FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Poolan Pamaus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Mikko YKV 40.29 0.00.00 72.78
2 Uitto Jussi RasKu 44.17 0.03.48 65.87
3 Hemminki Jukka RaJu 45.36 0.05.07 63.32
4 Tuomaala Juuso IkNV 46.02 0.05.33 62.08
5 Latva Niko SuJu 46.03 0.05.34 61.42
6 Kronberg Patrick Femman 47.18 0.06.49 59.18
7 Hämäläinen Ville VaaSu 50.23 0.09.54 54.97
8 Smeds Christoffer NOK 52.59 0.12.30 51.72
9 Vesterback Jonas Malax 55.09 0.14.40 49.15
10 Rinta Matias LapVi 56.04 0.15.35 47.82
11 Puntila Jaakko SuJu 57.30 0.17.01 46.12
12 Vesterback Lucas Malax 58.10 0.17.41 45.08
13 Holm Christian Femman 58.31 0.18.02 44.31
14 Ala-Louvesniemi Jarkko VaaSu 1.06.37 0.26.08 38.48
15 Patana Valtteri LapVi 1.09.23 0.28.54 36.52
Kronberg Christian Femman HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nisula Marko TeuRi 34.50 0.00.00 47.38
2 Grannas Fredrik Vörå 42.28 0.07.38 37.40
3 Uitto Juha RasKu 44.39 0.09.49 34.19
4 Öhman Andreas Malax 52.14 0.17.24 28.04
5 Leppäniemi Jani VetU 56.25 0.21.35 24.86
Perus Jens NOK EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kamila Kai SuJu 32.07 0.00.00 46.02
2 Reinikka Timo VaaSu 33.54 0.01.47 42.29
3 Rantala Mika RaJu 37.42 0.05.35 36.85
4 Ruokola Ilkka RaJu 37.44 0.05.37 35.64
5 Nevala Pasi TeuRi 41.33 0.09.26 31.30
Rinta-Keturi Mika RaJu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Arto SuJu 36.10 0.00.00 47.86
2 Holmback Johan Malax 38.32 0.02.22 43.96
3 Koskela Heikki RaJu 40.31 0.04.21 40.89
4 Rinta Jari PoRa 42.07 0.05.57 38.46
5 Hakala Eero Femman 42.44 0.06.34 37.03
6 Kattelus Matti LapVi 44.51 0.08.41 34.46
7 Lyyluoma Pasi TeuRi 45.05 0.08.55 33.46
8 Kinnari Jukka SuJu 46.54 0.10.44 31.37

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 28.54 0.00.00 48.95
2 Ahola Arvo RasKu 30.03 0.01.09 46.49
3 Toppari Reijo KauWi 30.52 0.01.58 44.69
4 Pikkumäki Jouni RasKu 31.46 0.02.52 42.87
5 Hautala Eero KortJV 32.04 0.03.10 41.91
6 Mäki-Kamppi Kari RasKu 32.13 0.03.19 41.17
7 Lusa Hannu RaJu 33.32 0.04.38 39.03
7 Kangasmäki Esa SuJu 33.32 0.04.38 39.03
9 Eilola Juhani RasKu 37.42 0.08.48 33.77
10 Rintaluoma Kari TeuRi 39.18 0.10.24 31.95
11 Palomäki Eero Femman 39.30 0.10.36 31.34
12 Vallbacka Heikki KortJV 43.23 0.14.29 28.13
13 Nylund Ingemar Femman 44.53 0.15.59 26.79
Nygård Kenneth Solf EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 31.55 0.00.00 44.76
2 Rintamäki Seppo RaJu 33.48 0.01.53 41.69
3 Hilli Veikko RaJu 37.32 0.05.37 37.03
4 Joki Sauli VetU 38.42 0.06.47 35.41
5 Alanen Martti RasKu 39.02 0.07.07 34.61
6 Luuri Pertti RaJu 40.24 0.08.29 32.95
7 Lillsjö Bengt Malax 43.07 0.11.12 30.43
8 Nuuttila Kari KauKa 44.10 0.12.15 29.26
9 Enegren Jan Solf 46.08 0.14.13 27.59
10 Hautala Arto VaaSu 46.22 0.14.27 27.03
11 Pihlajamaa Martti VetU 48.46 0.16.51 25.30
12 Kronberg Håkan Femman 1.01.37 0.29.42 19.71
Nyman Leif Femman EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 26.40 0.00.00 48.61
2 Hartvik Seppo Malax 30.59 0.04.19 41.21
3 Eno Kaarlo TeuRi 32.47 0.06.07 38.36
4 Majasaari Kari SuJu 32.52 0.06.12 37.67
5 Myllyaho Lasse KeuKi 33.14 0.06.34 36.67
6 Rauma Håkan Botnia 33.19 0.06.39 35.99
7 Svedström Mats NOK 33.45 0.07.05 34.95
8 Williamsson Bo-Göran VaaSu 39.09 0.12.29 29.63
9 Närvä Martti SuJu 41.10 0.14.30 27.71
10 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 43.22 0.16.42 25.86
11 Harju Jorma KortJV 48.51 0.22.11 22.56

