FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakkonen Leo TP 1.04.09 0.00.00 91.34
2 Mamia Tero Koovee 1.08.59 0.04.50 84.36
3 Sipilä Mikko KangSK 1.10.17 0.06.08 82.23
4 Laine Jarkko TP 1.12.00 0.07.51 79.72
5 Kiema Pasi OrPo 1.12.08 0.07.59 79.02
6 Ahonen Jere KangSK 1.12.09 0.08.00 78.44
7 Hakkarainen Vesa IkNV 1.14.11 0.10.02 75.76
8 Heinonen Jouni Koovee 1.15.01 0.10.52 74.38
9 Heiskanen Oskari KangSK 1.15.43 0.11.34 73.17
10 Sorsa Lauri KangSK 1.16.23 0.12.14 72.00
11 Sainio Santeri KangSK 1.16.41 0.12.32 71.20
12 Sainio Santtu KangSK 1.21.09 0.17.00 66.79
13 Kivelä Tuomo KangSK 1.22.46 0.18.37 65.00
14 Kopra Tero OrPo 1.25.08 0.20.59 62.73
15 Sabo-Bar Guy KooVee 1.29.02 0.24.53 59.53
16 Teittinen Panu KangSK 1.29.29 0.25.20 58.78
17 Alén Rasmus KangSK 1.35.25 0.31.16 54.71
Bruguière André RaN KES -
Avner Asaf KooVee HYL -
Valkamo Santeri Koovee KES -
Paunu Mikko TP KES -
Kuusinen Petri HlS KES -
Arvola Miika Koovee KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemelä Ville Hiilto 1.14.45 0.00.00 61.86
2 Riikonen Jarno KangSK 1.18.46 0.04.01 57.45
3 Vainio Mikko Koovee 1.24.23 0.09.38 52.45
4 Tolkki Lauri TarpSu 1.24.33 0.09.48 51.17
5 Kyckling Kim Eräp 1.26.34 0.11.49 48.84
6 Mattila Mikael ViRuS 1.32.33 0.17.48 44.61
7 Jarva Jukka OrPo 1.33.28 0.18.43 43.11
Kujansuu Joni JärvsKi KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Numminen Mika UrjU 58.59 0.00.00 65.23
2 Virtanen Antti HlS 59.38 0.00.39 63.56
3 Jokela Jari KyRa 1.01.12 0.02.13 60.99
4 Märkälä Janne TP 1.01.56 0.02.57 59.33
5 Jussila Kari KangSK 1.03.15 0.04.16 57.18
6 Lappalainen Kari OrPo 1.15.43 0.16.44 47.01
7 Haakana Tommi TarpSu 1.16.44 0.17.45 45.63
8 Hämäläinen Jari KangSK 1.20.45 0.21.46 42.65
9 Kokko Tarmo TarpSu 1.22.50 0.23.51 40.88
10 Julkunen Tero LHR 1.58.39 0.59.40 28.05
Vaismaa Kalle PäLuLu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Timo TP 50.00 0.00.00 62.12
2 Pohjonen Jukka IkNV 52.10 0.02.10 58.80
3 Mäki Pekka KangSK 52.23 0.02.23 57.81
4 Haanpää Tuomo TP 52.43 0.02.43 56.71
5 Vuorela Mika TP 54.35 0.04.35 54.06
6 Toivonen Mikko KangSK 1.02.15 0.12.15 46.78
7 Koski Olli Koovee 1.04.06 0.14.06 44.82
8 Isokallio Pasi RaN 1.08.47 0.18.47 41.21
9 Laasonen Mauri TP 1.11.11 0.21.11 39.27
10 Malmlund Heikki Koovee 1.14.25 0.24.25 37.04
11 Taubert Tero Koovee 1.19.28 0.29.28 34.20
Paasi Jaakko TP KES -
Mäkelä Markku ViRuS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Sankila Jari Eräp 46.59 0.00.00 63.13
2 Heinämäki Mikko TP 47.52 0.00.53 61.63
3 Harju Juha-Pekka TP 48.24 0.01.25 60.63
4 Haapasalmi Eero EE 48.32 0.01.33 60.13
5 Aalto Aimo RaN 49.22 0.02.23 58.80
6 Ahonen Pekka TP 49.37 0.02.38 58.18
7 Kittilä Pekka HlS 50.59 0.04.00 56.31
8 Nyholm Thomas TP 52.13 0.05.14 54.67
9 Kallio Jukka TP 52.36 0.05.37 53.97
