FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset ja AM
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Jarno RR 35.17 0.00.00 83.89
2 Nenonen Lauri SKVuoksi 38.16 0.02.59 77.02
3 Kotro Tuomas SKVuoksi 38.29 0.03.12 76.25
4 Hyyryläinen Juha AnttU 38.39 0.03.22 75.60
5 Manninen Heikki AnttU 39.00 0.03.43 74.59
6 Ahokas Niila IitPy 40.14 0.04.57 71.99
7 Niskanen Petteri RasHy 40.28 0.05.11 71.26
8 Syrjäläinen Arttu HS 41.17 0.06.00 69.55
9 Söyring Jani KS 41.36 0.06.19 68.71
10 Simola Mikko Pohjant 42.14 0.06.57 67.38
11 Taussi Jussi LappRi 44.10 0.08.53 64.14
12 Tani Jukka KS 44.40 0.09.23 63.14
13 Kohvakka Ilkka KS 45.06 0.09.49 62.25
14 Manninen Kalle AnttU 45.34 0.10.17 61.34
15 Sankari Matias IHR 45.49 0.10.32 60.73
16 Similä Lauri SKVuoksi 46.04 0.10.47 60.12
17 Urpalainen Jarkko MiehVi 46.16 0.10.59 59.59
18 Similä Juha SKVuoksi 46.37 0.11.20 58.87
19 Nenonen Heikki SKVuoksi 46.58 0.11.41 58.16
20 Mertanen Simo LappRi 47.03 0.11.46 57.79
21 Taussi Ville LappRi 48.48 0.13.31 55.45
22 Tonder Mika SKVuoksi 48.49 0.13.32 55.18
23 Metsämuuronen Niko YlämPy 49.55 0.14.38 53.71
24 Lojamo Teemu KS 50.30 0.15.13 52.83
25 Väisänen Patrik KS 50.57 0.15.40 52.12
26 Kansonen Jari JoKu 52.29 0.17.12 50.35
27 Sihvola Eerik KS 52.41 0.17.24 49.92
28 Pukema Hannu-Pekka RR 53.52 0.18.35 48.59
29 Hasu Simo Orient 53.59 0.18.42 48.25
30 Lehmus Mikko SKVuoksi 54.46 0.19.29 47.33
31 Similä Henri SKVuoksi 55.55 0.20.38 46.13
32 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 56.28 0.21.11 45.45
33 Salopelto Atso SKVuoksi 56.52 0.21.35 44.91
34 Lintunen Sampsa RaKaS 58.27 0.23.10 43.48
35 Huhta Kari ORa 59.53 0.24.36 42.23
36 Pokela Jukka LuuRa 1.04.17 0.29.00 39.14

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskelainen Marko IitPy 36.48 0.00.00 31.11
2 Pakkanen Raimo MiehVi 39.31 0.02.43 27.52
3 Lindén Tom KS 40.56 0.04.08 25.17
4 Markku Juho RaKaS 45.43 0.08.55 21.28

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vennelä Miika Koovee 34.28 0.00.00 66.55
2 Karvonen Ossi KS 36.31 0.02.03 61.76
3 Tuviala Vesa KS 36.45 0.02.17 60.33
4 Rankinen Petteri KS 39.17 0.04.49 55.47
5 Saarela Jarno Orient 40.51 0.06.23 52.40
6 Hämäläinen Esa PunKu 41.10 0.06.42 51.07
7 Saarilaakso Miko LappRi 42.07 0.07.39 49.01
8 Virtanen Jussi LipTa 44.43 0.10.15 45.31
9 Kiintola Jarno KS 46.54 0.12.26 42.38
10 Nykänen Ville LappRi 51.00 0.16.32 38.23

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuliniemi Harri LappRi 37.56 0.00.00 60.19
2 Turkki Antti ORa 38.02 0.00.06 58.75
3 Tervala Mika RaVa 38.15 0.00.19 57.13
4 Kurhinen Tomi RaVa 40.48 0.02.52 52.36
5 Salonen Mika KS 41.55 0.03.59 49.80
6 Ilonen Hannu SKVuoksi 42.17 0.04.21 48.21
7 Pohjola Pasi Lynx 43.57 0.06.01 45.27
8 Hirvonen Petri EKSu 58.43 0.20.47 33.05