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Seppo KanSu 28.25 0.00.00 41.50
2 Kankaanpää Jussi RaJu 30.41 0.02.16 37.99
3 Forsén Björn NOK 31.01 0.02.36 37.15
4 Torrkulla Roy Minken 32.13 0.03.48 35.34
5 Peltola Lasse SuJu 33.25 0.05.00 33.67
6 Pensas Mauri Malax 35.22 0.06.57 31.42
7 Lågland Henry VaaSu 35.32 0.07.07 30.89
8 Keskinen Jouko RaJu 36.19 0.07.54 29.85
9 Lilja Matti RaJu 37.22 0.08.57 28.65
10 Kujala Seppo PoRa 38.02 0.09.37 27.79
11 Saarimäki Jorma VaaSu 38.13 0.09.48 27.30
12 Taipalus Esko RasKe 39.37 0.11.12 25.99
13 Lähdekorpi Mauri Femman 40.03 0.11.38 25.37
14 Korvakangas Reino VaaSu 42.17 0.13.52 23.71
Mäkinen Juhani SalRe EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siltala Raimo KauWi 35.03 0.00.00 31.63
2 Latvala Matti RaJu 37.06 0.02.03 28.76
3 Staffans Per-Erik Vörå 39.19 0.04.16 26.08
4 Riihonen Taisto KauKa 40.48 0.05.45 24.11
5 Öhman Henrik Malax 45.16 0.10.13 20.81

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Lars Femman 29.09 0.00.00 36.30
2 Storm Sven-Olof Femman 29.52 0.00.43 34.36
3 Knuuttila Helge VaaSu 32.34 0.03.25 30.54
4 Salmi Aimo VaaSu 36.19 0.07.10 26.51
5 Kataja Reino SuJu 45.09 0.16.00 20.62
Patana Tapio VetU HYL -
Sabel Per-Erik Femman EIL -
Ingmar Sandberg Femman EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mansikkamäki Lauri KauWi 32.14 0.00.00
2 Koivunen Matti RaJu 34.06 0.01.52

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varamäki Veikko RaJu 45.44 0.00.00
2 Ojajärvi Armas KuortKu 1.17.54 0.32.10

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markkila Eero RasKu 43.01 0.00.00
1 Puntila Janne SuJu 43.01 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Joakim Femman 38.20 0.00.00 42.71
2 Grahn Viljam NOK 38.25 0.00.05 40.49
3 Kaksonen Tero YKV 39.23 0.01.03 37.42
4 Saari Juho PoRa 39.50 0.01.30 34.94

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lammi Aleksi LapVi 29.00 0.00.00 42.63
2 Jern Jonas Femman 29.06 0.00.06 41.68
3 Snickars Caj Solf 30.45 0.01.45 38.69
4 Hakala Matias LapVi 31.34 0.02.34 36.96
5 Herttua Matti LapVi 33.10 0.04.10 34.48
6 Ylipulli Eero VaaSu 33.28 0.04.28 33.47
7 Hyvönen Johannes Solf 33.32 0.04.32 32.72
8 Kattelus Tuomas LapVi 34.58 0.05.58 30.71
9 Punkari Timo YKV 42.29 0.13.29 24.73
Saari Jani PoRa EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rintala Niku TeuRi 17.30 0.00.00
2 Nisula Joona TeuRi 23.39 0.06.09
3 Hemminki Joni RaJu 26.49 0.09.19
4 Grahn Eskil NOK 31.54 0.14.24
5 Nylund William Femman 54.36 0.37.06
Saari Joni PoRa EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Sakari RaJu 12.55 0.00.00
2 Nurmi Miika VaaSu 13.09 0.00.14
3 Kauppi Anssi LaihLu 13.45 0.00.50
4 Kaksonen Teemu YKV 17.58 0.05.03
5 Helenelund Hugo NOK 19.08 0.06.13
6 Somppi Simo-Atte LaihLu 20.23 0.07.28
7 Vilpakka Jaakko LapVi 21.11 0.08.16
8 Ala-Honkola Olli VaaSu 28.15 0.15.20
9 Mäkelä Valtteri PoRa 41.05 0.28.10

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Juho LapVi 18.23 0.00.00
2 Viianen Lauri LaihLu 20.50 0.02.27
3 Hölsö Severi YKV 22.17 0.03.54
4 Kuusisto Topi LaihLu 24.05 0.05.42
5 Laasanen Matti LaihLu 24.40 0.06.17
6 Kauppi Lauri LaihLu 28.21 0.09.58
7 Rinta-Keturi Niko RaJu 34.03 0.15.40

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niska Valtteri LapVi 10.07 0.00.00
2 Vuorela Johannes YKV 12.20 0.02.13
3 Talonpoika Tuomas VaaSu 15.17 0.05.10
4 Nisula Ville TeuRi 17.27 0.07.20
5 Hemminki Niko RaJu 17.29 0.07.22
6 Rinta-Koski Eemeli PoRa 18.18 0.08.11
7 Lindgren Joona KortJV 18.44 0.08.37
8 Friman Lasse Solf 25.02 0.14.55
9 Niemi Jaakko PoRa 49.14 0.39.07