10 Oikarinen Jarmo TP 53.06 0.06.07 53.17
11 Vesala Pekka PirHi 55.10 0.08.11 50.89
12 Maunuksela Jari UrjU 58.13 0.11.14 47.95
13 Virkki Antti HlS 58.42 0.11.43 47.28
14 Granholm Tommi Koovee 59.44 0.12.45 46.20
15 Uotila Antti OrPo 1.00.15 0.13.16 45.54
16 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.03.13 0.16.14 43.15
17 Linna Ari HauSi 1.09.05 0.22.06 39.26
18 Meriläinen Esa HlS 1.11.08 0.24.09 37.90
19 Laitila Markku TP 1.11.36 0.24.37 37.43
20 Ylikoski Kari TP 1.12.52 0.25.53 36.56
21 Ala-Mäyry Pekka Koovee 1.13.29 0.26.30 36.04
22 Jalanto Esko KangSK 1.14.56 0.27.57 35.13
23 Ijäs Vesa TarpSu 1.15.07 0.28.08 34.83
24 Toivonen Jari EE 1.17.23 0.30.24 33.61
25 Vahvelainen Jari TP 1.18.30 0.31.31 32.93
26 Tähtinen Juha RaN 1.23.56 0.36.57 30.61
27 Syrjänen Jukka Koovee 1.31.43 0.44.44 27.84
28 Nieminen Simo TP 1.40.49 0.53.50 25.17
Karhola Antti TP KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 45.56 0.00.00 61.21
2 Ukkonen Leo TP 56.27 0.10.31 49.49
3 Paananen Erkki HauSi 56.45 0.10.49 48.90
4 Toivonen Esa TarpSu 57.29 0.11.33 47.96
5 Heikkilä Ari HlS 59.02 0.13.06 46.39
6 Viilo Keijo TP 59.31 0.13.35 45.70
7 Lepistö Heikki OrPo 1.03.50 0.17.54 42.33
8 Jokinen Arto HlS 1.03.56 0.18.00 41.97
9 Palttala Pekka TurSa 1.04.11 0.18.15 41.52
10 Kiiskinen Arto TP 1.04.41 0.18.45 40.92
11 Hanttu Ari RaN 1.06.17 0.20.21 39.65
12 Saarinen Teuvo Koovee 1.06.54 0.20.58 39.01
13 Lahti Juha HlS 1.07.35 0.21.39 38.35
14 Leppälä Martti HlS 1.07.48 0.21.52 37.96
15 Kallio Jarmo PäLuLu 1.08.55 0.22.59 37.07
16 Ahlroth Timo TurSa 1.12.43 0.26.47 34.88
17 Rustari Mauri ViRuS 1.12.50 0.26.54 34.58
18 Papinsaari Kari KangSK 1.12.51 0.26.55 34.32
19 Paunonen Hannu Koovee 1.13.11 0.27.15 33.91
20 Kartaslammi Ari KyRa 1.14.01 0.28.05 33.28
21 Helenius Jyrki RaN 1.19.13 0.33.17 30.86
22 Keskinen Markku HlS 1.24.18 0.38.22 28.79
23 Julkunen Pasi TP 1.35.10 0.49.14 25.31
Nurminen Jouko TP KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Paavo LHR 49.37 0.00.00 51.49
2 Huikkola Markku KangSK 53.41 0.04.04 47.23
3 Kurikka Pekka UrjU 54.18 0.04.41 46.34
4 Lahdenniemi Heikki SahKu 54.45 0.05.08 45.61
5 Siitonen Erkki ViRuS 54.48 0.05.11 45.22
6 Nevala Jorma RaN 55.01 0.05.24 44.69
7 Jyväsjärvi Tapio Eräp 55.09 0.05.32 44.24
8 Lindstedt Tapio OrPo 57.23 0.07.46 42.18
9 Huhta Tapani KangSK 58.24 0.08.47 41.12
10 Lavikainen Jussi KangSK 59.33 0.09.56 40.01
11 Niittymäki Asko TurSa 59.59 0.10.22 39.40
12 Lahtonen Tapio TP 1.00.57 0.11.20 38.46
13 Pusa Raimo ViRuS 1.01.16 0.11.39 37.95
14 Keränen Kauko UrjU 1.03.17 0.13.40 36.43
15 Immanen Pertti OrPo 1.04.47 0.15.10 35.29
16 Kurkinen Unto HlS 1.05.26 0.15.49 34.65
17 Roivas Matti UrjU 1.05.39 0.16.02 34.24
18 Haarajoki Matti TP 1.06.21 0.16.44 33.59
