FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähtirastit 2012 1.pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hannuksela Jari Pohjant 29.07 0.00.00 73.62
2 Kujala Jouni Pohjant 29.25 0.00.18 72.56
2 Saarela Ville-Petteri KemU 29.25 0.00.18 72.56
4 Parkkinen Keijo YlikNM 29.51 0.00.44 70.89
5 Perttunen Tapio VePo 30.35 0.01.28 68.89
6 Runtti Janne VePo 30.36 0.01.29 68.55
7 Rahko Sampo Pohjant 30.39 0.01.32 68.14
8 Partanen Juha RasHy 30.46 0.01.39 67.59
9 Kosola Ville Pohjant 31.34 0.02.27 65.58
10 Salminen Teemu LänRa 31.49 0.02.42 64.78
11 Räsänen Markus KuoSu 31.56 0.02.49 64.25
12 Tohmola Mika VePo 31.59 0.02.52 63.87
13 Nissinen Niko Pohjant 32.03 0.02.56 63.45
14 Pesola Pasi LaiVe 32.24 0.03.17 62.48
15 Korppi Miika OH 32.26 0.03.19 62.13
16 Karppinen Aleksi LaiVe 32.30 0.03.23 61.72
17 Vanhanen Konsta Pohjant 32.31 0.03.24 61.41
18 Linna Matti OuHu 32.33 0.03.26 61.06
19 Ahokas Niila IitPy 32.41 0.03.34 60.53
20 Kesälä Mikko LaiVe 32.51 0.03.44 59.94
21 Uusimäki Tommi PelPo 32.58 0.03.51 59.45
22 Leinonen Lauri KaSu 33.41 0.04.34 57.91
23 Vehmas Risto ViRuS 33.49 0.04.42 57.41
24 Holappa Hannu VePo 34.26 0.05.19 56.12
25 Norman Fredrik Leksands 34.36 0.05.29 55.58
26 Ronkainen Tuomas KoskRi 34.41 0.05.34 55.19
27 Väyrynen Jarno KoskRi 34.55 0.05.48 54.55
28 Siponen Kimmo Pohjant 36.28 0.07.21 51.98
29 Laine Kalle KauKa 37.17 0.08.10 50.60
30 Matila Tommi LänRa 37.21 0.08.14 50.26
31 Kotaniemi Juha KoskRi 37.54 0.08.47 49.29
32 Pasanen Pertti SuomRa 38.37 0.09.30 48.14
33 Isokoski Erkki VePo 38.57 0.09.50 47.49
34 Hytönen Keijo Pohjant 39.27 0.10.20 46.65
35 Hiitola Olli OTaru 39.56 0.10.49 45.86
36 Kokkinen Kari PertPe 41.45 0.12.38 43.64
Simola Mikko Pohjant EIL -
Köngäs Teemu SoJy EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Mika KoskRi 37.26 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peisa Panu SalRe 33.56 0.00.00 27.17
2 Halonen Tero KoskRi 34.21 0.00.25 24.82
3 Rinta Toni KanSu 35.38 0.01.42 21.99

