FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hämeen am-keskimatka ja HOK
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lemmetty Teemu OrPo 44.40 0.00.00 67.55
2 Pirilä Mikko HlS 51.43 0.07.03 57.09
3 Erämaja Antti Koovee 54.38 0.09.58 52.86
4 Bruguière André RaN 1.01.05 0.16.25 46.22
5 Riihimäki Mikko Koovee 1.02.24 0.17.44 44.21
6 Nurminen Jussi VaHa 1.04.41 0.20.01 41.65
7 Kivelä Tuomo KangSK 1.13.31 0.28.51 35.76
8 Samposalo Kai KangSK 1.16.52 0.32.12 33.37

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 49.13 0.00.00 56.90
2 Vainio Mikko Koovee 51.38 0.02.25 52.89
3 Konttila Janne Koovee 57.03 0.07.50 46.64
4 Kujansuu Joni JärvsKi 1.01.18 0.12.05 42.26
5 Mattila Mikael ViRuS 1.01.28 0.12.15 41.01
6 Tolkki Lauri TarpSu 1.15.56 0.26.43 32.27
Haikama Tapio HlT KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Numminen Mika UrjU 43.44 0.00.00 57.66
2 Mauriala Jarmo Koovee 44.49 0.01.05 55.33
3 Hakala Kimmo TP 47.11 0.03.27 51.66
4 Nieminen Jyrki LHR 49.22 0.05.38 48.53
5 Haakana Tommi TarpSu 53.55 0.10.11 43.65
6 Mustajoki Sami TP 55.59 0.12.15 41.29
7 Julkunen Tero LHR 58.36 0.14.52 38.73
8 Aho Jarmo PäLuLu 58.40 0.14.56 37.97
9 Kokko Tarmo TarpSu 59.19 0.15.35 36.84
Keronen Tommi TP KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Tuomo TP 42.19 0.00.00 55.21
2 Jalonen Eero HlS 47.12 0.04.53 48.57
3 Mäki Pekka KangSK 51.18 0.08.59 43.84
4 Taubert Tero Koovee 53.11 0.10.52 41.46
5 Malmlund Heikki Koovee 55.42 0.13.23 38.80
6 Ketola Juha Koovee 1.13.33 0.31.14 28.79
7 Ahola Tuomo KangSK 1.16.05 0.33.46 27.25
8 Rokka Timo LHR 1.26.34 0.44.15 23.45
Isokallio Pasi RaN KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Eero EE 28.16 0.00.00 61.34
2 Nyholm Thomas TP 29.33 0.01.17 58.04
3 Harju Juha-Pekka TP 31.52 0.03.36 53.24
4 Salonen Timo VaHa 32.50 0.04.34 51.11
5 Uotila Antti OrPo 35.04 0.06.48 47.32
6 Granholm Tommi Koovee 36.58 0.08.42 44.39
7 Ala-Sankila Jari Eräp 39.10 0.10.54 41.42
8 Toivonen Jari EE 41.25 0.13.09 38.72
9 Ijäs Vesa TarpSu 41.57 0.13.41 37.79
10 Järvinen Jari HlT 43.07 0.14.51 36.33
11 Ylikoski Kari TP 43.11 0.14.55 35.85
12 Laitila Markku TP 45.48 0.17.32 33.39
13 Salminen Kyösti UrjU 55.06 0.26.50 27.42
Siitonen Markus Koovee HYL -
Linna Ari HauSi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Kyösti VaHa 27.09 0.00.00 55.31
2 Vehmaa Hannu Koovee 30.16 0.03.07 48.78
3 Ukkonen Leo TP 31.09 0.04.00 46.60
4 Kiiskinen Arto TP 32.59 0.05.50 43.25
5 Lepistö Heikki OrPo 34.28 0.07.19 40.66
6 Papinsaari Kari KangSK 37.21 0.10.12 36.85
7 Mäki Erkki EE 48.26 0.21.17 27.90
8 Koski Harri TarpSu 50.21 0.23.12 26.34
9 Aalto Timo TurSa 51.58 0.24.49 25.04
10 Julkunen Pasi TP 52.59 0.25.50 24.09

