FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen yösuunnistus ja Kaakon AM-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Simo-Pekka KR 50.42 0.00.00 94.00
2 Weckman Janne VeVe 52.41 0.01.59 90.02
3 Parkkinen Jarno RR 53.01 0.02.19 89.02
4 Parjanne Antti Lynx 53.15 0.02.33 88.20
5 Heinonen Mikko KR 54.40 0.03.58 85.49
6 Mattila Tuomas VeVe 55.55 0.05.13 83.16
7 Nenonen Lauri SKVuoksi 56.01 0.05.19 82.60
8 Kotro Tuomas SKVuoksi 56.41 0.05.59 81.23
9 Fabritius Mikael Orient 56.49 0.06.07 80.63
10 Metsälä Juuso KR 58.29 0.07.47 77.94
11 Inkeri Eero VeVe 58.42 0.08.00 77.26
12 Ketolainen Juha-Ville VeVe 59.51 0.09.09 75.39
13 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.00.02 0.09.20 74.77
14 Saramäki Niklas Lynx 1.01.25 0.10.43 72.71
15 Saikko Ville LappRi 1.01.34 0.10.52 72.16
16 Hodel Thomas SUI 1.02.00 0.11.18 71.29
17 Sorsa Perttu Delta 1.02.53 0.12.11 69.92
18 Hasu Topi Orient 1.03.14 0.12.32 69.17
18 Poutiainen Harri TuMe 1.03.14 0.12.32 69.17
20 Luoma Ville Delta 1.04.18 0.13.36 67.30
21 Kiiskinen Petri RasPi 1.04.29 0.13.47 66.75
22 Söyring Jani KS 1.04.30 0.13.48 66.38
23 Taussi Jussi LappRi 1.04.39 0.13.57 65.87
24 Sorsa Lauri KangSK 1.06.08 0.15.26 64.04
25 Kapiainen Tomi RaKaS 1.07.18 0.16.36 62.59
26 Sainio Santtu KangSK 1.07.47 0.17.05 61.80
27 Väisänen Patrik KS 1.14.39 0.23.57 55.81
28 Lavonen Tommi KS 1.15.35 0.24.53 54.81
Sihvola Eerik KS HYL -
Mertanen Simo LappRi HYL -
Lojamo Teemu KS HYL -
Valkonen Lauri IHR KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hurri Antti VeVe 30.21 0.00.00 45.38
2 Suurnäkki Juhana VeVe 32.23 0.02.02 41.62
3 Heikkilä Kari KS 32.47 0.02.26 40.21
4 Nyberg Henry Orient 35.20 0.04.59 36.47
5 Lindqvist Arttu KS 35.33 0.05.12 35.42
6 Sakki Eemil KS 38.09 0.07.48 32.23
7 Valo Johannes Navi 45.13 0.14.52 26.54
8 Sakki Jukka KS 56.36 0.26.15 20.68

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Anssi AnttU 54.49 0.00.00 66.77
2 Saarilaakso Miko LappRi 54.56 0.00.07 65.51
3 Karvonen Ossi KS 56.43 0.01.54 62.38
4 Rankinen Petteri KS 58.20 0.03.31 59.60
5 Tuviala Vesa KS 1.00.35 0.05.46 56.38
6 Pulli Veli-Matti RaVa 1.01.53 0.07.04 54.21
7 Kiintola Jarno KS 1.04.39 0.09.50 50.95
8 Urpalainen Jarkko MiVi 1.11.02 0.16.13 45.51
9 Rautio Mikko JoKu 1.12.30 0.17.41 43.75
10 Ojala Tero KS 2.25.02 1.30.13 21.45

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantela Jaani VeVe 54.04 0.00.00 47.99
2 Kurhinen Tomi RaVa 58.37 0.04.33 42.60
3 Tuokko Jyrki RaVa 1.08.57 0.14.53 34.81
4 Kaira Miikka KyS 1.12.07 0.18.03 31.93
5 Salminen Tommi KS 1.19.38 0.25.34 27.69