19 Huikkola Hannu KangSK 1.09.52 0.20.15 31.63
Liukkala Pekka HauSi KES -
Kerkola Pekka TP KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ansamaa Reino RaN 43.27 0.00.00 44.91
2 Rajamäki Matti KyRa 45.08 0.01.41 42.59
3 Heinonen Heikki LHR 47.05 0.03.38 40.20
4 Kaarnijärvi Seppo OrPo 48.42 0.05.15 38.27
5 Jarva Risto OrPo 49.02 0.05.35 37.41
6 Valtee Juhani Eräp 50.52 0.07.25 35.49
7 Henriksson Jouko HlS 1.04.58 0.21.31 27.33
8 Niemi Pentti HauSi 1.05.24 0.21.57 26.71
9 Koivisto Pentti TP 1.07.24 0.23.57 25.48
10 Korpela Kalevi TP 1.14.38 0.31.11 22.62
11 Soimasuo Juhani Eräp 1.15.25 0.31.58 21.99

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Olavi HlS 52.46 0.00.00 43.54
2 Heponiemi Timo Eräp 55.17 0.02.31 41.14
3 Juhonsalo Matti LHR 55.58 0.03.12 40.23
4 Ylitalo Antti TP 56.33 0.03.47 39.41
5 Rantanen Erkki HlS 58.17 0.05.31 37.84
6 Laurikkala Jukka Koovee 59.16 0.06.30 36.83
7 Hovikorpi Aarno HlS 59.53 0.07.07 36.06
8 Rantala Heikki EE 1.02.05 0.09.19 34.42
9 Heiskanen Kalevi HlS 1.03.50 0.11.04 33.11
10 Kopra Valto OrPo 1.05.46 0.13.00 31.79
11 Paavola Seppo EE 1.06.37 0.13.51 31.04
12 Vuorenpää Sulo UrjU 1.06.46 0.14.00 30.63
13 Sulander Heikki KangKi 1.10.50 0.18.04 28.54
14 Mikkola Antti UrjU 1.12.55 0.20.09 27.41
Virtanen Ilari HlS HYL -
Kinnunen Paavo EE KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti HlS 36.18 0.00.00 43.64
2 Houni Mikko EE 36.50 0.00.32 42.42
3 Laurila Kalervo KangSK 38.15 0.01.57 40.28
4 Nisula Alpo Eräp 42.30 0.06.12 35.75
5 Mikkonen Arvo TarpSu 43.25 0.07.07 34.49
6 Ranta Jouko RaN 45.04 0.08.46 32.75
7 Hakala Rauno EE 46.10 0.09.52 31.50
8 Koipijärvi Erkki Eräp 48.31 0.12.13 29.53
9 Teräsmaa Markku KangSK 50.48 0.14.30 27.78
10 Auriola Pentti HlS 54.02 0.17.44 25.72
11 Brax Asko TP 1.00.09 0.23.51 22.74
12 Ruusunen Simo EE 1.09.24 0.33.06 19.40

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri KangSK 38.18 0.00.00 36.12
2 Liski Eero LHR 40.13 0.01.55 32.68
3 Ilonen Tauno TY 41.17 0.02.59 30.16
4 Koivuniemi Tapio RaN 54.42 0.16.24 21.50

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Antti KangSK 1.02.09 0.00.00 70.33
2 Kontoniemi Henri TP 1.12.20 0.10.11 57.41
3 Vartiainen Juha OrPo 1.20.45 0.18.36 48.72
Virekunnas Heikki TP KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kannus Kristian KangSK 42.25 0.00.00 76.46
1 Niemi Aleksi TP 42.25 0.00.00 76.46
3 Halme Jussi-Elmeri TP 47.34 0.05.09 65.26
4 Meriläinen Ari HlS 47.42 0.05.17 63.62
5 Ternola Teemu KangSK 50.19 0.07.54 58.93
6 Lahti Lasse-Pekka KangSK 55.18 0.12.53 52.36
7 Heikkilä Ville KangSK 1.26.05 0.43.40 32.83
Arvola Markus Koovee KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mustonen Pyry TP 38.41 0.00.00 61.10
2 Toivonen Eevert KangSK 40.10 0.01.29 58.47
3 Valkamo Severi Koovee 40.42 0.02.01 57.34
