FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähtirastit 2012 2.pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Matti Delta 44.50 0.00.00 81.48
2 Rahko Sampo Pohjant 47.46 0.02.56 76.12
3 Parkkinen Keijo YlikNM 48.03 0.03.13 75.31
4 Salminen Teemu LänRa 50.07 0.05.17 71.87
5 Räsänen Markus KuoSu 50.48 0.05.58 70.56
6 Kujala Jouni Pohjant 50.52 0.06.02 70.13
7 Hannuksela Jari Pohjant 50.58 0.06.08 69.66
8 Köngäs Teemu SoJy 51.14 0.06.24 68.96
9 Karppinen Aleksi LaiVe 51.40 0.06.50 68.05
10 Nissinen Niko Pohjant 52.27 0.07.37 66.71
11 Pesola Pasi LaiVe 52.54 0.08.04 65.82
12 Saarela Ville-Petteri KemU 53.23 0.08.33 64.90
13 Runtti Janne VePo 53.54 0.09.04 63.96
14 Korppi Miika OH 53.58 0.09.08 63.57
15 Ronkainen Tuomas KoskRi 54.58 0.10.08 62.10
16 Linna Matti OuHu 55.37 0.10.47 61.06
17 Kosola Ville Pohjant 56.33 0.11.43 59.75
18 Perttunen Tapio VePo 56.43 0.11.53 59.28
19 Vanhanen Konsta Pohjant 56.57 0.12.07 58.73
20 Leinonen Lauri KaSu 56.59 0.12.09 58.40
21 Siponen Kimmo Pohjant 57.02 0.12.12 58.05
22 Vehmas Risto ViRuS 57.16 0.12.26 57.51
23 Kotaniemi Juha KoskRi 58.44 0.13.54 55.78
24 Savola Joonas VePo 1.01.49 0.16.59 52.72
25 Kesälä Mikko LaiVe 1.02.00 0.17.10 52.29
26 Tohmola Mika VePo 1.05.21 0.20.31 49.35
27 Partanen Juha RasHy 1.05.22 0.20.32 49.07
28 Pasanen Pertti SuomRa 1.07.49 0.22.59 47.05
29 Hiitola Olli OTaru 1.11.22 0.26.32 44.47
30 Kalapudas Antti AlatPi 1.11.33 0.26.43 44.12
31 Kokkinen Kari PertPe 1.12.24 0.27.34 43.36
Isokoski Erkki VePo HYL -
Simola Mikko Pohjant EIL -
Hytönen Keijo Pohjant EIL -
Uusimäki Tommi PelPo KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Mika KoskRi 52.14 0.00.00
2 Huusko Samuli LaiVe 1.14.49 0.22.35

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peisa Panu SalRe 52.10 0.00.00 39.06
2 Rinta Toni KanSu 55.36 0.03.26 35.73
3 Remsu Mikko HaHe 58.46 0.06.36 32.94
4 Halonen Tero KoskRi 59.45 0.07.35 31.55
5 Ronkainen Markus KoskRi 1.07.40 0.15.30 27.10
6 Alitalo Sami OSVA 1.17.09 0.24.59 23.11
Määttä Harri LänRa KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Harri Pohjant 41.55 0.00.00 50.83
2 Viippola Ilpo OuTa 42.10 0.00.15 49.90
3 Westerholm Lasse VePo 45.49 0.03.54 45.34
4 Kuusikko Marko SalRe 48.57 0.07.02 41.89
5 Määttä Janne RasHy 49.13 0.07.18 41.13
6 Kokkonen Timo KaSu 52.57 0.11.02 37.72
7 Haapasalo Jarmo Pohjant 55.45 0.13.50 35.35
8 Jurvakainen Mika KiimU 57.16 0.15.21 33.95
9 Väliheikki Mikael LaiVe 58.57 0.17.02 32.53
10 Kela Marko OulRe 1.05.12 0.23.17 29.00
11 Lahtinen Marcus AlatPi 1.09.08 0.27.13 26.97
12 Järvinen Seppo OuTa 1.29.16 0.47.21 20.59
13 huhtanen raimo KiimU 1.30.04 0.48.09 20.11