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Veli-Matti MSParma 27.24 0.00.00 51.66
2 Haapasalo Harri Pohjant 28.25 0.01.01 49.18
3 Viippola Ilpo OuTa 28.26 0.01.02 48.53
4 Määttä Janne RasHy 30.32 0.03.08 44.62
5 Haapasalo Jarmo Pohjant 33.46 0.06.22 39.82
6 Kuusikko Marko SalRe 33.58 0.06.34 39.06
7 Jurvakainen Mika KiimU 34.46 0.07.22 37.66
8 Koirikivi Vesa RasTiimi 36.56 0.09.32 34.97
9 Kokkonen Timo KaSu 38.18 0.10.54 33.26
10 Lohela Jarmo YlikNM 39.48 0.12.24 31.56
11 Kela Marko OulRe 40.27 0.13.03 30.62
12 Hannila Petri LänRa 40.28 0.13.04 30.17
13 huhtanen raimo KiimU 1.01.38 0.34.14 19.52
Väliheikki Mikael LaiVe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 27.45 0.00.00 43.68
2 Konttajärvi Seppo VePo 29.24 0.01.39 40.66
3 Järvenpää Esa S-JKL 30.15 0.02.30 38.97
4 Kauppila Tuomas OYUS 32.29 0.04.44 35.78
5 Luodonpää Risto AlatPi 37.03 0.09.18 30.93
6 Kellokumpu Seppo KaSu 37.30 0.09.45 30.12
7 Juntunen Reijo IinYr 38.21 0.10.36 29.02
8 Huuhka Kai KiimU 40.35 0.12.50 27.01
9 Holma Erkki OulRe 41.37 0.13.52 25.95
10 Riippa Ilkka OulRe 43.38 0.15.53 24.37
11 Pyky Ari KiimU 1.42.55 1.15.10 10.17
Pyhtilä Veli OH HYL -
Pyhtinen Jarmo PosPy EIL -
Lauri Hannu OH EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 28.32 0.00.00 43.76
2 Rankinen Juho SiSe 32.41 0.04.09 37.25
3 Kauppinen Jussi SuomRa 35.53 0.07.21 33.06
4 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 36.31 0.07.59 31.63
5 Ruotsalainen Keijo OYUS 37.24 0.08.52 30.05
6 Karppinen Jouko LaiVe 52.00 0.23.28 21.01
7 Piispanen Reima SalRe 58.18 0.29.46 18.20
Vilppola Arto PelPo EIL -
Salo Kari SiSe EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 27.58 0.00.00 54.21
2 Tervo Arhi ONMKY 28.28 0.00.30 52.65
3 Tahkola Tapio KEV 30.01 0.02.03 49.35
4 Airaksinen Risto ONMKY 30.04 0.02.06 48.68
5 Kaartinen Pekka KaSu 30.54 0.02.56 46.80
6 Ronkainen Timo KEV 31.29 0.03.31 45.38
7 Heikka Markku ONMKY 32.30 0.04.32 43.42
8 Grekelä Antti HaHe 33.45 0.05.47 41.30
9 Laaksonen Lasse SuSi 34.06 0.06.08 40.36
10 Paaso-Rantala Pertti IinYr 36.54 0.08.56 36.82
11 Ruokamo Eero ONMKY 37.20 0.09.22 35.93
12 Högnäs Tore Brahe 37.35 0.09.37 35.22
13 Paaso Jouko PeRa 44.48 0.16.50 29.16
14 Argillander Erkki VaKa 59.44 0.31.46 21.58
Vilminko Pauli SiSe EIL -
Nurmikumpu Keijo KemijU EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toropainen Pauli ONMKY 33.02 0.00.00 37.89
2 Hurskainen Pentti OulRe 33.49 0.00.47 36.32
3 Malm Lauri Reima 34.17 0.01.15 35.14
4 Juutinen Hannu Pohjant 35.10 0.02.08 33.59
5 Sevon Niilo SalRe 36.21 0.03.19 31.85
6 Köngäs Martti PuolRy 36.25 0.03.23 31.15
7 Tuohimaa Esko ONMKY 37.52 0.04.50 29.34
8 Puurunen Reijo OuTa 38.38 0.05.36 28.15
9 Antikainen Raimo VetU 44.06 0.11.04 24.13

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 27.40 0.00.00 42.75
2 Hanhela Mauno HaHe 28.08 0.00.28 41.64
3 Myllymaa Kauko OulRe 30.40 0.03.00 37.84
4 Määttä Jouko PuolRy 31.15 0.03.35 36.78
5 Kinnula Ahti KEV 32.06 0.04.26 35.46
6 Kinnunen Raimo Pohjant 32.28 0.04.48 34.72
7 Pelkonen Alpo OSVA 32.37 0.04.57 34.22
8 Tapaninaho Kalevi ONMKY 33.13 0.05.33 33.27
9 Ervasti Onni PeRa 36.01 0.08.21 30.37
10 Haapaniemi Niilo HaHe 36.39 0.08.59 29.55
11 Mustonen Lauri AlatPi 38.08 0.10.28 28.11
12 Kukkohovi Reino OSVA 39.15 0.11.35 27.02
13 Kaipala Rauno Pohjant 40.24 0.12.44 25.98
14 Torvikoski Jouko JäPa 41.06 0.13.26 25.27
15 Lappalainen Jorma KaSu 41.24 0.13.44 24.82
16 Sipola Heikki OulRe 48.03 0.20.23 21.15
Salminen Jorma VaKa HYL -
Laitinen Olli PeRa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Toivo YlikNM 30.27 0.00.00 37.26
2 Nikula Reino OuTa 31.44 0.01.17 34.99
3 Ronkainen Väinö KEV 33.16 0.02.49 32.64
4 Alalahti Jaakko ONMKY 33.53 0.03.26 31.33
5 Pelkonen Heimo KiimU 35.07 0.04.40 29.54
6 Takkinen Esko KiimU 36.24 0.05.57 27.83
7 Jurvakainen Heino KiimU 54.09 0.23.42 18.26
Hankonen Timo Iisu HYL -
Väisänen Tauno SuomRa EIL -
Männikkö Kalle ONMKY EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 28.56 0.00.00 29.42
2 Kariniemi Heikki PeRa 34.04 0.05.08 24.05
3 Halonen Valto KuoSu 38.07 0.09.11 20.66
4 Pyky Esko KiimU 40.24 0.11.28 18.70
5 Noponen Arvi SuomRa 45.21 0.16.25 15.96

