasKa 46.44 0.09.12 29.53
5 Heikkilä Mikko MaMa 47.13 0.09.41 28.88
6 Hannukainen Teuvo MSParma 49.13 0.11.41 27.37
7 Nolvi Kosti TuS 51.57 0.14.25 25.61
8 Tamminen Antti AuVa 52.21 0.14.49 25.10
9 Ljungqvist Pentti PIF 52.48 0.15.16 24.57
10 Paananen Aapo R-P 54.09 0.16.37 23.66
11 Saukkonen Reijo KemKi 1.08.26 0.30.54 18.48
12 Ylijoki Olli PunKu 1.14.20 0.36.48 16.79
Joonas Risto MaMa HYL -
Lammensalo Jaakko Hiisi KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pyökäri Antero RaPi 28.49 0.00.00 34.88
2 Ali-Rantala Arvo LoJa 35.59 0.07.10 26.53
3 Lätti Erkki LHR 37.55 0.09.06 23.86
4 Liski Eero LHR 45.33 0.16.44 18.75

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knaapi Jouko SalVie 39.44 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Jussi Pohjant 1.35.32 0.00.00
2 Koskela Tomi AngA 1.37.13 0.01.41

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Ville Pohjant 1.07.26 0.00.00 55.68
2 Lönnroth Aapo SuSi 1.15.16 0.07.50 48.39
3 Juva Joni AngA 1.22.16 0.14.50 42.90
4 Aaltonen Antti MSParma 1.33.12 0.25.46 36.66
5 Kerkola Riku SuSi 1.34.06 0.26.40 35.11
Itkonen Otto TuS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saikko Antti LappRi 46.18 0.00.00 56.67
2 Heikkilä Ollipekka Lynx 47.06 0.00.48 54.04
3 Rehn Dennis Raseborg 51.31 0.05.13 47.88
4 Ruohola Aaro MSParma 54.05 0.07.47 44.15
5 Linnaila Casper Orient 57.03 0.10.45 40.47
6 Hanhijärvi Petrus EsAk 57.38 0.11.20 38.70

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervala Miska RaVa 21.40 0.00.00 47.97
2 Kerkola Nico SuSi 23.20 0.01.40 43.43
3 Huila Joona Hiisi 25.29 0.03.49 38.75
4 Kirmula Joona AngA 27.27 0.05.47 35.03
5 Ray Jonathan OK77 29.32 0.07.52 31.68
6 Louhi Johannes HS 31.09 0.09.29 29.20
7 Ruusuvuori Roope VaRa 33.14 0.11.34 26.59

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahtinen Vesa Delta 20.42 0.00.00
2 Ruohola Akseli MSParma 22.55 0.02.13
3 Laaksonen Arttu AngA 24.25 0.03.43
4 Westerlund Linus Raseborg 25.51 0.05.09
5 Sarkimo Esa SuSi 26.22 0.05.40
6 Otsamo Veeti HS 27.13 0.06.31
7 Nokka Atte Rasti88 29.21 0.08.39
8 Venojärvi Verneri MSParma 46.51 0.26.09

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Miika HS 14.33 0.00.00
2 Kuokkanen Edvin TuS 16.43 0.02.10
3 Piironen Konsta MSParma 17.01 0.02.28
4 Kaihtela Juuso RaLu 19.58 0.05.25
5 Korpela Arttu LoJa 20.41 0.06.08
6 Rontu Niklas AngA 22.34 0.08.01
7 Ekström Rasmus MSParma 23.22 0.08.49
8 Kinnala Ville TuS 27.58 0.13.25

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Juuso Delta 14.24 0.00.00
2 Nokka Vesa Rasti88 14.51 0.00.27
3 Söderholm Tobias Raseborg 15.28 0.01.04
4 Saranen Daniel HS 17.53 0.03.29
5 Tervakangas Mikko EsSu 18.00 0.03.36
6 Salonen Aapo HS 18.23 0.03.59
7 Haanpää Klaus PR 19.32 0.05.08
8 Niska Valtteri LapVi 19.54 0.05.30
9 Salo Juho-Pekka Lynx 20.07 0.05.43
10 Fingerroos Sebastian PR 22.37 0.08.13
11 Hänninen Eetu RaPi 22.56 0.08.32
12 Karttila Aleksi MSParma 23.12 0.08.48
13 Reinivuo Aleksi PR 24.57 0.10.33
14 Kerkola Teemu SuSi 28.42 0.14.18
15 Sinervä Onni TuS 29.33 0.15.09
16 Donner Jonny OK77 33.02 0.18.38
17 Kinnala Kalle TuS 34.19 0.19.55
18 Väisänen Leevi HS 56.23 0.41.59

