FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Etelä-Pohjanmaan AM-pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Juha LapVi 1.38.09 0.00.00 84.68
2 Joensuu Ari-Pekka LapVi 1.39.01 0.00.52 82.97
3 Hölsö Mikko YKV 1.41.01 0.02.52 80.38
4 Koskela Niko RasKu 1.41.17 0.03.08 79.22
5 Hakala Antti LapVi 1.48.14 0.10.05 73.24
6 Nuuttila Lauri RasKu 1.55.38 0.17.29 67.73
7 Istolahti Tuomo YKV 2.03.08 0.24.59 62.82
8 Istolahti Jaakko YKV 2.10.34 0.32.25 58.51
9 Lauronen Jarkko LaihLu 2.18.40 0.40.31 54.40
10 Iivari Antti RasKu 2.22.36 0.44.27 52.23
Uitto Ville RasKu HYL -
Kivelä Mikko YKV HYL -
Viitamäki Mikko YKV KES -
Rantala Teemu LapVi KES -

Sarja H21U
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajula Harri IkNV 1.38.10 0.00.00
2 Toivio Heikki Delta 1.43.36 0.05.26
3 Valkama Sami PR 1.48.38 0.10.28
4 Kotamäki Iivo IkNV 1.54.22 0.16.12

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Eero YKV 1.25.07 0.00.00 63.42
2 Puro-Aho Arto YKV 1.25.47 0.00.40 61.35
3 Nisula Marko TeuRi 1.27.50 0.02.43 58.38
4 Nivukoski Juha LapVi 1.32.58 0.07.51 53.71
5 Savolainen Tomi RasKe 1.49.48 0.24.41 44.24
6 Uitto Juha RasKu 1.55.32 0.30.25 40.88
Innanen Sakari LaihLu KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niska Kimmo LapVi 1.14.07 0.00.00 56.34
2 Nevala Pasi TeuRi 1.39.15 0.25.08 41.50
3 Nurmi Pasi RasKe 1.39.26 0.25.19 40.85
4 Koivisto Kari KortJV 1.43.13 0.29.06 38.80
5 Nisula Markku TeuRi 1.43.49 0.29.42 38.03
6 Reinikka Timo VaaSu 2.01.43 0.47.36 31.97
7 Pasanen Jussi RaJu 2.05.02 0.50.55 30.66
8 Lemponen Ari RaJu 2.05.08 0.51.01 30.18
9 Talvitie Jari PoRa 2.07.17 0.53.10 29.23
10 Kamila Kai SuJu 2.09.11 0.55.04 28.36
11 Isoluoma Jani RasKu 2.23.11 1.09.04 25.18
Vainionpää Jukka RaJu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 1.17.57 0.00.00 59.56
2 Koskinen Seppo JalJa 1.19.07 0.01.10 58.24
3 Hilli Kimmo JalJa 1.24.43 0.06.46 53.98
4 Laasanen Juha LaihLu 1.26.28 0.08.31 52.48
5 Hauhia Teemu RasKu 1.26.50 0.08.53 51.86
6 Kuusisto Mika LaihLu 1.26.58 0.09.01 51.38
7 Katajamäki Arto SuJu 1.29.00 0.11.03 49.82
8 Koskela Heikki RaJu 1.31.24 0.13.27 48.13
9 Stevander Petri KuortKu 1.40.05 0.22.08 43.60
10 Niemi Ismo PoRa 1.48.02 0.30.05 40.07
11 Tuomisto Hannu RaJu 1.48.12 0.30.15 39.69
12 Katajamäki Reima SuJu 1.51.24 0.33.27 38.24
13 Forsman Kimmo VaaSu 1.53.21 0.35.24 37.27
14 Lassila Antti KuortKu 1.53.31 0.35.34 36.91
15 Myllymäki Aimo KortJV 1.55.49 0.37.52 35.88
16 Kinnari Jukka SuJu 2.00.48 0.42.51 34.11
17 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 2.07.45 0.49.48 31.98
18 Kandolin Ismo KortJV 2.37.12 1.19.15 25.77
Saksa Markku TeuRi HYL -
Kujala Tapio YKV KES -