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turkka Jussi Iisu 29.00 0.00.00 19.70
2 Vartiainen Sulo KiimU 30.17 0.01.17 17.45
3 Jäppinen Kyösti Iisu 30.48 0.01.48 15.77
Hytönen Hannu IisVi EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Franzén Elis Haparand 36.48 0.00.00
2 Huuha Aleksi OuHu 39.27 0.02.39

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Olli OH 18.22 0.00.00 47.86
2 Bergman Markku OH 23.23 0.05.01 37.03
3 Schroderus Santeri Pohjant 23.28 0.05.06 36.34
4 Schroderus Samuli Pohjant 25.08 0.06.46 33.40
5 Pernu Jere Pohjant 25.21 0.06.59 32.60
6 Miettunen Sami Iisu 33.40 0.15.18 24.15
7 Nissinen Joni Pohjant 37.53 0.19.31 21.12
8 Holopainen Mauri S-2000 40.55 0.22.33 19.23
9 Korpi Juho LänRa 41.40 0.23.18 18.57
10 Kauppila Matias OYUS 48.48 0.30.26 15.58
11 Miettunen Teemu Iisu 49.06 0.30.44 15.22
Saarela Joni KemU EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pernu Juuso Pohjant 19.21 0.00.00
2 Oikkonen Santeri OH 20.18 0.00.57
Ojanaho Niilo OH EIL -
Jurvakainen Akseli KiimU KES -
Saarela Antti KemU HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Konsta OH 15.33 0.00.00
2 Viippola Aapo OuTa 18.03 0.02.30
3 Määttä Juho OH 19.10 0.03.37
4 Holappa Tomi YlikNM 28.25 0.12.52
5 Alitalo Joonas OSVA 33.58 0.18.25
6 Koirikivi Riku RasTiimi 43.47 0.28.14
Holappa Joona VePo EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nissinen Jere Pohjant 14.35 0.00.00
2 Kokkonen Eemeli KaSu 16.46 0.02.11
3 Petrelius Eetu OH 19.20 0.04.45
4 Laurila Santeri SalRe 19.26 0.04.51
5 Järvitalo Eetu HaHe 20.28 0.05.53
6 Oikkonen Severi OH 21.04 0.06.29
7 Tienhaara Jouko HaHe 29.45 0.15.10
8 Viitanen Veikko OH 39.04 0.24.29

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Miika KoskRi 10.03 0.00.00
2 Jurvakainen Olli KiimU 14.38 0.04.35
3 Pyky Kalle KiimU 15.32 0.05.29
4 Kinnunen Kalle Pohjant 27.27 0.17.24
Salovaara Saku Pohjant EIL -
Koirikivi Aleksi RasTiimi HYL -
Hiltunen Juho ONMKY EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkinen Rasmus OH 8.22 0.00.00
2 Rantala Jussi OH 8.30 0.00.08
3 Heikka Benjamin Pohjant 10.32 0.02.10
4 Koirikivi Tommi RasTiimi 10.34 0.02.12
5 Kinnunen Eerik Pohjant 11.06 0.02.44
6 Sillanpää Topi Pohjant 13.42 0.05.20
Pyhtinen Riku PosPy EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hannuksela Jere Pohjant 12.50 0.00.00
2 Mäkinen Sampo OH 13.10 0.00.20
3 Holma Santeri OulRe 13.18 0.00.28
4 Lohela Joona YlikNM 13.48 0.00.58
5 Kinnunen Antti Pohjant 20.18 0.07.28