4 Mustonen Vili TP 41.15 0.02.34 56.22
5 Laitinen Justus Koovee 41.19 0.02.38 55.77
6 Kuukka Anton TP 41.39 0.02.58 54.97
7 Jalli Eero LHR 42.19 0.03.38 53.76
8 Kommio Jere HlS 43.05 0.04.24 52.46
9 Elovaara Juho HlS 44.34 0.05.53 50.38
10 Julkunen Aaro LHR 44.42 0.06.01 49.90
11 Skog Jaakko Koovee 46.21 0.07.40 47.80
12 Leipijärvi Joona HlS 47.04 0.08.23 46.76
13 Järvinen Ossi TP 50.56 0.12.15 42.92
14 Kivikko Antti HlS 51.04 0.12.23 42.52
15 Sainio Tuomas KangSK 51.12 0.12.31 42.12
16 Männistö Jalmari RaN 55.01 0.16.20 38.93
17 Penttilä Eero HlS 1.07.12 0.28.31 31.65
18 Pitkänen Jonne TP 1.13.11 0.34.30 28.86
19 Oripelto Viljo Keihäs 1.15.40 0.36.59 27.72
20 Leonsaari Antti KangSK 1.17.04 0.38.23 27.03
21 Järvensivu Oula OrPo 1.17.19 0.38.38 26.75
22 Aaltio Viktor VaHa 1.21.24 0.42.43 25.22
23 Laine Taneli VaHa 1.28.03 0.49.22 23.15
Ternola Panu KangSK KES -
Niinimäki Rasmus KyRa KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puranen Konsta Koovee 20.19 0.00.00
2 Eerola Teemu TP 20.28 0.00.09
3 Kommio Niko HlS 22.19 0.02.00
4 Kemppi Mikko KangSK 22.23 0.02.04
5 Ahola Erik KangSK 22.33 0.02.14
6 Mustajoki Taavi TP 23.55 0.03.36
7 Pitkänen Konsta TP 24.24 0.04.05
8 Hakala Petteri RaN 26.22 0.06.03
9 Järviö Juuso HlS 26.33 0.06.14
10 Nurminen Jani VaHa 27.45 0.07.26
11 Hakola Matti KangSK 35.15 0.14.56
12 Korhonen Miikka TP 35.43 0.15.24
Huhtanen Kiri TP HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Aaro VaHa 20.28 0.00.00
2 Konttila Eemi Koovee 20.47 0.00.19
3 Vesterinen Arttu TP 21.36 0.01.08
4 Ketola Lauri Koovee 22.14 0.01.46
5 Ahola Mikko KangSK 22.16 0.01.48
6 Lilja Juha TP 23.54 0.03.26
7 Saarnijoki Miska TP 25.04 0.04.36
8 Reunanen Atte TP 25.39 0.05.11
9 Westerlund Otso Koovee 26.29 0.06.01
10 Johansson Väinö Keihäs 29.01 0.08.33
11 Aaltio Henrik VaHa 35.00 0.14.32
12 Partanen Tommi RaN 41.41 0.21.13
13 Laakso Ville Keihäs 48.36 0.28.08
14 Kivikko Ilkka HlS 50.32 0.30.04
Paasi Antti TP HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Akseli LHR 17.56 0.00.00
2 Viilo Lasse TP 18.21 0.00.25
3 Pohja Eetu Koovee 18.52 0.00.56
4 Puranen Aapo Koovee 20.09 0.02.13
5 Jalonen Jussi HlS 20.12 0.02.16
6 Kontio Kimmo KangSK 20.18 0.02.22
7 Mähönen Vili TP 22.11 0.04.15
8 Oksanen Teemu IkNV 24.09 0.06.13
9 Oksa Antti-Jussi TarpSu 24.47 0.06.51
10 Eerola Mikko TP 25.58 0.08.02
11 Keronen Leevi TP 26.18 0.08.22
12 Nurminen Eerik KangSK 26.26 0.08.30
13 Väliharju Joonas KangSK 26.48 0.08.52
14 Mustonen Ossi PirHi 28.10 0.10.14
15 Schüle Joel Koovee 28.51 0.10.55
16 Piippo Emil KangSK 30.18 0.12.22
17 Rötsä Eero TP 31.06 0.13.10
18 Helminen Topias Eräp 32.18 0.14.22
19 Meriläinen Eetu HlS 32.35 0.14.39
20 Takala Jaakko TP 33.10 0.15.14
21 Aho Ilmari VaHa 33.16 0.15.20