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Paavo LHR 30.08 0.00.00 48.49
2 Koskinen Kaj VaHa 30.49 0.00.41 47.00
3 Lavikainen Jussi KangSK 31.11 0.01.03 46.03
4 Jyväsjärvi Tapio Eräp 31.30 0.01.22 45.16
5 Nurminen Ari VaHa 32.55 0.02.47 42.83
5 Siitonen Erkki ViRuS 32.55 0.02.47 42.83
7 Nevala Jorma RaN 33.40 0.03.32 41.11
8 Huikkola Markku KangSK 34.27 0.04.19 39.80
9 Pietilä Pekka KangSK 34.45 0.04.37 39.08
10 Lindstedt Tapio OrPo 35.33 0.05.25 37.84
11 Kurikka Pekka UrjU 35.47 0.05.39 37.23
12 Pusa Raimo ViRuS 36.51 0.06.43 35.80
13 Rasmus Reijo TarpSu 39.27 0.09.19 33.12
14 Haarajoki Matti TP 40.11 0.10.03 32.19
15 Lahtonen Tapio TP 42.24 0.12.16 30.21
16 Lahdenniemi Heikki SahKu 43.19 0.13.11 29.27
17 Koskinen Timo VaHa 45.50 0.15.42 27.38
18 Huikkola Hannu KangSK 50.32 0.20.24 24.58

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Juhani Eräp 33.27 0.00.00 37.56
2 Heino Kalle EE 33.42 0.00.15 36.78
3 Salonen Pertti HauSi 35.15 0.01.48 34.67
4 Koivisto Pentti TP 36.30 0.03.03 33.02
5 Niittymäki Antti Eräp 37.42 0.04.15 31.51
6 Jalkanen Erkki VaHa 42.44 0.09.17 27.40
7 Kaarnijärvi Seppo OrPo 44.57 0.11.30 25.67
8 Heikkilä Pertti TP 54.31 0.21.04 20.85
9 Ketonen Pekka TarpSu 54.50 0.21.23 20.42
10 Korpela Kalevi TP 1.01.40 0.28.13 17.88
Virtanen Pekka TY HYL -
Henriksson Jouko HlS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Erkki HlS 28.18 0.00.00 34.62
2 Kopra Valto OrPo 30.24 0.02.06 31.62
3 Mikkola Antti UrjU 31.29 0.03.11 29.95
4 Heiskanen Kalevi HlS 33.53 0.05.35 27.29
5 Paavola Seppo EE 34.44 0.06.26 26.09
6 Kuusisto Kalevi HlT 34.52 0.06.34 25.46
7 Laurikkala Jukka Koovee 36.19 0.08.01 23.94
8 Sulander Heikki KangKi 39.06 0.10.48 21.77
9 Ylitalo Antti TP 42.42 0.14.24 19.50

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 19.08 0.00.00 42.48
2 Mikkonen Arvo TarpSu 22.57 0.03.49 34.75
3 Brax Asko TP 24.15 0.05.07 32.26
4 Nisula Alpo Eräp 24.57 0.05.49 30.75
5 Ranta Jouko RaN 25.43 0.06.35 29.24
6 Koipijärvi Erkki Eräp 26.50 0.07.42 27.45
7 Hakala Rauno EE 30.38 0.11.30 23.55
8 Auriola Pentti HlS 37.07 0.17.59 19.03
9 Rintala Ahto RaN 37.33 0.18.25 18.40

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilonen Tauno TY 22.34 0.00.00 24.40
2 Rantala Mauri KangSK 24.42 0.02.08 20.62
3 Koivuniemi Tapio RaN 1.07.11 0.44.37 6.97

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linnainmaa Tero IkNV 37.34 0.00.00 64.40
2 Knuuttila Mikko IkNV 38.15 0.00.41 58.50
3 Salminen Joonas VaHa 46.31 0.08.57 44.20

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Lasse-Pekka KangSK 49.06 0.00.00
2 Taubert Tuomas Koovee 1.10.16 0.21.10