Kattelus Matti LapVi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sippola Asko KuortKu 1.14.35 0.00.00 56.38
2 Hakala Heikki KortJV 1.20.38 0.06.03 51.54
3 Tuomisto Juha VaaSu 1.21.30 0.06.55 50.40
4 Vallbacka Heikki KortJV 1.23.09 0.08.34 48.82
5 Ahola Arvo RasKu 1.25.02 0.10.27 47.17
6 Linna Heikki RasKe 1.25.16 0.10.41 46.47
7 Toppari Reijo KauWi 1.27.12 0.12.37 44.88
8 Mahlamäki Jari TeuRi 1.29.03 0.14.28 43.40
9 Pikkumäki Jouni RasKu 1.29.24 0.14.49 42.69
10 Hautala Eero KortJV 1.30.46 0.16.11 41.51
11 Patana Pekka LaihLu 1.41.41 0.27.06 36.58
12 Valtari Markku VaaSu 1.58.53 0.44.18 30.88
Mäki-Kamppi Kari RasKu KES -
Leinonen Ari-Matti RasKe KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kaatiala Ari LapVi 1.08.31 0.00.00 51.90
2 Rintamäki Seppo RaJu 1.12.29 0.03.58 48.33
3 Rantoja Juha RasKu 1.13.12 0.04.41 47.13
4 Nyystilä Jukka LaihLu 1.16.05 0.07.34 44.64
5 Niinimäki Hannu K. LaihLu 1.16.21 0.07.50 43.78
6 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.28.08 0.19.37 37.32
7 Alanen Martti RasKu 2.00.32 0.52.01 26.85
Nuuttila Kari KauKa HYL -
Herttua Martti LapVi HYL -
Hilli Veikko RaJu KES -
Hautala Arto VaaSu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valli Seppo KauKa 1.08.20 0.00.00 37.51
2 Williamsson Bo-Göran VaaSu 1.09.28 0.01.08 36.11
3 Pienimäki Kari RaJu 1.12.01 0.03.41 34.07
4 Niemelä Pentti LaihLu 1.12.36 0.04.16 33.04
5 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.27.47 0.19.27 26.70
Humalamäki Hannu ÄhtU HYL -
Rantamäki Veikko KauKa KES -
Hemminki Martti PoRa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Mauno RaJu 1.21.17 0.00.00 36.09
2 Kesti Tapani KuortKu 1.21.51 0.00.34 35.35
3 Taipalus Esko RasKe 1.26.52 0.05.35 32.85
4 Erkinheimo Voitto KortJV 1.40.52 0.19.35 27.89
5 Kamila Pentti LaihLu 1.54.25 0.33.08 24.24
6 Kujala Seppo PoRa 1.58.26 0.37.09 23.08
Lilja Matti RaJu KES -
Yli-Teevahainen Olavi KauKa HYL -
Saarimäki Jorma VaaSu KES -
Korvakangas Reino VaaSu KES -
Keskinen Jouko RaJu KES -
Hakala Eino RasKe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki-Lohiluoma Tuomo RasKu 59.49 0.00.00 31.02
2 Ruutila Jorma RaJu 1.07.12 0.07.23 27.15
3 Latvala Matti RaJu 1.16.17 0.16.28 23.51
4 Luoma Antti KortJV 1.19.38 0.19.49 22.13
5 Siltala Raimo KauWi 1.46.56 0.47.07 16.19
Viitala Matias LapVi HYL -
Kielinen Erkki KortJV HYL -
Kallio-Könnö Aarno KauKa HYL -
Haanpää Pentti RasKu HYL -
Ketola Tuomo KauKa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 40.44 0.00.00 34.04
2 Salmi Aimo VaaSu 53.52 0.13.08 24.78
3 Sissala Toivo SuJu 55.54 0.15.10 22.95
4 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 1.00.11 0.19.27 20.45
5 Kataja Reino SuJu 1.40.33 0.59.49 11.72