22 Ketola Kristian Koovee 33.52 0.15.56
23 Mustajoki Tiitus TP 34.24 0.16.28
24 Vaismaa Pyry PäLuLu 34.49 0.16.53
25 Marttila Otso KangSK 36.35 0.18.39
26 Laitinen Vertti Koovee 36.42 0.18.46
27 Toivonen Vilhelm KangSK 36.53 0.18.57
28 Matinheikki Leo TP 36.59 0.19.03
29 Rissanen Antti TP 38.39 0.20.43
30 Halonen Severi VaHa 38.48 0.20.52
31 Laakso Eemeli Keihäs 40.59 0.23.03
32 Leonsaari Juho KangSK 44.50 0.26.54
33 Haapaniemi Hermanni PäLuLu 1.18.44 1.00.48
Lahtinen Jonne VaHa KES -
Valio Ville TP KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siren Ossi RaN 15.22 0.00.00
2 Schmidt Tommi TP 24.48 0.09.26
Haakana Teemu TarpSu KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niinimäki Kasimir KyRa 9.08 0.00.00
2 Salonen Seeti VaHa 10.10 0.01.02
3 Ahola Topias KangSK 10.21 0.01.13
4 Syrjälä Niilo LHR 10.28 0.01.20
5 Lautamäki Matias HlS 11.18 0.02.10
6 Konttila Akseli Koovee 11.57 0.02.49
7 Olkkonen Vili KangSK 12.15 0.03.07
8 Kivelä Valtteri KangSK 13.17 0.04.09
9 Mustajoki Olli TP 13.19 0.04.11
10 Takala Heikki TP 13.34 0.04.26
11 Ahola Tuomas KangSK 14.26 0.05.18
12 Aaltio Eerik VaHa 15.01 0.05.53
13 Kivelä Eemeli KangSK 15.07 0.05.59
14 Viilo Tommi TP 15.25 0.06.17
15 Syrjälä Elmeri LHR 15.48 0.06.40
16 Rintanen Matti KangSK 15.56 0.06.48
17 Aho Rauli VaHa 16.13 0.07.05
18 Schüle Oliver Koovee 16.24 0.07.16
19 Nieminen Juho TP 16.47 0.07.39
20 Rantala Valtteri Keihäs 16.57 0.07.49
21 Ristimäki Väinö Keihäs 17.12 0.08.04
22 Heinimaa Valtteri KangSK 17.55 0.08.47
22 Pajula Lauri-Emil KangSK 17.55 0.08.47
24 Mähönen Veeti TP 19.14 0.10.06
25 Isokallio Lauri RaN 19.15 0.10.07
26 Mäenpää Matias TP 22.11 0.13.03
27 Pukkila Joel TP 22.46 0.13.38
28 Mustajoki Aapo TP 23.54 0.14.46
29 Kortteinen Joona Koovee 24.41 0.15.33
30 Väliharju Ville KangSK 25.41 0.16.33
31 Aumo Oskari Keihäs 26.08 0.17.00
32 Joensivu Kasper VaHa 26.47 0.17.39
33 Konttila Milo Koovee 28.33 0.19.25
34 Leinamo Tuomas Keihäs 29.03 0.19.55
35 Rautio Iiro Koovee 31.07 0.21.59

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Liisa Koovee 56.07 0.00.00 83.65
2 Niittynen Miia Koovee 58.34 0.02.27 79.15
3 Haapasalo Heidi TP 1.02.32 0.06.25 73.19
4 Marila Anna-Sofia TP 1.03.06 0.06.59 71.60
5 Papinsaari Heini KangSK 1.04.11 0.08.04 69.48
6 Mähönen Emmi TP 1.08.02 0.11.55 64.69
7 Paunonen Tuuli Koovee 1.14.09 0.18.02 58.56
8 Schutskoff Mari KangSK 1.20.26 0.24.19 53.26
9 Uotila Tiina OrPo 1.23.00 0.26.53 50.90
10 Uotila Taina OrPo 1.28.15 0.32.08 47.21
11 Karhola Laura TP 1.43.57 0.47.50 39.51
12 Vahvelainen Saana TP 1.53.04 0.56.57 35.81
Ahonen Laura KangSK HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ristimäki Minna Keihäs 50.27 0.00.00
2 Lehto-Linna Arja HauSi 1.05.19 0.14.52