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 42.49 0.00.00 44.86
2 Konttajärvi Seppo VePo 44.09 0.01.20 42.85
3 Järvenpää Esa S-JKL 44.33 0.01.44 41.82
4 Kauppila Tuomas OYUS 48.17 0.05.28 37.99
5 Huuhka Kai KiimU 53.02 0.10.13 34.04
6 Pyhtilä Veli OH 54.23 0.11.34 32.67
7 Holma Erkki OulRe 56.48 0.13.59 30.77
8 Riippa Ilkka OulRe 56.57 0.14.08 30.18
9 Luodonpää Risto AlatPi 58.59 0.16.10 28.65
10 Kellokumpu Seppo KaSu 1.05.33 0.22.44 25.34
11 Pyky Ari KiimU 1.16.28 0.33.39 21.35
Lauri Hannu OH EIL -
Pyhtinen Jarmo PosPy EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lerssi Juha KPV 39.45 0.00.00 46.23
2 Partanen Timo RasHy 40.00 0.00.15 45.08
3 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 46.18 0.06.33 38.20
4 Itkonen Pertti LapVe 51.18 0.11.33 33.80
5 Rankinen Juho SiSe 51.55 0.12.10 32.74
6 Piispanen Reima SalRe 56.42 0.16.57 29.37
7 Ruotsalainen Keijo OYUS 59.27 0.19.42 27.43
8 Karppinen Jouko LaiVe 1.01.35 0.21.50 25.92
9 Salo Kari SiSe 1.14.07 0.34.22 21.07
Vilppola Arto PelPo EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervo Arhi ONMKY 40.46 0.00.00 50.62
2 Vilminko Pauli SiSe 40.58 0.00.12 49.68
3 Heikka Markku ONMKY 41.30 0.00.44 48.37
4 Tahkola Tapio KEV 43.36 0.02.50 45.39
5 Laaksonen Lasse SuSi 46.40 0.05.54 41.80
6 Kaartinen Pekka KaSu 47.10 0.06.24 40.77
7 Seppänen Ilpo VaKa 50.05 0.09.19 37.83
8 Högnäs Tore Brahe 50.53 0.10.07 36.68
9 Grekelä Antti HaHe 52.11 0.11.25 35.23
10 Turunen Esko SonPa 52.44 0.11.58 34.33
11 Ronkainen Timo KEV 1.00.38 0.19.52 29.39
12 Argillander Erkki VaKa 1.39.00 0.58.14 17.72
Nurmikumpu Keijo KemijU EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sevon Niilo SalRe 45.33 0.00.00 38.28
2 Juutinen Hannu Pohjant 49.05 0.03.32 34.86
3 Karstunen Hannu YlivKu 51.30 0.05.57 32.59
4 Hurskainen Pentti OulRe 51.36 0.06.03 31.89
5 Toropainen Pauli ONMKY 53.52 0.08.19 29.94
6 Malm Lauri Reima 55.25 0.09.52 28.51
7 Puurunen Reijo OuTa 1.02.12 0.16.39 24.88
8 Antikainen Raimo VetU 1.12.57 0.27.24 20.76
Tuohimaa Esko ONMKY HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 37.09 0.00.00 44.05
2 Kinnula Ahti KEV 40.28 0.03.19 40.04
3 Kaipala Rauno Pohjant 41.26 0.04.17 38.71
4 Mustonen Lauri AlatPi 42.35 0.05.26 37.28
5 Myllymaa Kauko OulRe 42.59 0.05.50 36.55
6 Torvikoski Jouko JäPa 43.26 0.06.17 35.80
7 Haapaniemi Niilo HaHe 43.39 0.06.30 35.24
8 Tapaninaho Kalevi ONMKY 43.57 0.06.48 34.63
9 Mäkinen Juhani SalRe 44.13 0.07.04 34.05
10 Määttä Jouko PuolRy 46.11 0.09.02 32.25
11 Laitinen Olli PeRa 50.04 0.12.55 29.42
12 Kinnunen Raimo Pohjant 50.13 0.13.04 29.01
13 Salminen Jorma VaKa 50.24 0.13.15 28.58
14 Pelkonen Alpo OSVA 51.05 0.13.56 27.87
15 Ervasti Onni PeRa 53.05 0.15.56 26.52
Sipola Heikki OulRe HYL -
Lappalainen Jorma KaSu EIL -
Kukkohovi Reino OSVA EIL -
Holster Paavo OH EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Reino OuTa 42.19 0.00.00 38.95
2 Alalahti Jaakko ONMKY 47.08 0.04.49 34.22
3 Takkinen Esko KiimU 47.36 0.05.17 33.14
4 Pelkonen Toivo YlikNM 48.54 0.06.35 31.54
5 Ronkainen Väinö KEV 53.00 0.10.41 28.43
6 Jurvakainen Heino KiimU 56.17 0.13.58 26.15
Fränti Eero KoS HYL -
Hankonen Timo Iisu KES -
Väisänen Tauno SuomRa EIL -
Pelkonen Heimo KiimU EIL -
Männikkö Kalle ONMKY EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 56.45 0.00.00 28.15
2 Noponen Arvi SuomRa 58.44 0.01.59 26.18
3 Halonen Valto KuoSu 1.03.40 0.06.55 23.21
4 Kariniemi Heikki PeRa 1.09.16 0.12.31 20.47
5 Pyky Esko KiimU 1.38.04 0.41.19 13.84