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niska Niilo LapVi 19.06 0.00.00
2 Lepistö Oskari MSParma 21.29 0.02.23
3 Saastamoinen Atte AngA 25.26 0.06.20

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 11.06 0.00.00
2 Fingerroos Casper PR 14.13 0.03.07
3 Hanhijärvi Paulus EsAk 14.56 0.03.50
4 Mbembela Karim Lynx 15.53 0.04.47
5 Ruuskanen Tuomas MU 16.02 0.04.56
6 Kolkkala Vertti MSParma 16.30 0.05.24
7 Rousku Samuli MSParma 16.34 0.05.28
8 Tervakangas Juuso EsSu 17.40 0.06.34
9 Forma Olli KarjUra 17.54 0.06.48
10 Hänninen Lauri RaPi 18.02 0.06.56
11 Antola Niklas LaJy 19.29 0.08.23
12 Saastamoinen Eetu AngA 19.54 0.08.48
13 Tabsai Natwud SuSi 21.36 0.10.30
14 Haanpää Leo PR 21.42 0.10.36
15 Donner Jesper OK77 24.24 0.13.18
16 Forma Akseli KarjUra 25.55 0.14.49
17 Huisko Esa MSParma 25.59 0.14.53
18 Pihala Jonne RaLu 27.08 0.16.02
19 Ylimaa Juho AngA 28.15 0.17.09
20 Reinivuo Valtteri PR 31.40 0.20.34
21 Siikarla Tapio PertPe 33.26 0.22.20

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sareila Outi MSParma 1.07.57 0.00.00 74.13
2 Jenzer Sarina Lidingö 1.14.12 0.06.15 66.96
3 Mäkinen Pinja AngA 1.16.50 0.08.53 63.77
4 Kangasaho Essi Delta 1.20.28 0.12.31 60.04
5 Alexandersson Dina PIF 1.22.27 0.14.30 57.76
6 Mäkelä Joosefiina AngA 1.26.05 0.18.08 54.52
7 Lindeman Inkeri AngA 1.32.19 0.24.22 50.10
8 Sinkkonen Tuula Rasti88 1.33.50 0.25.53 48.56
9 Maisila Mirkka HauSi 1.34.15 0.26.18 47.61
10 Hyvönen Noora AngA 1.35.45 0.27.48 46.15
11 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.44.20 0.36.23 41.69
Malinen Saara KaSu KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närvä Sini VeVe 1.08.17 0.00.00
2 Hoikkala Gun KSF 1.14.25 0.06.08

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämälistö Sanna SuSi 32.21 0.00.00 38.94
2 Lundén Kati MaMa 40.55 0.08.34 29.86
3 Rosenblad Nina KarjUra 43.38 0.11.17 27.14
4 Lindholm Hanna PIF 44.33 0.12.12 25.73
5 Prusila Katri AuVa 47.23 0.15.02 23.39
6 Eskola Maisa VaRa 1.04.23 0.32.02 16.63