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Jaakko Koovee 32.55 0.00.00 53.77
2 Penttilä Eero HlS 37.17 0.04.22 46.82
3 Mustonen Vili TP 38.18 0.05.23 44.95
4 Mustonen Pyry TP 39.19 0.06.24 43.17
5 Järvensivu Oula OrPo 42.36 0.09.41 39.28
6 Elovaara Juho HlS 47.29 0.14.34 34.73
7 Pitkänen Jonne TP 1.01.02 0.28.07 26.63
8 Ketola Akseli Koovee 1.01.44 0.28.49 25.93
Simola Paavo LHR HYL -
Kommio Jere HlS HYL -
Kivikko Antti HlS HYL -
Järvinen Ossi TP HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Aaro LHR 15.32 0.00.00
2 Eerola Teemu TP 16.37 0.01.05
3 Pitkänen Konsta TP 19.52 0.04.20
4 Ahola Erik KangSK 19.59 0.04.27
5 Mustajoki Taavi TP 20.09 0.04.37
6 Kommio Niko HlS 22.09 0.06.37
7 Malmlund Arttu Koovee 26.32 0.11.00
8 Hakola Matti KangSK 29.01 0.13.29
9 Jääskeläinen Tomi KyRa 38.24 0.22.52
10 Korhonen Miikka TP 38.35 0.23.03
11 Hakala Petteri RaN 52.26 0.36.54

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Aaro VaHa 14.15 0.00.00
2 Hiidenhovi Aleks LHR 18.27 0.04.12
3 Vesterinen Arttu TP 18.52 0.04.37
4 Ketola Lauri Koovee 20.22 0.06.07
5 Lilja Juha TP 21.36 0.07.21
6 Partanen Tommi RaN 23.04 0.08.49
7 Oksa Antti-Jussi TarpSu 27.49 0.13.34
8 Saarnijoki Miska TP 35.12 0.20.57

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Kimmo KangSK 13.45 0.00.00
2 Jalonen Jussi HlS 15.00 0.01.15
3 Mähönen Vili TP 15.20 0.01.35
4 Julkunen Akseli LHR 15.29 0.01.44
5 Keronen Leevi TP 17.30 0.03.45
6 Rötsä Eero TP 17.36 0.03.51
7 Mäkinen Juho LHR 18.23 0.04.38
8 Rissanen Antti TP 19.28 0.05.43
9 Nurminen Eerik KangSK 19.44 0.05.59
10 Mustajoki Tiitus TP 20.16 0.06.31
10 Mustonen Ossi PirHi 20.16 0.06.31
12 Väliharju Joonas KangSK 20.32 0.06.47
13 Takala Jaakko TP 20.44 0.06.59
14 Taubert Topias Koovee 21.11 0.07.26
15 Schüle Joel Koovee 21.32 0.07.47
16 Piippo Emil KangSK 23.26 0.09.41
17 Aho Ilmari VaHa 23.51 0.10.06
18 Silmälä Vili LHR 23.59 0.10.14
19 Matinheikki Leo TP 24.00 0.10.15
20 Eerola Mikko TP 24.29 0.10.44
21 Ketola Kristian Koovee 28.56 0.15.11
22 Lahtinen Jonne VaHa 29.18 0.15.33
23 Rokka Matias LHR 30.32 0.16.47

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Helminen Topias Eräp 16.55 0.00.00
2 Siren Ossi RaN 23.24 0.06.29
3 Soininen Juho KyRa 23.51 0.06.56
4 Pulkkinen Samuli KyRa 27.33 0.10.38
5 Naskali Lauri KyRa 31.40 0.14.45
6 Haakana Teemu TarpSu 32.31 0.15.36
7 Nieminen Eetu LHR 35.58 0.19.03
8 Mattila Jussi LHR 36.43 0.19.48