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KS 50.26 0.00.00 58.89
2 Similä Juha SKVuoksi 51.11 0.00.45 57.31
3 Tielinen Vesa LuuRa 53.02 0.02.36 54.61
4 Inkilä Juha LuuRa 54.40 0.04.14 52.30
5 Vidqvist Jouni TuMe 56.21 0.05.55 50.07
6 Pulli Tuomo LappRi 57.03 0.06.37 48.81
7 Pirtilä Timo KyS 58.11 0.07.45 47.22
8 Nurminen Pekka KS 59.58 0.09.32 45.20
9 Heinilä Hannu RaVa 1.00.26 0.10.00 44.23
10 Kalenius Jyrki SKVuoksi 1.02.18 0.11.52 42.31
11 Tasa Mika KaaRa 1.06.17 0.15.51 39.21
12 Ovaska Heikki LuuRa 1.10.41 0.20.15 36.24
Kilpinen Mika KyS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pasi IHR 47.25 0.00.00 56.61
2 Niemi Kari-Veli LappRi 50.53 0.03.28 51.88
3 Pulli Hannu LappRi 53.11 0.05.46 48.79
4 Laine Kimmo KyS 1.00.28 0.13.03 42.17
5 Vestola Heikki RaVa 1.01.15 0.13.50 40.91
6 Hämäläinen Markku RaVa 1.05.15 0.17.50 37.71
7 Myllärinen Hannu JoKu 1.06.40 0.19.15 36.24
8 Lindqvist Petri KS 1.08.46 0.21.21 34.48
9 Karlsson Henrik KS 1.13.56 0.26.31 31.47
10 Peni Hannu KS 1.14.48 0.27.23 30.50

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Pekka VeVe 46.44 0.00.00 51.87
2 Maajärvi Esa LappRi 47.30 0.00.46 49.93
3 Lehto Jarmo VeVe 48.32 0.01.48 47.80
4 Hämäläinen Jorma RaVa 49.39 0.02.55 45.68
5 Kurittu Lassi S-JKL 1.06.25 0.19.41 33.37
6 Tuononen Ismo KS 1.11.24 0.24.40 30.31
7 Laapas Ossi Joku 1.19.32 0.32.48 26.56
Vennelä Simo-Pekka RaVa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 39.04 0.00.00 54.75
2 Päivänranta Pertti JoKu 41.39 0.02.35 50.39
3 Määttä Asko KS 44.53 0.05.49 45.87
4 Tani Ossi KS 45.45 0.06.41 44.12
5 Peräkasari Kari LuuRa 1.02.55 0.23.51 31.45
6 Espo Matti KS 1.31.33 0.52.29 21.17
Pokela Erkki LuuRa HYL -
Immanen Pertti OrPo HYL -
Kuikko Seppo VeVe KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyyrönen Heikki KS 44.19 0.00.00 45.94
2 Mäkilä Ilmari EsSu 48.58 0.04.39 40.89
3 Savolainen Jukka LS-37 49.32 0.05.13 39.73
4 Liitiäinen Reijo AOK 51.06 0.06.47 37.85
5 Jarva Risto OrPo 54.59 0.10.40 34.56
6 Tuviala Jari KS 57.22 0.13.03 32.53
7 Herttuainen Vesa RaKaS 57.42 0.13.23 31.76
8 Rautio Pekka JoKu 59.25 0.15.06 30.27
9 Seitsonen Kauko Kajo 1.07.27 0.23.08 26.16
10 Sten Börje Orient 1.19.41 0.35.22 21.72

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rönn Ralf AOK 36.06 0.00.00 41.60
2 Karnaattu Mauri KS 41.14 0.05.08 34.60
3 Karppinen Pentti HU-46 51.16 0.15.10 26.36
4 Hovi Lasse KS 51.36 0.15.30 24.74