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 56.12 0.00.00 71.23
2 von Schoultz Åsa Raseborg 59.50 0.03.38 65.65
3 Tervakangas Sanna EsSu 1.01.19 0.05.07 62.84
4 Rantamäki Pernilla Raseborg 1.10.27 0.14.15 53.63
5 Aumo Jeannette Orient 1.14.33 0.18.21 49.67
6 Routsi Anastasia Hiisi 1.18.49 0.22.37 46.03
7 Krzywacki Soile R-P 1.38.41 0.42.29 36.00
8 Nokka Katja Rasti88 1.40.46 0.44.34 34.51
Sinervä Eija TuS HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattsson Ingela PIF 48.20 0.00.00 65.33
2 Eskolin Tatjana PIF 50.30 0.02.10 61.86
3 Isoherranen Kirsi Lynx 58.09 0.09.49 53.14
4 Louhi Katri TuS 1.00.14 0.11.54 50.74
5 Valkonen Sanna TuS 1.01.20 0.13.00 49.28
6 Tala Satu HS 1.02.26 0.14.06 47.87
6 Dahlman Maarit RaVa 1.02.26 0.14.06 47.87
8 Torp-Donner Heidi OK77 1.05.51 0.17.31 44.36
9 Ray Carola OK77 1.06.07 0.17.47 43.67
10 Oja Iina Pihkan 1.07.03 0.18.43 42.55
11 Hakala Merja SuSi 1.07.26 0.19.06 41.81
12 Guseff Virpi HirvHe 1.10.16 0.21.56 39.64
13 Päivike Satu RaPi 1.11.28 0.23.08 38.50
14 Pyökäri-Hänninen Katariin RaPi 1.23.14 0.34.54 32.65
15 Malin Anne SalVil 1.32.35 0.44.15 28.99

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kollanen Teresa RasKu 46.38 0.00.00 68.78
2 Kirmula Hanna AngA 49.44 0.03.06 63.75
3 Kerkola Tiina SuSi 51.18 0.04.40 61.08
4 Lammila Tarja LaJy 1.04.50 0.18.12 47.76
5 Heerman Maria RaLu 1.05.13 0.18.35 46.91
6 Hakanpää Soile Rasti88 1.06.31 0.19.53 45.44
7 Havia-Kinnala Helena AngA 1.10.22 0.23.44 42.43
8 Kalenius Regina KarjUra 1.10.41 0.24.03 41.71
9 Otsamo Riikka HS 1.19.38 0.33.00 36.56
10 Siikarla Riitta PertPe 1.35.08 0.48.30 30.21
11 Mbembela Tuula Lynx 2.02.41 1.16.03 23.13
Matilainen Mirja HS KES -
Mellin Ulla SuSi KES -
Mäkelä Tiina RaTU KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasonen Kirsi TP 54.11 0.00.00 61.28
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 55.47 0.01.36 58.84
3 Kokkila Marita EsSu 57.59 0.03.48 55.94
4 Koivuniemi Leena RaN 1.00.06 0.05.55 53.33
5 Lång Gun-Viol MSParma 1.00.58 0.06.47 51.95
6 Kuisma Tuula SomEsa 1.08.26 0.14.15 45.72
7 Reiman Päivi Hiisi 1.15.56 0.21.45 40.70
8 Kivioja Pirjo SalVil 1.16.04 0.21.53 40.12
9 Hyytiäinen Tarja RaPi 1.20.06 0.25.55 37.63
10 Miettinen Jaana TuS 1.24.44 0.30.33 35.12
11 Laakkio Irma AngA 1.25.04 0.30.53 34.53
12 Henriksson Ann-Catherine PIF 1.28.09 0.33.58 32.89
13 Kukkonen-Niinistö Jaana AngA 1.40.06 0.45.55 28.58
Montonen Outi IHR KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 46.13 0.00.00 65.05
2 Kalliola Pirkko MaMa 49.36 0.03.23 60.05
3 Juura Maarit KanSu 49.49 0.03.36 59.22
4 Saari Marita SuSe 52.14 0.06.01 55.94
5 Suomela Margit RaLu 53.45 0.07.32 53.84
6 Toivonen Airi MaMa 54.40 0.08.27 52.42
7 Ahlqvist Kristiina Raus 56.41 0.10.28 50.06
8 Hovirinta Marjo TuMe 57.47 0.11.34 48.62
9 Mattila Hilkka TuS 59.44 0.13.31 46.56
10 Kangasaho Sirpa Delta 1.01.06 0.14.53 45.06
11 Lukander Hilkka RaPi 1.01.42 0.15.29 44.16
12 Suna Eija MSParma 1.01.54 0.15.41 43.56
13 Niemi Päivi RR 1.03.21 0.17.08 42.12
14 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.15.51 0.29.38 34.81
15 Sarkki Raija PertPe 1.26.34 0.40.21 30.17
16 Ahonkivi Irma RasKa 1.48.45 1.02.32 23.76
Taimisto Sinikka MSParma HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlman Kaija RaVa 34.32 0.00.00 55.18
2 Salmenoja Hely HirvHe 34.46 0.00.14 54.38
3 Haatio Pirkko HS 36.41 0.02.09 51.13
4 Korpinen Paula RaLu 37.08 0.02.36 50.10
5 Kurvinen Ulla L-US 37.15 0.02.43 49.54
6 Kanste Helena Raseborg 37.33 0.03.01 48.75
7 Peltola Liisa MSParma 37.45 0.03.13 48.09
8 Kurppa Pirjo MaMa 38.18 0.03.46 47.01
9 Tarkiainen Sirpa SuSe 38.54 0.04.22 45.89
10 Kaski Pirjo SalVie 41.04 0.06.32 43.11
11 Toikka Riitta RaPi 45.09 0.10.37 38.88
12 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 47.56 0.13.24 36.30
13 Karvonen Pirjo SuSi 48.09 0.13.37 35.83
13 Turku Kaija HS 48.09 0.13.37 35.83
15 Ritasalo Maaria VaRa 48.26 0.13.54 35.00
16 Metsämäki Leena TuS 52.37 0.18.05 31.93
17 Saarinen Pirjo SalVie 57.43 0.23.11 28.85
18 Liitola Ritva RaPi 1.02.39 0.28.07 26.34
Westeren Maj-Britt MaMa HYL -
Riikonen Margit PertPe KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 37.28 0.00.00 49.92
2 Åsten Salme Raseborg 39.51 0.02.23 46.39
3 Nurmi Raija RaLu 40.38 0.03.10 44.97
4 Isoherranen Kaarina HS 41.47 0.04.19 43.21
5 Laaksonen Raili SuSi 43.21 0.05.53 41.15
6 Ketola Paula LoJa 43.28 0.06.00 40.55
7 Etholen Rose-Marie HS 45.31 0.08.03 38.25
8 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 46.55 0.09.27 36.65
9 Piiparinen Seija RasKa 47.11 0.09.43 35.98
10 Eskola Pirkko Rasti88 49.19 0.11.51 33.99
11 Kuutti Kirsti PertPe 53.05 0.15.37 31.17
12 Tulokas Tuula SuSi 53.09 0.15.41 30.72
13 Havia Tuula MaMa 54.08 0.16.40 29.77
14 Viiri Rauni HirvHe 1.11.34 0.34.06 22.21