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 44.59 0.00.00 21.20
2 Turkka Jussi Iisu 1.01.42 0.16.43 14.30
3 Vartiainen Sulo KiimU 1.04.06 0.19.07 12.65
Hytönen Hannu IisVi EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huuha Aleksi OuHu 50.58 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Olli OH 31.39 0.00.00 47.41
2 Schroderus Samuli Pohjant 33.08 0.01.29 44.53
3 Korpi Juho LänRa 35.42 0.04.03 40.63
4 Schroderus Santeri Pohjant 35.54 0.04.15 39.71
5 Pernu Jere Pohjant 36.03 0.04.24 38.85
6 Bergman Markku OH 37.09 0.05.30 37.02
7 Miettunen Sami Iisu 41.49 0.10.10 32.29
8 Kauppila Matias OYUS 49.37 0.17.58 26.71
9 Saarela Joni KemU 51.46 0.20.07 25.12
10 Nissinen Joni Pohjant 53.16 0.21.37 23.94

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Santeri OH 37.47 0.00.00
2 Pernu Juuso Pohjant 41.39 0.03.52
3 Saarela Antti KemU 58.04 0.20.17
Ojanaho Niilo OH EIL -
Jurvakainen Akseli KiimU HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Aapo OuTa 20.36 0.00.00
2 Määttä Konsta OH 22.15 0.01.39
3 Määttä Juho OH 29.17 0.08.41
Holappa Tomi YlikNM KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nissinen Jere Pohjant 12.21 0.00.00
2 Petrelius Eetu OH 14.24 0.02.03
3 Kokkonen Eemeli KaSu 14.51 0.02.30
4 Laurila Santeri SalRe 16.49 0.04.28
5 Järvitalo Eetu HaHe 17.51 0.05.30
6 Oikkonen Severi OH 19.12 0.06.51
7 Tienhaara Jouko HaHe 22.03 0.09.42
8 Lerssi Mitri KPV 24.27 0.12.06
9 Viitanen Veikko OH 34.27 0.22.06

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Miika KoskRi 11.33 0.00.00
2 Kinnunen Kalle Pohjant 16.14 0.04.41
3 Hiltunen Juho ONMKY 17.20 0.05.47
4 Pyky Kalle KiimU 18.40 0.07.07
5 Jurvakainen Olli KiimU 27.35 0.16.02
6 Salovaara Saku Pohjant 34.49 0.23.16

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkinen Rasmus OH 9.44 0.00.00
2 Heikka Benjamin Pohjant 13.13 0.03.29
3 Kinnunen Eerik Pohjant 14.07 0.04.23
4 Sillanpää Topi Pohjant 17.11 0.07.27
Pyhtinen Riku PosPy EIL -
Rantala Jussi OH EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hannuksela Jere Pohjant 15.06 0.00.00
2 Holma Santeri OulRe 16.47 0.01.41
3 Mäkinen Sampo OH 18.13 0.03.07
4 Kinnunen Antti Pohjant 20.30 0.05.24