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Niilo LHR 12.29 0.00.00
2 Lautamäki Matias HlS 13.33 0.01.04
3 Salonen Seeti VaHa 14.06 0.01.37
4 Ahola Topias KangSK 14.33 0.02.04
5 Niinimäki Kasimir KyRa 14.38 0.02.09
6 Konttila Akseli Koovee 15.23 0.02.54
7 Kivelä Valtteri KangSK 16.35 0.04.06
8 Nieminen Juho TP 17.10 0.04.41
9 Kivelä Eemeli KangSK 17.33 0.05.04
10 Mustajoki Olli TP 18.21 0.05.52
11 Takala Heikki TP 18.34 0.06.05
12 Heinimaa Valtteri KangSK 19.18 0.06.49
13 Koskinen Eemil RaN 19.20 0.06.51
14 Schüle Oliver Koovee 20.08 0.07.39
15 Olkkonen Vili KangSK 20.49 0.08.20
16 Aaltio Eerik VaHa 20.51 0.08.22
17 Ristimäki Väinö Keihäs 21.02 0.08.33
18 Isokallio Lauri RaN 22.02 0.09.33
19 Rokka Tuomas LHR 23.39 0.11.10
20 Kortteinen Joona Koovee 23.51 0.11.22
21 Rantala Valtteri Keihäs 24.38 0.12.09
22 Niemelä Samu KyRa 25.18 0.12.49
23 Suomalainen Mikko KangSK 36.08 0.23.39
24 Haavisto Elias KyRa 36.11 0.23.42
25 Kaleva Lauri LHR 40.08 0.27.39

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väliharju Ville KangSK 15.00 0.00.00
2 Mähönen Veeti TP 17.41 0.02.41
3 Mustajoki Aapo TP 18.14 0.03.14
4 Toivanen Nico KyRa 18.59 0.03.59
5 Syrjälä Elmeri LHR 19.24 0.04.24
6 Mäkinen Niko LHR 20.54 0.05.54
6 Pitkänen Iiro PirHi 20.54 0.05.54
8 Aho Rauli VaHa 22.04 0.07.04
9 Konttila Milo Koovee 22.58 0.07.58
10 Sarvijärvi Onni KyRa 32.22 0.17.22
11 Simola Jere PirHi 33.31 0.18.31
12 Suojanen Henri Koovee 35.14 0.20.14
13 Välkki Totte Koovee 40.48 0.25.48
14 Kaleva Antti LHR 48.01 0.33.01

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marila Anna-Sofia TP 43.43 0.00.00 63.73
2 Niittymäki Johanna HlS 46.28 0.02.45 58.16
3 Schutskoff Mari KangSK 52.40 0.08.57 49.73
4 Kohonen Maiju KanKi 54.14 0.10.31 46.75
5 Uotila Taina OrPo 58.17 0.14.34 42.07
Ristimäki Minna Keihäs KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erämaja Henna HlT 24.18 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Katri Koovee 47.02 0.00.00 53.47
2 Svetloff Maria HlS 49.18 0.02.16 48.46
3 Ketola Heli Koovee 52.51 0.05.49 42.82
4 Karisalmi Terhi Eräp 58.25 0.11.23 36.59

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Marja KangSK 42.06 0.00.00 66.20
2 Rintanen Mari KangSK 42.15 0.00.09 64.98
3 Pietilä-Annala Jaana KangSK 42.23 0.00.17 63.79
4 Mähönen Riitta TP 49.34 0.07.28 53.70
5 Konttila Minna Koovee 52.41 0.10.35 49.73
6 Haanpää Kati TP 59.08 0.17.02 43.60
7 Mäki Nonna-Nina TY 1.01.17 0.19.11 41.39
8 Rokka Susanna LHR 1.01.24 0.19.18 40.63
9 Haapamäki Jatta Eräp 1.04.20 0.22.14 38.13
10 Järvensivu Nina OrPo 1.39.53 0.57.47 24.14
Mattsson Riikka TarpSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Riikka TP 44.11 0.00.00 57.94
2 Järvinen Tuija HlT 1.09.02 0.24.51 35.97
3 Seppälä Anu EE 1.24.34 0.40.23 28.45
Harju Ulla TP KES -
Ilonen Marjo TY KES -
Kuittinen Soili TP KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lusa Sirpa TP 30.33 0.00.00 53.33
2 Nyholm Satu TP 33.01 0.02.28 48.52
3 Toivonen Merja EE 37.23 0.06.50 42.13
4 Mäkinen Erja EE 40.52 0.10.19 37.87
5 Laurila Saija KangSK 42.16 0.11.43 35.98
6 Vesoma Maisa KangSK 45.36 0.15.03 32.75
7 Vesanen Terhi KangSK 49.39 0.19.06 29.53
8 Annila Päivi TP 55.22 0.24.49 25.99
9 Lehto-Linna Arja HauSi 1.03.17 0.32.44 22.31
Uotila Terhi OrPo HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Arja OrPo 24.24 0.00.00 57.69
2 Borgenström Outi IkNV 25.19 0.00.55 54.68
3 Korpio Aulikki VaHa 25.37 0.01.13 53.12
4 Mikkolainen Mirja VaHa 25.42 0.01.18 52.04
5 Lavikainen Pirjo KangSK 29.49 0.05.25 44.06
6 Niemi Tuire TP 31.08 0.06.44 41.45
7 Toivanen Tuula RaN 33.07 0.08.43 38.26
8 Kiiskinen Gunnevi TP 34.28 0.10.04 36.08
9 Lepistö Paula KangSK 38.48 0.14.24 31.44
10 Papinsaari Sirpa KangSK 44.57 0.20.33 26.62

