FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kakkurin Kavalat
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 1.08.32 0.00.00 66.19
2 Hämäläinen Ville VaaSu 1.10.43 0.02.11 62.78
3 Kettunen Heikki VaajTe 1.34.01 0.25.29 46.18
4 Kaksonen Tero YKV 1.39.49 0.31.17 42.53
5 Lillandt Rasmus Kristina 1.41.33 0.33.01 40.84
6 Yli-Kaatiala Juho KuortKu 1.41.54 0.33.22 39.75
Vapa Marko OH EIL -
Vapa Mikko OH KES -
Nurmiainen Aaro LappRi KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Schroderus Jari Pohjant KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nisula Marko TeuRi 1.00.28 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kamila Kai SuJu 1.05.54 0.00.00 28.96
2 Rinta-Keturi Mika RaJu 1.22.10 0.16.16 21.48
3 Isoluoma Jani RasKu 1.57.42 0.51.48 13.78

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Arto SuJu 1.02.58 0.00.00 43.12
2 Saksa Markku TeuRi 1.12.15 0.09.17 36.64
3 Koskela Heikki RaJu 1.14.08 0.11.10 34.79
4 Lyyluoma Pasi TeuRi 1.21.10 0.18.12 30.94
Tuomisto Hannu RaJu KES -
Nurmela Timo RasKu EIL -
Kinnari Jukka SuJu KES -
Holm Mikael Minken HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 53.03 0.00.00 44.34
2 Lillandt Stefan Kristina 53.43 0.00.40 42.69
3 Melender Jyrki RaJu 1.05.41 0.12.38 34.02
4 Mahlamäki Jari TeuRi 1.08.42 0.15.39 31.67
5 Mäkilä Reijo KanSu 1.41.57 0.48.54 20.77
Rajamäki Jari Kristina KES -
Eilola Juhani RasKu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hilli Veikko RaJu 1.08.34 0.00.00 37.49
2 Rintamäki Seppo RaJu 1.27.50 0.19.16 27.81
3 Laurila Timo JalJa 1.40.21 0.31.47 23.06
4 Alanen Martti RasKu 1.46.26 0.37.52 20.53
Tamminen Hannu SuJu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 56.44 0.00.00 38.20
2 Ylikoski Erkki KanSu 57.02 0.00.18 36.86
3 Eno Kaarlo TeuRi 58.34 0.01.50 34.79
4 Isoniemi Matti RasKu 1.00.58 0.04.14 32.35
5 Majasaari Kari SuJu 1.02.36 0.05.52 30.47
6 Närvä Martti SuJu 1.06.30 0.09.46 27.70

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Seppo KanSu 51.55 0.00.00 37.29
2 Viljanen Olli MSParma 52.25 0.00.30 36.14
3 Keskinen Jouko RaJu 55.49 0.03.54 33.20
4 Mikkola Pentti RasKa 59.40 0.07.45 30.36
5 Kankaanpää Jussi RaJu 1.14.45 0.22.50 23.68
6 Hieta Lauri KanSu 1.41.13 0.49.18 17.08
Peltola Lasse SuJu HYL -
Talvisilta Tapio KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerlund Alf Kristina 1.00.20 0.00.00 33.73
2 Latvala Matti RaJu 1.17.00 0.16.40 24.45
3 Holm Lars-Gunnar Botnia 1.32.39 0.32.19 18.67

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 1.08.19 0.00.00 27.90
2 Mård Leo Kristina 1.12.43 0.04.24 24.90
3 Kataja Reino SuJu 1.23.07 0.14.48 20.64
Mattila Pertti RasKa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Matti RaJu 1.36.05 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varamäki Veikko RaJu 1.32.56 0.00.00
Ojajärvi Armas KuortKu EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markkila Eero RasKu 1.22.07 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapakoski Heikki RasKa 53.23 0.00.00 50.57
2 Schroderus Samuli Pohjant 1.02.15 0.08.52 41.20
3 Schroderus Santeri Pohjant 1.05.00 0.11.37 37.38
4 Melender Ville RaJu 1.42.03 0.48.40 22.49

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rintala Niku TeuRi 18.11 0.00.00
2 Nisula Joona TeuRi 23.34 0.05.23
3 Saksa Riku TeuRi 29.32 0.11.21

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Sakari RaJu 17.39 0.00.00
2 Kaksonen Teemu YKV 19.40 0.02.01
3 Vilpakka Jaakko LapVi 24.21 0.06.42

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindgren Joona KortJV 14.49 0.00.00
Nisula Ville TeuRi HYL -
Tuomisto Lauri RaJu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rinta-Keturi Niko RaJu 28.15 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nevala Roni TeuRi 12.57 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Satu RasKu 1.26.54 0.00.00

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Seija SuJu 41.57 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.29.09 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 59.25 0.00.00 48.67
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.23.04 0.23.39 32.20
3 Koskela Sari RaJu 1.29.04 0.29.39 27.60

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 59.44 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 57.46 0.00.00
2 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 1.24.09 0.26.23
Laurila Arja JalJa KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soikkeli Orvokki JRV 1.22.50 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Leila RaJu 1.26.59 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Suvi RasKu 51.07 0.00.00
2 Kulmala Jonna RasKu 53.17 0.02.10

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välimaa Kristiina VaaSu 1.25.56 0.00.00
Kuusela Julia RasKu EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Koskela Sanna RaJu EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Anu VaaSu 14.20 0.00.00
2 Tuomisto Satu VaaSu 18.07 0.03.47
3 Hakala Meri 19.45 0.05.25

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nuuttila Anni 18.36 0.00.00
2 Rinta-Keturi Anni RaJu 18.39 0.00.03
3 Melender Ida RaJu 20.33 0.01.57
4 Alakortes Henrietta 20.48 0.02.12
5 Välimaa Eveliina VaaSu 21.59 0.03.23
Kamila Minerva SuJu EIL -
Kaksonen Terhi YKV KES -
Lehtinen Petra HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Noora 16.46 0.00.00
2 Turunen Josefiina 17.36 0.00.50
3 Nevala Ronja TeuRi 19.33 0.02.47
Tammela Emilia EIL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Tammela Anniina EIL -