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elmiö Tuula TuS 29.53 0.00.00 40.27
2 Lähde Milja SuSi 36.25 0.06.32 32.34
3 Kallio Tuija RaTU 39.30 0.09.37 29.16
4 Kolkkala Riitta RaLu 39.39 0.09.46 28.40
5 Määttänen Seija SuSi 39.53 0.10.00 27.59
6 Ollikainen Helvi HS 58.25 0.28.32 18.39
7 Fingerroos Seija PR 1.07.22 0.37.29 15.57
8 Kirkkala Aino SuosmSa 1.34.40 1.04.47 10.81

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Vienola Raili VaRa KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Annukka EsAk 1.12.09 0.00.00 49.42
2 Witick Ronja RaHa 1.23.47 0.11.38 40.43
3 Jauhiainen Terhi RaHa 1.26.13 0.14.04 37.22
4 Gustafsson Essi R-P 1.28.54 0.16.45 34.10

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Marjukka EsAk 53.31 0.00.00 64.03
2 Matilainen Helena HS 54.26 0.00.55 61.60
3 Emaldynova Lilia AngA 58.07 0.04.36 56.43
4 Kujansuu Ida MSParma 1.00.30 0.06.59 53.00
5 Rantanen Emilia MSParma 1.01.46 0.08.15 50.72
6 Kanko Ruut Koovee 1.11.15 0.17.44 42.94
7 Ray Jenny OK77 1.12.48 0.19.17 41.02
8 Ruusuvuori Reea VaRa 1.36.43 0.43.12 30.12