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KS 30.20 0.00.00 60.87
2 Vantaala Jouni LamSä 31.38 0.01.18 57.95
3 Mattinen Reijo JoKu 31.51 0.01.31 57.14
4 Tielinen Vesa LuuRa 33.41 0.03.21 53.64
5 Eriksson Kim Orient 34.19 0.03.59 52.27
6 Nurminen Pekka KS 34.23 0.04.03 51.78
7 Pyymäki Aku KS 35.30 0.05.10 49.78
8 Ylönen Kari IHR 35.49 0.05.29 48.97
9 Venäläinen Vesa JoKu 36.37 0.06.17 47.54
10 Koskivirta Eero EKSu 36.53 0.06.33 46.84
11 Väyrynen Timo KyS 38.29 0.08.09 44.55
12 Veijola Harri LamSä 39.38 0.09.18 42.92
13 Hietanen Ari KS 41.21 0.11.01 40.82
14 Syrjäläinen Janne AnttU 41.54 0.11.34 39.97
15 Tasa Mika KaaRa 43.14 0.12.54 38.44
16 Kilpinen Mika KyS 43.39 0.13.19 37.77
17 Hakulinen Pekka EsSu 43.58 0.13.38 37.19
18 Mattila Riku KS 45.16 0.14.56 35.83
19 Peltonen Jukka LappRi 46.48 0.16.28 34.38
20 Maikkola Esa KyS 47.48 0.17.28 33.38
21 Heikkilä Matti KS 53.11 0.22.51 29.76
22 Reiman Markku JäPa 1.06.11 0.35.51 23.71

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pasi IHR 29.28 0.00.00 54.24
2 Niemi Kari-Veli LappRi 31.34 0.02.06 50.09
3 Markki Tapio EsSu 34.15 0.04.47 45.67
4 Heinonen Juha KaaRa 35.23 0.05.55 43.72
5 Heikkilä Kari KS 36.17 0.06.49 42.16
6 Myllärinen Hannu JoKu 36.24 0.06.56 41.56
7 Virtanen Markku LamSä 36.39 0.07.11 40.81
8 Martiskainen Juho SKVuoksi 36.42 0.07.14 40.28
9 Mäntynen Ari KyS 37.02 0.07.34 39.46
10 Mursinoff Jukka LappRi 38.12 0.08.44 37.81
11 Markku Jouni MulPa 40.24 0.10.56 35.32
12 Lindqvist Petri KS 41.53 0.12.25 33.66
13 Karvinen Antti Orient 44.18 0.14.50 31.44
14 Karlsson Henrik KS 44.44 0.15.16 30.75
15 Peni Hannu KS 48.29 0.19.01 28.02

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyppänen Timo EKSu 28.21 0.00.00 50.60
2 Nyberg Henry Orient 32.21 0.04.00 43.68
3 Lavonen Hannu MiehVi 35.12 0.06.51 39.53
4 Maajärvi Esa LappRi 37.03 0.08.42 36.97
5 Laapas Ossi JoKu 39.11 0.10.50 34.41
6 Nyström Jan-Eric AOK 40.18 0.11.57 32.92
7 Mänttäri Jakke InkTe 40.32 0.12.11 32.20
8 Tuononen Ismo KS 44.11 0.15.50 29.06
9 Nykänen Kimmo PyhtVo 49.12 0.20.51 25.66
9 Salonen Kauko KyS 49.12 0.20.51 25.66
11 Währn Hannu KyS 1.24.38 0.56.17 14.41