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 47.28 0.00.00 51.27
2 Malinen Sanna KaSu 53.27 0.05.59 44.85
3 Lotvonen Milla LaiVe 54.07 0.06.39 43.62
4 Laitinen Maria YlikNM 54.46 0.07.18 42.44
5 Reiniharju Maarit LaiVe 56.01 0.08.33 40.84
6 Simpanen Hanna-Mari HalTo 56.05 0.08.37 40.14
7 Väyrynen Tanja SoJy 57.31 0.10.03 38.51
8 Pasanen Maija SuomRa 58.32 0.11.04 37.21
9 Cobo Caballero Alicia Pohjant 1.00.23 0.12.55 35.47
10 Marttinen Minna VaKa 1.02.14 0.14.46 33.83
11 Hämäläinen Reetta KaSu 1.14.22 0.26.54 27.82
Rajaniemi Katja OTaru EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllymaa Pirkko OulRe 52.44 0.00.00
2 Määttä Kati RasHy 54.14 0.01.30
3 Keränen Katja SalRe 55.29 0.02.45
Lukkarinen Katariina KaSu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Piia YlikNM 54.25 0.00.00 38.02
2 Lauri Laura OH 56.37 0.02.12 35.85
3 Päivinen Sonja KaSu 57.22 0.02.57 34.71
4 Nurmikumpu Melina KoskRi 59.56 0.05.31 32.58
5 Goman Annukka VePo 1.00.09 0.05.44 31.81
6 Turtinen Satu YlikNM 1.00.17 0.05.52 31.10
7 Väliheikki Susanna LaiVe 1.19.44 0.25.19 23.03
8 Kela Merja OulRe 1.27.15 0.32.50 20.60
Maijala Mervi OH KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka EsSu 39.04 0.00.00 44.84
2 Räsänen Marja NilsNu 44.14 0.05.10 38.62
3 Leskelä Maarit OSVA 46.16 0.07.12 35.97
4 Laurila Sari SalRe 46.17 0.07.13 35.01
5 Ojanaho Marja-Leena KemU 47.04 0.08.00 33.50
6 Holma Kaisu OulRe 49.12 0.10.08 31.16
7 Mikkonen Susanna KemijU 50.48 0.11.44 29.31

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 46.18 0.00.00 43.08
2 Kauppinen Liisa SuomRa 46.59 0.00.41 41.66
3 Oikkonen Mirka OH 48.12 0.01.54 39.83
4 Viitanen Kirsi OH 48.23 0.02.05 38.91
5 Väärälä Marita OH 49.09 0.02.51 37.54
6 Bergman Heidi OH 52.40 0.06.22 34.32
7 Jokikokko Tarja OuTa 55.43 0.09.25 31.77
8 Partanen Tuula RasHy 1.00.09 0.13.51 28.81
9 Pirttilä Lea OH 1.15.49 0.29.31 22.36
Riikola Sirpa YlikNM EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Taina LapVe 43.10 0.00.00 38.26
2 Mulari Pirjo KaSu 45.40 0.02.30 35.39
3 Keränen Leila OuTa 48.41 0.05.31 32.47
4 Soramäki Anne PeRa 49.23 0.06.13 31.29
5 Malinen Paula KaSu 49.55 0.06.45 30.25
6 Jurvakainen Tuija RasHy 52.16 0.09.06 28.21
7 Väänänen Mervi OuTa 54.04 0.10.54 26.62
8 Piispanen Eija OuHu 57.30 0.14.20 24.41

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 49.21 0.00.00 31.60
2 Karjalainen Seija LaiVe 50.19 0.00.58 29.83
3 Jussinniemi Seija SiSe 50.29 0.01.08 28.58
4 Karstunen Rauni YlivKu 52.41 0.03.20 26.27
5 Määttä Anne KEV 56.08 0.06.47 23.62
Jokela Riitta YlikNM EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 45.33 0.00.00 20.83
2 Pelkonen Maija OSVA 55.05 0.09.32 15.93
3 Kela Mirja OulRe 1.11.33 0.26.00 11.27

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 43.07 0.00.00
2 Nikula Irma OuTa 48.14 0.05.07

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mylly Aira OH 38.49 0.00.00
2 Hankonen Anna-Liisa Iisu 46.11 0.07.22

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höglund Vilma HaHe 49.11 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Essi LaiVe 52.37 0.00.00 40.75
2 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 55.27 0.02.50 36.73
3 Mäkinen Sanni SalRe 59.05 0.06.28 32.66
4 Karjalainen Noora Pohjant 1.05.50 0.13.13 27.68