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mansikkamäki Lauri KauWi 1.02.25 0.00.00 31.15
2 Koivunen Rauno RaJu 1.06.28 0.04.03 28.16
3 Koivunen Matti RaJu 1.13.21 0.10.56 24.52
4 Ojajärvi Kalevi KuortKu 1.18.12 0.15.47 22.07
5 Ylipelkola Erkki LappVe 1.54.29 0.52.04 14.44

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varamäki Veikko RaJu 52.29 0.00.00
2 Takalampi Erkki KuortKu 57.08 0.04.39

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uitto Jussi RasKu 1.28.56 0.00.00 42.70
2 Kössi Santeri LapVi 1.40.59 0.12.03 34.78
3 Lammi Mika KauKa 2.32.18 1.03.22 21.19

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Juuso AlajA 1.41.11 0.00.00 29.25
2 Purola Matias AlajA 1.49.20 0.08.09 25.71
3 Pasanen Sampo RaJu 1.51.20 0.10.09 23.92
Kaksonen Tero YKV KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Joonas AlajA 1.07.26 0.00.00 39.35
2 Herttua Matti LapVi 1.07.41 0.00.15 38.03
3 Lammi Aleksi LapVi 1.11.17 0.03.51 34.99
4 Sankelo Hermanni KortJV 1.14.06 0.06.40 32.59
5 Kattelus Tuomas LapVi 1.25.56 0.18.30 27.17
Hakala Matias LapVi KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hemminki Joni RaJu 25.45 0.00.00
2 Kaitola Lauri RasKe 27.27 0.01.42
3 Kaitola Iiro RasKe 30.22 0.04.37
4 Saksa Riku TeuRi 31.36 0.05.51
5 Nisula Joona TeuRi 32.42 0.06.57
6 Stevander Pyry KuortKu 35.53 0.10.08
7 Kaksonen Teemu YKV 38.00 0.12.15
8 Koskela Sakari RaJu 40.41 0.14.56
9 Vainionpää Rasmus RaJu 41.37 0.15.52
10 Rintala Niku TeuRi 42.09 0.16.24
11 Mäkelä Joni AlajA 43.37 0.17.52
12 Saranpää Topias RaJu 45.09 0.19.24
13 Vilpakka Jaakko LapVi 1.10.13 0.44.28
Nurmi Miika VaaSu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niska Valtteri LapVi 20.31 0.00.00
2 Stenbacka Oscar VaaSu 22.34 0.02.03
3 Kuusisto Topi LaihLu 22.54 0.02.23
4 Kangas Juho LapVi 24.43 0.04.12
5 Sankelo Antton KortJV 26.10 0.05.39
6 Rantoja Jarkko RasKe 26.43 0.06.12
7 Tuomisto Lauri RaJu 28.39 0.08.08
8 Hemminki Niko RaJu 30.20 0.09.49
9 Hölsö Severi YKV 32.08 0.11.37
10 Niska Niilo LapVi 32.19 0.11.48
11 Lassila Aaro KuortKu 32.33 0.12.02
12 Vuorela Johannes YKV 32.42 0.12.11
13 Nisula Ville TeuRi 34.19 0.13.48
14 Lindgren Joona KortJV 38.29 0.17.58
15 Elomaa Jere VaaSu 39.14 0.18.43
16 Kumara Eemeli LaihLu 40.14 0.19.43
17 Nurmi Elias RasKe 53.42 0.33.11
18 Niemi Jaakko PoRa 2.06.59 1.46.28
Laasanen Matti LaihLu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stevander Karri KuortKu 16.46 0.00.00
2 Nevala Roni TeuRi 23.31 0.06.45
3 Hauhia Iiro RaJu 27.28 0.10.42
4 Keisala Joonas AlajA 28.25 0.11.39
5 Kumara Heikki LaihLu 28.47 0.12.01
6 Nurmi Aapo RasKe 30.04 0.13.18
7 Valtari Saku VaaSu 30.51 0.14.05
8 Koivisto Eemeli AlajA 40.04 0.23.18
9 Niemi Heikki PoRa 48.11 0.31.25