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 24.38 0.00.00 53.52
2 Peippo Tapio SKVuoksi 26.43 0.02.05 48.88
3 Tani Ossi KS 28.53 0.04.15 44.79
4 Pokela Erkki LuuRa 29.05 0.04.27 44.06
5 Pellinen Veikko JoKu 29.29 0.04.51 43.04
6 Määttä Asko KS 29.53 0.05.15 42.05
7 Kekki Mikko I KS 31.04 0.06.26 40.05
8 Immanen Pertti OrPo 32.16 0.07.38 38.18
9 Hämäläinen Timo RaVa 32.47 0.08.09 37.20
10 Ilonen Kalevi Orient 32.51 0.08.13 36.75
11 Pulli Martti LappRi 32.59 0.08.21 36.22
12 Espo Matti KS 33.17 0.08.39 35.53
13 Nurmiainen Juha LuuRa 34.56 0.10.18 33.49
14 Välimäki Pertti LS-37 36.09 0.11.31 32.02
15 Martikainen Sakari KS 36.45 0.12.07 31.16
16 Lappalainen Martti Navi 39.44 0.15.06 28.51
17 Paikkala Jarmo Jyry 41.01 0.16.23 27.32

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Jaakko LappRi 30.47 0.00.00 35.92
2 Herttuainen Vesa RaKaS 34.45 0.03.58 31.39
3 Ukkonen Aimo RaKaS 38.33 0.07.46 27.90
4 Paukkunen Ossi RaKaS 38.52 0.08.05 27.29
5 Reiman Hannu KS 42.56 0.12.09 24.35
6 Nupponen Esko RaKaS 43.09 0.12.22 23.88
7 Rautio Pekka JoKu 43.58 0.13.11 23.09
8 Ryytty Urho SKVuoksi 44.22 0.13.35 22.54
9 Kykkänen Herkko KaaRa 46.29 0.15.42 21.19
10 Forsblom Lars KS 47.01 0.16.14 20.63
11 Tuviala Jari KS 51.48 0.21.01 18.44
12 Ilkka Eero Lynx 57.55 0.27.08 16.23

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 29.33 0.00.00 39.93
2 Karnaattu Mauri KS 33.49 0.04.16 34.23
3 Kvick Aimo IHR 36.07 0.06.34 31.44
4 Salo Eero InkTe 36.32 0.06.59 30.48
5 Sorola Matti MulPa 37.01 0.07.28 29.48
6 Martikainen Erkki LS-37 37.43 0.08.10 28.35
7 Hjelm Kalevi EKSu 37.49 0.08.16 27.69
8 Salminen Kari MikVa 42.15 0.12.42 24.26
9 Backman Tauno RaVa 48.46 0.19.13 20.56

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Heimo RaKaS 34.34 0.00.00 35.01
2 Jaffe Paul KaaRa 36.14 0.01.40 32.56
2 Syrjänen Jukka KyS 36.14 0.01.40 32.56
4 Markku Kalevi RaKaS 39.15 0.04.41 28.52
5 Ryyppö Toivo RaKaS 40.43 0.06.09 26.75
6 Kettunen Aarne KS 42.28 0.07.54 24.93
7 Pulli Erkki RaKaS 45.47 0.11.13 22.47

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pystynen Paavo RaKaS 31.49 0.00.00 31.08
2 Hasu Veikko KS 32.53 0.01.04 27.82
3 Majoinen Arvo RaKaS 33.44 0.01.55 24.92

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvi Joonas RaKaS 33.47 0.00.00
2 Hakkarainen Markus RaKaS 37.12 0.03.25

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 22.43 0.00.00 56.76
2 Rantala Valtteri RaVa 25.05 0.02.22 50.85
3 Tynys Joona KS 27.44 0.05.01 45.49
4 Saikko Antti LappRi 30.24 0.07.41 41.05
5 Ollikka Jani KS 31.15 0.08.32 39.49
6 Lindroos Joose SKVuoksi 33.15 0.10.32 36.70
7 Tervala Miska RaVa 33.17 0.10.34 36.25
8 Ovaska Janne LuuRa 34.28 0.11.45 34.60
9 Irtola Miika KS 34.49 0.12.06 33.86
10 Jaarinen Timi VeVe 35.55 0.13.12 32.44
11 Lavikainen Lauri KyS 38.50 0.16.07 29.64
12 Pietikäinen Sauli KS 42.55 0.20.12 26.50
13 Seppälä Miro VeVe 49.29 0.26.46 22.71
14 Maisalmi Juho KyS 1.02.54 0.40.11 17.64
15 Rikka Sami KyS 1.15.15 0.52.32 14.56

