FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Turku Sprintti, EM-katsastus ja nuorten näyttökilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tuomo AngA 14.49 0.00.00 100.04
2 Tervo Tuomas RR 15.25 0.00.36 95.83
3 Anttonen Antti VaajTe 15.42 0.00.53 93.79
4 Boström Mårten Lynx 15.56 0.01.07 92.10
4 Parjanne Antti Lynx 15.56 0.01.07 92.10
6 Taanila Vesa IkNV 15.58 0.01.09 91.29
7 Portin Fredric PR 16.01 0.01.12 90.70
8 Niemi Vili RR 16.02 0.01.13 90.29
9 Lakanen Jani VaajTe 16.06 0.01.17 89.61
10 Pajunen Jere KR 16.12 0.01.23 88.76
10 Heinaro Einari HS 16.12 0.01.23 88.76
12 Suna Jussi TuMe 16.13 0.01.24 88.06
13 Sorvisto Juha VaajTe 16.15 0.01.26 87.57
14 Suominen Miika RR 16.22 0.01.33 86.64
15 Gorokhov Sergey RasKu 16.28 0.01.39 85.82
15 Morrison Ross RR 16.28 0.01.39 85.82
17 Kari Tuomas AngA 16.29 0.01.40 85.13
18 Kymäläinen Severi TP 16.32 0.01.43 84.58
19 Brickhill-Jones David RasKu 16.35 0.01.46 84.02
20 Pohjala Johannes Hiisi 16.39 0.01.50 83.39
21 Kivelä Matti Delta 16.41 0.01.52 82.93
21 Laukkarinen Jesse RR 16.41 0.01.52 82.93
23 Saari Toni VaajTe 16.45 0.01.56 82.01
24 Hall Andreas Femman 16.46 0.01.57 81.63
25 Bäckman Johan SWE 16.47 0.01.58 81.25
26 Mattila Tomi AngA 16.51 0.02.02 80.64
27 Hramov Andrei Hiisi 16.52 0.02.03 80.27
28 Taivainen Juho-Matti PelPo 16.53 0.02.04 79.90
28 Suonpää Lasse MSParma 16.53 0.02.04 79.90
30 Simosas Otto Orient 16.55 0.02.06 79.15
31 Sirén Mikko AngA 17.01 0.02.12 78.40
32 Muukkonen Petteri VeVe 17.14 0.02.25 77.13
33 Väisänen Henrik Hiisi 17.23 0.02.34 76.18
34 Teittinen Panu KangSK 17.31 0.02.42 75.31
35 Metsälä Juuso KR 17.43 0.02.54 74.19
36 Patana Mikko IkNV 17.50 0.03.01 73.42
37 Salmenoja Samuli MSParma 17.55 0.03.06 72.81
38 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 17.57 0.03.08 72.40
39 Taanila Henri IkNV 17.59 0.03.10 71.99
40 Mertanen Simo LappRi 18.39 0.03.50 69.15
41 Hongell Timo KoS 19.21 0.04.32 66.39
42 Valkamo Santeri Koovee 19.23 0.04.34 66.02
Huovila Jarkko KR EIL -
Asikainen Aaro KR EIL -
Vainio Antti MSParma KES -
Lehto Jonne VeVe EIL -
Fröjdö Jonathan PR HYL -
Popov Artem EsSu HYL -
Sund Otto Femman HYL -
Itävuo Pekka Koovee EIL -
Huttunen Esa TuMe EIL -
Summanen Aapo VaajTe EIL -
Detkov Sergei Hiisi EIL -
Penttinen Topi Orient EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Henriksson Tobias PIF 14.11 0.00.00 78.17
1 Huhtinen Mikko TuS 14.11 0.00.00 78.17
3 Nieminen Janne PR 14.19 0.00.08 76.28
4 Jurvakainen Tuukka VaajTe 14.20 0.00.09 75.61
5 Anttolainen Aleksi LS-37 14.24 0.00.13 74.69
6 Baumholczer Máté LS-37 14.31 0.00.20 73.51
7 Hasu Topi Orient 14.33 0.00.22 72.77