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergman Marjo OH 39.11 0.00.00 40.51
2 Itkonen Siiri LapVe 42.21 0.03.10 35.61
3 Partanen Anni RasHy 48.24 0.09.13 29.52
4 Välikangas Tiia Iisu 1.02.41 0.23.30 21.53

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Aurora Pohjant 39.30 0.00.00 40.78
2 Riikola Henna-Maria Pohjant 42.54 0.03.24 36.74
3 Näsi Juliaana Pohjant 43.44 0.04.14 35.25
4 Isolahti Anna-Kaisa Pohjant 46.36 0.07.06 32.34
5 Jaatinen Milja HaHe 46.45 0.07.15 31.50
6 Karjalainen Essi Pohjant 53.06 0.13.36 27.09
7 Backman Saana HaHe 1.03.00 0.23.30 22.28
Jurvakainen Ella KiimU KES -
Väliheikki Petra LaiVe EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Räsänen Johanna KuoSu 20.37 0.00.00
2 Kotila Laura OH 22.35 0.01.58
3 Niva Sara LaiVe 24.35 0.03.58
4 Stenius Veera LaiVe 25.09 0.04.32
5 Koivunen Sini YlikNM 29.57 0.09.20
6 Kirvesmies Annika KuoSu 32.10 0.11.33
7 Uusitalo Annika YlikNM 34.36 0.13.59
8 Liinamaa Ella Pohjant 37.46 0.17.09
9 Sirviö Venla Pohjant 38.11 0.17.34
10 Hakala Hanna HaHe 42.51 0.22.14

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Tiia KoskRi 36.14 0.00.00
2 Kemppainen Janna YlikNM 37.52 0.01.38
3 Rissanen Jemina KemijU 40.22 0.04.08
4 Holappa Sini YlikNM 41.35 0.05.21
5 Parkkinen Veera YlikNM 42.17 0.06.03

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Sanni OH 16.02 0.00.00
2 Jaatinen Venla HaHe 16.12 0.00.10
3 Linna Aino-Maria OuHu 19.16 0.03.14
4 Sankelo Lotta Pohjant 21.13 0.05.11
5 Riikola Roosa YlikNM 23.13 0.07.11
6 Goman Anna VePo 33.35 0.17.33
Liinamaa Venla Pohjant HYL -
Väliheikki Julia LaiVe EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Portimojärvi Saana OH 16.24 0.00.00
2 Niva Heini LaiVe 17.35 0.01.11
3 Tikkanen Tia-Maria KaSu 18.32 0.02.08
4 Ruuska Elviira OH 19.36 0.03.12
5 Ruuska Esteri OH 22.35 0.06.11
Rantala Aino OH EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Riikola Riina YlikNM 10.18 0.00.00
2 Lauri Silja OH 11.43 0.01.25
3 Haapasalo Wilma Pohjant 11.51 0.01.33
4 Ojanaho Ansa-Lotta OH 12.02 0.01.44
5 Portimojärvi Emma-Leena OH 13.08 0.02.50
6 Tikkala Jasmin YlikNM 13.12 0.02.54
7 Holma Essi OulRe 13.34 0.03.16
8 Goman Maija VePo 14.19 0.04.01
9 Viippola Venla OuTa 14.24 0.04.06
10 Kaukua Sanni HaHe 14.51 0.04.33
11 Alitalo Heidi OSVA 14.52 0.04.34
12 Ruuska Emilia OH 14.53 0.04.35
13 Rissanen Aino KemijU 15.28 0.05.10
14 Määttä Kiia OH 15.42 0.05.24
15 Haapasalo Heidi Pohjant 17.09 0.06.51
16 Liinamaa Helmi Pohjant 17.24 0.07.06
17 Laurila Elina SalRe 17.52 0.07.34
18 Sankelo Emma Pohjant 19.08 0.08.50

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Petrelius Enni OH 11.58 0.00.00
2 Kokkonen Meeri KaSu 14.44 0.02.46
3 Ojanaho Eeva-Liina OH 15.28 0.03.30
4 Parkkinen Laura YlikNM 16.04 0.04.06
5 Anttila Minea Pohjant 17.19 0.05.21
6 Lauri Elina OH 17.26 0.05.28
7 Limingoja Senni OSVA 19.29 0.07.31
8 Jaatinen Ilona HaHe 21.00 0.09.02