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtonen Anni MSParma 42.47 0.00.00 55.21
2 Koskinen Noora Hiisi 43.59 0.01.12 52.09
3 Heikkilä Tuuli Lynx 1.00.03 0.17.16 36.97
4 Korpela Laura LoJa 1.09.51 0.27.04 30.77
5 Reuna Laura Hiisi 1.13.27 0.30.40 28.30
Sainio Sara OK77 KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnala Venla TuS 28.35 0.00.00 57.00
2 Ekström Hanne-Line MSParma 29.51 0.01.16 53.67
3 Yliluikki Henna SuSi 30.21 0.01.46 51.89
4 Jalava Enni VaRa 30.37 0.02.02 50.55
5 Fingerroos Camilla PR 32.08 0.03.33 47.32
6 Jerkku Laura TuS 32.17 0.03.42 46.26
7 Romu Sanni SomEsa 32.28 0.03.53 45.16
8 Antikainen Inna TuS 34.08 0.05.33 42.16
9 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 35.48 0.07.13 39.44
10 Wide Alexandra Raseborg 1.49.43 1.21.08 12.62

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantanen Essi MSParma 21.47 0.00.00
2 Haapasaari Ilona TuS 25.14 0.03.27
3 Matilainen Annika HS 27.03 0.05.16
4 Juva Jonna AngA 28.13 0.06.26
5 Rantala Jasmiina RaLu 28.35 0.06.48
6 Huhtala Linda YlKi 31.25 0.09.38
7 Laasonen Sonja TP 32.18 0.10.31
8 Kollanen Petra Lynx 33.45 0.11.58
9 Rontu Nella AngA 35.11 0.13.24
10 Aaltonen Anniina MSParma 38.00 0.16.13
11 Reiman Aino AngA 38.27 0.16.40
12 Viitala Nina RaN 44.06 0.22.19
13 Rantala Jenna MSParma 46.28 0.24.41

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 17.08 0.00.00
2 Donner Janina OK77 20.06 0.02.58
3 Perälä Sanni KeU 25.12 0.08.04
4 Avelin Melina HlS 25.27 0.08.19
5 Pihala Jemina RaLu 28.20 0.11.12
6 Siikarla Siiri PertPe 29.24 0.12.16
7 Ylimaa Henna AngA 46.36 0.29.28
8 Jylhä Suvi EsSu 51.22 0.34.14
9 Rosenblad Jasmine KarjUra 1.13.26 0.56.18

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjalainen Anni LoJa 20.28 0.00.00
2 Aumo Isabella Orient 22.10 0.01.42
3 Roos Renja AngA 24.46 0.04.18
4 Jokinen Helmi Delta 37.09 0.16.41
5 Valtonen Milla EKU 44.15 0.23.47
Saarinen Anu Rasti88 HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtala Julia YlKi 22.42 0.00.00
2 Viitala Sini RaN 30.08 0.07.26
3 Viili Anni-Martta MSParma 32.07 0.09.25
4 Heinonen Taika TuS 38.05 0.15.23

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Elli HS 13.53 0.00.00
2 Aumo Sabina Orient 14.33 0.00.40
3 Tala Emilia HS 14.53 0.01.00
3 Ruohola Ilona MSParma 14.53 0.01.00
5 Ojala Aino UlvUra 15.01 0.01.08
6 Tala Juulia HS 15.10 0.01.17
7 Pohjalainen Emmi LoJa 15.30 0.01.37
8 Saarinen Sini Rasti88 15.33 0.01.40
9 Valtonen Essi MSParma 15.50 0.01.57
10 Ekström Lotte-Line MSParma 16.05 0.02.12
11 Salmi Sini TuS 17.56 0.04.03
12 Niska Saana LapVi 18.41 0.04.48
13 Syväluoma Aino TuS 18.46 0.04.53
14 Heikkilä Suvi Lynx 19.07 0.05.14
15 Tuomisto Saara MSParma 20.03 0.06.10
16 Hanhijärvi Maijukka EsAk 20.11 0.06.18
17 Viskari Siiri Delta 20.41 0.06.48
18 Viskari Saana Delta 21.17 0.07.24
19 Laakso Pinja PR 22.54 0.09.01
20 Neuvonen Noora TuS 23.27 0.09.34
21 Suuronen Aada MSParma 26.35 0.12.42
22 Isoherranen Salla Lynx 27.14 0.13.21
23 Mbembela Kia Lynx 41.17 0.27.24