8 Oksanen Tommi HS 14.40 0.00.29 71.63
9 Rantala Antti KangSK 15.22 0.01.11 67.82
10 Neliubin Aleksandr EsSu 15.46 0.01.35 65.58
11 Koskinen Roope Hiisi 16.17 0.02.06 62.98
12 Sipponen Jere PR 16.23 0.02.12 62.09
13 Leskinen Antti-Pekka Lynx 16.25 0.02.14 61.46
14 Vesanto Anssi EsSu 16.35 0.02.24 60.34
15 Haajanen Erik Raseborg 16.41 0.02.30 59.48
16 Valjakka Vili Navi 16.46 0.02.35 58.69
17 Sågfors Joel Botnia 16.51 0.02.40 57.90
18 Siren Riku KyRa 16.54 0.02.43 57.24
19 Elo Markku LaJy 17.04 0.02.53 56.20
20 Seppänen Kari-Pekka RasKa 17.36 0.03.25 54.02
Sainio Santeri KangSK EIL -
Kukkonen Janne RasPi EIL -
Knuuttila Mikko IkNV HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Syrjäläinen Arttu HS 14.15 0.00.00 69.29
2 Kirmula Miika AngA 14.30 0.00.15 67.53
3 Valtonen Luukas HS 14.32 0.00.17 66.81
4 Talvinen Arto MSParma 14.33 0.00.18 66.16
5 Kannus Kristian KangSK 14.39 0.00.24 65.15
6 Senttula Tuukka S-JKL 15.20 0.01.05 61.71
7 Ihalainen Jesse Navi 15.54 0.01.39 58.99
8 Portin Niclas Brahe 15.57 0.01.42 58.29
9 Huhtinen Olli TuS 15.59 0.01.44 57.66
10 Lampinen Ville HS 16.00 0.01.45 57.08
11 Åman Jonathan Botnia 16.13 0.01.58 55.81
12 Arvola Markus Koovee 16.22 0.02.07 54.80
13 Viitasaari Toni-Antti KoS 16.41 0.02.26 53.26
14 Lipsanen Jeremias Navi 16.47 0.02.32 52.46
15 Hasu Simo Orient 16.49 0.02.34 51.86
16 Leino Akseli RR 17.12 0.02.57 50.23
17 Pöyhönen Petja RasKa 17.14 0.02.59 49.66
18 Puputti Tuomas Delta 18.54 0.04.39 44.84
19 Juva Joni AngA 19.24 0.05.09 43.26
Sundelin Ville UlvUra EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heinonen Eero MSParma 15.19 0.00.00 52.83
2 Ruohola Aaro MSParma 16.11 0.00.52 49.32
2 Jalli Eero LHR 16.11 0.00.52 49.32
4 Arola Matias PR 17.28 0.02.09 44.43
5 Penttilä Eero HlS 18.05 0.02.46 42.30
6 Heinonen Kimmo TuS 18.36 0.03.17 40.54
7 Siltanen Lauri TuS 19.02 0.03.43 39.03
8 Sainio Tuomas KangSK 20.02 0.04.43 36.53
9 Laitinen Pyry Koovee 31.23 0.16.04 22.97
10 Nissi Riku MaMa 33.19 0.18.00 21.31
Harju Jussi TP EIL -
Hietaoja Atte HS HYL -
Laitinen Justus Koovee HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eerola Teemu TP 16.16 0.00.00
2 Nokka Atte Rasti88 19.00 0.02.44
3 Ruohola Akseli MSParma 19.45 0.03.29
4 Seppä Iiro TuS 24.29 0.08.13
5 Hellman Aleksi MSParma 27.29 0.11.13
6 Kinnala Ville TuS 28.54 0.12.38
7 Aaltonen Niklas TuS 1.00.50 0.44.34
Kaihtela Juuso RaLu EIL -
Piironen Konsta MSParma EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nokka Vesa Rasti88 9.38 0.00.00
2 Arola Topias PR 10.37 0.00.59
3 Eerola Mikko TP 12.17 0.02.39
4 Oksa Antti-Jussi TarpSu 12.23 0.02.45