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Heli Koovee 1.02.56 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 42.49 0.00.00 73.74
2 Pietilä-Annala Jaana KangSK 43.59 0.01.10 70.25
3 Saarijärvi Sari TP 45.01 0.02.12 67.13
4 Rintanen Mari KangSK 48.01 0.05.12 61.53
5 Jussila Tiina TP 48.11 0.05.22 59.91
6 Vainionpää Hanna HlS 48.36 0.05.47 58.01
7 Haanpää Kati TP 53.54 0.11.05 51.05
8 Niinimäki Hanna KyRa 57.41 0.14.52 46.53

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Annika TP 45.39 0.00.00 67.75
2 Hovikorpi Auli HlS 45.54 0.00.15 66.12
3 Eerola Riikka TP 48.43 0.03.04 61.11
4 Liukkonen Sirpa HlS 51.34 0.05.55 56.61
5 Järvinen Tuija HlT 57.50 0.12.11 49.47
6 Annila Heli Koovee 59.57 0.14.18 46.76
7 Seppälä Anu EE 1.01.35 0.15.56 44.57
8 Harju Ulla TP 1.03.47 0.18.08 42.13
9 Amaral Tuire KangSK 1.05.26 0.19.47 40.18

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lusa Sirpa TP 45.39 0.00.00 67.91
2 Aalto Pirjo RaN 48.05 0.02.26 63.97
3 Jokinen Irma TurSa 56.32 0.10.53 53.97
4 Oikarinen Sirkka TP 56.45 0.11.06 53.33
5 Toivonen Merja EE 58.09 0.12.30 51.63
6 Vesanen Terhi KangSK 58.39 0.13.00 50.77
7 Nyholm Satu TP 58.42 0.13.03 50.31
8 Laasonen Kirsi TP 59.41 0.14.02 49.07
9 Laurila Saija KangSK 1.00.17 0.14.38 48.18
10 Laitinen Kirsi TP 1.01.18 0.15.39 46.98
11 Savolainen Raija TP 1.06.59 0.21.20 42.63
12 Jalanto Terttu KangSK 1.08.30 0.22.51 41.33
13 Virekunnas Päivi TP 1.09.34 0.23.55 40.34
14 Koivuniemi Leena RaN 1.12.33 0.26.54 38.35
15 Vesoma Maisa KangSK 1.16.20 0.30.41 36.12
16 Westerlund Tiina Koovee 1.16.58 0.31.19 35.51
17 Rajamäki Terhi KangSK 1.28.01 0.42.22 30.77
18 Uotila Terhi OrPo 1.36.03 0.50.24 27.94
19 Tammisalo Netta KangSK 1.47.20 1.01.41 24.78
Kerkola Maija TP HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Arja OrPo 55.27 0.00.00 53.01
2 Lavikainen Pirjo KangSK 1.06.20 0.10.53 43.36
3 Antila Suvi PäLuLu 1.06.28 0.11.01 42.33
4 Niemi Tuire TP 1.07.34 0.12.07 40.71
5 Papinsaari Sirpa KangSK 1.13.04 0.17.37 36.78
6 Toivanen Tuula RaN 1.19.04 0.23.37 33.19
7 Laukkanen Kirsti HlT 1.19.35 0.24.08 32.19
Kiiskinen Gunnevi TP KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savonen Leena HlS 41.45 0.00.00 52.60
2 Mononen Ritva HlS 49.09 0.07.24 43.00
3 Kajava Ritva HlS 55.08 0.13.23 36.84
4 Nurminen Eija TP 1.04.07 0.22.22 30.40
Lankia Hilkka TP HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 44.35 0.00.00 44.93
2 Ruisaho Eila EE 57.04 0.12.29 32.47
3 Brax Leena TP 1.01.08 0.16.33 27.85

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirk Sophie TP 51.59 0.00.00 39.52
2 Penttilä Mari HlS 58.06 0.06.07 32.71
3 Diaz Emmi HlS 1.09.08 0.17.09 25.26

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moser Tanja TP 50.49 0.00.00 63.78
2 Jalanto Essi KangSK 54.23 0.03.34 55.12
3 Toivonen Alma KangSK 59.45 0.08.56 46.11