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holmback Emil Malax 18.36 0.00.00
2 Nevala Roni TeuRi 20.42 0.02.06

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gurtchenkova Natalia NOK 39.10 0.00.00
Nurmi Kirsi VaaSu EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Seija SuJu 38.34 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björndahl Lilian Falken 40.07 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wasström Lotta Solf 34.19 0.00.00 34.51
2 Blomqvist Eija Femman 39.14 0.04.55 27.92
3 Sandberg Isa Femman 43.19 0.09.00 23.24

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 30.22 0.00.00 44.98
2 Strandberg Annika Femman 30.37 0.00.15 43.87
3 Snickars Virpi Solf 34.06 0.03.44 38.72
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 35.56 0.05.34 36.12
5 Wik-Nylund Elisabeth Femman 39.07 0.08.45 32.59
6 Reinikka Louise VaaSu 40.44 0.10.22 30.74
7 Koskela Sari RaJu 41.30 0.11.08 29.62
8 Sivula Kaija AlajA 47.33 0.17.11 25.38
9 Kattelus Päivi LapVi 53.42 0.23.20 22.05
10 Friman Rose-Maj Solf 58.09 0.27.47 19.97

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 34.39 0.00.00 45.73
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 36.20 0.01.41 40.34
3 Ojajärvi Päivi RasKe 49.29 0.14.50 27.22

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eriksson-Kronberg Monica Femman 1.03.00 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 23.39 0.00.00 51.30
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 24.02 0.00.23 47.96
3 Fred Bodil Femman 25.53 0.02.14 42.18
Lähdekorpi Kaija Femman KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 26.08 0.00.00 36.74
2 Peltola Hilkka SuJu 35.27 0.09.19 26.27
3 Koivunen Helena RaJu 35.42 0.09.34 25.28
4 Louko Raija YKV 37.35 0.11.27 23.25
5 Mäkelä Marjatta PoRa 39.24 0.13.16 21.44
6 Keskinen Leila RaJu 43.35 0.17.27 18.73

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Elina NOK 37.29 0.00.00 42.62
2 Latva-Kiskola Piia RasKu 50.30 0.13.01 29.26
3 Friman Sonja Solf 1.02.38 0.25.09 21.68

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Ella VaaSu 34.54 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Manderbacka Hanne VaaSu 28.43 0.00.00 43.65
2 Mellberg Sonja VaaSu 29.56 0.01.13 40.83
3 Rajala Milla LapVi 30.47 0.02.04 38.68
4 Muhonen Emma VaaSu 33.40 0.04.57 34.44
5 Välimaa Kristiina VaaSu 35.18 0.06.35 31.96
6 Kuusela Julia RasKu 44.41 0.15.58 24.54
Ahola Veera VaaSu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Sanna RaJu 20.30 0.00.00
2 Muhonen Anni VaaSu 28.34 0.08.04
3 Rinta-Koski Aino PoRa 31.10 0.10.40
4 Hakala Noora LapVi 37.11 0.16.41

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emma LapVi 17.38 0.00.00
2 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 19.30 0.01.52
3 Tuomisto Satu VaaSu 19.36 0.01.58
4 Tuomisto Anu VaaSu 22.59 0.05.21
5 Heikinmäki Maija LaihLu 27.23 0.09.45
6 Hakala Jonna Femman 28.48 0.11.10
7 Hakala Anna-Kaisa LapVi 29.25 0.11.47
8 Alasaari Aino LaihLu 33.27 0.15.49
9 Höstman Ellinor Solf 39.56 0.22.18
10 Syrjälä Annamari LaihLu 1.12.42 0.55.04

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nuuttila Anni KauKa 20.36 0.00.00
2 Viianen Jenna LaihLu 22.40 0.02.04
3 Rinta-Keturi Anni RaJu 23.04 0.02.28
4 Katajamäki Henna-Riina KauWi 23.07 0.02.31
5 Välimaa Eveliina VaaSu 23.16 0.02.40
6 Kamila Minerva SuJu 26.11 0.05.35
7 Alakortes Henrietta KauKa 27.34 0.06.58
8 Ruokola Anna RaJu 41.22 0.20.46
9 Keskinen Nella VäVi 41.25 0.20.49
10 Kaksonen Terhi YKV 49.46 0.29.10
Vuorela Aliina YKV KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haglund Sofia Solf 12.37 0.00.00
2 Stark Alexandra Solf 16.38 0.04.01
3 Holmback Emma Malax 18.22 0.05.45

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemi Tiina PoRa 13.05 0.00.00
2 Kuusisto Sanni LaihLu 15.02 0.01.57
3 Hölsö Henriikka YKV 17.18 0.04.13
4 Viianen Eveliina LaihLu 19.00 0.05.55
5 Lammi Tara KauWi 19.42 0.06.37
6 Ylipulli Veera VaaSu 20.06 0.07.01
7 Innanen Milla LaihLu 23.05 0.10.00
8 Haglund Emma Solf 23.58 0.10.53
9 Nevala Ronja TeuRi 28.41 0.15.36