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 28.34 0.00.00 51.38
2 Simpanen Hanna-Mari HalTo 32.37 0.04.03 44.39
3 Laitinen Kaisa YlikNM 33.24 0.04.50 42.75
4 Lotvonen Milla LaiVe 35.57 0.07.23 39.16
5 Pasanen Maija SuomRa 36.02 0.07.28 38.51
6 Reiniharju Maarit LaiVe 37.35 0.09.01 36.39
7 Jaako Niina LänRa 39.00 0.10.26 34.56
8 Malinen Sanna KaSu 39.25 0.10.51 33.68
9 Cobo Caballero Alicia Pohjant 41.16 0.12.42 31.69
10 Hämäläinen Reetta KaSu 43.06 0.14.32 29.87
11 Marttinen Minna VaKa 46.57 0.18.23 27.00
12 Väyrynen Tanja SoJy 55.12 0.26.38 22.60
Rajaniemi Katja OTaru EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Limingoja Johanna OSVA 28.37 0.00.00
2 Määttä Kati RasHy 30.21 0.01.44
3 Myllymaa Pirkko OulRe 33.37 0.05.00
Lukkarinen Katariina KaSu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Mervi OH 33.27 0.00.00 39.94
2 Parkkinen Piia YlikNM 34.10 0.00.43 38.13
3 Lauri Laura OH 35.14 0.01.47 36.02
4 Turtinen Satu YlikNM 35.42 0.02.15 34.62
5 Päivinen Sonja KaSu 37.03 0.03.36 32.45
6 Goman Annukka VePo 38.59 0.05.32 29.99
7 Alitalo Päivi OSVA 46.26 0.12.59 24.46
Väliheikki Susanna LaiVe EIL -
Kela Merja OulRe EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka EsSu 27.12 0.00.00 42.16
2 Leskelä Maarit OSVA 32.29 0.05.17 34.64
3 Räsänen Marja NilsNu 33.04 0.05.52 33.38
4 Ojanaho Marja-Leena KemU 34.07 0.06.55 31.72
5 Liinamaa Johanna Pohjant 37.05 0.09.53 28.60
6 Holma Kaisu OulRe 38.20 0.11.08 27.11
7 Laurila Sari SalRe 45.57 0.18.45 22.15
8 Mikkonen Susanna KemijU 46.04 0.18.52 21.62
9 Pesonen Orvokki HaHe 49.17 0.22.05 19.78

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väärälä Marita OH 30.56 0.00.00 39.92
2 Viitanen Kirsi OH 34.48 0.03.52 34.82
3 Kauppinen Liisa SuomRa 35.14 0.04.18 33.74
4 Oikkonen Mirka OH 36.30 0.05.34 31.93
5 Jokikokko Tarja OuTa 38.01 0.07.05 30.05
6 Partanen Tuula RasHy 42.09 0.11.13 26.55
7 Pirttilä Lea OH 42.48 0.11.52 25.61
8 Bergman Heidi OH 43.29 0.12.33 24.67
9 Rajander Tuula KaSu 46.19 0.15.23 22.66
Riikola Sirpa YlikNM EIL -
Maikkola Mervi OuTa EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jurvakainen Tuija RasHy 31.03 0.00.00 36.66
2 Mulari Pirjo KaSu 31.44 0.00.41 35.20
3 Piispanen Eija OuHu 33.58 0.02.55 32.25
4 Keränen Leila OuTa 33.59 0.02.56 31.61
5 Malinen Paula KaSu 34.33 0.03.30 30.47
6 Soramäki Anne PeRa 35.12 0.04.09 29.30
7 Väänänen Mervi OuTa 38.35 0.07.32 26.18
8 Kauppinen Jaana SuomRa 39.42 0.08.39 24.91
9 Itkonen Taina LapVe 39.57 0.08.54 24.22

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Anne KEV 26.16 0.00.00 33.44
2 Kuusela Vappu VaKa 28.54 0.02.38 28.88
3 Karjalainen Seija LaiVe 30.57 0.04.41 25.55
4 Paaso Leena PeRa 42.52 0.16.36 17.42
Jokela Riitta YlikNM EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korteniemi Leena S-2000 32.17 0.00.00 22.82
2 Kela Mirja OulRe 34.52 0.02.35 20.60
3 Kinnula Irma KEV 34.56 0.02.39 20.03
4 Pelkonen Maija OSVA 43.47 0.11.30 15.56
5 Hautala Tuula ONMKY 43.52 0.11.35 15.11
6 Matila Marja LänRa 45.57 0.13.40 14.03
Halme Ritva KiimU HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 28.18 0.00.00
2 Nikula Irma OuTa 31.52 0.03.34

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 24.30 0.00.00
2 Mylly Aira OH 30.52 0.06.22