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Satu RasKu 1.33.09 0.00.00 69.25
2 Hemminki Tiina PoRa 1.44.32 0.11.23 60.87
3 Palomäki Sanna LapVi 1.45.06 0.11.57 59.71
4 Korpi Maarit LapVi 1.53.58 0.20.49 54.29
5 Kriikkula Johanna ÄhtU 1.56.39 0.23.30 52.29
6 Rinkineva Laura RaJu 2.02.26 0.29.17 49.10
7 Helander Hanna YKV 2.06.08 0.32.59 46.96
8 Keski-Säntti Eija YKV 2.10.26 0.37.17 44.74
9 Vähänen Sanna PoRa 2.19.45 0.46.36 41.13
10 Kuusisto Merja LaihLu 2.33.03 0.59.54 36.98
11 Alanen Hanna RasKu 2.39.11 1.06.02 35.00
Kujala Terhi PoRa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Johanna LapVi 1.17.06 0.00.00 58.26
2 Puro-Aho Veera YKV 1.35.28 0.18.22 45.64
3 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 1.38.46 0.21.40 42.75
4 Karppi Susanna LaihLu 1.38.53 0.21.47 41.34
5 Ojala Leena RasKu 1.46.31 0.29.25 37.11
6 Kujanpää Maarit KuortKu 1.55.36 0.38.30 33.03

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hauhia Eija RaJu 1.36.47 0.00.00 26.00
2 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.46.49 0.10.02 21.79
3 Muhonen Anu VaaSu 2.22.37 0.45.50 15.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Latvala Annukka RaJu 1.23.14 0.00.00 53.01
2 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 1.27.08 0.03.54 49.79
3 Erkkilä Marja RaJu 1.27.16 0.04.02 48.87
4 Katajamäki Tuija KauWi 1.31.07 0.07.53 46.00
5 Tyrni Minna KuortKu 1.33.19 0.10.05 44.13
6 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.37.20 0.14.06 41.55
7 Kattelus Päivi LapVi 1.37.46 0.14.32 40.62
8 Stevander Arja KuortKu 1.39.18 0.16.04 39.25
9 Koskela Sari RaJu 1.58.45 0.35.31 32.20
Reinikka Louise VaaSu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 1.01.45 0.00.00 56.47
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 1.17.12 0.15.27 44.32
3 Nurmi Maritta VaaSu 1.20.07 0.18.22 41.89
4 Kankaanpää Tarja KauWi 1.23.07 0.21.22 39.59
5 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 1.33.24 0.31.39 34.53
6 Rantamäki Anita KauKa 1.47.13 0.45.28 29.47
7 Erkkilä Riitta LapVi 1.53.48 0.52.03 27.19
Rantoja Eija RasKe HYL -
Tuomisto Anna-Leena VaaSu KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 43.52 0.00.00 50.69
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 47.43 0.03.51 43.11
3 Sauru Seija PoRa 1.39.27 0.55.35 19.01

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 30.05 0.00.00 35.23
2 Maja Alli RaJu 44.06 0.14.01 23.31
3 Koivunen Helena RaJu 51.47 0.21.42 19.24
4 Mäkelä Marjatta PoRa 54.21 0.24.16 17.74
5 Hautamäki Anna-Maija RasKe 1.37.51 1.07.46 9.53
Louko Raija YKV HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka KauKa 47.22 0.00.00
2 Keskinen Leila RaJu 49.12 0.01.50

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Eeva-Liisa KortJV 59.48 0.00.00 65.00
2 Ylipelkola Essi KortJV 1.14.56 0.15.08 49.28
3 Varjonen Essi VaaSu 1.18.53 0.19.05 44.34
4 Tuomisto Anna RaJu 1.43.09 0.43.21 32.03