5 Silander Antti TuS 14.04 0.04.26
6 Hätönen Aleksi TuS 16.04 0.06.26
7 Kinnala Kalle TuS 22.00 0.12.22
8 Lepistö Oskari MSParma 22.47 0.13.09
Laitinen Vertti Koovee HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppä Touko TuS 15.05 0.00.00
2 Virtala Alex PIF 17.34 0.02.29
3 Lautamäki Matias HlS 19.42 0.04.37
4 Rintanen Matti KangSK 28.36 0.13.31
5 Salo Kasperi PunKu 45.19 0.30.14
Huisko Esa MSParma EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harju Venla TP 15.29 0.00.00 94.50
2 Teini Marika Pohjant 15.30 0.00.01 93.92
3 Lindeqvist Katri PR 15.34 0.00.05 93.05
4 Haajanen Sofia Pohjant 15.35 0.00.06 92.48
5 Uotila Ulrika Koovee 15.44 0.00.15 91.14
6 Kuuselo Riina TP 15.51 0.00.22 90.00
7 Gunell Yvonne PIF 15.54 0.00.25 89.26
8 Kinni Saila TP 15.56 0.00.27 88.61
9 Sundberg Karoliina Lynx 15.59 0.00.30 87.88
10 Dambe Inga PR 16.01 0.00.32 87.24
11 König-Salmi Vroni PR 16.05 0.00.36 86.42
12 Sianoja Maija MSParma 16.07 0.00.38 85.79
13 Wennman Heini Pohjant 16.21 0.00.52 84.12
14 Kaskinen Mira RasKa 16.25 0.00.56 83.33
15 Hytönen Outi KangSK 16.29 0.01.00 82.55
16 Närhi Anna Delta 16.40 0.01.11 81.20
17 Heikkonen Anni RasKa 16.41 0.01.12 80.68
18 Saarimäki Heini AngA 17.10 0.01.41 77.99
19 Niittynen Miia Koovee 17.15 0.01.46 77.19
20 Portin Laura MSParma 17.27 0.01.58 75.88
21 Taanila Marjo Koovee 17.37 0.02.08 74.75
22 Boström Matleena RR 17.38 0.02.09 74.26
23 Hongell Mia-Riitta KoS 17.39 0.02.10 73.78
24 Parjanne Laura Delta 17.40 0.02.11 73.29
25 Raitanen Hanna RR 18.26 0.02.57 69.85
26 Autio Päivi Hiisi 18.34 0.03.05 68.95
27 Tervo Susanna MSParma 18.38 0.03.09 68.31
28 Stenlund Hilla PR 18.42 0.03.13 67.68
29 Lindholm Sara Raseborg 19.03 0.03.34 66.05
Nurmi Kirsi VaaSu EIL -
Kauppi Minna AR EIL -
Temjakova Nina PR HYL -
Rantanen Merja JRV HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 15.08 0.00.00 79.77
2 Kirvesmies Tytti LS-37 15.10 0.00.02 79.02
3 Mähönen Emmi TP 15.24 0.00.16 77.26
4 Liukkonen Sonja Delta 15.37 0.00.29 75.64
5 Viberg Tuulia MSParma 15.43 0.00.35 74.61
6 Hulkkonen Johanna Pihkan 15.59 0.00.51 72.83
7 Silvennoinen Emma PR 16.08 0.01.00 71.61
8 Rahko Saana-Maria Pohjant 16.10 0.01.02 70.93
9 Kottonen Annika Lynx 16.17 0.01.09 69.90
10 Savolainen Iida KangSK 16.18 0.01.10 69.30
11 Kivelä Sanni AngA 16.26 0.01.18 68.21
12 Hirvonen Eveliina PR 16.44 0.01.36 66.47
13 Pajunen Jenna Navi 16.51 0.01.43 65.50
14 Annila Silja RaLu 16.54 0.01.46 64.79
15 Lampinen Kristiina HS 17.27 0.02.19 62.26
16 Hietaoja Essi HS 17.31 0.02.23 61.53
17 Harju Suvi TP 17.35 0.02.27 60.81
18 Kuusela Tuija RasKa 17.46 0.02.38 59.69
19 Koskinen Salla TuS 17.49 0.02.41 59.04