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höglund Vilma HaHe 49.48 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 29.24 0.00.00 44.09
2 Lotvonen Essi LaiVe 38.15 0.08.51 32.19
3 Mäkinen Sanni SalRe 46.19 0.16.55 25.19
4 Partanen Reeta-Maria RasHy 48.04 0.18.40 22.92
Karjalainen Noora Pohjant EIL -
Kosola Eveliina Pohjant EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergman Marjo OH 29.14 0.00.00 42.83
2 Itkonen Siiri LapVe 35.16 0.06.02 33.73
3 Välikangas Tiia Iisu 45.20 0.16.06 24.86
4 Partanen Anni RasHy 45.36 0.16.22 23.34

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Aurora Pohjant 23.29 0.00.00 41.03
2 Backman Saana HaHe 26.29 0.03.00 35.47
3 Näsi Juliaana Pohjant 28.13 0.04.44 32.44
4 Isolahti Anna-Kaisa Pohjant 29.33 0.06.04 30.16
5 Riikola Henna-Maria Pohjant 30.07 0.06.38 28.80
6 Väliheikki Petra LaiVe 35.32 0.12.03 23.73
7 Jaatinen Milja HaHe 38.31 0.15.02 21.26
Karjalainen Essi Pohjant EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Sara LaiVe 15.30 0.00.00
2 Räsänen Johanna KuoSu 15.54 0.00.24
3 Koivunen Sini YlikNM 17.23 0.01.53
4 Kirvesmies Annika KuoSu 18.34 0.03.04
5 Kotila Laura OH 19.10 0.03.40
6 Stenius Veera LaiVe 19.37 0.04.07
7 Sirviö Venla Pohjant 20.24 0.04.54
8 Juntunen Johanna IinYr 20.45 0.05.15
9 Hakala Hanna HaHe 23.24 0.07.54
10 Liinamaa Ella Pohjant 24.52 0.09.22
11 Uusitalo Annika YlikNM 27.46 0.12.16

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holappa Sini YlikNM 22.25 0.00.00
2 Parkkinen Veera YlikNM 25.40 0.03.15
3 Miettunen Helena Iisu 26.04 0.03.39
4 Halonen Tiia KoskRi 28.51 0.06.26
5 Kemppainen Janna YlikNM 31.38 0.09.13
6 Rissanen Jemina KemijU 54.09 0.31.44

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Sanni OH 15.09 0.00.00
2 Goman Anna VePo 18.23 0.03.14
3 Riikola Roosa YlikNM 20.14 0.05.05
4 Sankelo Lotta Pohjant 22.22 0.07.13
5 Väliheikki Julia LaiVe 23.16 0.08.07
6 Linna Aino-Maria OuHu 25.51 0.10.42
7 Jaatinen Venla HaHe 29.13 0.14.04
8 Liinamaa Venla Pohjant 33.04 0.17.55

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Portimojärvi Saana OH 11.44 0.00.00
2 Niva Heini LaiVe 13.05 0.01.21
3 Ruuska Esteri OH 15.26 0.03.42
4 Ruuska Elviira OH 15.39 0.03.55
5 Rantala Aino OH 18.56 0.07.12
6 Tikkanen Tia-Maria KaSu 21.07 0.09.23
7 Kähkölä Anni-Lotta Pohjant 23.15 0.11.31
Holappa Iida VePo EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Riikola Riina YlikNM 9.11 0.00.00
2 Holopainen Oili S-2000 10.15 0.01.04
3 Haapasalo Wilma Pohjant 10.28 0.01.17
4 Tikkala Jasmin YlikNM 11.53 0.02.42
5 Goman Maija VePo 11.57 0.02.46
6 Rissanen Aino KemijU 11.59 0.02.48
7 Ruuska Emilia OH 12.27 0.03.16
8 Portimojärvi Emma-Leena OH 12.59 0.03.48
9 Ojanaho Ansa-Lotta OH 13.42 0.04.31
10 Liinamaa Helmi Pohjant 13.59 0.04.48
11 Laurila Elina SalRe 14.10 0.04.59
12 Määttä Kiia OH 14.19 0.05.08
13 Viippola Venla OuTa 14.25 0.05.14
14 Lauri Silja OH 23.42 0.14.31
Haapasalo Heidi Pohjant EIL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Petrelius Enni OH 10.04 0.00.00
2 Ojanaho Eeva-Liina OH 11.54 0.01.50
3 Anttila Minea Pohjant 12.08 0.02.04
4 Kokkonen Meeri KaSu 13.15 0.03.11
5 Parkkinen Laura YlikNM 13.55 0.03.51
6 Jaatinen Ilona HaHe 14.02 0.03.58
7 Lauri Elina OH 16.53 0.06.49
8 Limingoja Senni OSVA 22.16 0.12.12