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Netta KangSK 28.11 0.00.00 64.61
2 Viilo Johanna TP 31.56 0.03.45 56.68
3 Taubert Iiris Koovee 32.14 0.04.03 55.82
4 Saarijärvi Salla TP 33.22 0.05.11 53.59
5 Oksanen Maiju IkNV 35.00 0.06.49 50.78
6 Siren Saara RaN 37.23 0.09.12 47.25
7 Reunanen Anna-Reetta TP 37.45 0.09.34 46.50
8 Julkunen Sonja TP 38.52 0.10.41 44.88
9 Jussila Jutta TP 39.21 0.11.10 44.06
10 Pohjonen Anri IkNV 39.42 0.11.31 43.39
11 Aho Varpu VaHa 39.45 0.11.34 43.06
12 Santamäki Emmi KangSK 39.55 0.11.44 42.61
13 Laurikkala Nella Koovee 40.12 0.12.01 42.04
14 Malmlund Milla Koovee 43.48 0.15.37 38.33
15 Toivanen Hilla RaN 45.45 0.17.34 36.46
16 Ahonen Noora Koovee 45.48 0.17.37 36.18
17 Prittinen Aino HlS 49.53 0.21.42 33.00
18 Hämäläinen Siiri KangSK 49.55 0.21.44 32.76
19 Pinola Marianne RaN 50.48 0.22.37 31.97
20 Heikkilä Milja HauSi 53.01 0.24.50 30.43
21 Järvinen Jonna KangSK 53.09 0.24.58 30.15
22 Hankala Kaisa IkNV 56.38 0.28.27 28.10
23 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 58.58 0.30.47 26.81
Paunu Minttu TP KES -
Paavola Sannimaari TY HYL -
Virtanen Anna HlS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurth Sara TP 21.13 0.00.00
2 Haanpää Anni TP 22.05 0.00.52
3 Pitkänen Salla TP 22.26 0.01.13
4 Annala Vilma KangSK 24.32 0.03.19
5 Isokallio Kiia RaN 24.57 0.03.44
6 Kontkanen Ronja KangSK 25.18 0.04.05
7 Nurminen Jutta VaHa 26.10 0.04.57
8 Hakomäki Emmi TP 26.26 0.05.13
9 Rautakorpi Miina KangSK 27.08 0.05.55
10 Rintanen Heini KangSK 27.19 0.06.06
11 Pajula Annika KangSK 28.43 0.07.30
12 Suojanen Susanna Koovee 29.57 0.08.44
13 Vainionpää Anu HlS 30.33 0.09.20
14 Lehtinen Jenna HauSi 33.07 0.11.54
15 Vahvelainen Hilla TP 35.07 0.13.54
16 Paasikivi Veera KangSK 36.34 0.15.21
17 Aumo Katariina Keihäs 37.01 0.15.48
18 Anttila Sara VaHa 40.20 0.19.07
19 Laasonen Sonja TP 44.38 0.23.25
20 Halonen Anniina VaHa 50.11 0.28.58
Niinimäki Sofia KyRa HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Skog Ella Koovee 22.17 0.00.00
2 Elovaara Jenny HlS 27.32 0.05.15
3 Pinola Sarianna RaN 28.49 0.06.32
4 Valio Milla TP 29.09 0.06.52
5 Pohjonen Milja IkNV 33.02 0.10.45
6 Salmia Tuuli TarpSu 33.43 0.11.26
7 Roininen Kiia TP 34.51 0.12.34
8 Avelin Melina HlS 35.26 0.13.09
9 Järvensivu Silja OrPo 35.33 0.13.16
10 Kokko Mimmu TarpSu 38.53 0.16.36
11 Kivikko Jenni HlS 40.18 0.18.01
12 Kurri Ida KyRa 48.31 0.26.14
Metsälä Emma HlS HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eerola Lotta TP 21.07 0.00.00
2 Haanpää Kaisa TP 25.13 0.04.06
3 Lehtinen Meiju HauSi 26.02 0.04.55
4 Haavisto Veera KyRa 26.26 0.05.19
5 Haikama Outi HlS 28.05 0.06.58
6 Ristimäki Aino Keihäs 28.10 0.07.03
7 Metsälä Essi HlS 28.34 0.07.27
8 Virtanen Heta HlS 28.55 0.07.48
9 Kuusinen Sanni HlS 29.09 0.08.02