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Anni-Maija TP 29.38 0.00.00 75.01
2 Nurmela Maiju RaKaS 39.14 0.09.36 56.00
3 Hyyryläinen Laura AnttU 40.23 0.10.45 53.77
4 Tonder Marja AlatPi 40.29 0.10.51 53.01
5 Suomalainen Riikka LappRi 41.01 0.11.23 51.69
6 Tahvanainen Venla EsSu 41.30 0.11.52 50.47
7 Kiuru Veera RaKaS 41.38 0.12.00 49.70
8 Seppä Marjaana LuuRa 45.59 0.16.21 44.44
9 Kaipiainen Hanna KyS 46.52 0.17.14 43.05
10 Juvonen Matleena RaKaS 49.27 0.19.49 40.28
11 Laitinen Riikka SKVuoksi 50.41 0.21.03 38.80
12 Julku Päivi KyS 52.20 0.22.42 37.08
13 Vääränen Sari KS 55.50 0.26.12 34.30
14 Lintunen Marjut RaKaS 1.07.02 0.37.24 28.19

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 36.55 0.00.00 43.09
2 Huusari Heidi InkTe 49.03 0.12.08 31.21
3 Paavola Tiia MeKu 53.21 0.16.26 27.58
4 Tammilehto Erika KS 1.04.41 0.27.46 21.82
5 Friari Päivi SKVuoksi 1.08.42 0.31.47 19.68

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkinen Katarina KS 31.01 0.00.00 38.35
2 Dahlman Maarit RaVa 31.58 0.00.57 35.82
3 Tonder Mari SKVuoksi 33.11 0.02.10 33.16
4 Hämäläinen Satu KaaRa 50.33 0.19.32 20.88
5 Soini Anu KyS 55.51 0.24.50 18.10

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietanen Pia KS 36.09 0.00.00 38.59
2 Hyyrynen Virpi KS 37.15 0.01.06 36.33
3 Kurhinen Maria KyS 41.44 0.05.35 31.43
4 Korhonen Eeva RaKaS 43.39 0.07.30 29.09
5 Mänttäri Liisa RaKaS 56.06 0.19.57 21.89
6 Saajanen Sari JoKu 59.52 0.23.43 19.81

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vestola Arja NaTe 27.28 0.00.00
2 Töyrylä Marja KyS 29.48 0.02.20

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 29.26 0.00.00 45.84
2 Kekki Päivi KS 30.31 0.01.05 43.11
3 Kattelus Airi KS 32.28 0.03.02 39.48
4 Bomb-Nurmi Hilkka LappRi 34.36 0.05.10 36.07
5 Väisänen Ritva KyS 35.34 0.06.08 34.14
6 Rantalainen Tuija NaTe 45.52 0.16.26 25.74
7 Salonen Iiris KyS 53.33 0.24.07 21.42

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 26.21 0.00.00 47.83
2 Tikka Eija RaKaS 27.32 0.01.11 44.06
3 Dahlman Kaija RaVa 29.33 0.03.12 39.45
4 Rantalainen Arja NaTe 29.41 0.03.20 37.68
5 Kukkonen Marja RaKaS 36.56 0.10.35 29.01

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 30.58 0.00.00 38.58
2 Talka Riitta RaKaS 32.48 0.01.50 33.69
3 Ryytty Raija SKVuoksi 35.34 0.04.36 28.55

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Hilkka KS 1.13.33 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tani Leena KS 42.26 0.00.00
2 Suutari Säde KS 46.29 0.04.03