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Arja VaHa 31.07 0.00.00 52.95
2 Salonen Marja-Liisa HauSi 34.47 0.03.40 45.00
3 Lahtinen Marjatta Koovee 36.58 0.05.51 40.11
4 Törrö Maria-Leena VaHa 39.03 0.07.56 35.86

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Marja-Terttu VaHa 25.40 0.00.00
2 Sulander Mirja-Liisa EE 25.56 0.00.16

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruisaho Eila EE 29.26 0.00.00 39.20
2 Isosomppi Terttu VaHa 32.28 0.03.02 33.76
3 Jalkanen Marke VaHa 33.59 0.04.33 30.55
4 Brax Leena TP 34.58 0.05.32 28.05

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirk Sophie TP 44.35 0.00.00
2 Penttilä Mari HlS 1.05.20 0.20.45

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivanen Pinja RaN 46.36 0.00.00
2 Toivanen Minttu RaN 54.44 0.08.08

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taubert Iiris Koovee 31.55 0.00.00 52.69
2 Prittinen Aino HlS 37.07 0.05.12 44.46
3 Kamppuri Elli-Noora TP 37.28 0.05.33 43.20
4 Paavola Sannimaari TY 38.01 0.06.06 41.75
5 Aho Varpu VaHa 39.48 0.07.53 39.09
6 Reunanen Anna-Reetta TP 40.04 0.08.09 38.04
7 Pinola Marianne RaN 51.31 0.19.36 28.97
8 Malmlund Milla Koovee 56.08 0.24.13 26.03
9 Laurikkala Nella Koovee 58.52 0.26.57 24.28

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurth Sara TP 16.03 0.00.00
2 Haanpää Anni TP 17.40 0.01.37
3 Annala Vilma KangSK 17.52 0.01.49
4 Pitkänen Salla TP 18.00 0.01.57
5 Isokallio Kiia RaN 20.39 0.04.36
6 Hakomäki Emmi TP 21.03 0.05.00
7 Rautakorpi Miina KangSK 22.00 0.05.57
8 Rintanen Heini KangSK 23.01 0.06.58
9 Kontkanen Ronja KangSK 23.33 0.07.30
10 Suojanen Susanna Koovee 23.52 0.07.49
11 Lehtinen Jenna HauSi 24.21 0.08.18
12 Paasikivi Veera KangSK 26.52 0.10.49
13 Paavola Tiina KyRa 27.27 0.11.24
14 Piippo Eveliina KangSK 28.21 0.12.18
15 Niinimäki Sofia KyRa 31.04 0.15.01

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Skog Ella Koovee 17.06 0.00.00
2 Valio Milla TP 22.35 0.05.29
3 Järvensivu Silja OrPo 23.26 0.06.20
4 Elovaara Jenny HlS 23.30 0.06.24
5 Simola Anna LHR 25.15 0.08.09
6 Salmia Tuuli TarpSu 25.34 0.08.28
7 Kivikko Jenni HlS 25.45 0.08.39
8 Simola Reea PirHi 27.19 0.10.13
9 Kokko Mimmu TarpSu 27.48 0.10.42
10 Pinola Sarianna RaN 29.32 0.12.26
11 Jääskeläinen Silja KyRa 37.10 0.20.04