20 Jurvakainen Vuokko S-JKL 19.13 0.04.05 54.29
21 Penttilä Mari HlS 20.57 0.05.49 49.39
22 Ojanen Aino KangSK 21.02 0.05.54 48.78
Minkkinen Sanna RR EIL -
Westerlund Ina OK77 EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Sara Lynx 15.03 0.00.00 75.18
2 Haataja Anna OH 15.16 0.00.13 73.49
3 Kirvesmies Lotta LS-37 15.31 0.00.28 71.70
4 Gustafsson Jannina TVV 15.55 0.00.52 69.31
5 Koskinen Noora Hiisi 16.15 0.01.12 67.30
6 Kymäläinen Sanni TP 16.29 0.01.26 65.78
7 Suominen Marika RR 16.30 0.01.27 65.14
8 Hulkkonen Niina Pihkan 16.42 0.01.39 63.80
9 Skog Henna Koovee 17.10 0.02.07 61.51
10 Reiman Anni AngA 17.53 0.02.50 58.52
11 Österman Lilja TuS 18.06 0.03.03 57.30
12 Lammi Elina HS 18.31 0.03.28 55.50
13 Turunen Maaret RR 18.34 0.03.31 54.84
14 von Frenckell Johanna Raseborg 18.45 0.03.42 53.80
15 Haavisto Emmi TuS 19.34 0.04.31 51.08
16 Dragowska Maria Raseborg 19.40 0.04.37 50.34
17 Hakala Essi MSParma 20.13 0.05.10 48.50
18 Laakkio Emma AngA 20.49 0.05.46 46.65
19 Hakala Helena KortJV 23.37 0.08.34 40.72
Nurmi Ella VaaSu EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hasu Outi Orient 15.03 0.00.00 54.69
2 Jokela Emmi SuSe 15.58 0.00.55 50.78
3 Kinnala Venla TuS 16.26 0.01.23 48.59
4 Rantanen Essi MSParma 16.44 0.01.41 46.98
5 Antikainen Inna TuS 17.08 0.02.05 45.16
6 Jalava Enni VaRa 17.12 0.02.09 44.27
7 Jerkku Laura TuS 17.40 0.02.37 42.40
8 Pöyhönen Saina EuVe 19.38 0.04.35 37.52
9 Virtanen Anna HlS 20.30 0.05.27 35.33
10 Heikkilä Milja HauSi 22.26 0.07.23 31.74
11 Haavisto Ella TuS 57.02 0.41.59 12.27

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Annala Vilma KangSK 15.36 0.00.00
2 Juva Jonna AngA 15.43 0.00.07
3 Rintanen Heini KangSK 16.21 0.00.45
4 Rantala Jasmiina RaLu 17.19 0.01.43
5 Plit Heidi Lynx 17.47 0.02.11
6 Huhtala Linda YlKi 19.18 0.03.42
7 Siltanen Johanna TuS 19.27 0.03.51
8 Paasikivi Veera KangSK 27.17 0.11.41
9 Kokko Mimmu TarpSu 28.53 0.13.17
10 Laiho Flora TuS 38.34 0.22.58
Kurth Sara TP HYL -
Haavisto Alli TuS HYL -
Hasu Iina Orient HYL -
Koskinen Siiri TuS EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eerola Lotta TP 10.49 0.00.00
2 Sainio Linda KangSK 14.00 0.03.11
3 Penttilä Anne HlS 16.04 0.05.15
4 Virtala Jenny PIF 17.54 0.07.05
5 Roos Renja AngA 18.55 0.08.06
6 Saarinen Anu Rasti88 20.40 0.09.51
7 Jasu Anna Rasti88 25.01 0.14.12
8 Viili Anni-Martta MSParma 28.36 0.17.47
9 Heinonen Taika TuS 44.34 0.33.45
Kurth Suvi TP EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Anni TuS 25.26 0.00.00
2 Salmi Sini TuS 46.48 0.21.22
3 Saarinen Sini Rasti88 1.11.51 0.46.25
Silander Irma TuS KES -