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Emilia RaVa 32.38 0.00.00 59.05
2 Väyrynen Aino KyS 34.21 0.01.43 55.04
3 Pekkalin Roosa KS 35.22 0.02.44 52.44
4 Hietanen Pinja KS 35.39 0.03.01 51.01
5 Espo Maria KS 36.13 0.03.35 49.21
6 Kunelius Tiia KS 40.27 0.07.49 43.17
7 Suutari Mirka KS 41.03 0.08.25 41.66
8 Väyrynen Anni KyS 41.19 0.08.41 40.52
9 Rajala Maria KS 48.29 0.15.51 33.78

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Metsola Roosa KyS 25.04 0.00.00 54.62
2 Hyyrynen Noora KS 27.00 0.01.56 50.02
3 Korhonen Julia RaKaS 29.16 0.04.12 45.51
4 Juvakka Vilma SKVuoksi 29.25 0.04.21 44.64
5 Väisänen Essi SKVuoksi 29.29 0.04.25 43.91
6 Leinonen Miisa-Maria KyS 34.28 0.09.24 37.02
7 Hasu Outi Orient 35.04 0.10.00 35.85
8 Hyvärinen Roosa RaVa 35.19 0.10.15 35.07
9 Pakkanen Reetta VeVe 36.21 0.11.17 33.56
10 Suutari Saana VeVe 43.38 0.18.34 27.53
11 Koskiaho Anni-Elina VeVe 49.04 0.24.00 24.10
12 Toivari Ida VeVe 49.43 0.24.39 23.41

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Valtteri VeVe 20.28 0.00.00
2 Pätäri Viljami KS 21.51 0.01.23
3 Pylvänäinen Samu KS 22.51 0.02.23
4 Suutari Matti VeVe 23.24 0.02.56
5 Niskanen Janne VeVe 24.23 0.03.55
6 Väyrynen Antti KyS 24.39 0.04.11
7 Pätäri Valtteri KS 25.48 0.05.20
8 Takanen Samu VeVe 30.51 0.10.23
9 Kuusimaa Akseli VeVe 31.58 0.11.30

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hasu Iina Orient 23.36 0.00.00
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 29.42 0.06.06
3 Ruoti Roosa VeVe 33.16 0.09.40
4 Hirvikallio Noora LuuRa 41.02 0.17.26
5 Pyymäki Elsa KS 45.24 0.21.48

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasi Antti KyS 15.23 0.00.00
2 Laukkanen Vili KS 19.23 0.04.00
3 Niemi Oskari LappRi 21.29 0.06.06
4 Pousi Juho VeVe 22.52 0.07.29
5 Lindén Mikael KS 23.27 0.08.04
6 Peltonen Linus LappRi 24.59 0.09.36
7 Asikainen Paavo KS 26.29 0.11.06
8 Koivisto Daniel KyS 30.44 0.15.21
9 Asikainen Arttu Navi 31.05 0.15.42
10 Hyyrynen Arttu KS 32.45 0.17.22
11 Hietanen Pauli KS 1.13.41 0.58.18

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heijari Iida VeVe 23.51 0.00.00
2 Pylvänäinen Henna KS 24.03 0.00.12
3 Kääriä Venla KyS 24.19 0.00.28
4 Ryytty Mari SKVuoksi 25.42 0.01.51
5 Ahvonen Karoliina JoKu 27.50 0.03.59
6 Kyötikki Nina VeVe 29.52 0.06.01
7 Vesikko Venla JoKu 31.58 0.08.07

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Pyry KS 12.35 0.00.00
2 Heikkilä Niklas KS 14.17 0.01.42
3 Hakulinen Saku VeVe 15.28 0.02.53
4 Turkki Eero ORa 15.41 0.03.06
5 Lindqvist Arttu KS 15.51 0.03.16
6 Syrjäläinen Lauri HS 16.04 0.03.29
7 Kotro Väinö KyS 16.08 0.03.33
8 Hirvikallio Teemu LuuRa 19.11 0.06.36
9 Luukkonen Teppo KS 20.13 0.07.38
10 Takanen Aaro VeVe 21.56 0.09.21
11 Kiero Aaro LappRi 23.50 0.11.15
12 Koivisto Mikael KyS 31.11 0.18.36
13 Mänttäri Eino JoKu 36.51 0.24.16
14 Mänttäri Eero JoKu 44.18 0.31.43
15 Huuhko Tuomas LuuRa 46.12 0.33.37