10 Välkki Lotta Koovee 29.38 0.08.31
11 Kopra Anna HlS 30.34 0.09.27
12 Kurth Suvi TP 30.41 0.09.34
13 Annala Venla KangSK 30.44 0.09.37
14 Kortteinen Emmi Koovee 32.12 0.11.05
15 Mäenpää Maija Keihäs 32.41 0.11.34
16 Tuominen Anniina TP 32.51 0.11.44
17 Yli-Hietanen Saara TP 33.25 0.12.18
18 Mustajoki Inka TP 33.43 0.12.36
19 Prittinen Sanni HlS 34.02 0.12.55
20 Sainio Linda KangSK 36.12 0.15.05
21 Pajula Aada KangSK 36.48 0.15.41
22 Tiitola Tuuli KangSK 39.37 0.18.30

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskensalo Maria IkNV 18.48 0.00.00
2 Jussila Ida TP 20.45 0.01.57
3 Jokinen Johanna Eräp 22.48 0.04.00
4 Ahola Hanna KangSK 23.23 0.04.35
5 Järventausta Ennimaria KyRa 24.19 0.05.31
6 Mustonen Salla PirHi 27.34 0.08.46
7 Asp Alisa Koovee 33.29 0.14.41
8 Leinamo Reetta Keihäs 36.04 0.17.16
9 Niemelä Hilla Koovee 1.00.24 0.41.36
Viertola Helmi TP KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 11.29 0.00.00
2 Kukonlehto Fanny KangSK 12.00 0.00.31
3 Nurminen Kaarina KangSK 13.44 0.02.15
4 Tennilä Oona HauSi 14.17 0.02.48
5 Julkunen Siiri LHR 14.19 0.02.50
6 Savisaari Outi TP 15.08 0.03.39
7 Laukkanen Laura TarpSu 15.37 0.04.08
8 Kontio Katri KangSK 15.54 0.04.25
9 Hirvonen Hanna PäLuLu 16.41 0.05.12
10 Joensivu Inka VaHa 17.14 0.05.45
11 Leinamo Sonja Keihäs 17.15 0.05.46
12 Vuorisalmi Vilma TP 17.47 0.06.18
13 Laitamäki Liina HlT 17.50 0.06.21
14 Koskensalo Susanna IkNV 17.57 0.06.28
15 Yli-Hietanen Silja TP 18.07 0.06.38
16 Mustajoki Villa TP 18.13 0.06.44
17 Kuoppala Elli TarpSu 18.39 0.07.10
18 Olkkonen Veera KangSK 18.56 0.07.27
19 Virtanen Reeta HlS 19.18 0.07.49
20 Jussila Emma TP 19.25 0.07.56
21 Niemi Iida Keihäs 19.53 0.08.24
22 Haapaniemi Hilma PäLuLu 20.04 0.08.35
23 Kontkanen Ida KangSK 20.24 0.08.55
24 Manninen Krista TP 20.29 0.09.00
25 Kuusinen Saana HlS 20.30 0.09.01
26 Valio Salla TP 20.31 0.09.02
27 Nieminen Saana TP 20.50 0.09.21
28 Niemelä Hetta Koovee 21.12 0.09.43
29 Matinheikki Liisa TP 21.19 0.09.50
30 Ketola Reetta Koovee 21.20 0.09.51
31 Koskinen Olga KangSK 21.22 0.09.53
32 Heikkilä Anna HauSi 21.48 0.10.19
33 Pajula Siiri KangSK 22.11 0.10.42
34 Markoff Silja Keihäs 22.14 0.10.45
35 Heinimaa Venla KangSK 22.58 0.11.29
36 Leppänen Netta Keihäs 22.59 0.11.30
37 Pöytäkivi Kia VaHa 23.05 0.11.36
38 Kiuru Milja VaHa 23.25 0.11.56
39 Laakso Elmiina Keihäs 24.04 0.12.35
40 Schmidt Emilia TP 24.22 0.12.53
41 Lehto Silja KangSK 24.54 0.13.25
42 Ristimäki Vieno Keihäs 25.00 0.13.31
43 Tikkakoski Ilona TP 25.03 0.13.34
44 Kontio Kirsi KangSK 25.21 0.13.52
45 Miettinen Salla Koovee 25.35 0.14.06
46 Mattila Nea PäLuLu 27.27 0.15.58
47 Rintanen Anni KangSK 27.36 0.16.07
48 Takala Kaisa TP 28.05 0.16.36
49 Filppula Ella VaHa 33.58 0.22.29
50 Männistö Amanda RaN 40.23 0.28.54