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Hilda KangSK 15.20 0.00.00
2 Kuusinen Sanni HlS 15.33 0.00.13
3 Lehtinen Meiju HauSi 15.50 0.00.30
4 Yli-Hietanen Saara TP 16.36 0.01.16
5 Haikama Outi HlS 18.41 0.03.21
6 Haanpää Kaisa TP 19.52 0.04.32
7 Haavisto Veera KyRa 19.58 0.04.38
8 Annala Venla KangSK 20.35 0.05.15
9 Ristimäki Aino Keihäs 21.15 0.05.55
10 Kurth Suvi TP 21.33 0.06.13
11 Kortteinen Emmi Koovee 21.48 0.06.28
12 Mustajoki Inka TP 22.00 0.06.40
13 Järvinen Anni RaN 22.03 0.06.43
14 Toivanen Netta KyRa 22.55 0.07.35
15 Mäenpää Maija Keihäs 23.57 0.08.37
16 Sainio Linda KangSK 24.03 0.08.43
17 Penttilä Anne HlS 24.51 0.09.31
18 Eerola Lotta TP 25.07 0.09.47
19 Kaleva Marja LHR 27.57 0.12.37
20 Prittinen Sanni HlS 30.28 0.15.08
21 Simola Rosa PirHi 32.30 0.17.10

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jokinen Johanna Eräp 26.36 0.00.00
2 Järventausta Ennimaria KyRa 29.27 0.02.51
3 Koskensalo Maria IkNV 31.27 0.04.51
4 Malmlund Reeta Koovee 33.52 0.07.16
5 Murtomäki Mari TP 48.23 0.21.47

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 14.41 0.00.00
2 Kukonlehto Fanny KangSK 16.03 0.01.22
3 Nurminen Kaarina KangSK 17.41 0.03.00
4 Koskinen Olga KangSK 19.12 0.04.31
5 Kontkanen Ida KangSK 19.29 0.04.48
6 Savisaari Outi TP 19.48 0.05.07
7 Yli-Hietanen Silja TP 20.23 0.05.42
8 Häkkinen Pihla Koovee 20.35 0.05.54
9 Kontio Katri KangSK 20.50 0.06.09
10 Mustajoki Villa TP 21.36 0.06.55
11 Kuusinen Saana HlS 21.43 0.07.02
12 Niemi Iida Keihäs 22.26 0.07.45
13 Kiuru Milja VaHa 22.27 0.07.46
14 Vuorisalmi Vilma TP 23.24 0.08.43
15 Simola Rita PirHi 23.41 0.09.00
16 Karisalmi Tuulia Eräp 24.57 0.10.16
17 Koskensalo Susanna IkNV 25.29 0.10.48
18 Pöytäkivi Kia VaHa 25.52 0.11.11
19 Hakala Telma TP 27.03 0.12.22
20 Ketola Reetta Koovee 29.16 0.14.35
21 Virtanen Sanna Keihäs 29.29 0.14.48
22 Hakala Hilma TP 33.53 0.19.12

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Siiri LHR 16.02 0.00.00
2 Manninen Krista TP 18.37 0.02.35
3 Ristimäki Vieno Keihäs 18.41 0.02.39
4 Kontio Kirsi KangSK 26.01 0.09.59
5 Haikama Inka HlS 26.11 0.10.09
6 Valio Salla TP 27.05 0.11.03
7 Haavisto Aino KyRa 28.08 0.12.06
8 Olkkonen Veera KangSK 29.02 0.13.00
9 Takala Kaisa TP 29.47 0.13.45
10 Rintanen Anni KangSK 30.17 0.14.15
11 Pajula Siiri KangSK 30.42 0.14.40
12 Nieminen Saana TP 31.04 0.15.02
13 Naskali Johanna KyRa 31.40 0.15.38
14 Matinheikki Liisa TP 35.12 0.19.10
15 Heinimaa Venla KangSK 38.03 0.22.01
16 Lantelankallio Aino-Linnea TP 1.08.43 0.52.41