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 13.14 0.00.00
2 Ovaska Jenni LuuRa 14.07 0.00.53
3 Ruoti Miina VeVe 15.34 0.02.20
4 Pakkanen Raita VeVe 16.05 0.02.51
5 Ollikainen Jatta Navi 17.32 0.04.18
6 Kiero Ira LappRi 18.13 0.04.59
7 Ojala Jutta VeVe 21.03 0.07.49
8 Espo Elina KS 23.04 0.09.50
9 Piispa Kiia-Maria LuuRa 24.52 0.11.38
10 Peltonen Riikka KS 31.48 0.18.34
11 Laitinen Emilia VeVe 43.11 0.29.57
12 Niskanen Nelli VeVe 59.36 0.46.22
13 Vesikko Pihla JoKu 1.13.37 1.00.23

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Aaro KS 9.45 0.00.00
2 Tasa Benjamin KaaRa 10.25 0.00.40
2 Virtanen Akseli KyS 10.25 0.00.40
4 Hirvikallio Henri LuuRa 12.36 0.02.51
5 Gango Evert KyS 13.04 0.03.19
6 Suutari Taavi VeVe 13.14 0.03.29
7 Paavola Eetu KeU 13.37 0.03.52
8 Hyyrynen Aapo KS 13.42 0.03.57
9 Suurnäkki Elias KS 16.04 0.06.19
10 Soini Otto KyS 19.46 0.10.01
11 Siljander Onni VeVe 22.58 0.13.13

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Liisa KS 10.14 0.00.00
2 Kiero Veera LappRi 10.41 0.00.27
3 Simola Aino IitPy 10.48 0.00.34
4 Hietanen Pihla KS 12.41 0.02.27
5 Piispa Neea-Noora LuuRa 13.58 0.03.44
6 Kurhinen Anna RaVa 14.18 0.04.04
7 Heikkinen Ida VeVe 14.27 0.04.13
8 Pussinen Nea RaKaS 15.37 0.05.23
9 Vallema Henrika VeVe 15.46 0.05.32
10 Nikkinen Noora KS 16.32 0.06.18
11 Hyvärinen Anni RaVa 16.51 0.06.37
12 Juvakka Aino LappRi 17.45 0.07.31
13 Lassila Liisa KS 18.03 0.07.49
13 Soini Mette KyS 18.03 0.07.49
15 Heijari Eevi VeVe 20.42 0.10.28
16 Rautamaa Henna VeVe 23.51 0.13.37
17 Holopainen Anna KS 29.26 0.19.12
18 Satama Sini VeVe 29.44 0.19.30

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Onni KyS 16.43 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 20.16 0.03.33
3 Orola Aleksi VeVe 20.36 0.03.53
4 Ollikainen Joel Navi 21.02 0.04.19
5 Kurhinen Samuel RaVa 21.29 0.04.46
6 Ojala Urho KS 21.59 0.05.16
7 Tasa Petrus KaaRa 24.02 0.07.19
8 Kontinen Joona VeVe 24.12 0.07.29
9 Ruoti Eeli VeVe 26.37 0.09.54
10 Niskanen Aatu VeVe 45.46 0.29.03

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huuhko Venla LuuRa 19.28 0.00.00
2 Tonder Oona SKVuoksi 20.11 0.00.43
3 Nikkinen Kristina KS 22.07 0.02.39
4 Pätäri Emilia KS 22.20 0.02.52
5 Hirvikallio Saara LuuRa 23.48 0.04.20
6 Piispa Inka-Liisa LuuRa 23.51 0.04.23
7 Suurnäkki Anna VeVe 24.09 0.04.41
8 Hasu Aino Orient 25.37 0.06.09
9 Laitinen Julia VeVe 33.54 0.14.26