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kakkola Eero JoKu 38.47 0.00.00 36.56
2 Hänninen Pentti MikVa 46.13 0.07.26 28.38
3 Suutari Veikko JoKu 50.53 0.12.06 23.69

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räty Kalevi KS 51.57 0.00.00
2 Ripattila Mauno KS 57.31 0.05.34

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Miika KyS 1.01.06 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takanen Lari VeVe 43.59 0.00.00 62.73
2 Similä Henri SKVuoksi 45.51 0.01.52 57.16
3 Salomaa Antti-Ville Navi 46.03 0.02.04 53.92
4 Hasu Simo Orient 48.01 0.04.02 48.84

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tynys Joona KS 28.20 0.00.00 52.15
2 Pietikäinen Sauli KS 29.55 0.01.35 48.15
3 Salopelto Atso SKVuoksi 30.48 0.02.28 45.57
4 Lavikainen Lauri KyS 33.45 0.05.25 40.50
5 Saikko Antti LappRi 34.25 0.06.05 38.64
6 Rajala Matti KS 53.31 0.25.11 24.16
Ovaska Janne LuuRa KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Anni-Maija TP 39.23 0.00.00 80.35
2 Andelin Sanna LaTa 43.59 0.04.36 70.60
3 Hyyryläinen Laura AnttU 46.07 0.06.44 66.05
4 Murtola Elisa VeVe 48.28 0.09.05 61.62
5 Fincke Matleena AngA 50.19 0.10.56 58.17
6 Kiuru Veera RaKaS 50.30 0.11.07 56.79
7 Mänttäri Emilia KuoSu 1.01.02 0.21.39 46.01
8 Luoma Katja KS 1.01.15 0.21.52 44.88
9 Vääränen Sari KS 1.17.05 0.37.42 34.89

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Kirsi AR 33.40 0.00.00
2 Forsblom Niina KS 52.00 0.18.20

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Maria LappRi 37.21 0.00.00 56.39
2 Laukkanen Marja KS 41.57 0.04.36 47.70
3 Hyytiäinen Tuula Navi 50.21 0.13.00 37.65
4 Tammilehto Erika KS 1.38.42 1.01.21 18.14

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kirsi Navi 41.00 0.00.00
2 Siltanen-Ström Teija VeVe 49.17 0.08.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Heljä KS 45.20 0.00.00
2 Hyyrynen Virpi KS 47.27 0.02.07

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Einonen Päivi LS-37 33.26 0.00.00 52.74
2 Streng Marja KyS 35.01 0.01.35 47.84
3 Töyrylä Marja KyS 35.44 0.02.18 44.41
4 Vestola Arja NaTe 37.26 0.04.00 40.04

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 34.57 0.00.00 56.67
2 Lehto Ulla KyS 42.32 0.07.35 44.24
3 Kattelus Airi KS 57.16 0.22.19 31.13
4 Ahlqvist Kristiina Raus 59.33 0.24.36 28.27

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 37.21 0.00.00 56.93
2 Andelin Tarja LaTa 55.18 0.17.57 35.57
3 Juvonen Marja RaKaS 1.00.05 0.22.44 30.08

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 39.47 0.00.00
2 Särkkä Liisa Navi 1.11.53 0.32.06

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Jenna Navi 40.39 0.00.00 67.34
2 Suutari Säde KS 41.03 0.00.24 64.18
3 Espo Carita KS 43.05 0.02.26 58.77
4 Tani Leena KS 46.24 0.05.45 52.36
5 Hasu Eveliina KS 47.10 0.06.31 49.33

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Aino KyS 40.33 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Julia RaKaS 28.32 0.00.00 57.61
2 Hyyrynen Noora KS 29.17 0.00.45 54.45
3 Hasu Outi Orient 31.03 0.02.31 49.76
4 Väisänen Essi SKVuoksi 32.57 0.04.25 45.39
5 Juvakka Vilma SKVuoksi 32.59 0.04.27 43.85
6 Marttinen Sanni Navi 33.20 0.04.48 41.91