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Suvi RasKu 1.10.16 0.00.00 65.35
2 Lehto Jenna LapVi 1.10.57 0.00.41 63.10
3 Nurmi Ella VaaSu 1.21.09 0.10.53 53.76
4 Forsman Aada VaaSu 1.25.10 0.14.54 49.87
5 Hakala Helena KortJV 1.29.08 0.18.52 46.37
Ylikoski Taru KortJV KES -
Kössi Anniina KortJV KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajala Milla LapVi 51.46 0.00.00 53.86
2 Pajula Salla LapVi 58.51 0.07.05 46.93
3 Koski-Säntti Veera RasKu 1.01.14 0.09.28 44.68
4 Muhonen Emma VaaSu 1.01.15 0.09.29 44.24
5 Mellberg Sonja VaaSu 1.01.58 0.10.12 43.31
6 Purola Sanna-Mari AlajA 1.05.19 0.13.33 40.69
7 Ahola Veera VaaSu 1.13.17 0.21.31 35.91
8 Reinikka Frida VaaSu 1.21.20 0.29.34 32.03
9 Koivisto Katariina AlajA 1.29.02 0.37.16 28.97
10 Välimaa Kristiina VaaSu 1.34.01 0.42.15 27.15
11 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 1.34.24 0.42.38 26.77
12 Stevander Fanni KuortKu 1.35.33 0.43.47 26.17
13 Rinne Sara KuortKu 1.42.08 0.50.22 24.23
14 Ala-aho Katri VaaSu 2.14.27 1.22.41 18.21
Kuusela Julia RasKu HYL -
Kaitola Iina RasKe HYL -
Nurmi Eveliina RasKe KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Satu VaaSu 26.26 0.00.00
2 Tuomisto Anu VaaSu 27.23 0.00.57
3 Koskela Sanna RaJu 28.36 0.02.10
4 Stenbacka Emma VaaSu 29.38 0.03.12
5 Nurmi Venla RasKe 29.53 0.03.27
6 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 32.47 0.06.21
7 Laitila Anna-Reetta JalJa 36.58 0.10.32
8 Hakala Noora LapVi 37.30 0.11.04
9 Joronen Sofia RaJu 39.29 0.13.03
10 Muhonen Anni VaaSu 41.49 0.15.23
11 Sjövall Cecilia VaaSu 44.01 0.17.35
12 Hakala Anna-Kaisa LapVi 46.05 0.19.39
13 Runnakko Emilia RasKe 1.22.21 0.55.55
Kangas Emma LapVi HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Välimaa Eveliina VaaSu 27.21 0.00.00
2 Nuuttila Anni KauKa 33.16 0.05.55
3 Myllymäki Maarit KortJV 45.20 0.17.59
4 Viianen Jenna LaihLu 50.30 0.23.09
5 Koivisto Anna AlajA 54.32 0.27.11
6 Ruutila Miia LaihLu 1.10.27 0.43.06
Katajamäki Henna-Riina KauWi KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hoskari Maria RasKe 18.28 0.00.00
2 Hölsö Henriikka YKV 19.11 0.00.43
3 Kaitola Anna RasKe 23.09 0.04.41
4 Kuusisto Sanni LaihLu 24.04 0.05.36
5 Lammi Tara KauWi 24.19 0.05.51
6 Viianen Eveliina LaihLu 25.24 0.06.56
7 Oikarainen Iida LaihLu 26.16 0.07.48
8 Kangasniemi Kiira AlajA 29.09 0.10.41
9 Niemi Tiina PoRa 29.30 0.11.02
10 Kankaanpää Aino VaaSu 31.33 0.13.05
11 Niska Saana LapVi 32.21 0.13.53
12 Innanen Milla LaihLu 32.27 0.13.59
13 Rantoja Marika RasKe 32.49 0.14.21
14 Runnakko Sofia RasKe 35.23 0.16.55
15 Korpi Veera PoRa 35.50 0.17.22
16 Rantoja Sari RasKe 38.52 0.20.24
17 Ala-aho Paula VaaSu 39.52 0.21.24
18 Karppi Iiris LaihLu 41.36 0.23.08
19 Oikarainen Siiri LaihLu 49.38 0.31.10
20 Hautamäki Heli LapVi 57.41 0.39.13